Adını Sen Koy 191. Bölüm Analizi 9 Ekim Detaylı Özeti

Burak 10 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 191. Bölüm 09 Ekim 2017 Pazartesi

Salim Amca Ömer’in Şirketine Gitti ve Zehra’nın Ömer den Aldığı Hastane Parasını Ödedi. Kızı İle Konuşup Boşanmasını İstedi. Zehra Ömer Eve Gelince Bitti Bir Daha Beni Arama Babamı Bir Kere Daha Çiğneyemem Dedi. Ayşe yi Babaannesi Aradı.

Salim amca iş kazası geçirdiğinde kızı Zehra’nın kendisi yaşasın diye ve hastane parasını karşılamak için Ömer ile yaptığı anlaşmalı evliliği öğrendi ve buna bir son vermek için dükkanını sattı. Bundan da Zehra ya hiç bahsetmeden aldığı parayı bir zarfın içerisine koyarak Ömer’in şirketine gitti.

Ve Salim amca Ömer’in odasına girdiğinde Ömer çok şaşkındı hiç beklemediği bir misafir Zehra’nın babası kendisinin yanına gelmişti.

Hemen saygı ile ayağa kalktı içecek bir şeyler ikram etmek istedi. Ama Salim amca sohbete gelmedim diyerek kabul etmedi. Para dolu zarfı sehpanın üzerine bıraktı. Bu evlilik bitti biran önce boşanacaksınız dediğinde Ömer çok şaşırdı.

Ömer, Salim amca ya oturmasını ayak üstü konuşulacak bir konu olmadığını söylese de oturmadı diyeceklerini ayakta söyledi Salim amca.

Ömer zarfta ne olduğunu sorunca da, Salim amca; Zehra’nın ben yaşayayım diye senden aldığı para var yani, anlaşmanızın maddi karşılığı dedi. Zehra Ömer den babası için vakti zamanında 187 bin tl lik bir çek almıştı. O para bu para.

Ömer zarftaki parayı görünce yeniden zarfa koydu ve ilk başlarda bu bir anlaşma olsa da dedi kaldı. Artık anlaşmalı bir evlilik değil, gerçek bir evlilik istiyor Ömer ama bunu bir türlü dile getiremedi.

Ayrıca Salim amca bu anlaşmalı evliliğin maddi karşılığı diyerek verdiği bu paranın haricinde, vakti zamanında Ömer’in Zehra ya söylediği sözleri, duysa onlardan haberi olsa Ömer’i Zehra’nın yanına 1 adım bile olsa yaklaştırmaz herhalde. Onlarda manevi yanı ve bu manevi yanının hiçbir şekilde maddi bir para ile ölçülemez değeri var.

Ne badireler atlattı Zehra, Alev yüzünden ölümlerden döndü. Hilmi yüzünden her ikisi de ölüyorlardı. Bu ve buna benzer bir sürü zor günlerden geçip bu günlere geldiler Ömer ve Zehra. 

Yener’i sevgilisi zannedip demediği etmediğini bırakmamıştı Ömer. hele ki, Nihat ile görüp de onları sevgili zannetmesine ne demeli. Zehra ne çok çekti Ömer den.  

Salim amcanın bunlardan haberi yok. Bir haberi olsa Ömer’in Zehra’nın yanına yaklaşmasına izin vermez ama bilmiyor.

Salim amca, Ömer’e kızımla bir bağın kalmadı artık dediğin de, Ömer de; dışardan nasıl göründüğünün farkındayım oturup konuşalım, hiçbir şey öyle göründüğü gibi değil dese de Salim amca; sırtını dönerek Ömer’e kızımın para ile satın alınan hayatını geri aldım dedi.

Bir baba olarak haklı Salim amca, kendisi için 6 ayını feda eden bir kızı Zehra için dükkanını satarak özgürlüğüne kavuşturdu. Ancak baba olarak bilmediği şeyler de var. İş anlaşması olarak başlayan ve çok zor süreçlerden aşamalardan geçip bu günlere kadar gelen ve birbirlerini çok iyi tanıyan bu çift birbirini bu gelip geçen zaman da sevmişler vede aşık olmuşlardı. Bunu göremiyordu. Sadece bir iş anlaması olarak baktığı bu durumu borcunu ödeyerek bitirmek istese de Salim amca. 

Kızının gönlünde yatan aslanın Ömer olduğunu öğrendiğinde yeniden görüşmelerine ve bu sahte evliliğin gerçek evlilik olmasına bunun içinde usulüne uygun bir şekilde gelsin kızımı benden istesin teli ile duvağı ile bu evden çıksın öyle gelin olsun evinin hanımı Ömer’in eşi olsun isteyecek Salim amca ki doğru olanda bu.

Bundan sonrası artık Ömer’e kalmış bir durum.

Salim amca, bundan sonra kızım ile en ufak bir münasebetiniz olmayacak diyerek Ömer’in yanından ayrıldı. Omzundan büyük bir yük kalkmıştı rahatlamıştı Salim amca. Şimdi kızı ile konuşması gerekliydi onun içinde eve geçti.

Zehra da evde mutfakta yemek yapıyor. Ömer den mesaj bekliyor aşık Zehra ama Ömerden bir mesaj yok. Zehra Ömer’i aradı ama Ömer telefonun sesini duymadı. Duyamaz da dalmış gitmiş Ömer.

Salim amcanın ona verdiği zarf elinde ona bakarak düşünüyor. Ne günlerden bu günlere geldik. 187 bin tl şuan elinde Zehra ise artık hayatında olmayacak. Ne telefonunu, nede yanına gelen sekreterin sesini duymadı çok derin sulara dalmış çıkamıyor Ömer.

Sonra Sekreter kızın uyarısı ile telefonunun çaldığını arayanın Zehra olduğunu gördü. Ve seni bir dakikalığına da olsa görmeliğim her zaman ki yerde buluşalım diye bir mesaj gönderdi Zehra ya sonra da şirketten dışarı çıktı Ömer.

Sevda denizinde derinlere dalmak, hiç de kolay değildir. Sevdiceğin olmadan yüzmek tek kanat ile kuş nasıl uçamaz ise, sevda denizinde de seven sevdiceği olmadan tek başına yüzemez. Ömer’in sevdiği Zehra sı yanında yok ve o şuan engin sevda denizinde tek kaldı.

Sabah ile Kerem cephesinde olaylar yine aynı değişen hiçbir şey yok. Kerem kızlarla o evde yaşamak isterken, Sabah da o evi satmak istiyor. İnatçı bunlar.

Sabah Kerem’in ceketini Kerem ile çekiştirince ceketin kolu yırtıldı. Sabah Kerem’e tekme attı Kerem belli etmek istemese de canı baya yandı. Bir müşteri geldi onu da almadı içeri Kerem.

Bu müşteriyi Sabah telefonla arayınca mutfak camından gördü ve geri çağırdı. Kerem de adam içeri girmesin diye kapıyı kapatıp kilitledi anahtarı da aldı. Sabah anahtarı almak için ok uğraşsa da başarılı olamadı en sonunda Kerem’in elini ıssırdı. Öyle aldı anahtarı ama müşteri çoktan gitmişti.

Sabah sinirden odanın içinde volta atmaya başladı. Kerem de takıldı ona sonra Kerem İngilizce evim evim güzel evim dedi sen anlamazsın nede olsa İngilizce dedi.

Şu insanların kılık kıyafete göre insanın yaşantısına, eğitimine değer biçmesine sinir oluyorum. Sabah anne ve babasını kaybetmiş. Kendine yeni bir düzen kurmaya çalışıyor. Arkadaşım dediği Mehtap yüzünden onca yıldır biriktirdiği parasını adamlara çaldırmış. Kerem bilip bilmeden konuşuyor.  Sabah da İngilizce konuşarak hiç de öyle zannettiği gibi cahil bilgisiz bir insan olmadığını gösterdi Kerem’e.

Anladım tamam Sabah emlakçı o evi satmakla yükümlü. Kerem de sattırmamakta anladık sıkıldım ama dön dolaş aynı konu yeter. Bozuk plak gibi Sabah evi satmak ister, Kerem sattırmayacağım der durur yeter değiştirin döngüyü artık.

Hediye abla Cevriye hala mutfakta yemek yapıyorlar. Ökkeş amcadan köyden gelirken erzak getirmesini istemişti Hediye abla onun eve dönmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Zehra Ömer den mesajı alınca bir dakikalığına diyor hemen gider gelirim deyip elini yıkadı tam evden çıkacaktı ki saçını kokladı nasılda fasülye kokuyorum neyse artık deyip evden çıkmaya hazırlanırken, kapıda babasının olduğunu duydu ve Zehra evden çıkmaktan vazgeçti.

Zehracım yemek yaparken koku siner üzerine yapacak bir şey yok. Mutfak kıyafetin ayrı olacak değişeceksin üzerini. Onun dışında saçlarına da Ömer’e verdiğin yazmalardan bağladın mı kokmaz saçların.

Salim amca eve girerken kapıda Zehra yı gördü ve dışarı mı çıkacaktın dediğinde Zehra hayır buralar biraz karışmışta dedi.

Babası kızından kahve istedi. Kahvelerini içerlerken bir yandan da sohbet ettiler.  Salim amca ortam yumuşasın diye önce kızının kahveyi ne kadar güzel yaptığını, beğendiğini, Koray bile senin kadar güzel kahve yapamıyor dedi.

Sonra da esas konuya girdi Salim amca, şu birkaç gün zor günler geçirdik. Bu çatı altında mutluluğumuz, birliğimiz bozulmasın istiyorum dediğinde Zehra hepsine ben sebep oldum deyince, babası da hiçbir şey tek taraflı olmaz dedi.

Evet bu hayatta hiçbir şey tek taraflı olarak yürümez. Sevgi, saygı, hoş görü, anlayış, güven, sadakat. Ve daha bir çok şey karşılıklı olmalı tek taraflı olanı pek işe yaramaz.

Bu evliliğin artık hiçbir hükmü yok değil mi kızım? Diye sorunca sessizce boynunu büktü. Ne diyebilirdi ki ben Ömer’i seviyorum diyemezdi ki Zehra. Onun öyle bir yapısı yok çünkü.

Bu evlilik bitti. Artık o eve gitmeyecek, o aileden biri ile görüşmeyeceksin, o çocuktan da hemen boşanacaksın dedi.

Zehra’nın nasıl bir kaderi var böyle? Parayı veren Zehra’nın hayatında istediği her kararı kendisi alıp uygulama yetkisini kendisinde görüyor. Ve kimse de çıkıp da sen ne düşünüyorsun? Sen ne istiyorsun diye sormuyor? Reva mı bu?

Önce Ömer di. 187 bin tl yi verdi 6 ayını satın aldı. İstediğini yaptı söyledi Zehra ya. Şimdi de babası. Borçtan kurtardım kızımı evinde özgür olacak diye düşünüp. Kiminle görüşeceğine, konuşacağına, boşanmasına bile kendisi karar veriyor.

Belki Zehra boşanmak istemiyor. Belki Ayşe yi, Asya yı o aileyi çok sevdi ve onlardan ayrılmak istemiyor Zehra? Ne önemi var ki. Babasını dinleyip her zaman ki gibi kendini düşünmeyip babasını düşünüp yine özveride bulunup Ömer’e olan sevgisini kalbine gömüp susacak Zehra.

Sevdiği insanlar üzülmesin diye, yine kendisi üzülecek ve kimsede görmeyecek Zehra’nın üzüldüğünü, canının yandığını.

Hayat neden bu kadar acımaz vede zalim? neden hep birilerinin mutluluğu için, birileri mutsuz olmak zorunda.

Artık benim için katlandığın esaret bitti. Onlarda anlasınlar her kuşun etinin yenmeyeceğini. Burada bir baba olarak haklı Salim amca. Ancak kızım sen ne istiyorsun? diye sormadı.

Zehra’nın ne hissettiğinin bir önemi yok. Nede olsa Zehra baba sözünden dışarı çıkmayan birisi. Bu sözleri söyledikten sonra, Zehra babasından bu sözleri duyduktan sonra tek bir kelime dahi etmeyecek susacaktır.

Salim amca bir baba olarak ben sana yeterince kol kanat geremediğim için bunlar geldi başımıza. Geç de olsa hatamı anladım ve gerekeni yaptım. Ömer’e gerekli cevabı verdim dediğinde Zehra içinden Ömer ne dedi? ne yaptı? Diye hep Ömer’i düşündü Zehra.

Çok fena aşık Zehra ama bunu bir türlü babasına söyleyemiyor saygısından.

Babası boşanma davanı açıyoruz. Bitti dediğinde Zehra içinden bitti mi Ömer dedi. nede çok Ömer dedi içinden Zehra.

Koray Salim amcayı arayıp dükkana çağırınca yarın sabaha yetişecek bir iş almışlar bunun için telefonda konuşurken Zehra da Ömer’e çıkamıyorum bekleme diye mesaj yazdı. Ömer de mesajı alınca, babasının konuşup her şeyi anlattığını anladı ve Zehra’nın yanına mahalleye gitti Ömer.

Koray dükkana gelen Şükran teyzeye, Salim amcanın dükkanı sattığını ama neden sattığını bilmediğini, sen konuşursan öğrenebiliriz dedi. Şükran teyze bir fırsatını bulduğunda Salim amca ile konuşacak.

Ayşe, Cevriye hala ile konuşurken numarası telefonunda kayıtlı olmayan babaannesi aradı konuştular. Müzeyyen hanımın evden gittiğini öğrenmiş. Bunca zaman ortalıkta yoktu ama uzaktan takip mi ediyormuş ki şimdi ortaya çıktı?

Ayşe, halasına, babaannesi hakkında birkaç bilgi vermiş. Babaannesi müzeyyen hanıma kızıp gitmiş. Ayşe belki altında başka nedenleri vardır bilmiyorum dedi.

İyi hoş da Müzeyyen hanım Ayşe ve Ömer’in gerçek annesi değil. Müzeyyen hanım babaannenin gelini değil. Başka bir oğlan çocuğu varsa ve onunla evli ise ve Ömer’in annesi ile Müzeyyen hanım elti ise o başka arap çorbasına döndü dizi.

Cevap bulacak onca konu var, soru var. Başka başka insanlar olaylar çıkıyor ortaya hadi hayırlısı bakalım. Onları büyüten insan. Gerçek anneleri gitmiş neden gittiği belli değil. Gelinliği Ayşe de ve o gelinliği Zehra giymişti de Ömer çok kızmıştı.

Ayşe, babaannesinin otoriter biri olduğunu söyledi. Bakalım babaanne gelince neler olacak dizi de?

Ömer Salim amca ile konuşmak için dükkana gitti. Salim amca Ömer’i görünce hesapları kapattık, son sözlerimi söyledim dedi. ve ekledi başka bir hesap varsa dediğinde Ömer var.

Paranın karşılayamayacağı şeyler var. Bunlardan biri de kardeşimin hayatı ben o parayı Zehra’nın bizim evde geçireceği zaman için ödedim. Zehra’nın bizim için yaptıklarının maddi bir karşılığı yok dedi.

Ben kardeşimin hayatına nasıl paha biçebilirim? Bunu en iyi sizin anlamanız lazım. O yüzden benim için kapanmış bir hesap yok. Kızınız benim için sandığınızdan çok daha değerli.

İlk başlarda benim için bu bir iş anlaşmasıydı ama kızınızı zamanla tanıdıkça, onun ne kadar özel, ne kadar değerli olduğunu anladım. Karşıma ne engel çıkarsa çıksın kızınızdan vazgeçmem dedi. 

Bunları söylerken Salim amca Ömer’e sırtını dönmüş işi ile meşgul oluyor Ömer’e bakmıyordu.

Daha sonra arkasını dönerek Ömer’e, bitti biz hesabı kapattık bu konu da bir daha açılmamak üzere kapandı dedi ve dükkanın diğer bölümüne geçti. Ömer de tek başına kalınca el mahkum dükkandan ayrıldı.

Ne o Ömer beycim, zorba iken Zehra ya atıp tutuyordun. Şimdi sert kayaya Salim Kaya ya çarptın gördün mü? Zehra sahipsiz değil. Babasının da dediği gibi her kuşun eti yenmez Ömer bey.

Zehra evde tek başına ve gözlerinden yaşlar sel gibi akıyor. Ömer den ayrılmak istemiyor Zehra ancak bunu da dile getiremiyor. İçinden biz ayrılacak mıyız Ömer? diyor.

Allah’a dua edip ondan yardım istiyor, bir yol göster bu çıkmazdan kurtar beni derken Zehra. kapı çaldı Zehra babası geldi zannederek kapıya gitti kendine çeki düzen verdi aynada ve kapıyı açtı karşısında Ömer. Gelen Ömer di.

Sabah emlakçı dükkanına giderken, Mehtap dan alacağını Sabah dan tahsil eden adamlar dükkan kapısını açmaya çalışıyor. Sabah bunları görünce kalacak yeri olmadığı için direk Kerem’in evine gitti.

İçeri girince de ben burada kalacağım bu konu benim için tartışmaya açık değil dedi.

Ömer Zehra’nın olanları öğrendiğini, ağlamışsın da deyince Zehra da ayağımı sehpaya çarptım da canım acıdı biraz dedi. Bunları söylerken Ömer’e bakmadan söyledi Zehra. Gerçek duygularının anlaşılmasından korktuğu için Ömer’in yüzüne bakmadı bakamadı Zehra.

Ömer de eli ile Zehra’nın çenesinden tutarak yukarı kaldırdı canın acımasın dediğinde Zehra da çok acıyor dedi.

Sehpa sadece bir simgeydi Ömer her şeyin farkındaydı. Acımasın seni bırakmaya niyetim yok diyerek net kararını Zehra yı asla bırakmayacağını söyledi.

Bizi hiç kimse, hiçbir şey ayıramayacak bugün de, yarında dedi Ömer. Zehra da yarın diye bir şey yok. Babamı bir kere daha ezip geçemem, çok üzgünüm her şey bitti. Bir daha beni görmeye gelme lütfen dedi Zehra.

Zehra bir kere daha babası için fedakarlık yapmış sevdiği insandan vazgeçmişti. Önceden babası yaşasın diye 187 bin tl karşılığında 6 ayını veren Zehra. şimdi de babasının mutluluğu, huzuru için gelecekte belki de çocuklarının babası olacak sevdiği insandan vazgeçiyor.

**********

OLMUYOR

Alıştım ben sana
Her yerde sen varsın
Gözüm görmez oldu yokluğun çok acı
Bitmiyor geceler saatler geçmiyor

Zaman durdu sanki sen gidince
Ne kadar da zormuş aşkın gidişi
Umutsuz beklerken çaresiz kalbim
Tek suçum sevmekti ayrılık bedeli
Ağla ağla dönülmez geri

Olmuyor olmuyor ne yapsam olmuyor
Sensiz yerin dolmuyor
Bir gelsen bir görsen kalbim ağlıyor
Sensiz yerin dolmuyor

Alıştım ben sana
Her yerde sen varsın
Gözüm görmez oldu yokluğun çok acı
Bitmiyor geceler saatler geçmiyor
Zaman durdu sanki sen gidince

Ne kadar da zormuş aşkın gidişi
Umutsuz beklerken çaresiz kalbim
Tek suçum sevmekti ayrılık bedeli
Ağla ağla dönülmez geri.

*******

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 191. Bölüm Analizi 9 Ekim Detaylı Özeti” üzerine 20 yorum

 1. Aytac azeri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar arkadaslar mehri ir abi hos geldiniz nasilsiniz ? Ir abi seni kolun nasil oldu ?

  1. IR dedi ki:

   Merheba aytaccim (saka) yaho benim kolumda bir sey yok , zaten o gun durumu acikladim , her kese tek tek teskkur ettim , nesrin tugba ulker sen aytac ve diger arkadaslara ama oc gun sonra mesaj cikdi bende uzuldum saygisizlik oldu diye , benimki araba kazasi diyildi , is kazasiydi , bas parmagim makinede demirlerin arasinda kaldi kucuk bi siyrikdi , gecdi gitti , elimi kullaniyorum , ha bi de fati vardi ben ona anlatmisdim tekrar tesekkurker her kese ; ya ayan neden yok ? Ben izleye bildigim kadariyla dizi super olmus , bizimkiker duygu yogunlugu yasiyorlar , ben dun omeri sevdim sevmeme de ama salim baba on numara bes yildiz , asli cooook gozel anlatmis salimi de olmasi gerekende buydu , salim zehraya inami tam oldugundan detaylara girmedi sozlesme surecinde ama simdi ki olayin ustu acilmis baba kizinin ozgurlugunu korumali , omere az bile yaodi salim baba ; cunku aslini dediyi gibi zehranin 1 sezonda omerde cekdiginin maddi karsiligi yok , omer cekdirdikleri yuzunden salimin ve zehranin onunde diz cokub bir kadar da yuzu uste surunmeli , zehra aff etmese gunlerle salimin kapisinda cadir kurub aff dilemeli , dogru simdi zehra asik , aff dileme pesinde diyil ama omer tum kabaliginin uzurunu dilemeli ve karsiliginda da aff beklentisi olmamali , gerci cikan fotolarda salimin elini opuyor ama semimi , beklentisuz opmeli yoksa zehranin aski beraberinde opmemeli , ha bide canan hanim gecmis olsun yazmisdi bende tesekkur etmisdim , simdilk bu kadar.hosca kal ey azeri aytac fan.

 2. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar canım arkadaslari ya ben bugun sitey giremedi ne oldu anlamadim simdi girdi ama biraz da yine giremiycem bu sitey bu yazdigim yorumu bile sitey dusup dusmiycegini bilmiyoru rəsul abi neden boyle oluyor ben bu site de ayrı kalamyorum bir soru var sa lutve hal et abi diger site girmis dim ben oğuz beyi sitesine gozel arkadasimiz da orda o da bu sitey giremiyor su damlam canım benim seni cok ozledim berki bir daha bu sitey giremiycem yazamas beni merak etme tamam mi sitey gire medigim icin yazamycam ama sizi asla unutmuycam hepiniz cok seviyorum iyiki sizi tanimism su damlam eyer benim le konusmak isde sen diger sitey girp yaz bilir şin gozel arkadasimiz da orda

 3. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaslar . Ben geldim . Benim canim Aslim ,Sayqideyer Ir abim , bitanecik Hanim ablam , ASK ailesini habersiz birakmiyan Resul abim , sirindili Lale arkadasim , esi benzeri olmayan Ask hastasi arkadasim ve digerleri hepinizi cox ozledim❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ . Burdan uzak kalsamda hepinuz aklimdaydiniz . Ne yalan soyleyim diziyi izliyemiyor . Simdi Analizleri okudum . Gozel seylerde olmus kotu seylerde . Aslicim ayni hizla devam ha . Eskisi gibi guzel guzel analuzler yapiliyor . Resul abi sanada massalah 20 ekime kadar tuyolar var ha . Cox guzel . Arkadaslar hepinizi cox seviyorum . Calisdigim kadar ara sira ugruyacagim .

  1. IR dedi ki:

   Merheba aytekin abla , ya kizim sen evlendin diye eski koye yeni adet mi getirdin ? Allah mesut bahtiyar etsin de , neden siteye girmiyirsun ? NE alakasi var ; ben bir az agir soyledim ama seni deyerli bildigimden ve hatirini cok istedigimdendir , bende uzun zamandir yazmiyorum, cunku izleyemiyorum ama takipdeyim ; neden sen hepden kayb oldun hala ben anlamadim.

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba abicim . Vallahi ne diyeyim abi . Benim esim kiskanc cikdi . Beni paylasmayi sevmiyor . Tum zamanimi onunla ilgilenmekle geciriyorum . O yuzden burdan uzak kaldim . Kusura bakmayin . Sizlerde benim icin cox degerlisiniz . Asagida aarkadaslardan biri yazmis kokun iylesdimi diye . Gecmis olsun abicim ne oldu koluna ?

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Aylincim hos geldin biz iyiyz sen nasilsin ? Ne guzel yazimisin cok sevindim biz de seni cok ozledik canım arkadasim cok ozlet me kendini ara da bir ker bil olsa yazar san cok seviniriz

   1. Aylin dedi ki:

    Tessekur ederim Aytacim . Iyiyim cok sukur . Artik urarim ara sira . Sizler bana cok iyi geliyorsunuz

  3. su damlasi dedi ki:

   Merhaba Aylin hos geldin nasilsin ?

   1. Aylin dedi ki:

    Tessekurler su damlasi . Ilgin icin cok sag ol

  4. aslı dedi ki:

   Benim prenses arkadaşım Aylinim gelmiş hoş gelmiş özledik seni. İyisindir inşallah.

   Lale Gozel, Hayat bir süredir siteye giremiyorlardı. Sorun çözülsün diye Resul abimiz elinden geleni yaptı umarım yeniden bizlerle olurlar.
   A.S.K. Hastasi artık Rada oldu isim değiştirdi bilgin olsun canım. ve o da kaç zamandır girmiyor belki de giremiyor siteye

   1. Aylin dedi ki:

    Canim benim . Cok sag ol . Bilgiler icinde tessekurler . Her zamanki gibi her kese kosuyorsun canim arkadasim . Ask hastasi Rada olmus ha . Nerden icab etdi acaba bu isim degisikligi

    1. aslı dedi ki:

     Bu aralar bende fazla giremedim siteye yeni yeni işte. Evet Rada oldu. Kendisi gelince sana açıklarda ben bildiğim kadarını söyleyeyim dizinin eskisi gibi olmadığı için değiştirmiş.

 4. Mehri dedi ki:

  Merhabalar.Analizler gün geçdikce deyişik oluyor,daha çok düşündürüyor.Ülker Azerinin dediyi gibi bir aşk koyulmuş analizlere.Bir yürek koyulmuş.Yaza bilmesem de nizamlı olarak okuyorum analizleri.Ömer para verib Zehranın hayatının 6 ayını satın aldı.Satan satdı,alan aldı.Ama Salim bey,kızını para ile özgürlüyüne kavuşturmak istesen de onun hayatının 6 ayının geri dönüşü yok,karşılıgı ne olurse olsun diye düşünüyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehricim, doğru söylüyorsun, Zehra’nın 6 ayı geri gelmeyecek ama bu 6 ay Ömer ve Ayşe için çok iyi geldi. Zehra da aşık oldu.

 5. Aytac azeri fan dedi ki:

  Meraba arkadaslar nasilsiniz ? Su damlam canım benim sen nasilsin ? Ben sa diger sayfa da cevap yazmisdim aksam bugun de kac ker yazdim ama cikmiyor sitey de giremiyorum eski den cok kolaylikla sitey giriyor dum ama bugun nede se bitur giremedim bu yazdigim kacinci yorum ben de unutum artıq insallah bu duser siteye aslicim analiz cok guzel olmus elerin salik canım cok tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım sizin yaşadığınız sorunu bende yaşadım ama şimdi düzelmiş siteye girebildim.
   umarım Gönül, Lale, Hayat arkadaşlarımız için de sorun düzelmiştir.

 6. su damlasi dedi ki:

  Teşekkur ederim eiline konlune saglik is arasi mola vermisdim bu analiz cok iyi geldi tekrar teşekkur canim benim

  1. su damlasi dedi ki:

   Evet canim aytacim ben de siteye giremiyorum ne bu sorun anlamadimki diyer tum sayfalara yazdim hhic biri cikmadi iyim ben siteye rahat giremiyorum sinirlendim bir az canim benim sen iyi ol yeter

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Canım su damlam benim demeki bir tek ben degil bir cok arkadasimiz sitey giremiyor oyuz de kiçik kimse yazmiyor neyise iyi geceler heyatm qismet olur sa sabah qonusuruz insallah hadı opdum görüşüruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir