Adını Sen Koy 190. Bölüm Analizi 6 Ekim Detaylı Özeti

Burak 09 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 190. Bölüm 06 Ekim 2017 Cuma

Salim Amca Dükkanını Satarak Ömer’e Kızının Kendisi İçin Borç Aldığı 6 Ayını Verdiği Hastane Parasını Ödedi. Bu Şekilde Ömer den Kızı Zehra dan Boşanmasını İstedi Salim amca.

Ömer ile Zehra telefonda konuşurlarken, Zehra mutfakta çarşıdan aldıklarını yerleştiriyor bir yandan da telefonda Ömer ile konuşuyordu. Mutfak dolabının üst dolabından bir şeyler almak isterken sandalyeden düştü Zehra ve Ömer de telefonun kesilmesinden dolayı Zehra ya bir şey olduğunu düşünüp hemen mahalleye Zehra’nın evine gitti Ömer.

Zehra dirseğini incitmiş acıyordu Ömer geldi ve Zehra’nın iyi olduğunu gördü. Zehra her an babasının gelme ihtimaline karşılık Ömer’in gitmesini istese de Ömer Zehra dan ayrılmak istemiyor. Onun içinde 1 bardak su isteyerek biraz daha Zehra ile zaman geçirmek istedi Ömer.

Zehra Ömer’e su verirken, Salim amcada eve geldi tam kapıdan içeri girecekti ki, bir vatandaş adres sormak için onu durdurdu.

Ömer suyunu içti gidecekti ki, Zehra Ömer’in yeni aldığı takımın üzerinde etiket kaldığını gördü onu almak isterken Ömer Zehra’nın kendisine yaklaşması ile Zehra’nın parfüm kokusunu hissetti.

Ömer evin sıcak olduğundan beğendiğinden bahsedip, bende mi buraya yerleşip sizle yaşasam acaba dediğin de Zehra, babam bizi ilk dakikada öldürür ayrıca sen böle küçük bir evde yaşayamazsın dedi.

Ömer de; yaşarım senin içinde olduğun her yerde yaşarım, hem de son nefesime kadar dedi.

İçinde sevgi olduktan sonra, birde seven ve sevilen olunca, mekanın büyüklüğünün veya küçüklüğünün ne önemi var ki? iki gönül bir olduktan sonra, sevgi, saygı, hoş görü, anlayış, sadakat, özveri, güven, sağ duyu, dinlemek, bir de alın terin ile kazanıp geçindiğin bir işin gelirin paran da olduktan sonra, ocakta pişen aşın, kaygısız bir başın varsa o mekan cennetten bir köşe olur insana. Gönlü geniş olan insana her yer geniş olur. Bir lokmada mutlu iki insan olur.

Ömer ve Zehra kapının önündeler ve Ömer içinden Zehra ya bakarak hep yanımda ol diyor. Zehra da Ömer’e bakarak Allah’ım ayırma bizi ne olur, uyandığımda gördüğüm ilk yüz, uyurken son nefesini duyduğum insan o olsun dedi. Bize de amin demek düşer. Sizin gibi bir çift bu zaman da çok zor, siz çok özel insanlarsınız Ömer ve Zehra maşallah size.

Salim amca tam kapıdan içeri girecekken, Koray aradı Salim amcayı dükkana birisi geldi, dükkanın satılık olduğunu duymuş ben anlamadım dediğin de beklesin be geliyorum diyerek eve girmeden dükkana geçti Salim amca.

Böylelikle de Ömer ve Zehra da Salim amcaya yakalanmaktan son anda kurtuldular.

Canım Asya cım Zehra ablası ile dayısını özlemiş ve onlara yaptığı resmi göstermek istiyor. Ama onların konağa gelmeme nedeni olarak da kendisini artık sevmediklerini o yüzden gelmediklerini düşünüyor.

Ah Asyacım ah olur mu hiç öyle, seni neden sevmesinler, sen çok akıllı, çok zeki, bir kızsın seni çok seviyorlar. Sadece biraz işleri var halledip gelecekler biraz sabırlı ol olur mu akıllı bıdık  🙂

Ayşe de abisini aramakta buldu çareyi ve abisi de tam Zehra’nın yanından ayrılacaktı ki, Ayşe aradı Ömer iyi ki senin yanında aradı en azından sesini duyar da her şeyin yolunda olduğunu düşünür dedi.

Zehra Ömer’i yeniden eve davet etti. Antrede konuştular. Ayşe telefonu hoparlöre verdi kendisi de Cevriye hala da Hediye abla da duydu konuştuklarını. Asya dayısına onu çok özlediğini ve hemen eve gelmesini istediğini söyleyince,

Ömer de bende seni çok özledim prenses işlerimi halledince geleceğim dedi.

Bunu duyan Asya dayısının geleceğini öğrendiği için çok mutlu oldu. şimdi nerede olduğunu sordu dayısına, dayısı da Zehra ablası ile birlikte olduğunu söyleyince, Asya dayısının papucunu dama atıp Zehra ablasını istedi telefona.

Ömer de kendi telefonunun hoparlörünü açtı Asya ile Zehra böylelikle konuşmaya başladı. Asya Zehra ya onu çok ama çok özlediğini söyledi. ve annesi ile babaannesinin onu pek memnun edemediğini anlattı.

Babaannesi Asya ya hep aynı oyunları oynatıyormuş, annesine istediği oyunu söylediği halde Ayşe Asya’nın isteği dışında başka bir oyun oynatıyormuş. O yüzden de onlarla canı sıkılıyormuş akıllı Asyanın. Ama Zehra ablası ile hiç canı sıkılmadan çok güzel oynuyormuş.

Bunları söyleyince Cevriye hala araya girdi ve bizde seni çok özledik. Asya bütün gün evin içinde Zehra ablam diye dolanıyor. Zehranın yaptığı bir tarifi yapmak istemişler yapamamışlar. Zehra da işlerimizi halledip eve dönelim söz size ondan yapacağım dedi.

Konakta yoklukları çok belli oluyor. Herkes Zehrayı ve Ömer’i çok özlemiş. Zehra da onları.

Çocuklar oyun oynamayı çok sever. Oyun oynarken öğrenmeyi de eğlenceli gelir ve öğrendiklerini bu sayede unutmazlar. Oyun oynarken çocuğa eşlik eden kişinin çocuk gibi düşünmesi, hayal kurması, ona eşlik etmesi, çocuğun ufkunu bu şekilde açması, çocuğu çok mutlu eder. Zehra da Asya ya bu şekilde yaklaştığı için Asya Zehra ablasını çok seviyor aynı şekilde dayısını da. en son kağıttan yaptığı gemiyi nede güzel mavi sularda Zehra’nın şalında yüzdürmüşlerdi.

Ömer Salim amcaya yakalanmadan evden ayrıldı. Ancak kravat iğnesini Zehra yakasındaki etikete bakarken düşürdü bunu da fark etmedi ne Ömer nede Zehra.

Salim amca dükkana gittiğinde dükkanı satın almak isteyen kişi çocuğu hastalanınca apar topar ayrılmış. Koray da bir anlam veremiyor ustası neden ekmek teknesini satsın ki diye düşünüyor.

Koray Ustasının dükkanı acil satmak istediğini öğrenince ederinin altında satılmasına gönlü razı gelmediği için bir işe giderken yolda karşılaştığı Salim amcanın eski dostundan yardım istedi. Olanları ona anlattı Koray.

 

Sabah da Keremin evinin kilidini değiştirdi. Kerem artık kendi evine kendi anahtarı ile giremeyecek.

Kerem de her zaman ki gibi spor arabasının içinde yanında o sarışın sevgilisi ile dolaşıyor. İşin gücün yok mu senin Kerem hazır paraya dağların karı bile dayanmaz bilesin. Bir de baban evini satışa çıkardı hepten ortada kalacaksın.

Sevgilisi de Kerem’in gözünü açtı. Sabah’ın azıcık cesareti varsa evin kilidini değiştirir deyince Kerem kız arkadaşını arabadan indirip doğru evine gitti. Bunu gerçekten yaptı mı? diye. Kerem eve gelene kadar Sabah çoktan işi bitirmiş evin anahtarını değiştirmişti bile.

Sabah Keremin eşyalarına bakarken çok tertipli düzenli olduğunu gördü. Papyonlarından birini ve bir de şapkasını taktı. Tam da o esnada Kerem eve geldi ve sürpriz anahtar açmadı giremedi eve kız arkadaşının dediği olmuştu. Sabah kilidi değiştirmişti. Cama da satılık ilanını astı.

Salim ustanın dükkanına talip çok da hep düşük fiyat veriyorlar. Salim amcanın eski dostlarından Yunus abi, Koray’ın ona haber vermesi ile elinde bu güne kadar biriktirmiş olduğu para ile dükkana geldi.

Salim amcaya bunu Koray dan duyduğunu söylemeden dükkanı satışa çıkarmışsın ne istiyorsun? diye sordu. Salim amca da şaşkın bu kadar kısa sürede nasıl haber aldın deyince, Yunus abi, bu tür haberler çabuk yayılır dedi.

Zehra evinde çizim yaparken, Allah’a dua ediyor. Bizi bu dar boğazdan sağ salim kurtar, babam beni ne zaman gönülden affedecek? Biz ne zaman eski günlerdeki gibi olacağız dedi.

Sonra da Ömer ile sahildeki konuşmalarını hatırladı. Ömer orada Zehra ya zamana ihtiyacınız var demişti. Zehra da şimdi inşallah zaman yaralarımıza ilaç olur dedi. kendini böyle teselli etti.

Zaman akıp giden geri gelmeyen tek telafisi olmayan zaman. Zaman her şeyin ilacı derler. Yaraların iyileşmesi kabuk bağlaması için zaman, ekin ekildiğinde büyümesi için zaman, bir çocuk dünyaya geldiğinde büyümesi için zaman. Para kazanmak için çalışmak emek sarf etmek ve alın terinin karşılığını almak için bile zaman gerekli.

Her şeyin bir vakti saati vardır. Olaylar o saati bekler. Gece gündüzü, gündüz geceyi. Bahar yazı, yaz son baharı, son bahar kışı bekler. Ömer de Zehra yı Zehra da Ömer’i bekliyor kavuşacakları anı ve sabrediyorlar. Zaman ve sabır bir arada çok iyi ilaçtır yaralara.

Salim amca Yunus abinin teklifini kabul etmiş onun içinde eve dükkanın tapusunu almaya gelmiş. Hangi ara bu kadar zengin olduysa Salim amca. Evini değiştirmiş. Dükkanı satın almış. Şimdi de satıyor dükkanı Salim amca.

Ama bu satış işinden Zehra ya hiç bahsetmedi. Haberi yok Zehra’nın.

Ömer’in kravat iğnesini yerde gördü Zehra ve babası görmesin diye de çok çaba sarf etti bu da babasının dikkatini çekti. Salim amca salondan gidecekken ayağına bir şey battı. Baktı ki Zehra’nın çizim kaleminin başı kravat iğnesini görmedi.

Salim amca odasına girip kapıyı kilitleyince, Zehra endişelendi korktu babasına bir şey oldu zannetti. Kapıyı açınca babasına sarıldı Zehra.

Salim amcada ağlanacak bir şey yok benim kızım dedi. bir mesaj mıydı bu benim kızım demesi? Zehra da ağlayarak sana yaşattıklarım için özür dilerim dedi.

Salim amca da Allah’a emanet ol diyerek evden gitti.

Zehra da Ömer’i arayarak kravat iğnesini evde düşürdüğünü söyledi. Ömer de gelip alayım seni de dedi kaldı yine tutuldu Ömer her halde görmüş olurum diyecekti cümlesini tamamlasaydı.

Zehra, Ömer’in kravat iğnesini kendi oyalı yazmasının arasına koymuş camın önünde bekliyor sevgilisini bekleyen bir genç kız gibi ve Ömer’in geldiğini görür görmez kapıya koştu ve Ömer çalmadan Zehra açtı kapıyı.

Ömer de bugün bu kapıya kaçıncı gelişim farkındasın değil mi? dedi. öyle sevgi dolu gözlerle bakıyor ki Zehra ya aşık Ömer 🙂

 

Aldığı gibi cebine koyunca takmayacak mısın? deyince Zehra istersen takarım takayım mı? diye sordu Ömer. Zehra da sen bilirsin dedi. Takmadı. Nihat arayınca şirkete geçti Ömer.

Salim amca ile Yunus abi, noterden gelmişler satış işlemi yapılmış. Yunus abi Salim amcanın eski dostu olduğu için bu satışla ilgili olarak bir şartı var. Salim amca eskisi gibi yine o dükkanda çalışacak ekmek teknesini işletecek.

Eskiden evi yandığında Yunus abinin eşyalarını para almadan tamir etmiş Salim amca. Şimdi de bu dar günün de belli ki paraya sıkışmışsın sana bu şekilde yardım etmek istedim dedi.

Her şeyin yenisi makbulken, dostun eskisi makbuldür. Çünkü; eski dostlar zor zamanında hep yanında olanlardır.

 

Leyla ile Demir de eski dostlardandılar.

**************

ESKİ DOSTLAR

Unutulmuş birer birer 
Eski dostlar eski dostlar
Ne bir selam ne bir haber
Eski dostlar eski dostlar 

Hayal meyal düşler gibi 
Uçup giden kuşlar gibi
Yosun tutan taşlar gibi
Eski dostlar eski dostlar

Unutulmuş isimlerde
Bilinmez ki nasıl nerde
Şimdi yalnız resimlerde
Eski dostlar eski dostlar

Hayal meyal düşler gibi
Uçup giden kuşlar gibi
Yosun tutan taşlar gibi
Eski dostlar eski dostlar

*******

Ömer şirkette Zehra ile mesajlaşırken, Salim amca sattığı dükkanın parasını alıp Ömer’in karşısına geçip. Parayı zarfın içerisinde masaya bıraktı ve bu evlilik bitti. Bir an önce boşanıyorsunuz dedi.

Sen yapma bari Salim amca. Zehra Önce Ömer tarafından para ile kendi tarafına çekildi. Bir iş anlaşmasıydı.  Babasının yaşaması için mecburdu Zehra. Peki ya şimdi?

Şimdi de Salim amca, babası kızını para vererek Ömer den geri almaya çalışıyor. Kızı ne hale koydunuz.  Aklı sıra borcunu ödedi kızını da geri alacak bu sayede öyle mi Salim amca.

Ama onlar aşık oldular ve seviyorlar birbirlerini. Salim amca senin bu parayı vermen ile belki iş anlaşması bozulmuş olabilir. Şimdi iş Ömer’e düşüyor. İş olan evliliğin, gerçek evlilik olması için ne gerekliyse onu usulüne uygun yapmalı Ömer.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 190. Bölüm Analizi 6 Ekim Detaylı Özeti” üzerine 15 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Lalecim seni çok özledim umarım iyisindir. siteye giremediğiniz için sen gozel hayat yazamıyorsunuz sizi unutmadım hep aklımdasınız arkadaşlar.

 2. aslı dedi ki:

  Merhaba Aytac azeri fan, bu aralar zor günlerden geçiyorum. O sebeple fazla giremiyorum siteye ama analizleri gönderiyorum merak etmeyin. hepinizi seviyorum.
  elbet bu günlerde geçecek.

  1. su damlasi dedi ki:

   Aslicim canim ben teşekkur ederim nd oldu gecmiş olsun canim kecer elbet zor gunler rabbim yardimcin olsun

 3. aslı dedi ki:

  Su damlası teşekkürler.
  Dilara hanım. ben doktorda değilim. Hemşire de değilim.
  3-6 yaş çocuklarla ilgileniyorum.

 4. Aytac azeri fan dedi ki:

  Canım aslim şans meleyimiz nasilsin ? Cok ozleti kendini nerdesi ? Neden yazmyorsun bak hepimiz cok ozledik seni biliyorum vakit bulamyorsu sitey girip yazmaya ama ara da bir ker bile olsa yazar san bizi cok sevindirir sin canım ne olur yazdiklarimiz okuyorsa bir ses ve iyim isim var sitey giremyor ama qisa zaman da donucem de oda yeter bana analiz için de cok tesekkur ederim canım cok guzel olmuş elerine salik cok guzel bir bolum du ben yeni asyamiz da cok sevdim cok seker bir qız

  1. Ülker azeri dedi ki:

   HER YENİ ANALİZ ESKİSİNDEKİNDEN DAHA TATLI OLUYOR. İŞİN İÇİNE AŞK KATILDIĞI ÇOK MALUM. ŞANS MELEYİM ELİNE SALIK:-)

   1. su damlasi dedi ki:

    İyi aksamlar kiz ulkercim nasilsin gelmişsin cok guzel sevindim ben ozlemişim senin şakalArini

    1. Ülker azeri dedi ki:

     Bak seeen SU DAMLASI benimi özlemiş. Ayy kyamam sana:-) Kız hani bir laf varya “dama dama göl olur” diye. Şimdi senin her siteye gelişini ben damla hesabı yaparak şu karara geldim. Çok yakında siteyi sel felaketi bekliyor:-) Şimdiden söylüyorum taşkından sonra, temizlik yapacaksınızsa o zaman tarihi söyleyin. Çünki ben o gün çok fena qrip olucam:-)

     Ama taşkını önlemek mümkün. Resul abiden rica edelim senin ismini şemsiyenin üstünde yazsın. Benimde qrip olmama gerek kalmasın:-)
     İYİ GECELER CANIM:-)

     1. su damlasi dedi ki:

      Kiz ülkercim ne yapdin sen ya selmi dedin ama evet canim benim yakinda boyle bi felaket var merak etme haber. Veririm şemsiyemi oh oldum gulekeden kiz sen bir meleksin ya hayatimda oldugun için teşekkur ederim bitanem

 5. Könül Azeri dedi ki:

  Gerçekden teşekkür ediyorum Aslım eline yüreğine sağlıq.Bu bölümü izleme frsatım olmadı.Kzlar bak yene yazdm sizi merakda brakmadm öpdüm♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi ki yazdin konulcum seni ozlemek bile guzel tez tez yaz aslicim ellerine saglik cok guzel olmuş kocaman opdum

  2. Dilara dedi ki:

   Asli hanim siz çocuk doktoru musunuz. veya hemsire.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Iyi aksamlar beni bitanecik ask ayelm könülcum nasilsin ne guzel yazmisin boyle devam edin sık sık yazın cok ozletyor sunu kendinizi su damlam canım benim sen napyorsun ? Dilara arkadasimi sana da meraba bizim aslimiz cokcuk doldor ya da hemisire degil asli öğretmen yanis hatiramyorsam

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi aksamlar ask ailesi benim aytacim diyer sayfadada yazdim hiç evdeyim is yapiyorum sen peki. ?

  3. aslı dedi ki:

   İyi geceler Könülcüm. Teşekkür ederim canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir