Adını Sen Koy 19. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 03 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki? Ömer Zehra yı Az Kalsın Öldürüyordu.

19.Bölüm

Ömer’in Pişmanlığı 1

Ömer, Zehra’yı Kapattığı Depoda Çıkan Yangın Dumanından Etkilenmiş, Bayılmış Halde Bulur ve Zehra’ya Yaptığına Çok Pişman Olur.

Ömer Zehra yı broş yüzünden depoya kapatmıştı. Aklı başına gelsin de, broşun yerini söylesin diye bunu yapmıştı.

Çünkü; Ömer broşu Zehra’nın aldığını düşünüyordu. Ama düşündüğü gibi değildi gerçekler. Asıl gerçek broşun Zehra da olmadığı, Zehra’nın doğru söylediği ve şu anda broş yüzünden kapatıldığı depoda ölüm ile karşı karşıya kaldığı gerçeğiydi.

Ömer şirketteyken kendisine depoda yangın çıktığını söylemişler, Ömer de hemen depoya gelmiş, kilidi açmış, yoğun dumanın içerisine girerek Zehra’yı ararken, Zehra’yı yerde yatarken bulmuştu.

Hemen Zehra’nın yanına koştu Ömer. Zehra aç gözlerini Zehra diye çok seslendi Zehra ya ama cevap gelmedi Zehra dan Ömer çok korktu ya öldüyse Zehra. Zehra baygın..

Ömer hemen Zehra yı kucağına aldığı gibi depodan çıkardı.

Dikkatinizi çekerim Ömer Zehra yı depodan çıkarırken Zehra’nın ayağında ayakkabı yoktu. Bölümü izlerken dikkat edin.

Arabasının arka koltuğuna yatırdı ve bekçide içeride biri olduğunu bilmiyordum dedi. Ömer de senin suçun değil dedi. suç Ömer de idi. Zehra yı oraya hapseden Ömer idi. Bununda farkındaydı Ömer, Yaptığı hatanın farkında Ömer.

Hemen hastaneye götürdü Zehra’yı. Yol boyunca da dikiz aynasından Zehra ya baktı ve kendini suçladı. Nasıl yaptım ben böyle bir şeyi nasıl diye kendine kızdı Ömer.

Yaptığından çok pişman Ömer, Zehra ya yaptıklarından yavaş yavaş pişmanlık duyan ve bundan sonraki bölümlerde de pişmanlığı artacak ama hala zorba olmaya devam edecek bir Ömer izleyeceğiz. Zehra ya yaptığı bu davranışından dolayı bu zamana kadar yaşadığı en büyük pişmanlığı Ömer’in bu.

Ömer sadece Zehra’nın o kolyeyi alarak Yener’e verdiğini düşünmüştü. Bir başkasının o kolyeyi alabileceği aklına hiç gelmedi. Dinlemedi Zehra yı Ömer.  Ona inanmadı, kendince bir çözüm yoluydu bu ama yanlış bir yoldu.

Ve yaptığı hatanın da farkına varmış çok pişman olmuştu Ömer. Ve bu olaydan sonra Ömer’in değişimi başlıyor.

Ömer’in asla Zehra yı öldürmek gibi bir düşüncesi yoktu. Ayşe’nin yaşaması için Zehra ya ihtiyacı var Ömer’in.

Bazı olaylar insanların dönüm noktasıdır, bu olayda Ömer için bir dönüm noktası oldu.

 

Hastanede doktor kontrolünden geçen ve serum takılan Zehra baygın.

Doktora durumunu soran Ömer, doktordan; hastanın büyük bir risk atlattığını, birkaç saate kendine geleceğini öğrendi. İlk doktor hiç de kötü konuşmadı. Ömer ise çok üzgün ve endişeli.

Zehra’nın ayağında ayakkabı yok. Şimdi diyeceksiniz ki, taktın sende ayakkabıya, kız hasta sen neyle uğraşıyorsun. Kendi öz eleştirimi de yaparım, çekim hatasını da gösteririm benim amacım o. Koskocaman bir çekim hatası var nasıl unutulur böyle bir şey.

Hemşire odaya gelip de Ömer’e hasta eşiniz mi? diye 2 kere sordu.

Ömer de zorla da olsa evet yanıtını verdi. hemşire de iğne yapacağını söyledi Ömer dışarı çıktı.

Ömer için Zehra ya benim eşim demek çok zor, zor olanı başardı Ömer evet dedi. Eşim demese bile Zehra yı eşi olarak kabul etti ve söyledi evet dedi. Daha sonra ki, bölümlerde daha rahat eşim diyecek Ömer ama şimdilik böyle.

Ömer den Zehra ya;

Ben gerçekten kötü biri değilim Zehra. 

Sadece geçmişte yaşadıklarımdan dolayı korkularım var, insanlara kolayca güvenemiyorum ve bana biraz güven verip, beni biraz idare etmene ihtiyacım var. 

Dışımdaki zırhı çıkarmama yardım edersen, içimdeki çocuğu göreceksin, senin yardımına ihtiyacım var Zehra.

Sana yaptıklarım için çok pişman olacağım günler gelecek, işte o zaman sana sevdiğimi söyleyeceğim. Çünkü; pişmanlık da sevda ya dairdir.  Sana yaptıklarım için çok pişmanım Zehra.

Hastanede koridorda beklerken onu tanıyan bir doktor evlendiğini duyduğunu, eşi ile tanışmak istediğini söyledi. Ömer de hemen kaçtı oradan. Ömer Zehra yı eşi olarak birilerine tanıştırmak istemiyor.

Çünkü, bu olanları Ayşe duyarsa çok üzülür, Ayşe duymasın diye Zehra yı eşi olarak tanıştırmadı Ömer ve hemen oradan çıkarmak istedi Zehra yı,

Ayşe duymasın diye.

Zehra anlık olarak kendine geldi. Ve Ömer hemen Zehra yı hastaneden çıkarmak istedi. Serumu kolundan çıkardı Ömer ve Zehra birbirlerinin gözlerine baktıklarında, Ömer Zehra’nın gözlerinde kayboldu. Sanki aşk denizinde yüzüyor gibiydiler sessizce, konuşmadan birbirlerine olan o bakışmaları dizi boyunca devam etti.

Ömer şöyle bir silkelendi topladı kendini Zehra ya gitmemiz lazım dediği an Zehra yine bayıldı.

Şirkette toplantı için hazırlıklar devam ediyor, misafirler geldi. Ömer ortalıkta yok. Alev fellik fellik Ömer’i arıyor bulamıyor. Nedenini çok merak ediyor. Zehra yüzündendir sonucuna ulaştı Alev.

Koray da Yasemin’e pembe kask almış onu hediye etti.  Koray ile dolaştılar biraz. Yener de Zehra’nın kendisi ile evlenmesinin derdinde.

Ömer de Zehra yı hastaneden çıkardı, belki de kaçırdı. Arabası ile şirkete götürdü.  Yolda Demir ile konuştu Ömer, şirket doktorunu sordu, alt katın durumunu ve orayı boşaltmasını istedi Demirden. Zehra yı kimselere göstermeden orada iyileştirip eve götürecek Ömer.

Asya bahçede kedisi ile piknik yapıyor ve o meşhur kaybolan, herkesin peşinde olduğu ama bir türlü bulamadığı broş kedinin boynunda. Asya broşu bulmuş ve kedisinin boynuna takmış. 

Gel Ömer gel de gör. 

Boş yere, bir hiç uğruna neredeyse Zehra’yı öldürüyordun Ömer. O çok aradığın ve bulamadığın broş yeğenin Asya da Ömer.

Demir, Ömer’in istediği gibi alt katı boşaltmış, arayıp haber verdi. Ömer de geldiğini söyledi. gözü dikiz aynasından Zehra da Ömer neden hala kendine gelmedi diye endişeli.

Ömer’in korkusu öyle böyle değil, gerçekten çok korkuyor Zehra için.

Alev de Demir’in alt kattan geldiğini öğrendi. Çok merak etti neler olduğunu? Ömer ortalıkta yok, Demir alt kattan geliyor. Bunun peşini bırakmayacak Alev. Sonra alt kata inecek.

Ömer Zehra yı arabayla şirketin otoparkına getirdi. Arabadan kucağına aldığı gibi Zehra yı ayakkabısız şirkete girdi. Özellikle de ayaklarını gösterdiler. Ayakkabısız sanki bilerek yapılmış gibi.

Şirketin revirine girecekken köşede Ömer’in kucağındaki Zehra’nın ayağında depoda çıkarıp bıraktığı ayakkabı kanatlanıp, kuş olup, uçup hoooppp diye Zehra’nın ayağına geliverdi.

O ayakkabı depodan oraya gelirken, Zehra’nın ayağına kavuşana kadar kaç otobüs değişti acaba?

Ömer itina ile Zehra yı sedyeye yatırdı. Zehra’nın son ana kadar olmayan ama her ne hikmetse birden ortaya çıkan o meşhur ayakkabısını ayağından çıkardı ve Zehra’nın üzerini örttü.

 

Telaşla hemen doktoru aradı şirkete gelmesini istedi. Olanları anlattı, doktorda nabzına bakmasını isteyince, Ömer Zehra’nın nabzını ölçtü. Çok yavaş atıyormuş, Zehra için endişelendi Ömer. Korktu Ömer ya Zehra ya bir şey olursa diye.

Ömer’in o endişeli ve korku dolu halleri sonraki bölümlerde bana göre bu kadar iyi ve inandırıcı değildi. Bu bölümde Zehra için gerçekten çok korktu ve endişelendi Ömer.

Erkan’ın da Hazal’ın da oyunculuğu bu bölümde çok güzeldi. Ömer korkusu endişesi gerçekti. Zehra’nın bayılması kendinden geçmesi de öyle.

Zaman geçiyor ama Zehra bir türlü uyanmıyordu. Ömer’in korkusu da giderek artıyordu. Tekrardan nabzına baktığı an Ayşe aradı abisini ve Zehra ya ulaşamadığını söyledi.

Ömer de birlikte olduklarını ama şuan için müsait olmadığını söyledi. Ayşe de abisinin çok mutlu olduğunu düşünüyor. İşin aslı hiç de öyle değil halbuki.

Ömer biran Zehra’nın kendisine ilk geldiği günü, ilk elbisesini aldıkları anı hatırladı. Ya bir şey olursa Zehra ya diye çok korkuyor Ömer. Biraz Ayşe için biraz da Zehra için Ömer’in bu korkusu.

Öncelik kardeşi tabi, Zehra ya bir şey olursa Ayşe’ye durumu nasıl anlatacak Ömer ve Ayşe çok üzülecek Zehra ya olanlara, o sebeple Zehra’nın biran önce iyileşmesi lazım eve gitmek Ayşe’nin karşısına birlikte çıkabilmeleri için.

Sonunda doktor geldi ve ne zamandır bu halde olduğunu sordu. Ömer de 2 saat dedi. doktor; neden hastaneye gitmedikleri sorunca, Ömer; hastaneye gitmeyecek, gerekirse hastane buraya gelecek dedi.

Doktor da, kendine gelene kadar burada kalabilir, daha sonra mutlaka hastaneye gitmeli dedi.

Zehra 1 saat içerisinde kendine gelmez ise, acil hastaneye gitmeliymiş, yoksa kalp krizi, yada ciğerlerinde geri dönüşü olmayan hasarlar oluşabilirmiş nedeni, ciğerlerindeki kasılmalarmış, kendine gelememe sebebi de oymuş. Bu 2. Doktor hiç de iyi şeyler söylemedi. Doğruyu söyleyen de bu doktor. İlk doktorun dedikleri olmadı.

Ömer bunu duyunca daha da endişelendi 1 saati vardı Zehra’nın ya bu 1 saat içinde kendine gelecekti, yada 1 saat sonra Ömer Zehra yı hastaneye götürmek zorundaydı.

Şirkette de toplantı devam ediyordu. Ömer bu toplantıya 1 saat sonra katılacaktı çünkü; toplantı saati 1 saat sonraydı. Zehra’nın kendine gelip gelmeme saati ile aynı saat.

O bir saat bir ömür gibi geçmek bilmedi Ömer için ve Zehra yı depoya kapattığı o an aklına geldi. Ya o son görüşü olacaksa Zehra yı, ya Zehra kendine gelemez ise, bu yaptığına çok pişman olmuştu Ömer ve böyle olsun istememişti. Elinde olsaydı da kapatmasaydı Zehra yı o depoya.

Çöpçatan Ayşe bu kez kızı Asya için, kardeşi gibi büyüyeceği bir kuzeni olsun diye iş başında. Asya’nın bebeklik kıyafetlerini Zehra ya gösterip ne zaman bebek düşündüklerini soracakmış. Kendisinin bir daha çocuğu olmayacağını doktorlar söylediği ve bunu da bilen Ayşe, Asya’nın kendisi gibi kardeş sevgisini, kuzeninde tatmasını, onunla büyümesini istiyor.

Ayşe bilmiyor ki, bu evlilik sadece kağıt üzerinde bir evlilik ve çocuklarının bu süreç içerisinde olmasına imkan yok.

1 saat dolmuş, Ömer daha fazla bekleyemeyeceğini düşünerek doktorun söylediklerinden korktuğu için Zehra ya daha fazla zarar gelmesin diye serumu alıp Zehra yı kaldırıp kucağına almaya hazırlanırken Zehra kendine gelip gözlerini açtı.

Hastaneye gitmelerine gerek kalmadı.

Zehra kendine geldi, kalkmak istedi, Ömer engel oldu, yatması gerektiğini söyledi. Zehra da biraz daha kendine gelince olanları hatırladı yangın çıktığını hepsini hatırladı.

Demir’i de sigorta şirketinden aradılar yangın için. Alev de Demirden şüphelendi. Ömer yoktu, Demir sürekli telefonda konuşuyordu. Bu işte bir iş vardı peşine düşecek ve anlayacaktı Alev.

Zehra da serumu çıkarmak istedi gitmek için Ömer engel oldu. Gücün yok ki, ayağa kalkacak nereye gideceksin Zehra.

Zehra dan Ömer’e gelen çok önemli bir soru; anlaşmada canıma kasdetmek varmıydı? 

Ömer çok üzgün vede mahzun bir şekilde, öyle bir niyetim yoktu dedi.

Ömer’e bu soru çok ağır geldi. Ama çok kısa bir sürede toparladı kendini. Ömer bir insanı öldürecek olsa Babasının ölümüne sebep olan Hilmi Yılmaz’ı 

öldürürdü.

Şirket için önemli olan toplantıya zamanında yetişmek için acele ile Zehra yı revirde bırakarak yukarı çıktı Ömer.

Toplantıya başkanlık yaptı, imzalar atıldı. Sonra da hemen Zehra’nın yanına gitti Ömer.

Demirde kendisine gelen telefon sonrasında Ömer’in alt katta ne sakladığını merak edip aşağıya indi. Revirde Zehra’nın öksürme sesi geliyordu. Demir revire girdi Zehra yı gördü.

Zehra ya su verdi. Sana ne oldu böyle diye sordu Demir ama Zehra bu soruyu cevapsız bıraktı.

Zehra Demir’in sorularını cevapsız bıraksa da Demir her şeyi biliyormuş gibi yangın sırasında depodaydın değil mi? dedi. Demirden korkulur. İnsan sarrafı mübarek.

Ömer de geldi Demir’i gördü. Bir an Zehra’nın her şeyi anlattığını düşündü ama anlatmadığını Demir’in sorduğu sorudan anladı.

Alev de Ömer’in nereye gittiğini öğrensin diye sekreterine talimat verdi. Ömer’in şirketten ayrılmadığını öğrendi Alev.

Sevim de onca parası olmasına rağmen yok yosul gibi yaşıyor. Oysa Sevim ne kirli çıkı paraları harcamaya kıyamıyor.

Zehra bir süre sonra titremeye başladı. Ömer de üzerine örtü örttü ve hemen doktoru arayıp durumu anlatıp sordu.

Alev de Ömer’in peşinde alt kata bakmaya indi. Kimse yok diye tam gidecekken revirden gelen gürültüye geri döndü kapıyı tam açacaktı ki, Ömer birisinin olduğunu fark etti.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 19. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 17 yorum

 1. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba Aslı ilk izlediğimde ve sonrakilerde (depoya kapatılma ve broş bulunana kadarki bölümleri birkaç kere izledim oyunculuklar dedigin gibi çok iyiydi) ayakkabı konusuna bende çok takılmıştım yalnız olmadığımı bilmek güzel…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Teşekkür ederim:)
   Evet o bölümler çok güzel, çok güzel olduğu kadarda çekim hataları ile dolu.

 2. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim copcatan Ayşe ha:) dogru diyorsun iyi kalpli mutlulugu hak eden 2 insanin copcatanligini yapti valla kiz cok başarili cikdi bu konuda.
  Zehranin omere sordugu soru izledigim zaman bu bolumi beni cok etkileycege benziyor daha once 19 bolumi izlememişdim. O yuzden bu analizi merakla bekliyordum. Teşekkur ederim canim

  1. aslı dedi ki:

   Ayşe olmasaydı Zehra ile Ömer hayatta evlenmezlerdi. Ayşe şirkete bir geldi pir geldi. iyi ki de geldi. Zehra yı kız arkadaşı zannetti, biran öncede evlenmeleri için yapmadığı numara oyun kalmadı Ayşe’nin ve sonunda başardı evlendirdi abisini.
   bebek konusunda bu kadar başarılı olur mu bilemem 🙂

   19. bölüm benim hiç bir zaman unutmayacağım bir bölüm olacak.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aylincim.Evet konumuz Ömerin pişmanlıgı.Her şerde bir hayır var derler.Bu kötü olay Ömerin iyi duygularını oyatdı,pişman oldu.Ama sonrakı pişmanlik fayda vermiyor.Olan olde bi kere.Elbette Ömer Zehranı öldürmek fikrinde deyildi. O bir karıncayı bile öldüremez ki.Onun pamuk gibi bir kalbi vardır.Sadece onun dışındakı zırhın çıkması lazım ve Zehra o zırhı çlkaracaktır.Buna eminim.Aslı kizima bu güzel analiz için çok teşekkürler.Her şeyi incelekle,yerli yerinde yazmışsın Aslıcım.Tekrar teşekkür ediyorum.Könlune saglık.Hepinize sevgi dolu hayat diliyorum,benim sevgili kızlarım.Saglıkla kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ablacım:)

  2. Aylin dedi ki:

   Doğru söylemişler her serde bir hayır vardir

 4. Azeri Aytac dedi ki:

  Yaaa noluyo site neden karismis ?

  1. aslı dedi ki:

   düzelecektir canım:)

 5. Aylin dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar . Sayfa neden karışmış. Adını sen koy sayfalarıyla aynı sırada diyilki . Böyle çok karışık . Konumuz Omerin pişmanlığı . Evet Omerde yaptığından pişman olan biriymiş. Zehraya ilk defa iyi davranıyordu Omer . O sorunu Zehra çok yerinde sormuştu . Sözleşmede canimada kast etmek varmiydi. Ben hep Omere eğitim onun yaşadıklarına . Adamın derdi birdi şimdi bes oldu . Ama keski bunu Zehraya yapmasaydı. Aslicim ellerine sağlık . Bu arada gözümden kacmadi Omeri bol bol savunmussun ha. Şu cadi Alev de sinsi yılan sanki her şeyin kokusunu alıyor. Demirde her zamanki gibi beyefendiligini konuşturuyor.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Resul abimiz senin bu mesajını görünce düzeltecektir:)

   Ömer Zehra yı depoya kapatmasaydı çok iyiydi ama olan oldu. Ömer de ilk pişmanlığını yaşadı ve ilerde daha çok pişmanlık yaşayacak Ömer.

 6. Anonim dedi ki:

  Thanks you for analisi

  1. aslı dedi ki:

   You’re welcome:)

 7. SaHil dedi ki:

  #Yalancı Baharım Zülay Ablacımmmm canımmm ablammm Happy Brithday Happy Brithday Happy Brithday To You… İyiki doğmuşsun iyiki bu siteye yorum yazmışsın

 8. SaHil dedi ki:

  #Yalancı Baharım Umarım sizin için çok küçük değilimdir belki öyle gelebilir siz isterseniz çıkarım siteden

 9. SaHil dedi ki:

  #Yalancı Baharım Bu arada Begüm abla kusura bakma bana yaşımı sormuştun yanlış yazmışım yeni farkettim 11 Mayıs’ta 11 yaşıma girdim

  1. aslı dedi ki:

   SaHil yeni yaşın hayırlı olsun sayfaları karıştırmışsın olsun:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.