Adını Sen Koy 189. Bölüm Analizi 5 Ekim Detaylı Özeti

Burak 07 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 189. Bölüm 5 Ekim 2017 Perşembe

Salim Amca Kendi Eşyasını Alırken Zehra’nın Cüzdanını Düşürür ve Kimliği de Düşer Alır Bakar Orada Evli Olduğu Yazılıdır. 

Ömer Zehra İle Buluşur Sahilde Birlikte Kahvaltı Yaparlar. Zehra Ömer İle Telefonda Konuşurken Sandalyeden Düşer. Ömer Telefon Kesilince Zehra İçin Çok Endişelenir Eve Gider.   

Ve Dizide Bir Hata, Bir Değil Bir Çok Hata Var Bu Bölümde

Zehra’nın Kimliğinin Veriliş Tarihi: 10 12 2015 yazılı. Bu Dizi 19 Eylül 2016 da Başlamadı mı? Başladı. Bu Kimlik Bu Bölümde Gördük 5 Ekim 2017 de. Dizide 1 Yıl Geçti Diyorlar. Kimliğe Göre 2 Yıllık Evli Görünüyorlar. Nasıl Oluyor Bu?

 Zehra baba evinde ve babası ile birlikte yemek için akşam yemeği hazırlamış sofra kurmuştu ama Salim amca o sofraya oturmadı. Zehra da babasının gitmesine izin vermedi ve elini öperek ben senin başını öne eğecek hiçbir şey yapmadım, bağrına bastığın o Zehra yım dedi ağlayarak.

Döv, söv ama konuş benimle, affet beni baba ne olur dese de Salim amca tek bir kelime dahi etmedi. Konuşmadı kızı ile ve banyoya giderek sessizce ağladı. Ağladığı duyulmasın diye de eli ile ağzını kapattı.

Zehra da salonda koltukta oturup ağlarken babası geldi yanına hadi gel yemek yiyelim diyerek masaya geçip yemek yediler. Bu sayede Zehra’nın yüzü güldü mutlu oldu. en azından babası ile birlikte yemek yiyecekti Zehra. Kızgınlığı öfkesi yavaş yavaş azalıyordu Salim amcanın.

Kerem’in foyası ortaya çıkmış kızlar Sabah’ın sayesinde Kerem’in çapkın zengin baba parası yiyen zübbe birisi olduğunu anladılar. Tam 4 kızdan dayak yedi Kerem oh olsun. Erkek müsveddesi kıvırcık ne olacak. Hiç sevmedim bu Kerem’i. İnşallah Ömer’in arkadaşı çıkmaz.

Sabah, Kerem’in kaldığı evi satacak. Kerem bunu istemiyor, istemediği için, birde kız arkadaşlarına, Sabah Kerem’in gerçek yüzünü gösterdiği için demediğini bırakmadı. Güya Sabah kızları kıskanıyormuş da, ilgi çekmek istiyormuş da, çirkinmiş de, bakımsızmış da, vır vır da vır vır konuşuyor Kerem, ağzının ortasına bir tane çakacaksın şu Kerem’in aklı başına gelecek. Kızlardan yediği dayak az gelmiş herhalde.

 

Sabah’ın kendini savunmasına, evi satmakta ısrarlı olmasına dayanamayan Kerem yeter diye bağırarak pis ucube dedi Sabah’a.

Hay ben sizi kavganıza da, size de başınızdan aşağıya su dökeyim de kendinize gelin yeter da karşılaştığınız andan beri didişip duruyorsunuz. Sakince oturup konuşsanıza.

Kerem misin, krem misin? neciysen sende baba parası yiyeceğine git iş bul kendine çalış. Bu tip erkeklerden nefret ediyorum Allah’ım ne olur böyle erkekleri karşıma çıkarma yarabbim amin.

Zehra, babasının yüzüne baktığı, az da olsa kendisi ile konuştuğu için Allah’a dua edip şükrediyor. Babasını kırmadan incitmeden bizim için en hayırlısını ver dedi Zehra.

Salim amca da odasında hastanede yatakta yatarken Zehra’nın elini öpüp ona söylediği sözleri hatırlayıp hüzünlendi. Üzüldü o anlarda bilinci açıkmış Salim amcanın ve Zehra’nın kendisine söylediği ben böyle olsun istemedim baba, senin tırnağın kırılsa benim yüreğimden et kopar dediğini hatırladı. Kızı Zehra’nın kendisi için ne fedakarlıklar yaptığının farkında Salim amca.

Fedakarlık, vazgeçmektir. Birilerinin yaşaması için birilerinin hayatından vazgeçmesidir. Hayallerinden, umutlarından, sessizce  vermektir, kendinden önce onu düşünmektir, kendi çıkarlarını bir tarafa bırakıp, karşındakinin iyiliğini istemektir fedakarlık. Zehra da 6 ayını verdi. Babası yaşasın diye.

Bir gün bitmiş sabah olmuş, Zehra babasının gömleğini ütülüyorken, Salim amca salona girer Zehra babasına ütülü gömleğini verir temiz temiz giy der ama Salim amca gerek yok diyerek reddeder ve Salim amca kendisinin bir eşyasını alırken eli Zehra’nın cüzdanına çarpar ve cüzdan yere düşer, Zehra’nın kimliği de.

Salim amca kimliği yerden aldı ve baktı, Zehra’nın medeni hali artık bekar değil, evli idi. Kendi içinde yine kızdı sinirlendi Salim amca ve evden çıkıp gitti.

 

Şimdi Zehra ve Ömer 6 ay önce evlenmediler mi? evlendiler. 

Hadi dizi kanal değiştirdi zaman aşımı oldu diyelim evliliklerinin üzerinden 1 yıl geçti diyelim. Peki bu dizi ne zaman başladı 19 eylül 2016 da başladı. Bu bölümün yayınlandığı tarih : 5 ekim 2017 bu şekilde 1 yıl geçti diye düşünelim.

Düşünelim düşünmesine de bu nüfus cüzdanındaki tarihi ne yapalım? Zehra bekar biri iken evlenince nüfus cüzdanı yenilenip Zehra ya evli olduğunu belirten yeni bir kimlik verildi. Ve bu kimlikte veriliş tarihi olarak: 10 12 2015 yazıyor. Bu nasıl bir hatadır? Dizi ekibi uyuyor mu? Bu dizinin başlama tarihini mi unuttular? 

Bu tarihe göre Zehra ve Ömer neredeyse 2 yıllık evli oluyorlar. Dizide ise 1 yıldır evliyiz diyorlar. Biz ise dizi biterken daha 6 ayı bitirememiştik, bu nasıl bir zaman kavramıdır? Anlayan biri bana anlatabilir mi ne olur? Daha dizi başlamadan evlenmiş bizimkiler 🙂 güler misin? ağlar mısın? 

Yeni kanal yeni ekip böyle büyük bir hatayı nasıl yapar? 

Sen aklıma mukayyet ol yarabbi amin.

Ömer şirkette takım elbisesi ile koltuk da uyuyor eve gidemiyor Zehra babasında kaldığı için. Ve Zehra babası evden gidince Ömer’i aradı. Ömer uyuyordu telefona uyandı ve arayan Zehra olunca eli ayağına dolandı telefonu düşürdü şaşkın aşık Ömer 🙂

Aşık olmak güzel herhalde baksanıza Ömer’i ne hale getirdi.

Zehra ile biraz konuştular nasıl olduklarını, gece uyuyup uyuyamadıklarını vesaire ve Zehra her zamanki buluştukları yerde buluşmak istedi.

Ömer elinde 2 kahve ile buluştular, sahil kenarında her zaman ki yerlerinde ve gözlerini birbirlerinden hiç ayırmadan sessizce gözleri ile konuştular.

************

Gözlerine bakınca senin, delin olurum ben senin

İyi ki de sevmişim seni sen benim iyilik meleğim

Ne olsun, daha ne olsun, sen ne istersen gülüm o olsun

Bana kalırsa bebeğim, bir kız, birde oğlumuz olsun

Sonsuz olsun aşkımız, bizim ilk ve son şansımız

Söke söke bu ömrü biz, birlikte yaşamalıyız

Ne olsun, daha ne olsun, sen ne istersen gülüm o olsun

Bana kalırsa bebeğim, bir kız birde oğlumuz olsun

Bilal SONSES

*********

Bu derin sessizliği kahveler soğuyacak diyerek Zehra bozdu ve oturdular kahvelerini içerken Ömer yiyecek bir şeyler de alacaktım ama o vakti seninle geçirmek istedim almadım deyince,

Zehra çantasından kendi elleri ile Ömer’in sevdiği gibi domatesli beyaz peynirli sandviç hazırlamış onu çıkardı verdi Ömer’e.

Ömer de çok beğendi. Eline sağlık dedi ama duyamadık dudakları söyledi ses yoktu. Ses de bir sıkıntı oldu sanırım playback yapmadı ya Ömer. çok güzel olmuş dedi.

Zehra aşık olunca, baya sakar biri oldu. genzine kaçtı yediği ve öksürdü. Ömer de iyi misin? su getireyim mi dedi.

Zehra iyi olduğunu söyleyip, gece ofiste mi kaldın? Ömer de nereden anladın diye sorduğunda, Zehra; üzerini değişmemişsin de sen bir takımı 2 gün üst üste giymezsin dedi.

 

Ömer de, evdekiler beraber olduğumuzu biliyorlar o nedenle eve gidemedim dedi.

Zehra, babası ile aralarının yavaş yavaş düzeldiğini, konuştuklarını, yemek yediklerini söyledi. Ömer de zamanla daha da iyi olacak zamana ihtiyacınız var deyip istersen ben konuşayım dedi. Zehra da aman olmaz sen dedin zamana ihtiyacınız var diye olmaz dedi.

Ve babam bu aralar bizi yan yana görmese iyi olur deyince Ömer seni daha az mı göreceğim dedi. vay kerataya bak sen eskiden yüzünü görmek istemediği insanı şimdi az görmekten yakınıyor. Ah aşk ah sen nelere kadirsin böyle.

Zehra babasına yemek hazırlamak için ayrılmak istedi ama önce kahvesini bitirmek istedi. Ömer de yavaş iç dedi. biraz daha yanında kalması için sonra da sıcak ağzın yanmasın dedi düşünceli aşık eş Ömer.

Zehra kalkıp giderken kendine dikkat et olur mu dedi. ve birbirlerine dokunmadan sadece gözleri ile sevgilerini dile getirerek ayrıldılar.

Bu zamanda böyle bir sevgi, böyle bir aşk var mı? dokunmadan, öpmeden, sadece gözler ile seven, sevgisini dile getiren, fırsattan istifadelenmeyen erkek var mı bu zaman da?  Ömer gibi bir erkek, Zehra gibi bir kız var mı? çok az. 

Sabah, Kerem’in evini satışa çıkardı müşteri dahi getirdi. Bilin bakalım kimi? Ömer’in şirket doktorunu canlandıran kişiyi 🙂

Kerem evini sattırmamakta, Sabah da satmakta ısrarlı olunca adam ikisinin arasında kaldı. Kerem, Sabah satış sözleşmesi var deyince elinden dosyayı aldığı gibi sözleşmeyi yırttı attı sözleşme yok deyip adamı da Sabah’ı da gönderdi.

Sabah gidince babasının arkadaşı mıdır? Her kimse birini aradı Kerem evin satışını durdurmasını istedi.

Sabah’ın yanına emlakçı dükkanına da Salim amca geldi. Sol baş parmağı sarılı,  ben nerelere gideyim derdimi kimlere söyleyeyim?. Montaj hatası var bu sahnede. Montajdan sorumlu arkadaş kulakların çınlasın. Bu bölümü bir zahmet izle de hatanı gör olur mu? Tabi bu şekilde olmasını kim istedi ise bir zahmet o kişi de izlesin bu bölümü.

Salim amca Sabah’ın yanından çıkıp kendi dükkanına geldi sol baş parmağında sargı yoktu. Çünkü daha Salim amcanın parmağı kesilmemişti.

Salim amca dükkana girince benim hatam çocuğuma sahip çıkamadım dedi. Zehra’nın durumundan kendini suçlu hissediyor Salim amca.

Yeni evlenen bir çiftin dolap çekmecesinde problem varmış Koray yaparken, Salim usta devraldı ben yaparım diye ve yaparken de aklı kızında olduğu için, Zehra’nın hastanede seni o halde bırakamazdım yapamazdım sözü ve Ömer’in bu oyunda en masum kişi kızınız hem kardeşimin, hem sizin hayatınızı kurtarmak için bu oyuna dahil oldu sözünü hatırlayınca elini yaraladı Salim amca.

Yani bu sahneden sonra Sabah’ın yanına gidip konuşması o sahnenin bu sahneden sonra montaj edilmesi gerekirdi ama olmadı buda çok garip bir görüntü izlememize neden oldu. Dikkat diyoruz. Lütfen biraz daha dikkat.

Asya da okulda öğrendiği İngilizce şarkıyı havuz başında oturan annesi ve babaannesinin yanında söylerken, halamız yanına çağırdı ona da öğretmesini istedi ama olmadı başaramadı john demesi gerekirken can dedi halamız. Are you sleeping, Brother john.

Ayşe de bu anı kameraya aldı. Halamız çok tatlıydı. Söyleyemediğinde Asya onu hep uyardı. O da kendi eli ile ağzına vurdu. 🙂

Çocuklar ilk 6 yaşına kadar iyi bir eğitim ile 3 dil öğrenebilirler. Bunu unutmamak gerek benden hatırlatması 🙂

Zehra da öğle yemeği yapıp atölyeye getirdi. Salim amca sert asık suratı ile bile olsa oturup kızı ile Koray ile yemeği yedi.

 

Vay karizmaya, yakışıklılığa bakarmısınız 🙂 canım paşam benim kendine yeni takım almış giymiş kravat iğnesi de takmış damat gibi çok yakışıklı olmuş. Maşallah benim paşama maşallah.

Zehra babası ile öğle yemeği yedikten sonra alış veriş yapıp eve geçmiş elleri dolu bir halde ve bu aldıklarını yerleştirirken Ömer’i aradı. Ömer araba kullanıyordu kenara çekip durdu afferim en azından hareket halindeyken telefonda konuşmadın Ömer.

Zehra babası ile yemek yediğini bunun bile kendisi için şimdilik yettiğini söyledi Ömer de bana da yeter dedi gülümseyerek.

Zehra sen ne yapıyorsun dışarda mısın? deyince, Ömer; şirkete geçeceğim üzerimi değişeceğim dedi. Paşam zaten üzerinde sıfır, en gıcırından bir takım var zaten ne üst değişmesi?

Zehra hem telefonda konuşup hem de dolaptan kap kacak alayım derken sandalyeden düştü yere.

Birinci sezonda kaya gibi sağlam olan Zehra bu sezon maşallah pek bir sakar oldu. Başına gelmedik kalmadı. Nede olsa soyadı değişti. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak?

İyi en azından Ömer’in yüreği ağzına geliyor endişeleniyor Zehrası için bu da benim hoşuma gidiyor. Öyle zorbalık yapmakla olmuyordu Ömer bey biraz da sevdiceğin için endişelen meraklan kork bakalım.

Salim amca da marangoz dükkanını satışa çıkardı bunun içinde Sabah dan yardım alıyor.

İyi de bu dükkan Salim amcanın kendi dükkanı değildi ki. Adı Rüstem di sanırım Salim ustanın arkadaşının dükkanıydı. İlk orada çalışmaya başladı. Sonra arkadaşı şehir dışına gidince devretti dükkanı. Kiraydı mal sahibi dükkanı boşaltmasını istemişti. 

Bunu da Koray’ın babası Fikret Soylu istediği için yapmıştı. 

Şükran hanım araya girmişti de dükkandan çıkaramamıştı mal sahibi.

Kiracı olduğu, içindeki malzemeleri arkadaşından devren aldığı bu dükkanı Salim amca nasıl satıyor?

   

Nihat da şirkette Ömer’in yokluğunu aratmadan bütün işleri hallediyor. Bir problemi daha çözdü Nihat.

Kerem, Sabah’ın dükkanına gidip evin anahtarlarını istedi. Sabah da vermek istemedi. Anahtarları ısrarla istedi, satmıyoruz evi deyince tam verecekken anahtarları Kerem’in babasının çalışanı Sabah’ı aradı ve evin acil satılmasını istedi.

Üstüne de Sabah’ın komisyon ücretine zam yaptı. Kerem babasını o ev yüzünden artık ne kadar zor durumda bıraktıysa evin acil satılmasını istiyor. Babası bile oğlundan nefret eder duruma gelmiş.

Ömer acele ile Zehra’nın yanına eve geldi mahalleye kapıya vuruyor, zile basıyor. Zehra açınca biraz olsun rahatladı Ömer. iyi misin ne oldu diye sorunca, Zehra olanları anlatıp hooopp diye nasıl yere düştüğünü anlattı.

Ömer, Zehra’nın dirseğini tutmasından dirseğine bir şey oldu endişesi ile krem falan var kas gevşetici dedi. Sakin ol oğlum sakin, kızın bir şeyi yok bu ne telaş. Zehra ya ciddi bir şey olsa her halde dünyayı yakarsın sen Ömer.   

Ömer’in bu telaşlı halleri bile güzel.   

Zehra da var evde sürerim dedi. Ömer’in bu hali onunda hoşuna gitti. babasının her an gelecek olması ve evde Ömer’i görecek olması korkusu Zehra ya Ömer’e git lütfen demesine neden oldu.

Ömer de gideceğim ama dirseğin ile bir sıkıntı olursa ararsın telefonun hep açık olsun arayamassan bile mesaj yazarsın dedi. Ömer gidecek gidemiyor. Gönlü ayrılmak istemiyor Zehra dan ve bir bardak su içmek istedi Ömer.

Salim amca da eve doğru geliyor her an yakalanabilir Ömer.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 189. Bölüm Analizi 5 Ekim Detaylı Özeti” üzerine 14 yorum

 1. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar hanim ablan adasim ayla ve diger arkadaslarim nasilsiniz ? Diger sitey germeyen arkadaslarim nereye kayip oldunuz ? Cok ozledim sizi iki gundur siteye cok girmiyorsunuz benim de giresim gelmiyor sitey giryorum kimse yok donun artik aslicim elerine salik canım cok guzel bir analiz olmus tesekkur ederim bitanem baban nasil oldu

  1. Ülker azeri dedi ki:

   İyi akşamlar UĞUR BÖCEYİ:-) Kız TATLICI ÜLKER neyine yetmiyor?

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Sana da iyi aksamlar TATLICI ULKERIM benim yetmez olur musun sen de yeter sin ban bitanecik arkadasim diger arkadaslarimiz bi kac gundur yoklar merak etim sen de yeter şin bana seni de cok sevyorum sen de benim bitanemsi ama diger arkadaskarimiz da cok alisdim onar da cok sevyorum cok da ozledim hepiniz benim için cok ama cok deyerisiniz cok opdum BENIM TATLICI ULKERIM

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Aytaccım, babam durumu iyi olacak inşallah Şuan dinleniyor odasında bende kafam dağılsın diye girdim siteye.
   okumadığım sayfalar var onlara bakayım ben hadi görüşürüz.

   1. Ülker azeri dedi ki:

    ASLIM şans meleyim sen hiiiiç merak etme ben eminim baban çok iyi olucak İnşallah.. Hem senin baban hemde benim babam:-)

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Cok ŞÜKÜR aslicim insallah hep iyi olsu baban ara sira vakit buldukca yaz ozleti kendin

 2. Alya dedi ki:

  Ah zehra ya o koca tencereler en üst dolaba sıkıştırılır mı onları alt dolaplardan birine koysan ya.salim de parmağını yaralamaya doyamıyo herhalde sabahın yanındayken parmağı sarılı.sonra canı sıkıldı sargıyı çıkardı tekrar sarmayı unuttu ve aynı yeri tekrar yaraladı.aslında bakarsak zehranın sakarlığı genetik diyebiliriz.

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’e olan aşkından eli ayağı tutmaz oldu Zehra’nın.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Analizi gördüm,dayanamadım okudum.Analizlere krema sürüyorsun sanki.Çok güzeldir,çook.Fedakarlık hakda yazdıkların birileri tarafından yazılıp yeni evlenenlere altın evezine verilmeli bence.Yazıyorsun ya bu zamanda böyle seven olurmu?Öyle fedakarlar boyle de severler.Çiçekli sayfada sana bir sürpriz yaptım.Görmem kötüye gidiyor.Bir süre bilgisayar bana yasak.Bu arada Polad amcanın selamı var.Saglıkla kal,Allah amanında.
  Dün akşam kızlara yazım çıkmamış.O uzden buradan kızlara sesleniyorum.Her kese merhaba.Yeni gelenler hoş geldiniz.Ülker kızım da hoş gelmiş.7 aydır yolunu bekliyordum.Kaç defa Lale ile senden bahs etmişik.İndi bir az hastayım.Siz sag olun.Hepiniz Allaha emanet olun.Beni de helal edin.

  1. Ülker azeri dedi ki:

   Xanım halam, canım halam beni özlediyinden adım gibi eminim:-) Halacım hatırlıyormusun, sen bu siteye ilk geldiyinde 1,2 yorum yazdın sonrada türkcem iyi diyil deyip gitmek istemiştin. Bende burda kalman için baya dil dökmüştüm. Ama bu gün görüyorum ki, uraşdığıma deymiş:-) Baksana bu gün sitede çok sevilen birisi olmuşsun:-) İnşallah hep de öyle olursun:-)
   Bu arada rahatsız olduğunu söyledin. Umarım en kısa zamanda iyleşirsin. Çünki bazen içimizdeki kararlar bir büyüyün nasihatlarıyla yön buluyor. İşte sende bizim o büyüyümüzsün.
   SENİ ÇOOOOOOOOOK SEVİYORUM:-)

  2. Aytac azər fan dedi ki:

   Iyi aksamlar hanim ablacim cok gecmis olsun insallah biran once iyilesirsin

  3. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin sana biran önce sağlığına kavuşursun inşaallah.

   Bir zamanlar fati için yazdığım göz egzersizini yapsana ablacım görmeni güçlendirecektir Allah’ın izni ile inşallah.
   Polad amcama da çok çok selamlar.
   Ablacım benim için yazdığın o güzel yazı için de çok teşekkür ederim. Allah yardımcın olsun.

 4. aytosh dedi ki:

  selam aslicim canikom NE guzel yadmissin bugun tum analizleri okudum çok özlemiwimyaa vallaha evde mal mal otururken girip senin guzel analizlerini okuyodum wimdi o gunlere döndum . yauu kiz sen nasil dizideki hatalari nasil göruyosun Ben hiç fark etmiyorum 2 yillik evlilik falan ayy durrr Ben de biwy fark ettim bidakka bakin wimdi zehra gil biz 1 yildir evliyiz diyoduya ee zehra babasina 6 aylik iw sözlewmesi imzaladim diyodu 6 ay bitince eve geri dönecekti wimdi zehra 1 yildir evlyse salim amca sormadimi kizim 6 ay doldu sen neden hala orda çaliwiyosun yaseminde yok iwler iyi geçiniyoruz senin çaliwmana gerek yok falan Ben anlamadim vallaha anlayan varsa bana da söylesin:)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytosh, işim gereği dikkatli olmalıyım. Çocuklar bir anlık dikkatsizliği affetmiyorlar.
   Senin anlayamadığın konunun açıklaması şöyle; Zehra küçük bir kız çocuğuna baktığı için Salim amca da bunu bildiği için küçük çocuk olduğu bakıma muhtaç olduğu için çalışmasına izin vermiştir herhalde. Ben öyle düşünüyorum.
   Zehra sözleşmeyi uzattılar dedi ise Salim amca da tamam demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.