Adını Sen Koy 187. Bölüm Analizi 3 Ekim Detaylı Özeti

Burak 05 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Babalar ve Kızları Zehra ile Salim Amca. Asya ile Nihat. Baba Bir Çınar Gibidir Meyvesi Olmasa Bile Gölgesi Yeter.

Salim Amca Kalp Spazmı Geçirdi Hastanede Yatıyor. Ömer ve Zehra da hep Yanında Oldular..

 Zehra Ömer ile babasını mahallede ararken Ömer de boş durmaz ve telefonda Salim Kaya hakkında bilgileri verir ve hastane karakol her yere bakılmasını ister telefonda acil bilgi verilmesini ister kendisine.

Zehra ile Ömer, Salim amcanın gidebileceği camiye giderken yolda Ömer’e telefon gelir. Salim Kaya hastaneye kaldırılmıştır. Ve hemen hastaneye giderler. Kendilerine söylenen odaya girince oda da görevli beyefendi orada yatan hastanın az önce öldüğünü söyler. Zehra ve Ömer şaşkındır. Hiç beklemedikleri bir anda Salim amcanın ölüm haberini almışlardır.

Gün gelecek bir gün kapını çalacak bir misafir. Açsan da, Açmak istemesen de girecek o kapıdan içeri ve bir süre kaldıktan sonra misafir olduğu yerden birilerini yanına alarak gidecek. Ben gelmem, gitmek istemiyorum deme lüksün yok ne yazık ki. Seni ziyarete gelen ve alıp götürecek olan ölüm meleği Azraildir. Vakit gelmiş gitme vaktidir. Her canlı ölmek için doğmuştur. Emir büyük yerden nede olsa her nefis ölümü tadacaktır. Ve her ölüm erken de olsa başımızın üzerinde tacdır.

Zehra inanmaz, inanamaz, inanmak istemez, gözlerinden yaşlar sel olup akar ve bu acıya daha fazla dayanamaz dizlerinde güç derman kalmaz. Bayılacak gibi olurken Ömer tutar ve sakin ol diyerek odada bulunan yatağa oturtur Zehra yı.

Görevli beyefendiye ölen kişinin Salim Kaya olduğuna emin misiniz? diye sorar Ömer. görevli de başınız sağ olsun der ve çıkar odadan.

Zehra da kendisini suçlar benim yüzümden diyerek ağlar Ömer teselli etse de sakin ol dese de, Zehra sakin olamaz artık babası yoktur yanında ve babasının ölümünden kendini sorumlu tutar Zehra.

Ömer Zehra yı odadan dışarı çıkarmayı başarır bir banka otururlar ve hemşirelerden biri Zehra’nın o halini görünce yardımcı olmak ister ve Ömer bir bardak su ister eşi için. Hemşire suyu getirince de kendi eli ile Zehra ya bir yudum suyu içirir ancak daha fazla içmek istemez sürekli ağlamakta ve kendini suçlamaktadır Zehra.

Ve naaşı sedyede götürürlerken Zehra babasını son bir kere daha görmek ister ama Ömer izin vermez. Bilir ki, Zehra daha kötü olacaktır. Sakinleşmesini ve kendisini beklemesini ister Ömer ve baş hekim ile konuşmaya gider.

Ömer baya akıllanmış. Birinci sezondakinden daha pratik düşünüp olayları daha çabuk kavrayıp çözebiliyor afferim Ömer’e hep böyle ol ve böyle devam et olur mu paşam benim 🙂

 Sabah, Kerem’in üzerine istemeden yemek dökmüştü ve şimdide banyoda o yemek döktüğü kıyafeti temizliyor. Temizlerken de o anları yeniden hatırladı ve Keremin bu hediyeydi sözünü hatırladı ve söylediklerinden onun kendisine oyun oynadığını, aslında hafızasını kaybetmediğini anladı ve Sabah da Kerem’e oyun oynamaya başladı.

Kerem telefonda biri ile konuşurken Sabah o konuşmayı da duydu. Kendisi için arkasından hizmetçi olarak bile alınmayacak bir tip dedi. sen tipin sanki çok iyi de kızları kandıran kandırıkçı kıvırcık.

O kandırdığı kızlardan biri ile olan mesajlaşmasını arkadan gördü. Kızlara nasıl mavi boncuk dağıttığını gördü.

Oyuna başladı Sabah, çeşit çeşit çay yaptı. Papatya, lavanta, kafasına da zorla buz torbası koydu. Kaynar su ile duş almasını sağladı. Resmen haşladı adamı oh olsun sana çapkın Kerem. Buz torbası ile soğuk, kaynar su ile sıcak etkisi ve böylelikle şok etkisi yapacakmış Sabah öyle söyledi 🙂

Zehra hastane koridorunda ağlarken yanına bir teyze gelip oturdu. Dün vardı, bugün yok. Vakti gelen gidiyor, hastaneymiş, doktormuş kar etmiyor, komşuları apar topar getirmişler, ecel gelince başa kar etmiyor hiçbir şey dedi. ve rahmetlinin nesi olduğunu sordu. Zehra da kızıyım dedi.

Teyzede biraz daha yaklaşıp Zehra ya başın sağ olsun, Allah sabır versin dedi. sabır verir de çekemeyeceğin yükü sırtına vermez, takdiri ilahi ölenle ölünmez kızım dedi.

HAYAT Ölüme Sormuş; insanlar beni çok severken, neden senden nefret ediyorlar?
ÖLÜM Yanıtlamış: Sen Tatlı ve Güzel Bir Yalansın. Ben ise Acı Bir GERÇEĞİM!

Gün gelecek, benimde arkamdan bir varmış bir yokmuş diyecekler. O acı gerçeği herkesler gibi bende yaşayacağım. Ağlayarak geldiğim bu dünyada, kimi zaman güldüm, kimi zaman ağladım. Kimi zaman düştüm, kimi zaman dimdik yürüdüm. Geldi geçti bir ömür, bir su misali aktı ömür. Takvimden yapraklar bir bir koparken ömür takvimimden de gidiyor bir bir.  

Bir yılda bilirim ki 365 gün, 4 mevsim var. Peki benim ömrümde kaç gün var? Kaç mevsim daha göreceğim kim bilir? Nerede? ne zaman? ne şekilde çalacak kapımı? Parayla değil bu işler sırayla. Sırası gelen gidiyormuş. Ne bir dakika önce, ne bir dakika geç. Vakit geldiğinde almaya gelecek, sonsuz bir yolculuğa gidenlerin asla geri gelmediği, bir haber dahi vermediği o yere beni de götürecekmiş. Ne diyelim boynumuz kıldan ince, hoş gelmiş sefalar getirmiş.

Ömer baş hekim ile konuştu ve Salim amcanın durumu hakkında bilgiler aldı ve öğrendiklerini Zehra ya söylemeden Zehra’nın yanına giderek, hadi gidiyoruz diyerek Zehra yı aldı bir odaya götürdü Ömer.

O odada yatak da Salim amca yatıyor, uyuyordu. Sakinleştirici yapmışlar onun etkisinde uyuyor Salim amca.

Zehra çok mutlu öldü sandığı babası yaşıyor. Ömer’e bu nasıl oldu diye sorunca, Ömer de bir yanlış anlaşılma olmuş dedi.

Hayat bir nefestir aldığın kadar. Hayat bir kafestir kaldığın kadar. Hayat bir hevestir daldığın kadar. Mevlana. 

Asya da babasını istiyor. Birlikte yemeğe gitmişlerdi ancak oradan oyun parkına gidemeden babasını işten aramışlar. Asya babasını istediği için Ayşe ve Cevriye hala ne yaptıysalar olmadı evde tutamadılar Asya yı.

Ve Ayşe Asya yı da alarak şirkete Nihat’ın yanına gitti. Asya da babasına gideceği için çok mutlu oldu. şirkete geçtiklerinde babasının elinden yemek yedi ve karnını doyurdu Asya. Ve okuldaki arkadaşının düştüğünü ve doktora gidince de doktor onun koluna bir şey takmış dedi ama adının ne olduğunu bilmiyordu.

Nihat alçı deyince Asya yeni bir kelime öğrenmiş oldu. Selin gelince de Asya ona koşarak sarıldı. Bu Selin iyi mi? yoksa kötü mü tam karar veremedim. Akşam şirketten birinin Nikah kokteyli varmış.

Ayşe abimlere de haber verelim onlara da değişiklik olur dedi. Asya da dayısının geleceğini duyunca kendisi de gelmek istedi. Babası yanına çağırıp o saatte çocuklar nerde olur diye sorunca Asya da yatak da dedi. oy kıyamam çok tatlı bu Asya 🙂

Salim amcanın tansiyonunu ölçen hemşire refakatçi olarak kimi yazayım deyince Zehra ben kızıyım beni yazın Zehra Kervancıoğlu dedi. Zehra ilk kez soyadını çekinmeden rahatlıkla söyledi.

Ömer bunu duyunca yüzünde güller açtı ve Ömer beni de yazar mısınız dedi. Ömer Kervancıoğlu olarak Zehra’nın eşiyim ben demeye getirdi ve bu çok hoşuna gitti Ömer’in. Zehra yı eşi olarak görüp sahipleniyor Ömer.

Zehra Ömer’e teşekkür etti ve kalmasına gerek yok deyince, Ömer ben kalmak istiyorum dedi. Ayşe aradı planlarını söyledi. Ömer de gelemeyeceklerini söyledi.

Zehra da Ömer’e yanında olduğu için teşekkür etti. Ömer de olması gereken bu değil mi? dedi.

Evet Ömercim olması gereken o sen Zehra’nın bu zor gününde yanında olarak doğru olanı yapıyorsun. Nede olsa eşler iyi gün de de, kötü günde de birlikte olmaya söz veren bir çift değiller midir?

Ömer Zehra için yiyecek bir şeyler almaya gitti. Zehra yemek istemiyorum deyince de en azından bayılmaman için bir iki lokma yemen lazım dedi.

Zehra da babasına ağlayarak ne olur iyileş diyor. Kız çocukları en çok babalarını severler.

Babalar evlatlarını çok severler. Kız, erkek fark etmez evlat ciğerdir baba için. Ama kız çocuklarını bir başka sever babalar. Ve kızlarda babalarını bir başka severler. Onların üzerlerine daha da titrerler. 

Onlara her baktıklarında şükrederler verilen en güzel armağan için. Ama bir yandan da koruma iç güdülerine yenilirler. Evlatlarına hiçbir şey olmasın, onlar hiç üzülmesin, gözlerinden bir damla yaş gelmesin isterler. O bir damla yaş için koca dünyayı yıkacak olur babalar. Salim amca da kızlarını çok seviyor.

 Ve Salim amca herkese verdiği öğütleri nasihatleri iş kendine gelince uygulayamıyor. Neden? Çünkü çok seviyor da ondan. Seven sevdiğine verdiği acıyı zararı görmezmiş.

Şükran teyze dükkana gidince Koray dan Salim amca dan bi haber olduğunu öğrendi. Salim amcayı aradı telefonu Zehra açtı. Şükran teyze de öğrendi Salim amcanın hastanede olduğunu gelmek istedi Zehra gelsen de yapabileceğin bir şey yok dedi. Ömer de iyi idare ettin dedi.

Zehra uyuyan babasının başucunda onun elini tutarak konuşuyor. Uyuduğu için belki de duymuyor Salim amca. Zehra babasına senin tırnağının bir ucu kopsa benim etimden et kopar. Bana kırıldın kızdın biliyorum ama böyle olsun istemedim dedi. Amacım sana yalan söylemek değildi. Seni üzmek istemedim, göz göre göre de senin ölmene izin veremezdim bunu yapamazdım dedi gözlerinden yaşlar aka aka.

Ömer girdi odaya ve bir köşede sessizce durup bekledi Zehra’nın babasına lütfen affet beni baba dediğini duydu.

Ömer refakatçi olarak kaldığı için bankta uyuya kalmış Zehra gördü ve boynu ağrımasın diye düzeltmek isterken Ömer uyandı. Uyuya kalmışım dedi. Zehra babasının uyanmasını kendisi ile konuşmasını bekliyor. Ne zaman babası kendisi ile konuşur merak ediyor ve onun bu halde olmasından kendini suçluyor.

Hayatı boyunca tek bir kelime kötü söz söylemeyen babam bana yazıklar olsun dedi. ona bir şey olursa bu vicdan azabıyla yaşayamam dediğinde, Ömer de sen kötü hiç bir şey yapmadın diyerek Zehra’nın göz yaşını sildi.

 

Zehra, bir yıl boyunca onun gözünün içine baka baka yalan söyledim. Onun rızası olmadan evlendim deyince, Ömer hatırla bunu neden yaptın onun yaşaması için ne olur daha fazla kendine yüklenme dedi.

Ömer haklı Zehra sen baban yaşasın diye ve Yener ile evlenmemek için Ömer ile anlaşmalı bir evlilik yaptın. Dua etki karşına böyle iyi bir insan çıktı. Seni hem Yener den kurtardı. Hem de babanın yaşaması için gerekli parayı verdi. karşılığında da sende ona kardeşini iyileştirip verdin.

Bu zaman da sana demediğini bırakmadı Ömer onlar için sana bir özür değil bin özür borçlu bu yakışıklı paşa. Şimdi o geçip giden kötü günleri unutma ve önünüze bakma zamanı her ikiniz içinde.

Sabah’ın Kerem den işitmediği laf kalmadı. Üstüne birde kız arkadaşlarından biri geldi. Kerem’in yatak odasında Sabah ile konuştuklarını görünce aralarında bir şey olduğunu düşündü. Kerem de bunun la nasıl birlikte olduğumu düşünürsün? Şua haline baksana seni evime hizmetçi olarak bile almam dedi.

Sabah da evden öfke ile ayrıldı. Dışarı çıktığında ağladı. Değmez Sabah boş ver dengesizin teki için göz yaşı dökmeye. Zengin zübbe işte.

Salim amca kendine geldi ama hiç konuşmadı Zehra ile ve hep ters ters baktı Zehra ya hemşire gelip tansiyonunu ölçtüğünde ne zaman çıkarım diye sordu Salim amca hemşire de şimdi çıkabilirsiniz. Kızınız başınızdan hiç ayrılmadı gözyaşı da kurumadı dedi.

Çıkış işlemlerini yapmak için dışarı çıkınca Ömer ben yaparım sen babanla kal dedi. Ömer işlemleri tamamladı ve odaya geldiğinde Salim amcaya geçmiş olsun dedi. iki eli de önde bağlı el pençe divan durur gibi saygı ile önünde bekledi paşam.

Salim amca hiçbir şey demedi yüzüne bile bakmadı. Zehra babası ile çıkınca odadan Salim amca hadi dedi Zehra ya eve gidiyoruz anlamında.

Zehra Ömer’e baktı Ömer tamam anlamında başını salladı ve Zehra babası ile gitti. Ömer de giden sevdiceğinin arkasından öylece baka kaldı.

Canım ya nasılda aşık olmuş Zehra ya kıyamam 🙂

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 187. Bölüm Analizi 3 Ekim Detaylı Özeti” üzerine 16 yorum

 1. IR dedi ki:

  Ya su ozetlerde189 bolum salim detaylari oyrenince kizina sahip cikib atolyeyi satmaya karar veriyor yaziyor ; iyi de atolye salimin diyil ki ; orasi icare diyilmiyd, birzamanlar dukkan sahibi fikret soylunun gosterisiyle salimi oaradn cikarmak istedi sonra sukran rizayla konusdu , riza vaz gecdi , salim orasini nasil sata bilir?

  1. aslı dedi ki:

   Koray’ın babası dükkan sahibi ile konuştu ve o şekilde dükkandan çıkmasını istedi. Şükran teyzede araya girip adamı ikna etti böylelikle Salim amca dükkandan çıkmamış oldu.

   Dükkan icralık değil.
   Önceki işleten kişi Rüstem usta dükkandaki malzemelerle birlikte Salim amcaya dükkanı devredip gitti. Dükkan tamamı ile Salim amcaya kaldı.

   Ancak önceden mal sahibi dükkandan çıkmasını istediği için Salim amca o dükkanda kiracı olarak oturuyordu. Bu durumda dükkanı satın almadıysa satamaz dükkanı Salim amca. Ama satıyorsa satın almadı ise bu dizideki bir hata daha.

 2. Aytac azeri fan dedi ki:

  Selam arkadaslar nasilsiniz ? Aslicm harika bir analiz olmus cok tesekkur ederim canım

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim canım benim 🙂

 3. Gülcan dedi ki:

  Aslicim çok guzel inanki aglayarak okudum ben 1 yildir annemle babamla goruşmuyorum bu bolumler ve analizin benim icime dokundu cok teşekkurederim senin analizlerin bana iyi geliyor

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gülcancım, elimden geleni yapıyorum kalpten gelenler direk kalbe gidiyor. İnşallah annen ve baban ile en kısa zamanda görüşürsün canım.
   mesafeler mi uzak, bilmiyorum ama umarım en kısa zamanda görüşür hasret giderirsin.

 4. fati dedi ki:

  Bu bolumde ben hata gordum ben hic dikkat etmeyen insan..sukran teyze salimi aradi zehra acdi salimin telefonunu ama zehrsyi gosterdiyinde o kiskandigim qirmizi telefonu elinde sukranla konusuyordu:)

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Evet faticim cok haklisin sen yazinca fark etim ben de hic dikat etmem boyle seylere dizi mizin bir hatasi olunca ben de burdan okuyunca farik edyorum bakalim qarsi da ne hatalar gorcez

  2. aslı dedi ki:

   Faticim bu dizinin kaderi telefonlardan gülmedi gitti. Bu hatalar 1. sezondan beri aynen devam ediyor. 2. sezonda da aynı değişen bir şey olmamış.

 5. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Aytaccm yazarm sizi hiç yalnız bırakarmym.Evde sizden bahs edende size kzlarm deyirem öz qzım sizi qsqanr.Məqam tapdqca yazacam hoşça kalın öpdüm hamnızı Aytac ,Su Damlası,Gözel,Ayan,Aslı,Aylin,Hanım abla,Fati,Rzali,unutduğum varsa kusura bakmayn bu kalbler size♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Sana da meraba könül cum ben iyiym sen nasilsin ? biz de qızım diye bas etmisin o yüz den qızın qiskanmis ben de sizi evde anem okadar cok anlatyorumki benim de qızım olsa ydi oda cok qiskanir di her halde seni cocuklar mi var ne guzel ALLAH bağışlasın baxtlari acik olsu inşallah evet vakit buldukc yazarsan cok seviniriz ben de cok opyorum görüşümüz

  2. aslı dedi ki:

   Könülcüm kalpler için teşekkürler canım 🙂
   Aynı kalplerden benden de sana gelsin canım

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 6. Guzel dedi ki:

  Adini sen koy ne zaman saat kacta oluyor

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Meraba gozel Adını sən koy Hafda ici her gün 17;15 de basliyor

 7. tuğba dedi ki:

  analizi inanılmaz beğendim elinize sağlik

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim tuğbacım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.