Adını Sen Koy 185. Bölüm Analizi 29 Eylül Detaylı Özeti

Burak 30 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 185. Bölüm 29 Eylül 2017 Cuma 

Yazan: Dizibilgi. Tv den aslı 🙂

Nihat, Şirkette Alev’in Bir Hatasını Fark Ederek Ömer’in Hem Adını, Hem de Şirketin Prestijini Kurtardı.

 Ömer’in Zehra yı İlk Kez Öpmesi Alnından Oldu. Ömer Salim Amcanın Dükkanına Gitti.

Ömer ve Zehra birlikte sahilde el ele yürüdüler ve araba ile konağa döndüklerinde onları bir sürpriz bekliyordu. Zehra ya mahalleden Şükran teyzenin aracılığı ile bir beyefendi elinde çiçeği ile talip olmaya gelmişti.

Zehra’nın bu davetsiz misafirden haberi yoktu ismini dahi bilmiyordu. İlk karşılaşmaları ve ilk konuşmalarıydı.

Ömer de gördü ve geldi yanlarına siz kimsiniz? Diye sorunca. Beyefendi de Cemil ben mahalleden Şükran teyzenin tanıdığıyım diyerek tokalaşmak için elini uzattı ama Ömer elini uzatmadı. Cemil’in eli havada kaldı.

Ve Cemil Şükran teyzenin Zehra ile telefonda konuştuğunu kendisinden bahsettiğini söylediğinde Zehra çekindi.

Ömer bu olanlardan habersiz ilk defa duyuyordu Zehra’nın Şükran teyzesi ile böyle bir mevzuda konuştuğunu. Ve ne diye bahsetmişti diye sorunca, Cemil de; ben bugün buraya Zehra hanım ile tanışmaya geldim, galiba siz patronusunuz? Konu özel kendisi ile görüşmek isterim, deniz kenarında uygun yerler var sizde izin verirseniz Zehra hanımla orada konuşmak isterim dedi.

Cemil resmen Ömer den eşini istedi. Tabi evli olduklarını bilmediği için bu olaylar gerçekleşti. Bir kız ve bir erkek evlenmek istediklerinde söz, nişan, düğün yapar ve kart dağıtarak herkeslere evleneceklerini duyururlar. Böylelikle bekar kızın artık başının bağlı olduğu bilinir ve ona asla yan gözle bakılmaz. Talip olunmaz görücü gidilmez.

Zehra’nın bekar olduğunu bildikleri için, vakti zamanı geldiği için Zehra’nın da artık bir yuvası olsun istediği talibi de çıkınca Şükran teyze böyle bir olaya aracı olmuştu. Şükran teyze bilseydi ki, Zehra evli asla ve asla böyle bir talibi Zehra ya görücü göndermez aracı olmazdı.  Cemil bey içinde çok kötü bir durum evli bir bayana talip oldu bilmeden oldu. bilseydi bunu, O da yapmazdı bunu.

Ömer içinde zor bir durum evlisin ve biri çıkıp karşına senden eşin ile evlenmek istediğini söyleyip, bir yerlerde oturup konuşmak istiyor ve bunun içinde senden izin istiyor.

Zehra içinde zor bir durum, evlisin ve açık açık ben evliyim benim eşim Ömer diyemiyor. Diyemediği içinde onu herkes bekar genç bir kız olarak bilip evlenme çağında olduğu ve güzel olduğu içinde talip olup anlaşırlarsa evlenmek istiyor.

Ömer Zehra yı içeri gönderdi. Hali ile eşiyim demese bile patronuyum diyerek Zehra yı koruma altına himayesi altına aldı Ömer.

Zehra da eşini dinleyip içeri geçti. Camdan onların konuşmasını izledi. Ömer de eşine elinde çiçeği ile talip gelen Cemil bey ile konuşarak ona burası Zehra hanımın iş yeri, sizin bu şekilde gelmeniz hiç uygun olmamış, hem Zehra hanımında sizin gibi düşündüğünü sanmıyorum diyerek beyefendiye kibarca konağın bahçe kapısını göstererek konaktan gitmesini isteyerek, kimselerin bu Cemil’i görmeden konaktan göndermeyi başardı Ömer.

Zehra ve Ömer evliliklerini ilan etmiş olsalardı bunlar başlarına gelmeyecekti. Ancak onların evlilikleri de bizim bildiğimiz sıradan, normal bir evlilik değildi. Anlaşmalı 6 aylığına yapılmış kağıt üzerinde olan bir evlilikti ve kendilerince haklı sebepleri vardı ilan edemezlerdi evliliklerini. Kendilerince haklı sebeplerden dolayı sakladıkları bu evlilik artık bir sır olmaktan çıkma zamanının geldiğini, herkese ilan edilmesi gerektiğini, anlaşmalı bir evlilikten artık gerçek bir evliliğe doğru gidilen bu yolda gerçeklerin söylenme zamanının geldiğini gösteren yol gösteren bir olaydı bu Cemil beyin Zehra ya talip olması.

Ama bu öyle kolay söylenilebilecek bir durum değildi. Zehra ve Ömer için.

Zehra, Ömer’in çok kızdığını anladı ve Ömer konaktan içeri girince, eşine tanımıyorum ilk defa görüyorum dediğinde Ömer de, Zehra ya biliyorum biraz işim var diyerek çalışma odasına geçti.

Ömer çok sinirli ve kapıyı hızlıca çarptı ve yaptığının da farkında kendine sakin ol diyerek hızlıca çarptığı kapıyı yeniden açıp yavaşça kapattı. Kendisinde iç dünyasında bir öfke patlaması yaşadığının farkında Ömer ve kendini her ne kadar frenlemek durdurmak istese de olmuyor. kendini daha fazla tutamadı Ömer.

Öfke ile sinir ile adam çiçeğini almış gelmiş, benim sevdiğim kadını görmeye, karımı görmeye gelmiş diyerek saldalyeye vurdu Ömer. Yetmedi öfkesi geçmedi kahretsin diye diye çalışma masasının üzerinde ne varsa fırlatıp attı Ömer.

Evime kadar gelip, karımla konuşmaya nasıl cesaret edersin sen? diye kızıyor Ömer. Ömercim Cemil’in burada bir suçu yok ki. O sizin, Zehra’nın evli olduğunu bilmiyor ki, bilse hiç evli bir bayana talip olup, onunla konuşmak için eşinden izin ister mi? bir düşün Ömer siz bu olayı neden yaşadınız?

Ben söyleyeyim, Zehra’nın çevresinden kimse Zehra’nın senin ile evli olduğunu bilmediği için yaşandı bu olay. Herkes Zehra yı bekar çalışan babasına kardeşine bakan genç, güzel bir kız olarak biliyor. Ve haklı olarak da evlenme çağı gelmiş genç, güzel Zehra ya talip oldu Cemil en doğal hakkı, nereden bilsin evli olduğunu, hem de seninle. Bilse hiç gelir miydi elinde çiçek ile senden eşini ister miydi? Bir düşün paşam benim.

Sabah da mahallede kaldırıma oturmuş ağlarken, cep telefonunu adamlardan almayı başarmış onunla Mehtap’ı aradı ve olanları anlattı. Mehtap da bildiğini söyleyip, mahalleye geri dönmeyeceğini, yurt dışına gideceğini söyleyip telefonu Sabah’ın yüzüne kapattı.

Sabah, şaşkın ne umdu, ne buldu. Nasıl bir belanın, pisliğin içine düştüğünü, Mehtap’ın ona nasıl bir kazık attığını anladı.  Anladı da iş işten geçti. Bir günde onca çalışıp, emek verip kazandığı parayı Mehtap’ın belalılarına kaptırdı Sabah.

Sabah en ağır darbeyi, arkadaşım dediği, belki de dostum dediği, güvendiği insandan Mehtap dan dost kazığı yedi. Mehtap her şeyi biliyordu ve bile bile Sabah’ı bu belanın içine sürükledi. Sabah, iyi niyetli olduğu ve herkesi kendisi gibi bildiği için Mehtap’ın ona iyilik ettiğini düşünürken en büyük kötülüğü yaptığını yaşayarak öğrendi. Sabah Mehtap tarafından sırtından vurulmuştu.

Mehtap’ın arkadaşlığı da, dostluğu da sahteydi tıpkı bir sabun gibi, Sabah’ın elini yüzünü yıkadı. Dükkanını ona verdi sonra da ayağını kaydırıp elinde avucunda ne var ne yok aldı.

Zehra Ömer ile konuşmak istedi. Ömer sinirli olduğu için Zehra yı kırmaktan incitmekten çekindiği için sonra konuşuruz diyerek çalışma odasından çıktı ve arabasına binip gidiyordu ki, Zehra Ömer’in arkasından koşarak Ömer’in arabasının önüne geçerek, gitmesine engel oldu. Seni bu halde yalnız bırakamam diyerek Zehra da arabaya bindi ve birlikte konaktan ayrıldılar.

 Eş olmak, bir elmanın iki yarısı demektir. Bir bütün olması için iki yarımın bir arada olması gerekir. İyi günde de, kötü günde de bir arada olmaktır. Destek olmak el vermektir eş olmak, hayatı ortak paylaşmaktır. Acısıyla, tatlısıyla, sevinçte ve kederde birlikte olmak paylaşmak demektir. Bütün bunları bilen Zehra eşi Ömer’i yalnız bırakmak istemedi ve onunla gitti.

Alev şirketten ayrılmadan önce yine yapmış yapacağını ve şirketi zor durumda bırakacak, vergi beyanında bulunmamış. Bu Ömer’in hiç istemediği bir şeyi prestij kaybı yaşatacak olayı son anda Nihat fark etti. Ve düzeltmek için elinden geleni yapıyor. Şirketin düzenli ödediği vergiler var ve bu vergilerden Alev’in sorumlu olduğu departman vergi beyanında bulunmamış. Nihat bunu fark etmeseydi hem büyük bir ceza ödeyecekler, hem de iş hayatında, bu sektörde Ömer’in adı ve şirketi büyük bir prestij kaybedecekti. Nihat’ın dikkati bunun önüne geçti.

Bu konuyu Ayşe ile telefonda konuşan Nihat’a Ayşe, Alev bunu kasıtlı yapmış olabilir mi? diye sorunca, Nihat da olabilir. Zimmetine para geçiren insandan her şey beklenir. Ömer’in vicdanı olmasaydı şimdi Alev hapiste olacaktı dedi. Ayşe de bu düştüğü durum onun için en büyük ceza hem maddi, hem de manevi dedi. Hak ettiğini yaşıyor Alev. Can yakarsa, elbet canı yanar kurtuluşu yok.

Ömer ile Zehra araba ile sahil kenarına geldiler ve orada arabanın içinde Zehra konağa gelen kişiyi tanımadığını, daha önce hiç görmediğini, ilk defa gördüğünü söyledi ve Ömer’e böyle konuşmadıkça kendisini kötü ve suçlu hissettiğini dile getirdi.

Ömer de uzunca bir suskunluğun arkasından, babanla konuşmalıydın, konuşmadığın için hata yaptın dedi. Zehra da, konuşamadım deyince, Ömer de benim de konuşmama izin vermedin sonra ne oldu? adam elinde çiçeği ile benim evime, benim sevdiğim kadınla, karımla konuşmaya geldi, buna nasıl cesaret eder? dedi.

Adamın bir suçu yok ki, nereden bilsin sizin evli olduğunuzu alnınızda yazmıyor ki, bunlar evlidir diye oradan okusun da anlasın.

 

Ömer ile Zehra sahilde yol boyunca yürüdüler ve konuştular. Ömer ben ilk defa böyle bir şey yaşıyorum gerçekten kötü bir durum dedi. Haklısın Ömercim kötü bir durum. Sen ilk defa evleniyorsun biri de çıkıp senin eşine talip oluyor ve sen diyemiyorsun o benim karım biz evliyiz. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık hesabı olmuyor susuyorsun.

Zehra yı da Şükran teyzesi aradı. Ömer de açar mısın lütfen, o işin olmayacağını söyle ve bu mesele de burada kapansın dedi. Zehra da açtı telefonu ve Şükran teyzesine, şuan kimse ile tanışmak ve görüşmek istemiyorum dedi.

Şükran teyze de madem istemiyordun sana konuyu açtığımda niye söylemedin diye sorunca, Zehra da; o zaman uygun değildim sonra da konuşamadık, bu konu burada kapansın dedi kapattı.

 Şükran teyze de karşısında oturan Nimet hanıma Zehra evliliği şuan düşünmüyormuş dedi. Nimet hanım biraz bozuldu bu duruma Şükran teyzede böyle durumlarda darılmaca gücenmece olmaz dedi. eh ne demişler bir kızı bin kişi ister bir kişi alır. Zehra yı da Ömer aldı eşi olarak gördü kabul etti. Bitmiştir, konu kapanmıştır. Bundan sonrası evliliklerini ilan etmeye herkeslere duyurmaya sıra geldi.

Sabah da emlakçı dükkanından ayrılmaya gitmeye karar verdi ama nereye gideceğini bilemiyor Sabah. Yol nereye götürürse oraya diyenin hesabı kapatıp dükkanı çıktı yola Sabah ve bir parka geldi bisikleti ile orada bir köpek gördü ve yanına gidip oturdu. Ne tatlı şeysin sen öyle öptüm seni köpecik nasılda sevdiriyor kendini oy ben seni yerim ya, çok seviyorum ben hayvanları dayanamıyorum 🙂

Parkta köfte ekmek satan birini eski bir tanıdık gördü. Almak istedi ama parası yetişmedi ve parsının alabileceği simiti aldı onu yedi. Şimdi toksun akşam aç, cebinde beş kuruş para yok dedi. Canın sağ olsun Sabahçım, çalışır yeniden kazanırsın sen.

Ömer Zehra ya söylemeden mahalleye babası ile konuşmaya gidiyor ve Zehra yolda fark etti ve aniden olduğu için kendini kötü hissetti. Bir an babasının Şükran teyze ile olan konuşması aklına geldi. Babası Zehra’nın kendisine hiç yalan söylemediğini, başını öne eğdirmedi dediği sözler aklına geldi.

Kötü oldu Zehra. Ömer’e şuan bu konuşma olmaz dese de Ömer olur diyerek mahalleye iyice yaklaşınca Zehra araba da nefes almakta zorlandı ve arabayı durdurmasını istedi Ömer den.

Ömer de müsait bir yerde durdu. Ömer Zehra’ya bunu yapmanın senin için ne kadar zor olduğunu biliyorum, konuşmaktan başka çare yok, konuşmazsak sabah ki olaylar hep tekrar edecek dedi ve hazır mısın? diye sordu.

Zehra evet anlamında başını sallasa da hiç de hazır değildi Zehra, git gide kötüye gidiyor nefes alamıyordu. Ömer fark etti ve arabadan inip hava alalım dedi. Ömer ve Zehra arabadan indi Zehra’nın ayakta duracak takati kalmadı, böyle aniden olunca, biraz heyecan yaptım, başım dedi. Başı dönmeye başladı ve başım dönüyor derken bayıldı Zehra.

Ömer de onu tuttu Zehra diye diye öylece kaldılar. Ne arabaya bindiklerini, nede hastaneye gittiklerini görmedik.

Beden her yükü gücünün yettiği kadar taşır da, insan ruhu her yükü taşıyamaz. İnsanın ruhu hastalanınca bedeni de hastalanır. İçten dışadır sağlık. İç dünyanda huzurlu ve mutlu isen bedenin de o denli sağlıklıdır. Şimdi Zehra bir korku endişe girdabında sürüklenirken ruhu buna dayanamadı ve beden olarak işaret gösterdi. 

Elektrik sigortası nasıl ki, fazla yüklenildiğinde atarsa ve elektrikler kesilirse, işte onun gibi Zehra’nın da ruhunda henüz babası ile yüzleşip konuşacak güç olmadığı için içten dışa bir yansıma olarak tansiyonu düşüp bedeni ile ruhu arasındaki o sigorta attı ve Zehra bayıldı. Zehra henüz babası ile konuşmaya yüzleşmeye hazır değil.

Sabah Salim amcanın dükkanına giderek başından geçenleri anlattı ve gitmek istediğini söyledi. Korktuğumdan değil deyince, Salim amca, korkmak kötü bir şey değil. İnsan korktuğunda daha dikkatli olur. Sende dikkatli ol dedi ve bir ayet şöyle der;

Hoşunuza gitmeyen bir şey sizin hakkınızda hayırlı olabilir. Çok istediğiniz bir şey hakkınızda şer olabilir dedi. iyi düşün sonu iyi olur inşallah dedi.

Salim amcanın bu söylediği Kur’an-ı Kerim de Bakara suresinde 216. Ayette geçiyor. Sizin hayır bildiklerinizde şer, Şer bildiklerinizde hayır vardır. Allah bilir, siz bilemezsiniz Bakara-216

Yaşadığımız olayların bizim bilmediğimiz nice hikmetleri vardır. Bunu ancak Allah bilir. Bize düşen ye’se kapılmadan, Vardır bunda da bir hayır diyerek Allaha teslim olmaktır. Allah sonsuz akıl sahibidir ve dünya hayatında meydana gelen her olayı özel bir plan ve kader doğrultusunda, hayır ve hikmetle yaratmıştır. İnsan ancak olayların dıştan görünen kısmı ile muhatap olabilmekte ve ancak kendi anlayışı ile bu olayları değerlendirebilmektedir. Sınırlı bilgi ve anlayışı ile kimi zaman hayır ve güzellik olan bir olayı olumsuz, kötülük ile dolu olan bir olayı ise olumlu ve hayırlı olarak nitelendirebilmektedir. Bu durumda doğruları görebilmek için iman eden bir insanın yapması gereken, Yüce Allah’ın sonsuz akıl ve bilgisine teslim olarak, her olaya hayır gözüyle bakmaktır. 

Sabah da bir akıl ver ne yapayım deyince, Salim amcada elini yüzünü yıka doğru emlakçıya çalışmaya, mahalleye kök salmak istemesen de fidan olana kadar bu mahalleyi evin olarak bil dedi. Emeği karşılıksız bırakmayan da, rızkı verende Allah, çalış o mafya adamlarından da korkma ben yanındayım dedi.

Sabah sıfırdan yeniden mahallede kendine bir düzen kuracak. Kolay olmayacak ama olacak.

Zehra yatağında, Ömer Zehra ya ilacını getirdi. Yatak da doğrulmasına yardımcı oldu ilacını verdi ve Zehra içti. Ömer Zehra ya tansiyonun 4 e düşmüş doktoru bile korkuttun deyince, Zehra da sen korktun mu? Diye sordu. 🙂

Canlarım benim her ikisi de korkunun en hasını yaşadılar bugün. Ömer de, doktordan biraz daha fazla, çok korktum ama geçti gitti dedi.

Zehra da üzgünüm böyle olsun istemezdim dediğinde Ömer üzülme dedi. Zehra o anı hatırlamadığını sadece Ömer’in arabadan indiğini hatırladığını gerisinin olmadığını söyledi.

Normal bayıldın çünkü Zehra. Bayılmadan önce, damarlarındaki bütün kanın çekildiğini, yerin ayaklarının altından kayıp gittiğini, kulaklarında tarifi imkansız bir tıkanıklık ve uğultu, buz gibi bir terleme ve göz kararması ile birlikte aniden yere düşme, bitti film koptu kendine gelene kadar arada geçen zaman ne kadar? Neler oldu? hiç bir şeyi hatırlamaz insan Zehra sende öyle oldun.

Zehra kızdın mı? diye soruyor. Canımsın sen Zehra, sağlık bu Ömer nasıl kızsın sana, o eski zorba Ömer değil artık. Sana kızmaz korkma, hala korkuyorsun, sağlık bu insan hiç isteyerek hasta olur mu Zehra?

Ömer de Zehra’nın elinden tutarak kızmadım dedi.

Çalışma odasında çalışırken Ömer, Zehra’nın bir daha hasta olmasını göze alamam, konuşmadıkça da bu iş dedi odadan çıkıp yatak odasına geçti. Ömer bu işi Salim amca ile konuşarak halletmeyi düşünüyor.

Zehra banyo yapmış, Ömer sıhhatler olsun dedi ve Zehra ya yaklaşarak bu sezonda ilk kez alnından ilk kez öptü. Evet belki bu öpücük Zehra’nın ateşini ölçmek içindi. Onun için bile olsa ilk öpücüktü ve alındandı. Çok anlamlı ve manalıydı Ömer’in ilk öpücüğünün Zehra’nın alnından olması.

Ömer’i severdim bu hareketi ve davranışı ile bir kat daha sevdim neden mi? dudaklarından değil, alnından öpen erkeği seveceksin de ondan. Bu sahiplenmedir. Sen benim kaderimsin, alın yazımsın demektir de ondan.

Belki de benim söylemek isteyip de söyleyemediğimi Özdemir Asaf söyler,

Bir kadının alnı dudaklarından daha değerlidir. ” çünkü dudaklarından dökülecek olan ‘seni seviyorum’ sözü, önceden alnına yazılmıştır.” Özdemir Asaf

Ömer, ateşin yok, iyisin deyince Zehra da iyiyim dedi. Saçına sardığı havluyu çıkardı bardağa su koyup içti. Utanmış çekinmişti Zehra. Ömer yatağı çekti ve bir mesaj geldi Zehra ya Cemilden.

Bir kere daha buluşmak ve konuşmak için bir şans daha istediğini yazmış bu mesajı Ömer okudu. Zehra korkuyor Ömer’in karşısında ve Ömer de öfkesine hakim olmaya çalışıyor Zehra üzülmesin diye.

Zehra numarayı engelledi. Ömer de sen düşünme bunları diyerek ortamı yumuşatmaya çalıştı.

Sabah da geceyi, satacağı evlerden birinde geçirdi. Bu evde şu her zaman Sabah’ın karşısına kırmızı spor arabası ile çıkanın evi ve o kıvırcık sporcu eve girerken bir kızla telefonda konuşuyordu. Eve girdi. Elektrikler yoktu, Sabah o kıvırcığın kafasına bir şeyle vurdu ve adam iki seksen yere yığıldı oh olsun sana kıvırcık sporcu.

Ömer de erkenden uyanmış Zehra ya bir adet kır çiçeği ile not bırakmış. Günaydın, halletmem gereken bir iş var. Birkaç saat içinde yanında olurum bekle beni. Diye. Ömer kızmamış diye sevinirken Zehra. Ömer mahallede Salim amcanın dükkanının önünde onu bekliyor. Dükkan açılınca içeri girdi Ömer. ilk kez Salim amcanın karşısına çıktı Ömer.

SANA BİR ŞEY OLMASIN

En derin karanlığa girdim seninle

En hazin günümü bile geçirdim sevginle

Belki sende son söz olsun

Umudumu kırma benim seni seviyorum

 

Bunu aklından bile ne olursun geçirme,   

Yalan olur kahrolur mahvolurum biterim

 

Sana bir şey olmasın, Gözün bile dolmasın

Canın hiç acımasın diye sakındım, Sen benim olacaksın, Benle yaşlanacaksın

Sözünden cayamazsın, Beni bırakamazsın

 

Sen benim helalim ol gitme yüreğimden En büyük umudum ol vazgeç düşlerinden

Bu aşk senle sonsuz olsun Umudumu kırma benim seni seviyorum

 

Beni yolumdan geri ne olursun çevirme

Yazık olur kahrolur mahvolurum biterim

 

Sana bir şey olmasın, Gözün bile dolmasın

Canın hiç acımasın diye sakındım, Sen benim olacaksın, Benle yaşlanacaksın

Sözünden cayamazsın, Beni bırakamazsın

Sinan ÖZEN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 185. Bölüm Analizi 29 Eylül Detaylı Özeti” üzerine 57 yorum

 1. Aytac azeri fan dedi ki:

  Canım ya sen uzulme ben ablami uzulmesin isdemyorum merak etime canım evdeyim disarda ruzgar esyor yagmur da yagyor cok soyugdu disarisin sen de kendine tikati et ben de seni ustmeni isdemem hasta olursa ben de cok uzulurum bitanem tamam ozaman beni uzener beni uzmeye devam edelerse benim canim ablam yakinda da kafanizi koparticak diyce onar da bir daha beni uzmeye calismazlar artik gorusuruz canım birazda tekrar gelicem ben de opdum

  1. su damlasi dedi ki:

   Evet aytacim benim rabbim seninde annene uzun ve saglikkli omur versinablan calisiyor aksam dizi baslayan saatde evde olurum o zaman yazarim bende opdum hayatimin neşe kaynagi

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Tesekur ederim su damlam benim rabbim hepimizin anesin babasin sevdikleri korusu salikli uzun omurler versiz amin canimi boncuk gozlu ablam hadi sana iyi yuykular tatli ruyalar canım ici

    1. su damlasi dedi ki:

     Tesekkur ederim canim benim kiz ben senden once uyumyşum aksam şimdi okudum namaza kalkdim ama cok erken sen bi raz daha uyu opdum hayatimin neşe kaynagi

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Iyi guner canım ALLAH qildigin namazini kabul etsin bitanem sen de benim heyatima girdigin gun de beri benim nese qaynagim oldun canım boncuk gozlu bitanecik ablam iyiki heytima girdin iyiki hepiniz həyatımın bir parçası oldunuz sizleri cok sevyorum benim guzel aylem

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Ayancim nereler kayb oldun cok merak etim arkadaslar ayan siteye nede girmiyor bileniniz varmi ben cok merak etim hastaydi bide nasil oldu acaba insallah iyilesmisdir nereye gitin bir sen ver de iyi oldugunu bilelim canım

    1. Ayan dedi ki:

     Canim Aytacim benim.
     Sizi merakta biraktigim için özür dilerim.
     Ben diyer sayfaya yazmistim her halde görmedin. Neyse, olsun ben bir daha yazayim.
     Benim Baküye gelme nedenim halamin esinin rahmetli olmasiydi.
     Dün halamlarda 40 gün bitdi. Sen bilirsin hani Azerbaycanda rahmetlinin 40-ni yapiyorsunuz ya.
     Iste dün onu yapiyorduk.
     Bende abimle birlikde sabah saat 07.00 gibi oraya gitdik. Bütün günü oradaydim. Yardim ediyordum. Çay koydum, yemeye yardim etdim, salata falan-filan derken bütün gün geldi geçti.
     Ama orasi çok sìkìciydi.
     Insanin içi daraliyorrr.
     Beni gören her kes sevindi özelliklede halam. Ben erken dönmek istiyordum. Ama halami görünce hiç dönmek istemedim.
     Aksam saat 23.00 gibi eve geldim. O kadar yorulmusum ki gelirken yolda uyumusum. Geldiyimde de hemen uyumusum.
     O yüzden siteye giremedim. Simdi girdim. Yorumlarinizi okuyordum beni merak etdiyini gördüm hemen yazayim dedim.
     Yarinda halamlara gideceyim. Halamlari alip 5 ekimde Türkiyeye geri dönüs yapacagiz.
     Halam bir süre bizimle yasayacak.
     Ha unutmadan bir az daha iyiyim. Ama hala öksürüyorum. Onun için halam incir bekmezi verdi bana her aksam iç dedi. Bende içeceyim ki hemen iyilesiyim.
     Ben gidiyim. Diyer sayfalar var okumadigim onlari okuyacayim.

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Ayancim seni üzür dilemen gerk yok ki canim asıl ben uzur dilerim evet diger sayfaya yazdigini gormemisim bir anda seni site de gormeyince merak etim cok SUKUR daha iyimisin cok sevndim insallah bir an once tamamen iyilesirsin canım halanin esiycin cok uzuldum basiniz sagolsun ALLAH rahmet eylesin mekani cenet olsun insallah halana da diger sevdiklerine de rabbim sabır versin evet bilyorum biz de 40 gün yapyorlar neyse canım sen kendine tikat et ki biran once ilese bilesi bu aralar bizim buralar cok soyudu cok disari cikma ki yeni de ustmiyesin dikat et kendine canım ben de seni gibi bayak da sayfalari gezyorum bu yazdigim kacinci yazi ben bile unutum iyi guner

 2. Aytac azeri fan dedi ki:

  Rica ederim bitanem Evet canım hatiri yorum hic untmadim ki gercek de de icine dolmus canım bitanecik bonucuk gözlü ablamsin sen benim anen cok guzel bir isim koymus san rabbim anene uzun omurler versi insallah ben simdlik kaciyorum biraz dan donerim

 3. Ayan dedi ki:

  Su damlasi ben seni o kadar çok sevdim ki, o kadar çok sevdim ki…
  Gerçek bir su damlasi gibi insanin içini rahatlatiyorsun.
  Allah seni hep mutlu etsin. O güzel gözlerin asla hüzünlemesin.

  1. su damlasi dedi ki:

   Gozel gozlum tesekkur ederim bilmiyorum neden ama sen ayanim ve aytac azeri bana sanki ruh ekizim kibi geliyorsunuz size oyle alisdim ki ben iyiki varsiniz ben sizin hayatima gelisinizi rabbimin bana bu mucizszi kibi kabul ediyorum sizin gozleriniz hep gulsun o bana yeter zaten

  2. su damlasi dedi ki:

   Salam benim bitanecik aytac azerim kiz sen nerdesin ne yapiyorusun ozledimya gel bana bu arada sakincasi yoksa senden bir kac sey sorayim tabiki cevab vermek istersen aytac senin gercek isminmi ben aytac ismini cok seviyorunda birde sen kac yasindasin .bu kadar sen de benden istediyin soruyu sora bilirsin

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Selam canım su damlam geldim burdayim biraz isim vardi o yüz de gec yazdim bir sakicasi yok canım tabiki de isdedigin sora bilir sin seve seve cevaplarim evet aytac benim gercek isimin babam da aytac isimini cok sever mis oyuz de benim ismim aytac koyumus yasim da 18 30 ocak da insallah 19 yaşına gircem seni hakin sormak isdedigim sen kaç yasndasi gercek isimi ne bir de sen nere de yasyorsu canım neyse ben qacdim yarin konusuruz iyi geceler canım ici gorusuruz opdum

   2. Aytac azəri fan dedi ki:

    Gunaydin ask ayleyiz gunaydin su damlam canami diger sayfada yazdigin gordum cevap da yazdim ama cikmamis bana yazdigin bütün mesajlara cevap yazdim canım ama cikmyor kusruma bakma bidah yazyorum insallah bu kes cikar canım isdediyini sora bilir sin haqqım da seve seve cevaplarim aytac benim gercek ismim babam da aytac ismini cok severmis oyuz de bana aytac ismimi vermis yaşım 18 30 ocak da 19 yaşına gircem insallah sen yaşın kaç canım gercek ismini ne bir de sen nerde yasyorsun benim de sormak isdediklermi bu kadar canım bitanem benim sakin yazdiglarina cevap yazmadigimi düşünmə bana cevap yazan arqadaslarim hepinize cevap yazyoum ama bir kaç gundur yazdglarimi yarsi cikmyor kusuruma bakmayin nolur su damlam bak burda gordugum yazlarin da cevap yazdim ama yine cikmamsi ;(;(malesef

    1. su damlasi dedi ki:

     Gunaydin ask ailesi gunaydin aytac azeri bitanem guzelim sana kocaman gunaydin kocaman opucuk ay dur kiz dayanamadim sarilacam gel bakalim 🙂 evet ya yazidiklarin neden cikmadi bilmiyorum bende dunden beri bu kiz nerde diyorum ya olsun geldin ya ne guzel aytac cox sevdiyim bi isim rahmetli baban cok iyi etmis isimini aytac koymus yasin 18 demek rabbim uzun omur versin kiz ben senden buyuyum gelelim bana sordugun sorulara gercek ismim XediceXatun 23 yasindayim bakude doguldum bakude yasiyarom daha fazlasini soyliyim sana meslegim tercumeciyim 3 yabanci dili tercume ediyorum simdi anlarsin neden surekli yurtdisina gitdiyimi bu kadar bitanem ardakasiz bir birimizi iyi tanimaliyiz tabi ben de erken kalkdim simdi hastaneye gidiyorum kolumun sarqisin actirmaak icin ordanda işe gedecem sen kalk hadi kahfaltini yap donduyumde burda ol opdum hayatimin neşe kaynagi 🙂

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Kalkdim canim kalvaltim da yapdim evet diger sayfalara da cevap yazdim ama cikmyor nedense ben hep burdayim bana yazan arkadaslarim hic birini cevapsiz brakmyoru bitanem yazdigim yorum cikmayinca ben de cok uzluyorum demek o yuz de yurd disina gidiyorsu e sen ozaman sık sık gidersin yine yurd disina ben yine cok ozlerim seni bitanem senin de isimin cok guzel xedice xadun cok guzel bir isim canım allah sana da uzun omurler versin canim ici sen de hep cok cok mutlu ol e sen ben de buyuk musu ozaman benim ablam saylirsin saylirsi deyil sen benim ablamsin beni ablam yokdu ama artik var benim bitanecik ablam şin seni cok sevyorum kocam da opyorum kocama kocaman da sarliyorum benim guzel gozlum iyiki varsiniz her sey ici ozelik le de yeyatim da oldugun ici sana cok tesekur ederim su damlam benim

     2. su damlasi dedi ki:

      Can evet hatirlyomusun bir kersinde sana ablan olarak seni kutlamak bana duser demisdim hakliymisim icime dolmuş hayatim yurtdisina gitmek isim bu benim bazan 1 ayda surekli gedib geliyorum bazande gedib aylarla kaliyorum evet bende ozluyorum sizleri .bende sana hayatima neşe katdigin icin tesekkur ederim ismimi annem koydu canim

     3. su damlasi dedi ki:

      Aytacim bitanem unutmdan bişey soylicem eyer evdeysen sakin dişari cikma bakude soguk ruzgar var mazallah usutursun sonra ben cok uzulurum ya yazdigin yorumlar cikmadi diye uzulme ne yapalin saglik olsun. Beni ablan olarak gorduyun için tesekkur bundan sonra ben senin ablanim kimse seni uzemez karsisinda beni bulur seni uzenin kafasini koparirim işte o kadar 🙂 opdum

 4. Gunay dedi ki:

  Ayancim sen kamanda guzel bir muzik seslendirirsin Hazalla Erkan dans eder bizde seyr ederiz. Birde Ulker badamburalari yapsin baklavalari ise men yaparim. Bir ay once gorumcemin oglunun nisan merasimi icin yapmisdim her kes cok beyendi. Umarim sizde beyenirsiniz.

 5. Ayan dedi ki:

  Aytac azeri fan ALLAI senin annene uzun ömürler versin. Asla sizin üstünüzden eksik etmesin anneni.
  Allah seni de her zaman mutlu etsin. Karsina çikan adam seninle hep iyice anlassin. Seni hep mutlu etsin.

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Canım ayanim guzel dileklerin ici cok tesekur ederim ALLAH seni de sevdiklerini korusun insallah sen de hep cok cok cok cok mutlu ol o guzel yuzun hep gulsu yuzn de gulus hic bir zaman eksik olmasi canım bu heyat da hic bir seyin seni uzmesine izin verme hep mutlu olmay calis iyi geceler tatli ruyalar

 6. Ayan dedi ki:

  Resul abimmmm…
  Ben seni hiç unutur muyum? Asla.
  Eyer müsayitsen seni hayal dünyasinda yapacagimiz pikniye davet ediyoruz.
  Esinide al ve gel.
  Eyer gelirseniz bizi mutlu edersiniz.

 7. aslı dedi ki:

  Bugün pazar ve ben bugün biraz toprakla ilgileneyim istiyorum.
  Bahçede biraz kürek sallayıp bel yapayım ve sarımsak dikeyim 🙂
  hadi ben kaçar işim bitince yine gelirim.
  Ayancım hastalanmışsın geçmiş olsun canım dikkat et kendine öpüyorum seni

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. Ayan dedi ki:

   Aslicim tesekkür ederim canim. Dikkat etmeye çalisiyorum. Ama yine de hastalaniyorum.
   Demek sende toprakla ilgilenmeyi seviyorsun. Bende ilgileniyorum.
   Mersinde ki evimizin bahçesini güllük gülüstanlik yaptim.
   Çiçekleri çok seviyorum ve bahçeye dikiyorum.
   Geçen yaz en son sari laleler dikmistim. Bu yaz açti. Bu yaz fidanlar dikdim bahçemize her halde o da önümüzdeki yaz çiçek açacak.
   Sarimsaki da çok seviyorum. Çok kokuyor yiyemem demiyorum hiç bir zaman. Bir az geciktinmi sanki bizim bahçivan eylül ayinin ilk günlerinde dikmisti sarimsaklari.
   Neyse canim bende kaçayim kendimi toparlayip halamlara gitmem gerekiyor.
   Ha Aslicim Gözel, Lale, Aslinur, Hayat, Hanim abla ve diyerleri neden yok bir bilgin var mi?
   Çok merak etdimde bir sey biliyorsan beni de bilgilendir.
   Hadi canim bende öptüm.

   1. su damlasi dedi ki:

    Merhaba ayanim canim benim kecmiş olsun dikkat et cabuk iyleş birdahada hastayese gitme ben hastane kokusunu hic sevmem canim biri sayfada sana yazdim ama cikmamiş olsun bende seni burda buldum hayatim basin sag olsun anneni babani kayb etmişsin bilmiyirdum cok uzuldum sen neler yasamişsin oyle uzulme artik biz variz biz Senin yanindayiz seni cok seviyoruz ha birde soz seni sinirlendirmicem bundan sonra uslu dururum ben hic ayanimi uzermiyim dayanamam senin uzulmene tekrar kecmis olsun guzel guzel dinlen iyleş opdum guzel gozlum

    1. su damlasi dedi ki:

     Ayancim Senin ne guzel hayalin varmiş ya bayildim hatrim icin rica etsem erkanla hazali alirken mahsun kirmizigulude alirmisin ben onun şarkilarini seviyorumda oda bizim icin sarki soyler

     1. Ayan dedi ki:

      Mahsum Kirmizigül mü?
      Tamam o zaman kim hangi sarkiciyi seviyorsa ismini yazsin bende o na göre kimi alicagimi bilipde otobüsü ona göre ayarlarim ben yaziyorum:
      Demet Akalin.

     2. Ayan dedi ki:

      Su damlam sen neden “huzunlu gozlerim” diye yazmissin ki?
      Asil ben bunlari yazarken nasil hüzünlendim bir bilsen yasadiklarim hepisi gözümün önünde canlandi.
      Bazen keske hiç dünyaya gelmeseymisim diyorum.
      Neden ben hayatimda bu kadar aci çekiyorum diyorum. Benim ne yasim vardi ki annemi elimden aldin ALLAHIM diye içimden söyleniyorum.
      Ama daha sonra ben kimim ki sana söyleniyorum aff et beni ALLAHIM diyorum.
      Canim benim senin suçun diyil. Hiç bir seyi eline yüzüne bulastirdigin yok merak etme.
      Tesekkür ederim ALLAH senin de yakinlarini sana çok görmesin.
      Ben de seni seviyorum.
      Bir az daha aglarsam gerçekten kalpten gideceyim ben gidip ilaçlarimi alayim.
      Öptüm.

    2. Ayan dedi ki:

     Hayir,hayir, hayir.
     Ben babami kayip etmedim.
     Annemi 7 yasimdayken kayip etdim.
     Benim hayata tutunma sebebim abimle babam simdide tatlis yegenlerim.
     Abimin ikizleri.
     Ben bir büyük üzücü, kötü haber duyarsam o zaman hayatla vedalasirim, ölürüm kalbim dayanamaz. O yüzden hep ilaç aliyorum. Benim bir gün ilaç almamam yeter bana ki öleyim. Belkide bu sebeplerden dolayi abim beni asla ve asla kiskanmadi. Hâtdâ abim beni hep korudu, kolladi.
     Ben abimi çook seviyorum.
     Ya bana her kes “GÜZEL GÖZLÜM”, “BIRICIYIM” gibi sözler söylüyor. Sebep ise gözlerimin isik oldugu zaman açik renk yesil, gece ise koyu renk yesil olmasi. Simdi sende bana güzel gözlüm diye yazmissin ya bana seni sanki uzun zamandir taniyormusum gibi geldi.
     Ama hayir sizlerle ben de yeni tanis oldum. Lâkin uzun yillar benimle arkadas gibi davranipda sonra sirtimdan biçaklayan arkadas bozuntulariyla adinizin bir cümlede geçme ihtimali bile yok.

     1. su damlasi dedi ki:

      Ayanim uzur dilerim ben detayli okumamişim her halde rabbim babani. Ve abini sana cok gormesin ah benim şu huzunlu gozlerim iyi okuyamamiş yine her seyi elime yuzume bulaşdirdim tekrar uzur dilerim bak icime dolmus sana guzel gozlum demisim demek gozlerin cift rengmis ne guzel bitanem sen hep mutlu ol seni seviyorum guzel Ayanim

     2. Aytac azeri fan dedi ki:

      Ayancim sen diger sayfaya yazmisdin ama ben buraya yazyorum canim anen için cok uzuldum başın sag olsun nur icin de yatsin anen insallah seni cok iyi aniyorum canım benim evet soylediklerin de cok hakilisin ben de seni gibi dusunuyordum anem baba her hangi sevigim birisine bir sey olursa yasiyamam sanyordum ama yasanyorumus 1 yildir ben babamsiz yasiyorum kunki babam yoksa anemicin değer sevenerimi ici ayak da durmaliyiz onar icinin yasamaliyiz bilyor musun ben cocuken olum diye bir şeyin oldugun bilmyordum hep uzun uzun yilar yasayip gidicez sanyordum ama oyle deyilmis buyunce aniladim ben ilik kayibimi buyuk babam da yasadim buyuk babami kayip etigim gün olum denilen seye inandim ben anemi babam okadar cok sevyorumki her kes gibi onar bir sey olmasi diye hep duva ederdim ALLAHIM nolur anemle babam da oce benim canimi al onarsiz yasayama diyordum ama buyunce her seyi anladim rabimiz cok buyuk o hic birimize tasiya mayacagimiz aciyi vermez eyer bugun senin anen benim babam yanimz da yok san ve biz halla yasyorsak ayakdaysak bunu rabimize borujduyuk biz hepimiz bu gunere rabimiz bize verdigi gucle sebirle gelip cika bildik rabim hic kimseye sevdigini acisin yasatmasin insallah bu gunerimiz ici rabimize binler ce defe SUKUR edyorum

     3. su damlasi dedi ki:

      Canim ayanim oyle kotu şeyleer dusunme hayat devam ediyor nasil alsa insan alisiyor huzunlu gozlerim diyorum cunku hayatimda o kadar acu cekdim ki o kadar agladim ki hepiyi dediklerim bana cehennemi yasatdilar o yuzden belkide bu acilarin hatirasi kaldi gozlerimde kim beni goruyor ne oldu aglamissin diyor gozlerim yasadigim acilari anlatiyor iste boyle bitanem cok uzgunum

     4. Aytac azeri fan dedi ki:

      Ayan canım arkadasim boyle dusunme kendin uzme ben neler his etigini anyorum canım ama heyat isde bir sekil de devam edyor yazdiklarin okuyca gozlerim doldu canım benim kiyamam ben san sakin kendin uzme sen hep mutlu ol canım yuzun de gulus siç bir zaman eksik olmasin insallah rabim her seyi golunce etsin amin

   2. aslı dedi ki:

    Ayancım, evet toprakla ilgilenmeyi seviyorum. Sarımsak dikeceğim yerde önceden dikip bir yaz boyunca yediğimiz salatalık vardı. o kurudu söktüm onu biraz toprağı dinlenmeye bıraktım ve bugünde bel yapıp sarımsakları diktim seneye çıkarlar inşallah. bir kayısı ağacımız vardı onu da budadım baya yoruldum hamlamışım.
    şimdi de burada dinleniyorum dinlenme köşem benim burası 🙂

    Arkadaşlardan haberim yok, inşallah iyilerdir. benim bir kaç okumadığım sayfa var onları okuyum 🙂

    1. Ayan dedi ki:

     Ben agaç budayamiyorum. Ama agaç, çiçek, meyve, sebze dikiyorum. Ben yazda patlican, fasülye, biber ve yesillik dikmisdim yere.
     Ama sarimsakin yeri geçen yildan beri bos duruyordu. Bu yil bahçeme seftali ve badem agaci dikdim.
     ISAALLAH nasip olursa agaclarimin meyvesini 2019 da ancak yerim.

     1. aslı dedi ki:

      Ağaç budaması kolay aslında, kuruyan dallarını alıyorsun, meyve veren gözleri var ağaç dallarında onları bildikten sonra kolay, gözleri kesersen meyve olmaz. gözlere zarar vermeyeceksin bütün mesele orada ve birbirine sık olan dalları belli bir açıda keseceksin. ve ağaca şekil verirken dallar yukarımı yoksa aşağıya mı doğru büyüsün istiyorsun ona dikkat edeceksin.

      Ve toprağa diktiğin bir ürünü her sene aynı yere dikme.
      mesela bu sene fasülye diktiğin yere seneye başka bir şey dik.
      şeftali ve badem ağaçların hayırlı uzun ömürlü olur inşallah. şeftali nektari mi? normal şeftali mi? mersin sıcak bölge olduğu için seneye ağacında 1 veya 2-3 tane şeftali olabilir ve her sene meyve sayısı artar..
      şeftali ağacı suyu sever, bol su verdiğinde meyvesi sulu olur.
      Şeftali ağacı budanmaz kuruyan dalları varsa onlar alınır.
      Senin bahçıvanın da varmış o yapar merak etme.

    2. Ayan dedi ki:

     Aslim budama isi baya zor geldi. Belki zor diyil ama bu yazilanlarin hepisini akilda tutmak zor. Neyse ya bahçivan Yasin abi hâll eder ben Mazallah kuruturum agaçlarimi.
     Yasin abi budama, agaçlarin dibini açma gibi islerle ilgileniyor zaten.
     Bense yazda agaclara su veriyorum( bol-bol).
     Çiçeklerime su veriyorum,
     Yeni agaclar dikiyorum, agaclarin kabigina beyaz bir sey çekiyoruz. Ama asla agaçlarda ilaçlama islerine izin vermem. Çünkü bu bende alerjiye sebep oluyor.
     Ben zaten hiç iki yil ayni yere ayni seyleri dikmiyorum. Geçen sene sarimsak dikdiyim yere bu sene domates dikdim, geçen sene patlican dikdiyim yere bu sene sarimsak dikdim. Geçen yaz yesillik dikdiyim yere bu yaz patlican dikdim. Bir tek nanelerin yerini deyismedim kaç yildir. Onu da bahçivanim ben vakit geldiyinde haber veririm birlikde deyisiriz yerlerini dedi o yüzden ben bekliyorum.
     Seftalilerim normal seftali.
     Daha ben portakal agaci istiyorum. Siparis de etdim. Ama tutub tutmayacagini bilmiyorum.
     Sence tutarmi portakal agaci Mersinde.
     Umarim agacin yapraklari yiyilecek diyildir. Ben güzel görünsün diye güzel bir agaç siparis etmisdim. Agaci dikdim. Güzelce büyüdü. Çok güzel gözüküyordu. Bir gün ahirin kapisi açik kalmis inekler, koyunlar, keçiler, esekler, atlar hepsi bahçeye çikmis. Benim su güzel agacimi yiyip bitirdiler ya. Bir tarafi kalmisti bende sinirden yerle bir etdim agaci ama sonra çok pisman oldum.
     Neyse, canim ben uyuyacagim.
     Sabah erken kalktim.
     Yarin sabah yine erken kalkip yeniden halamalara gideceyim.
     Hadi iyi geceler.
     Öptüm…

     1. aslı dedi ki:

      🙂
      Ayancım yapmak istersen bahçıvan sana nasıl yapılacağını gösterecektir. ağaçların ve üzümlerin kendilerine özgü vitamin ilaçları vardır. elma ağaçları, elmalar kurtlanmasın diye kurt ilaçları v.s. ağaçlara sürülen o beyaz şey kireç sanırım ben kullanmıyorum onu.
      Portakal ağacı yetişir Mersinde ve hayvanlar yemek istedikleri zaman yerler yaprakları ayırt edeceklerini sanmıyorum.
      İyice sulamalısın Portakal ağacını suyu çok sever ilk diktiğinde tutması için buna dikkat et.
      İyi geceler Ayancım.

 8. Aytac azeri fan dedi ki:

  ay aslicim sen bir tanesin analiz cok harika olmus canim cok guzel yazmisin yureyin salik cok beyendim cok tesekkur ederiz iki varsin sen bizi bukadar cok sevdiryor su ya rabim de seni sevdirsin rabim her seyi gonluce etsin insallah iyiki seni tanimisiz hic birimiz seni hakini odiyemeyiz hepimiz seni cok sevyorum opdum canım

  1. aslı dedi ki:

   Aytaccım çok teşekkür ederim canım 🙂
   Amin inşallah Rabbim herkesin hakkında hayırlı olanı versin en başta da sağlık versin. Amin.
   Bende sizleri ve bu siteyi ve dizimizi seviyorum canım.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 9. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Aslim mukemel olmus yuregine saglik canim benim. Cemilin elinde cicekle zehrayi omerden istemesi gercekten hem komik ve zor bir durum. Esim bile benimle dalga keciyor ne oldu omer zehrayi verdimi o adama dugun ne zaman diye. Onceden sana diyordum kafayi takmissin zehranin telefonlarina. Simdi ben kafayi taktim su sabahin telefonuna. Patron denilen adam telefonu alip cekip gitti telefonu geri vermedi ki sabah nerden buldu da mehtapi aradi.Tam bir mehtapdan beklenecek hareket:arkasinda kotuluk birakip kacmak. Gelelim zehraya. Su kiz hala omerin degismesine inanmiyor her an yine eski zorbaya donusur diye cok korkuyor. O yuzden her defasinda soruyor kizdin mi bana?

  1. aslı dedi ki:

   Ömer hiç eşini verir mi? o bircik sevdiceği.
   Sabahın telefonunu adam almıştı arabaya binince atmış olabilir, çünkü, kaldırıma oturup telefonunun kapağını takıyordu düşünce çıkmış olabilir.

 10. Günay dedi ki:

  Anonim arkadaş evet Leyla diziden ayrıldı.

  1. su damlasi dedi ki:

   İyi geceler sana aytac azerim tatli ruyalar ben bu sayfanin sonunda sana yazdim gormedin her halde olsun sen uyu dinlen bende yatayim yarin erken kalkib hastaneye gideciyim ayanim sana ve tum ask ailesine iyi geceler opdum hepinizi

 11. Ülker azeri dedi ki:

  Oh, oh Şans meleyimin içi gülücüklerle dolup taşan, tatlımı tatlı analizi sonunda çıktı:-) İyikide çıktı. Vallahi kurt gibi ackmıştım. Kimse kusura bakmasın bu analizi tek başına yiyip bitiricem. Hi, hi, hi, hi…
  Aslım şans meleyim bak şaka bir yana gerçektende eskiden olduğu gibi analizlerini çok özlemiştim:-D Her analizin bana BEYAZIMI hatrlatyor. Çeşki ölmeseydi:-( Neyse ya gece gece böyle şeylerden konuşmayalım…
  Aslı hanım analizinizi yedim yutdum. E menüde başka bir şey yokmu. Bak pazartesi menüsünü şimdiden bekliyorum. Ha ama o tatlı olsun. Hem biliyorsun ben tatlıcı Ülkerim tatlıya bayılyorum:-)

  ATAC canım dürüst olduğun için teşekkür ederim. Canısı ben sabirabaddanım. 18 yaşındayım. Doğum günüm şubatda. Hayvanlara, özelliklede kedilere, insanlığa, tasarıma düşkün birisiyim… Hobi olarak resim çiziyorum. Mehendi sanatıyla uraşıyorum, kendimce şiir, senaryo, hikaye yazyorum, dizi izliyorum, kitap okuyorum. E bunca hobiden arta kalan zamanlarımdada el alemi güldürmekle ilgileniyorum:-) Ha bide komik olduğum ve tatlıyı çok sevdiyim için burdakı eski arkadaşlarım bana TATLICI ÜLKER der. Fenerbahce taraftarıyım, basketbolu severim, son baharı sevmem, süretli gülerim:-) her kese çok çabuk inanıyorum. 1 yıldır bu siteye yorum yazıyorum. İşte ben buyum canım:-)

  AYANCIM bitanem sen qripmi oldun:-( Ay kıyamam sana. Çeşki yakında olsamda sana bir çorba yapsam. İnşallah çabuk iyleşirsin:-) Gelelim senin piknik hayaline. Hani hayalinin sonunda bu gerçek olmaz demişsin ya, bak orda hata yapmışsın. Çünkü bu hayatda olmicak şey yok ve bunu bana burdakı arkadaşlarım öyretdi:-D Sen hayal etmeye devam et olurmu canım. Allah er yada geç bu hayali gerçek eder emin ol tamammı:-)

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Rica ederim ulker cim senile tanis olduguma cok sevindim ben de seni gibi insanar cok cabuk inanirim aslin da ben de bir yildir bu siteyi takip edyorum ama hic yazmamisdim 2 ay bun da once ilik yorumumu yazdim o yorumu yazarken bu siteye dusicene inanmyordum ama oldu dusdu ve sonra sizler bir mucize gibi girdiniz heyatima bilseydim buraya yazica sizin gibi arkadaslarim olcak daha oce de yazardim sizleri heyatm da olduğunuz ici ben kendimi cok sansili his edyorum tatlici ulker cok guzel mis ben de oyle derim ozaman

  2. aslı dedi ki:

   OOO Ülker hanım beni şans meleği yapmış 🙂
   kimin şansıyım acaba 🙂
   Sevdim ama melek olmayı 🙂
   teşekkür ederim tatlım benim. Beyaz için gerçekten üzgünüm. Benim pamuğum var onu severiz bizde seninle. Öptüm seni

  3. Ayan dedi ki:

   Ülkercim sen ne yapdin?
   Çorbami dedin?
   Allaaah canim çekti. Simdilik azicik iyilesdim. Güzelce bir iyilesiyim. Kendime mercimek çorbasi yapacagim.
   Hayali beyendiysen devam edeyim: Günay söyledi Hazal ve Erkani da çagiralim diye. Bence de çagirayim. Haylimiz böyle:
   Ben güzel bir otobüs ayarliyorum üstünede “HAYALLERDEN GERÇEYE” diye yaziyorum. Yola çikiyorum önce Erkanla Hazali, daha sonra Asliyi Kayseriden aliyoruz ve yola devam. Ben kaç arkadasin Türkiyede yasadigini bilmiyorum. Ama kim yasiyorsa hepisini alip Irana gidip IR abiyi getiriyoruz. Oradan Azerbaycana geliyoruz. Azerilerin hepisini aliyoruz. Oradan Türkmenistana gidiyorum ben ve Hayati, Laleyi, Gözeli alip yeniden Azerbaycana geliyorum. Hep birlikde Qebeleye gidelim. Orada göl kenarinda güzel bir yer var her taraf orman. Orayi çok sevdim hem bir az ilerde de otel var dinlenmeye oraya gideriz diyil mi?
   O dediyim yere gidiyoruz.
   Ha yolda et almayi unutmayalim mangal partisi yapariz.
   Gelelim göl kenarina orada yerdemi oturmak istersiniz yoksa masadami?
   Ben yeri tercih ediyorum. Ama yalniz gitmediyim için iki tanede masa siparis ediceyim. Oradan bir mangal alariz. Çünkü ben onu otobüse koyamam. Neyse mangalimizida aldik arkadaslar ben abimle geliceyi çünkü otobüsü abim kulanacak.
   Neyse yere bir hali serir otururuz. Isteyen masada oturur. Onca yol geldik yorulduk önce yemek yiyelim. IR abi sen kebap yapa biliyor musun? Çünkü kebaplari senin yapmani istiyorum. Ha Ülker sende tatli yaparsin olur mu?
   Azerbaycanda en çok sevdiyim tatlilar baklava ve badembura. Yapa biliyor musun?
   ASLIM sen kitabini getiriyorsun içine bir tane fotorafini koy seni özlediyimde bakayim.
   Hanim abla sen de o güzel yazilarini getir bize lütfen.
   Ben kendimle keman ve gitar getireceyim ki sarki söyleyelim.
   Hazalla Erkani unutdum onlarda canli yayin yaparlar.
   Yüzme bilen var mi?
   Gölün sahiliyle bir az yürüdükden sonra izinli yer var orada yüzme yasak diyil. Ben yüzeceyim.
   Gölde teknelerde var. Bak ben simdiden söyleyeyim. Erkanin yaninda ben varim teknede. Nazar boncugum benim.
   Ben kamera ve tabletimi de getireceyim. Fotograf ve video çekmek için.
   Aksama kadar gezip tozup eyleniriz. Aksam ben otelde Hazalla ayni odada kalicam gelmek isteyen varsa 3 yada 4 kisilik oda ayarlayalim.
   Bir kaç gün kalip geri döneriz. Arkadaslari nasil getirdiysem ayni sekil eve birakmak benim isim.
   Ha birde ismini unutdugum arkadaslar: Vefa, Nesrin, Aysegül, Melek, Nurbanu, Selin, Zehmer, Aysenur Nurbanu, Ayse, Asena, hazalim, Sevda hepiniz bizim pikniye davetlisiniz.
   Eyer yine de ismini unutdugum ve pikniye gitmek isteyen varsa yazsin. Seve-seve kabul ederiz.

   1. aslı dedi ki:

    Ayancım, çok güzel bir hayalmiş bu ve Erkan ile Hazal’ı aldıktan sonra ilk beni aldığın içinde teşekkür ederim ancak en önemli insanı Resul abimizi unutmayalım onsuz olmaz bu gezi 🙂
    benden sonra onu alır yola devam ederiz. Bu sayede bende ilk defa Kayseri dışına sizlerle Erkan kardeşimle çıkmış olurum ne güzel, şöyle bir dünya turu yapmış olacağım bu gezi sayesinde hayali bile çok güzel. bugünün bütün yorgunluğunu üzerimden aldı neredeyse bu güzel hayal.

    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

    1. Aytac azeri fan dedi ki:

     Evet aslicim ban da cok iyi geldi ayanimiz hayeli okuyunca bir an hepsi gozumu onun de canlandi okadar mutlu oldumki ben de ayanimiz sayesin de ilik defa baku de baska bir yer gitip gezme sansi yakaladim sizlerle bilik de ya keski bir mucize olsa da ayancim seni bu hayalin gercek olsa

    2. Ayan dedi ki:

     Canim benim hosuna gitdiyi için sevindim.
     Aslim ben Resul abiye özel yorum yazacaktimda sarjim bitdi. Simdi yazarim.
     Aslim sen hiç Kayseriden baska yere gitmedin mi?
     Keske yerini bilsem seni tanisam, yanina gelip de seni dünya turuna çikarsam.
     Bak buna bir hayel:
     Asli ben taksiyle Kayseriye geliyorum. Seni taniyorum. Ve evime götürüyorum. Ertesi gün ise yola çikiyoruz. Önce Baküye gidiyoruz. Kuzenimden rica ediyorum. Bize Baküyü iyice gezdiriyor. Sonra Parisss. En sevdiyim sehir.
     Ben o kuleye çikmazsam asla bir yere gitmem. Neyse, daha sonra Londraya, sonra Moskovaya, Tokyoya, Hindistanin baskenti neresiydi ya oraya. Bu saydigim sehirlerin yanina Romayi da katiyim. Evet bu ismini özel olarak yazdigim ülkelerin her birinde 10 gün kaliriz. Daha sonra dünya turuna diyer ülkelerde en fazla 3 gün kalmakla devam ederiz.
     Çok güzel hayal diyil mi?
     Aaaaa…..
     Ben bir seyi unutdum biz kiz basimiza ne yapacagiz ki bu ülkelerde yanimizda mutlaka bir erkek olmali.
     Onun için Erkani da aradim. Üçümüz birlikte çikacayiz dünya turuna.

     1. aslı dedi ki:

      Ayancım, evet ben hiç Kayseri dışına çıkmadım. hiç bir yeri görmedim ne yurt içi nede yurt dışı 🙂

      Hayalinde çok güzel 🙂
      Hindistanın başkenti Yeni delhi.

      Allllaaaaahhhhh Erkan da mı bizle geliyor süpermiş hadi biran önce çıkalım şu dünya turuna diyeceğim de Erkan şimdi gelemez yaz tatilin de ancak

      ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Ayancim ne guzel dusunmusun canım ya o hayelerinin gercek olmasin okadar cok isdyorumki keski bir birimizle gercek de de goruse bilsek nekadar da guzel olurdu cok iyi arkadas olurduk ben sizin hic biriniz gormedim ama cokadar cok sevyorumki iyiki varsiniz canarim benim

    1. Ayan dedi ki:

     Iyiki sen varsin canim benim. Dogru söylüyorsun keske görüse bilsek bir-birimizi görme firsatimiz olsa.
     Ama olsun ya biz böylede iyi arkadasiz diyil mi?

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Evet canım cok hakilisin biz boyle de cok iyi arkadasiz sonsuza qadar da oyle olcak insallah iyi geceler ask aylesi hepiniz cok sevyorum cok da opyorum canarim benim san da tatli ruyalar su damlam

 12. Anonim dedi ki:

  Diziden leyla ayrıldı mı

  1. aslı dedi ki:

   Demir’in yanına Amerikaya gitti Leyla ve böylelikle Demir de Leyla da diziden ayrılmış oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.