Adını Sen Koy 184. Bölüm Analizi 28 Eylül Detaylı Özeti

Burak 29 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 184. Bölüm
Yazan: Dizibilgi. Tv den aslı 🙂

Zehra’yı Evlendirmek İsteyen Şükran Teyzenin Aracı Olduğu Genç, Zehra ile Tanışmak Görüşmek İçin Elinde Çiçekle Konağa Geliyor. İyi de Şükran Teyze Konağın Adresini Nereden Biliyor? Kimse Bilmiyordu ki. Leyla’dan Başka.

Sabah’ın Bütün Parasını Alıp Gittiler.
Ömer ve Zehra Sahilde Baş başa Yürüdüler ve Evlenmek Üzere Olan Bir Çifte Yardım Ettiler.
Ayşe İyileşmiş.

Zehra ve Ömer birlikte mahalleye Zehra’nın evinin önüne geldiler. Zehra babası ile konuşacak ve babasına evlendiğini, bunu da onun için yaptığını söyleyecekti. Ama olmadı Zehra evine kendi anahtarı ile girdiğinde babası Şükran hanımla konuşuyordu ve Zehra babasının onun hakkında, kızım bana hiç yalan söylemedi, başımı öne eğdirmedi bu duydukları karşısında kendini suçlu hisseden Zehra gözyaşlarını tutamadı ağlayarak evden çıktı.

Mahallede onu bekleyen Ömer şaşkındı. Zehra olanları anlatmaya çalıştı olmadı başaramadı ağladığı için kelimeler dilinden dökülemiyordu.

Ömer de daha fazla zorlama kendini diyerek Zehra yı arabaya binmesini istedi ve ben babanla konuşup geleyim dediğinde Zehra Ömer’i durdurarak gitme lütfen şimdi olmaz senin yapabileceğin bir şey yok dedi. Ömer de peki diyerek Zehra’nın arabaya binmesine yardımcı oldu.

Ömer’e ne yapmışsınız böyle? Resmen gözlerindeki o muazzam büyüyü öldürmüşsünüz. Ömer’e kim? Neden? Ne akılla makyaj yaptı? Bilmiyorum ama ruhsuz, duygusuz, bakışlar ortaya koyuyor. Simsiyah bir sis perdesinin arkasına saklanmış Ömer. Ben Ömer’in gerçek gözlerini görmek, ondan o duyguyu hissetmek istiyorum.

Şimdi Ömer bana ne hissettiriyor biliyor musunuz? yapmış olduğunuz o makyaj ile ve saç modeli ile dayak yemiş ergen genç bir delikanlının morarmış gözlerinin yeni yeni iyileştiği mosmor gözlü liseli bir gencin, sevdiği kız için göstermiş olduğu çabayı hissettiriyor.

Oysa Ömer yüksek lisans bitirmiş, şirket yöneten bir iş adamı liseli ergen değil. Ben eski Ömer’i istiyorum 3 bölüm bekledim belki alışırım diye ama olmadı. Ben Ömer’in eski duygu yüklü, manalı, anlamlı bakan gözlerini geri istiyorum. Saçı için ise uzamasını el mahkum bekleyeceğim. Ama ne olur Ömer’e göz makyajı yapmayın.

Birinci sezonda bazı bölümlerde bu ikiliyi olduklarından yaşlı gösterdiler. Şimdi Zehra da ve Ömer de göz makyajları var. Bunun bir ortası yok mu? Tamam Zehra sevdiği erkek için eşi için makyaj yapıyor onu anladım da Ömer neden makyaj yapsın değil mi güzel kardeşim?

Eminim bunu isteyen sadece ben değilimdir.

Yol boyunca Zehra arabada ağladı. Ömer ise, ona baban bizi anlayacak, anlaması için elimizden geleni yapacağız, ben senin daha fazla üzülmeni istemiyorum, bu meseleyi çözeceğim, babana ulaşmanı bir yolunu mutlaka bulacağım dedi. Zehra ağladıkça Ömer de sen kendini iyi hissedene kadar bu konuyu konuşmayacağız dedi.

Sabah da mahallede bisikleti ile mahalle bakkalından bir gofret alıp çıktı unutmamış bakkal amcası Sabah’ı. Ve Sabah eskilerden sıra arkadaşını gördü ve ona şaka yollu yaklaştı sessizce eşyalarını taşımak için yardım etmek istedi. Sesini değiştirip yardım edeyim mi abla poşetlerini taşıyım eve gidene kadar sende bir beşlik at çok açım valla diye şapkası ile yüzü önde eğik konuştu Sabah. Arkadaşı da tanımadığı için para verip gönderecekti ki, Sabah şapkadan başını kaldırınca tanıdı Sabah’ı ve öylelikle eski günleri yad ettiler.

Yıllar sonra bir yolda geçmişten gelen bir dost ile karşılaştığın anda kendini engin bir denizin ortasında bulur ve öyle hissedersin. Çünkü;  dost dediğin, arkadaşım dediğin eskileri yad ettiğin insan istiridyenin içindeki değerli bir inci gibidir. Yıllar geçse de unutulmayan değeri hiç kaybolmayan.   Sabah için de yıllardır görmediği arkadaşı öyleydi.

Ömer ve Zehra eve geldiler. Zehra elini yüzünü yıkamak için banyoya girdi. Şükran teyzesi aradı. Ömer baktı çalan telefona açmadan Zehra’nın banyo kapısını çaldı Şükran teyzen arıyor babanla ilgili olabilir dedi.

Ömer, eski Ömer değil artık. Zehra ya anlayış ile yaklaşan biri. Ama şu gözüne Allah için makyaj yapmayın ne olur mosmor gözüküyor gözüme çok çirkinleştirmişsiniz paşamı ya 🙁

Ben eski güzel gözlü makyajsız Ömer’imi istiyorum.

Şükran teyze Zehra ya seninle görüşmek isteyen bir genç var dedi. Zehra şaşkın Ömer de dinliyor ve Ömer anlamasın diye de elinden geleni yapıyor Zehra. Şükran teyzede anlıyor Zehra’nın rahat konuşamadığını mahalleye gel konuşalım diyor.

Ömer de babası ile konuşmaya gidecek sanıyor Zehra’nın ve mahalleye gitmesini istemiyor. Ömer Zehra’nın babasının evinden ağlayarak çıktığında babasına her şeyi anlattığını babasının da hayır dediğini düşünmüş.

Zehra ben babama anlatamadım eve gittiğim de Şükran teyze ile konuşuyordu. Bana ne kadar güvendiğini söylüyordu, karşısına çıkıp da senden habersiz evlendim diyemedim dedi.

Terasa çıkıp konuştular. Hafif bir rüzgar esintisi varmış ve bu Zehra’nın hoşuna gitti. bizim yaşadığımız sıkıntıları da alıp götürecek bir rüzgar olsa dediğinde, Ömer de sorunları çözmek bizim elimizde dedi.

Kapıldım gidiyorum bahtımın rüzgarına, o nereye savurursa ben oraya. Elimde değil bazı şeyler. Ne durdurabilirim zamanı, nede geri alabilirim. Değiştiremem yaşananları. Yaşanan yaşandı bitti. Mazi olup geçmişte bir anı olarak kaldı. Hatıra olaraksa aklımda kalanlar. Ya gelecek? Orada ne var? Bilmiyorum. Yaşayıp göreceğiz.

Zehra da en kısa zamanda babamla konuşacağım deyince, Ömer; hayır kendini hazır hissedince, araya fazla zaman girmeden konuşmalısın dedi.

 

Ayşe ile Nihat geldi yanlarına doktordan geliyorlarmış Ayşe’nin kontrolleri varmış bugün ve Ayşe’nin doktoru da Ömer’i aradı Ömer onlara belli etmeden yanlarından ayrıldı çalışma odasına geçti ve orada doktor ile telefonda konuştu.

Sabah’ın peşinde olan adam tam Yener gibi demiştim tamda Yener gibi çıktı buda 🙂

Sabah dükkanda ve yeni müşteriler bulmak için kafasında tasarladıklarını kendince dükkan içinde eli ile kolu ile hayal ediyor. Kapı önünde karşıdan arabanın içinde onu dikizleyen adam ve adamları da Sabah’ın 3 harflilere yani cinlere karıştığını düşünüyorlar.

Baş patron bunun adı yok mu ya? İşte o da adamları öyle söyleyince, tövbe de lan ben korkarım öyle şeylerden 3 harflilerden deyip besmele çekiyor. İşte o sahnede çok güldüm ben  😀 sen cinlerden korkacağına Allah dan kork lan paraymış işin. Papucumun parası 😀

Bizim 3 harflilerle işimiz yok. Bizim işimiz 4 harflilerle yani para ile dedi. biraz daha durdular sonra da gittiler.

Sabah da adamları fark etti. Var bunların bir karın ağrısı var dedi ve Mehtap’a sormak için onu aradı ama Mehtap’ın telefonu kapalı ulaşılamıyor. Bunca belayı Sabah’ın başına yıkıp gitmiş pis Mehtap. Biz sizin pisliğinizi temizlemek zorunda mıyız? Bıktım sizin gibi insanlardan yeter uzak durun bizden.

Ömer çalışma odasında Ayşe’nin doktoru ile telefonda konuştu. Ayşe iyileşmiş. Raporlarını mail ile gönderecekmiş doktor. Zehra geldi yanına ve o da öğrendi Ayşe’nin durumunun şaşırtıcı bir şekilde iyiye doğru gittiğini, iyileştiğini.

Ömer, Zehra ya Ayşe’nin iyileşmesinde ne kadar katkın var biliyorsun değil mi deyince, Zehra da, ben bir şey yapmadım dedi. Ömer de, Zehra ya Ayşe için yaptığın bu fedakarlığı asla unutmayacağım dedi.

Zehra da, Ayşe benim için çok değerli, kıymetli ama kim olsa aynı şeyi yapardım dedi. Bu sözün üzerine Ömer de Zehra’nın omuzlarından tutarak, biliyorum işte bu yüzden seni dedi kaldı sözünü tamamlayabilseydi seni seviyorum diyecekti.

Bir türlü seni seviyorum diyemiyor Ömer ama iş öpmeye gelince yaklaşıyor. Hadi Ömer önce seni seviyorum demeyi öğren de gel. Özür dilemeyi de, teşekkür etmeyi de, dua etmeyi de ondan sonra belki bir ihtimal düşünürüz öpücüğü Ömer beycim.

Ayşe bu yaptıklarını hiç bilmeyecek aramızda bir sır olarak kalacak dedi.

Zehra da bizim sırrımız deyince, 

Ömer yine yasak bölgeye girme hazırlığında bulundu ve cıss Ömer bey cıss ya cıss yok öyle iki güzel laf ettin diye sana öpücük. Yürü paşam yürü sen git önce gözündeki o morluğu giderde gel hiç sevmedim bu halini senin. Çok çirkin olmuşsun. Çirkinlere öpücük yok.

Eskiden Zehra’nın kolundan çekip duran Ömer, artık Zehra’nın iki omzundan tutarak karşısına alarak konuşuyor. Dizi başladığından beri bu hareketi kaç kere yaptı. Demek ki bu sezonda hep Ömer’in Zehra’nın omzundan tutup konuşmasını izleyeceğiz.

 

Akşam olunca da Ayşe, Nihat, Zehra ve Ömer terasta hediye ablanın yaptığı Mert’in çok sevdiği tatlıdan yediler ve sohbet ettiler. Mert yurt dışına gitmiş. şirketin yurt dışı işlerini o yürütecekmiş.

Ayşe Zehra ya abim çok değişti senin sayende dedi. Nihat da böyle bir gecenin Ayşe’nin hayali olduğunu söyleyince, Ayşe gerçekleşen hayalini anlattı.

Bu geceki gibi, Ayşe ben ve sevdiğim adam, abim ve sevdiği insan ile böyle oturup sohbetler etmek isterdim dedi. Hayallerimi gerçekleştirdiğiniz için teşekkür ederim dedi.

Ömer de Ayşe ye sende benim hayallerimi gerçekleştirdin. İyisin, iyiyiz, hep birlikte buradayız, fark ettim ki, böyle bir gece benimde hayalimmiş diyerek Zehra ya baktı ve sevdiğim herkes yanımda dedi.

Ayşe üşüdü hazırda şalları vardı Nihat Ayşe’ye uzattı Ayşe de şallardan birini abisine verdi birini de kendileri aldı. Nihat ile Ayşe bir şalın altında ısındı. Diğer şal ile de Zehra ile Ömer. kim yaptı tabi ki de Ayşe. Çöpçatan Ayşe.

 Sabah’ın dükkanına o üç harflilerden korkan adam geldi ve direk Sabah tan Mehtap’ın ona bıraktığı borcu istedi tam 100 bin tl. Sabah ben burada geçici olarak kalıyorum, borç benim değil dese de laf dinletemedi adama ve yarın sabaha ya para ya Mehtap dedi adam çekti gitti.

Adamlar gidince alacak defterine baktı bir sürü borç alacak var hepsini arayıp para istedi Sabah aldığı yanıt hep, biz Mehtap’a borcumuzu ödedik oluyordu. Sabah da defterde borç görünüyor diyor duruma bir anlam veremiyordu.

Gece vakti bir bayan girdi dükkana gözleri yaşlı halde Sabah’ın telefonla alacağını istediği kişilerden biri kalkmış gelmiş dükkana yüzyüze konuşmaya.

Durumu anlattı, hasta bir çocuğu varmış borç parayı onun için almışlar Mehtap dan sonra da çalışarak zar zor ödemişler borçlarını ancak Mehtap faiz işletip durmuş borç alınan paraya ve öde öde bitmedi dedi kadın ağlayarak biz borcumuzu ödedik Mehtap bizden faiz alıyor dedi kadın.

Bunları öğrenen Sabah da borcunu sildi kadının nede olsa faiz haramdı. Helal paraya haram para katmak olmazdı. Katılırsa ne olurdu bereketi kaçardı. Huzur olmaz mutluluk olmazdı. Delili ortada. Yener de Mehtap da yok ortalarda. Dağıldı düzenleri.

Hem Sabah biliyordu ki bu insanlara borç vermişti Mehtap. İnsanlarda borcunu ödemiş faiz işletmiş Mehtap. Sabah Mehtap’ı bir daha aradı yine ulaşılamıyor. Nasıl bir insanmışsın sen Mehtap bu insanlara yaptıklarına bak, birde bu adamları sardın başıma dedi.

Gece tıkırtı duydu Sabah ve dükkana girecek insan her türlü girer haberim olmazsa diye kapıya ip bağladı o ipin ucunu da bileğine o şekilde sabahladı elinde de beyzbol sopası avare vardı olur da dükkana biri girerse haberi olacak avare ile kafasını yaracaktı Sabah.

Ayşe ile Nihat’ın uykusu gelince onlar gitti.  bizimkiler başbaşa kaldılar. Zehra şalı kaldırmak istedi Ömer izin vermedi üşüme diyerek sıkıca sardı Zehra yı. sonra da konuşmaya başladılar. Zehra sabah nasıldım şimdi nasılım? Hep bir şeylerin sonu geldi dediğimizde yeniden başlıyoruz dedi.

Zehracım, hayatta öyle değil midir ki? bitti dersin yine yeniden başlar her şey. Gün biter, gece başlar. Gece biter gün başlar. Günler biter, Ay başlar. Ay biter yıllar başlar. Bu hayat ne başlangıçlar gördü, ne sonlar. Hep düştüğüm de kalkamam dediğimde yeniden kalktım ayağa ve yaralarımı hep kendim sardım canım çok yana yana. Sizde öylesiniz işte. Her bitti dediğiniz de yeni bir şeyle yeniden başlıyorsunuz. En azından senin yanında Ömer gibi biri var şanslısın Zehra.

Ömer de olması gereken o değil mi zaten. Biz seninle neler atlattık. Ölümlerden döndük, hemde kaç defa. Bundan sonra da böyle olacak, karşımıza ne çıkarsa çıksın dedi ve Ömer eli ile Zehra’nın başını kendi omzuna yasladı.

Sabah olduğunda çiftimiz sahil kenarındalardı. Bir bankta oturuyorlar. Zehra oraya Ömer ile tanışmadan önce de gelirmiş. O zaman da severdim ama şimdi bir başka seviyorum dedi. nede olsa sevdiği insan Ömer yanında. Zehra da iyice aşık olmuş eşi Ömer’e. ve orada evlenmek üzere olan bir çiftin resim çektirdiklerini gördü Zehra Ömer’e gösterdi.

Gelin kızın duvağına damat arkadan basınca gelinin duvağı yere düştü. Ömer gelinin yardıma ihtiyacı var deyince, Zehra yardıma gitmek istedi ben gideyim dedi kendi kendine sonra da durdu gerçek bir eş gibi eşinden izin istedi gideyim mi? diye.

Ömer de iyi bir eş olarak izin verdi git hadi diyerek gülümsedi Zehra ya. Zehra da gelin kızın yanına gitti ve duvağını taktı.

Damat bey Ömer’e evlimisiniz? diye sordu. Ömer de rahatlıkla evliyiz deyince, Damat da, hocam evlilik aşkı öldürüyor diyorlar bu doğrumu? diye sordu. Bizimkilerin aşkı yeni doğuyor damat bey ne ölmesinden bahsediyorsun sen.  Ömer cevap vermedi damada.

Sonra da hep birlikte resim çektirerek ayrıldılar oradan. Şükran teyze aradı Zehra yı kendisine görücü olan damadı söyleyecekti açmadı Zehra. bu görücü damat da Zehra’nın çalıştığı yere gitmek istedi Şükran teyzede olur dedi. Zehra ya babasının haberi olduğunu söyle, Zehra babasından habersiz adım bile atmaz dedi.

Dedi demesine de Zehra’nın çalıştığı yeri Leyla’dan Yenerden başka mahalleden kimse bilmiyordu ki, bu damat konağa nasıl gitti? Şükran teyze nereden biliyor konağı?

Ben bu Sabah’ı alacağım şöyle sıkı sıkı sarılacağım ve o iki yanağından öpeceğim, ne tatlı, ne şeker, ne güler yüzlü, ne yardım sever birisin sen öyle Sabah.

Bir çifte ev kiralamış onlarda çok mutlu oldular. Komisyon parasını ödemekte sıkıntı yaşayınca Sabah onlardan komisyon almadı. Siz dua edin yeter, daha sonra sıcak bir çayınızı içmeye gelirim dedi.

Bir sezon boyunca dua diye diye dilimde tüy bitmişti. Şimdi bunu bu tatlı mı tatlı Sabah da görmek güzel. Ya ne olur paşamın gözüne makyaj yapmayın ne olur. Ben eski Ömer’imin gözlerini istiyorum. Bu sesimi de duyun ne olur.

Sabah işi bitince, bisikleti ile gidiyordu ki, o spor arabalı adam yine karşıdan bir sağ, bir sol geliyor. Arabasının koltuğuna kız arkadaşı rujunu bulaştırmış da onu silmek için uğraşırken Sabah’ın bisikletten düşmesine neden oldu.

Şımarık zengin baba parası yiyen adam pek sevmedim ben bu oğlanı. Zibidi gibi bişey. Bu 2 oldu Sabah’a yaptığı, 3 olsun suç olsun ben o zaman görürüm sporcu ne olacak.

Sabah da plakasından tanıdı aynı püskül diyor. Bisikletinin zinciri çıktı takamadı da yürüyerek dizi de ağrıya ağrıya gitti Sabah. Gördüğü halde durmadı sporcu.

Ömer ve Zehra da sahilde yürüyorlar ve Ömer Zehra ya elini uzattı. Zehra da Ömer’e ve el ele tutuşarak yürüdüler sahil boyunca. Onlar öyle yürürken fonda da deli oyun müziği çalıyordu.

Sabah da dükkana gittiğinde arkasından o patron denen adam, adamları ile geldi. Dükkanı dağıttı. Sabah’ın odasına girdi biriktirdiği yatağının altında sakladığı 45 bin tl sini, telefonunu alıp gitti.

Ömer ve Zehra da konağa döndüklerinde, Ömer arabadan telefonunu alırken, Zehra ya elinde çiçekle damat bey geldi. Şükran teyzenin gönderdiği damat bu ve Ömer de gördü elinde çiçek ile Zehra ile konuşan bu kişiyi.

KADER RÜZGARI

Hayatın tüm sırlarıyla geçti ömrüm geleceği görmeden 
Kader rüzgarıyla boğuştum tıpkı bir meltem gibi kimsesiz
Sev, sev ki kalbinde tomurcuklar filizlensin
Öfkeni bir kenara hapsedip mutluluğun yeniden filizlensin

Durma yak yüreğinden geçenleri
Hayatı yaşanmaz edenleri
Küçük bir dünya çizenleri
Kader affetmez bu günleri
Bırakmak yok öyle hayalleri
Tut tutabildiğin tüm elleri
Sırra kadem basma isteği çıkar aklından

Biliyordum kadere böyle boyun eğmem
Kendimi ona köle edemem
Yakacaksa alev alsın düşlerim
Sanıyordum hayat herkese bir çaredir
İzi kalmaz bir pençedir
Vuracaksa izi kalsın düşlerim

Yusuf GÜNEY

 

https://www.youtube.com/watch?v=nbojQvff0Wg

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 184. Bölüm Analizi 28 Eylül Detaylı Özeti” üzerine 34 yorum

 1. Senem dedi ki:

  Fghnmö

 2. Senem dedi ki:

  Cok guzel olmuslar dızı guzel

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Ayancım.O amca bizim çocukların babası.

  1. Ayan dedi ki:

   Yani esiniz.
   Ben çok gülüyorum ya. Daha çok Azerbaycanda bu laflari kullaniyorlar çocuklarin babasi, çocuklarin annesi diye.
   Çok komik laflar ya.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,daha iyimisin?Polad amcan selam soyledi ve bana bir kaç soru sordu.1.Babası Zehraya neden “Vakit bitdi,ne zaman eve dönüyorsun”sormadı.2.Sözleşme müddeti bitenden sonra onların evliliyi,nikahı sonlanmadımı?Dedim ben bunun hukuki tarafını bilmiyorum.Ama sözleşme 2 kişinin saglıgına kavuşmasına göre anlaşılmıştı.Salim sagaldı,ama hastalık Ayşeden şimdi el götürdü.Hem Zehra babasının kızacagından çok korkuyor.Söyledi “Baba ben evlendim” sözüne her baba kızar.O üzden her şeyi en baştan anlatmalı Zehra.
  Aslıclm eger Zehra, baba ben bunu senin
  için,o da ölmek üzere olan kardeşi için yaptık.Sen sagalmıştın,ama onun kardeşi ancak hastalıktan kurtuldu.O bir iş sözleşmesi idi,evlilik degildi.Sen olmasan ben şimdi hayatda yapayalnız kalacaktım.Benim için de kolay olmadı.Ama bak geldim işte,sözleşme de yok,evlilik de.O adam da benimle gelmek istiyordu,ben istemedim.Kendim söylerim dedim.Ve ne zaman rizan olursa beni istemeye gelecek.Onu da bil ki ben hiç zaman senin başını öne eydirecek bi şey yapmadım.Böle-böyle derse alınırmı,kızım alınmazmı.Belki.Yine çok uzandı.Sag ol.

  1. Ayan dedi ki:

   Hanim abla Selam.
   Nasil sin?
   Sen asliya sormussun. Ama ben cevap vermek istedim.
   Ben sizin verdiyiniz sorularin birincisinin cevabini bilmiyorum. Ama 2.soru için sunu söyleye bilirim ki sözlesmedeki yazilana göre Ömer istediyi zaman bosana bilir. Her halde sözlesmedeki zaman doldu ama Ömer bosanmak istemedi. Otomatik olarak sözlesmenin artik hiç bir etkisi kalmadi.
   Bu arada Polad amca sizin esiniz mi?

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım vealeykümselam benden de Polat amcama selamlar.

   Bugün hafta sonu olduğu için evde temizlik ve yemek yaptım daha yeni oturdum çok yorgunum. bu aralar çok çabuk yoruluyorum.

   sorulara gelince,
   1) babası neden Zehra ya eve dön demiyor?
   Zehra kendisinin, annesi hasta bir çocuğa baktığını Sevim’e söylemişti. Salim ondan öğrendi ise küçük bir çocuğun her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu bildiği için eve dönmesini istememiştir.

   2) Hukuki boyutunu bilmiyorum. Ama Ömer, bu sözleşmeyi avukatı ile birlikte hazırladı ve bütün söz hakları Ömer’in elinde.

   Bir bölümde Zehra kendisinden boşanmak istediğinde, Ömer istemedi boşanmak için evrakları iş yerine getiren avukatın kağıtlarını yırttı ve boşanmayacağını söylemişti Ömer.
   ve şimdi Zehra yı seviyor boşanmak istemeyecektir Ömer.

   Salim amca nasihat ederken çok güzel nasihat ediyor. Ancak iş uygulamaya gelince pek başarılı olamıyor.
   Yasemin ile Koray kaçtıklarını öğrediğinde nasılda tokat atmıştı Koraya Salim amca. o sebeple Zehra ya ne tepki verir bilmiyorum.

   Ben biraz uyuyup geleyim ki çok yorgunum.
   uyanırsam görüşürüz. yoksa yarın görüşürüz artık.

 5. LİLİ dedi ki:

  Aslı hanım yüreğinize sağlık. Analizlerinizi zaman buldukça beğenerek okuyorum. Gerçekten anlatımınıza bayılıyorum. Yorum yazmıyorum o kadar. Ama bu kadar okudum helal edin. Yolunuz açık olsun. Lütfen bu yeteneğinizi değerlendirin. Çok güzel işler yapacağınıza inanıyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba LİLİ, teşekkür ederim. Amin inşallah Rabbim büyük bakalım ne murad etti bana?

 6. yadigar dedi ki:

  Allahini seversen siz bu omerden ne istiyorsunuz adam asik asik zehrasina gozlerine yapilan makyaji.yakismis daha genclesmis

  1. aslı dedi ki:

   Ömer den ne isteyebilirim canının sağlığını 🙂
   ve kendisinden bir tane daha varmı öğrenmek isterdim.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Bizim zahmetlerle ugraşıyorsun,biliyorum.Dogru,Ömerin gözlerine nese sürüyorlar.Hem de gözleri bir az küçülmüştür sanki. O, Zehra ile sahilde olarken ne Zehra,ne de o gelinle damat gözlerini yıgmırdı,tekce Ömer gözlerini yıgırdı.Alerjiden ola bilir.Ha sahilde Zehranın geline yardım etmeye gitmek için Ömerden izin istemesi hoşuma gitdi.Aslıcım senin de gözlerin Sabahınkı gibi mavidirmi?Ama ben kahverengi sanıyordum.Tatlılıgı, yardımseverliyi benziyor ola bilir,ama o bir az delisov kızdır,deli-dolu(bizde böyle derler).Sendemi yoksa?
  Siyah yazılardan birini okurken dedim Mevlana,bir az daha okudum dedim Can Yücel,sonda bakdım ki hiç biri degil.Bu kadar genc iken bu kadar derin şeyleri nasıl yaza biliyorsun.Aferim,bilende kız(çok bilgili).Allah canını salamat,ömrünü uzun ve mutlu etsin inşallah.Yaz-yarat,zihnine kurban,benim mehriban kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Ömer’in bu haline yavaş yavaş alışıyorum 🙂
   gözlerim mavi değil ablacım kahverengi doğru. eh biraz bende deli doluyumdur ablacım 🙂
   Biranda ilham geliyor yazıyorum ablacım. yazmak istediğim zamanlar güzel yazılar çıkıyor ortaya öyle işte.
   Güzel duaların için teşekkür ederim.

 8. Anonim dedi ki:

  Bence bu sac modeli cok yakismis daha genc gorunuyo opmeye gelince hele dur acelen ne evliligini gercek yapta sonra opersin

 9. Rzali dedi ki:

  ASLIM SEN CANSIN CAN ALLAH SENI VAR ETSIN.EN SEVDIYIM DIZI HAKKINDAKI YORUMUNU SIMDI GORDUM VALLAHI GOZLERIM DOLDU.NE GOZEL ANLATMISSIN.POLISLE ILGILI OLANI SOYLUYORUM.OPUREM SENI

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Rzalicim, içimden geçenleri biranda yazdım işte 🙂

 10. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar yine cok guzle bir analiz olmus cok tesekkur ler aslicim elerine salik evet canım ya cok haklisin ben de san qatliyorum omere makyaj yaplimasin bir qarip olyor boyle ben de sevmedi eski bakslari geri donsu makyaj omer hic yakismadi insallah bir daha yapimazlar

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler birtanem 🙂

   1. su damlasi dedi ki:

    İyi aksamlar aslicim tesekkur ederim eline saglik ben izleye bilmediyin icin bu analizin sayesinde izlemis kadar oldum allah razi olsun

 11. Rzali dedi ki:

  tek beyendiyim Sabah ve onu izlerken cok mutlu oluyorum.boyle qizlar superdi.

  1. aslı dedi ki:

   aynen Sabah da farklı bir enerji var 🙂

 12. Gulcan dedi ki:

  Sabahin başi kotu adamlarla belaya giriyor zehrada sabshin arkadaşi olduguna gore zehra bu belaya birşekilde bulaşir tabi ki omerde zehra için eh birde zehra kaçirilirsa gelsin 1 sezon aksiyon dolu bolumler ay kesinlikle çekilmez

  1. aslı dedi ki:

   Gülcan ne yaptın sen? daha Sabah ile Zehra karşılaşmadılar bile.

 13. BTS dedi ki:

  Muhtezem bir bolumdu heyecanla bekliyorum

 14. Rada dedi ki:

  Aslim eline saglik. Omerin o hallerini bende begenmiyorum firsatci omerrr. Zehrada iyi kaciriyor aferin benim zehrama. Dunku bolumde terasta yemek yerken nihat sanki omer zehra askina inanmiyormus gibi bakiyordu. Omer zehraya bakarken gozleri guluyor ama zehra boyle bom bom bakiyor. 1Sezon aysenin yaninda omerle rol yaparken gulumseyen zehra, simdi omeri sevdigi halde gulumsemiyor. Aslim ask olsun sen nasil bizim biricik pis biyik iyi kou yenerimizi o partona benzetirsin.su parton 10il yatip kalksa yener gibi oyuncuya benzemez.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Radacım.
   Yener bir başkaydı değilmi? 🙂

 15. Anonim dedi ki:

  Sabah çok tatli diziye renk katmış en azından o zehra nin miyminti hallerinden daha iyi

  1. aslı dedi ki:

   Sabah’ı bende beğeniyorum. Sabah kendine has bir karakter. Zehra da öyle. ve onlar arkadaşlar hem de çok iyi arkadaşlar. Ne zaman karşılaşacaklar bakalım?

 16. IR dedi ki:

  cok keyifli ve her seyi yerinde bir bolum izledim , onceki bolumleri kisaca instagramdan izledim ama bu bolumu yayin saatnde netten izledim , o saatte izleyici orani baska kanallarla star arasinda 10 , 15 kat fark ediyordu , cunku starda izleyici sayi 1450 ama o anda trt1 izleyicisinin sayi 76 di , ben gordugume gure ekipde yanliz yonetmen ve yardimcisi deyismis geri kalan ekip eski ekipdir ve bu bence cok iyi cunku bu ekip ask izleyicisinin ne istediyini iyi bilir ve eks halde nelere kadir oldugunu da iyi bilir o yuzden sikinti yok , yapimci , yazi odasi , muzik , geyim ayni ekip , gerci 1 sezonda bunlar bizlere cok cekdirdiler ama buyulu bi dizi sunduklarina gure aff etmek olur ve madem bu cercivede devam ediyorlar bizede saygi duser , resul beyle benim arama ne girdiyse benim gecen aksam yazdigim yorumu onaylamadi ve yorumum cikmadi ,bence bir az evlenme ve ask konusunda abartmasalar ve fazla onem vermeseler iyi olacak sanki , cunku ask izleyicisine askdan onemli baska deyerler yer aliyor yani ben oyle saniyorum yoksa ask ve sevgi dizleri her kanalda o cumleden starin ozunde az diyil ama biz bu diziyi baska deyerlere yer verdiyi icin seviyoruz ,eski omer ve zehra yani prensipli , asaletli , gururlu , samimi , fedakar , saf ve temiz zehrayla omer istiyoruz hergun evlenmek icin paln yapib ve uygulamaya calisan omer zehra gormek istemiyoruz .

  1. aslı dedi ki:

   Ir abi hoş geldin.

   1. IR dedi ki:

    HOS BULDUK .

  2. Anonim dedi ki:

   Aynen katılıyorum, duruma göre farklı tavırlar sergileyen, tavır koyan iş adamı Kervancıoğlu Ömer gitmiş, liseli ömer gelmiş.Zaten 180 bölümdür hep olumsuzluklar izledik.Öyle bir yerden başladı ki,kurtulma ve karşılıklı sevgi itirafı sahnelerin tadını bile tam yaşayamadık.Kızdığımız Alevi bile arar olduk.Birtakım gizli kalmış gerçeklerin, yanlış anlamaların çözüme kavuştuğu sahneler bekliyoruz.Liseli ömeri değil, duruma göre tavır koyan karizmatik Ömeri arıyorum.Dün bir bugün iki hemen öpmeye yeltenen ömeri hiç tasvip etmiyorum

 17. Gulcan dedi ki:

  Aslicim bende senin gibi omerin gozlerine ve bu saç modeline alişamadim gozlerinin işiltisi gitti sanki saclarinin yanlarini fazla kesmişler iş adami omer degilde liseli gencler gibi olmuş zehranin makyaji guzel ama omere eskisinden daha mesafeli duruyor sankibirfarklilik var ama daha çozemedim yinede severek izliyorum izliycemde çizgisini korudugu surece bizde anca isiniyoruz diziye uzun bir ara ve oyuncu degişikliklerine aslicim guzel analizlerin icin teşekkurler

  1. aslı dedi ki:

   Gülcancım bende sana teşekkür ederim canım.

   Ömer’e yapılan o makyaj olmasaydı çok daha iyi olurdu. Saçı da liseye giden gençler gibi.
   Zehra’nın Ömer den uzak durması normal babasının haberi olmadan bu ilişki olmaz her ne kadar resmiyette evli olsalar da olmaz. Ömer’in ailesi bilse bile, Zehra’nın çevresinden kardeşi ve Leyla dışında bilen yok en önemlisi de babası bilmiyor. O sebeple Zehra’nın tutumu yaklaşımı doğru.
   Ama Ömer’in her fırsatta öpmeye yeltenmesi çok yanlış.
   O kadar söz söylediğin kişiye kendini affettirmeden bir iki tatlı söz, bir sürprizle yaklaşması yanlış bence.
   Önce kendini affettirsin Zehra ya Ömer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir