Adını Sen Koy 183. Bölüm Analizi 27 Eylül Detaylı Özeti

Burak 28 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 183. Bölüm

Yazan: Dizibilgi. Tv den aslı 🙂

Ömer ve Zehra Salim Amcaya Evli Olduklarını Söylemek İstediler. Zehra Tek Başına Konuşmak İstedi Başaramadı. Alev Akli Dengesini Kaybetmiş. Akıl Hastanesine Yatacakmış. Teyzesi de Onunla Kalmak İstemiş.

Ömer ve Zehra konakta kendi odalarının balkonunda teras da konuşuyorlar. Bu konuşmayı Zehra istemişti. Ömer de kabul etti. Zehra bu konuşmada çocukluğunda yaşadığı bayram gününde beyaz elbisesine sıçrayan ve üzüntüden ağlayan Zehra yı babasının onu nasıl teselli ettiğini anlattı. Elbise önemli değil kalbin kirlenmesin kızım diyen babasına şimdi Zehra nasıl evlendiğini söyleyecekti.

Bunu söyleyip ağlayan Zehra’nın akan gözyaşlarını kendi eli ile silen Ömer bana güven ben bunu çözeceğim. Babanla konuşacağım, onun onayını alacağım dedi.

**********************

Dizibilgi.tv. den aslı ben 🙂

 Ya çocuklar, gençler Ömer ve Zehra, bakın ben size ne diyeceğim? Söz dinler misiniz bilmem? Neden kendinizi bu kadar yıpratıyorsunuz. Zehra sen Şükran teyzen ile konuş böyle böyle benim çalıştığım iş yerinde beni beğenen biri var benimle evlenmek istiyor, annem yok, sende benim annem gibisin babamla birlikte konuşsak da bu genç gelip beni babamdan istese desen.

Ve Ömer de alsa eline çiçeğini çikolatasını evli olduğu eşini babasından istese, ne güzel olur da. Ayşe ve Cevriye hala, konaktakiler Zehra yı yetim hanede büyümüş kimsesiz biliyor. O ne olacak Ömer?

Neyse önce Ayşe ile konuşur gerçeği ilk ona anlatır sonra da Ömer’in kardeşi, Zehra’nın görümcesi olarak Zehra yı usulüne göre Şükran teyze ile Salim amcadan istersiniz. Olmaz mı gençler.

Ve şöyle güzel bir gelinlik alınır Zehra ya baba evinden babasının istediği gibi teli ile duvağı ile çıkar. Sizde nikah tazelemiş olursunuz. Önce imam nikahı sonra da resmi nikahı tazeler ve güzel bir aile olmak için evliliğe ilk adımı atmış olursunuz olmaz mı gençler Ömer ve Zehra. Belki konakta birde kına gecesi yapılır ne güzel olur. Bu senaryoyu daha da genişletebilirsiniz ne güzel olur 🙂

***************************

Oy ben seni yerim pıtırcık, anneannesi yok diye yasak olan patates kızartmasını köfte ile birlikte yiyecek 🙂 Ayşe de anneanneye söylemeyeceğiz sır demiş. Asya da bizimkilere söylüyor sır kimseye söylemek yok diye.

Bende geleyim mi? bende çok severim köfte patates kızartmasını 🙂

Salim amca, kızı Yasemin için kargoya vereceklerini postaneye vermek için giderken emlakçı dükkanının kapısını açık görünce içeri girdi. Sabah Salim amcayı tanıdı çay söyledi konuştular. Sabah’ın anne ve babası bir trafik kazasında ölmüş. Sabah da ev arıyormuş. Mehtap da dükkan var gel 2 hafta kal demiş öylelikle Sabah doğduğu büyüdüğü mahalleye yıllar sonra yeniden gelmiş. Emlakçı dükkanına 2 hafta Sabah bakacakmış.

Yüzü gibi kendi de güzel Sabah’ın güler yüzlü, içten, samimi, doğal, benim gibi şapkayla geziyor, spor takılıyor ben sevdim bu Sabah’ı 🙂

Salim amca Zehra, Leyla ve Sabah’a her gün okul çıkışı gofret alırmış, herkesin sevdiğini yıllar geçmesine rağmen unutmamış Salim amca. Çocuklar birlikte büyümüşler. Zehra, Leyla ve Sabah.

Özlemiş arkadaşlarını Sabah. Neler yapıyorlar diye sorunca Leyla’nın Amerika’ya gittiğini öğrendi.

 

*******************

SADECE ÖZLERSİN

Eskiden oturduğun o mahalle var ya orayı özlersin.
Çocukluğunu özlersin.
Senden gidenleri özlersin.
Ölen yakınlarını özlersin.
‘artık işime yaramaz’ deyip de çöpe attığın,
Ya da birisine verdiğin oyuncaklarını özlersin.
Geride bıraktığın insanları özlersin.
En kötüsü ne biliyor musun?
Özlediklerinin hiçbirisi geri gelmez.
Sadece “Özlersin”…
Can Yücel

*******************

Konakta yenen köfte patates eşliğinde Ayşe abisine Sapanca nasıldı? diye sordu ve zamanınız varken böyle kaçamakları fazlasıyla yapın çünkü ilerde zamanınız olmayacak, çünkü çocuğunuz olacak ondan dedi ve düşünmüyor musunuz? diye de sordu.

Ömer de gülümseyerek Zehra ya baktı ve düşünüyoruz dedi. vay Ömer iyiden iyiye evli mutlu çocuklu moduna girmiş ve Ömer artık baba olmak istiyor.

Sana baba olmak da ne güzel yakışırdı be paşam.

Yemekten sonra Zehra kardeşi Yasemin ile telefonda konuşuyor ve Yasemin’e ben babamla konuşmaya karar verdim derken Ömer girdi odaya. Yasemin de biliyor ablasının evlendiğini ve babasının öfkelenebileceğini söylemiş Ömer ne diyor deyince öyle söyledi Zehra.

Ve ben daha önce hiç yalan söylemedim babama dedi Zehra. Ömer de bunu onun için yaptın mecbur kaldığın için, bizim evliliğimiz gerçek bir evlilik olacak, bütün zor engelleri birlikte aşacağız dedi.

Sabah da yerleşti odasına Mehtap yaşanılır yer yapmış da biz görmemiştik, seninle gördük orayı Sabah. Gerçekten güzel olmuş. Emlakçı dükkanında arkada bir oda.

Dünya turu yapacak Sabah, gezeceği yerlerin rotasını belirlemiş duvara astı haritayı. Bir el çantası dolusu para deste ile hey maşallah Sabah. Dikkatli ol. Yatağın altına sakladı. Anne ve babası ile çekilmiş resmini yanına alıp uyudu. Biraz hüzünlendi yanında anne ve babası yoktu. Arkana bakmak yok Sabah, annen olsaydı öyle söylerdi dedi kendi kendine ve uyudu.

Evet Sabahçım arkaya bakmak yok, önüne bakacaksın. Sürekli arkana bakarsan önünü göremez düşersin. Acıları, hüzünleri, geride bırakacaksın. Önüne, geleceğe hayallerine, umutlarınla bakacaksın. Hayat geçmişe bakarak anlaşılabilir, ancak ileriye bakarak yaşanmalıdır. Hayat ilerde devam ediyor. Geride devam etmiyor. İleri hep ileri saat bile ileri gidiyor geri gitmiyor. Dünya dönüyor geri dönmüyor.

Zehra ve Ömer yatacaklar ve Ömer yatakları eskiden olduğu gibi ayırıyor. Ve Zehra’nın giydiği pijamalar ve terliği ona yakışmış. Nevresimler de güzel 🙂

Zehra su içerken alyansının olmadığını fark etti. Aramaya başladı. Ömer banyodan geldiğinde çekinerek söyledi Zehra. Ömer de cebinde çıkarıp Zehra’nın parmağına taktı alyansı banyoda unutmuş Zehra.

Bundan sonra hiçbir şeyden korkma ben hep senin yanında olacağım dedi Ömer.

Sabah da erkenden uyanmış, giyinmiş Ömer. Zehra ise uyuyor. Ömer Zehra diyerek seslendi eşine ve Zehra da yarı uyanık bir halde efendim dedi. Ömer de ben gidiyorum babanla konuşmaya gidiyorum döndüğümde bütün sorunlar çözülmüş olacak görüşürüz deyip gitti Ömer.

Zehra da uyku mahmurluğu ile görüşürüz dedi ve biraz durunca uykusu açıldı ve anladı Zehra, Ömer babasına konuşmaya mahalleye gidiyordu hemen yataktan fırladı. Koşarak Ömer’i durdurmak istedi ayağını masaya çarptı seke seke gitti Ömer’i durdurdu gitme dedi.

Odaya geçtiler. Ömer gitmek istedikçe Zehra olmaz babamla ben konuşmalıyım dedi. Ömer de böyle bir konu da seni yalnız bırakamam diyerek eşine destek olmak böyle bir durumda yanında olmak istediğini söyledi.

Ömer’in dediği doğruydu birlikte gitmeleri en doğrusu Zehra babası ile konuşurken en azından dışarda bekleyebilir Ömer destek amaçlı.

Zehra Ömer’i ikna etti. Kendisi konuşacak babası ile. Ömer de hadi gidelim dedi. Zehra daha pijamalı, bu hali hoş dedi ama sen üzerini değiş dedi Ömer. Karısının her halini de beğenirmiş paşam benim.

Çok acelecisin Ömer, nereye paşam yavaş çok hızlısın biran önce sorunlar çözülsün ve vuslata ermek istiyorsun da yok öyle hemen olmaz bu işler. Bu konuşma senin zannettiğin kadar kolay bir konuşma olmayacak Ömer.

Şükran teyze de Sabah için tepsi de kahvaltılık hazırlayıp getirmiş. Emlakçı dükkanının arkasını çok güzel bir oda yapmışlar sabah orada kalıyor. Önde de işlerini yapıyor daha ne olsun.

Bir güzel kahvaltısını yapıp karnını Şükran teyzesi sayesinde doyurdu Sabah ve Şükran teyze böyle dükkan köşelerinde olmaz kalk bize gidiyoruz dedi. Sabah hiç oralı olmadı.

Kahve söyledi Sabah, Şükran teyzede bende fazladan bir kahve makinası var vereyim deyince Sabah’ın kahve yapmayı bilmediği ortaya çıktı. Şükran teyzede evlenme yaşına gelmişsin kahve yapmayı bilmiyor musun? deyince de Sabah ben evlenmeyeceğim uğraşamam elin püskülü ile dedi.

Şükran teyze de benim gibi ne o püskül diye sordu. Sabah da baş belası durum olduğunda diyorum dedi. püsküllü bela gibi şimdi anladım seni Sabah 🙂

Şükran teyzede çok gördüm senin gibi evlenmem diyenleri biri kucağında, biri karnında oluyor zamanla aşk bacayı sarınca dedi 🙂 Şükran teyze sende herkesi evlendiriyorsun Nikah memuru gibisin valla ha 😀

Sabah da ben evlenmeyeceğim, dünyayı gezeceğim, mektubu yanlış adrese postalıyorsun dedi. Şükran teyzeye telefon geldi çıktı.

Nimet teyze ile buluştu

Kapıda Yener’e benzeyen Yener olmayan biri emlakçı dükkanını dikizliyor. Ne pis bakışları var bu adamın ben hiç sevmedim bu adamı.

Zehra üzerini değişip kırmızı bir elbise giymiş ve Ömer çok güzel olmuşsun dedi. ve çıkmak istedi. Zehra tedirgin ürkek babası ile böyle bir konuşma yapmaya hazır hissetmiyor kendini.

Ömer de beraber söyleyelim dediğinde, olmaz babamın bunu duyduğunda nasıl bir tepki vereceğini bilmiyorum, söze nerden başlayacağım? Nasıl anlatacağım bilmiyorum dedi Zehra.

Ömer de ben çalışma odasına geçeyim sende düşün hazır hissedince çıkalım dedi.

Ayşe de halası ile konuşuyor. Alev ettiğini çekiyor. Elinden gelse bu evin çatısını başımıza yıkacaktı üzülme artık Alev için dedi. Annesi aradı Ayşe yi konuşurlarken Alev’in ora karışmış. Alev olmadan da karıştırıyor konağı, gittiği yeri de karıştırıyor mikser Alev ne olacak. Gitti hala adı geçiyor.

Annesi Ayşe’yi aradı ve biraz önce neden ortalığın karıştığını söyledi. Alev akli dengesini hep den kaybetmiş. Akıl hastanesine yatıracaklarmış. Müzeyyen hanım da dönmeyecekmiş onu o halde bırakamazmış.

   

Zehra odasında babasına evlendiğini söyleme provası yaparken Ömer girdi odaya ve önce nedenini söylemelisin dedi ve yanına gidip karşısına alarak, omuzlarından tutup, başını kaldır dik dur ve bana daha güvenle bak. Dedi. Zehra ben yapamayacağım konuşamayacağım dedi.

Ömer de bu hikayede senin hiçbir suçun yok, en masum olan kişi sensin, sen bunu baban için yaptın ve sen hala babanın gurur duyduğu biricik kızısın. Bende gurur duyuyorum seninle dedi.

Ayşe geldi odalarına kapıyı çalıp girdi ve Alev’e olanları anlattı annesinin gelmeyeceğini söyledi. Ömer de ilk başta Alev’in adını duyunca onunla ilgili herhangi bir şey bilmek istemediğini söyledi. sonra da annesi ile irtibatı koparmayacağını kendisini orada yalnız hissetmemesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Ayşe de abisine bunu senden sakladığım için bana kızmadın mı diye sorunca, Ömer de hayır kızmadım sonuç da bunu bizim için yaptın dediğinde Ayşe çok rahatladım dedi.

 

Korkarak yaşamak zordur. Hele birinin ne tepki vereceğini bilmeden ondan bir şeyler saklamak daha da zordur. Sabah Asya, şimdi Ayşe Ömer ve Zehra ya aynı kendi durumlarını belirten sır saklama konusunda açıklama yaparak onlara bir şekilde yol gösteriyorlar.

Asya, sır sakladı patates kızartması konusunda, Ayşe bir sırrı açıkladı. Zehra saklayandı Asya gibi, şimdi sırada Ayşe gibi sırrı açıklamaya gelmişti. Babası da Ömer gibi anlayışla karşılayacak mıydı Zehra yı? Zehra bunun endişesini yaşıyor.

Bir şey dikkati mi çekti. Ayşe’nin üzerindeki buluz Zehra’nın havuza düştüğünde giydiği buluza çok benziyor sanki o buluz bu buluz. Birbirlerinin kıyafetlerini giyiyorlar sanki.

Sabah’ın yanına ev kiralamak için biri geldi. Maddi durumu 500 tl kadara yetiyor ancak kiralar çok yüksek çok baktı evlere ancak fiyat uygun değil. Ev olmasa depo gibi bir yerde olsa olur dedi.

Sabah da adamın numarasını aldı. Uygun bir yer bulunca arayacak. Adamı yolcu etti. Adamın arkasından da kiminin parası kiminin duası dedi.

Ben boşuna demedim bu kızın yüzü gibi gönlüde güzel. Eyvallah Sabah eyvallah.

Kiminin parası kiminin duası makbuldür derler. Duasız üşürmüş yürekler bil.
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin. Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana ummadık kapılar açan. Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan. Mevlana.

Ömer ile Zehra da mahalleye Salim amca ile konuşmaya gidiyor Zehra. yolda araba da fena oldu Zehra. panik atak geçirdi. Nefes almak da zorlandı inmek istedi emniyet kemerini açamadı Ömer yardım etti öyle indi arabadan Zehra ve su alıp geldi Ömer.

Sen kendini kötü hissediyorsan bugün gitmeyelim dedi Ömer. Zehra da değişen bir şey olmayacak, yarında böyle olacak, gelecek ayda, tam bir yıldır düşünüyorum babama anlatacağım o anı dediğinde Ömer ben hep senin yanında olacağım dedi.

Gelin siz beni dinleyin gençler. Hiç o mevzulara girmeden Ömer gidip istesin seni babandan Zehra.

Emlakçı dükkanını dikizleyen o kötü herif geldi dükkana ev istiyormuş eşyalı Mehtap’ın eski müşterisi olurum dedi. Canımlı konuştu Sabah da pek sevmedi adamı benim gibi ev yok diye gönderdi. Kapının önünde isminiz nedir diye sorunca da hüsnü dedi. püskül olma gün ortasında dedi Sabah.

Adam da burada yenisin galiba diye elini omzuna koydu. Ben de o an dedim ki, çek lan o elini kırdırtma kendini bas git elimden bir kaza çıkacak bela mısın nesin dedim. Çattık belaya iyi mi?

Sabah da, sende çekiç, örs, üzengi var mı duymuyor musun? Adam gitti. Sabah da diyor ki, adamda kulak olsa ne olur? beyin yok ki.

 

Ömer Zehra yı mahalleye getirdi. Yalnız konuşmak istedi babası ile Zehra ve Ömer orada bekleyeceğini söyledi.

Zehra, parmağındaki alyansı son kez çıkardığını, artık hayatımızda yalan olsun istemiyorum dedi. Ömer bende diyerek Zehra’nın elini tuttu.

Bu sahnede bir şey eksikti sanki? Yada fazla? Nedenini bilmiyorum ama Ömer bir farklı saçından mı? makyajdan mı? bilmiyorum ama farklıydı. İyi değildi Ömer’in gözlerinde o bakışlarda bir gariplik vardı? Bilmiyorum anlatamıyorum ya saç modeli yakışmamış kenarlarının kısa olması. Gözünde o beni etkileyen ışık yoktu 🙁

Zehra aynı ama Ömer farklılaşmış.

Zehra eve girdi tek başına, Salim amca da Şükran teyze ile Zehra hakkında konuşuyor. İlk beşiğim, ilk göz ağrım, gençliğim, gözümün nuru, ben onunla büyüdüm diyor. Bunları da eve kendi anahtarı ile sessizce giren Zehra duydu.

Şükran teyze de, Zehra bugün bu kadar dürüst ise, vicdanlı ise senin sayende sen yetiştirdin mimarı sensin dedi.

Şükran teyze, Zehra’nın vakti geldi evlenecek dediğinde, Salim amca elbette evlenecek şu kapıdan telli duvaklı gidecek, Rabbim yazılarını güzel yazsın, bahtından güldürsün dedi. Zehra da bunları duyuyor ve ağlıyordu sessizce.

Salim amca, bu zaman da kolay mı hayırlı bir yuva kurmak, hayırlı bir damat bulmak dedi.  Zehra çok fedakarlıklar yaptı, başımı bir kere olsun yere eğdirmedi, bana hiç yalan söylemedi. Kimseyi yakıştıramıyorum ki yanına, Zehra yı arayayım dedi. Zehra da sessizce girdiği evinden ağlayarak sessizce çıktı.

Ömer de dışarıda onu bekliyordu. Ağlayarak kendisine doğru gelen Zehra yı gördü anladı ki Zehra söyleyememiş konuşamamış babası ile.

 

Yarınım Bugünüm Her Zerrem Bütünüm
Beni Senden Ayırma Vallahi Ölürüm
Ama Varsın Senin Elinden Olsun Ölümüm…

Bi Tesadüf Eseri Tanıdım Seni
Kalbe Zarardı O Derin Bakışların…

Kendimde Değilim Ben O Gün Bugündür
Hep Sorarım Kendime Bu Ne Boş Ömürdür…

İyi ki Gördüm Seni İyi ki Sevdim
Bunca Yıl Geçmiş Bak Yeni Fark ettim…

İyi ki Gördüm Seni İyi ki Sevdim
Sende Saklıymışım Yeni Fark ettim…

Yarınım Bugünüm Her Zerrem Bütünüm
Beni Senden Ayırma Vallahi Ölürüm…

Yarınım Bugünüm Her Zerrem Bütünüm
Beni Senden Ayırma Vallahi Ölürüm…

Ama Varsın Senin Elinden Olsun Ölümüm
Yeter ki Senin Elinden Olsun Ölümüm…

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 183. Bölüm Analizi 27 Eylül Detaylı Özeti” üzerine 38 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  Yaa benim dün sabah yazdığım yorum hâlâ çıkmamış ama 🙁 çok bekledim dünden beri çıkar diye 🙁 ama çıkmamış 🙁

 2. Gunay dedi ki:

  Evet Asli ikiside kotu. Guldurmekde deyil, men buna hec gulmesem bele. Sen “Yenere benzeyen” dediyinde men gorunusce benzeyen anladim. Yener gorunusce bu kadar itici deyildi. Zor durumda olan anonim arkadasa bir sey yazmadim cunki ne yazacagimi bilmedim. “Boyuyum” dediyi kendini seven biri ise ne yapsa ne etse yapdigin yanlis oldugunu anlayacagini dusunmurem. Allah yardimcisi olsun. Boyuyunun kalbine insaf salsin.

  1. aslı dedi ki:

   Yok görünüşünü kasdetmemiştim ama anlaşılmışım sonradan.

 3. Anonim dedi ki:

  M

 4. Anonim dedi ki:

  Merhaba aslicim yine

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba 🙂
   Mesaj yarım kalmış.

 5. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iyi aksamlar aslicim nasilisin ben bugun yorum yazmak da gecikdim ama analiz her zamanki giibi harika olmus cok tesekur ederiz canim evet sabah karakderini ben de cok sevdim iyi niyeti bir qız ama bu gunki bolum de cok uzldum qız caza mehtapin borclari yuz den qizin butun parasin alip gitiler vicdansizlar omeri bakislar gercek de de bir qarip olumus ben de farkli etim onu hata anem bile bana az oce omeri bakslari deyismis eskisi gibi bakmyor dedi

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in bakışlarındaki farklılığı sadece ben görmemişim demek ki, çok kişi fark etmiş. umarım bundan sonra Ömer’in gözlerine sürme çekmezler makyaj yapmazlar gözlerine de düzelir bakışları ve geri gelir inşallah o manalı, anlamlı duygu his dolu bakışları.

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Gunaydin evet aslicim insallah omerin eski bakslari geri doner hayrli cumalar

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın Aytaccım Hayırlı cumalar. Evet ben Ömer’in eski güzel bakışlarını istiyorum.

 6. elifff dedi ki:

  dizide ömerin oyunculugu vasat davranislari yapmacikk zaten diziyi doksan derece degistirmisler istedigimiz omer zehra askiydi var ama oda omerin soguk ve ruhsuz oyunculugu sayesindee gitti

 7. Gunay dedi ki:

  Aslicim analizin her zamanki kimi cok gozel olmus. Butun konularda yerden goye kadar haqlisin. Aisenin bluzundan Omerin bakislarina kadar. Omerin sac silininde deyismesinde az etkisi olmamis. Hani yanlarini kisaltmislar ya. Eski sac stili karizmasina daha uyqundu. Butun konularda haqlisin dedim ama bi tek bu fotografdaki itici adami Yenere benzetmekde Yenere haqsizlik yapmis olmayasin.

  1. aslı dedi ki:

   Neden? Yener’in bu adamdan ne farkı vardı ki? Yener de bu adam da paracı, faizci, bu adamın fazladan bir adamı var birde sevdiği kız yok o kadar. güldürmekse bu da Yener gibi güldürüyor.ikisi de kötü.

 8. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım 3 analizdir yazmadım ama 3’üde birbirinden muhteşem , hepsi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum canım benim 🙂

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Ömer bayağı bir evrim geçirdi, hayatı ikiye ayrılıyor ; Zorba Ömer ve Aşık Ömer diye 🙂
  Ama ben açıkçası Ömer’in bu kadar düşünceli, sevgi dolu, merhametli, aşık Ömer’e karşı Zehra’nın çok soğuk ve donuk olduğunu düşünüyorum.

  Tamam Zehra da babasına nasıl anlatacağım bu evliligi diye düşünceli ama yani Zehra’nın sevgisinin biraz daha dışa vurmuş halini görmek isterdim Ömer’in bu kadar ilgisine karşın.

  Ay Ömer’e bak sen neymiş ben hep yanındayım , korkma demeler falan

  Ömer sen değil miydin 140. bölümde Zehra’yı yüzüğü kaybettiği için dikkatsizlikle suçlayan ve artık bu numaralarından bıkmadın mı diyen , allah allah , ben resmen evrim diye buna derim.

  Bu arada Yasemin, Müzeyyen ve Alev meselesinin de açıklığa kavuşturulması iyi oldu. Aklımızda soru işareti kalmadı bari neden gittiler diye.
  Aferin Yasemine de ha , ablasının evli olduğunu öğrenince ilk ablasıyla konuşmuş hemen babasına yetiştirmemiş.
  Alev zaten ruh hastasıydı , memleketine gitmiş iyi olmuş 😀 yabancılık çekmez orada kendi gibi arkadaşları olduğu için 😀
  Müzo da yalnız bırakmayacakmış sanki ruh hastanesinde beraber kalacaklar 🙂 neyse.

  Sabah’ı ben pek sevemedim ya , playback yapıyor , dizilerde en sevmediğim şey , neyse ilerleyen bölümler ne gösterecek bakalım.

  Bu aradaa 183. bölümün reytingleri de açıklandıı 🙂

  Total: 21
  AB: 23
  ABC: 20 , devamını diliyorum bu güzel reytinglerin 🙂 …

 9. Anonim dedi ki:

  Merhaba Aslicim nasilsin. Analizlerin hepsini okuyorum ama yorum yazamadim kusura bakma canim. Zaman ayirip guzel siyah yazilarin dusuncelerin ile diziyi guzellesdirip bize yazdigin icinde cok saol. Diziyi artik senin analizlerinden takip edenlerden biriyim bende. Bizi mutlu etdigin icin Allah senin tum dileklerini kabul etsin canim. Can yucelin siiride cok guzelmis artik karar verdim kitabini bulucagim. Aslim ben ne yapmaliyim cok kotuyim 3 gundir. Buyugime saygim sonsuz diye cevap vermiyorum ama artik beni ezmesine yapmadigim seyi yapdin diye laf tashidin diye suclamasina. Her sheyden bir bahane bulup bagirmasina dayanamiyorum. Her seyi birakip gitme durumuna geldim shu an sesimin yetdigi kadar bagirip aglamak istiyorum. Icimden aglamakla gunum geciyor…. benim kim oldugumu sen biliyorsun ama adimi yazma tamammi!

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, senin üzgün olmana dayanamam. Dikkat et kendine. Bağıra bağıra ağlamak mı istiyorsun? evde kimsenin olmadığı bir anda yap bunu ve rahatla. Çık dışarı gez dolaş sakinleş.

   İçine atma bunu herkese söyledim sana da söyleyeyim. al eline kağıdı kalemi o insana söylemek istediklerini içinden gelenleri iyisini kötüsünü yüzüne söylemek isteyip de söyleyemediklerini hepsini yaz ve sonra da o kağıdı ben hem kendimi hem de onu içimden ruhumdan beni rahatsız eden sözlerini atıyorum, beni üzmesine izin vermiyorum de ve at yırt at o kağıdı.
   ve bir daha da hatırlama o kötü sözleri anları.

   Yeni temiz bir sayfa al ve o kağıda O kişinin sana nasıl davranmasını istiyorsan, sana nasıl sözler söylemesini istiyorsan yaz, iyi ve güzel bir şekilde o anı hayal et ve o güzel anları düşünerek yaz kağıda ve hep güzel şeyler düşünüp kendini mutlu et.

   Ruhun aklın rahatladığında o kişi ile uygun bir an bulduğunda geç karşısına ben seninle konuşmak istiyorum de ve onun seni dinlemesini sağla. Güzel sevdiği şeylerden ona ikram et, güzel gülümseyerek ona güzel sözler söyleyerek, onun sana neler yaptığını seni nedenli üzdüğünü, işin aslını anlat. ve bunları neden yaptığını sor kendisine.
   Ve o kişiye kendisine yapılsa bu durum hoşuna gider mi diye sor. kendin için yapılamasını istemediğin bir şeyi bana yapma üzülüyorum ben de. ve içinden geçenleri iyilikle güzellikle dile getir.
   susarak sorunlar çözülmez canım.
   gerekirse yüzleştirmen gereken insanlar onlarla da yüzleştir. Ama bunları çok sakin ve sinirlenmeden yap olur mu.
   İnşallah her şey yoluna girer ve sende bu içinde bulunduğun durumdan kurtulursun canım. Allah yardımcın olsun.

   1. aslı dedi ki:

    Sevgili anonim kardeşim 🙂
    Sana bir önerim daha olacak. Konuşarak inşallah bu işi çözersiniz. Arkadaşlarımda sana bir kaç öneri de bulunmuşlar.
    Ben Allah’a dua edeceğini, ettiğini de biliyorum. Ancak susarak kendini ezdirme güzel kardeşim.

    Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.
    Tatlı dil ile konuşarak çözmeye çalış.
    olmadı mı o zaman ona bir mektup yaz.
    bu mektup da ilk başta onun iyi ve güzel yanlarını yaz elbet vardır iyi güzel huyları özellikleri.
    ben bunlarını seviyorum de ancak sende sevmediğim, hoşuma gitmeyen bu yanlarında var diyerek yaz ve ne denli üzüldüğünü, üzdüğünü yaz. Ve biran olsun yerlerimiz değiştiğimizi düşün de. ben sen, sende ben olsan senin bana yaptıklarını ben sana yapsam ne hissederdin? ve ne yapardın diye sor.
    ve olmasını, ondan beklediğin her ne ise en sona da onu yaz ve gönder. yapabiliyorsan bunu konuşarak yap, konuşamıyormusun yazarak yap. olmadı mı senin bu durumunu bilen birinden yardım al. sürekli içine atarak bu olmaz. susarak olmaz.

    sen ses çıkarmadıkça seni ezmeye devam edecektir. buna izin verme. kaçıp kaçmak kolay yol, asıl mesele kalıp mücadele etmek. sen mücadele etmeden hakkını aramadan kendini savunmadan kaçmak gitmek istiyorsun.

    bu büyüğe saygı mı şimdi? sana yapılan senin kendine yaptığın ne peki? saygısızlık.

    Önce sen kendine saygı duyacaksın, o saygıyı da karşı tarafa duyuracaksın. anlaştık mı? pes etmek vazgeçmek kaçmak yok. iyilikle güzellikle konuşarak ve dua ederek sorunlar çözülecektir inşallah.
    Çalışmadan emek olmadan yemek olmadığı gibi, konuşmadan da sorunlar susarak çözülmez. Herkesin anladığı bir dil mutlaka vardır. bu dili bilmek gerek canım benim.

  2. Gozel dedi ki:

   Anonimjim kim oldugun farkyndayym ” buni soylemek sana duşmez” diymeginde mumkin ama yazman dura bilmedim gitmekden cozum olmaz kaderinden gidip kurtulmazsyn sen ol kutuleri alla tabşyr Rabbym buyukdur yaryna koyur yanyna koymaz ir kic haklaşyrsyn kutulige iylik bile cevabla goy ol yapdygyna uyalsyn canym konluni ferah tutmaya calyş sabr et canym allam yardamcyn olsun

  3. Hayat dedi ki:

   Canım her şey geçecektir. Allah büyüktür. O hep bizim yanimizdadir merak etme kötüler dolanar dolasar cezasını mutlaka cekicektir. Yapmadigin bisey icin suclanmak,hak etmedigin lafları duymak insanın canını açılıyor biliyorum. Söylediğin gibi kişiler çok onlar la konuşarak hiç bişey duzeltemezsin. Onlara Allaha tabsyrmakta basga çare yok bazen. Ama birşeyi net soyleyebilirimki mutlaka onlar cezasını çekecek. Hasil olduğunu zaman gösterecek. Aileni korumak istiyorsan bunların hepsini atlatmalisin canım. Allah büyüktür her seyi görüyor hepsi geçer.
   Aslının söylediklerini yap bende bunu kac kere yaptım hafiflersin biraz rahatlarsin. Kağıdı yirtandan ateşe versen daha çok iyi rahatlatıyor.

  4. Ayan dedi ki:

   Anonim kardes senin kim oldugunu ben çikaramadim. Ne olmus sana böyle?
   Ah canim benim insanlara saygili olmayi bize besikten öyretiyorlar. Ama bazen bacak kadar çocuk sen ona saygi duydugun halde o saygisizliyi tercih ediyor.
   Iste o zaman insan gitme istemesinde haklidir.
   Ama sen büyüklere saygi duyuyorsun hiç gitme.
   Sen kimseye hesap vermek zorunda diyilsin. O yüzden seni suçlayan insanlarla az muhatdap olmaya çalis hatda mümkünse hiç muhatdap olma. Ama bu ondan selam-kelam kes anlamina gelmiyor. Sadece Selam ve hâl hatir.
   Gerçek elbet gün yüzüne çikacaktir. O güne kadar sabir et. Içindeki öfkeyi bas. Ama iste o gün her sey deyisecektir. Senin hakli oldugun ortaya çiktiyindaysa sen nasil istersen öyle haraket et(saygi sinirlarinda).
   Sen aglamak, konusupda içini bosaltmak istersen biz hep buradayiz. Biz senin aileniz. Hiç kimse sana inanmadiginda biz sana hep inaniriz.
   Ben kendi adima diyorum. Seni dinlemeye her zaman hazirim. Her ne kadar senin ismin anonim çiksada.
   Asli dogru söylemis hepimizin dediyini yaparsan rahatlarsin.
   Aglamak, bagirmak, sinirlerini yatistirmak istediyinde:
   aglamak istiyorsun ama her kes evde o zaman git odana gir yorganin altina iyice agla.
   Evde kimse olmadiginda kapat kapiyi, pencereyi bir güzel bagir.
   Sinirlendiyinde ise al eline suyu basla çiçekleri sula. Çünkü çiçekler insanin sinirlerini yatisdiriyor.
   Yeter ki sinirlenme.
   Yoksa ALLAH korusun hastalik bulursun.
   Simdi salim kafayla bir düsün hakli oldugun günü beklemek var iken yine zayifca gitmeyi mi tercih ediyor sun?

 10. Gozel dedi ki:

  Iy gunler Aslim.Canym cok teşekkurler nasyl anlatajagymy bilmiyorum kalbymyn derinlerinden gaydan minnetdarlygy teşekkurleri sana nasyl soylujegimi bilmiyorum kelime bulamyyorum beni annyyosun dimi canym.sag ol bitanem kalbyn guzelligi dek kismetinde cok guzel olsun dizimizde ne guzel gidyo bizimkilen bir birini anlamalaryny bir sezon bekledik zatan elbise konusunda bende senin bile ayny fikirdeyim gecen sezon Ayşenin geydigi pembe elbiseyi sonra Mehtapda,Zehranyn geydigi beyaz komlegi Ayşede gordum ama ben yanylyorum diyip duşundim bu Can Yuncelin şirlerinin hepside oyle iyiki kalbe cok yakyn sevdim
  Bana bu mutlulygy yaşatdygyn icin dine dua edibilirim Rabbym seni sadeje iy insanlar bile karşylaşdyrsyn selamet kal sevgili kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim, seni böyle mutlu görmek beni de mutlu ediyor ne güzel.
   Amin inşallah diyorum. Rabbim hep iyi insanlarla karşı karşıya getirsin hepimizi.
   Ben bu güne kadar çok insanla tanıştım, komşuluk ettim, iş hayatı olsun, bina da komşular arasında olsun vesaiyere çok insanla muhatap oldum ve artık hayatımda kötü insanları istemiyorum Rabbim öyle kötü insanları karşıma çıkarmasın gerçekten yoruldum o insanlardan.

 11. Rada dedi ki:

  Aslim her iki analizin guzel, eline saglik bitanem. Keski alevi amerikada diyil de burda akil hastanesine yatirsaydilar. Biz de gorseydik alevi nasil goturup ora kapattiklarini. Buluz konusunda sana katiliyorum gorunce beninde aklima geldi ayni buluz. Desene gecen sezon zehranin giydigi kiyafetleri ayseye, aysenin giydiklerini zehraya giydiri verirler. Ucuza gelsin diye masraf cikmasin. Izleyiciler nasil olsa unutmuslar saniyorlar. Zehra sahilde omere tam bir yildir babama bu evliligi nasil anlatacagimi dusunuyorum soyledi. Ben anlamadin dizi de bu kadar mi zaman atlamasi oldu. En son evliliklerinin 6ay bile olmamisken simdi 1yil nerden cikti?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Radacım, bu kıyafet konusunda benim korkum Zehra’nın ilk şirkete gittiğinde üzerinde olan mavi puantiyeli elbise Yaseminde giymişti de Zehra tanımamıştı o elbise yeniden giyilecek diye ve hiç bir şey hatırlanmayacak diye korkuyorum.
   Zehra o elbiseyi giyerse o anları yeniden hatırlar mı bilinmez.
   Demekki zaman o kadar ilerlemiş. Yasemin üniversiteye başladığına göre. sınava gir sonuçları bekle, git kayıt yaptır derken geçti herhalde zaman.

   1. Aslınur dedi ki:

    Ya o değil de ben de hâlâ o 1 yıl kısmındayım , bunları 1 yıl ne yaptı.

    Aslında eğer 1 yıl geçtiyse bunların evlilik yıldönümünü kutlamaları gerekmez mi , hatta onlar belki bu hengamede düşünemez ise bile Ayşe bunlara sürpriz falan yapayım demez mi , yani mantık olarak 1 yıl geçtiyse evlilik yıldönümleri geldi.

    Aa hatta ben bir ara video görmüştüm konağın havuzu çiçeklerle falan süslenmişti acaba bunun için miydi ki ??
    Neyse izleyip göreceğiz bakalım, bir de bu Ömer’in gözlerini ben de fark ettim , galiba sürme sürmüşler ama iğrenç olmuş, gözlerinin manası kaybolmuş Boncuk Gözlümün

    1. aslı dedi ki:

     Ömer yapsın sürprizi artık neden Ayşe yapıyor?
     Ve evet Ömer’imin manalı bakışlarını öldürmüşler. Artık bana eskisi gibi etkileyici gelmiyor o gözler.

 12. kutahyadan bir izleyici dedi ki:

  Dizi cok soguk geldi omerin davranislari yapmacik eskiden gozleriyle konusurdu o ifadeler cok guzeldi derin ve gercekciydi onlari goremedim ben gozlerndeki surme hic olmamis omerin eski halini istiyoruz biz

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in bakışlarında ki farklılığı fark eden sadece ben değilmişim.
   Sizde fark etmişsiniz.
   Sürmeden ise bu sürme çekmesinler.

   Ömer’in Zehra yı arabanın altında kalmaktan kurtardığında Zehra ile yere düştüklerinde ki gibi 59. bölümdeki gözlerindeki kirpiklerin sayısını görecek kadar sade olsun makyajsız olsun Ömer’in gözleri.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Hiç böyle analiz olmamışdı.Ne yakdıysan orada alevi,ateşi bana kadar geldi ve yakdı.Can Yücelden gelen hüzünden başladım siyah yazılarda da devamı geldi.Göz yaşlarım eyneyimi islatır,göremiyorum.İyi ki evde yalnızım.Çok-çok teşekkür ederim.Yüregine saglık,könlüne,gözlerine,ellerine saglık.Yazamıyorum artık.İyi ki varsın.Şarkı da,sözleri de güzeldi.Gençlere tavsiyen de güzeldi.Bu analiz bir eserdir bence.Belki de gelecek eserinden yapraklardır kondurmuşsun analizin üzerine.Çok sag ol güzel kızım,var ol ve Allahın amanında ol.

  1. aslı dedi ki:

   Seni benim yazım.. beni de, bana bu duyguları hissettiren Ömer karakterini canlandıran Erkan yaktı ablacım.
   Birde Sabah karakterini canlandıran arkadaşta az da olsa kendimi gördüm.
   Bu dizide hep benden bir parçalar var ondandır belkide bu diziyi sevmem ve bu yazıların da bu kadar etkili olması.
   Ve en önemlisi de sizlerden bana gelen güzel enerji hepsi bir arada olunca ortaya böyle yazılar çıkıyor ablacım.

   İyiki sende ve diğer arkadaşlarım da var ablacım seni seviyorum kendine dikkat et.
   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 14. Ayan dedi ki:

  Aslicim nasilsin?
  Aslicim analiz çoook güzel olmus. Aslinda 181.bölüm analizinde de çok güzel olmus diye yazmistim ama göndermemisim. 182.bölümün analizini de simdi okudum çok güzel olmus. Her zamanki gibi çok basarilisin. Simdi ben kaçiyorum halamlara gideceyiz. Vakit buldukca yazarim.
  Iyi günler…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayancım çok şükür iyiyim koşturuyorum bu tempolu koşturma 1 ay daha devam edecek. sonrası Allah kerim.

   Ben bu yeni sezona ve yeni Ömer’e yeni yeni alışıyorum. Canım sana kolay gelsin görüşürüz.

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

   1. Ayan dedi ki:

    Aslicim iyi olmana sevindim. Sanada kolay gelsin canim. Yani çocuklarla çalismak kolay diyil. Ama zor oldugu gibi de keyifli.
    Canim benim ya bende Ömere alisamadim. Bu Ömer diyer Ömerden çok farkli. Demek Ömer Kervancioglu asik olmaz, olmaz oldugunda da böyle olur. Ama baya hizli çikti. O ne ya bir tane seni seviyorum dedi, bir sürpriz yapti diye hemen kizi öpmek istiyor. Ama senin diyer analizdeki “ciss” lafini gülerek okudum. Gerçekten ciss bir az daha yakina gitme.
    Bekle aceleci olma. Biz henüz senin Zehraya dediyin sözleri unutmadik. Unutulacak sözler diyil ki. Zehraninda unutduguna hayret ediyorum. Haydi boncugum bir az daha sabir et. Sonunda kavusacaksin biricik askina.
    Aslim pasana boncuk dememe izin veriyor musun?
    Birde sitede biri yok fark etmediniz mi?
    Ir abi dizi basladigindan beri yok ortalikta. Ir abicim iyi misin? Neden yoksun? Çok merak ediyorum. Nerelerde sin?

    1. aslı dedi ki:

     İyi geceler Ayancım, elbette diyebilirsin canım sakıncası yok.
     Ir abimiz bundan sonra pek fazla bizlerle birlikte olamayacağını yazmıştı. Yeni bir iş kurmuş ve sabah gidip geç dönüyormuş diziyi de izleyemiyormuş kendisi yazmıştı.

 15. Ülker azeri dedi ki:

  Dünyanın en tatlı analiz yazan kızı analizine doyum yok vallahi…
  Bak parmaklarımı bile yaladım yutdum:-):-* Aferin ASLIM böyle devam et:-)
  Bu arada dizimizin yeni sezonunda bir kaç şey dışında her şeyi beyendim. En çokta Ömer ve Zehranın arasındakı buzların erimesine:-)
  ASLIM ÖPDÜM SENİ:-) GERİ DÖNÜŞ YAPICAM:-) AYLİNİM, VEFAM EYER ORDASINIZSA BİLİNKİ SİZİ ÇOK SEVİYORUM. ÖPDÜM:-) ÖPÜLDÜNÜZ:-) BAAAY:-)

  1. aslı dedi ki:

   Vay Vay Vay kimleri görüyorum efendim kimleri, tatlıcı Ülkerimiz gelmiş hoş gelmiş.
   Aylin nişanlandı pek fazla girmiyor.
   Vefa ise arada geliyor canım.
   bende seni öptüm canım 🙂

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  2. Hayat dedi ki:

   Hoş geldin Ulkercim nerelere kayboldun. Nasilsin iyimisin
   Aslicim ellerine saglik analizin muhteşem

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkürler Hayatcım 🙂

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir