Adını Sen Koy 182. Bölüm Analizi 26 Eylül Detaylı Özeti

Burak 27 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 182. Bölüm

Ömer Zehra ile Birlikte Evli Mutlu Çocuklu Bir Çift Olmak Gerçek Evli Bir Çift Olmak İstiyor 🙂

Ömer ile Zehra, Ömer’in Zehra için hazırladığı sürpriz sevda tahtındalar güzel bir keman eşliğinde dans ederlerken Ömer Zehra yı öpmek istedi ve ona doğru eğildiğinde Zehra, Ömer’in daha fazla ileri gitmesine izin vermedi ve kendini çekti.

Ömer de Zehra ya, rahatsız mı oldun dedi. Zehra’nın kemancının önünde olmaktan rahatsız olduğunu düşündü. Çok normal rahatsız olması Ömer, Zehra senin bildiğin kızlardan değil.

Zehra, hayır diyerek her şey çok güzel teşekkür ederim diyerek teşekkür etti, bunca hazırlığı kendisi için yapmış olan Ömer’e.

Ve Zehra mekanı, bütün yapılan hazırlığı çok beğenmiş, hayal edemeyeceği kadar güzel bir yer olduğunu söyledi. Ömer de mümkün olsa da bu gece hiç bitmese istiyorum ama böyle bir şey mümkün değil. O sebeple geceyi uzata bildiğimiz kadar uzatalım.

Ben başbaşa kalabileceğimiz bir otel ayarladım, biz ikimiz başbaşa. Biraz daha kalalım mı? gidelim mi? diye sordu Zehra ya.

Ömer ne o paşam çok hızlı gidiyorsun biraz frene bas 🙂 dün sevdiğini söyledin, bu gün otele gitmek istiyorsun. Tamam Zehra senin resmi nikahlı eşin ancak senin Zehra ya yaşattıklarını unutmadık. Biraz senin de beklemen gerekli. Önce Zehra yı babasından istemelisin. Şöyle herkese birbirinizi sevdiğinizi ve evlenmek istediğinizi duyurmanız gerekli.

Anladık senin ailen her şeyi biliyor. Siz evlisiniz. Peki ya Zehra’nın ailesi? Onlar bilmiyor. Hem biraz Zehra’nın peşinde koş bakalım ve onu ne kadar çok sevdiğini göster. Yok öyle hemen sevdim demekle iş bitirmek Ömer beycim.

Hem açık alan dururken Zehra neden otele gitmek istesin ki? çok fenasın Ömer çok. O aklından geçenleri ancak rüyanda görürsün sen. Önce Zehra’nın peşinde koş ve onun gönlünü hoş et bakalım paşa bey 🙂

Zehra da benimle aynı düşünce de burada kalalım dedi ve kaldılar orada. Keman eşliğinde hiç konuşmadan dans etmeye göz göze bakmaya devam ettiler. Çok güzeldi dinlendirici bir kemandı huzur vericiydi gecenin bir yarısında keman sesi eşliğinde dans.

Konakta da Cevriye hala, Ayşe, Nihat, Asya ve Hediye abla var. Başka kimse yok.

Alev Amerika da intihar etmiş ve Müzeyyen hanımda onun için Alev’in yanına apar topar gitmiş. Nihat bu durumu Ayşe ye ve evdeki halası ile Hediye ablaya söyledi. Ayşe annesinin yanında olmak istedi. Cevriye hala da Alev’in bir oyun yapıp yapmadığını düşünüyor. Nihat kızdı öyle söyleyince.

Sonra Nihat’ı biri aradı ve Alev’in durumunun iyi olduğunu söyledi. Tehlikeyi atlatmış. Ayşe’nin üzüldüğünü gören halamız, Alev ettiklerini çekiyor. Mevlam yarına koyarda yanına  koymaz dedi.

Bu sözü söyleyerek çok doğru bir tespit de bulundu Cevriye halamız. : zalimin zulmü elbette hesapsız kalmaz. Çünkü; Allah’ın adaleti şaşmaz. Yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Allah ihmal etmez. İmhal eder. Yani mühlet zaman verir. Sonra da ya bu dünya da, yada ahiret hayatında mutlaka cezasını verir. Hiçbir suç Allah katında cezasız kalmaz.

Asya da Zehra ablasını çok özlemiş. Ayşe de yatacağız kalkacağız Zehra ablan gelecek dedi. Asya da buna çok sevindi ve hemen yatmaya gitti. çocuk heyecanı neşesi işte bu yatcaz kalkcaz sabah Zehra ablamızı göreceğim diye hemen uyumaya gitti.

Ayşe de bu intihar olayından abime ve Zehra ya bahsetmeyelim annem kendisi gelince anlatır deyince, halamız destek oldu Ayşe ye evet ne Ömer beyi nede su damlamızı üzmeyelim. Kazadan sonra muhabbetleri iyi bozulmasın dedi.

Ömer Zehra için, ben sevda tahtı diyorum oraya, o sevda tahtında yere birkaç mum yakıp koydu ve Ömer ile Zehra sevda tahtının bir köşesine yere oturdular. Zehra da, mumları ateş böceklerine benzetti. Ve çocukken başından geçen bir olayı anlattı.

Zehra küçükken akrabalarının babaannesi ve halasının köyüne gidermiş ve akşamları ateş böcekleri çıkarmış. Bir gün onlardan birini yakalamak isterken köyün dışına kadar ateş böceğinin peşinden koşmuş Zehra.Adını Sen Koy 182. Bölüm A

**********************

ATEŞ BÖCEĞİMMİSİN?

Aşk bahçemi süsleyen 
İnci çiçeğim misin
Gecemi aydınlatan
Ateş böceğim misin?

Gençlik başımda duman
İlk aşkım ilk heyecan
Kovaladıkça kaçan
Ateş böceğim misin

Bahar dalında yaprak
Yıldızdan daha parlak
Gözyaşımdan yuvarlak
Ateş böceğim misin? 

Gençlik başımda duman 
İlk aşkım ilk heyecan
Kovaladıkça kaçan
Ateş böceğim misin?

Doğmayan güneşimsin
Rüyalarda eşimsin
Sevgilim söyler misin
Ateş böceğim misin?

Gençlik başımda duman
İlk aşkım ilk heyecan
Kovaladıkça kaçan
Ateş böceğim misin?

*********************

Ömer ise, küçükken bir iki kere görmüş ama hatırlamıyormuş. Ömer Zehra ya küçükken çok cesur olduğunu söyleyince, Zehra da hala da cesurum. O karanlıkta kim olsa ürkerdi, yaptığın hiç adil değildi. Kandırdın beni dedi.

Ömer de hala korkuyor musun? Diye sorduğunda Zehra hayır anlamında konuşmadan başını salladı.

Ömercim senin yanında kim korkar ki? Zehra senin onun yanında olduğunu bildiği için korkmuyor. Sana güveniyor senin onu koruyacağını biliyor Zehra.

Ömer Zehra’nın elini ellerinin arasına aldı ve bundan sonra seni hiç bırakmayacağım ölene kadar dedi. inşallah diyelim Ömercim.

Sonra da bir kere daha Zehra yı öpmek için eğildi Ömer ve cıss cıss yasak bölge giriş yasak Ömer bey 😀

Zehra kendini çekti. Afferim Zehra hep böyle ol. Hemen yelkenleri suya indirmek Ömer beyin bir güzel sürprizine teslim olmak yok. Ömer biraz sürünsün senin peşinde.

Birde Zehra, Ömer’e kızdın mı demez mi? niye kızacakmış Zehra sende. Kendini biraz ağırdan alsana kızım. Bir de soruyorsun kızdın mı diye. O Ömer sana kızana kadar kendine kızsın böyle davrandığı için. 

Aylarca sana yapmadığını, demediğini bırakmadı. Maşallah şimdi bir sürprize senden neler bekliyor. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte Ömer bey. İyice burnun sürtülecek Zehra’nın kıymetini bileceksin ondan sonra belki düşünürüz.

Ömer de kendime kızdım dedi. ha şöyle yola gel Ömer beycim. Sonra da demez mi; ama biz evliyiz. Birbirini seven evli bir çift, ölene kadar da öyle olacak.

He he Ömer he he siz evlisiniz. Ama sen Zehra ile en başından beri evliydin. Ona onca hakaretleri sözleri söylerken hiç bugünlere geleceğini düşünmüş müydün?  Elbette ki hayır.  

Seni gidi köftehor seni, bir seni seviyoruma, bir sürprize Zehra dan beklediğini alamazsın yok öyle yağma Ömer efendi. Neymiş efendim biz birbirini seven evli bir çiftiz diyor 😀

Madem öyle göster o zaman evli bir çift olduğunuzu Zehra’nın babasına söyle Ömer.

 Zehra da, bu doğru olmaz dedi ve Ömer de ben gerçekten bir aile kurmak istiyorum sen ben dedi kaldı. Ben devam edeyim, ekleyeyim bir de çocuk. 🙂 evli mutlu çocuklu Ömer ve Zehra istiyor Ömer.

Ömer, biz birbirimizi seviyoruz, evliyiz, daha ne olması gerekiyor diye sordu Zehra ya. Zehra tam cevap verecekken bir kedi gördü sevda tahtına bir küçük misafir gelmiş 🙂

Çok şeker, yavru bir gri beyaz kedi, yerim ben seni ay çok tatlı 🙂 Zehra ve Ömer hemen kedi ile ilgilendiler. Ömer eline aldı. Zehra da yemek verdi, çok güzeldi. Canım benim öptüm seni kedicik 🙂

Konakta da Ayşe ve Nihat yatmak üzereler ve Ayşe abisinin bir çocuğu olsun istiyor. Nihat da Asya’nın bizi uyutmadığı geceleri unuttun sanırım hatta Ömer bile 1 ay çalışma odasında yatmıştı deyince,

Ayşe de olsun da bizi uyutmasın dedi. Nihat da yakında uykusuz gecelerimiz olacağına göre şimdi uyuyalım dedi.

Bunu duyan Ayşe çok mutlu oldu. Sen yakında mı dedin. inşallah Allah’ım dua yerine gitsin diye el açıp dua etti. Bu dua etmeyi bir de Ömer den görelim. Zehra da görsün Ömer’i dua ederken, işte o zaman gerçekten Ömer’in bir aile olmayı istediğine ikna olur Zehra.

Ömer ile Zehra sevda tahtında yerde mutlu mesut oturuyorlar. Zehra’nın başı Ömer’in omzunda ve Ömer uyuyor musun? dedi. Zehra da hayır deyip doğrulurken Ömer öyle kal deyip Zehra’nın resmini çekti.

Bu resmide cep telefonunun ekran yüzü yaptı. Önceden Asya’nın resmi varmış. Şarjın bittiğine bakarken falan hiç görmemiştik Asyanın resmini ama neyse, Asya dayısına bir şey demez dedi.

Zehra resmine baktı çok çirkin çıkmış silelim dedi. Ömer de silmesine izin vermedi, silemeyiz, senin böyle meraklı şaşkın hallerin var ya dedi ve arkasından iltifat yağmuruna tuttu Zehra yı Ömer.

Sen, hem bu kadar iyi, hem bu kadar akıllı, hem bu kadar güzel, nasıl olabiliyorsun?  Zehra cevap vermedi ben onun yerine cevap vermek istiyorum Allah vergisi Ömer. Zehra’nın o halleri. 🙂

Zehra biraz üşüdü ve Ömer de bunu fark etti ve hemen Zehra için aldığı şalı hediye etti. Zehra da çok beğendi ve teşekkür etti. Ömer de Zehra yı omzundan tutarak kendi omzuna başını yaslamasını sağladı.

Zehra o kadar mutlu ki, burası o kadar güzel ki, bir ömür boyu burada böylece durabilirim dedi.

Gece bitmiş, gün ağarmış sabah olmuştu. 

Ömer ve Zehra kendi odalarındalar. Zehra uyuyor ve Ömer de uyuyan Zehra yı yatağa oturmuş izliyor.

Zehra uyandı uyanınca da Ömer’in ona hediye ettiği şalı aradı. Ömer de gece elindeydi düşürmüşsün diyerek verdi. Güzel bir gece geçirdikleri için her ikisi de çok mutlu ve hala rüya da gibi hissediyorlar.

Kapıları çalındı. Vay be bizim çiftin yatak odasına girerken kapı çalınıyor bakalım kimmiş gelen misafirimiz? Ancak her zaman ki gibi yataklar ayrıydı hemen birleştirildi ve gir dediler. Gelen küçük prenses Asya.

Hemen Zehra ablasına seni çok özledim diyerek sarıldı. Dayısına da seni de özledim ama seni daha çok özledim dedi. sonra tekrar dayısına dönerek dayıcım seni çok ama çok özledim dedi.

Asya Zehra ablası için kağıttan bir gemi yapmış bunu senin için yaptım diyerek verdi. Zehra da bunu hemen yüzdürmeliyiz deyince Asya su yok dedi.

Zehra da şöyle masmavi bir deniz olsaydı ne güzel olurdu deyince

Ömer’in aklına Zehra ya aldığı şal geldi o masmavi deniz gibi dalgalıydı Asya bunu çok beğendi benim olsun mu? Deyince,

Zehra Ömer’e baktı ve Ömer de başı ile onay verdi olsun dedi.

Şal artık Asya’nın.

Zehra Asya için getirdiği müzik kutusunu Asya ya hediye etti Asya çok beğendi ve teşekkür etti.

Afferim Ömer ve Zehra ya bu sahnede küçük bir kız olan Asya yı kağıttan bir oyuncak ile elde olan imkanlar ile masmavi bir deniz hayali kurdurabildikleri için. 

Çocuklar için pahalı oyuncaklara markalı oyuncaklara hiç gerek yoktur. Yeter ki sevgi ile yapılmış kağıttan bir gemi, şaldan bir denizimiz olsun gerçek gemi ve denizden daha değerli ve kıymetli. 

Çocuğun hayal gücünü geliştirmesi, ufkunu açmak için çok doğru bir yaklaşımdı tebrik ederim.

Ayşe’yi annesi aradı Alev hakkında bilgi verdi. Kendine gelmiş ancak ruh sağlığı iyi değilmiş Alev’in. Cevriye halada kendinizi toparlayın Ömer ile Zehra sizi böyle görmesin hani belli etmeyecektik onlara dedi.

Zehra da babasına gitmek istediğini söyledi. Ömer gitmesen dese de Zehra gitmek istedi Yasemin yok diye. Ömer de kısa yoldan gideriz dedi. Zehra da hep böyle sürprizler olaca k mı diye sorunca, Ömer de olmasını ister misin? Diye sordu ve daha iyisini yapabilirm dedi gülümseyerek.

Ömer akşam yemeği için dün gecenin devamı niteliğinde yer ayırtmış başbaşa yemek ve otelde kalmayı planlıyordu Ömer.

Ama Zehra olmaz dedi biz gerçekten evli değiliz dedi. Ömer şaşırdı, nasıl değiliz? Nikahlıyız herkes biliyor deyince, Zehra da babam hiçbir şey bilmiyor ve bana çok güveniyor dediğinde Şükran teyze aradı.

Mahalledeki evlerine komşular hayırlı olsuna geliyormuş. Akşam iptal oldu.

Yolda kırmızı külüstür bir pikap arkasında bisiklet ve içinde şapkalı güzel bir kız bu külüstürü kullanıyor. Ah ah o pikapın arkasında geçen günlerim geldi aklıma Sabah gibi 🙂

Motor su kaynatıyor. Suyu eksilmiş dumanlar çıkıyor hararet yapmış pikap niye suyuna bakmadın kızım ya.

İki tanede zibidi akılları sıra Sabah’a yardım ayağına asılacaklardı da ağızlarının payını aldılar. Bas git püskül diyor püskül ne ya 😀 püsküüt der gibi 😀

Arkasından da kırmızı spor araba bir sağ bir sol gidiyor düz gitsene oğlum. Sabah’ın ordan geçerken sudan geçti Sabah’ı ıslattı. Sabah başladı saydırmaya, ehliyetsiz, kifayetsiz, dikkatsiz püskül 😀 püsküüt 😀 ay çok güldüm bu kızın saydırmasına 😀

Spor arabadaki de, saydırma istemeyerek oldu. dursamıydım? zaten erkek gibiydi bakar başının çaresine dedi gitti.

Bu Sabah çok komik 😀

Emlakçı dükkanının önüne geldiğinde külüstürden indi ve doğduğum yerlere yıllar sonra yeniden geldim deyip arabayı severken araba onu hiç sevmemiş olacak ki, kapıyı kapatır kapatmaz korna takılı kaldı kapı kilitlendi açılmadı araba susmadı. Komşular bir bir balkona cama döküldü sustur şunu hasta var, sustur şunu çocuk uyuyor diye.

 

Ve en sonunda açtı kapıyı susturdu kornayı Sabah. Dükkanı açtı mehtap’ı aradı. Dükkanı açtım diye. 2 hafta oradaymış. Salim amca da dükkanın önünden geçerken açık gördü girdi. Sabah tanıdı da Salim amca tanıyamadı. Sabah kendini tanıttı elini öptü.

 Zehra mahalledeki evine gidince Şükran teyze ile Nimet teyze gelmiş hayırlı olsun demeye. Bu Nimet, büyük oğluna Zehra yı istiyor. Şükranı da aracı kılıyor konuşacak Zehra ile vee gençler buluşacaklarmış.

Ömer bunu duysa var ya o benim karım diye dünyayı inletir. Evli olan Zehra ya dünür düşecekler vay be 🙂

O esna da şirkette Ömer Zehra yı, Zehra da kahve yaparken Ömer’i düşündü. Ve babasına nasıl evlendiğini söyleyeceğini düşündü Zehra az daha kahveyi döküyordu ocağa.

Ve Ömer aradı ne yaptın günün nasıl geçti diye. Gerçekten evli bir erkeğin eşini gün içerisinde arayıp merak etmesi gibi merak ediyor Ömer Zehra yı.

Ömer Yasemin için şirket hesabından kart çıkartmak istediğini söyledi. Zehra da kabul etmeyince, Ömer Yasemin benimde kardeşim onun için bir şeyler yapmak istiyorum dedi.

Babam duyar olmaz dedi Zehra.

Zehra kendi konağa dönmüş. Ömer de arkasından geldi. Zehra Ömer ile konuşmak istedi ve Ömer de dinlemek için Zehra’yı masaya geçtiler.

Zehra çocukluğunda babasının bir bayram günü için aldığı beyaz elbiseyi yağmurlu bir günde üzerine çamur değdiği, kirlendiği için ağladığında babası onu göğsüne yaslayarak elbisenin kirlenmesi önemli değil.

Önemli olan kalbin kirlenmesin demiş. Kırma, incitme kimseyi, dürüst ol, özellikle de sevdiklerini, belki yabancı biri aldırmaz onu kırdığına ama sevdiklerin incinir gücenir demiş.

Şimdi Zehra babasından gizli olarak yapmış olduğu bu evlilikten dolayı çok üzgün. Aylarca onun yüzüne baka baka yalan söyledim diyerek ağladı.

Ömer de Zehra’nın göz yaşını silerek ben en kısa zamanda bu evliliği gerçek evliliğe dönüştüreceğim bana güven dedi.

En çok sevdiğin acıtır canını
Ve en çok sevdiğine kırılır insan
Çünkü; yüreğinde en büyük yere sahiptir

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 182. Bölüm Analizi 26 Eylül Detaylı Özeti” üzerine 19 yorum

 1. Hayat dedi ki:

  Analizin için çok teşekkür ederim canım. Izlememek imkanlilar için çok iyi geliyor canım. Ellerine sağlık .Allah ama hep sağlık ve mutluluk versin. Yazilarin ile beni ve daha kac insanı mutlu ediyorsun. Teşekkürler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hayatcım teşekkür ederim canım. Güzel duan için de çok teşekkür ederim amin inşallah hep beraber sağlıkla mutlulukla huzurla yaşayalım inşallah.

 2. Aytac azeri fan dedi ki:

  Ben artik siteden cikyorum cok uykum var gitip uyuycam sizede iyi geceler tatli ruyalar canarim ben yarin rabimiz izniyle siteye acak akisam dizimiz bitik de sonra gir bilcem o zaman kadar kendiniz iy bakın gorusuruz

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım 🙂

 3. Gozel dedi ki:

  Ya arkadaşlar iy gijeler hepinize kusuruma bakmayyn ben galyba birden parladym ya napayym elimde dil dizi başladygyndan beri siteden cykmyyorum kizim diyoki” annem birak telefony yemegini iy zatan gun boyy internetde oturdun gozlerin şişdi gitdi” diyo enazyndan kojam yok yanymda o olsa cok sinirlenejek bendende degerlimi diye neyse dizide guzel başlamyş umarym devamyda guzel olur cizgisini bozmaz biz bu dizini saflygy,masumlygy icin sevdik
  Iy gijeler iki varsynyz

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Gozelcim, sende iyi ki varsın seni seviyoruz biz.

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 4. Aytac azeri fan dedi ki:

  Canım aslim elerine yureyine salik cok guzel olmus tesekur ederim sen gozel arkadasimiz sevdirdin rabizmiz de seni sevdirsi insallah iyi ki varsin iyi geceler ask aylesi siz cok sevyorum ha bu arada yeni fragram cikmis ben izledim zəhranı talibi ola oglani sesi vardi fragram da ama kendisin gormedim ben qaliba zehrani iç gele o oglani tanyorum bir baska dizde gormusdum kendisini sesin de heme tanidim bakalim benim tandigim kisimi cikcak hagi dizde de gordun diye sorcaksaniz hani trt 1 de yaylanyordu ya eski de küçük hanim efendi diyue bir diz ben orda gormusdum hata orda da bas rolu oynaya cocuku isimi omerdi qizin da neliman o dizide bulent diye biri vardi ben zehrani talibi onu oldugun dusunyorum siz izlediniz mi bilmyorum ben sesin de ona bezetim bakalim omerin cikcak

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah aytaccım, Resul abimiz başlık açmış adını sen koy cemil kimdir diye resmi var orada istersen bak o sayfaya o kişi mi senin dediğin?

 5. Alya dedi ki:

  Öncelikle analiz her zaman ki gibi çok güzel elinize sağlık.ateş böceği şarkısıyla anasınıfı yıllarıma döndüm 23 nisanda dansını yapmıştık.diziye gelirsek de yine biraz durgundu ama bunu kötü olarak söylemiyorum durgun olması ıyi yarın öbür gün kötüler iş başına geçer bu bölümleri çok ararız diye korkuyorum.şu an tamamen zehranın yanındayım tam destek.eeeee sonuçta kız evi naz evi diye boşuna dememişler.ömer beyden bu sürprizlerin devamını bekliyoruz.ve gelelim yeni kız sabaha.ben sevdim onu ya enerjisi çok iyi ve komik bi kız.avareyle de iyi bi ikililer.ben onun ilerleyen bölümlerde kötülük yapıcağını hiç düşünmüyorum umarım yanılmam.

  1. aslı dedi ki:

   Sabah, kötülük yapacak biri değil. hem Zehra’nın da arkadaşı. Ondan zarar gelmez asıl ona zarar vermek isteyecek çok düşman olacak etrafında. hemde öyle böyle değil.

   Ateş böceğinden bahsedince Zehra direk aklıma o geldi.
   Ömerden değişik sürprizleri bende bekliyorum bakalım kendisini ne kadar aşacak Ömer.

 6. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar Aslıcım.Analiz yolunda,teşekkürler.3 kuruşa 5 köfteye çok güldüm.Böyle deyimmi vardır?Aleve gelince.Bir gün birisi Molla Nasrettine söylüyor ki Molla oglun düştü,aklı başından çıktı.Diyor ki gören çıkan ne imiş,aklı evvelden yoktu.Alev de evvelden ruh hastası idi.Sabah iyi ki Zehranın arkadaşı çıktı,zararı dokunmaz.Şiiri kendin yazmışsın,çok güzel ve dogrudur kızım.Salamat kal,ellerin agrımasın.Polad amcanın selamı var ve diyor ki son 2 analiz sanki bir az deyişik,yeni bir nefesi vardır.O nasıl söyledi,ben de öyle yazdım.Görüyormusun yazını bir az da amcan uzatdı.

  1. aslı dedi ki:

   evet var ablacım:)
   bir haksızlık olduğunda, bir şeye emek karşılanmadan alınmak istenince, bir şey çok fazla istendiğinde kullanılır.
   3 kuruşa 5 köfte
   Ve güzel duana amin inşallah diyorum ablacım, biran sanki beni gördüğünü ellerimin halini biliyormuşsun gibi geldi. Sabahı bende sevdim. O da bana bende biraz ona benziyorum.

   Polad amcam bile fark etmiş 🙂
   doğru biraz değişik, ben bile yadırgıyorum 😀
   Çünkü, Ömer değişik, bana hayat veren enerji veren o gözler bir değişik.
   Canlarım benim hanım ablam ve Polad amcam iyi geceler size siz seviyorum

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 7. Könül Azeri dedi ki:

  Aslıcım ellerine sağlıq ben akrabamda tekrarın izlemek imkanm var.Ama yarn okulda toplantıya katılacam o yüzden izleyemicem.Bu günkü bölümde ne baş verdi banada anlatn lütfən.

  1. aslı dedi ki:

   183. bölüm analizini de gönderdim ama sana kısa özet geçeyim.
   Ömer ve Zehra Salim amcaya evlendiklerini söylemek için mahalleye gittiler. Ömer içeri girmeden dışarıda bekledi. Zehra sessizce girdi evine ve babasının konuşmalarını duyunca ağlayarak evden çıktı söyleyemedi Zehra.
   Salim amca kızım bana hiç yalan söylemedi başımı öne eğdirmedi dedi.
   emlakçı dükkanına Yener’e benzeyen biri geldi.Sabah2ı biraz sıkıştırdı gitti.

   Alev akıl hastanesine kaldırılmış. Müzeyyende onunla kalacakmış.

  2. aslı dedi ki:

   Sana kolay gelsin canım. mesaj yazdım ama henüz çıkmamış seni atlamadım yazdım sana canım

 8. Gunay dedi ki:

  Aslicim baksana Gozel arkadasimiz ne kadar mutlu olmus. Onun bu mutluluguna mende mutlu oldum. Bu bolumu cok beyenmisdim analizi okuyuncada cok keyif aldim. Dusuncelerimiz tam olaraq ust-uste dusur. Tam istediklerimi hem izledim hem okudum. Bi bilsen 181 bolum bitenden 182 bolum baslayana kadar kac kes kendi kendime keske opmesine izin vermese dedim. Izin verseydi zaten eski Zehra olmazdi. Bu arada 181 bolum analizinde yorumuna cevab yazdim. Internetde sorun vardi sanki, cikacagina umud edirem.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Günaycım, sizleri mutlu gördükçe bende çok mutlu oluyorum ne güzel bir duygu bu 🙂
   Evet Zehra Ömer’in onu öpmek istemesinde ona izin vermedi çok da iyi oldu.
   Olması gereken oldu.
   okudum canım. Sende sağ olasın.
   Ben hemen cevap yazamasam da gördüklerime geç de olsa cevap veriyorum canım.

 9. Gozel dedi ki:

  Ay sonunda geldi garaşylan misafirim Aslijim cok cok cok ama cok teşekkur ederim gun boyy bu analizi bekledim vay bu bolume bayyldym Omerden bunlary duymakda varmyş cok iy bir bolum olmuş Aslim uzat kujukde olsan buni yazan ellerini opuyum

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim iyi geceler canım, çok teşekkür ederim. Seni böyle mutlu görmek beni çok mutlu etti.
   Estağfurullah olur mu öyle şey, senin mutlu olman bana yeter.
   Seni kocaman öpüyorum ve sana sarılıyorum canım benim

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.