Adını Sen Koy 18 Mayıs Analizi 174. Bölüm Özeti

Burak 19 May 2017 Adını Sen Koy  0

Sen Benim; İlk Görüşte Değil, Her Görüşte Aşık Olduğum, Kalbimde Büyük Bir Heyecan, Gözlerime Baktığında Sana Olan Sevgimi Anlayacaksın Korkusu Taşıdığım Tek İnsansın. Çünkü, Sana Olan Sevgim Aşkım Hiçbir Yere Sığmadı. Bir Tek Gönlüme Sığdı. Şimdi Gönlüme de Sığmıyor. Gözlerimden Sızıyor. Gözlerime Bak Ve Anla Seni Ne Denli Sevdiğimi Sözlere Dökemediğim Kelimeleri Bir Bir Oku Gözlerimden Ve Anla. Nar Olunmadan Nur Olunmazmış Yaktın Beni Nar Eyledin, Şimdi de Sevginle Aşkınla Nur Eyle. O gün Geldiğinde Beni Bırakıp Terk Etme.

Ayşe ile Nihat’ın evlilik yıl dönümü ve Nihat Ayşe için tek taş yüzük almış, bunu hediye edecekti. Ömer’in çalışma odasındayken Nihat’a gelen telefon üzerine yüzüğü almayı unutarak dışarı çıkan Nihat ve daha sonrasında odaya giren Alev yüzüğü gördü. Ömer Zehra ya aldı zannetti ve yüzüğü aldı sakladı.

Sonra dan Alev, Ayşe için alındığını öğrenince yerine koydu. Nihat buldu.

Nihat, Ayşe ye bütün aile bireylerinin yanında salonda Ayşe’ye güzel sözler söyleyerek verirken Alev yine Alevliğini yaptı.

Lafı Zehra ya getirdi Alev. Tek taş yüzük aşkın sembolüdür diyerek Zehra yı ezmeye çalışırken Ömer Zehra ya sahip çıktı. Zehra’nın elini tutarak Alev’in ağzının payını verdi. Zehra benim karım, bizim aşkımızın sembollere ihtiyacı yok, Zehra ya bakarak öyle değil mi diye Zehra ya sordu.

Ama ne yazık ki, Zehra Ömer’in sorduğu soruya cevap veremeden Müzeyyen hanım araya girdi. Bu gün çok özel bir gün, gereksiz konuşmalarla bu günü bozmayın oturun dedi.

Bu yapılır mı Müzeyyen teyze? Zehra ne güzel cevap verecekti. Neden araya girdin ki sen?  Zehra cevap veremedi. Ömer de bizde merakla ne cevap verecek diye bekliyorduk oysa.

Nihat sonun da Ayşe için aldığı yüzüğü, kazasız belasız Ayşe’nin parmağına bu yüzük, sonsuz mutluluğumuzun sembolü olsun diyerek taktı. Ayşe çok mutlu sevgiyle aşkla eşine sarıldı. Herkes de onlara baktı.

Alev yine baş rolde hemen araya girdi, araya girmesen hatırım kalırdı Alev. Tek taş evliliğin simgesi, sonsuz aşkında ifadesidir derler, derken Zehra ile Ömer birbirlerine baktılar. Zehra boynunu büktü yine.

Yapma be kuzum sen Ömer’i sevmeye başladın tamam anladık da, Ömer’i dinlemiyorsun ki, hep boynunu büküyorsun. Sen Ömer’e konuşma fırsatı versen de bir görsen  bak o sana neler neler yapacak. Seni çok mutlu edecek, gerçek eşi yapacak. Ama sen hep kaçıyorsun. Aşk dan kaçılmaz Zehra hele kendinden, o yüreğinden hiç kaçamazsın Zehra. 

   

Cevriye halada; evlilik de bunun içindir, bir ömür aynı yastığa baş koymak için dedi.

İyi hoş söyledin halada, Alev nerden bilsin gerçek aşkı, hiç yaşamamış ki. Hayal dünyasında Ömer’in aşkı ile yaşıyor O. Karşılığı olmayan ve olmayacak bir aşkın hayalini yaşıyor Alev. Bir gün o hayal dünyasından gerçek dünyaya geçiş yapacak Alev de, kim bilir ne zaman?

Ayşe çok mutlu yüzüğünü annesine ve Zehra ya gösterdi. Zehra tebrik etti. Ayşe eşine bir an evlilik teklifi yapacaksın zannettim diyerek sarıldı. Nihat da 20. Evlilik yıldönümümüz de planlıyordum ama istiyorsan yaparım dedi.

Müzeyyen hanım da bu söz üzerine, sizde Ömer ve Zehra da uzun yıllar birlikte olursunuz dediğinde bizimkiler yine birbirlerine baktılar.

Bunun bir oyun olduğunun ve sona erecek olduğunu sadece ikisi biliyordu ve zaman da giderek azalıyordu. 

Ayrılık çanları şimdiden çalmaya başladı Zehra’nın yüreğinde, istemese de bu bir anlaşmaydı ve bir süresi vardı. Süre bitince anlaşmada bitecek Ömer ve Zehra ayrılacaktı. 

Zehra bunun bilincindeydi ve kendini duygularına kaptırmak istemiyordu. Ya karşılığı yoksa diye düşünüyor da. bir dinlese Ömer’i, izin verse konuşmasına, Zehra’nın duygularının Ömer tarafından büyük bir sevgi ile karşılık bulacağını anlayacak ama fırsat vermiyor ki, inatçı keçi Zehra.

Ayşe de, 10 yıl sonra da yine böyle kutlayalım, tabi küçük kervancıoğulları ile birlikte dedi.

Ayşe, Ömer ve Zehra dan bebek beklediğini söyleyince, Ömer’in o rahat oturma pozisyonu değişti. Zehra da Ömer de tedirgin oldular. Çocuk olamaz ki, nasıl olsun. İşiniz zor Ömer bey herkes sizden bebek bekliyor.

Müzeyyen hanım, Ayşe’nin küçüklük anısını anlattı. Ayşe’ye büyüğünce ne olacaksın? diye sorunca, anne olacağım dermiş.  Ömer de o bir meslek değil dermiş. Ayşe, abisine sen baba Zehra da anne olunca aynı şeyleri söyleyecek misiniz dedi. bizimkiler yine birbirlerine baktılar.

Zehra bu konuşma üzerine çok hassaslaştı, anne olmak elbette ki, Zehra’nın da isteyeceği çok güzel bir duygudur. Ama işte kimsenin bilmediği aması var bu evliliğin.

Bir bayan için en büyük kariyer iyi bir anne olmaktır. Bir anne önce bebeğini 9 ay karnında taşır, sonra kucağında, daha sonra ise bir ömür yüreğinde. Bundan iyi kariyer mi olur.

Canım halamızın can damarına dokundu bu sözler, onunda evladı yoktu ve Nihat’ı evladı gibi görmüş, sahiplenmiş, büyütmüştü.

İş, güç, kariyer gelir geçer de, evladın yerini hiçbir şey tutamaz, her şeyin bir vakti saati vardır fazla ertelememek lazım dedi, Nihat Ayşe’nin gözü ile uyarması ile halasına sarıldı.

Halacım her şeyin hayırlısını istediğimiz gibi, evladında hayırlısını istemeliyiz Allah dan. Olmuyorsa vardır elbet bir hikmeti.

Zehra bu duygusallığa daha fazla dayanamadı ve odasına gitti. Ömer de hemen arkasından müsaadenizle diyerek gitti. Zehra yı düşünen düşünceli eş Ömer. Zehra yı merak etti.

Mehtap da Betonun peşinde takip de telefon gelince Mehtap’a, Beton fark etti Mehtap’ı ve hemen kayboldu ortalıktan.

Zehra odasında, koca bir yalanın ortasındasın, herkesin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsun diyor kendi kendine. Elindeki yüzüğe bakarak bu da yalan bu oda da dedi.

Sonra kendilerine hediye edilen o resimlerine baktı, geçmişe gitti taa ilk güne, Ömer ile sözleşme yaptıkları günü ve Ömer’in söylediklerini hatırladı Zehra.

Ömer o zaman 6 ay evliymiş gibi davranacaksın, 6 ayın sonunda avukatımın aracılığı ile sözleşmeli bir şekilde ayrılacağız demişti.

Zehra daha sonra evlendiği imza attığı o anı, en sonda da Ömer’in bizim aşkımızın sembollere ihtiyacı yok dediği anı hatırladı Zehra.

Ve bütün bunların hepsi bir anlaşmadan ibaret, hepsi bir oyun, hiçbir şey gerçek değil dedi.

Ah be Zehra ah aşık kız, sen bir anlaşma ile bir sözleşme ile başladın Ömer ile yaşamaya, 6 ayın sonunda ayrılmak üzere ama bu geçen süre zarfında, siz Ömer ile birlikte neler neler atlattınız. 

Birbirinizi yakından tanıma fırsatı buldunuz, hala da tanımaya devam ediyorsunuz.

Ömer seni tanıdı, sevdi, aşık oldu. Aynı şekilde sende ona karşı boş değilsin. Ömer’in senin ile konuşmak istediği zamanda ona konuşma fırsatı verseydin, şimdi bu kafanda mevcut var olan bitecek diye düşündüğün evliliğin bitmemesi için Ömer’in elinden geleni yapacağını görecek vede anlayacaktın.

Çünkü, Ömer seni seviyor ve senden ayrılmak istemiyor, seni gerçek eşi gibi görüyor Zehra bunu anla artık. 

Sen artık Zehra Kervancıoğlu olacaksın. Zehra Kaya değil ve kimseye de yalan söylemek zorunda kalmayacaksın. Özgürce ben Ömer’in eşiyim, Ömer Kervancıoğlu benim eşim diyeceksin Zehra. Tabi Ömer’in konuşmasına izin verirsen, Ömer de konuşabilirse her şey çok güzel olacak. Ah bir de konuşabilseniz.

Ömer geldi odaya, iyimisin? Neden öyle birden geldin Alev yüzünden mi? diye sordu.

Zehra da, Yüzük için çağırdılar takılınca geldim dedi.

Ömer, üzüldün sen deyince, Zehra inkar etti.

Ömer ısrarla sormaya devam etti, Zehra cevap vermemek için diretti sonunda kazanan Ömer oldu.

Zehra, ben içerde kendi mi çok kötü hissettim. Herkese yalan söylüyor olmamız beni rahatsız ediyor. Ne yüzük nede Alev’in söylediklerine üzülmedim yalan söylüyor olmamıza üzülüyorum.

Onların bizimle ilgili bir sürü hayali var, bir sürü beklentileri var dediğinde, Ömer; senin diye sordu Zehra ya ve yine cevap alamadı belki de aldı biz görmedik göstermediler.

Ömer, Zehra seni seviyor senden ayrılmak istemiyor ama bunu sana söylemeye çekiniyor, senin onun gibi düşünmediğini, bu sözleşme bittiğinde ayrılmak isteyeceğini düşünüyor. 

Buna sebep ise; geçmişte senin o zorba Ömer zamanlarında her fırsatta anlaşma bitince ne yapmak istiyorsan yaparsın ama anlaşma bitene kadar benim kurallarıma uyacaksın sözün ve daha bir sürü buna benzer aranızda geçen sözlerden dolayı çekiniyor Zehra. 

Her şey sende bitiyor Ömer. İlk adımı senin atman gerekiyor. Gerçi sen ilk adımı atıyorsun da inatçı keçi Zehra seni dinlemiyor. Bir yolunu bulacak sözünü dinleteceksin Ömer.

Ömer Zehra için yüzük siparişi veriyor 🙂 Ömrü hayatında daha önce bir bayan için hiç yüzük almamış nereden mi biliyorum? Yüzük ölçüsü gerektiğini bilmediği için biliyorum 🙂

Cevriye halamızda akşam için büyük bir sürpriz hazırlıyor bunun içinde Zehra dan yardım istedi halamız ve Zehra da seve seve kabul etti. Cevriye halanın büyük değişimini göreceğiz anlaşılan hadi bakalım halacım sen prensesler gibi çok güzel olmuşsundur eminim buna azminle gayretinle.

Cevriye halamızın akşam giyeceği elbise hazır, saçı yapılacak onu da Zehra yapacak saç modellerine bakmak için Ömer’in çalışma odasına gitti Zehra.

Ömer ise Zehra için tek taş yüzük beğendi bir tane resmini maille gönderdi kuyumcuya telefonda konuştu beğendiğim modelin resmini gönderdim derken Alev duydu. Sen her yerden çıkmasan olmaz mı Alev.

Ömer Zehra’nın parmak ölçüsünü isteyen kuyumcuya öğrenip göndereceğim dedi de nasıl öğreneceğim diyor kendi kendine. Kocası sensin Ömer bir yolunu bul öğren bakalım.

Zehra geldi bilgisayardan saç modellerine bakabilir miyim dediğinde, ekran da tek taş yüzüğün olduğu sayfa açıktı Ömer hemen onu kapattı ve gel dedi yanına çağırdı.

Zehra Ömer’in yanına oturdu bilgisayardan saç modellerine bakmaya başladı Zehra.

Ömer her fırsatı değerlendirip Zehra ya biraz daha yaklaştı, Zehra da ben hallederim dedi 😀

Ömer parmak ölçüsü derdinde alyansımı alsam diye düşündü içinden, iyice yaklaşıp parmağına bakıyor Zehra’nın. Ömercim yalnız bakarak ölçü alınmıyor haberin olsun 😀

Demir’in Leyla için biberden yüzük yaptığı sahne geldi aklıma bir an.  Ömer öyle orijinal bir şey düşünüp de parmak ölçüsü alamadı.

Zehra’nın yanından kalktı Ömer, odanın içinde dolaşıyor o ölçüyü mutlaka almalıyım diyerek.

Alev ise delirdi salondaki yastığı aldığı gibi fırlattı yastık dan ne istiyorsun Alev? Zehra Ömer’in eşi istediğini alır sana ne cadı.

Hediye abla da her zaman ki gibi Alev’in kahvesini yapmış getirmişti Alev bir yudum aldı beğenmedi. Zehra ya olan öfkesini Hediye abladan çıkardı Alev. Kalbini kırdı demediği laf kalmadı.

Teyzesi de gördü bunu ve Alev’e neler oluyor diye sordu.

Alev de, bu evde bana yer yok, hediye bile Zehra ya gösterdiği saygıyı ve özeni bana göstermiyor dedi.

Herkes sana yeterince ilgi alaka saygı gösteriyor da, sen insanlara saygı göstermiyorsun Alev. İğneyi önce kendine, çuvaldızı sonra bakasına batır Alev.

Teyzesi de, saygı verilen değil, hak edilen bir vasıftır. İnsanların kalbini bu şekilde kırmaya devam edersen etrafında hiç kimse kalmayacak dedi.

Kalp kırmak Kabe yi yıkmak gibidir. Ya kırdığın gönlü Allah seviyorsa? Bilemezsin, bilseydin ödün kopar dokunamazdın Mevlana.

Müzeyyen hanım mutfağa gelip, Hediye abla ile konuştu gönlünü aldı. Hediye ablada akşam için istediğiniz bir şey varsa deyince, akşam için organizasyonu Cevriye hanım yapıyor o nasıl istiyorsa öyle olsun dedi. anlayışlı bir Müzeyyen hanım gelmiş özüne dönmüş iyi de olmuş. Alev’in oyunundan son anda kurtuldu.

Ömer bir yolunu bulup ölçü alma derdin de de başaramıyor bir türlü, benim alyansım sıkmaya başladı açtırsak mı ki, senin ki nasıl? Zehra iyi dedi.

Ömer Zehra’nın elini aldı, istersen ikisini bir götüreyim parlatmak falan gerekir ikisi de aynı olur deyince,

Zehra; bence gerek yok yakında çıkaracağız zaten dedi.

Elini yavaşça çekti Zehra. Ömer’in ellerinin arasından kayıp gitti Zehra’nın eli ve Zehra’nın söyledikleri Ömer’e dokundu. Ömer Zehra’yı kaybetmek istemiyor.

Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı nede sonu vardır. Sizin de aşkınız sonsuza kadar sürecek ancak sizi birbirinizden ölüm ayıracak, kim bilir belki ölüm bile sizi ayıramayacak kader der susarım ötesi yok.

Betonu anlayan çözen var mı? kiminle mesajlaşıyor bu sürekli?

Zehra odasında Cevriye hala için takı seçiyor, kendi kendine de bir gün bitecek, her şey den herkes den ayrılacaksın kendine gel diyor.    

Sende ayrılmak istemiyorsun Zehra, Ömer’i eşin, Ayşe’yi görümcen, Müzeyyen hanımı annen, Asya’yı yeğenin, evi evin gibi, odayı kendi odan gibi benimsedin. 

Bahçesine bile çiçekler ektin bahçeyi de sevdin sen. Ev halkını Ökkeş amcayı, Hediye ablayı, Cevriye halayı çok sevdin sen Zehra. Nihat da Mert de senin abin gibiler. 

Sende gitmek istemiyorsun ayrılmak istemiyorsun Ömer den Zehra artık kabul et sen Ömer’i seviyor ve onu eşin olarak görüyorsun Zehra.

Ömer geldi odaya ve Zehra yı çekmecesine bakarken gördü. Zehra odadan çıkınca hemen çekmeceden Zehra’nın bir yüzüğünü kutusundan aldı. Zehra geri gelince yakalandı ancak yüzüğü çoktan almıştı Ömer.

Zehra bir şey mi arıyorsun dediğinde, Ömer kol düğmelerimi dedi. Zehra yerini gösterdi Ömer 2 kol düğmesi çıkardı hangisi dedi Zehraya.

Zehra şaşırdı bana mı soruyorsun?

Ömer evet hangisi? Birini seçti Zehra.

Ayşe’nin hediyesiymiş  Zehra, taktığını görünce çok sevinecek dedi. Halanın yanına gitti.

Mert babasının foyasını ortaya çıkarmak için bir belgenin peşinde. Hilmi de bana ulaşamayacaklar dediğinde, yanındaki adam bütün delilleri ortadan kaldıramadık dedi. Hilmi çıldırdı. Alev’i aradı.

Mehtap da Betonu iyice kıskanıyor, dışarı gitmesin kimseyle buluşmasın diye dükkanı temizletiyor.

Ömer yüzüğü aldı çalışma odasında, yüzük çok küçük parmağına olacak mı diye yüzüğe baktı Ömer. İnşallah olur. Ömer beğenecek mi diye soruyor kendine.

Zehra salonda hala ile birlikte konuşuyorlar, halamız Zehra yı öve öve bitiremiyor. Sen Ömer Kervancıoğlunun eşi ol, bu zenginliğin, şaşalığın ortasına otur, bir o kadar da mütevazi ol, sağındakini solundakini düşün dedi.

Ve Zehra yı ayağa kaldırarak, sana da anne olmak çok yakışır, oyalanmayın, elinizi çabuk tutun dediğinde Alev arkada konuşmaları dinliyordu sessizce.

Ömer ile senin bebeğin ne güzel ne şeker olur dediğinde Zehra’nın yüzü kızardı, hala da hemen de utanırmış diye yanaklarını sıktı. Hemen bir bebek yapın Ömerciğimin ayakları kesilsin yerden mecnun gibi dolanıyor ortalık da dedi. Alev arkada çıldırıyor.

Halamız, Zehra ya sen de git giyin Ömer’in eşisin en nihayetinde çok güzel olmalısın, bak ben bu yaşımda nelerle uğraşıyorum dedi.

Zehra da içinden Ömer Kervancıoğlunun eşi dedi. oh be sonunda Ömer’in eşi olduğunu kabul ettin Zehra. Ömer de geldi hazırlanmayacak mısın? dedi Zehra da odasına hazırlanmaya gitti.

Zehra akşam için elbise seçiyor, Ömer’in beğendiği pembe bir elbise varmış onu giymek istedi sonra vazgeçti.

Herkesi kandırıyorsun bari kendine yapma dedi Zehra.

Ömer geldi odaya Ayşeler geldi, bir an önce hazırlanalım en son aldığım kravatı gördün mü? Diye sorunca Ömer. Zehra içinden gerçekten eşiymişim gibi davranıyor dedi.

Yakında gerçek eşi olacaksın Zehra az kaldı 🙂

Zehra’nın o dalgın halini fark etti Ömer. Neyin var dalgınsın dediğinde, Zehra yok bir şeyim dedi. Ömer bu elbiseyi olur diye pembe elbiseyi gösterdi, Zehra da ben bunu beğenmiştim dese de gönlü o elbiseyi giymeyi istiyordu.

Ömer gelirken benim kravatımı da getirir misin dedi. Zehra elbiseleri aldı çıktı odadan.

Akşam olmuş, Ömer arkasını giymiş hazır Ökkeş amcayla telefonda yüzük hakkında konuşurken, Zehra odaya girdi Ömer Zehra ya bir kere daha aşık oldu.

Çok güzel olmuş, elbise yakışmış dedi.

Zehra da, senin seçtiğin elbise olduğu için öyle söylüyorsun dediğinde,

Ömer hayır çok güzel o yüzden dedi.

Ve Ömer Zehra ya teşekkür etti, benim seçtiğim elbiseyi giydiğin için diye. Zehra da utandı.

Ömer çıkalım mı dediğinde Zehra tamam çıkalım dedi ancak aynanın önünden geçerken saçını fark etti. Ömer’e kardeşi ile konuşacağını söyleyip sen git dedi.

Ömer tek gitti salona Zehra saçını yapıp öyle geldi salona.

Alev, Zehra dan önce geldi salona Ayşe ve Mert çok güzel olduğunu söylediler Ömer hiç fark etmedi bile.

Ömer elindeki çayı masaya koyup ayağa kalkınca, Alev kendisi için kalktığını düşündü ama Ömer Zehra için kalkmış elini Zehra ya uzatmıştı.

Zehra dan habersiz olan Alev kendisine uzandığını düşündüğü elin Zehra ya uzatıldığını anlayınca çok kötü bozuldu.

Ömer’in keyfi yerinde. Herkes halayı merak etti, Nihat uymuştur deyince, Zehra hiç sanmıyorum birazdan gelir dedi.

Ve Halamız salona geldi herkes şaşkın, Ömer yavaş gel paşam, Alev baştan aşağıya süzdü, Nihat hala dedi, diğerlerinin ağzı açık kaldı. Değişimden haberi olan Zehra ise çok mutlu.

Halacım gel de görelim prensesler gibi çok güzel olduğun kesin çünkü; Ömer fena yürüdü 🙂

 

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 18 Mayıs Analizi 174. Bölüm Özeti” üzerine 35 yorum

 1. Aylin dedi ki:

  Lale ve Fati bilmiyorum izliyorsunuz yoksa izlemiyirmusunuz .ben özetini geciyim . Alışkanlık oldu bende . Şimdi Cevriye halanin muhtesem gelişi . Cevriye hala geldi Zayıflamış tıpkı alevin elbisesinin aynısını giymis,saçlarını aynı alev gibi toplamış . Alev yudgunuyor sokta bir sey söyleyemiyor. Her kes Cevriye halaya bravo dedi . Cevriye halada benim su damlam bana yardımcı oldu birazda onun başarısı .Omere karısını ovdu .Omerde gülümseyerek Zehrani izliyor . Ayse abicim ne o karinin başarısından kendine paymi cikariyorsun dedi ,Omerde Aysecim tabiki pay çıkarıyorum ,cikarmiyimi dedi . Zehra Omere baktı . Neyse yemek masasına geçtiler .cimrilikden yemek yok direk tatli servisine geçmişler . Yinede konu Cevriye hala . Omer Sürekli saatine ve kapıya bakıyor heyacanli . Ökkeş amcani bekliyor . ZEHRA BUNU fark etdi ,Omere senin isinmi var dedi Omerde hayır niye sordun dedi ,Zehrada sürekli saatine bakıyorsun dedi . Omerde hayır isim yok sana oyle gelmiş hem sen benimi izliyorsun dedi Gülerek . Zehrada hayır sen bakıyordun öylesine gördüm dedi . Sonra Omer demek supiriziniz buymus ,Cevriye halaya bakarak ,dedi .Zehrada evet dedi nasil olmus dedi . Omerde iyi olmus dedi . Sonra Omer dediki o zaman sende Hazir ol dedi . Zehrada neye deydi ,Omerde suprizlere dedi . Guluyor Omer . Ve yine saatine bakti Zehra yine bunu gordu ama bi sey soylemedi . Zehra ve Ömer böyle fisir fisir konuşurken Ayse ve Nihat onları izliyor ve gülüyorlar . Neyse yemek yerine tatliyi yemisler kalkışmışlar . Omer çalışma odasında Ökkeş amcani bekliyor . Bu sırada Zehra geldi Omere pasta ve meyve suyu getirmiş . Sen yememiş dedi . Omer aldı masaya koydu. Omer korkuyor Zehra anlayacak diye ,tamda o anda Ökkeş amca geldi Omerde okkes amcaya bize biraz müsade edrmisin dedi ,Ökkeş amca çıktı . Zehrada anlamıyor, Omerin neden böyle yaptığını anlamıyor . Niye konuşmadin dedi . Omerde ha ben onu sonra gorurum dedi Zehrada ayip oldu ben cagiriyim dedi Omerde hayır dedi . Sonra Zehra çıkıyor odadan ,Omerde sen dedi Zehra geri döndü .Omer ne diyeceğini bilmedi . Sonra pasta dedi ,pastadan yedi çok guzel olmus dedi ,Cevriye hanima tessekur ettiğimi dersin dedi . Zehrada soylerim dedi. Çıktı . Ökkeş amca geldi yüzüğü getirdi . Verdi ve çıktı . Omer derinden bir nefes aldı yüzüğe baktı . Sonra dediki bu tamam da nasıl vereceksin .Sonra yüzünde gulumse . Hadi bakalım Omer Kervancioglu dedi . Gece odalarindalar . Omer yuzuge bakıyor Zehra odaya geldi, Omer heyecandan yatağa eğildi . Zehra ne yapıyorsun dedi , Omerde yatakları ayırıyorum dedi . Omer yüzüğü düşürdü . Haberi yok kaç kere o yüzüğün üzerinden Zehrada Omerde geçti , yüzüğü gormediler . ZEHRA YATAĞINA girdi Omerde uyuyormusun dedi Zehrada Evet, uyumayimi dedi . Omerde uyu dedi . Omer yuzugun kabini cebine koymuş onu nasıl çıkaracağını bilmiyor . Sonra Zehraya dediki ben pirjamalarimi bulamıyor Zehrada her zamnki yerinde dedi bi daha bak . Omer çıkıyor Zehrda ışığı kapatirmisin dedi . Omer kapattı . Sabah olmus Zehra uyandı . Omer hala uyuyor . Zehra banyoya geçti .o sırada asya geldi odaya bebeği kucağında, yüzüğü gördü alıp bebeğin parmaklarına saldı . ZEHRA geldi kimler gelmiş dedi . Asyada Zehra abla annem beni her sabah öperek uyandırıyor Hadi bizde dayımı öperek uyandiralim dedi . Zehrada Asyacim sen anneni çok sevdiğinden ,annen seni öperken uyaniyorsun, dayında seni çok seviyor dedi ,hadi onu op uyansin .Asyada evet dayim beni cok seviyor ama senide çok seviyor dedi hadi birlikte uyandiralim . Zehrada tamam dedi . Omerde bütün bunları duyuyor ve guluyor çok mutlu Zehranin onu öpeceğini sanıyor . Zehra geldi eyildi Omeri opmeğe ama opmedi .Asyacim bu gun opme sirasi sende dedi Asyada dayisini opdu . Dayisi ona sarildi biraz Asyayla oynadi . Omer cok mutlu . Zehrada guluyor. Zehra balkonda hava alıyor Omer geldi,sen burdamiydin dedi . Sonra adadan konuştular Omerde seviyormusun dedi ,Zehrada bilmiyorum dedi ,Omerde nasıl yani sevip sevmediğini bilmiyormusun. Zehrada bilmiyor dedi. Omer tekrar sordu nasıl yani bilmiyormusun sevdiğini ( bu konuşmada aslında OMER başka bir sey düşünüyor ) . Zehrada hayır bilmiyorum çünkü daha önce hiç gitmedim . Ayse geldi .zehra asyani krese goturecekmis. Omerde birlikte götürelim dedi. Gitdiler . Zehra ve Omer asyanin elinden tutmus gidiyorlar cok hos goruntu . Cok tatlilar . Zehra ben asyayi iceri birakib geliyorum dedi . Omerde adaya gidelimi dedi . Zehrada şimdmi dedi . Sonra Omer sen asyayi bırak sonra konuşuruz dedi . Zehra gitdi . Omere yüzüğü çıkardı .aha yuzuk yok . Eve gelmişler Omer harıl harıl yuzuk arıyor . ZEHRA odaya geldi . Kapiyi açtı Omere değdi . ZEHRA özür diledi bir seymi arıyorsun dedi .Omerde sürekli arıyor . Zehrada ne aradığını söyle birlikte ariyalım dedi . Omerde kalemimi dusurdum dedi . Zehra burda dusurdugune eminmisin dedi . Omerde evet sonra Omer cekmeceye bakti kalem ordaymis. Zehra guluyor . Omerde neden guluyorsun dedi bu benim için çok önemli ben bütün imzalarimi bununla atıyorum dedi . Zehrada o zaman gözün aydın dedi . Omerde bak hala dalga geçiyorsun dedi . Neyse Omer tüm evi aradı. Yüzük yok . Sonra yine odasina geldi Asyada geldi . Resim çekmiş üzerine su dökülmüş . Dayısına getirmiş kurutmak için . Bebeğide kucağında . Dayisida tamAM kuruturuz dedi .Zehrada odaya geldi . Omerde sen bunları kuruturmusun dedi . Zehrada tamam dedi . Zehra Asyaya Sen dayinle oyna ,bende bunları kurutuyum dedi . Omer tamam ellerimi yikayip geliyim , oynayalım dedi . Omer banyoya geçti ,Asyada arkasindan ,Omer asyaya ,sen Zehra ablanla oyna, bende geliyorum dedi. Asyada tamam, ben Zehra ablamla Yuzukculuk oynayim dedi . Omer tam tam dedi Banyonun kapisindalar. Omer oyncak bebeğin parmağında yüzüğü gördü . Sonra Omer benim prensesimin cani oynamak mu istemiş dedi . Asyayi kucagin aldı . Uçurtma oynuyorlar . Omer asyayi uçuruyor . Omer hadi bebeginide al onuda ucuralim dedi bebegi aldilar . Uca uca banyoya gitdiler .. Omer bu yuzugu aliyim, soz sana bunun daha gozelini alacagim dedi . Bunu Zehra ablana verecegim Vermesek cok uzulur dedi . Asyada , tam Zehra ablama vereceksinse ala bilirsin dedi . Odaya geldiler Asyayi annesi sesledi . Omer ve Zehra odada yalnizlar. Omer biraz balkona cikalimi dedi . Zehra neden dedi . Omerde hadi çıkalım dedi
  Neyse Omer Zar zor Zehrayi balkona çıkardı . Sen burda bekle geliyorum dedi . Yüzüğü kabına koydu ve geldi . Zehra Omere bakyor . OMer konuştu . Tüm bu yasadiklarimiz ,bu oyunun içinde olmak seni ne kadar üzdüğünü biliyorum . Sonra yüzüğü çıkardı . Bunu sana aldım dedi. Zehranin yüzünde hafif bu gülümseme vardı . Bittdi …. NOT : GÖZÜN AYDIN LALECIM TAKILDIGIMIZ KONULARDAN BIRI DAHA HALL OLMUS . NEVRESIMLER DEGISMIS .

  1. fati dedi ki:

   Aylin dogru tespit izlemedim cok saol merakimi giderdin buyuk sevap isledin.. en sonunu gordum 2 dakika omerin yyzuyu verdiyi ani ha bide bi ara cevriyye halayi gordum ama men cevriye halayi tonbik halini seviyorum…anlasilan senartler kacilma olayindan sonrada yuzuk kaypetme olayini takmislar kafaya..bi yuzuk kaypetmedir gidiyor..bi kere ayse kaypetdi dun nihat bugunde omerin sira herhalde muzeyyende yada zehrada..farkindaysaz Alev demiyorum cunki onun kendini kaypetmesini istiyorum..kizlar son hafta kaldi neler olur belli deyil kiii benim hiiic umudum yok guzel seyler olucagina dair ama bu dizinin guzel yanlarindan biri sizi tanidim lutfen vaktiniz olursa yazin bende yazicam…senaristlere sesleniyorum:beklediklerimi getirib koyun onume sasirtin beni lutfen mahcup olayim vay bee haksizlik etmisim diyeyim…aslinda ben neyin ne olucani biliyorumde benimki insAllah bu sefer yanilirim kafai

  2. Lale turkmen dedi ki:

   Aylinciiiiim şu an sana sarilip opmeyi cok isterdim bu gunun surpirizi nevresim degişmesi olmuş. Aşk itirafi gibi bunuda sona saklamişlar:)))). Omerin yuzuk vericegini biliyorduk. Al kiz sana yuzuk aldim parmagina tak alevin gozune sokarsin diyerek vericegini biliyorduk oyle degilmi Faticim:) cevriye halanin zayifliyarak surpriz yapicagini biliyorduk, yemek olmicagini zaten biliyorduk pasta kek kurabiye meyve suyu olmasindan korkuyorum diyede yazmişdim. Boyle olunca gunun olayi nevresimler olmuş:)
   Dikkat etdinmi Aylincim omer ne zamandir hec işe gitmiyor. Mert Leyla alev nihat sekreter kiz var o bize kervancioglu holding diye gosterdikleri binanin icersinde. Mehtap calişdigi zamandaki ofisinde omerin boş boş gezen kizlar vardi bu ofiste onlarda yok.ha yasemin sinava girmiş onu gostermedilermi zehra omere yaseminin sinavi vardi nasil gecdigini soricagim diyor ya sonra sacini makiyazini yapip cikiyor salona daha sonra yasemin ablasina sinav hakkinda hec bir şey demedimi telefonda. Birde bu bolumde Omerin arabasi varmiydi sanirim o da gitdi 1 araba kirasida pahli gelmiş bizim cimrilere:( mahallede Leyla ile karşilaşiyor ya o zaman arabasi yokdu taksida varmiş sanirim, evine donduklerinde de yokdu, evin dişarsinda da yokdu

   1. Aylin dedi ki:

    Lalecim doğru tesbit . Şirkette sadece sekreter kiz leyla alev ve Mertde vardı . Omerin şirketini artık mert yönetiyor . Araba yoktu . Eşyayı krese yürüyerek getirmişlerdi. Yasemenin sınavını bir verdim kendisi yoktu . Salim amca ve korayda yoktu . Mehtap ve beton verdi . Betonun konu kırılmıştı. MEHTAPDA ona çorba iciriyordu . Kemiği kirilana çorba ne ise yarar onu anlamadım.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     1 haftadir salimlerin evi yok, 2.3 bolumdir salim yasemin şukran yok dunki bolumde koray yok,bir kac bolumdir Omerin arabasida yok. Bunca tasarrufa karşilik 1 kolye 1 toka 2 tek taş alindi. Cimrinin onde gideni bu dizinin yoneticileri. Utanmasalar oyuncularin parasini bile bizden sorardilar sizin icin diziyi cekiyoruz diye. Allahdan işden kovuldularda kurtulduk. Son haftayi birsel filim cekdi demişdi Resul bey artik dişarda bir yemek gorucegime umit ediyorum.

 2. A.S.K hastasi dedi ki:

  Allahim cevriyye alevle ayni kiyafeti giymis. Gozlerime inanamiyorum alevin yuzune bakmaya doyamadim alev sokkk. Icimden sanki diken cikartdi cevriyye hala ayyol. Eylenceli bolum olacak anlasilan. Her kese iyi seyirler.

 3. Könül Azəri dedi ki:

  Salam arkadaşlarm nasılsız?Desdeyinize göre teşükkür ederim.Sizi gərçəkdən hayatda görmək isdərəm♡♡♡

 4. Hanim abla dedi ki:

  Bayramınız kutlu olsun,genclik.Merhaba Aylincim.Nasılsın,iyisindir inşallah.Ne zamandır senden haberim yokdur,yazılarını okuyurum ama.Ayrılık yaklaşıyor,helallaşmak zamanı.Turkcem iyi olmadıgı için bilmeden kiminse kalbini kırdıysam,zaman ayırıp da yazdıklarımı okuyan olduysa her kese “hakkınızı helal edin” diyorum.Kızların hepisi iti zehinli,iti kalemli maşallah ve ben hepinizi çok seviyorum.Daha fazla zamanını almayım.Ama bunu demeden geçemiyorum.Zehranın Ömeri cocuk gibi arkasınca koşdurması,her defa sözünü agzında koyması dogru deyil bence.Utanıyor olmasını,heyecanını anlıyorum.Bu bir az uzanırsa saygısızlık olacak.Zehra bu edebin sahibi deyil.Ömerin” seviyorum” demesine “ailemsiz bir söz diyemem” söyleye bilir.6 ay da bitiyor zaten.Evine dönsün.Ertesi gun yine Şükran iş başında.Leyla ona her şeyi en baştan anlatsın.Şükran her şeyi yoluna koyacaktir, eminim.Kurban olurum Aytekinim,ben bu yüzden tez-tez yazmak istemiyorum.Başladımmı noktayı koyamıyorum.Söz,bu son.Kendinize çok iyi bakın.Allaha emanet olun.Bi de Ülkerle irtibatiniz olursa,bizehmet selamımı iletin ve evezimden helallik isteyin.

  1. Aylin dedi ki:

   Canim ablam. Çok sukur iyiyim sen nasilsin . Ablacim asıl sen hakkını halal et . Benden yana halali hos olsunn . Ablam ne vedasi . Inşallah kızlarla biz burda olacağız . Ben belki bir iki hafta olmam abilerimle tatile çıkacağım ama o zamanda sorun yok telefon zaten hep elimde . Bu site , sizler benim içi çok onemlisiniz . Ben her sabah kalktığımda ilk buraya bakıyorum gece uyumadan önce yine buraya bakıyorum arkadaslarim yorumlarını okuyorum ve uyuyorum hepiniz çok güzel kalpli değerli insanlarsiniz. . Aramızda mesafeler olsa bile ben hep kendimi size yakın hiss etdim . Ayrıca ablacim benim ismimi bilmen ve bana gerçek ismimle hitab etmen beni cok mutlu etti . Çok sağ ol ablacim . Ve sen ne zaman yazarsan yaz ne kadar yazarsan yaz ben hep okumaya hazırım . Ablacim su an sana sarildigimi ve yanağına bir opcuk koydugumu hayal et . ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 5. Sude dedi ki:

  Alinim Asilim Allah razi olsun Allahim her kesin Orucun namazin qabul edisin bizide olarin icide.Merak edimeyin bir haber olursa sizlerede iletirim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler sudecim:)

  2. Aylin dedi ki:

   Tessekurler Sudem

 6. Hayat dedi ki:

  Yinede çok guzel olmuş aslicim eline sağlık
  Yönetmenlerin oyunculara yaptığı saygısızlık delilirtiyor haksızlık ettiler .
  Diğer sayfada zehra omerin ask itirafını kabullenmiyecek yani bunun oyun olup kalması gerikiyor diyecekmis yinedemi ask yok yalan bu tuyodur ınşallah çünkü bu ikisi aşkı o kadar hak ettiler. Bu zamana den sadece başkaları mutlu etmek için urasdilar . Kendi mutlulukları için urasmak zamanı geldi geçti bile

  1. aslı dedi ki:

   Yönetmen söylediği sözlerden dolayı çok büyük bir gaf yapmıştır. Erkan dan vede Hazal dan tv ekranında özür dilemeleri gerekmektedir. Ayrıca kendileri diziye gelmeden önce bu dizide emek vermiş, Hilal Saral dan, Gülizar Vatan dan, Gül Güzelkaya dan Özür dilemeleri gerekiyor.
   Atilla Cengiz sıfırdan başlamadı bu diziye bir ekibin emek vermiş olduğu 10 bölümden sonra, ekibe dahil oldu.

 7. aslı dedi ki:

  Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı herkesin bayramı kutlu olsun arkadaşlar. Atamıza minnettarız bizlere böyle güzel bir gün hediye ettiği için.

  1. aslı dedi ki:

   Kusura bakmayın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı yazacaktım ben dağıldım gittim:(
   Bugün benden hayır yok anlaşıldı:(

  2. Aylin dedi ki:

   Gençlik günümüz kutlu olsun . Her devletin geclere ihtiyacı vardır . Gençler devleti ayakta tutan saglam sutunlardir diye düşünüyorum.

   1. aslı dedi ki:

    Aynen öyle canım benim.

 8. Könül Azəri dedi ki:

  Salam kızlar nasılsız?Bu hayatda her kes yapdıklarının cezasın tanrım terefinden alacak mutlaka.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım

 9. fati dedi ki:

  Gunaydin kizlar..once Aylinin ozeti sonra Aslinin analizi sonrada bolumu izledim fena deyildi en cok hosuma giden omerin zehranin yuzuk olcusunu almaya calismasi xosuma gitdi..Lalecim tamam mademki istemiyorsunuz zengin olmam halbuki zengin olmama ramak kalmisdi..gonul razi olmaz sizi sarkisin birakmaya…daha Aleve dugun yapicak sonrada Erkanla Hazala)Ask hastasi guzel sarkilar bi dinle derim mende o sarkicilari tanimiyordum ama bu sarkilari beyendim azeri sarkicilarindam Ehmed mustafayev sarkilari guzeldir tund serap,darixmisdim,ve hele ne qeder sarkilarini cok seviyorum…

  1. Aylin dedi ki:

   Size bi sirr veriyimi . Ahmet mustaveyev bir sarkı söylüyor . Aman ayrılık . Xumar qedimovada okumuş onu . Erkan Mericin en çok dinlediği Azeri sarkisiymis o. Benimde hep dinlediğim sarki

  2. aslı dedi ki:

   Ömer de Zehra için yüzük alma telaşı var. kendi seçtiği elbiseyi giydiği içinde çok mutlu oldu Ömer. Zehra gibi bir eşe sahip olduğu için mutlu Ömer ve Zehra yı kaybetmek istemiyor gerçekten eşi olsun istiyor.

 10. Aylin dedi ki:

  Omerin bu alevi benzetmelerin bayılıyorum. Omerin bu tatli telaslari çok guzel . Ben önce Omere çok kızmıştım niye kendisi gidipde yüzüğü secmiyor diye ,sonra bilgisayarda baktığını gorunce sinirim geçti . Omerin tavırları çok guzel hele yuzugun ölçüsünü almak icin o sergilediği tatli görünüş çok guzeldi . Ama Zehraya çok kizdim , Omere zaten yakında çıkaracağız demesine . Omerin aşkından öluyor ama oyle bi duruş sergiliyor sanki bir an önce bu evliliyin bitmesini istiyor . Bu kelmeyi kulaninca Omerin canini ne kadar yaktiginin nasil farkina varmiyor bilmiyorum . Mesale ben Omerin yerinde olsam Zehra oyle soylediginde aklima gelecek sey bu yuzukler ciktiginda Aysenin ölmüs olmasi olacak ve bu cok uzucu . Kimseyi kırmamaya dikkat eden Zehranin bunada dikkat etmesi lazım . Ama Sağ olsun Omer hiç geri çekilmedi ve yine o yüzüğü aldı . Ve insallah Takar o yüzüğü Zehranin parmağına . Dünkü bölümde Omer Zehranin peşinde dolandı durdu . Benim düşündüğüm gibi Zehrada düşündü Gerçek evilymiş gibi Her fikri Zehradan alıyor . Evet Zehra Omer o duvarları yikti, senin her seferinde hatırlatmana rağmen o sozlesmeyi unutdu Zehra . Artık seni hayatının en önemli parçaya haline ,hatta parçası digilde, bütünü haline getirdi . Omer Artık sensiz olmaz ve olmayacak da . Ve En çok sevdiğim sahne Son sahne . Hemer Alevin benzetilmesi hemde Zehranin gelişi . Omer Zehradan gözünü alamıyor Sürekli Zehraya bakıyor . Ve aşkla bakıyor . Bu Bakışları bence Zehrada fark etti ve utandi. O bakıslarda sonsuz askin izleri vardi.

  1. aslı dedi ki:

   Ömer ve Zehra’nın her olduğu sahne güzeldi. Ama Ömer’in bakışlarında o eski sıcaklık yok her nedense? Yukarı daki resim de öyle Ömer’in gözlerinde bir donukluk bir hüzün var nedenini anlayamadığım? o eski içten sıcak bakan Ömer yok.

   1. Aylin dedi ki:

    Bence Omerdeki o donuklugun sebebi Zehranin ondan kaçış nedeni . Ben daha önce söyledim sonunda Omer bikacak bu kaç kovdan vaz geçecek . Aslinda Erkan kendidi Aslan burcu ve aslan burcundan olanları bi kere redd etdiysen ikinci defa asla ve asla peşinden gelmezler . Omerde bikmasa Erkan bikacak artık “yeter artık kabul edersen et etmesende gule gule ” der . ☺ama ne biliyim Omerin dunki bakışlarını sevdim . Inistakramda dün böyle bir yorum vardi “sayın yönetmen umarız gelecek sezon seyricelirin taleplerini dikkate alarak dahi iyi bi senoryo uyqulariniz ” tam hatırlamıyorum qaliba böyleydi o yorum her neye, Erkan O yorumu begenmisdi . Demem o ki belkide Erkanda senaryodan memnun digil o yüzden , o bakışlar artık eskisi gibi digil

    1. aslı dedi ki:

     Ortada yolunda gitmeyen ve Erkanı rahatsız eden bir şeyler var benim hissettiğim bu. İster Ömer olarak Zehra’nın peşinde koşmaktan yorulmuş olsun, isterse senaryoda rahatsızlık duyduğu bir durum her neyse artık Erkan’ı rahatsız ettiği çok belli, bu benim hissettiğim canım.
     İnşallah biran önce kendisini rahatsız eden sıkıntının ortadan kalkmasını diliyorum. Yine gözleri eskisi gibi canlı, içten baksın. Böyle hüzünlü, donuk değil.

     1. Aylin dedi ki:

      Inşallah Canim .

 11. Sude dedi ki:

  Alinim qusura baqima canim obiri sayifada yorumunu gördüm ama coq gecidi bir şey yazimamin bir alami yoq idi. Hoş bulduq bitanesi asilida ben heb burdayim ama yon vaqitim olduqudan bir yorum yazip gediyorum.Canim ülker tüm eleqeleri qirimiş atimiş hec cür ülaşamiyorum işlerimi bitirip yaşadiqi memilekete gedecem ama merak etimeyin iy haberer aliyorum arada sirada. Canim evet oruc tutacam ben her yil tutarim. Offf coq uzun yazidim bulari oqumaqicin Allah sana sabir verisin bitanem.

  1. Aylin dedi ki:

   Allah kabul etsin Sudem . Ülkerden iyi haber olmasına sevindim . Bir haber alırsan bizlerlede paylaş lutfen

  2. aslı dedi ki:

   Allah kabul etsin sudecim. Ülker’e ulaşırsan bizlere iyi olduğunu yazmasını söyle onu merak ettiğimizi de ilet lütfen.

 12. Hanim abla dedi ki:

  Teşekkürler,gerçekden çok güzel.Yüreyine saglik.Aslıcım.hayırlı sabahlar.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ablacım sana da hayırlı sabahlar.

 13. Lale turkmen dedi ki:

  Canim cok guzel yazmişsin ellerine yuregine saglik. Tuyolarda omerin sonunda aşkini itiraf edicegi ama zehranin oyun olarak kalmasi gerektigini soylicegi yaziyor. Biz 174 bolum yani 9 bekleyip 1 gun bile karşilikli sevgi izlemeyecekmiyiz. Bunca izleyciye cekdirdikleri yetmiyormu. Zaten 2.sezonda sevim gelecekmiş ona karşi birlikde savaşmak icin bile zehraya kabul etdirmeli, gercek aşki başlatmasi gerekiyordu.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim lalecim, yazacak çok şey varda Erkan ve Hazal için yönetmenin söylediği sözler den sonra moralim çok bozuk.
   Kilitlendim resmen haksızlığa tahammülüm yok benim. Erkan, Hazal, Hilal Saral, Gülizar Vatanlar, Gül Güzel Kaya bu insanların emeklerine yapılan haksızlığa çok üzüldüm. ve diğer sayfada 36. hafta bölüm tüyoları sayfasında düşüncelerimi yazdım uzun olsa da yazdım.
   Erkan ve Hazal yeni sezonda nasıl çalışacaklar bu sözlerden sonra?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.