Adını Sen Koy 18. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 02 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki? 
Ömer Bilmeden Ne Kadar da Çok Üzdü ve Acı Çektirdi Zehra ya.
18. Bölüm

Ömer Broşu Zehra aldı Zannederek, Zehra yı Şirketin Deposuna Hapsetti ve Depo da Yangın Çıktı. Ömer Zehra’yı Dumanların Arasında Bayılmış Bir Halde Buldu. Çok Pişman Oldu.
Alev yine yapmış yapacağını, Zehra yı zor durumda bırakmayı başarmıştı. Evdeki değerli eşyaları banka kasasına koymak için eve gelen kişiye Zehra ya hediye edilen broşta teslim edilecekti.
Ben bu zenginlerin işini anlamıyorum? kasada saklayacaksan, takmayacaksan mücevher almanın ve hediye etmenin ne anlamı var?
Ömer, uzun süre aşağıya inmeyen Zehra’nın yanına odaya çıktı.

Broşu sordu, kendisi kutuya baktı, kutu boştu. Broş yoktu. Broşu Zehra’nın sakladığını düşündü Ömer ve biran önce sakladığı yerden alıp getirmesini istedi Zehra dan.
Ama Zehra da değildi broş, olmayan bir şeyi alıp  götürmesi imkansızdı. Odanın her yerine baktı Zehra ama bulamadı Broşu ve Ömer herkes gittikten ve de uyuduktan sonra çok kızgın bir şekilde odasına Zehra’nın yanına çıktı.

Broşu sordu, olmayan bir şeyi bulamayacağının Ömer de farkındaydı. Kendince yine Zehra hakkında yanlış hükmünü verdi Ömer. Onu bulduğu anı hatırladı, Zehra’nın üstü başı batmış o anı yeniden hatırlayınca Ömer. Kendi aklınca broşu Yener’e verdiğini düşündü Zehra’nın.

Ve kolundan tuttuğu gibi zorla konaktan çıkardı ve arabaya bindirdi Zehra yı Ömer.
Yol boyunca da Zehra ya broşun nerede olduğunu sordu Ömer. Zehra da bende değil, bilmiyorum dese de inanmadı.
Ömer’e göre broş Zehra’nın sevgilisi Yener de ve Yener’in evinin adresini istedi Zehra dan gidip broşu almak için,  Zehra da bende değil dedi yine ve Ömer son sürat gaza basarak şirket deposunun olduğu yere götürdü Zehra yı.

Deponun bekçisi uyuyordu ve Ömer deponun anahtarını sessizce aldı. Zehra ne kadar yalvardı Ömer’e bende değil diye. Yeminler etti broş bende değil diye ama Ömer inanmadı. Ömer o kadar kızgın ve öfkeli ki gözü kör, kulağı da sağır olmuş durumda hiç anlamıyor Zehra yı, dinlemiyor. Ne zaman kötü bir şey olsa ilk aklına Zehra geliyor. 

Broşu bir başkasının alabilme ihtimali aklının ucundan dahi geçmiyor.
Ömer deponun kapısını açtığı an içeriği gören Zehra , oraya girmemek için kaçmaya çalıştığı an, Ömer kolundan tuttuğu gibi Zehra yı depoya attı ve üzerine de kapıyı kapattı.
Erkek gücü ile baş edemezdi Zehra, naif ince yapıdaydı. Ömer erkek olmanın gücü ile, öfkenin de verdiği yanlış kararla Zehra yı depoya kapattı.

Zehra içeride ağlayarak ben almadım demeye devam etti. Ömer de inanmamakta diretti. Ve o broşun nerede olduğunu yada kimde olduğunu söyleyinceye kadar oradasın dedi çok öfkeli bir şekilde.
Zehra, beni burada bırakma lütfen dediğinde, Ömer bir an durdu ve ya gerçeği söylüyorsa diye içinden geçirse ve geri dönüp kapıyı açmak istese de, öfkesine yenik düştü Ömer. Zehra yı depoda bırakıp gitti.

Ömer, Zehra yı kilitlediği deponun anahtarını aldı, diğer anahtarları bekçinin kulübesine bıraktı, bekçide mışıl mışıl uyuyor, olup bitenden haberi yok.

Uyku, ölümün kardeşidir. Uyku ölüm değildir, ancak ölüm gibidir. Uyku bir istirahattir. Uykudayken, ruh bedenden ayrılır ama can bedenden ayrılmaz.

Zehra o soğuk depodan nasıl kurtulacağını düşünüp, dolaşırken, elektrik düğmesi bulup basınca her an sigortaları attıracak bozuk bir tesisatla karşı karşıya kaldı.

Zenginlerin bütün depoları, bodrumları böyle bakımsız mı olur? Önceki evlerinin bodrumları da böyle kötüydü.

Zehra geceyi depoda ağlayarak ben almadım diyerek geçirirken, Ömer de şirkete geçti orada sabahladı.

Hep aklında Zehra’nın Nihat ile olan anları aklına geldi. Ömer hala Zehra yı zengin avcısı, paragöz birisi olarak düşünüyor ve broşu da onun aldığına kendince emin, öyle ki broşu Zehra’nın sevgilisine Yener’e götürdüğünü düşünecek kadar ama yanılıyor Ömer.

Zehra, kendisine yapılan bu ağır suçlama karşısında ruhunda çok derin bir yara açılmış bir halde uykuya daldı. Ayağından ayakkabılarını çıkarmış yanına koymuştu. ( bunu özellikle söyledim çünkü; bir sonraki bölümde orada çıkarılan ayakkabı kuş olup uçup Zehra’nın ayağına, ta revire kadar gelecekte ondan)

Zehra, rüyasında Ömer’in depoya polislerle geldiğini, kendisini polislerin götürdüğünü gördü. Oysa Zehra ben suçsuzum diye feryat ediyor, doğruyu söylüyor. Ömer de Zehra ya inanmamak da diretiyor.

Sabah olduğunda Müzeyyen hanım krep yapmış ama Ömer ile Zehra’nın evde olmaması, ona haber vermeden gitmeleri zoruna gitti. Ayşe de abisini aradı. Ömer şirkette uyuyordu, uyandı ve yalanları ardı ardına sıraladı Ömer.

Zehra depoda ve giderek açlığında verdiği etki ile üşümeye başladı. Yalın ayak, ayakkabısız depoda kendisini ısıtacak bir şeyler bulmaya çalıştı.

Ömer de şirketten Zehra’nın yanına aklı başına gelmiş, broşun yerini söyler umudu ile tam çıkacakken, önemli bir dosya için biri geldi Ömer şirkette kaldı.

Zehra elektrikli bir ısıtıcı buldu, birde priz. Raflardaki eşyaları da yere indirdi ve rafa çıkıp, orada ısıtıcının karşısında ısınırken, sıcağın etkisiyle uyuya kaldı.

Ömer de işleri bitirmiş yine Zehra’nın yanına gidecekken Demir geldi ve toplantı için hazırlanmaları gerektiğini, bu toplantıya Alev’in de katılması gerektiğini söyledi. hocası yüzünden, bu durum Ömer’in hoşuna gitmese de yapacak bir şey yok, toplantıya Alev de katılacak, Kıbrıs dosyası yeniden Alev de.

Zehra uykusunda hiç farkında olmadan ısıtıcıyı kolilerin üzerine düşürdü ve kısa bir süre sonra yangın çıktı. Dumanın kokusuna uyanan Zehra, fişi çekti ve kendi çabaları ile yangını söndürmeye çalışsa da olmadı yardım istemek için kapıya koşsa da kimse sesini duymadı.

Ömer’in de işleri bitmişti ki, ona telefon geldi. Depoda yangın çıktığı haberini alan Ömer hızlıca şirketten çıkıp depoya gitti.

Arabayı kendisi kullanıyordu, yolda deponun durumunu sordu, çok yoğun duman olduğunu itfaiyeye haber verildiğini öğrendi.

Depoya geldiğinde dipteki depoda yangın çıktığını, kapısının da kilitli olduğunu söyledi bekçi. O deponun anahtarı Ömer de idi, içeriye kendisi girdi koşarak, kilidi açtı. Zehra’nın ayakkabıları oradaydı ama kendisi yoktu.

Çok yoğun dumanın içerisine giren Ömer, labirent gibi olan depoda Zehra yı aradı sonunda da buldu. Zehra o yoğun dumanın etkisi ile bayılmıştı.

Zehra ya inanmayan Ömer, Zehra yı depoya kapatarak, neredeyse Zehra’nın ölümüne sebebiyet verecekti.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 18. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 53 yorum

 1. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin arkadaslar. Nasilsiniz.Memleketde oldugum icin pekte yazamiyorum.malum akraba ziyaretleri. Ir abi cosmussun yine. Ben muzo yazdigimda bana guluyordun. Omer konusunda sana tamamen katiliyorum .bu bolum benim cabuk bitmesini istedigin bolumdu. Yuregim kaldirmiyordu zehranin o halini. Nefes alamaz hale geliyordum zehrayi oyle gorunce. Zorba brosu buldu ama bi uzr bile dilemedi. Az kala lanet bros yuzunden olumune sebeb oluyordu zehranin. Kendini begenmis para ile kendini adam sanan zorba

  1. Aslınur dedi ki:

   Ayyynen A.S.K hastası , Ömer valla büyük evrim geçirdi , tabi bu süreçte Zehra’nın ne çektiğini bir Allah bir de biz biliyoruz…

 2. Aslınur dedi ki:

  Nasılsınız arkadaşlar
  Bu arada Aslıcım gerçekten üzülme
  Demet ne güzel söylemiş valla , olmuşla ölmüşe çare yok
  Geçmişe bakarsan önünü göremez hep taşa takılırsın, o yüzden önüne geleceğine bak , bundan sonraki zaman için plan yapmaya bak
  Ha bu arada arkadaşlar Vefa gelmiş , https://dizibilgi.tv/adini-sen-koy-zehranin-kolyesinin-sirri-ne/ sayfasına yorum yapmış

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Könül.Diyorlar insan 21 yaşdan sonra deyişile bilmir,ya da az deyişilir.Ama Ömer deyişdi,hem de çok deyişdi.Çünkü onun zatı kötü deyildi.Bazen insanı kötülüye mecbur eden nedenler oluyor.Keşke olmasa.Ancak yine zaman geliyor kanda olan iyilik sözünü diyor.Zehra da Ömer de iyi kalpli çocuklar.Onların haline yüreyimiz yanıyor.Her ikisini çok seviyoruz.Böyle işte.Hoşca kal kızım.

 4. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Hamin abla Ömer zorba olsada sonda özünü sevdirmeyi becerdi hem Zehraya hem bize.Aşqını itiraf edende gözünden axan yaş qelbimizdeki bütün nifreti yudu♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 5. Demet dedi ki:

  Olsun üzülme Aslı’cığım. Yacak bişey yok. Ne demişler: olmuşla ölmùşe çare yok.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba IR.Nihayet bilgisayara yakın tüşe bildim.Malum pazar günü.Demek istediyim o ki Aslı Omer paşanı ne kadar çok sevse de hep adaletlidir,her ikisinin kusurunu söylüyor.Size da hakk veriyorum.İnsan sert karakterli ola bilir,esebani ola bilir,hatta bagıra bilir,ama kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok.Hele bu kimse kadındırsa hiç yok.Ama Ömer aslında kötü biri deyil ki.Kötü olsaydı Ayşeye,ailesine oyle mehriban,şefkatli olamazdı.Onun sertliyi bir şirma,bir kalkan.Ailesinden kenar insanlara karçı kullanıyor.Yoksa böyle genc yaşda tekbaşına o boyda holdinqi idare ede bilmezdi.Sonda kendisinin yanlış yapdıgını söyledi ya.Hatanı itiraf etmek büyüklükdür bence.Nolursunuz onu bir azcık sevin,gözünüzden atmayın.Qul hatasiz,aga keremsiz olmaz derler.Lütfen kızınızı sevdiyiniz gibi damadınızı da sevin.Biz sizin kızınızı çok seviyoruz ama.Xoda hafiz.

 7. Demet dedi ki:

  Aslı senin asıl mesleğin ne? İngilizce öğretmeni falan mısın?

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Demet senin yorum yazdigin diger siteden bizim site her konuda ustun oyle degilmi. Aslinura bir şey sormak icin bu siteye geldin sonra gidemedin degilmi. Bende bir zamanlar senin yazdigin siteden gelip buraya Aslicima yazdim sonra bakdim ki en guzel yer burasiymiş. Sende hoş geldin bizim Dizibilgi aylemize:)

   1. Demet dedi ki:

    Hoşbulduk canım.:-) Aslında burda bulunmam tam senin söylediğin gibi değil. Şöyle ki: ben başından beri hep bu sitede idim ama yorum yapmıyordum. Lakin diğer sitedede hep bulunup yorum yapmıyordum. Sonra diğer siteye yorum yapmaya başladım,arkadaşlarla tanıştım ve hoşuma gitti devam ettim yorumlarıma. Sonra işte o gün diğer siteye giremeyince Gülay abla ya haber vermesi için bu siteden Aslınur’a haber verdim. Böyleliklede ilk yorumumu yapmış oldum Lale’ciğim. Ve işte gördüğün gibi arada bir yazıyorum artık. Benim diğer site fazlasıyla duruldu. Hiç yorum yapan yok. Ama maaşallah sizde yorumlar var sürekli:-) ne güzel. Farkında mısınız? Hepimiz bu dizi sayesınde tanısıp arkadaş olduk. Bir dizi ne kadar güzel arkadaşlıklara vesile oldu değil mi?

    1. aslı dedi ki:

     Hoş geldin Demet, bir dizi sayesinde başladı her şey güzelde oldu.

   2. aslı dedi ki:

    Canım Lalecim benim çok sağ ol iyi ki de geldin kendinden haberdar ettin bizleri yoksa nasıl sohbet ederdik biz seninle:)

 8. Aylin dedi ki:

  Arkadaşlar nerelerdesiniz

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Ben buydayimm zaten nezaman ararsaniz burdayim zuhahahah:D

 9. adını sen koy delisi dedi ki:

  Ömerin gözlerindən belliydi pişman olduğu

  1. aslı dedi ki:

   aynen

 10. Hayat dedi ki:

  Ellerine sağlık Aslicim .
  Ömer ilk zamanlar cook kaba öküz gibi davranmış zehraya . Batı zehrada biraz cekdirse omere ama nerdee bizim saf kız hiç kimseye kötülük yapmıyor. Onerin cezası ise zehranin inati cekmek

  1. aslı dedi ki:

   Zehra’nın inadı da inat yani. 2. sezonda Zehra Ömer’e çektireceğe benziyor.

 11. Aylin dedi ki:

  Merhaba Aslicim . Canim nasılsın . Diğer sayfada yazmissinki kötüye bir sey olmaz . Estafurullah . Olurmu hic oyle sey . Ben simdi seni yuz olarak tanimiyor . Neyi sevip sevmediginide bilmiyor hayat tarzinlada tanisligim yok .Seni tanimam ancak yazdiklarini okuduğum kadar. Unveriste yillarinda bize insan piskolojisini tanimayi derslik olar geciyorularda . Cunki bu cocuklari tanimada cok iyi bir yontem . O derslerden yola cikarak ve senin yazdıklarını okuyarak senin karakterin benim beynimde canlanıyor . Yazılarında duyqusalik ,komiklik ,gerçeklik ?insanları yargılamadan önce onun sorunun kaynağını bulma ,bazen hata yapanada sans tanımak gibi yöntemin var sanki . Soylemem o ki bu yazıları yazan insan kötü olamaz . Sen benim bitanem iyilerin iyisi ,kalbi guzel arkadasimsin. Seni çok seviyorum.

 12. Nurbanu dedi ki:

  Herkese selamün aleyküm. Ama bu bölüm cok güzeldi.Asli abla yine çok güzel yazmışsın. Ay ben burda Ömer’e çok kızmıstim. Az kalsın Zehra’nın ölümüne neden oluyordu. Egoist Ömer ne olacak.Bir kerede kendi doğrularından ayrilip Zehraya guvense aralarındaki bağ altın ile bağlanmış gibi bir daha hiç korkmaz. Neyse şimdi ders çalışma programım başladı. Ders çalışmam lazım. Kendinize iyi bakın . Allah’a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   İyi çalışmalar sana canım:)

 13. Azeri Atac dedi ki:

  Huhuuu gunaydinn kimse yokmuu? Aslicim yine cok guzel analizlerin bayiliyorum ben bu analizlere . ben bisey merak ediyom simdi bu omer zehrayi depoya kapatdiya yanginin cikmasi birazcik sacma mesela ortada bi kutu var isiticimiydi neydi sizde ne deniyor bilmiyorum oyuzden isitici diyom:) neyse konuya doneleim ha ortada bi kutu var isitici duwuyo ustune yangin cikiyo zehrada yangini sonduruyum derken daha cok yayiyo yani biraksa ortada kendisi sonecek diger kutularla arasinda mesafe var 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, küçük elektrikli soba denir. ısıtıcıda.
   Zehra o an uykudan uyanmış, dumanın etkisi var, mesafe ne kadar olursa olsun, Ateş bu şakası yok, bir kıvılcım yeter, etrafa sıçrarsa diye düşünmüş kendince söndürmeye çalışmış ama olmadı. o sobanın patlama tehlikesi de olabilirdi prizden çekti Allah dan.

 14. Anonim dedi ki:

  In this chapter i’m very sad for zehra.many bad people around her, alev,nazan,yener,sevim even omer..but god always help the innocent one.

  1. aslı dedi ki:

   God always helps the innocent. You’re right.

   1. Demet dedi ki:

    Aslı sen İngilizce öğretmeni falan mısın? Yani asıl mesleğin ne?

    1. aslı dedi ki:

     hayır canım ben ingilizce öğretmeni değilim. kendime yetecek kadar ingilizce biliyorum. arkadaşımızda sağ olsun analizleri okuyor arada yazıyor.

     Ben aslında kazandığım üniversiteye gidebilseydim edebiyat öğretmeni olacaktım kısmet değilmiş olmadı gidemedim. o zamanın şartları, bende kendimi geliştirdim, Aylin gibi çocuklar üzerine eğitim aldım ben.

     1. Demet dedi ki:

      Olsun üzülme! Öğretmen olamamışsın ama çocuk eğitimi üzerine eğitim almışsın. Biliyor musun bende Türkçe öğretmeniyim. Çok güzel bir meslek gerçekten. Yanlış anlama sakın nispet falan yapmıyorum,öyle bir amacım kesinlikle yok. Bu arada ingilizcen gayet iyi. Keşke bende bilseydim. Birde birşey daha Aylin senin mesleği çocuk gelişimi falan mı?

     2. aslı dedi ki:

      Ne kadar güzel senin adına çok sevindim Demet. kıymetini bil.

      Açık söylemek gerekirse bazen çok üzülüyorum ama yapacak bir şey yok.

    2. Aylin dedi ki:

     Merhaba Demet . Evet benim mesleğim çocuklar üzerinde anaokul öğretmenliğin 3, 4, 5 ,yaşındaki çocuklarla ilgileniyorum

     1. Demet dedi ki:

      Ne güzel Aylin’ciğim. Meslektaşız desene. Aslında bende anaokulu öğretmenliği düsünmüştüm ama sonra Türkçe öğretmeni oldum

 15. ir dedi ki:

  Ilk kez bi analizin bitmesine ozuldum, yani zehranin caresiz ve mazlom surati geldi gozumun onune . Cok teesuf omer gibi paradan goc alan ve kendilerinden razi insanlar karsisindakilarin yoksunlugu yuzunden her turlo davranmalarini dusunuyurlar,abi dulmusson deyecekler ama ben hakketen bo analizi okurken dulmusum ve hala agliyurum. Birde tekne bolumunde cok etkilenmisdim.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ir abi geri gelmişsiniz cok sevindim:)
   Alevle omeri muzo terbiyelediyse ayşeyi kim terbiyelemiş acaba. Cok kibar kalbi temiz piril piril kiz.
   Bende bu analizin bitmesine uzuldum.19 bolumi hatalarla dolu meşhur bolumi izlememişdim. Gerci izledigim bolumlerin analizlerinide izlememişim gibi merakla okuyorum cok guzel yazdigin icin Aslicim.
   Aylincim bende iyim. Senin uzun uzun omeri savunan yorumlarini ozledim. Ir abinin omere yazdiklarindan sonra savunulmaya cok ihtiyaci var şu an

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba Lalecim . Hep iyi olursun insallah . Arkadaşım vallahi Ir abi ne söylemiş haklı olarak söylemiş . . Yani Omerin diğer bolumlerdeki yaptıklarına bazen hakk buldum . Mesala mahalle gitme konusunda , Omerden izinsiz evden çıkma konusunda,yener konusunda . Omeri savunacak lafım vardı . Ama bu bölümde hiç bir sey bulamıyor . Hata Omerin . Hattda yaptığı hattanin üstünde . Yani bir brosdan ötru kizi bir yere kapatmak akıl almaz bir sey . Biz azerilerin bir sözü vardır ,biz dünya servetlerine ,dunya mali deriz . Simdi dunya malindan otru Omerin bu yaptigi zalimlikdi. Omer bu kadar malın mulkun sahibi bir brosdan otru bu kadar acımasızca davranmamaliydi . Aile yadigariysa ne olmus . Insanlık nerde kaldı peki . Ilk defa Omere çok sert bir cümle diyeceğim . Bu adam eskiden tam bir odunda . Zehraya bunu yaparken Omerin düşünmesi lazimdi . Zehrada Onun kardeşi gibi bir kadın . Zavvali Zehram Sanki Omer Kervanciogluyla değilde ,isgence makinesiyle evlenmiş . Omer bunları yaptida ne oldu . Sonra pişman olan yine Omer oldu . Ay lale sen savun dedim ben Omeri yerle bir ettim ya . Tamam diğer bölümlerde savunacagim

   2. aslı dedi ki:

    Lalecim canım sağol.

  2. aslı dedi ki:

   Sizin gibi beni de bu ve 19. bölüm çok etkiledi. Özellikle de 19. bölüm onu hiç unutmadım her anını.
   bu duyguyu yansıtanlar da oyuncular onların büyük başarısı.

   Gerçek hayatta para ile her kapıyı açacaklarını düşünen insanlar var. evlerden uzak etsin onları.

   1. Aylin dedi ki:

    Aslicim sana bir şeyler yazmıştım ama çıkmamış . Bende yeniden yaziyim dedim . Canim diyer sayfada yazmissinki kötüye bir sey olmaz . Estağfurullah Olurmu hic oyle sey . Ben seni yuz olarak tanımıyorum . Bey sahip sevmediğini ne türlü şeylerden hoşlanmadığını bilmiyorum . Seni tanimisligim ancak yazdığın yorumlardan tanıdığım kadar . Biz unveristeyi okurken bize insan piskolojisini ,insanları tanima yöntemlerini ogretiyorlardi . Ve bu çocukları tanımak çok iyi bir yontemdi. Ben o derslerden ve senin yazdiklarindan yola cikarak kafamda senin nasıl biri olduğunu canlandirdim ve adeta bir portret çizdim . Senin yazılarında ,duyqusalik var ( ve bence en cokta bu var ) komiklik var . Insanlar hakkında anlamadan dinlemeden onularin nasıl biri olduğuna karar vermezsin ve hayatında her hata yapan insana ikinci bir şans verecek guctesinmis gibi geliyor bana . Kim hata yaparsa yapsin onu anlamaya çalışan bir yonun var . Soylemek istediğim o ki sen asla kötü olmasın . Sen benim iyiler iyisi arkadasimsin . Kalbi guzel arkadaşım .

    1. aslı dedi ki:

     Canım sağ ol, doğru tesbitlerin. Bana göre her insan ikinci bir şansı hak ediyor bence.
     ben bir insanı kaybetmek değil, kazanmak isterim.

     1. Aylin dedi ki:

      En guzelide bunu zatan

 16. ir dedi ki:

  valla asli o dedigin mazeret gecerli diyil , ne yani , her sorun yasayan omer gibi mi olmalidir ? Bi tek suron annenin evden gitmesi mi ? Baska insanlarin basina cok daha kotusu geliyur ,o zaman hayvanami dunusuyular? Hem bo adam denen rohsuz okumusmu ? Birak canim ne okumusu , eyer okumak inasni deyismediyse o zaman ne ise yariur. Eyer bo okumasaydi ne gibi bir sey olurdu ? Bence bo adamin terbiyesi bozuk. Simdi bonlarin annasi evden gitmis ve biz simdilik neden gittiyini bilmiyuroz ,belkide hakli sebepleri var. Dogrudur anne cocuguno ne olursa olsun terk etmez ve etmemeli ama bo sadece koral diyil fitret gereyi anne yavrusuno birakamaz meyer olumlo bir sebepden baska,mesela anne evladinin daha mutlu ve huzurlo yasamasinin tek caresini onlari terk etmekde gorurse o zaman duygolarini ayaklar altina alir ve bi yuksek duyguyla careni terk etmekde gorur . Simdi her hangi sebepden dolayi anne terk etmis ve muzo bonlari boyutmus ve o demek oluyur ki muzo bonlari iyi terbiye etmemis tibki alev gibi ,alevinde terbiyesini muzo yapmis ,kim bilir alevin beynini nasil kirletmisse ,mesela bo mal molk san sohret cah celal senindir diye ve ya eksine alevin hircin ve azginligini gorduyu zaman kolagini cekmemis ve alevin cekilmez biri olduguna getirib cikarmis ,belkide hediyeyle okkes buyutseymis daha edebli ahlakli ve cana yakiin biri olurdular , insan once kendine saygi duymali ,kendine saygi duyan insan karsisindakine kaba davranamaz ,omer para yuzunden bi tek zehraya diyil tum cevresindekilere kaba davraniyur ve adinida korallarim kuyuyor ,yok oyle koral,sen kendi korallarini her yerde devreye sokamazsin ,nizam var dozen var ,ve kendi basina gelenlere gore baskalarini yargilayamazsin,bana ne senin annenden babandan ,hala omer onca seyden sonra zehranin onca iyiliginden sonra hic bisey deyismemis ,deyisiklik bi arpa boyu kadardir ,insan eytim alanda dugro dozgun almali ,zaten eytim almak ve okumakda bo yozdendir ,yoksa sen hem oko hemde dedigim dedik caldigim doduk ,yok oyle eytim. a.s.k hastasi ,aylin ,lale ,hayat,aslinor,aytac,fati,hanim abla,zehom ,siz nedersiniz?

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Merhaba Ir abicim ben burdayim uyuyodum wirin uykulardaydim belki digerleride uyuyodur:)

  2. Aylin dedi ki:

   Merhabalar . Vallahi sabahın 8 den beri ev işi yapiyorumda bitmiyor . O yuzden hiç siteye bakmamisdim . Şimdi gördüm yorumlarinizi .

   1. aslı dedi ki:

    Kolay gelsin canım:)

    1. Aylin dedi ki:

     Teesekur ederim canim

   2. Azeri Aytac dedi ki:

    Ayy canimya kolay gelsin ben is gorunce hemen kaciyorum 🙂

  3. aslı dedi ki:

   Erkek çocuğu, topraksız mermerin üzerinde gül yetiştirmektir.

   Zordur bir erkek çocuğunu yetiştirmek, hele birde annesine en çok ihtiyaç duyduğu sevgisine muhtaç olduğu bir zamanda gözlerinin önünde onu ve kardeşini arkasına bile bakmadan çekip giden bir annesi varsa Ömer gibi çok zordur bu durum.

   sonra babasının ölümü, kardeşinin hastalığı, babasının kardeşini ona emanet etmesi, daha küçük bir çocukken, çocukluğunu yaşayamamış, anne sevgisi şefkati görememiş bir Ömer bir anda büyümek abi olmak, kardeşi için baba ve anne olmak zorunda kalmış.

   bu durumu, böyle olmayı o seçmemiş, böyle olmak zorunda bırakılmış.
   bu kadar sorumluluk yetmezmiş gibi etrafında sevdiklerine ailesine zarar vermek isteyen Hilmi gibi bir çakala karşı Ömer bu koruma kalkanını oluşturmuş.

   Ömer ve Ayşe’yi büyüten Müzeyyen hanım ama Ayşe ile Ömer hiç birbirine benzemiyor. Ayşe Ömer den daha anlayışlı naif bir yapıda. Yetiştirilme önemli ama erkek ile kız çocuğu bir değil.

   Alev bambaşka O ne Ömer’e nede Ayşe ye benziyor. kendine has özellikleri var Alev’in bu da onun fıtratı. yani karakteri.

   Peki bunda Zehra’nın ne suçu var? ne Zehra’nın nede Ömer’in bu olanlarda bir suçu yok.
   Zehra da kendi ailesinde çok zorluklar yaşamış birisi ama Ömer gibi değil. Zehra da insanlara çok güvenmekten kaybeden, Ömer de insanlara güvenmemekle kaybeden birisi.

   ikisi bir araya gelince birbirlerini dengelediler. Ömer Zehra ya insanlara güvenmemeyi, Zehra da Ömer’e insanlara güvenmeyi öğretti.
   birbirlerinin hayat okulunda öğretmeni oldular.

   Ömer’in Zehra ya bu son yaptığı doğru bir davranışmıydı? elbetteki hayır. Ömer sadece Zehra’nın o kolyeyi alarak Yener’e verdiğini düşündü. bir başkasının o kolyeyi alabileceği aklına hiç gelmedi. dinlemedi Zehra yı ona inanmadı kendince bir çözüm yoluydu bu ama yanlış bir yoldu.
   ve yaptığı hatanın da farkına varmış çok pişman olmuştu Ömer.
   ve bu olaydan sonra Ömer’in değişimi başlıyor zaten.

   Ömer’in asla Zehra yı öldürmek gibi bir düşüncesi yoktu. Ayşe’nin yaşaması için Zehra ya ihtiyacı var Ömer’in.

   Bazı olaylar insanların dönüm noktasıdır, bu olayda Ömer için bir dönüm noktası oldu.

 17. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Aslıcım yazdığın üçün teşekkürler ben bu bölümleri izlememişdim çok üzüldum ne kadar ağladm Canm Zehram seni bendan yaxşi heç kim başa düşe bilmez unutmaq isdediyim hatralarmı yeniden hatrladm♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Könül, herkesler gibi sende zor günler yaşamışsın ama geçti o günler, bundan sonrasında hep güzel günler yaşarsın inşallah.

   1. Könül Azeri dedi ki:

    Merhaba Aslıcım teşekkür edirem desdeyin üçün.Ömeride qnamayn güvensizlik insanlardan kötülük görmek insanı o kadar qeddarlaşdrır içinde bir boşluq yaranr.♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 18. Aslınur dedi ki:

  ASLICIM canım analizlerin süper süper süper ötesi emeğine yüreğine sağlık , ya ben hep analizlerini okudum ama farkettim de ben son analizlerine hiç yorum yazmamışım , belki de okumadığımı sandın ama hepsini sonuna kadar okudum dalgınlığıma ver artık:)
  Ya Aslı inan analizlerini okurken dalıp gidiyorum o sahnelerin içindeymişim gibi oluyorum keyifle okuyorum dış dünyadan kopuyorum dalıyorum dalıyorum hoooooooop analiz bittiii
  Bazen analize doyamıyorum bi daha baştan başlayıp okuyorum sonra hopoooooooop e yine bitti
  Anlayacağın senin analizlere doyulmuyor:)
  Ay bu arada Ömer ilk bölümlerde neydi ya ,
  1. bölümdeki Ömer vs. 180. bölümdeki Ömer
  Adam evrim geçirdi resmen ya
  Valla ilk bölümlerdeki Ömer zorba , zalim , gaddar , egoist , kendini beğenmiş…bütün lafları hatta daha fazlasını hak ediyordu , insanın hiç mi içi acımaz o zavallı kızcağıza , kız sanki 6 aylığına konağa değil , asker kampına gitti
  Başında sorgu sual (münker nekir) melekleri gibi habere nereye gittin , neden gittin , nasıl olur , öyle yapma böyle yap , yok hiç bi şey yapma , odadan çıkma , konaktan çıkma , kızı hapsettin eve zorba yaa
  Ömer Zehraya evi hapis , hayatı da zindan etti (tabi ilk bölümlerde)
  Ben dizinin ilk başladığı zamandan beri olmadığım sonradan dahil olduğum için ilk bölümlere yorum yapamadım ya , ay içimde birikmiş valla…

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Aslınurcum, ne mutlu bana ki dizideki o duygu yoğunluğunu verebilmişim:)

   Ömer iyi biri, onu yaşadıkları bu hale getirmiş. Zor bir durum küçük bir erkek çocuğu için annesinin gitmesi, babasının ölmesi, kardeşinin hastalığı, vs. bütün zorluklar daha çocukluğunu yaşayamamış Ömer’in omuzlarında.

   Etrafında hep kötü niyetli insanlar o da kendine bir koruma kalkanı oluşturmuş. Yanlış belki ama hem kendini hemde kardeşini bu kalkan sayesinde korumuş. buna korumak denirse. Ömer kadınlara güvenmiyor. Kadınlara Güvenmeyi Zehra sayesinde öğrenecek Ömer. O zamana kadar çok canını yaktı Zehra’nın. Kendi açısından gördükleri onu haklı kılıyordu ne zaman ailem kardeşim dese telefonun ucunda Zehra diye bağıran bir Yener vardı.
   Para verdi Zehra ya Ömer kolyesini satmasın babasını kurtarsın diye ama Zehra bankaya gidiyorum dedi Yener’e gitti ömer bunları kendi gözleri ile gördü. Zehra açıklama yapmadı. yapmak istediğinde Ömer dinlemedi. kısır döngü hep böyle devam etti.
   Ömer kendi bakış açısından haklıydı ama Zehra yı öldürmek gibi bir düşüncesi asla olmadı. sonradan da çok pişman oldu Ömer.

 19. ANONİM dedi ki:

  En üzüldüm bölümlerden biri.Ayrıca 118.119.120. bölümlerin analizini bulamıyorum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba anonim, 118, 119 ve 120. bölümlerin analizlerini bulamazsınız çünkü o bölümler burada yok. Sebebi de o bölümler olduğu zaman diliminde ben hastanedeydim o yüzden yazamadım. İlerleyen zamanda yazarım inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.