Adını Sen Koy 176. Bölüm Analizi 22 Mayıs Özeti

Aşığın Gözleri Sevgilisinden Ayrıldığında da Yaşla Dolar Ağlar, O na Kavuştuğunda da Yaşla Dolar Ağlar. Ey Sevgili Bir Geceliğine Değiş Tokuş Etseydik Yüreğimizi Taşıyabilir miydin Acaba Bendeki Seni?.  Ya da Bu Sayede Anlar mıydın Benim Seni Nedenli Çok Sevdiğimi?  

Ömer Zehra için aldığı yüzüğü sonunda kendi odalarının terasında Zehra’ ya verdi.  Ömer yüzüğü Zehra ya verirken; tüm bu yaşananların, içinde bulunduğun oyunun senin için ne kadar zor olduğunu biliyorum dedi ve yüzük kutusunu çıkarıp açtı, bunu senin için aldım dedi. Zor olanı başarmıştı sonunda Ömer.

Şimdi ise, Zehra’nın ne yanıt vereceği, Ömer’in en çok merak ettiği soruydu?

Hangi taşı kaldırsak altından Alev çıkıyor. Alev sen her delikten çıkmak zorunda mısın?

Ömer Zehra’nın parmağına yüzük takmak üzereyken terasa çıkan ve onları gören Alev daha fazla dayanamadı ve içeri girdi. İyi ki de girdi yoksa Zehra’nın Ömer’i reddettiğini yüzüğü kabul etmediğini görecekti. Bu da Alev’e umut verici bir hareket olurdu ki, iyi ki bu anı Alev görmedi.

Tam Ömer, Zehra’nın parmağına yüzüğü takacakken Zehra elini çekti.

Ömer de, ne oldu? Beğenmedin mi? Beğenmediysen değiştirebilirim, Alev öyle söyleyince acele ile aldım dedi.

Şu ana kadar her şey güzel gidiyordu, hatta her ne hikmet ise, benim de kalbim küt küt attı sanki Ömer benim parmağıma yüzük takıyormuş gibi heyecan yaptım 🙂

Amma velakin Ömer tarafından söylenilen o son cümle her şeyin büyüsünü, heyecanını alıp götürdü. 

Ömer sen kaş mı yapıyorsun? Yoksa göz mü çıkarıyorsun? Sen ne yapıyorsun paşam?  Kendine gel. Alev ne demek? Alev öyle söyleyince acele ile aldım ne demek?

Küstüm oynamıyorum ben. Sen kendi içinden gelerek almadın mı bu yüzüğü? diye sorarlar adama ve ben de soruyorum Ömer.

Sen kendi arzunla, içinden gelerek isteyerek bu yüzüğü Zehra’ ya almadın mı Ömer? 

Alev için aldıysan git Alev’e ver. İnsanı sinir etme. Hiç böyle söylenir mi çok kızdım ve de küstüm ben sana Ömer, Zehra gibi. Bu yaptığın olmadı. Zehra ve ben sana küstük haberin olsun yakışıklı.

Zehra, bu yüzüğü alamam da, takamam da, insanların evliliğimize inanması için bu yüzüğe ihtiyacımız yok dese de gözleri dolu dolu ağlamaklı oldu Zehra.

İlk başta sevinmiş mutlu olmuştu Zehra, Ömer’in onu gerçekten sevdiğini, onun için bu yüzüğü aldığını düşünmüştü.  Ama işin içine Alev girince bunun bir oyun olduğu yine hatırlandı Zehra tarafından ve kendisini bir hayale, gönlünden geçen bir sevdaya kaptırmamak için kendini frenledi Zehra.

Çünkü, bütün bunları oyunun bir parçası olarak düşündü Zehra ve gerçekleşmeyecek bir rüyaya, bir hayale kaptırmak istemedi. Gönlüne bırakmadı kendini, oysa Zehra da Ömer’i çok seviyor ona aşık, gerçekte eşi olması onu çok mutlu edecek ama her fırsatta bunun bir oyun olduğu bir şekilde hatırlanılınca işin rengi değişiyor.

Gerçek duygularına gem vuruyor Zehra. Ömer tarafından yanlış anlaşılmak istemiyor. Çünkü, Ömer ona her fırsatta sözleşme bitince istediğini yaparsın demişti o sözleri unutmuş değil Zehra.

Zehra, Ömer’e; Alev beni sevmiyor hiçbir zamanda sevmeyecek dedi. Onun derdi benle değil, gerçek olduğunu düşündüğü bu evlilikle dedi.

Alev seni sevmez niye sevsin ki Zehra? 

sanki elinden en sevdiği oyuncağı alınmış çocuk gibi huysuz, aksi, yaramaz biri Alev. Sen onun Ömer’ini aldın elinden, konağın hanımı oldun. Ömer’in soyadını taşıyan kişi oldun.

Alev’in isteyip de sahip olamadıklarına, en çok da Ömer’in sevgisine sahip oldun ve eski Ömer den eser bırakmadın değiştirdin sen Ömer’i Zehra. 

Eh bu da Alev’in hiç hoşuna gitmedi seni kıskanıyor Alev Zehra.  

Ömer; yine mi Alev, yine mi sahte evlilik mevzusu, ben bu evliliğin gerçek olmasını istiyorum gayret gösteriyorum, elimden geleni yapıyorum der gibi başını yana çevirdi.

Ömer den Zehra ya;

Aslında farkındayım hayatımdaki sahte varlıkların, Alev’in yaptıklarının seni nasıl kırdığını üzdüğünü, istesem bir anda temizlemesini de bilirim. Ama bunca sahteliğin benim samimiyetime ihtiyacı var Zehra.

Alev odasında, Zehra’nın her zaman ki gibi varoş gülü olduğunu, görgüsüz yememiş, içmemiş Ömer’e yüzük aldırmış, kıskanç diyor 😀

Sakın sen kendini söylüyor olmayasın Alev? 

Kıskanç olan sensin, sen Zehra yı kıskanıyorsun. Kaliteli insan işi ile boş insan kişi ile uğraşır Alev.

Ayrıca o yüzüğü Ömer kendisi aldı, Zehra aldırmadı. Zehra sen değil bunu sakın unutma Alev. Sana kimse tek taş yüzük almıyor diye hasedinden çatlayarak Zehra ya kızma,  Zehra’nın bir kocası var ve ne isterse onu alır eşine, bu seni hiç ilgilendirmez Alev.

Alev’in odasına Teyzesi geldi ve teyzesi ile Zehra hakkında konuştular. Alev, Zehra bu eve geldiğinden beri, benim hayatım cehenneme döndü dedi, Ömer’i parmağında oynatıyor, Nihat Ayşe’ye yüzük aldı diye ertesi gün yüzük aldırmak neyin nesi?

Alev bu yüzük olayına fena takılmış, kıskanıyor Zehra’yı. Ne o Alev sana kimse tek taş yüzük almıyor mu? Seni seven ve sana sevdiğini söyleyen biri yok mu hayatında? Bunun acısını, faturasını niye Zehra ya kesiyorsun Alev?. 

Aynanın karşısına geç ve bak ve sor kendine neden diye? Belki cevabını bulursun Alev.

Teyzesi de, bundan daha doğal bir şey yok, ne var bunda? Sana ne Alev dedi. sonunda teyzesi de isyan bayrağını çekti Alev’e. Bir daha benle böyle konuşma dedi. Haklı Müzeyyen hanım sana ne Alev, sen işine bak yürü hadi sen Hilmicinle oyna.

Tamda bu sözümün üstüne Hilmi Alev’i aradı 😀 Ama açmadı Alev.

Oyy kıyamam ben sana bizim Zehra oturmuş ağlıyor. Zehra Ömer’e çok fena aşık olmuş, hem de öyle böyle değil sırılsıklam aşık olmuş. Oy kıyamam kavuşamadığı aşkı içinde gözyaşı döküp ağlarmış.

Bunun için miydi? Aptal Zehra, ne bekliyordun ki? niye ağlıyorum? Diyor,

Ben söyleyeyim, Ömer’i sevdiğin ve ona aşık olduğun için, o yüzüğün Alev söylediği için değil de, gerçekten sana alınmış olmasını istediğin için, aslında yüzük bahane, sen Ömer’in gerçekte eşi olmak istediğin ama olamadığın ve bir süre sonra ondan ayrılacak olmanın verdiği yürek acısı, ayrılık acısıyla, yüreğinde Ömer’e karşı duyduğun aşk acısıyla ondan ayrılmak istemediğin için ağlıyorsun Zehra. 

Ah aşk ah insanı böyle ağlatır işte.

Hiçbir şey sandığım gibi değil, hepsi benim uydurmam, bunun için ağlamanın bir anlamı yok dedi. bir yağmur gibi akan göz yaşlarını elleriyle sildi Zehra.

O yüzüğün Alev söylediği için değil de, Ömer içinden gelerek kendisi için almasını çok istermiş. Bunun gerçek olmadığı içinde ağlarmış kıyamam o göz yaşlarına. Her şey senin sandığın gibi Zehra.

Bilsen ki Ömer seni çok seviyor, sana aşık ve sana aşkını, sevgisini itiraf etmek için kıvranıyor, çaba sarf ediyor, seninle konuşmak için hep peşinde, sen dinlememek için diretirsen böyle gerçekleri öğrenemez sonra da oturur ağlarsın.   

Bu ağlamanı Ömer görseydi. Gelip neden ağlıyorsun dese, gözyaşlarını elleri ile silse ve yüzüğü çıkarıp sevgisini içinden geldiği gibi sana söyleseydi. Sende gerçeği bu sayede öğrenseydin. Ama olmadı.

Asyamız küçük prensesimiz geldi Zehra ablasının yanına, resim yapalım mı dedi, resim yapacaklar birlikte. Asya Zehra ablasının ağladığını fark etti. Ağlıyor musun? diye sorunca. Zehra, inkar edip ağlayacak ne var ki dedi.

Sen inkar et bakalım Zehra, senin yüreğinde Ömer’e karşı çok büyük bir aşk var ağlanacak.  

Asya bunu dayına söyle, bilsin dayın Zehra ablanın ağladığını unutma olur mu prenses.

Bir aşk acısıyla kıvranan biri daha Ömer, çalışma odasında elinde Zehra’ya aldığı yüzük neden öyle söyledim ki? diye soruyor.

Ah bir bilsem, işi zora sokacaksın ya, Zehra yı ağlatacak bundan da haberin olmayacak ya, acemi aşıksın ya ondan işte Ömer. Off ne bileyim söyledin işte o an öyle, benim de kafamı karıştırdın hepden. Zamanı geri de alamazsın ki, o anı tekrardan sil baştan yaşayasın hatanı düzeltesin.

Ömer sonunda her şeyi mahvettiğini, Zehra ya yüzüğü verirken yanlış sözler söylediğini anladı. Kendine kızıyor Ömer. Ne yapıp edip kendimi affettirmem lazım dedi. Affettir de bu kez dikkatli ol, sözlerini söylerken kalp kırma olur mu?

Ey Gönül, Bir kalbin içinde ne taşıdığını nereden bileceksin; kırmadan önce çok iyi düşün, belki de içindeki sensin.Zehra’nın gönlünde sen varsın Ömer, ona göre kırma Zehra yı, kendini kırarsın.

Pıtırcığımız Asyamız, çizdiği resmi anlatıyor, sanki bizim çifti Ömer ile Zehra yı çizmiş Asya.

2 arkadaş varmış, küsmüşler tıpkı Ömer ile Zehra gibi, birinin elinde çiçek barışma çiçeğiymiş, bu esnada Ömer geldi terasa, gel gel Ömer gel de Asya dan kopya çek, barışma çiçeği ver sende Zehra ya çiçek al barışın en kısa zamanda ama duymadı Ömer bu konuşmayı.

O da oturdu sohbete katıldı. Zehra, Asya’nın sorduğu soruya cevap verdi; insanlar oyun oynarken neden küser bilmiyorum deyince.

Ömer; biri mutlaka diğerini kıracak bir şey yapmıştır. Dediğinde birbirlerine baktılar çiftimiz. Ve bomba cevabı Asya verdi; işte o zaman özür diler, barışma çiçeği verir barışırlar dedi.

Afferim benim küçük prensesim Asyama büyükler bu söylediğin sözü duysunlar da ders alsınlar senden ve hem dizide, hem de gerçek hayatta kalplerini kırdıkları kişilerden özür dileyip, barışma çiçeği versinler Afferim Asyacım küçüksün ama verdiğin ders çok büyük tabi anlayabilene, ders alabilene.

Dayısı da Asyaya, hadi sende arkadaşları barıştır daha fazla küs kalmasınlar dedi. Asya resmi annesine göstermeye gitti.

Ömer, Zehra ya; hava güzel dışarı çıkalım mı? bir şeyler yeriz, konuşuruz dediğinde, Zehra; konu yüzündense, benim kırıldığımı düşünüyorsan, yok öyle bir şey ben iyiyim, oyunu hakkıyla oynuyorsun dediğinde.

Ömer hemen savunmaya geçti, hayır bu öyle bir şey değil, konuşmamız lazım baş başa dese de, Zehra kabul etmedi salona geçti.

Ömer de arkasından, ikimizin baş başa olduğu bir yemekte kendimi sana affettireceğim dedi.

Hilmi bir kere daha Alev’i aradı, dosya savcılığa gitmiş, ben hapse girersem sende hapse girersin dedi. Alev’in etekleri tutuştu, işin ucunda hapse girmek var. Oh olsun sana Alev, sen Hilmi yi ne sanıyordun? Kendi yanarsa senide yakar.

Cevriye hala öncesi ve sonrası olarak diyetisyenin sitesine resmini koyacaklar, bizim hala ünlü olacak hadi hayırlısı. Azmin zaferi öncesi sonrası örnek insan halamız.

Ömer, Zehra ile baş başa bir akşam yemeği yemek için Ökkeş amca ve Hediye abladan yardım alıyor, yemekleri Zehra’nın sevdiklerinden yapacak Hediye abla ve Ökkeş amca da çiçek alacak evdekileri dışarı çıkaracak. Ömer Zehra’nın sevdiği erik ve çilekleri unutma dedi.

Zehra’nın neleri sevdiğini artık iyice biliyor Ömer. Ne güzel böyle düşünceli bir eşi var Zehra’nın kıymetini bilse ve onu dinlese inatçı keçi Zehra. Zehra’nın başına ne geliyorsa hep o inadı yüzünden geliyor.

Ömer’in yüzü de, gözleri de gülüyor hem de çok içten samimi bir şekilde, Ömer’i uzun zamandır böyle içten gülümserken görmemiştim. Gözlerinin içi gülüyor, huzurlu Ömer. Maşallah.

Ökkeş amcada fark etti Ömer’in yüzündeki huzuru, mutluluğu, ve ona seni böyle gördükçe mutlu oluyorum, Zehra kızımız bir hediye gibi girdi hayatımıza, kıymetini bilmemiz lazım dedi.

Ömer’in yüzü gülüyor 🙂 sen hep böyle gül hayata Ömer. Hayat sana ne getirse getirsin inadına gül, güldür insanları.

Zehra, mutfağa gelince herkes süt dökmüş kedi gibi sessizleşti. Ömer de, Zehra bir şey mi oldu diye sorunca, bitti dedi 😀

Ökkeş amcanın çarşıya gideceğini öğrenince Zehra, kendisi de gelmek istedi, çizim kalemleri bitmiş onları alacakmış, Ömer olmaz dedi. planı bozulmasın diye.

Çok alemsin Ömer hiç gülesim yoktu konuya hiç bitti diye girilir mi? 😀 ne bitti? Konu bitti, konuştuk, çok tatlısın Ömer tam yanaklarını sıkmalık küçük çocuklar gibi, gel buraya o yanakları sıkacağım beni güldürdüğün için 😀 

bir de olmaz gidemezsin diyor Zehra ya bak hele sürprizi anlaşılmasında istermiş paşamız hadi bakalım.

Zehra da bir gariplik olduğunu anladı da ne olduğunu çözemedi garibim. Merak etme Ömer seninle baş başa bir yemek organize etmeye çalışıyor. Ne kadar başarılı olacak göreceğiz.

Ayşe’yi hastaneden aradılar, yarın ki doktor kontrolü için. Ayşe, of ya yine mi hastane dedi. evet Ayşe yine hastane yapacak bir şey yok, sevmediğini biliyorum ama gitmek zorundasın sevmesen de bu senin iyiliğin için. İnşallah güzel haberler ile dönersin hastaneden.

Ayşe kendi kendine telkin vererek kendini sakinleştirmeye çalıştı, korkunun ecele faydası yok yarın o kontrole gidilecek dedi.

Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin, doktorlarımıza da kolay gelsin. Allah doktorlarımızın yokluğunu göstermesin, başta Allah’ın izin vermesi ile sonrada doktorların buna vesile olması ile hastalar hastanelerde şifa buluyor. Doktor olmak hastanede çalışmak bir gönül işi, herkesin öyle kolay kolay yapabileceği bir meslek değil, Allah yardımcıları olsun.

Ökkeş amcamla Hediye abla konuşuyorlar, Ömer’in eşine böyle sürprizler, yemekler hazırlayacağı hiç aklına gelir miydi? Diye sorunca,

Hediye ablam; hiç gelmezdi, böyle duvar gibi sert, ses vermez, renk vermez, duygularını belli etmez biri olarak büyüdü, annesinden sonra yaşadıkları Ömer’i böyle sert duvar yapmış.

Ökkeş amcam, zaman her şeyin ilacıdır, her duvarı delen bir ışık vardır, Zehra da Ömer’in ışığı oldu dedi.

Nerden nereye Ömer eskiden neydi? şimdi ne oldu? Zehra’nın sevgisi aşkı Ömer’in değişmesine o kalın duvarlarını yıkmasına, değişmesine sebep oldu. Her şey neye layıksa ona dönüşür, Ömer de iyiliğe güzelliğe, aşka layıktı aşık Ömer oldu, iyi de oldu.

Ömer akşam için hediye abla ile konuşurken yemek olayını Zehra duydu. Ömer’in bundan haberi yok. Yandı gülüm keten helva gitti Zehra ya sürpriz. Geldi Ömer’e sürpriz.

Zehra, Ayşe ile konuşup akşam yemeğini evde yemelerini, dışarı çıkıp gelmelerini istemiş, ah Zehra ah bu Ömer’e yapılır mı?

Mert gelince Ömer çalışma odasında onunla konuştu, Zehraya bir sürpriz hazırladığını, Zehra yı biraz kırdığını gönlünü almak ve konuşmak için bir akşam yemeği hazırlattığını söyledi.

Mert de; Zehra seni hayata bağladı,

Zehra seninle bu hayat arasında bir köprü kurdu onun kıymetini bil, o çok değerli biri, senin eksik yanın gibi dedi.

Bunları Mert den duymak Ömer’i çok mutlu etti. Gönül, Sevgiliye hasret ise, her anın nazlı geçer. Sevgi, Muhabbet yoksa, gülüşün hazan saçar, Gönül Sevgiliyi bulmuşsa kuru dal bile çiçek açar. Mevlana.

Mert Ömer sevgilisini buldu şimdi çiçek açma zamanı Ömer için çok normal bu değişimi.

Daha önce hiç kullanılmamış mumlar yakıldı yemek masası hazır, Hediye abla Ömer’e haber verdi. Zehra da hazır olan masayı görünce Ayşe yi aradı ma aile konağa geri dönüyorlar. Zehra ne yaptın sen mahvettin Ömer’in sana yaptığı sürprizi.

Ömer Zehra yı zor ikna etti salona getirdi bakalım beğenecek misin dediği an, Ömer’e büyük sürpriz Zehra dan geldi. Masada bütün aile oturmuş onları bekliyorlar ve sürpriz diye bağırdılar.

Ömer şaşkın, sizin ne işiniz var burada diyor içinden, bu da Zehra’nın sana sürprizi Ömer.

Yapacak bir şey yok canım masa yemekler aileye nasipmiş, alacağın olsun Zehra. ne güzel baş başa yemek yiyecektiniz. Herkesin keyfi yerinde Zehra’nın da ama bir tek Ömer mutsuz nasıl mutlu olsun ki, Zehra için hazırladığı onca şey anlamını yitirdi.

Alev de geldi salona, ben canımla uğraşayım siz aile saadeti yaşayın dedi, masaya oturmadı sonra Mertle konuşmak istediğini söyleyip odasına gitti.

Ömer daha fazla dayanamadı ve Zehra ya neden böyle bir şey yaptın? diye sordu. Yüzü çok mutsuz bir halde, Zehra da çok mutlu bir yüz ifadesiyle bu kadar hazırlık boşa gitmesin, aile ne kadar mutlu dediğin de.

Ömer, ama ben bütün bunları senin için hazırladım dedi.  ilk defa Ömer ben senin için dedi. Zehra’nın da duymayı çok isteyip de bir türlü duyamadığı o cümle (senin için) şimdi duydu Zehra ve ne yaptığının farkına vardı.   

Bir yudum içmek istedi içemedi eli ayağı birbirine dolandı Zehra’nın ve üzerine döktü suyu üstü ıslandı yemekte yiyemediler odalarına çıktılar.

Ömer odada Zehra ile konuşamadığı için huzursuz, banyodan çıkan Zehra ile konuşmak istese de Ömer, Zehra kaçtı gitti.

Bak Ömer sana ne diyor Zehra; Eğer Allah seni bana yazmış ise benden kaçışın yok Zehra. kaderinden kaçamazsın.

Odasında Ömer’in aldığı yüzüğe bakan ve kendisi için alınmadığı bir oyun ve oyunu kuralına göre oynamaya çalıştığı için bu yüzüğü aldığını düşünen Zehra kendine unut diyor, Ömer’i unutamazsın sen onu çok seviyorsun Zehra.

Sabah uyandığında Ömer’i yatağında görmeyince odada aramaya başladı, telefon etmek istedi, aradı kapattı. Leyla yı aradı Leyla gelecek konuşacaklar. Mutfağa gitti Hediye abladan öğrenmek için, o da bilmiyordu.

Müzeyyen hanım, Alev’e Ömer’in iyi niyetini suiistimal etme, senin ablamdan kalan en değerli varlığım olduğun için, Ayşe gibi sana da kol kanat gereceğine söz verdi. Ben ondan böyle bir şey istemedim, seni Ayşe gibi kardeş biliyor, onca yaptığın şeylere göz yumması bu sözünü tuttuğu için, kendine gel, aklını başına topla, benle bu konuları asla konuşma dedi gitti.

Alev de, Hilmi’si bir yandan Zehra’sı bir yandan çıkın gidin hayatımdan dedi. Sen çık onların hayatından.

Zehra hala Ömer’i arıyor bulamadı, hem kaçıyorsun, hem merak ediyorsun Zehra. sen Ömer’i seviyor, ona değer veriyor, önemsiyorsun yoksa sabahtan beri onu neden arayasın değil mi ama?

Ömer de odaya diğer kapıdan girince korktu Zehra. Ömer yüzüğü sordu çekmecene bırakmıştım, takmayı düşünmüyor musun? Ben taksam dedi. sen tak Ömer bakma Zehra ya o inatçı, sen ondan daha inatçı ol vazgeçme sevdandan.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 176. Bölüm Analizi 22 Mayıs Özeti (49 Yorum)

 1. Ir abi seni guldure biliyorsam ne mutlu bana. Zehrani neden seviyorum biliyormusun. Cunki onda kendimi goruyorum; dikkafali, inatci, gururlu, burnunun dikine giden, deli gibi sevse bile duygularini saklayan belli etmeyen biri gibi.Bazen zehra bir seyler yapinca ona kiziyorum ama kizginligim kendime aslinda. Zehra bazen bana bir ayna oluyor. Bence insan sevdiklerine sevdiyini hiss ettirmeli, soylemeli, itiraf etmeli askini. Heyat kisa ne zaman ne olacagi belli diyil.

  • Aşk hastasi sen karakter olarak Zehraya benziyorsun . Ama ben yüz olarak benziyorum . Her kes benim Zehraya benzedigimi söylüyor . En cokta saç seklim . Ama ben dik kafalı diyilim dik kafaliligi ancak gelecekte eşime yaparım diye dusunorumdur . Ama inatciyimdir. Ya bide saftirik diyilim . Mesale benim hayatimda Alev gibi kadin olsa ona neler yapmazdim neler

   • Iyi ki bende saf diyilim yoksa halim zehradan beter olurdu. Adamin yuzune baktigimda anliyorum ne mal oldugunu. Alev iyi ki heyatimizda diyil ben onu keltos yapardim parik takmak zorunda kalirdi

    • Evet ya . Ben düşünmüyorum hayatda Zehra gibi bu kadar şey bu insan olduğunu . Ne kadar saf olsada en azinda bi laf sokar .kendini müdafa eder

  • Valla aylin kosmezse sen cok tatli yaziyusun diyecem ama aylini begebmediyim anlamina gelmez ,ben neden ayline bo kadar ilgi cekiyurom , sen deme zehraya benziyumos ondan, ama sen cok tatli yaziyursin ve bir nevi zehra gibi gururda var yazilarinda yani goclo rohun var dovusken ,bende kendim dovusken oldugumdan cenkaver insanlari beyenirim .bo dizide tek beyendiyim karakter zehra ve ayak basdigi yeri temiz rohuyla yasilliga , hayata dunusdurduyu icin ben zerhanin faniyim bi o kadar omeri sevniyurum ki zehrani seviyurom ve lelenin cevapi olarak benim sinirim zehrani sevdiyim ve ona bir sey olmasina dayanamadigim icindir omardim aylin , lale , diyer arkadaslar sinirlendiyimin nedenini bilmis olsunlar.benim merte kizginligimda bazen zehrayada kizgin olmamin tek sebebi zehra , hep korkuyurom kafamda canlandirdigim o nayif , temiz karakter kirlensin

   • Ir abi bu yorumu bana mi yazdin aylinine mi? Ben onu anlamadim. Ben seni aylar once cozdum zaten lale bir turlu cozemiyor o da zamanla cozer insallah. Sadece bugunu saymasak 3gunumuz kaldi sezonun bitmesine. Bu 9ay boyunca cok seyler yasadik iyisi ile kotusuyle. Her gun, gunde kac gelen yorumlari tek tek okudum.Once pekte yorum yazmiyordum bazen ad ve soyadimin bas harflarini altinda yorum yapiyordum sonra anonim, en sonda ise A.S.K hastasi olarak yorum yazmaga basladim. Sizler tanimak sizlerle olmak guzeldi gercekten. Insallah 2sezonda boyle devam eder.

   • Vallahi Ir abi gerçekten Aşk hastasi için soylediklerin tam isabet olmus . Onun yazdıklarını okuyunca benimde kafamda şöyle bi qururlu insan portreti duriyor . Hani soz altinda kalmayan ,her seye bi cevabi olan bir insan karakteri hayal ediyorum ask hastasini dudununce . hem niye kiziyim . Zaman zaman benimde yazdiklarimi beyeniyororsunuz. Tessekur ederim

    • Aylincim tesekkurler beni dogru hayal etdiyin icin. Gercekten her seye bir cevap buluyorum. Hetta eskiden universite arkadaslarim bana sen adamin kafasini pamukla gule gule cevap vererek oyle kesersinki ruhu duymaz deyerler di. Bazen ir abi komiksin diyor ne yapiyim kimseyi kirmamak icin bu yolla olaylari yumusatiyorum

    • her zaman beyendim yazdigini, bir de bo gonon elbisesiyle zehranin omerle bahcede dolasdigi elbise farkl, iyi olmos , deyisiklik var demekdir

   • Merak etme Ir, Zehra ilk gün neyse son günde öyle temiz kalacak, o değişmez. O naif Zehra hep öyle kalacak, Ömer’i değiştirecek özüne döndürecek Zehra. Değiştirmeye de başladı Zorba Ömer’i aşık Ömer yaptı Zehra. her ikisi de birbirinde ilk aşkı yaşayacaklar.

    • bizim senaristlerin sagi solu belli olmaz da o yuzden . yoksa mantikla hic deyismemesi ve her kese iyi ornek olmasi gerekiyur , a,s,k hastasi sana yazdim ama aylinin kosmesinden korkdom

     • Tesekkur ederim. Sen Ir olarak kal adini deyisme bence, biz seni boyle seviyoruz. Bu arada deli oyun muziyi guzelmis.

 2. Alevi karistirmasan olmazmiydi ya her zamanki gibi elini yuzune bulastidin omercim. Zehranin kirilicagini dusunmedinmi? Ronda aklini basina topladin . Nasil gonluni alacaksin cok merak ediyorum. Zehrada guzel oynadi supriz isini. Anlasilan çok kirilmis. Hala oyun olduğunu düşünüyor bu kız. Baksana gözlerine kocanın aşkla sen diye parlıyor gormuyormusun. Yoksa gormedenmi geliyorsun.
  Demir gittiğinden sonra omer zehra hakkında kimseyle konusmamisdi. Mertde gerçek dostun verebileceği cevabı verdi bence o senin eksik kalan yanin yani kaderin hayatının anlamı demiş oldu.
  Eğer zehra omeri ya babasını seçmek zorunda kaldığında babasını seçerse malum böyle bir şeyin olduğunda babasının şansı büyük çünkü bu oyunun başlamasının sebeplerinden biri omer adeta yikiler. Öyle olmaz inşallah. Çünkü hayatını geri veren birisini sevipde sahip olamadığı birini yitirmek hiç iyi olmaz omer icin

  • Yok arkadaslar zehra neden babasini secsinki? Bence su senaristin oydurmasi gibi ola bioir yuksa zehra genc bir kiz ve evlenme yasinda , babasida oyle sert bir adam diyil cok hos gurulo ve iyi niyyetli adam , hic omerle tanisib evlenmeside motlaka suron diyil , yani is yerinde tanisib bir birulerini beyenmisler , zaten biri evlenmek istese konusob tanismali ve ozlassalar evlenmeli, hem omur buyu zehra salimin evinde kalmayacak ki .bir tek gizli nikah kunosu suron olur onada gure kanitlar movcutdur.oncesi tartisma gibi bir seyler olur ama zehra izah ede bilirse ve sevgisine sahib cikarsa kolay cozulmesi en mantiklisi.eyer baska konular araya girmezse hic salim konusu suron olmaz diye dusonuyurom.omerde problem yukdur sadece ikisi birde nihat durumon ciddi olduguno oyrenib bi karara gelseler yeterli , zaten ayle gercek evli biliyur hatta gercek bilmeselerde olur conko hic kimseye laf dusmez salimlerde de kimsenin suron cikarmasini dusonmuyurom fakat problem zehranin kendisi , yani zehranin bi karar vermesi kolay olmayacak ki oda leyleya dusecek.

  • Ömer o an hiç Zehra nın kırılabileceğini düşünmedi, sonra anladı hatasını düzeltmek için elinden geleni yaptı, Zehra çok kırıldı hatta oturup ağladı. Ömer’in bundan haberi olmadı olsaydı, Asya dayısına yalnızken söyleseydi.
   Zehra’nın sürprizi Ömer’e şok etkisi yaptı. hiç beklemiyordu.
   Mert iyi biri ve söyledikleri Ömer’in yüzünde güller açtırdı. Eksik yanın Zehra dediğinde bu çok hoşuna gitti Ömer’in.
   Zehra babasını mı Ömer’i mi seçer?
   babası konağa geldiğinde babası ile gider Zehra. mahalleye varınca olanları anlatır, Ömer de mahalleye gider konuşur Zehra nın konağa dönmesi için ve bu evliliğin gerçek olması için elinden geleni yapar.
   Yeni sezonda Sevim gelecekmiş, o da Ömer ile olmasını konağa dönmesini ister. Onu dönmesi ile de Zehra’nın bir sırrı daha ortaya çıkar. Ömer Zehra’nın gerçek annesini bulmak için Sevim ile işbirliği yapar. bakalım neler izleyeceğiz 2. sezon. konu çok.

 3. Dun Lalayede yazdim . Bolum boyunca sacbas yolasim geldi ilk alevin ,sonr Zehranin ,Sonra Omerin , sonra yine Zehranin , onlarada elim catmayincada kendi sacimi yolasim geldi . Omer yuzugu verirken kendini ifade edemedi . Ama bunu telafi etmek için elinden geleni yapmaya calidi. ZEHRADA bunu gördü , oyunu kuralına göre oynuyor dedi . Ama Zehranin düşünmediği şey bu ki ,Omer oyun oynuyorsa ,neden bütün bunları yapsinki ,demeki Zehraya kendini anlatmak istiyor ve Zehra buna izin vermedi . Hediye ablada , Okkes abide ,Omerdeki bu degisimi farkindalar ,Omerin degismesini cok guzel anlatdilar . Evet Omer cok buyuk bir yol kat etdi. Dünkü bolumden sonra Mertlede yıldızım barisdi . Nihayet Mertin üzerindeki şüpheler çekildi dedim sonra Ir abinin yorumunu gördüm ,Mertden dolayı insallah Omeri hayil kırıklığına uğramaz,yazmış .insallah .Zehrada aski için gözyaşları aktdi ,onu Omerin görmesini çok istiyordum , ama asya gördü. Omer onu gorseydi oyle, daha çok çaba harcardi duygularını doğru şeklinde ifade etmek için. Ama ben hep dusunuyordumda Omer sinirli okuduğu bi vakitte ,duygularını daha açık söyler .dışarıya kapalı insanlar sadece sinirliydim duygularını acib dokuyorlar bence .Yemek masasında nasilda direk Zehraya açık şekilde söyledi : ama ben bütün bunlari senin icin hazirlamisdim ,dedi. . Zehranin tepkisi çok hosuma gitdi. Bizim oglanda karısının neleri sevdiğini çok iyi biliyormuş. Her seyi onun sevdiği gibi hazırlatıyor. Ve bu beni çok mutlu eden bir sey ,Artık birileri Zehradan konuşunca Omerin yüzündeki tebbesum sahici , Zehra hakkında konuşunca Yüzünde hep gülümseme var tatli bu gülümseme .

  • Kiz sen boyle her bolum sacini basini yolarsan betoncuk gibi kel olursun. Allah korusun. Sirma saclarina yazik etme. Yolasi bir tek sac bas var o da yonetmen. Onun da kafasinin ortasina karisi vura vura kel etmis zaten. IR abi icin sevindim arasi mertle duzelmis

   • Aşk hastasi dün vallahi o kadar sinirlendim ki gerçekten saçımı yolasim geliyordu . Sonra bende senin gibi dusundum .kel olacağım diye ,karar verdimki bu gun saçlarımı kesdiriyim . Birazdan kuaföre gideceğim . Içimden saçını yokmak gelsede elimi sacima atdigidam kısa olsun yolunmasin
    diye☺☺☺

    • Saçlarını kestirmeye gidiyormuşsun şimdiden yeni saçlarını güle güle kullan canım, ama o kısa saçlarını da yolmaya kalkma tamam mı:)

     • Tessekurler canim . Kesdirdim bile . Ufak ufak sıcak havalara hazırlanıyorum. Sıcak aylarda uzun saçlar bana hiç uymuyor rahatsız ediyor . Bende birazcık kesdirdim

  • Ayni fikirdeyiz ama a.s.k hastasinin yuromu senden once cikti ben dusoncekerimi oraya yazdim yuze yuze bir dusonuyuroz ama zehra konusunda ben baska cor dusonuyurum .zehra bolundugu ortam ve zorunlokdan dolayi bir de bayan oldugundan hemde heyali , gurorlo , kimseden faydalanma gibi amaci olmadigindan ve kimseye ayak bagi olamamaki dusonduyunden zehra hakli .yani zehraya gore eyer bir sey varsa semimi ,zorloksuz , icten ve saf temiz duygo olmalidir birde zehranin karaktrrine gore kacmasi cok normal, yani gerekende bo , fazla naz asik osandirir diyular ya o laf zehraya ayit diyil.hele omer demir gibi bir jest yapib zehraya ne sevgi itirafi va ya evlenme teklif etmemis ki zehrada naz yapsin ben zehranin naz yapacagini dusunmoyurum. Zehra omerden kac adim ondedir sadece duromu belli olmadigindan ve uyun ortaminda olduguno dusundugonden gerekeni yapiyur

    • Ayrılık vakti yaklaşıyor, yeniden göreceğiz bunu biliyoruz, ya hep den bitseydi dizi, bir de o açıdan düşün canım, yeniden buluşacağız bunu biliyoruz, bunun sevinci olmalı içimizde.

   • Ir abi size bir turli karakterini cozemedigim yorumcu diye işte bu yuzden yazdim. Sizin ne zaman kime sinirleniceginizi hec tutduramiyorum. Bir bakmişim Merte bir bakmişim Zehraya, bir bakmişim Omere, ara sira Aleve, ara sira Ayline, ara sira bana Lale izle dedi izledim bakdigima pişman oldum diye:) sinirleniyorsunuz

    • Lale çok haklısın …. Ir abını çözülmez bir karakteri var …. Bazan çok sınırlı oluyor ,Bazande öve öve bitremiyor .

  • Canım, sen benim biricik Ömer’cim den ne istiyorsun bakıyım saçını başını yoluyorsun? 😀
   Ömer’ime şiddetle dokunmak yasak, şiddet ile değil sevgi ile dokunabilirsin ona:)

   Sen git Alev’in saçını başını yol, kel kalsın kimse dönüp ona bakmasın:)
   kendi saçını da yolma kıyamam ben biricik arkadaşımın saçlarına, eline cıs yaparım, ne istiyorsun sen bakıyım benim biricik Aylin arkadaşımın saçlarından o ellere söylüyorum:) buraya mesajları yazan o güzel eller bir daha Aylinimin saçlerını yolmayacak:)

   şaka bir tarafa, şu Mert ile aranız bir düzelemedi gitti, inşallah en kısa zamanda düzelir sezon bitti bitiyor:)

   Ömer’in içten gülümsemesi, gözlerinin içinin gülmesi çok güzel. Gülmek her insana yakışır, Ömer’e de yakışıyor.

   • Ay canim benim . Tabikide Omere kiyamam sen rahat ol . Ben söylerim bana kalır. Omerin saçlarını yolarsam kimse beğenmez her halde onu . Betondan farkı olmaz . O yuzden onun saciyla isim yok . Ha ama bak alevin saçını seve seve yolarim . Yok artık Mertle barisdik . Mert artık safını belli etti . Inşallah böyle devam eder . Onu sadece Omerin sevdiği olarak bilir. Yoksa bozusurum onla gelecek sezon

    • Ömer cime dokunmadığına sevindim, hem o senin rüyalarının yakışıklı prensi benden önce sen kıyamazsın ona, onun saçlarına:)
     Mert ile barışmanıza sevindim, senin gibi Ir ‘ın da arası şimdilik düzelmiş Mert ile aman nazar değmesin:)

 4. Her kese gunaydin. Aslim yine muhtesem analiz yapmissin. Lalecim sana da tesekkurler guzel yorum icin. Guzel bolumdu mertle omerin konusmasi da guzeldi. Bir an mertin zehra cok deyerli ozel biri dediyinde Ir abinin merte yine sinirleneceyini dusundum.Oysa ki ir abinin sesi cikmiyor galiba mertle arasi duzelmis. Yonetemler benim mehtab beton askini izleyeceyimi duyub betoncugu izletmediler dun hayret. Bu arada benim aklim muzoya takildi sanki alevle konusurken eskiden omerle ilgili bir sey soyleyecekti ama vaz gecti. Zehra da omere olan kirginligini surprizi mahvetmekle cikartdi. Kiz hakli ben olsam ayni seyi yapardim. Alev oyle dedi lafini soylemek zorundamiydin be adam? Zorba omer daha iyi pat diye konusuyordu, asik omer betoncuk kadar bile olmadi adamin dili yok gozleri ile bi saga bi sola bakib asik oldugunu gosterdi. Ama bizim omer de dil var ama soyleyemiyor.Insallah salim zehrayi alip goturduyunde dili cozulur omercigin.

  • Nerden boluyurson bo laflar? Her kes cevriyeyle neseleniyur ama ben senin sakalarinla. Alemsin valla sabah sabah koptum .don mert hakkinda yazdim gormemissin galiba.mert safini belli ettiyine gore simdilik suron yok hem masada da cok oturmuyur ,zehraylada mohatep olmuyur , yani demir gibi oyut nesihet vermesi cok onemliydi madem demir gitmis gelen kisi demiri aratmamaliydi .hadi bakalim kalan zaman diliminde neler olacak.yani sikinti mertin zekasi diyil omerin acemiligi.omer yasadiklari yozunden insanlara kendi kapatmis ve ask , ayle , etrafindaki insanlarin duygolari.toplum hayat hic omerlik diyil o yuzden bo kadar seyden sonra hala kendini ifade edemiyur ve etsede hep acik veriyur ortaligi karisdiriyur ve ben ortalik karisdiginda mert bo duromdan istemeyerek de olsa faydalana bilir diye kurkoyurom o yozden omerle zehranin askindan daha onemli olan omerin hayata acilmasi. Arabanin lastikini deyisdirmek icin yardim cagirmak isteyen adam mutfakda okkes ve hedye ablayla surpriz hazirlamaya kalkisiyur hemde buyuk hevesle. Kaldi suyleme konusunda omere bi zur duromda kalib bazi seyleri suylemesi gerekiyur ve boyle duromlara yavas yavas alismali hemde ask itirafi gibi onemli bi konuda .yani trapi amacli bir seyler olmali ki omerde kendini dizginleye bilsin. Yani zehranin dik kafaligi , gorurlo olmasi , inatci olmasi gibi ozellikler omeri kizdirib ve yari zorbalasdirmasi gerekiyur .ya bide biz su alevi omerlerin kozeni bilirdik o yuzden simardigini dusonuyurduk sen dime bonun o ev halkiyla hic bi alakssi yukmos tam bi sigintiymis. ama allah bilir kokinde ne sorun varsa asla acimali bir tarafi yuk .kadin resmen dagdan gelib bagdakiyla kavga ediyur .ozun oldo galiba.

  • Sana da Günaydın canım benim, teşekkür ederim her gün bölüme göre bir şeyler yazıyorum işte:)

   Ömer hayatında ilk defa aşık oluyor ablası, çok zor Ömer gibi biri için seni seviyorum demek başaracak en zor olan kısmı geçti.

   Zorba Ömer aşık değildi ki, şimdi Ömer, aşık Ömer oldu zorbalık gitti. Dur bakalım bu aşk Ömer de daha ne değişimler yapacak? tabular yıkılıyor yavaş yavaş Ömer tarafından.

 5. Genc yazar Asli, romantik yazar Aylin, şarkici kiz Fati, guzel fikirli A.s.k.hastasi, bir turli karakterini cozemedigim, cok başarili yorumcu Ir abi, her kese gulucuk paylayan Filim professoru, iyi kalpli kiz Sude, Asli fani Hani abla, unutulmayacak arkadas Ulker, Şirin, Aslinur, atlarini unutduklarim ve Anaonimler her kese guzel bolum izlemek dilegiyle Gunaydiiin!

  • Lalecim bende sana kocaman bir günaydıııınnn diyor, bir de sarılıp seni öpüyorum canım benim:)
   Lalecim sen ne yaptın böyle, ben ve yazar kelimesi yanyana:) çok mutlu oldum canım benim. beni çok onure ettin teşekkür ederim.
   Ama ben kim, yazar olmak kim? benim yazar olmak için daha bir fırın dolusu ekmek yemem lazım canım benim:)

 6. Öffff ya neden zehira ömerin isimini teliye ömer kerivacioğulu yazimiş.Zoruba iy idi ben eviledikden sorada Zorbammm yazacakini düşnüdüm bütün hayelerim cöbe düşdü….

  • Günaydın Sudecim, dur kız Zehra Ömer ile evlenmedi daha evlensin bakalım o zaman ne yazacak? evlensinler o zaman gelsin bakalım ne yazacak Zehra sadece Zehra değil Ömer de ne yazacak?
   asıl mesele o zaman canım.

   • Bence Omer askim , sevgilim ,hayatim, su damlam ve karicigim yaza bilir . Ama en iyisi su damlası karicigim yasin bence. Zehrada ilk Omer yazsın isimini Ezberlesin. Sonra oda yaza bilir Askim ,hayatim ,sevgilim , zorbam . Kocacacigim. Zorba kervancioglu . Ama en güzeli tatli Zorbam Omerin . Yazın . Ay ne kadar heyecanlandım .o günleri gorecekmiyiz acaba?

    • Ömer, inatçı keçim biricik eşim su damlam Zehra yazsın:)
     Zehra da, eşim Zorbam Ömer yazsın. yada her ikisi de orjinal bir şeyler bulsunlar:)
     ah hele o günler geleydi isim bulmak kolaydı.