Adını Sen Koy 172. Bölüm Analizi 16 Mayıs Özeti

Burak 17 May 2017 Adını Sen Koy  0

İnsan Yaşlandıkça Çocuklaşır. Tontiş Ömer, Mendebur Zehra. Bu Sözler Yaşlı Bir Teyzemize Ait.
Zehra’nın erkenden mahalleye gelmesi ile birlikte, Ömer’e not bırakması ve Ömer’in de Zehra’nın peşinden onunla konuşmak için mahalleye gelmesi ve Leyla ile yolda karşılamasının sonucunda Ömer, Zehra’nın Leyla’nın evinde olduğunu öğrenir ve Leyla ile birlikte eve gelir Ömer. Leyla’nın teyzesinin ilaçlarını almadan yola çıkması ve ilaçlarını Leyla’yı telefonla arayarak istemesi üzerine, Leyla evden gider.

Ömer ile Zehra baş başa kalırlar. Ömer kendisinden kaçan Zehra yı sabah uyandığında elinden tutarak yakalar ve bu defa kaçmak yok. Bu kez beni dinleyeceksin der. Zehra utanır, boynunu büker. Zehra’nın bu hali Ömer’in çok hoşuna gider. Ömer eli ile Zehra’nın başını kaldırır ben der kalır.

Ömer sözünü bu kez de tamamlayamaz çünkü; zil çalar. Zehra hemen Ömer’in gece yattığı koltuktaki yastık ve çarşafı alır Ömer’e de niye duruyorsun? Yardım etmiyorsun diyerek Ömer’i zorla iteleyerek Leyla’nın odasına geçerler.

Gelen Koraydı. Afferim Koray’a anahtarı olmasına rağmen, kaldığı ev kendisine ait olmadığı için içeri girmeden önce, kapıyı çalarak ev halkını uyardığı için. Koray çok doğru bir davranışta bulundu benden de kocaman bir afferimi ve alkışı aldı.

Kapı çalma adabı; kendi evlerimizde dahil olmak üzere, başka evlere girmeden önce geldiğimizi fark ettirmek gerekir. Kapı çalmak gibi, öksürmek gibi geldiğimizi fark ettirmeliyiz. Bir ev her zaman girilmeye müsait bir vaziyette olmayabilir, izin almak bunun için gereklidir.

Ömer ve Zehra fısır fısır konuşuyorlar. Kapıyı dinleyerek gelenin kim olduğunu anlamaya çalışıyorlar. Akıllarına ilk Şükran teyze ve Leyla geliyor. Yakalandıkları için Zehra çok endişeli ne diyeceğiz şimdi diye düşünüyor.

Ömer de buluruz bir şeyler dedi. bunların ikisi böyle mahsur kalınca çok tatlı oldular 😀
fısır fısır kısık sesle konuşmaları çok tatlıydı. Hele kapı dinlemeleri, şşşşşşt ayıp oluyor çocuklar kapı dinlenilmez 😀
bu kapı dinleme olayında yine iyice yakınlaştılar bakıştılar.

Ömer’in aklına evin anahtarı olan, evi kontrol etmeye gelebilecek biri geldi. Bunu Zehra ya söyledi. o sırada Koray telefonda Yasemin ile konuşmaya başlayınca Zehra sesinden Koray’ı tanıdı.

Koray, Beton sayesinde iş almış onu yetiştirmek için gece atölyede kalmış. Şimdi de ek iş yaptığı muhasebe dosyalarını almaya eve gelmiş, üstünü değiştirip tekrardan atölyeye dönecekmiş. Bu gece de atölyede kalıp bu işi bitirip sürpriz yapmak istiyormuş Salim amcaya Koray.

Her şey yolunda giderken tam yakalanmadılar derken, Ömer’in salonda olan telefonu çaldı. Koray da bunu duydu. Telefona bakmakla bakmamak arasında tereddüt etse de açtı telefonu ve Zehra telefonun sesini duyunca odadan çıkmak zorunda kaldı. Ömer her ne kadar çıkma dese de Zehra çıktı.

İyi ki de çıktı, çünkü Koray telefonu açmış neredeyse konuşacaktı ve telefonun Ömer’e ait olduğunu öğrenecekti.

Arayan Mert di. Zehra iyi idare etti. Mert’i Ömer daha sonra arayacak. Koray üstünü değiştirip çıkacağını söyleyince Zehra; ben odadayım diyerek hemen koşarak Ömer’in yanına gitti. kapıyı hızla itince Zehra, Ömer duvara yapıştı 😀

Fısır fısır arayan Mert di dedi Zehra. Ömer de ben ararım dedi. Zehra kapıyı kapatmaya çalıştı kapatamadı. Zehra bu niye kapanmıyor? Denesene dedi. Ömer de kapıyı kibarca kapattı. Kapı bile Ömer’i sevdi 😀

Kapı dinlemek ayıp bir davranış ama yapacak bir şey yok Zehra kapı dinleyerek Koray’ın evden gittiğini anladı. Odadan çıkmak istedi ama ne mümkün, biraz önce kapanmayan kapı şimdi de açılmıyor.

Kapı yakışıklı Ömer’in o narin ellerini istiyor. Ömer geldi Zehra’nın açamadığı kapıyı açtı. Resmen kapı Ömer’i çok sevdi. Bir tek onun eli ile kapanıp açılıyor 😀
Açıl susam açıl, kapan susam kapan der gibi. Ömer de bir kapattı, kapan kapı kapan. Ömer bir de açtı, açıl kapı açıl aşka sevgiye açıl der gibi açtı ve sevdiceği Zehra yı özgürlüğüne kavuşturdu Ömer.

Ömer Mert’i aradı. Mert de Hilmi Yılmaz dosyasından bahsederken, Alev Mert’in yanına geldi. Mert konuşmayı kısa kesti Alev geldiği için. Alev masanın üzerinde duran Hilmi Yılmaz dosyasını gördü ve hemen bakmak istedi içine ama Mert izin vermedi Alev’e ve telefon geldi Mert’e Alev’i kibarca dışarı gönderdi öyle konuştu telefonda Mert.

Alev’in etekleri ateş aldı yanıyor Alev tutuştu hemen Hilmi yi aradı ve kendisini Mert’in araştırdığını, dosya olduğunu söyledi.
Hilmi de adamlarına haber verdi. ortada endişe edecek, bir ip ucu yok değil mi diye sordu.
Babasını hapse attırmak için çalışan Mert bakalım ne kadar başarılı olacak.?

Zehra’nın beklediği kargo geldi. Gidelim işimiz bitti dediğinde Ömer ben çok acıktım kahvaltı yapalım dedi.
Zehra da sen şirkete gitmeyecekmiydin diye sorunca,
Ömer hayır dedi. dışarda kahvaltı yapmaya gidelim, yeri sen seç dediğinde
Zehra, dışarda kahvaltı yapmak istemediğini söyledi. böyle kahvaltı konusunda tartışırlarken kapı çaldı. Biri daha gelmişti.

Bu Beton ne dolaplar çeviriyor? Anlayan biri bana anlatabilir mi? dün takım elbise elinde hediye paketi. Bugün de elinde çikolata paketi. Sinema biletleri ve hiç biri de Mehtap için değil. Koray için olabilir mi? ona dükkanı açtığı kalmasına izin verdiği, çalışmasına karşılık para verdiği için. Başka bir şey gelmiyor aklıma benim. Beton birine aşık olmuş olabilir mi? Kız yok ortalık da? Off Beton, kafam karıştı senin yüzünden. Kokusu çıkar yakında ne işler çevirdiğini anlarız bakalım. Yoksa ortalık da bir şey yok da Mehtap’ın kafasını karıştırmak için oyun mu oynuyorsun sen? Ooff anlamadım gitti şu Betonu.

Zehra ile Ömer’i çok korkutan, Ömer’i saklambaç oynamaya mecbur bırakan komşuymuş gelen.
Mahalleden bir komşu, hastaneye gidecekleri için annesini de yalnız bırakmak istemediği, yanında da götüremediği için, annesine bakması için Şükran teyzeye getirmiş haberi varmış ama Şükran teyze evde olmayınca Zehra bakmak durumunda kaldı.

Melike abla da çok hanım efendi birisi, annesi de çok tatlı Fikriye teyze. Biraz unutkanlık problemi var. Allah yardımcısı olsun.

Fikriye teyzeyi içeri alırken Zehra, Ömer’in haberi olsun, saklansın diye biraz yüksek sesle konuşunca, Fikriye teyzemiz biraz kızdı Zehra ya, ne bağırıyorsun kulağımın dibinde sağır mıyım ben diye.

İçeri alınca da terlik verirken bağırdı Zehra, Ömer duysun da saklansın diye. Teyzemiz yine, Zehra ya kızdı ne bağırıyorsun kulağımın dibinde terlik terlik diye.
Ömer de içerde duyuyor bu konuşmaları pek hoşuna gidiyor kıs kıs gülüyor. Gül sen gül başına geleceklerden haberin yok.

Olur mu teyzecim sen sağır değilsin, bizim kız içerdeki kocasına haber uçurmaya saklan demeye çalışıyor da ondan bağırıyor sen onun kusuruna bakma.

Cevriye halada azimli maşallah bu kilolar gidecek o yüzden de telefonda doktoru ile konuşuyor.
Menüsünü biraz daha azalttı doktor ve halamız pek memnun kalmadı bu duruma ama yapacak bir şey yok, bu kilolar gidecek ha gayret halacım.
Alev’in ağzına laf vermek yok. Sen bu kiloları vereceksin fıstık gibi olacaksın, Alev de hasedinden çatlayacak seni öyle gördükçe. Vazgeçmek pes etmek yok.

Ömer ve Zehra yine fısır fısır konuşuyorlar. Ömer Zehra ya kabul etmeseydin dedi. Kızacağım sana Ömer ne demek kabul etmeseydin. Komşuluk öldü mü? Ömer.

Ev alma komşu al der büyüklerimiz neden mi? komşu; dosttur, arkadaştır, dert ortağındır, bende kalmamış sende varsa bir fincan kahve, tuz, ekmek vs. ihtiyaçlarını teklifsizce isteyebileceğin, gece gündüz ne zaman olursa ihtiyaç duyduğunda çat kapı kapısını çalabileceğindir. İyi gününde de, kötü gününde de yanında olacağındır.

Bencil Ömer kendini düşünüyor ben burada kalamam ki, diyor hemde 2 saat.
Baya Zehra ile tartıştılar. Zehra içeri gitmeyeceksin diyor, Ömer beni de götür diyor küçük çocuklar gibi elinden tutup bu da bizim komşunun oğlu ben bakıyorum da mı desin Zehra alemsin Ömer.

Bir de merhaba deseydim diyor. Otur oturduğun yerde Ömer o odadan sana çıkış yok. Azıcık eşinin sözünü dinle, unutma her başarılı erkeğin arkasında bir bayan vardır. Tabii söz dinlerse.

Canım Fikriye teyzem, Zehra gelmeyince onun kaçtığını düşündü.
Zehra kocaya kaçtı teyzecim Ömer kocasına, onun yanında sana yakalanmasın diye dil döküyor ona. Ama ne çare teyze evin içinde Zehra yı ararken Ömer kapıdan başını uzatıp bakınca teyzemiz gördü. Ahmet zannetti Ömer’i.

Oğlu Ahmet Almanya daymış, mendebur gelini aratmıyormuş.

Canım Fikriye teyze sen ne tatlısın öyle, Zehra mendebur gelini oldu, Ömer de oğlu Ahmet. Oğlunu kendisine göstermemek için odaya kapatmış diyor oğlu için üzülüyor. Canım teyzem oğluna hasret.

Ah bu unutkanlık hastalığı Rabbim şifa versin tüm hastalarımıza. Yakınlarına da güç kuvvet versin inşallah.

Ömer de tıkıldı kaldı odaya derdi Zehra ile konuşmak, bu saatten sonra kahvaltı olmaz, akşam yemeğine konağa gidecekler Ayşe bekliyor. Düşünüyor Ömer nasıl konuşacağım ben Zehra ile diye.
Sen bu gidişle hiç konuşamayacaksın Ömer. Kıvranıp duracaksın böyle.

Zehra Ömer’e atıştırmalık kahvaltılıklardan bir bardakta çay getirdi tepsi ile ayakta yemeğe başlamıştı ki Ömer, teyzemiz ağlayarak Ömer’in olduğu odaya geldi. Kapı açıktı iterek içeri girdi teyzemiz. Ömer’inde sırtı dönük olunca gelenin Zehra olduğunu düşündü.

Ama gelen Zehra değil Fikriye teyzeydi.
Biliyordum o mendebur ananı bile görmene izin bile vermiyor diye bağırdı. Ömer şaşkın ağzında yemek ne diyeceğini şaşırdı. Ben kahkahalarla gülüyorum 😀

Kurban olduğum ah canım diyerek Ömer’e bir sarılması vardı ki sormayın gitsin 😀
Görüntü süper ötesi canım Ömercim de kayıtsız kalamadı bu duruma oda sarıldı elleriyle anacığına 🙂

Zehra geldi gözleri fal taşı gibi açılmış halde gördüğü manzara karşısında, Ömer boynu bükük ses çıkarmadı.
Zehra, Fikriye teyze dediğinde, teyzemiz çok kötü kızdı Zehra ya sen beni oğlumdan ayrı bırakıyorsun dedi ve Ömer’e canım oğlum benim diyerek sıkıca sarıldı. Boy farkı olsa da hiç önemi yoktu Ömer’in çok hoşuna gitti. gülümseyerek Zehra ya baktı Ömer.

Ömer’i bugüne kadar hiçbir büyüğüne sarılırken görmemiştim. Ne Ökkeş amcaya ne Hediye ablaya giderlerken böyle sarılmamıştı kalın derken. Cevriye hala ya da sarılmadı Ömer. Bir tek Ayşe’ye ve Müzeyyen hanıma, bir de otel odasında Alev. Patlamada Zehra’ya hastanede bulduğunda, Zehra Ömer’e uçak kazasında ölmediği için, konakta beline bomba bağlandığında patlamadığı için sarılmıştı Zehra Ömer’e. ama bu teyze kadar içten samimi değildi. Bu teyzemiz çok tatlı sarıldı Ömer’e.

Ömer oldu Ahmet tontişim 😀 elinden tutarak Ömer’in salona geçtiler birlikte. Zehra da arkalarından bakıyor tontişim mi diyerek?

Canım teyzem benim, öp bakayım annenin elini dediğinde Ömer’e, Zehra o Ahmet değil dediği an azarı işitti yine sen nasıl gelinsin öyle? Ben oğlumu tanıyamayacakmıyım? Dedi. Ömer de hiç ses çıkarmadan öpeyim anacım dedi öptü elini teyzemizin.

Canım oğlum çok özledim ben seni diyerek boynuna bir sarıldı Ömer’in öyle güzel bir manzaraydı ki, 1.94 lük Ömer ve 1,50 vardır herhalde görüntü süper, içtenlik, samimiyet, doğallık harika ben çok sevdim bu teyzeyi hiç gülmediğim kadar güldüm onun sayesinde. Sağ ol sen çok yaşa emi Fikriye teyze, Allah sana uzun ömürler, sağlıklar versin amin.

Fikriye teyze Ömer’i oturttu yanına seve seve bitiremedi Ömer’i. Zehra yı da karalaya karalaya bir hal oldu. Geldim geleli bana bir kahve yapmadı. Bana anne bile demiyor, sayıştırdı durdu teyzemiz. Zehra’nın da gıkı çıkmıyor.

Ömer de eşlik etti teyzemize, onun sayesinde içinde biriktirdiklerini söyledi Ömer. Çok dik başlı, hep burnunun dikine gidiyor. Sende kılık olma sen eskiden böyle değildin dedi ya orada çok güldüm sanki Zorba Ömer’i tanıyor biliyor gibiydi. Hangi ara değiştin yumuşadın dedi.
Ömer de; ben yumuşamadım ne desem yapıyor dedi.

Aşık olunca sevince Zehra yı birde tanıyınca o zorba Ömer den eser kalmadı teyzecim.

Teyzemiz, kadın dediğin kocasının sözünü dinleyecek, kıracak dizini oturacak, Ömer de aynen öyle diye gülümsüyor çok hoşuna gitti bu sözler Ömer’in.
Zehra dan içinse, bu çantayı takıp koluna fırfır gezmeyi çok sever dedi.
hakikaten Zehra hep çantasını alıp mahalleye geliyor bu teyze biliyor her şeyi. Ömer de aynen öyle dedi. Zehra da demek öyle sen görürsün der gibi hiç sesini çıkarmadan başını salladı.

Ay ben çok güldüm bu bölüm ne olacak benim bu halim 😀

Teyzemiz, sen erkek değilmisin ağırlığını koy dinlet sözünü deyince Ömer ciddileşti, Zehra da başını sallamaya devam ediyor, aldın mı cevabını, hadi yap bakalım yapabiliyormusun der gibi.

Teyzemiz sen ne dinliyorsun, sen git kahveleri yap dedi. yetmedi Ömer’e sen söyle de kahve yapsın dedi.
Ömer de; hadi sen git kahve yap hadi dedi sertçe.
Zehra şaşkın gıkı çıkmıyor ne derlerse yapıyor. Garibim bunun acısını sonra Ömer den alır Zehra.

Teyze her fırsatta Ömer’e sarıldı. Benim yerime de sarıl bari teyzecim bir tane 🙂

Gelin kalk ne duruyorsun kocana yastık getir, Ömer’i paşalar gibi oturttu teyzemiz Ömer de çok memnun halinden oh mis ilgi, alaka, sevgi, sarılma süper Ömer daha ne ister. Birde terliklerini çıkarıp koltuğa oturtmasını istedi Zehra dan ama Ömer ben yaparım dedi kendi uzandı koltuğa oh gel keyfim gel.

Melike hanım aradı, annesinin ilaç saatini hatırlattı. Zehra da teyzeye senin ilacın varmış nerede dediğinde, teyze cebinden ilaç kutusunu çıkardı verdi. Zehra da ilacı verdi teyzemiz ilacı içti.

Teyzemiz ilacı içer içmez unutkanlığı geçti. Zehra kızım bu adam kim diye sordu. Teyzemiz Zehra yı hatırlıyor da Ömer’i hatırlamıyor. Ömer de şimşek hızıyla koltuktan kalkıp normal oturma pozisyonuna geçti.

Ömer, ben eşiyim deyince, Teyzemiz, Zehra sen ne zaman evlendin? Biz seni çalışıyor biliyorduk dedi.
Mahalleden Zehra’nın ilk evlendiğini öğrenen bu teyze oldu. hasta olduğu içinde kimse söylediklerine inanmaz.

Teyzemiz, Ömer’i çok beğendi, yakışıklıymış kocan dedi Zehra ya ve adını sordu Ömer’e. Ömer de Zehra ya bakarak Ömer dedi. ne yapacağını şaşırdı Ömer Zehra dan güç almaya çalışıyor.

Çocuk varmı çocuk deyince, Zehra öyle bir yok dedi ki, ne oluyoruz der gibi baktı Ömer Zehra ya. Teyzemiz; olur inşallah daha çok gençsiniz, derken Ömer hep Zehraya bakıyor. Ne o Ömer çocuk mu istiyorsun Zehra dan? Önce şu ben diye başlayan cümleni tamamla onda sonra düşünürsünüz daha çocuk olayına gelene kadar sizin daha bir fırın dolusu ekmek yemeniz lazım ondan sonra belki o da belki 😀

Söyle bakıyım Zehra kızım, niye çocuk yok? Niye kızardın öyle? Utanılacak ne var bunda. Ama Ömer niye kızardın deyince teyzemiz, Zehra ya eğilip baktı gerçekten kızardı mı diye. Bunlar daha evlenmedi ki çocuk olsun teyzecim. Bunların evliliği kağıt üzerinde, çocuğu leylekler mi getirecek? Leylekler bir çocuk getirsin mi Zehra ile Ömer’e teyzecim 😀

Çocuk yapmanız lazım çocuk bağlar aileyi, mutluluk getirir diyor teyzemiz bizimkiler de birbirine bakıyorlar ne cevap vereceklerini bilmiyorlar.
Teyzemiz çok derin ve zor konulara girdi çıkmıyor 😀

Şimdi de Zehra ya; sen severek evlendin, kocanı da seviyorsundur herhalde dedi. hadi cevap ver Zehra Ömer’i seviyormusun?

Ömer ve Zehra öyle bir baktılar ki birbirlerine, ne severek evlenmesi, zorla evlendim başıma gelmedik kalmadı, ama sevdim zamanla şimdide söyleyemiyorum der gibi ağır baktılar birbirlerine.

Teyzemiz ısrarla soruyor seviyormusun eşini? Cevap yok. Zehradan. Yoksa zorla mı aldı seni deyince Zehra yok dedi sonunda.
Ama biraz zorla evlendin Zehra. zamanla sevdin Ömer’i. Herkes severek evleniyor, bu devirde kaldı mı görücü usulü dedi teyzemiz.

Ömer Zehra dan Leylanın bu gecede gelmeyeceklerini öğrenince, hemen Ayşe yi aradı bu gece de dışarı da kalacaklarını söyledi. Müzeyyen hanımda onun yüzünden Zehra’nın gelmek istemediğini düşündü ve ona kendisini affettirmek için bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyor Müzeyyen anne.

Akşam olmuş, Teyzemiz Ömer’in dizinde küçük bir çocuk gibi uyuya kalmış, Zehra da üzerine battaniye getirdi örttü. büyük bir sevgi ve şefkat ile.
Bugün Ömer ve Zehra yı çok takdir ettim. O teyzeyi üzmemek, mutlu etmek için ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Zehra kendisine o kadar söz söylemesine rağmen ağzını açıp da tek bir cevap vermedi.

Ömer ise kendisine sevgi ile sarılan teyzeyi hiç geri çevirmedi, terslemedi. Her ikisine de bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederim.
O son sahnede teyzemiz Ömer’in dizinde uyuya kalmıştı ya beni çok duygulandırdı o sahne.

Hele Ömer Zehra ya yoruldun mu diye sordu ya bakıma muhtaç biri ile her gün bu tempoda ilgilenmek Zehra hayır yorulmadım dedi.
Küçükken az nazımızı çekmedi, çok yedirdi, çok dinledi dediğinde Ömer fırsat bu fırsat dedi ve sordu sen beni dinlemeyecekmisin? Kapı çaldı yine cevap alamadı Ömer.

Teyzemiz uyandığında ilacın etkisi geçmiş Ömer yine Ahmet tontişim olmuştu. Kızı gelmiş almaya bu kez de düzeldi teyzemiz ve Zehra ya kocanı çağırda vedalaşalım dedi. kızı sen Yasemin ile karıştırdın dedi. teyzemiz içerde oda da gel de bak dedi kaç kere ve sonunda Ahmet içerde deyince, kızı ilaçlardan dedi ve evden ayrıldılar.

Zehra çay yapmış, içerlerken konuştular. Ömer ilginç bir gündü dedi. Zehra da sıkıldın deyince, Ömer hiç sıkılmadım, hayatımda geçirdiğim en ilginç ve en özel 2 gündü dedi.
Eh nede olsa Zehra yı biraz daha yakından tanıma fırsatı bulmuştu Ömer.

Bizler Önce Anne ve Babalarımızın Çocuklarıyız, Bir Bebek Olarak Dünyaya Geldik. Zamanla Büyüdük Evlendik, Çocuklarımızın Anne ve Babaları Olduk. En Sonunda Çocuklarımızın Çocukları Olarak Dünyayı Terk Edeceğiz. Baştan Başladığımız Hayatı, Bütün Evrelerini Tamamladıktan Sonra Allah Ömür Verirse Yaşlandığımız da, Bir Çocuk Olarak Yine Başa Dönmüş Olarak Tamamlayacağız. Çünkü; İnsan Yaşlandıkça Çocuklaşır.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 172. Bölüm Analizi 16 Mayıs Özeti” üzerine 47 yorum

 1. kamila dedi ki:

  cok sevdim

 2. Lale turkmen dedi ki:

  Demek isteyince oluyormuş hec bir fragmani bu kadar merak etmemişdim. Nasil izlendigini bile bilmiyordum buldum izledim faragmani ama begenmedim. Bu senin icin diye tek taş mi verilir ya hani zehra ile konuşmaya kararli omer hani beni dinlemiycekmisin diyen omer hani elinden tutup ben seni diyen omer Allahim senaristler sozuni ne zamandir yazmiyordum kac bolumdir yazdiklarina itiraz etmedim ama yine beni delirtmeyi başardilar. Gecen cumadan beri ben seni lafi başini aldi gidiyor finişe hala yetemedi, her gun ben seni nasil senaryo bu, sevip sevmedigimi bilmiyormusun diyo ya omer faragmanda o da hoşlandigi bir şeydir borek corek sandivic gibi. Kim begendi bu fragmani Allah aşkina begenen varsa bana nasil hangi yerini begendi olumlu taraflarini analatsaniza sinirlerim yatişsin

  1. Aylin dedi ki:

   Lalecim bu kadar aqersiv olma bölümde neler olacağını bilmiyoruz . Belki izleyici daha özel şeylere şahit olacagiz

  2. fati dedi ki:

   Lale senj bilmem ama ben beyendim kizz sana zehra sacini toplamis diyoruz))bitek bunun icin sevdim omer bile zehranin saclarini gorunce sok oldu oglan feleyi sasdi)bence guzel olucak hic sinirlenme biz ne sinir bozu sahneler gorduk buda biseydi kiiz)) 180 bolumdur sinirddn bende sinir falan kalmadi valla yasladim))bu sezon 9 ay seyretdik dizi zaman agir ilerledi 6 ay yasandi gelecek sezon bu sezona sukur etdirecek qaliba senarist istermisiniz 9 ay seyir edelim 3 ay gecsin zaman))su senarstler insAllah bizi sezon finalinde husrana ugratmaz cok korkuyorum yaa beklediymiz gibi olmasa:'(bu arada aylin lale icin ozet gecmissin benimde isime yaradi “iyi olacak hastanin doktor ayagina gelirmis”deminden beri merakdan oluyorum televuzyonu acdimda zehra ile omer kahvalti yapiyordum sonra devamini izliyemedim dahada meraklandim senin ozetin ilac gibi geldi Aslininda analizi cikinca serum gibi gelecek hepden iyilesicem))

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Evet saclari toplanmiş diye sevinmeye başlamişdim ardindanda bu senin icini gordum sonra o tolu sac kafamdan ucmuş sinirden

   2. Aylin dedi ki:

    Rica ederim . Okuyub merak giderin

   3. aslı dedi ki:

    Faticim canım benim, beni çok güldürdün bu yorumunla Allah da seni güldürsün. Aylinim ilaç ve Bende sana serum gibi geleceğim öyle mi, serum alan ve yarattığı etkiyi çok iyi bilen birisi olarak teşekkür ederim canım benim. Aylin ve ben seni turp gibi sapa sağlam yaparız inşallah:)

 3. Anonim dedi ki:

  Demek isteyince oluyormuş hec bir fragmani bu kadar merak etmemişdim. Nasil izlendigini bile bilmiyordum buldum izledim faragmani ama begenmedim. Bu sana diye tek taşmi verilir ya hani zehra ile konuşmaya kararli omer hani beni dinlemiycekmisin diyen omer hani elinden tutup ben seni diyen omer Allahim senaristler bizimle bu kadar dalga gecmeseler a

 4. Aylin dedi ki:

  Lalecim dizi bitti ,bende hemen sene özet geciyim . ZEHRA mutfakta bulasiklari yikiyor Omerin ayak seslerini duydu buraya geliyormu diye heyacanlandi . Omer geldi su alacaktim dedi . Omer su icti sonra Zehrayla dalga geciyor ,Fikriye teyze seni gorseydi ne soylerdi acaba tenbel gelinim is yapmıyor diyor ya . Neyse Zehra ve Omer biraz tatli tatli atisdılar Fikriye teyzenin oğlu ve gelini hakkında . Zehra ve Omer gece uyuyamiyor . Zehra Leylaya mesaj atti uyumadiysan beni ara diye . Kız heyecandan mesajı Omere atmiş . Omer heyecanlanlandi yoksa konusmakmi istiyor diye . Omer salonda bekliyorum diye cevap yazdi Zehra biren ayildi ben mesaji Omere atmisim diye . Sonra kosarak Salona geldi . Ben bir ihtiyacin varmi diye soracakdim sen misafirsin ya . Omerde saskin saskin bakiyor bi ihtiycim yok dedi . Zehra gitti Omerde guldu . Sabah olmus Zehra firina gitmis ekmek almaya Döndüğünde anahatri evde unutmus . Kendi kendine soyleniyir kahfaltiyi haziriliyip uyandiricakdim simdi nasil uyandiriyim diye . Sonra Zehra kapiyi caldi . Omer eli ayagina dolasdi yatagi topladi Yataq odasina kacdi Zehra orda yok . Zehrayi ariyor telefonu evde Omer sasib kalmis . Zehrada Omer kapiyi acmiyinca oturdu bahcede . Sonra Omer daha ne kadar orda oturacaksin dedi ve içeri geçtiler . Zehra kahfalti hazırlamış Omer geldi iştah açıcı görünüyor dedi ve Zehra hadi oturalım Omerde hemen oturmadan önce konuşalım dedi . LEYLA aradı Zehrayi Omerde önce konuşalım, cevap verimedinn dedi Zehrada soru sormadinki benim telefona bakmam gerek dedi ve Leylalar geliyormuş . Zehra ve Ömer hemen toparlandilar ve konağın yolun tutular. Konaga geldiklerinde Ökkeş abi karşıladı onları ve Zehra hanim bahçe istediğiniz gibi oldu dedi Zehrada peki muzzeyen hanim dedi Ökkeş abide Muuzeyen hanim kendisi istedi dedi Omerde bak gordumu ben her sey yoluna girecek dedim dimi Zehrada tebbesum etti . Eve geldiler Muzeyyen hanim Zehraya bir hediye almış Zehra ve Ömer Açtı hediye çok guzel Omer ve Zehranin fotoğrafını cerciveletmisler . Omer ve Zehra çok beğendi Zehrada bunu özel bir yere koymamız gerek dedi Omerde Aynanın karşısına dedi ,odalarina geldiler . Zehra Geçirdikleri iki günü hatırladı Omeri söylediklerini Özel gün olduğunu. ÖMER kahfaltı hazirlatmis balkonda Zehrayla kendisine. Zehra geldi Omer eski gunlerden konakla babasiyla bagli anilarini anlatdi . Zehrada hic annesinden bahs etmiyor diye dusundu ayse Abisiyle Zehrani izliyor Muzzeyen hanimda geldi . Sürede ne kadar asik görünüyorlar dimi dedi . Alev geldi kıskançlıktan catladi ayse Aleve küsmüş qaliba yaptıklarından dolayı . AYSE GITDI Muzeyyen hanimsa Alevi uyardı Zehradan Uzak dur diye .Sonra Omer çalışma odasında nihat geldi isle ilgili bir şeyler konustular. Nihat bu gece evlilik yıl dönumleri olduğunu söyledi ve tek taş yüzük almış Ayseya. Sonra nihati aradılar , nihat yüzüğü odada unuttu ve gitti Sonra Omerde bahcede Zehrayi gördü yanına gitti . Zehra leylayla konuşuyor Omerin geldiğini gördü ve telefonu kapattı . Sonra ayse geldi bu gece birlikteyiz dedi . Zehrada o zaman ben hazirlaniyim dedi ve yine konuşmadan kaçtı . Bu arada Alev Omerin çalışma odasına gelmiş tek taş yüzüğü görmüş ve Omerin Zehraya aldığını düşünmüş . Yüzüğü götürü kendi odasına sakladi. Nihat her yerde yüzüğü arıyor . Yüzük yok . Sonra alev yüzüğün Nihata ait olduğunu ogrendi ve yüzüğü getirir Omerin odasina . Ve en nihayetinde Nihat yüzüğü bulur. Her kes salonda toplanmış . Nihat hediyesini ayseye veriyor çok guzel konuşma yapıyor . Alev terbiyesizce bu konuşmanın ortasına dalıyor . Bir sürü avur cubur laf . Sonra Zehraya dönüyor .tek taş askin nisanesidir der ama senin taktiğini hiç girmedim der . Omer hemen Alev benim karımla konuştuğunu unutma Omer Zehranin elini tutuyor . Ağzından çıkacak her kelmenin sonuçlarına katlanirsin dedi . Ve ayrıca bizim askimizin simvola ihtiyacı yok dedi . Sonra Zehraya oyle digilim dedi . Zehra Omere baktı ve bitdi

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim canim arkadaşim benim icin o kadar yaziyi yaziyorsun ya her gun ne kadar teşekkur etsem az Asli ikinize. Allahim sizlere her şeyi gonlunize gore versin. Canim arkadasim cok guzel yazmişin ellerine saglik diziyi izlemiş kadar oldum:)

   1. Aylin dedi ki:

    Rica ederim Lalecim . Tam samimi söylüyorum büyük bu zevkle yazıyorum . Kendimi senin yerine koyuyorum meraktan c atlardim diye düşünüyorum ve sende merakda kalmıyalım diye seve seve yaziyorum

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Cok sevindim saol canim:) simdilik 2 kez okudum analiz cikana kadar senin yazdigini okuyup merakimi gideriyorum

   2. aslı dedi ki:

    Rabbim Seninde gönlündekini hakkında hayırlısı olacak şekilde versin Lalecim:)

 5. Sude dedi ki:

  Asilim seni her haline seviyoruz anamomi olsan bile:-) 🙂 🙂 🙂 saten seni yazidiqin yorum taniliyor bitanesi.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sudecim, bir an garibime gitti işte ne yaparsın. demek tanınıyorum ha iyiymiş:)

 6. Ir dedi ki:

  Haftanin ikinci fragmani cikmis.tektaslar, elbiseler, suprizler evlenme teklifi hemde zehra istediyi gibi agacin altinda

  1. aslı dedi ki:

   Bende izledim o fragmanı da ağacın altı değil ki orası, konağın balkonu gibi geldi bana. yatak odalarından terasa geçiliyor ya orası gibi geldi bana. Yatak odalarının terası orası Ir.

   1. Ir dedi ki:

    Orasida agacin alti.abanta mi gitsinler?

    1. Aylin dedi ki:

     Allah askina isterse konağın bodrumu olsun . Yeterki o teklifi yapsin artik

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Bu defa gerecekmi heycandan olucem şimdi….evlilik teklif etdimi??? Aşk itiraf etdimi? Lutfen biriniz yazin arkadaslar

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim Ömer den itiraf yok bugün, evlilik teklifi etmedi. Nihat evlilik yıldönümünü kutlamak için tek taş yüzük aldı. onuda Ömer’in çalışma odasında unuttu. Alev buldu Ömer Zehra ya tek taş aldı zannetti yüzüğü sakladı. Sonra öğrendi ki, yüzük Ayşe’nin aldığı yere biraz farklı koydu Alev.

    2. ir dedi ki:

     Fragmanda oyle gozikuyur.bakalim ne olacak.sen simdilik onunla idare et.ha bak iste fragman instagramda

    3. Aylin dedi ki:

     Lalecim evlilik teklifi digil . Omer sadece yüzüğü senin için aldım der . Sonrasında evlilik teklifi gelecek mi izleyip göreceğiz . Zehranin saçları toplanmış . Mujde

 7. Anonim dedi ki:

  Allah’ım özet başladı, bende izledikçe gülmeye başladım 😀 Her bölüm böyle güzel eğlenceli olsa Ömer ile Teyzeye bayıldım ben Zehra da süper oldu bu ikiliye 😀

  1. aslı dedi ki:

   bugün beni anonim yapmaya çok meraklı bu internet 😀 keyfim yerinde gülüyorum. Teyzem ile Ömer sağ olsun.

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Evde misafir vardi ne analizi okumaya zamanim oldu ne dizi izlemeye:( gece hem bu analizi okuycagim hem Aylincimin yeni bolum ozetini okuycagim inşallah. Misafirlerimi yolcu edim sonra sizlere yazicam. Hepinizi, yorumlarinizi okumayi ozledim

  1. aslı dedi ki:

   Bizde seni özledik canım benim. Kolay gelsin sana:)

 9. aslı dedi ki:

  Faticim, diğer analizde sorduğun sorunun cevabını buraya yazıyorum canım, bu sezon finaline girerken sanırım son bölümde 180. bölümde 6 ay dolmuş olacak ve 7. aya girmiş olacaklar. doğru anlamışsın canım.

 10. Film PROFESÖRÜ dedi ki:

  Fikriye teyze ömerin üstüne işemiştir.yaşlı kadın farkında değildir.ömerde zehrasının aşkından hissetmemiştir ıslaklığı.teyze gidince ömerin ıslaklığını gören zehra gülmeye başlar.ömerde kötü kokuyu alır durumu farkeder,yaşlı teyzenin arkasından konuşmak istemez afedersin çok çay içtimde der yüzü kızararak,üstünü yıkamaya gider.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Film Profesörü çok alemsin 😀
   Ömer çayı fazla kaçırmış 😀 olur olağan işler bunlar.

   1. Aylin dedi ki:

    Omerin karizması yerle bir oldu

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim analizin yine cok guzel. Benim en cok hosuma giden sahne zehranin bakislari ile omere sen gorursun ben sana yapacagimi bilirim demesi idi. Bende bazen oyle yapiyorum. Omerinde bahtinda varmis her mahalle gecelediyinde evde saklambac oynamak. Sanki o durumlarda zehra daha rahat cekinmeden konusuyor omerle .kendini konakta oldugundan da daha rahat hiss ediyor. Konakta zehra diken uste oluyor. Bugun bitecek zehra alevin cehennemine geri donecek.

  1. aslı dedi ki:

   Canım, bu bölüm her sahnesi ayrı bir güzeldi. Hangi birini anlatayım ki, Zehra nın hiç sesini çıkarmadan Ömer’e başını sallayarak cevap vermesi çok güzeldi. Hele teyze ilacını alıp da kendine gelince sorduğu sorularla ecel terleri döktürdü bizim çifte, o sorularda da hep Ömer Zehra ya baktı.
   Zehra mahallede daha rahat çünkü, Zehra orada büyümüş özgür. Konakta kafese konmuş kuş gibi Zehra özgür değil. Her hareketi göz hapsinde Alev tarafından ve bunu biliyor Zehra o yüzden de diken üstünde.
   Ömer de mahallede daha rahat çünkü, orada Zehra ile baş başa kalabiliyor. konakta bu biraz zor. Ömer Zehra ile baş başa kalmak istiyor.
   Küçük bir not, siyah yazılarım neden tek renk çıkmış anlamadım?

 12. Ononim dedi ki:

  Ay wu gerizwkalilarada bakin hu huuuuuu

 13. Hayat dedi ki:

  Hiç bu kadar gulmemisdim. Bu teyze daha önce gelmeliydi. Ikisininde büyüklere saygisinin büyük olduğunu gördük. Omerin daha önce yaşlı biriyle fikriye teyze gibi ilgilendiğini hiç gormedim. Bu demekki omer tamamen değişmek uzeri ama ikiside çok saf hemen cadilarin oynuna geliyorlar. Bana gelen bana benzer diye bir aytgi var bizde omerle zehrada iyice biri birine benzemeye başladılar. Safligi benzemesin bari. Nede olsa alev ile mehtap hariç çok komik bir bolumdi. Yapmak isterse senarist yapabilecekmis demek

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, bu bölüm bende çok güldüm, neredeyse Ömer’in olduğu her sahnede güldüm diyebilirim ve gülmek iyi geldi. Bu teyzemiz ile Ömer arada bir mutlaka bir araya gelmeliler çok iyi bir ikili oldular. Çok sevimli ve çok tatlıydı teyzemiz. Ömer ile olan arasındaki boy farkına rağmen Ömer nasılda eğildi ilgilendi çok hoşuma gitti.
   Hediye abla evden giderken bile bu kadar içten samimi değildi Ömer. O zaman Hediye abla Ömer’in elini tutacak gibi olmuştu da Ömer elini hemen çekmişti. Hiç sarılmadı o duygusal anda Ömer hediye ablaya yada elini öpmedi oysa öpebilirdi o an yapmadı Ömer.
   Ökkeş amca Zehra’nın patlamada öldüğünü düşündüğünü haberi aldığında çok üzüldüğünü söylemek için Ömer ile konuşmak için odaya geldiğinde de Ömer Ökkeş amcaya sarılmadı sarılabilirdi. O konakta Ömer bir otorite kurmuş ve bunun yıkılmasını istemediği için sert görünmeye çalışıyor sanırım. oysa Ömer’in yüreği pamuk gibi yumuşacık bunu gördük dünkü bölümde çok güzeldi bu Ömer.
   Eşler zamanla birbirine benzermiş Ömer ve Zehra da birbirlerine benziyorlar.

 14. Aylin dedi ki:

  CANIM çok guzel olmus ,ellerine sağlık . O kadar neşeyle ve mutlulukla yazmissinki ,vallahi mutluluğun bana yansıdı . Evet bolum çok guzeldi çok eğlendik çok gulduk . Omerin yüzünde gulumse hiç eksilmedi ve kendininde söylediği gibi hayatında kecirdigi en ilginc ve en özel gün oldu bu iki gün. Buda Zehranin hosuna getdi . Hele Omerin ciddi koca tavarlari beni benden aldı . Zehrada çok guzeldi Omere ben bunun acısını senden çıkartırım gibi başını yelemeler. Çok tatli karı kocayı yansittilar. Ve ayrıca bende çok taktir etdim Omerin ve Zehranin teyzeye gösterdikleri ilgiye . Ve Omer çok mütevazı . Teyze soruyor halin vaktin yerindemi diye Ömerde eh ışte demesi çok hosuma getdi . AYRICA Omerin Zehrani düşünmesi Zehra kahvaltı getirince sen yedinmi diye sorması cok guzeldi .Buna ramen artık bir birlerini sevdiklerini söylesilerde bizde derin bir nefes alsak

  1. aslı dedi ki:

   Mahalle Ömer’e çok iyi geldi. Ömer o zengin hayatında çok büyük sorumlulukların altında sert görünmeye, ciddi olmaya çalışıyor olması gerekende o ortam için.
   Mahallede ise çok rahattı. Ayakkabısını çıkardı evde terlik giydi. televizyon seyretti rahatça, tontişim diyen teyzeyi olduğu gibi kabul edip sevgisine karşılık Ömer de çok büyük bir sevgi gösterdi. Anlayışlıydı. Sevgiyle bir çocuk gibi ilgilendi Ömer teyzeyle ve Zehra yı da ihmal etmedi. Onun yemek yeyip yemediğini merak etmesi, günün sonunda yoruldun mu diye sorması düşünceli bir eş olduğunun bir göstergesiydi.
   Zehra da çok saygılıydı ve hiç itiraz etmedi ne söyledilerse yaptı. Ömer’in mütevazi olması, sevgi dolu olması, büyüğüne saygılı davranması, her sarılmasında teyzemize içtenlikle sarılması, dizinde uyutması, üzerini örtüp onu uyanana kadar beklemesi çok beğendim ve çok takdir ettim. her erkek öyle kolay kolay yapmaz Ömer’in yaptıklarını. çok takdir ettim Ömer’in o davranışlarını afferim Ömer.

 15. Könül Azəri dedi ki:

  Salam nasılsız?dün bende çok güldüm.İzlədiyim ən gözəl bölüm.

  1. Anonim dedi ki:

   Selam iyiyiz çok şükür. Dün bende çok güldüm. Teyzemiz ile Ömer çok iyi bir ikili oldular 🙂
   arada bir araya gelseler de bizde gülsek ne güzel olur. Teyzemizin Ömer’e her fırsatta sarılmasına bayıldım. O anlar aklıma geldikçe gülümsüyorum 🙂
   Süper bir bölümdü. Büyüğüne karşı çok saygılıydılar her ikisi de ve teyzemiz Ömer’in dizinde uyudu ya ben bittim o sahneye.

   1. aslı dedi ki:

    Ne oluyoruz ben anonim olmuşum 😀
    ben aslı tanışalım istiyorsan ne demek anonim benim ben aslı 😀
    Bana bak internet kötü bozuşucaz biz senle 😀 nedir senden çektiğim canım aaa 😀

 16. Hayat dedi ki:

  Mendebur ne demek

  1. aslı dedi ki:

   Canım mendeburun anlamı; aksi, ters, huysuz, yaramaz demek.

   1. Hayat dedi ki:

    Teşekkürler aslicim

 17. aslı dedi ki:

  Tontişim teyzem varmış burada sen ne tatlısın öyle:) Teyzecim sen beni dün çok güldürdün Allah da seni güldürsün. Yakışıklı paşamda yine derin düşüncelerde dalmış gitmiş. Ne düşünüyorsun? Zehra ya nasıl sözünü dinleteceğini mi?

 18. Hayat dedi ki:

  Aslicim iyimisin kaç gündür analiz gecikti. Inşallah iyidindir. Bize analizlerine mutluluk paylayorsun teşekkürler canim

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, internetim de sıkıntı yaşıyorum ondan. gecikme sebebi, ben geç gönderince de geç çıkıyor. Sağlığım iyi çok şükür o en kötü günleri atlattım çok şükür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir