Adını Sen Koy 171. Bölüm Analizi 15 Mayıs Özeti

Burak 16 May 2017 Adını Sen Koy  0

Hiçbir Hayale Sığdıramadığım Tek Gerçeğimsin. Sevdim İşte Ötesi de Yok, Gerisi de. Bir de Dinlesen Beni ve Anlasan Seni Nedenli Sevdiğimi. Fırsat Vermiyorsun ki, Seni Sevdiğimi Söylememe Hep Kaçıyorsun Benden. Duyacaklarından Korkuyorsun Neden? Aşktan Kaçamazsın ki, Zehra. Sende Beni Seviyorsun, Bunu Kendine İtiraf Edemiyorsun.

Zehra son yaşadıklarından sonra konaktan gitmek istedi. Önce bahçe olayı, sonra Müzeyyen hanımın tablosu, Ayşe’nin üzülmesi ve Zehra ile konuşması Zehra’nın Ayşe daha fazla üzülmesin diye gitme kararı almasına neden oldu. Her şey Ayşe içindi. Onun daha fazla üzülmemesi için gitme kararı almıştı Zehra ve Ömer’in ona hediye ettiği tokayı valizine koyup gidecekti.

Ama Ömer buna izin vermedi. Gitme dedi. Ayşe için değil, ben gitmeni istemiyorum diyerek elindeki valizini aldı. Zehra’nın gözlerinden akan yaşı sildi Ömer. Ve ben seni dedi devamı gelmedi.

Aşk en çok sevdiği kadının gözyaşlarına kıyamayan erkeğe yakışır. Tıpkı Ömer’e yakıştığı gibi. Aşk Ömer’e çok yakıştı.

Zehra şaşkın, ürkek bir ceylan gibi, elleri Ömer’in ellerinin arasında ve Ömer ben seni derken, Zehra içinden Allah’ım ne söyleyecek yoksa diye düşünüyor.

Zehra da Ömer’e aşık ve Ömer’in onu sevdiğini söylemesinden korkuyor. Seni seviyorum sözünü Ömer den duymaktan, duyduğunda ne yapacağını bilememekten, kendi içinde yaşadığı, Ömer’e hissettiği duyguların açığa çıkmasından, bu duygularının Ömer tarafından fark edilmesinden korkuyor Zehra.

Ömer tam ben seni, dedi. Zehra kaçtı 🙂

Odaya ne gelen oldu, nede giren. Odanın kapısı hiç çalmadı. Ne Ömer’i arayan vardı. Nede Zehra’yı soran. Her şey yolundaydı ama bu kez Zehra kaçtı. Zehra Ömer den mutfağa kaçtı.

Ömer’in dediği gibi nereye? Nereye kaçıyorsun Zehra? Aşktan kaçamazsın, hele kendinden, iç dünyanda yaşadıklarından, kalbinden, ruhunda hissettiklerinden hiç kaçamazsın Zehra. 

Sen nereye gidersen git, Ömer’in sevgisi ile dolu olan o kalp, o ruh, o beden, seninle birlikte gelecek. Nereye gidersen git kendinden kaçamazsın, Ömer’e olan sevginden, aşkından kaçamazsın Zehra.

Zehra mutfağa geldi. Ömer’in aşk ateşi basmış bir halde hemen pencereyi açtı, Allah’ım ben ne yapacağım? Ya düşündüğüm şeyi söylerse? Diyor.

Söylesin Zehra 🙂 Ömer sana seni seviyorum desin. Ne olur?  🙂 senin de ona aşık olduğun mu açığa çıkar. 🙂 Senin de ona aşık olduğun açığa çıksın ne olur? İki aşık dolanırsınız etrafta aşık aşık olmaz mı Zehra? 🙂

Ömer geldi mutfağa da, şu yaz günü üzerindeki kışlık kazak ne paşam? Ben sana baktıkça terledim. Sen onun içinde pişmedin mi?  şu mayıs ayında o kazak giyilir mi paşam? Akıl var mantık var. Zehra kışın o en karda kış da stiletto ayakkabı, şifon incecik elbise giyer sokak da gezer. Ömer Kışlık giyer karşısında.

Ömer yazın mayıs ayında kalın kışlık kazak giyer. Zehra karşısında kısa kollu yazlık elbise giyer. Ne tezatlıktır bu anlamadım gitti. İki insan arasında mevsim farkımı var? Ağlanacak halinize gülüyorum kahkahalarla 🙂

Ömer mutfağa gelince hemen su içmek istedi Zehra. su bardaklarının yerini unuttu 🙂

Ömer hatırlattı su bardaklarının yerini ve su içerken Zehra, Ömer konuşabilir miyiz? dedi.

Zehra; kaçtı ve kan şekerim düştü de bir şeyler yemem gerek diyerek, buzdolabından yiyecek bir şeyler çıkardı kapağı açık unuttu. Ekmek aldı, kapısını açık unuttu. Tabak aldı, kapatmadı çekmeceyi.

Ömer de sabırla bekliyor, yiyince konuşuruz diyerek ve Zehra yı izliyor. İzlemekle de kalmıyor, açık bıraktığı buzdolabını, çekmeceyi ve ekmek dolabının kapağını Ömer büyük bir incelikle kapatıyor. Aşık olmuş olan Zehra’nın aklı uçtu gitti. Arkasını da toplamak eşi Ömer’e düştü.

Ah aşk ah, akılları baştan alan aşk. İşimiz var senle, ne olacak bu iki yeni birbirine aşık olan ve aşklarının farkına varan, birbirine aşk itirafı, seni seviyorum sözünü söylemekte zorlanan çiftimizin hali ne olacak? Biri seni seviyorum demek istiyor, söyleyemiyor. Diğeri duyacaklarından korkup kaçıyor.  

  

Ömer içerde söyleyemedim ben dedi, ne zormuş ben seni seviyorum demek. Aslında çok kıymetli vede değerli olduğu için zor olsa gerek söylemesi seni seviyorum cümlesini.

Hediye ablayı gören Zehra, sanki hızırı görmüş gibi ben yardım edeyim sana diyerek elindeki çay bardaklarının olduğu tepsiyi aldı. Kan şekerinin düştüğünü kendisi için sandviç hazırladığını söyledi. yüzü iyice kızardı heyecandan Zehra’nın ve Ömer’e sana da yapayım sen çalışma odasına git ben getireyim dedi.

Ömer de tamam, seni çalışma odasında bekliyorum diyerek mutfaktan çıktı.

Zehra rahatladı biraz ama hala ben ne yapacağım diye soruyor kendine?

Sakince Ömer’i dinleyeceksin Zehra yapacağın başka bir şey yok. Tek yapman gereken sadece seninle konuşmak isteyen Ömer’i sessizce dinlemek.  

Gerçek aşk sessizce gelir. Yüreğine yerleşir sessizce, sen farkına vardığında elin ayağın dolanır, ne yapacağını şaşırırsın Zehra gibi. Aşk gelmiş kapısını çalmış, Zehra kapıyı açmamakta direniyor. Ama Ömer’in Zehra ya olan aşkı ısrarlı kapıyı çalmakta, o kapı açılana kadar çalmaya devam edecek Ömer. Elbet o kapı Ömer’e açılacak.

Ömer çalışma odasında, bu kez söyleyeceğim, söylemeliyim diye dolanıyor. Söyle paşam bir çırpıda beklemeden söyle 🙂

Çalışma odasının kapı kolu hareket edince, Zehra geldi diye koştu Ömer ama gelen Hediye ablaydı elinde tepsiyle gelmişti. Zehra kızım gönderdi dedi. Ömer de içinden gelmedi diyor. Zehra’sını bekliyordu tüm cesaretini toplamış söyleyecekti ne güzel ama Zehra gelmedi yine kaçtı Ömer den Zehra.

Sen kaç bakalım Zehra, nereye kadar kaçacaksın?

Ömer; o dedi, Hediye ablada Ökkeş geldi de beraber yiyorlar dedi.

Ömer yemek yiyemedi, çünkü; Mert geldi yarına yetişmesi gereken işler varmış. Çok geç saatlere kadar çalıştılar çalışma odasında.

Alev teyzesine, benim yanlış anlamam Zehra’yı zor durumda bırakmak istemedim dedi.

Zehra ya elbisemi alsak dedi dergiden bir elbise beğendi. Zehra ya kalsa böyle bir elbise seçemez dedi.

Müzeyyen hanım çok sinirli Alev’e bu sana hiç yakışmadı, hayal kırıklığına uğrattın beni dedi. gitti.

Alev de ne kıymetli varoş gülünüz varmış, yere göğe sığdıramadınız dedi. evet Zehra çok kıymetli Alev. Senden bile kıymetli.

Cevriye hala geldi, dergide bir elbise beğendi. Alev de pencerenin öünden bakarak o elbise size milyon kere küçük dedi. Moralini bozdu halamızın.

Halamız da sağlık olsun ay parçası dedi.

Halacım Alev’e ay parçası deme hiç ay parçası değil o. Olsa olsa Ateş parçası, ateş topu olur o. Dokunduğu her şeyi yakıyor, incitiyor. Gece çıkan Ay dedemize yazık, demeyin şuna Ay parçası.

Halamız gidince, arkasından evin içinde dolaşan bir gereksiz daha dedi. sensin gereksiz.

Önce bir kendine bak dedi. Sen aynanın karşısına geç de sen bak kendine Alev. Belki ayna sana senin yansımanı yapar da yanarsın.

Şükran teyzede ilaçlarını almayı unutunca başı döndü kendini kötü hissetti. İlaçlarını ihmal etme iyileşmen için onları düzenli içmen lazım teyzecim. Salim amca aradı bu arada biri vefat etmiş, yarın sabah erkenden şehir dışına cenaze evine gideceklermiş Şükran teyzede gidecek.

Ömer ile Mert 6-7 saatlik bir çalışmadan sonra işleri bitti. Ömer odasına Zehra gitti mi acaba? Diyerek girdi. Zehra uyuyordu. Ömer öyle paldur küldür girince uyandı Zehra.

Çiftimizin iç sesleri sesli düşünmeye başlamış artık iyide olmuş. Ömer içinden ya gitseydi? Dediğinde. Zehra içinden; niye öyle bakıyor ki ya yine konuşmak isterse diye düşünüp yattı.

Kaç sen Zehra kaç nereye, ne kadar kaçacaksın bakalım.

Güneşi seviyorum diyorsun, güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Güneşten kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun, yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Yağmurdan kaçıyorsun. Korkuyorum Zehra,  ben seni seviyorum dediğimde, böyle sevgimden de, benden de, beni sevmekten de kaçacak mısın Zehra? Sen kaçarsan beni sevmekten, ben ne yaparım o zaman Zehra?

Ömer de garibim neyse sabah konuşurum, öyle yada böyle konuşurum diyor içinden.

Nihat da Ayşe için, evlilik yıl dönümleri için liste hazırladı ceketinin cebine koyarken yere düşürdü.

Ayşe buldu baktı. Nihat da sürprizi kaçtı dedi. çok tatlılardı.

Zehra erkenden kalkmış mahalleye gitmiş, babası Yasemin ve Şükran teyze şehir dışına cenaze evine gidince, Zehra da evin anahtarını konakta unutunca Leyla ya geçmiş orada kahvaltı sofrası hazırlıyorlar birlikte.

Leyla Zehra yı telefonda Ömer’i aramak isteyip de vazgeçtiğini görünce, sen buraya neden erkenden geldin söyle bakalım dedi.

Zehra da; kafam karma karışık, neler olduğunu anlamıyorum? Bir şey olduğu yok da, o inadına inadına üzerime geliyor. Ben ne yapacağımı şaşırdım dedi.

Leylada; senin bu konuşmayan ketum haline Ömer için üzülüyorum dedi. fırına taze ekmek almaya gitti gelince konuşuruz diyerek.

Beton takım elbise giymiş, kravat takmış, elinde hediye paketi ile geldi emlak dükkanına da,

Mehtap hediyenin kendisine alındığını düşünse de hediye Mehtap’a değil.

Peki kime o zaman? Beton neden böyle damat gibi giyindi ki şimdi? Salim amcaya, Koray’a teşekkür için desem, takım elbisesiz de bir hediye ile bu işi hallederdi Beton. Anlamadım Beton niye takım elbise giydi? Adam konuşmuyor, mimiklerinden de bir şey anlaşılmıyor, adı gibi Beton mübarek. Mehtap iyi anlıyor dilinden. Koray da çözdü Betoncayı, bir ben çözemedim bu betoncayı.

Ömer mahalleye Zehra’nın evinin önüne gelmiş. Leyla da ekmek almaya gidiyordu yolda karşılaştılar. Leyla anahtarlarımı getirdiniz dediğinde Ömer bir şey anlamadı. Leyla da, cenazeleri olduğu için şehir dışına teyzemle birlikte gittiler. Zehra da anahtarını unutmuş şimdi bizde dedi.

Ömer ile Leyla birlikte Leyla’nın evine gittiler. Leyla ceketini aldı.

Efendi kibar Ömer de ayakkabılarını kimse söylemeden çıkardı. Eee ne de olsa Zehra’nın evinden tecrübeli paşamız terlik giymeye. Konakta ayakkabı, mahallede terlik. Yerine göre hareket etmesini de biliriz değil mi yakışıklı paşam benim.

Ömer kazağı çıkarmış sonunda hele şükür kot ceket giymiş spor daha çok yakışıyor bu yakışıklı paşama 🙂

Zehra Ömer’i görünce çok şaşırdı. Notumu görmedin mi? aramanı söylemiştim gelmeni değil dedi.

Zehra, Ömer eşin olarak gelmiş seninle konuşmaya kararlı sen neden hala kaçmakta ısrar ediyorsun? Konuşsun Ömer, bırak dinle ne diyecek ondan sonra ne yaparsan yap. Ama önce bir dinle.

Kahvaltı sofrasına oturdular ama kahvaltı yapamadılar. Zehra Ömer’in karşısında oturuyor olmanın verdiği heyecanla, tabağındaki domatesi kesip yiyemedi. Eli ayağı birbirine dolandı Zehra’nın. Ömer de gördü bunu gülümsüyor Zehra ya.

Leyla’nın teyzesi ilaçlarını almadan yola çıkmış, telefonla aradı Leyla dan ilaçlarını istedi. Leyla ilaçları teyzesine götürdü.

Zehra ile Ömer evde kaldı.

Leylaya kargo ile ilaç gelecekmiş Şükran teyze için ve ne zaman geleceği belli değil, o sebeple Zehra kargoyu evde bekleyecek, kargoyu alınca evden ayrılacak.

Leyla gidince Zehra Ömer ile yalnız kaldı.

Zehra kendi kendine kaçtığın şeye yakalandın işte Zehra dedi. Eee olacağı buydu Zehra bu kez Ömer’i dinle bi zahmet.

Acı ile yoğrulsan da bu yolda, Başı kötü başlasa da, sonu güzel bitecek bir aşka yelken açmaktasın Zehra ve sen ne yaparsan yap aşktan kaçamazsın. O senin kapını bir kere çaldı Ömer tarafından. Senin tek yapman gereken o kapıyı açmak ve Ömer’i gönül kapından içeri buyur etmek. Çünkü; Ömer senin çaldığın kendi kapısını sonuna kadar açtı, seni içeri buyur etti. Gönül bahçesinin en güzel yerine oturttu seni. Şimdi sıra sende, aç gönül kapını Ömer’e, misafir et onu en güzel şekilde. Bak neler olacak ikiniz içinde, Ömer’in sevgisine hoş geldin Zehra.

Ömer televizyon izliyor, konakta televizyon yok burada bulmuşken izliyor Ömer. Hakikaten konakta niye televizyon yok?

Zehra gelince Ömer’e sen bekleme işinden olma, ben kargo gelene kadar buradayım dedi.

Ömer de işlerimi hallettim birlikte bekleriz. Kahvaltıya devam edelim hem de biraz konuşuruz deyince Ömer.

Zehra benim banyo da biraz işim var dedi banyoya kaçtı.

Zehra banyoda ben ne yapacağım derken musluk elinde kaldı. Güler misin? Ağlar mısın? Resmen yağmurdan kaçarken doluya tutuldu Zehra 😀

Ne diyeyim ben şimdi sana Zehra? Sırılsıklam aşıksınız işte birbirinize, bu da size kanıtı mı diyeyim. Sudan çıkmış balık gibi şaşkın aşık mı diyeyim, ne söyleyeyim ben sana Zehra?

Ömer de Zehra da çok ıslandılar o musluk yüzünden ve Ömer İngiliz anahtarı ile vanayı kapatıp musluğu tamir etti.

Tamir etmesine tamir etti tamam da, ikisinin yüzü yaş da, kıyafetler neden kuru? Ömer’in kot gömleğinin kolu sırılsıklam olmuş koluna yapışmıştı, musluğu tutmak isterken, hangi ara kurudu? Hem Zehra neden üzerin çok ıslandı çıkar gömleğini kurutalım hasta olacaksın demedi? Ömer o yaş gömlek ile oturduysa ve üzerinde kuruduysa kesin hasta olması lazım çünkü sucuk gibi ıslandı Ömer.

Ömer musluğu tamir etti Zehra da denedi. Teşekkür etti. Ömer’in elinden tamir ileri de geliyormuş bunu öğrendik de kuru gömleği ben çözemedim daha?

Ömer şimdi konuşabilir miyiz dedi. Dünden beri kaç oldu Ömer’in Zehra ya konuşabilir miyiz dediği? Hadi konuşun artık da bitsin şu işkence.

Zehra yerler yaş temizlemem lazım dedi.

Ömer önce konuşalım sonra birlikte temizleriz deyince,

Zehra itiraz etti. Mekan dar olmaz, ben yalnız kalmak istiyorum dedi. Ömer de şaşırdı burada neden yalnız kalmak ister ki insan diye aklından geçirdi hatta burda diye direk sordu.

Zehra da, yok bugün evde dediğinde, Ömer neden diye sordu. Zehra da; düşünmek için dedi.

Ömer de; neyi düşüneceksin dedi? hakikaten Zehra sen neyi düşüneceksin? Ömer sana bir şeyler söylese, soru sorsa da, onun cevabını vermek için düşüneceksin desem ama o da yok ne düşüneceksin sen Zehra? iyice şaşırdın sen Zehra. Ömer seni seviyorum dediğinde düşüp bayılmasan bari 🙂

Mert babasını araştırıyor. Alev de Mert den satın alma müdürünün köstebek olduğu için işten çıkarıldığını öğrendi. İçinden kurtuldum diye seviniyor. O şirketten kovulma sırası elbet sana da gelecek Alev bekle ve gör.

Leyla da teyzesi ile birlikte gitmiş, hasta olduğu için yalnız bırakmak istememiş. Kargo da yarın sabah gelecekmiş, Zehra bu gece Leyla’nın evinde kalacak.

Ayşe Ömer’i aradı bu konuşmanın üzerine, Müzeyyen anne Zehra için hediye almış onu verecekmiş sürpriz yapacakmış. Ömer de biz bu gece dışarda kalacağız gelmeyeceğiz dedi.

Ayşe Zehra ile konuşmak istedi konuştu. Zehra Ömer’i göndermek istedikçe Ömer hep bahaneler üretti. Sonunda Zehra pes etti ve ne yapacağız? dediğinde Ömer birlikte kalacağız dedi.

Ömer’in keyfi yerinde ama Zehra hiç istemiyor Ömer’in Leyla nın evinde kalmasını onunla başbaşa kalmayı istemiyor Zehra.

Ama el mahkum bu gece her ikisi de Leyla’nın evinde kaldılar. Ömer salondaki koltuk da uyuyacak ama uyumak ne mümkün konuşamadı Zehra ile uyuyamıyor bu yüzden. Zehra da Leyla’nın odasında kalıyor onu da uyku tutmadı.

Önce Ömer, Ömer’in Zehra ya gitme dediği anı yeniden düşündü.

Sonra Zehra o anı yeniden düşündü, Ömer’in kendisine kaç kere konuşmak isteyip de konuşamadı her an aklına geldi Zehra’nın ve ya söylerse ne yaparım ben o zaman? Diye soruyor kendine.

Bir konuşmasına müsaade etsen de duysak ne diyecek Ömer? Ondan sonra ne söyleyeceğini düşünürsün Zehra.

Nihat da Ayşe için yapacağı sürprizden Cevriye hala yüzünden vazgeçti. Halamızın çifte sürprizi varmış ondan. Nihat sende 1 gün önceden kutla, halamızda o gün kutlasın, ne olur ki çifte kutlama yapsan Ayşe için?

Sabah oldu. Zehra Ömer’e baktı. Ömer buradayım diye diğer odadan geldi.

Zehra kahvaltı hazırlamak için gitmek isterken, Ömer Zehra’nın elinden tuttu bu defa kaçmak yok dedi. iki elinden sıkıca tuttu Zehra’nın bu kez beni dinleyeceksin dediğinde, Zehra yavaşça elini bıraktı.

Ömer’in yüzünde tatlı güzel bir tebessüm, Zehra da ise bir utangaçlık vardı başını öne eğdi utandığı için Zehra.

Ömer’in de hoşuna gitti bu utangaç Zehra ve eli ile başını çenesinden tutarak yavaşça kaldırdı gözlerine bakarak ben dedi kaldı. Zehra da heyecandan ellerini kenetledi.

Bu kez tamamla cümleni Ömer çok güzel bakıyorsun Zehra ya sevgi ile.

https://www.youtube.com/watch?v=AIv4m6h0_SY”

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 171. Bölüm Analizi 15 Mayıs Özeti” üzerine 61 yorum

 1. duru kervancıoglu dedi ki:

  soyle artık sevdıgınıde ask yasamaya baslayın gercekten evlenın

 2. anonim34 dedi ki:

  Film profesörü mükemmel bir senaryo gülmekten öldüm.mm

 3. Film profesörü dedi ki:

  saat 12.45 teki senaryomu okuyun devami gelecek

 4. Hanim abla dedi ki:

  Kendine hic sordunmu: “Bensiz de dunyanın işi gecermiş,Acaba ne için cihana geldim?”

 5. Ononim dedi ki:

  fati sen kawiniyon haaaa hihihihihihihihi

  1. fati dedi ki:

   Senden uyuz kapdim ondandir

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim Arkadaslarin hepsine gun boyunca cevap yazdigini ne zamandir goremiyordum, senin cevaplarini morelinin iyi oldugunu gorunce bende mutlu oluyorum.

  1. Aylin dedi ki:

   Arkadaşlar benim gözlerim yeşerdi gulmekden. Emin hepimiz su an cok mutlusunuz ve kahkahalar atıyorsunuz .

   1. aslı dedi ki:

    Aylincim çok güzel bir bölümdü tontişim teyzem çok tatlıydı. Çok güldüm ben bu bölümde. neyse ben şimdilik kaçar:)

   2. A.S.K hastasi dedi ki:

    Evet aylincim ben hala guluyorum. Fikriyye teyze omerin yureginden sanki diken cikariyordu. Omere cok guldum.cocuk lafi omerin hosuna gitdi Benim de ilk yorum diger sayfada cikmadi sorun vardi galiba

   3. Lale turkmen dedi ki:

    Bu gun izleyemedim ama kanal degişdirirkenler gordum rus teyzelerine benzeyen bir kadin vardi. Ayni bizim rus komşumuz, Kim o teyze Aylincim ne işi varmiş Leylanin evinde

    1. A.S.K hastasi dedi ki:

     Lalecim o kadin leylanin komsu imis gelini bir kac saatliga sukran teyze baksin diye getirmisti ama sukran teyze olmadigi mecburen zehra bakmali oldu. Kadinin da hafizasi gidib geliyordu omeri oglu ahmete zehrayi ise mendemur gelinine benzetirdi. Kes ki baksaydin o kadar tatliydilar ki araya mehtab beton sahneleri giriyordu sinirleniyordum omer zehradan cok bugun mehtabi izledik. Beton kendine birini bulmus galiba

     1. Lale turkmen dedi ki:

      Inşallah yarin tekrarini izlicem. Anlatdigin icin saol A.S.K hastasi. Omer Leylanin evini baya benimsemiş koltukda ayak uzatmalar, yayila yayila televizyon izlemeler kendi evinde yapmadigini yapdi dunki bolumde leylanin evinde kendi evindeki ciddiyetden gram kalmadi:)) omerin haraket etme tarzi kiyafetine bagli sanirim kendi evinde hep gomlek ceket giyiyor neden spor giyinmedigini şimdi anladim eger evinde spor giyinse evde maşallah cok geniş omerde kendini tutamayip koşmaya futbol oynmaya başlardi

    2. Aylin dedi ki:

     Canim bu gun cok komikdi bolum ben hemen sene özet geciyim .
     Şimdi Omer yine Zehraya bi sey söylemek isdedi bu seferde koray geldi . Omerle Zehra odaya saklamışlar ve odada romantik anlar yaşandı ( sen biliyorsundur bizim S enaristlerin romantik anlayışını bakismalar ) Omerin telefonu dışarıda qalmisdi Omerin telefonu caldi . Tam koray acacaqdı ki Zehra dışarı çıktı ve Arayan mertmis konusdular Ve Koray gitdi . Sonra Zehra ve Omer konaga gitmeye hazirlaniyorlardiki bi hanim geldi annesini sukran teyzenin yaninda koyacaqmis ,sukran teyze yok Zehra bakacakmis o teyzeye . Teyzenin hastalığı var her seyi unutu veriyor . OMERI oğlu sandı . Omere sarılmalar tontisim filan demeler Zehrayida gelini sanıyor Zehrani kotuledikce kötüledi ,Omere tabi tatli bi anlamada .Omere diyor ki Oğlum sen tavirini koy söyle karine bana kahve yapsin . Omerinde çok hosuna gidiyor . Bu gun Omerin yüzünden gulucuk hiç eksik olmadı . Sonra teyze ilaç aldı aklı başına geldi Zehraya bu kim diye sordu Omerde hemen kocasiyim dedi . Sonra teyze bir sürü Omerin hosuna gedecek sorular sordu Sonra cocugunuz varmi diye tabi bizimkilerden ses çıkmıyor . Sonra teyze Zehraya sen kocanı seviyormusun dedi Bizim kızdan ses çıkmıyor Omerde zavalim yudgunuyor Zehranin ağzından çıkacak kelme dermaniymis gibi . Kızdan yine ses çıkmadı. Sonra Teyze Omerin dizinde uyuya kalmış Omer Zehraya soruyor yoruldunmu diye Zehrada hayır dedi niye yoruluyumki ,çocukken bizi o kadar dinlediki o . Sonrada Omer peki sen beni dinlemiyecekmisin dedi . Bizim kiz yine susuyor Sonra teyzeni götürmeye geldi kizi. teyze kizim koysaydin Zehranin kocasından vedaa edeyim Kizida teyzeye aldırmadı teyzeyi götürdü bu aksamda Omer ve Zehra Leylanin evinde kalacaklar . OMER HABER verdi ayseye . Muzeyyende Zehra bana cok kirilmis dedi . Ve son iki gündür Mehtap Beton aski izliyoruz bol bol

     1. Lale turkmen dedi ki:

      Teşekkur ederim Aylincim ama ben anlamadim o teyze gitdikden sonra niye yine evine donmediler sebepsiz omer orda kalmak istedigi icinmi kaldilar.

     2. Aylin dedi ki:

      lalecim teyze gec saatlere kadar kaldi orda . Senin soylediy gibide Omer bahene ariyor yalniz kalmaya . Leylanin donmuyecegini ogrenince burda kalalim dedi

  2. aslı dedi ki:

   Sağ ol Lalecim, çok şükür iyiyim:) sağlık gibisi yok. İnsanın sağlığı iyi olunca morali de iyi oluyor. Bu her şeye yansıyor canım benim. ilgin içinde ayrıca teşekkür ederim meleğim benim:)

   1. fati dedi ki:

    Asli sana bisey sorucam bu konularda iyisin sen diyer sayfada sezon bolumunde 6 ay yasanmis olucak bir bolum 6 ay ileri gitdicek zaman gibi seyler yazmislar anlamadim valla..Lalecim nasilsin ozledik seni:)yarin mutlaka izle cok guzel bolumdu..insAllah sezona kadar boyle guzel devam eder..eger 2ci fragman cikarsan yazin lutfen buraya siz yazinca haberim oluyor o zaman bende girib izliyorum

    1. aslı dedi ki:

     Canım biz dizi başladığı günden beri zaman geçmiyor bu 6 ay bir türlü bitmiyor, ne zaman bitecek diyorduk ya, işte o beklediğimiz an gelmiş 6 ay dolmuş bitmiş olacak. Sanırım sezonun son 2 bölümünde, 6 aydan sonrası 1 yada 2 bölümde gösterilmeye başlanmış olacak. 6 ay bitiyor. Sözleşmenin süresi bitiyor. Ayşe ölecek mi? Zehra evine mahalleye dönecek mi? işte bu sorulara yavaştan cevap verilmeye başlanacak.

    2. Lale turkmen dedi ki:

     Iyiyim cok şukur Faticim. Sen nasilsin. Sendemi diziyi saatinde izlemeye başladin. Artik hep birlikde analtirsiniz bana:) 6 ay sonra diye gostericeklerini merak ediyorum. Omerin aşk itirafindan sonra olabilir aslinda. 6 ay sonrasi diyede ikisinin aşk yaşamaya başladigini kimseye oyun oynamadan ele tutuşarak yurelerini, omer işden geldigi zaman zehranin sarilarak hoş geldin demesini, ayşenin hastaligini yenmesini sonrasindanda iki aşigin başka konulardaki mucadelesini gosterseler cok guzel olurdu

     1. fati dedi ki:

      Lalecim sadecen dun izliye bildim bugun izlicemi sanmiyorum(benim evim bagcelo bi ev yani apartman diyil kendi bagcemde kendi bostanim var orda dolmalik biber aci biber yetisdiriyorum onlarla ilgileniyorym bagcemde gullerim var onlarla ilgilenmeyi seviyorum sonra buyuk oglum oyretmen yanina gidiyor okul icin hazirlaniyor bu yil okula basliyor onun dersleri yemek derken televizyonu acdimda sonra 3 dakika izliye biliyorum)dun qaliba Allah sesimi duyduda nasip oldu izlemek..Asli sagol anlatdigin icin..simdi sezon finalimde zaman 6 ay ilerimi gidicek biz hersey halolmus omerle zehranin asik hallerini izlicez ama nasil oyrendiler nasil hersey yoluna girdi 2 sezondami izlicez??dogrumu anladim?

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Ben sana teşekkur ederim Aslicim bizi her zaman hastaliginda da sagliginda da guzel analizinden icindeki insanin kalbine dokunan cumlelerinden mahrum birakmadigin icin

 7. şüheda yazıcı dedi ki:

  Bu bölüm çok komikti

 8. Aylin dedi ki:

  Arkadaşlar benim diğer sayfaya yazdığım yorumlar çıkmıyor . Neden acaba . Sizin yorumlarda çıkmıyorum. ?

 9. Ononim dedi ki:

  Vallah benim bir sorunum yok A S K Hasdasi olan sensinhe nide sen qaliba maydanozu cok seviyon ha maydanoz iydir vitamin yapar haaa haaa haaaaa

  1. Nigdeli derya dedi ki:

   Merhaba arkadaşlar ben geldim sizleri cok özledim canlarım benim

   1. aslı dedi ki:

    Hoş geldin Deryacım nerelerdeydin? iyi misin?

 10. Ononim dedi ki:

  Nasiniz bakayim haaa gerizakalilar

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Bakiyorum her sayfaya maydanoz olmaya kerarlisin sana kolay gelsin maydanoz “ononim”. Senin akil sorununmu var? Senin gibiler baskalarini kendisi gibi sanir Gizletme biz yabanci diyiliz sana yardim ede bilirsiz

   1. aslı dedi ki:

    Elleme ablası çocuğa boş ver aldırma gül geç 😀

    1. fati dedi ki:

     Alemsin Asli))evet ablasi yalnizlikdan napicani bilmiyo birak alsin hevesini bos bos yazarak))

     1. aslı dedi ki:

      😀 😀 😀

 11. fati dedi ki:

  171 bolumun sadece zehra omer sahnelerini 19:50 dakika agzim qulaqlarimdan izledim..mutisdi dervisler sabretdik muradimiza ermemize az kaldi))bide kutlarim senartlerde ilerleme var genel zehra omer sahneleri 10-15 dakika olurdu bu bolum nerdeyse 20 dakikaya cixarmislar..

  1. aslı dedi ki:

   faticim, Ömer ve Zehra sahneleri süperdi değil mi? sadece şu ıslanmaları ve birden kurumalarının dışında:) sen ne diyorsun o banyo olayına? yüzler yaş kıyafetler kupkuru

   1. fati dedi ki:

    Analizi okudugum icin o sahnede dikkatli izledim(yoksa genelde cok dikkat etmem)ama dikkat etmesemde gorurdum o sahneyi izlerken bir reklami hatirladim,hanibi reklam var yaa?hadise oynuyur herkes yagmirun altinda oynuyor herkes islak bi trk hadise kupkuru))) omerle zehrada oyle qaliba qayipden kurumuslar herhal…hadi diyelim omer usteki ggomleyi cikartib kurutduda biz gormedik ya zehra?Asli sen diyodunyaa zehra hic hasta olmuyo )yakindir hasta olmasi)iste bi sezon boyunca zehra sifon elbise ile dolasdi ama bosuna deyilmis meger onlem almis islaninca cabucak kurusun diye))saka bi tarafa muhtesem bolumdu aksam bolumu izliyemjcem icin uzgunum ama neyseki senin analizin var ♡ omere zorbadan sonra tontis ismi cok yakisacak))o kadin omeri biri ile karisdiracak qaliba oglu yada bi akraba ile?fragmanda oyle anladim cunki…

    1. aslı dedi ki:

     Bakalım neler olacak? Ömer’in televizyon seyretmesi de güzeldi. Koskoca konak da tv yok varda ben mi görmedim? bir tek Ökkeş amcanın el radyosunu gördüm ben.

     1. Aylin dedi ki:

      Omer demeski firsat bu firsat ,televizyon bulmuşken izleyin bari . Çocuğun dünyadan haber yok ,direkde haberleri izliyor☺☺☺☺☺☺☺☺☺

     2. fati dedi ki:

      Yok diyer konakda da gormedim qaliba telezyonu bir tek leylalar icat etmis cunki yaseminlerde de gormedim ben…bu bolum harikaydadi iyi birakmamisim izlemeyi 171 bolum omeri zorba olarak izledik sonunda tomtisliye terfo etdi ..bundan sonra ciftimizinadini bana gore tontis cift)cok eylenceli bolumdu..hele teyzenin omedi kucaklarken ne kadar biy farki vardi))zehra icin teyzemiz soylenirken omerin gulumsemesi mimikleri harikaydi))bide men omer ayaklarini koltuga uzatirken guldum qaribim boyuna gore diyildi qoltuk sıkısip qaldi))

 12. Film Profesörü dedi ki:

  Alev sonunda ömer zehra aşkını kabullenir.bu aşkın önüne geçemiyeceğini anlar.cevriye hala aleve birlikte evlilik programına çıkmayı teklif eder.alev ilk başta bunu red etsede cevriye hala onu ikna eder.alev canlı yayına çıkar.sunucu aleve zengin bir işadamının aleve talip olduğunu söyler.alev çok heycanlıdır.taliplisini görmek ister.paravan açılır.alevin karşısında kısa boylu,kel,şişko,kafasındaki 3 tel saçı uzatıp kelini kapatmaya çalışmış kara kuru bir adam çıkar.adamın dişleri altın kaplama,göğsü ve kolları ise kıl tarlası gibidir.üstelik adam 3 eşli 18 çocukludur.bunu gören alev sinir krizi geçirerek önce adama,sonra kendisini buraya getiren cevriye halaya saldırır,adam alevi tokatlar.stüdyo karışır,tam bir kargaşa rezalet yaşanır.canlı yayın kesilir.stüdyoya polis gelir.alev ertesi gün gazete manşetlerindedir.gazetede olanları okuyan zehra duruma üzülür.iyilik yapası tutar.alevi babası salime ister.devamı gelecek…

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Alevi ne gunlere duşurmişsiniz:)))

 13. Aylin dedi ki:

  Ben Zehraya kızmış olmusamda guzel bölümde . Bu aşk kovalacaasi heyecan verici . Omerin bu hallerinde çok sevdim. Ama Zehra keski biraz anlayışlı olsaydi . Tamam anlıyorum bütün bunlara hazır diyil . Onun öncekileri var ailesi babası gibi . Ama oda bütün sorunları biraz olsun kenara koymalı ve her seyi akışına bırakmalı . Çok naza yapar Omer vazgeçer diye korkuyorum .

  1. aslı dedi ki:

   Aylincim canım sen öyle deyince bak aklıma ne geldi. Zehra tam dinlemeye karar vermişken Ömer kendini naza çeker ve konuşmak istemez. Bu kez Zehra Ömer’in peşinden koşar ben seni diye diye 😀
   Yazarken o sahneleri düşündüm de bir an çok güldüm 😀
   Ömer kaçıyor Zehra kovalıyor ay çok güldüm. Ömer’in nazlı halleri nasıl olur acaba? Ömer’in nazlandığı naz yaptığı bir sahne çekseler de görsek nasıl olacak Ömer nazlı nazlı Zehra dan kaçarken:)

   1. Aylin dedi ki:

    Aynen yorumunu okudukça Bende oyle sahneyi hayal etdim ,bende çok güldüm . Çok guzel ,,olur ama bizimkiler akıl edin cekseler

    1. aslı dedi ki:

     Nazlı ve Zehra dan kaçan onun söyleyeceklerinden çekinen bir Ömer ve Ömer ile konuşmak için deli gibi Ömer’in peşinde koşan bir Zehra. son anda ikisi de vazgeçip aynı anda ben seni derken biter sahne 😀

 14. aslı dedi ki:

  Allah’ım ya bu ne yakışıklılık Ömer. Allah seni özenmiş bezenmiş de yaratmış Allah nazarlardan saklasın. Spor kıyafet de giymiş çok tatlı karizma olmuş resimde Ömer. Senin resimlerine bakarken her nedense yüzümde tatlı bir tebessüm oluşuyor:)

  Analizin sonuna Mustafa Cecelinin söyle canım şarkısını eklemiştim linki çıkmış görüntüsü yok. izlemenizi öneririm arkadaşlar.

 15. isimsiz dedi ki:

  Yine soyleyemez ve kapi çalar din don

  1. aslı dedi ki:

   Fragmanı izlediyseniz, bu kez bir teyze geliyor Ömer’e sarılıyor tontişim diye çok tatlı bir sahne olmuş fragmanda. Ömer o teyze yüzünden yine söyleyemeyecek sanırım.

 16. Anonim dedi ki:

  Yine soyleyemez ve kapi çalar din don

 17. fati dedi ki:

  Ayy Asli harika muhtesem super soz bulamiyorum tam iki tez okudum analizi uzandim yatagimabolum izler gibi keyfink cikardim cok saol ellerine saglik canim…bu bolumde zehra omer sahneleri cok qaliba yoksa banami oyle geldi?171 bolum zehOm sahnelerini mutlaka vakit bulunca izlemem lazim..bugun tekrari bile izliyemedik( zehra ile omerin o tatli asik hallerini gormem lazim..zehra : allah askina kacma 171 bolumdur biz bu ani bekliyoruz sen nereye kaciyorsun kiz?niyyetin bizi cildirtmakmi??

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim faticim, beğenmene sevindim canım, evet bu bölümde Ömer Zehra sahneleri biraz fazlaydı. Daha da fazla olsun onları izlemesi güzel oluyor. Hele Ömer’i izlemek çok daha güzel.

 18. Lale turkmen dedi ki:

  Omer zehraya aşk ile bakiyor rolunin hakkini vererek oynuyor. Tatilde oyunculugun ince ayrintilarini zehrayada ogretsene omer. Belki aranizda aşk başlar. Bence bizim ciftimiz aşk yaşamaya başlamişlar. Toplu cekilmiş resimlerde bile yan yana))

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim, Ömer’in o bakışları beni benden alıyor. Zehra’nın yerine ben aşık olacağım Ömer’e bu gidişle. ama Ömer’in benden haberi olmayacak ne yapacağız o zaman hiç bilmiyorum?
   Zehra Ömer den ders alır mı bilmem ama Ömer’in oyunculuğu, mimiklerini kullanması süper. Rolünün hakkını layıkıyla veriyor Erkan Meriç.

   1. Anonim dedi ki:

    aslı hanım yorumlarınıza katılıyorum sayfadaki ömeri gören züleyhalar tıpır tıpır kalptek döküküleçek ama yusufumuzun bundan haberi yok, bu iş nasıl olacak Rabbim bütün gençlerimize gözlerini haramdan. koruyacak.hayırlı eşler nasip etsin ve gözleri helalle buluştursun inşAAllah.

    1. aslı dedi ki:

     Güzel duanız için amin diyorum. Ömer hayali bir karakter olduğu için benim için bir sıkıntı yok. Eh Erkan da kardeşim gibi olduğundan dolayı o açıdan da bir sıkıntı yok. Erkan rolünün hakkını layıkıyla veriyor çok başarılı maşallah geleceği çok parlak Erkan Meriç in.

     1. Anonim dedi ki:

      maşAAllah Rabbim özenmişte yaratmış Rabbim Ailesine bağışlasın inşAAllah ve hayırlı Eş nasip etsin cünkü böyle güzel insanlara her zaman ihtiyacımız var onlar bizim geleceğimiz ve örnek insanlarımız olacak inşAAllah… dediğiniz gibi ERKAN MERİÇ, kardeşimiz ve dizimizin kıymetli ömeri yolu acık olsun inşAAllah..

 19. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim yine de mukemmel bir analiz yazmissin tesekkurler. Yas gomlek isini bende cozemedim ama cok tatliydilar koray leylalarda kalmiyormuydu o neden yoktu yaseminde yoktu ortalarda. Bir ara gelib basacaklar bizim asiklari diye korktum. Omer kafasina koymus artik soyleyecek zehra kacacak en son omer zehra sezon finalinde tutub soylecek aslinda soylemeyicek avazi ciktikca bagiracak ZEHRA SENI SEVIYORUM bu kez tek zehra diyil her kes duyacak.

  1. aslı dedi ki:

   Resul abimize bir kere daha teşekkür ederim ki, yeni bölümün analizini yayınladığı için. kolay gelsin abicim.
   A.S.K. hastasi, teşekkür ederim. O yaş gömlek olayını bende çözemedim. En azından üzerindeki o kot gömleği çıkarsaydı, Zehra Koray’ın gömleklerinden birini verseydi. Çok daha güzel olurdu.
   Yasemin Salim amca ile gitmişti. Koray da yetişmesi gereken işler var diye dükkanda kalmış olabilir.
   Sezon finaline kadar böyle köşe kapmacamı oynayacak bunlar. Ömer kararlı söylemekte, Zehra da ısrarcı dinlememekte bakalım kim pes edecek?

   1. Aylin dedi ki:

    Bende dunden beri düşünüyorum o yaş gömlekligi . Zehrada islakdi . Nasıl kurudu bunları üzeri hemen

    1. aslı dedi ki:

     Bilmiyorum Aylincim, o gömlek ya kurutuldu öyle çekildi sahne? yada yedekte aynısından bir çift kıyafetleri daha vardı. Ama benden kaçmaz hemen yazdım analize:)
     Tabi sizlerden de kaçmaz bu tür sahneler canım benim. Ama Ömer’in o sahnede kolunun üstünün nasıl ıslandığını gördük, bir sonraki sahnede Ömer’in yüzü yaş hatta yüzünden sular akıyor, Zehra’nın da yüzü yaş ama her ne hikmetse kıyafetler kupkuru 😀 Öyle olunca da inandırıcılığı kalmadı benim için. Zehra Ömer için hasta olacaksın hemen gömleğini çıkar deseydi, Ömer de çıkarsaydı. Zehra Koray’ın gömleklerinden birini verseydi. Ömer’e küçük gelecek komik bir görüntü olacaktı. olmadı senaristlerden de yönetmende benim gibi düşünmemiş.
     Düştüler bir kere dilime çekecekleri var benden yapmayacaklardı böyle:)

 20. Könül Azəri dedi ki:

  Çok gözel bölü ikinizde bu mutluluğu haketdiniz.Subay arkadaşlar size qismət olsun böylə sevgi aşq etirafı Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Evet çok güzel bir bölümdü. Amin inşallah Ömer gibi yakışıklı, gözleri sevgi dolu bakan, eşine sahip çıkan, kimselere ezdirmeyen bir Ömer ile bir ömür sevgi ile aşk ile bir hayat geçirmek hayali çok güzel. Eminim gerçeği hayalinden de güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.