Adını Sen Koy 170. Bölüm Analizi 12 Mayıs Özeti

Burak 13 May 2017 Adını Sen Koy  0

Ey Gönlümün Sol Yarısı. Aklıma Koydum Seni Aklım Almadı. Yüreğime Bıraktım Sana Doymadı. Benim Seni Sevdiğime Dair Benden Delil İsteme. Zira Kalpten Kalbe Yol Vardır. Sen, Kendi Kalbine Bak; Eğer Beni Seviyorsan, Bende Seni Seviyorum Demektir.

Alev aile bireyleriyle birlikte bir modacının defilesine gideceklerdi. Biletleri Alev ayarlamıştı. Ömer ve Zehra ya bilet yoktu. Ömer Zehra’nın üzüldüğünü görünce hemen bilet bulma çabası içerisine girdi. Modacı da Ömer’i aradı bilete gerek yok, siz yeter ki gelmek isteyin özel davetlimsiniz dedi.

Ömer Zehra ya gece için hazırlanmasını söyledi. Zehra hazırlandı bir içim su olmuştu. Ömer Zehra ya yeniden aşık oldu. kendisinin aldığı tokayı Zehra’nın taktığını gören Ömer daha da mutlu oldu. gözlerinin içi parladı.

Ev halkı da Zehra’nın güzelliğine hayran kaldı. Ev halkı hep birlikte defileye gittiler.

Mehtap Betonsuz kaldı. Oh olsun sana Mehtap, onu sen Betonu kovmadan önce düşünecektin. Nasıl getireceğim? Nasıl ikna edeceğim diye düşünüyor Mehtap. Düşün düşün belki aklın başına gelir.

İyi yürekli Koray’ım benim, kazandığı parayı taksim ediyor, öncelik faturaların, malzeme almak için, kalan paradan da Betona hakkını verdi. dükkanda çalışmasının karşılığını verdi Koray.

İnsan için kendi çalışmasından başka bir şey yoktur. Hiç kimse elinin emeğinden daha hayırlı bir şey yemiş değildir. Hiç kimse çalışıp kendi el emeğiyle alın teriyle kazandığı lokmadan daha hayırlı bir kazanç bulamaz.

Beton alın teri ile çalıştı o parayı da hak etti. Afferim Koray’a da hak ettiğini verdi. Salim amcanın yokluğunu da aratmadı. Dükkanı çok güzel idare etti Koray.

Cevriye hala salonda, elinde bir elbise, onu beğenmiş ve giyebilmesi için biraz kilo vermesi gerekiyor. Kendi kendine motive edip, sen bugüne kadar ne istedin de başaramadın.  Derken Alev gülerek salona girdi bu elbise size biraz bol değil mi diye dalga geçti.

Sen dur Alev, sen dur. Cevriye halamız azimli, kiloları versin o elbiseyi giyip de senin karşına geçsin de sen gör o zaman güzeller güzeli halamızı. Sende o zamana bir şiş, bir kilo al, roller değişsin de görelim senide şişman şişman.

Doğru hedef, bilinçli çaba, insanı her zaman istediği hedefe ulaştırır.  Vazgeçmek yok. Pes etmek yok. Azmin sonunda insan her zaman istediği hedefe ulaşır.

Davetten dönmüşler. Daveti göstermediler. Ömer ve Zehra odalarına dinlenmeye gitmişler. Ev halkı salonda Alev yine Zehra yı suçlamakta. Ömer kahve içecekmiş de, Zehra istemediyse Ömer kahve içmekten vazgeçmişte. Bu tür organizasyonları sevmeyen Ömer Zehra’nın bir sözü ile davetiye bulmuşta, Alev sayıştırıp duruyor.

Ne o Alev, Zehra’yımı kıskandın? Eşi Ömer Zehra yı sevdiği ve onu mutsuz, boynu bükük görmek istemediği için davetiye buldu. Hatta davetiye bulmadı özel davetli olarak katıldı. Ömer’in ne denli itibar sahibi olduğunu anla Alev. Ömer’in itibarı ile Zehra onun eşi olarak davete katıldı. Sen ise; günler öncesinden bulduğun bilet ile katıldın o davete. Zehra ile aranda dağlar kadar fark var. Kıskanman çok normal Alev.

Cevriye halada dua ediyor Alev’e sana da böyle her istediğini yapacak koca nasip etsin diye. Alev kocasının kıymetini bilmez. Adam kaçar gider Alevden.

Müzeyyen hanım da bugün hiç yanımıza gelmediler hiç görmedim onları dedi. Evden birlikte çıktınız ya. Gördünüz ya o güzelliği damat oğlunuz Ömer ile gelininiz Zehra yı. prens ile prenses olmuşlardı. Ne güzel.

Zehra üzerini değişmiş, tokasını kutuya koyuyorken Ömer Zehra da ki, mahzunluğu fark etti, bütün gece çok suskundun bir şey mi oldu dedi.

Zehra da; Müzeyyen anneye kendisini doğru anlatamadığını, kendisine biraz kırgın olduğunu düşündüğünü söyledi.

Zehra’nın uykusu var uyumak istiyor. Ömer’in uykusu yok, kitap okumak istiyor. Zehra ışık açık kalabilir dedi.

Ömer rahatsız olmaz mısın? deyince de.

Zehra olmam dese de bir türlü uyuyamadı. Işığın açık olması Zehra yı rahatsız etti. Ömer bunu fark etti ve hemen kitabını kapatıp, ışığı kapattı. Eşini Zehra yı düşünen Ömer. Zehra rahat uyusun diye ışığı kapattı kendi kitap okumaktan vazgeçti. Düşünceli Ömer. Her geçen gün biraz daha sevdiriyor kendini bu Ömer.

Ömer den Zehra ya;

 Yeter ki, sen yanımda ol. Mutlu, huzurlu ol. Yüzüne baktığımda o gülen gözlerini görebileyim. Gündüz güneşim.  Gece ay ve yıldızım ol. Yeter ki, sen yanımda ol. Ben uykusuz geçen gecelerimde, ışıkla kitap okumasam da olur. Yeter ki, sen yanımda ol huzurla uyu, ben uymasam da olur Zehra.    

Sabah olmuş Ömer uyanmış arkasını giymiş. Zehra ise hala uyuyor. Bir süre sonra uyandı Zehra. çok yorgun ve halsiz hissediyor kendini ve kahvaltıya gitmek istemediğini söyledi. Ömer de bir şeyler yemelisin, yemediğinde neler oluyor biliyoruz dedi.

Zehra’nın hiç iştahı yok. Üzgün Zehra. Ömer de kahvaltıyı odaya getirmesini istedi Hediye abladan ve Zehra ile oda da kahvaltı yapacaklar.

Alev salonda teyzesini doldurmaya ona yalanlar söylemeye devam ediyor. Amerikaya gidince Cevriye hanımı bile özleyeceğim, bu kez içim bir tuhaf dedi. Teyzesi de gitme o zaman dedi.

Alev de; nasıl gitmeyeyim, Zehra istedi Ömer de gönderiyor dedi.

İki yüzlüsün Alev. Zehra ya benim durumumu biliyorsun, teyzemi Amerikaya gitmem konusunda ikna etmem de bana destek olur musun? diyen sensin. Zehra da iyi niyetiyle sana yardım etmek için konuştu. Nasıl böyle bir yalanı söyleme cesaretini kendinde buluyorsun Alev?

Müzeyyen hanım ben Ömer ile konuşurum deyince. Alev konuşma dedi. Yalanı ortaya çıkacak ya Alev ne sinsiymişsin sen. Her şeyi de düşünüyor, her şeye de cevabı hazır.

Ömer karısının sözünden çıkmıyor. Bende istenmediğim bir yerde duramam dedi. Seni kimse istemiyor değil. Asıl sen Zehra yı istemiyorsun Alev. Hem kapı açık hadi git. Yok sen gidemezsin, bunca malı, mülkü, serveti, konağı, şirketi bırakıp hiçbir yere gidemezsin.

Hadi git Alev, hadi git de göreyim, restine rest hadi git. Gidemezsin blöf yapıyorsun Alev.

Cevriye hala, nefsiyle olan sınavını başarı ile geçti, çilek marmelatı yapmış Hediye abla, halamız da çok güzel ekmeğin üzerine sürdü ama yemedi. İnsülin direnci varmış dikkat etmeliyim dedi.

Halacım dikkat et, o insülin direncini aşarsan maazallah şeker hastası olursun. Bel kısmındaki simit de o insülin direncinden kaynaklı, sen kilonu sağlıklı olarak ver, bel bölgen incelsin bak o zaman insülin direnci kalıyor mu? Kalmıyor tabi ki de. Ha gayret halacım baya zayıfladın sen maşallah azmine gayretine senin.

Mehtap Beton için börek alıp gelmiş Koray da çay koydu Mehtap’a. Abim yok, dün dükkana birileri geldi az daha dolandırıyorlardı beni, abim beni sana emanet etti, sen böylemi sahip çıkıyorsun emanetine dedi. Acındırdı kendini Betona.

Beton gelmeyecek zannetti ve pişman olacaksın diye bağırarak gitti. Dövseydin bir de Mehtap.

Ömer Mert den bilgi işlemden şirket bilgisayarlarını kontrol ettirmesini, dosyaları kimin tahrip ettiğini bul dedi. Mert de şirkette bu iş üzerine çalışıyor.

Alev, Zehra üzerinden oyununa devam ediyor, teyzem Amerika olayına sıcak bakmıyor, ben o bodrumda 2 gün ölümle burun buruna kaldım dedi. Zehra da kariyer diyelim dedi.

Müzeyyen hanımda gelince salona yine mi bu konu dedi. Zehra da kariyeri için Amerikaya gitmeli deyince, teyzesi Alev’in bir kariyeri var zaten dedi. Zehra bahçeye çıktı.

Alev de teyzesiyle başbaşa kaldı. Geldiği ilk günden beri beni istemedi dedi Zehra dan için. Ve fevri davrandığım için bana kızıyorsun ama benim içim dışım bir dedi. Hadi ordan içi dışı birmiş. Sen onu benim külahıma anlat Alev. Sen sinsisin. Ağzını bantlasak da sussan sen. Yada sen Amerika ya gitsene, madem çok istediğini söylüyorsun Zehra ya, kapı açık, hadi arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık Alev.

Ömer Zehra yı balkonda gördü, yanına gitti. Sonra birlikte masaya oturdular konuştular.

Ömer Zehra ya; senin kafana bir şey takılmış, çözüm bulamıyorsun dediğinde,

Zehra; nereden çıkardın deyince,

Ömer; sen dalgınken saçlarınla oynuyorsun, birde duygularını saklamak isterken kaşlarını çatıyorsun dedi.

İyi gözlemlemiş Zehra yı Ömer. Eşi en nihayetinde, tanımaya başladılar birbirlerini iyice.

Zehra da şimdi konuşmak istemediğini söyledi. Ayşe geldi Zehra ile konuşmak istediğini söyledi. Ömer de onları başbaşa bıraktı. Ne konuştular göstermediler.

Alev geldi hain planının parçası olan oyununa devam ediyor. Ben Amerikaya gidiyorum sen benim odama yerleş orası senin çalışma odan olsun dedi. Zehra yok dedi, oda senin elbet bir gün döneceksin dedi. Alev de Zehra’nın kolundan resmen sürükleyerek odasına zorla götürdü. Odasını göstermek için.

Kuyumcu Emre evliymiş, okula giden çocuğu bile varmış. Beton Emre’nin yalanını ortaya çıkardı. Adamı eşiyle buluştuğunu görünce aldığı gibi Mehtap’a getirdi. Yüzüğü gösterdi.

Mehtap adamı gönderdi. Ben kimseye güvenemeyecekmiyim? Herkes beni kandırıyor, alnımda enayi mi yazıyor diye Betona söyleniyor.

Eee Mehtap hanım, ettiklerinin cezasını çekiyorsun. Zehra’ya yaptıklarının bedeli bunlar, sen daha dur, daha neler gelecek senin başına. Beton olmasaydı işin işti senin Betona teşekkür et söyleneceğine düşüncesiz Mehtap.

Şirket bilgisayarlarında, çok sistemli bir virüs taraması yapıldı ve köstebek bulundu. Satın alma müdürüymüş, Ömer bunu Mert den öğrenir öğrenmez işine son verin dedi.

Alev’in yüzünden hiç suçu olmayan bir insan işinden ekmeğinden oldu. kaç kişinin ahını aldın Alev. Sen çok büyük acılar çekeceksin. Allah bunu senin yanına bırakmaz haberin olsun. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste Alev.

Alev, Ayşe’ye de yalan söyledi. Zehra odamı görmek istedi, ben gittikten sonra odamı çalışma odası olarak kullanacakmış, masasını nereye koyacağına baktı dedi. Pinokyosun Alev burnun baya uzamaya başladı. Her yalan söylediğinde pinokyo gibi burnun uzuyor Alev haberin olsun.

Ayşe hassas hemen morali bozuldu. Bunu da Zehra gördü. Aralarında nasıl bir konuşma geçti göstermediler. Ama Zehra odasına geçmiş ağlıyor.

Zehra, hepsi benim yüzümden, niye karıştım bahçeye? Bir de tablo, sadece Müzeyyen hanım değil, Ayşe de çok etkilendi diye diye ağladı. Pencereden dışarı bakarak Ayşe hasta ya bir şey olursa diyerek ağlıyordu Zehra.

Ömer geldi odaya, Zehra yı ağlarken gördü ve neyin var? Neden ağlıyorsun? dedi.

Zehra; ben her şeyi mahvettim, herkesi üzdüm deyince,

Ömer; hayır kimseyi üzdüğün yok, Ayşe ne kadar mutlu senin yanında dedi.

Zehra; Müzeyyen hanım, sonra Alev deyince,

Ömer; Alev’in ne ilgisi olduğunu sordu.

Zehra da; Alev’in kendisinden Amerika ya gitme konusunda Müzeyyen hanımla konuşmamı istedi bende konuştum dediğinde

Ömer her şeyin Alev’in bir oyunu olduğunu anladı. Hele şükür bu oyununu anladın Ömer. Darısı diğer oyunlarını anlamana inşallah.

Beton Koray’a bir malzeme taşıma konusunda yardımcı oldu. malzeme düşmeden Beton tuttu. Koray da; şimdi mehtap’ın seni neden yanında istediğini gayet iyi anlıyorum sen bulunduğun yerin sigortası gibisin dedi. Beton kapıyı gösterdi Beton gidiyor. Koray da hakkında hayırlısı olsun dedi.

Mehtap, kendisini sevecek doğru düzgün biri olsun istiyorum derken Beton geldi. Mehtap seni seven Beton var ya işte sende onu sevsen evlenseniz mutlu mesut yaşasanız. Zehra ya, ailesine karışmasanız olmaz mı?

Ömer, Alev’i çalışma odasına çağırdı bugüne kadar yaptığın hataları annemin hatrı için görmezlikten geldim ama bu son yaptığın Amerika işi, Zehra istiyormuş gibi yapman dedi.

Alev hiç öyle bir şey yok dedi. Yaptıklarını inkar etti.

Ömer de gitmek istiyorsan gidersin, istediğin zaman istediğin yere dedi. Ve ekledi eğer Zehra yı bu işe karıştırırsan, dedi. Alev inkar etti yok öyle bir şey diye ve Ömer seninle bu konuyu tartışmayacağım, ya hemen şimdi gidip yaptığın hatayı düzeltirsin yada öğrenmek istemeyeceğin kadar ağır sonuçlarına katlanırsın dedi.

Alev yalanlarını Ömer’e de sıralamaya başlayınca, Ömer; annem ile Ayşe yi kandırdığın gibi beni de kandıracağını mı sanıyorsun sen dedi. Anneme gidip her şeyi anlatacaksın, Zehra dan da uzak duracaksın dedi.

Oooooohhhhhhhh  canıma değsin aldın mı ağzının payını Alev.

Ağzına sağlık yakışıklı paşam, Zehra yı sahipsiz belledi herhalde Alev cadısı ama onun senin gibi yakışıklı, onu koruyan kollayan sahiplenen, kimselere ezdirmeyen bir kocası var. Zehra sahipsiz değil anlamıştır herhalde Alev. Anlamadıysa paşam sen bir kere daha anlatırsın teşekkür ederim Alev’e Zehra dan uzak dur dediğin için.

Alev de süt dökmüş kedi gibi, teyzesinin yanına gitti. Olanları yanlış anlamışım ben, hatta tam tersi ben gitmeyeyim diye konuşmuş, Ömer de ben gitmeyeyim diye çağırmış odasına. Her şey benim yanlış anlamam dedi.

Müzeyyen hanımda boşu boşuna Zehra’nın günahını aldık dedi. Senin yerin benim yanım. Sen bu evliliği de Zehra yı da kabullen artık dedi. Müzeyyen hanım cephesinde Zehra aklandı.

Zehra valizini hazırlamış gidiyor. Ömer’in kendisi için aldığı tokayı da valizine koydu. O tokayı Zehra çok sevmiş. Ömer den bir parça götürmek istiyor yanında ona baktıkça Ömer’i hatırlayacak Zehra.

Ömer geldiğinde ne yaptığını sordu Zehra ya hiç beklemiyordu Ömer.

Zehra, daha fazla kalamam burada dediğinde, nasıl? Ne demek kalamam ? diye sordu Ömer.

Zehra da, Ayşe yi mutsuz ediyorum ben dedi. Ömer de; bütün olanlar Alev’in yüzünden. Ayşe ile annem ile bile ilgisi yok dedi.

Zehra; ben herkesi üzdüm en çok da Ayşe’yi. Ayşe’nin üzülmemesi lazım sende biliyorsun bunu dedi.

Ömer; hayır gitmeyeceksin, gidemezsin dese de Zehra kararlı.

Ayşe bugün benimle dedi kaldı. Ayşe Zehra ya ne söyledi ise, o üzülmesin diye gitmek istiyor Zehra. kalırsam her şey çok daha kötü olacak dedi.

Ve telefonunu valizini alıp tam gidecekken Ömer GİTME dedi. Arkasından yaklaştı Zehra ya ve ben gitmeni istemiyorum dedi elinden valizini yavaşça aldı yere koydu. Zehra ağlıyor o da gitmek istemiyor ama gitmek zorunda hissediyor kendini.

Zehra Ömer’e döndü, Ömer Zehra’nın gözyaşlarını elleriyle sildi. Ayşe için değil çünkü; ben seni dedi kaldı. Zehra’nın ellerini tutarak söylemişti Ömer.

Cümlesini tamamlasaydı Ömer, ben seni seviyorum Zehra diyecekti Ömer.

Göz göze geldiğimizde, gözlerimle haykırıyorum ben sana sevdiğimi. Birde yüzüne söyleyebilsem rahatça Seni Sevdiğimi. Dünyalar benim olmuş demektir. Ben sana gitme diyorsam yanımda kalmanı istediğim içindir. Yanımda kalmanı istiyorum çünkü seni seviyorum Zehra.

Anla beni bakışlarımdan, anla beni gitme dememden, anla beni göz yaşını silmemden, anla beni sana ne kadar değer verdiğimi, seni ne denli sevdiğimi. 

Yanımda kal gitme. Gündüzleri güneşim ol aydınlat tüm günümü, geceleri ay ve yıldızım ol geceme ışık ol. Gitme hep yanımda ol Zehra. 

Sabah uyandığımda ilk senin yüzünü gözlerini görmek, ilk senin sesinle güne başlamak istiyorum. Gece olunca uyumadan önce senin yüzünü görmek, gözlerine bakmak senin varlığınla huzurla uykuya dalmak istiyorum gitme seni seviyorum Zehra. 

Söyleyecek çok sözüm var ama sen anla beni, söylemek isteyip de söyleyemediklerimi gözlerime bak ve anla beni Zehra.

 

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 170. Bölüm Analizi 12 Mayıs Özeti” üzerine 46 yorum

 1. Lale turkmen dedi ki:

  Faticim cok cok guzel yazmişsin ellerine saglik. Mustafa cecelide benim sevdigim şarkicilarin en başinda geliyor))

  1. fati dedi ki:

   Beyenmene sevindim mustafa ceceli en sevdiyim sarkici butun sarkilar demek olarki var telefonumda leptopumda..bide Oguzhan koc sarkilarini seviyorum..siz Azeri sarkicilardan daya hangi sarkiyi seviyorsunuz kizlar?

   1. aslı dedi ki:

    Faticim şarkılardan farklı bir anlatım yapmışsın güzel olmuş:) Mustafa Ceceli yi bende severim.

    1. fati dedi ki:

     Beyenmene cok sevindim aslicim 🙂

 2. Lale turkmen dedi ki:

  Aylincim benim annemde 22 şubat. Neşeli yardam sever cobuk kirilan kotulik yapanlarin yapdigini cobuk unutan daha dogrusu kin beslemez. Belki sende oylesin ben annemin ozelliklerinden şimdiki aklima gelenleri yazdim. Gercekden seni balik burcu olarak tahmin ediyordum. Aslida yanilmişim lengecler gibi sevdiklerine duşkun narin her zaman insanlarin mutlu olmasindan mutluluk bulan kiz oldugu icin lengec olarak duşundim. Oysaki ikizlerde oyleymiş. Faticim senide akrep olarak duşunmedim. Benim eşimde akrep ama o zaman zaman oyle laflar bulup soyler ki hec aklimdan cikmaz tam bir burcunun ozelligini taşiyan insan. (Belki yilan yilinda akrep burcunda doguldugu icindir )Sen ise akrepin tam tersisin hec kimsenin kirilmasini istemiyorsun.
  Ben oglak burcuyum. 3 ocak

  1. Aylin dedi ki:

   Ay ne guzel . Evet söylediklerim tipa tip aynisiyim . Balık burcundan olanlar çok neseli olan insanlar ,ama bunun yani soran çok ağlayan bir yapıya sahibler . Bide ben bir şeyi kafama koyduysam onu mutlaka yapmalıyım . Asla onu yarina bırakmam . Bırakırsam uykularım çekilir. En kötü yanım çok para harcamam . Hiç para toplamakla aram yok.

 3. fati dedi ki:

  170 Bolum sarki ile anlatilirsa
  ZEHRA…
  Zaman sadece birazcık zaman 
  Geçici bu öfke, bu hırs, bu intikam 
  Acılarımız tarih kadar eski 
  Nefes alıp vermek misali olağan 

  Zaman sadece birazcık zaman 
  Son bulduğu yerde sevgiler bir tek an 
  Böyle benzer izler etrafında 
  Alışkanlıklarımız bile sıradan 

  Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde 
  Gidiyorum kokun hala üzerimde 
  Sana korkular bıraktım bir de yeni başlangıçlar 
  Bir kendim bir ben gidiyorum 

  Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde 
  Gidiyorum kokun hala üzerimde 
  Sana korkular bıraktım bir de yeni başlangıçlar 
  Bir kendim bir ben gidiyorum 

  OMER..

  Sesim cikmaz anla halimden
  Yaram cok derin kanar heryerinden
  Melhem yokdur cumle alemde soran olsa akar gozlerimden
  Nereye gideyim nasil edeyim

  Benim senden tek bir dileyim var
  Otur yanima bekle duyana
  Gidenlere kanip sende meyletme
  Giden gitdin sen kal olene kadar

  Dilim lal olur ardindan bakarken
  Zamani yok ki her ayrilik erken
  Gonlum yorgun nasil care bulsun?
  Diyer yarimi bulmusum derken
  Nereye gideyim? nasil edeyim?

  Benim senden tek bir dileyim var
  Otur yanima bekle duyana
  Gidenlere kanip sende meyletme
  Giden gitdin sen kal olene kadar..

  ZEHRA..

  Uyku tutmuyor değil sabahı göresim varmış 
  Suç sende değil çekip gidesim varmış 
  Kal demek kolay değil elin havada kalmış
  Gidiyorum yolcu et unutacağız elbet 
  Bu şehir bu sonbahar artık sana emanet 
  Gidiyorum yolcu et unutacağız elbet 
  O günler o ilk bahar hiç yaşanmadı farz et
  Verdiğin acıdan değil benim gidesim varmış

  OMER..

  Sen bana bakma,
  İlk değil bu.
  Gidenin kazandığı,
  Hileli bir oyun bu.

  Sen bana bakma,
  Belki de en doğrusu bu.
  Ben sonbaharım,
  Döktüğüm son yaprak bu.

  Ben ne yangınlar gördüm,
  Öylece bırak beni.
  Sen ateşten korkarsın,
  Kaç kurtar kendini.
  Ben ne yaralar aldım,
  Hiç biri öldürmedi.
  Sen de git,
  Unut beni…

  ZEHRA..

  Burax gedim saxlama
  mene umid baglama
  gozlerinin qurbani olaram
  men olende aglama
  Olum olum men olum
  Sen yasa qoy men olum
  Uzulme bosuna basina donum
  Sen yasa men olum…

  OMER..

   Hiçbir şey imkansız olmadı senin kadar Ve ben kimseyi sevmedim senin kadar Anıların altında çırpındığıma bakma Aksın damla damla dokunma, dokunma Yanıyorum ardında, sen kal dememe bakma Bir tek bendeki sen kalsın, dokunma Üşüyorum aldırma! Sen ağlamama bakma Bir türlü benim olmayanım Ölüyorum aldırma! Sen kal dememe bakma Bir türlü benim olmayanım Bir türlü benim olmayanım..

  YENI SEZONDA EGER ZEHRA MAHELLEYE DONERSE OMER…

  Ne telefona gidiyor elim ne farkındayım günün güneşin 
  Her yanım nazlı gülüşün, gül yüzün 
  Görmez oldum senden başka 
  Hiç bir şeyi iki gözüm,ki ben… 
  Ne yol, ne iz bilmiyorum,sanki liseliyim toyum 
  Seviyorum sonunda itiraf ediyorum 
  O kadar temiz ve sahi öpmeye bile kıyamıyorum,ki ben… 

  Neredeyse inanmazdım 
  Aşk tenlerin seçimiydi geçici ateşiydi 
  Gelip vurdu tam hedeften 
  Bu saatten sonra olacak iş miydi? 

  İnansaydım yanar mıydım? 
  Kalır mıydım savunmasız, çaresiz çocuk gibi 
  Tatmasaydım o zaman da 
  Yaşamış sayar mıydım kendimi adam gibi..

  ZEHRA..

  Kara gözlüm sevdalanmış
  Kime dedim yar sana dedi
  Sabaha dek uyumamış
  Niye dedim sorma dedi…

   Gül kokuyor gerdanında
  Beni görmüş rüyasında
  İki kolun arasında
  Ölem dedim yapma dedi yapma dedi…

   Dünyanın bir sonu var
  İyisi var kötüsü var
  Karagözlüm ölesim var
  İnadına lan yaşa dedi…

  OMER ASKINI ITIRAF EDER..

  Her şey her şey senin için 
  Dualarım duygularım 
  Düşlerim de bakışların 
  Hep seni söylüyor şarkılarım 
  Umurumda değil kim duyarsa duysun 
  Varsın olsun kim görürse görsün 
  Bırak gitmeyi kolay mı sanıyorsun 
  Söyle sevgimi herkesler duysun 
  Duyanlara duymayanlara 
  Soranlara sormayanlara 
  Ben onu seviyorum çok seviyorum 
  Seviyorum seviyorum seviyorum…
  ZEHRA
  Cennettir dediler güneşin doğduğunu 

  OMER
  Cennet bildim seninle kavuştuğumuzu 

  ZEHRA..
  Yaşlanmaktır dediler dünyanın tadı 

  OMER..
  Yaşlanıyorum seninle aşk gerçek adı 
  ZEHRA..
  Çoktan sen yârim olmazsa olmazımsın 
  Sen iki meleğimin kanatlarısın 
  Hem kâbus nedenim hem rüyalarımsın 
  Geçmiş yollar gelecek yıllarımın anlamının 
   
  OMER..ZEHRA
  Derya deniz misali yüreğinde 
  İsterim bir damlanın izi kalmasın 
  Gemiler batsa bile bize dokunmasın 
  Taşlar atılsa bile aşkım dalgalansın .. Kendimce bi sey yapdim bakalim beyenecekmisiniz bu sarkilar benim telefonumda olan sarkilar kal olene kadar sarkisini dinlerken hep zehra ile omer gelir aklima..

  1. Anonim dedi ki:

   Cok gozel yaziorsunuz.
   Duygularunuz gozel seerunuz gozel
   Devam edun basarilisunuz.

   1. fati dedi ki:

    Anonim tesekkur beyenmenize sevindim..Aylin ben acaba sabirabadi nerden cikardim a.s.k dusunmekden bende kafa gidik qaliba..Aylin benim kucuk oglumda baliklar burcu..pek burclari takip etmem ama Lalecim bizim kocalarin benzemesi akrepdenmis kiz benimkide akrep burcu senin kocanin dogum gunu ne zaman ?sakin bunlar ikiz olmus olmasinlar))benim kocam birin kalbini hic dusunmeden kirar ama bende akrep burcuyum ama ben kalp kirmakdan cok korkarim cunki kirik kalbin hesabini ahiretde veremem(mahserden ahiretden qul hakkindam cok korkan biriyim,olumden korkarim hergun en az 3-4 defe olumu hatirlarim aslinda dinde guzel bi seymis her insan hergun olumuni dusunmeliymis)her halde illerimiz farkli diye oyle..Aslicim sen ikizler burcuysan sen eliacik birisindir o zaman benim annem oyle cunki cocuklari cok sever cocukla cocuk buyukle buyuk olur benim guzel annem)Aylin sende benim gibisin uyanir uyamaz buraya ugruyorsun anlasilan)

    1. aslı dedi ki:

     Annenin ellerinden öpüyorum canım Evet canım çocukları çok seviyorum, çocukla çocuk olmak çok güzel:) cömert olduğumu söylerler:)

    2. Anonim dedi ki:

     Evet fati gece uyumadan once

 4. fati dedi ki:

  Sen qis aylarindasin ben sonbahar 24 ekim(oktyabr)…Sabirabada hic gelmedim 2-3 defe Celilabada gitdim cox guzel yerler hele Celilabadin şatırlı kendi tam bi cennet..ama Celilabada giderken en sevmedim sey Salyan yolu cox sıkıcı uzun,manzarasi bile yok ..2 defada Qubaya gitdim..sen hic Bakıya geldinmi??

  1. Aylin dedi ki:

   Fati ben sabirabadli deyilem ki bilesvarliyam . Ama sabirabada oldum . Cellabad Masali ,yardimli . Fizuli . Balaken Seki , Oguz, Qebele . Bunların hepsini gezdim . Gerçekten vatanımız cennet . en favori istirahat yarın Yardimli ordaki sakin hayat tarzı bana huzur veriyor . Inşallah . Dizi bitsin gedecegim oraya .Evet canim Bakida tez tez oluram . Qohumlarin coxusu orta yasiyir . Onuncun tez tez gelirem

 5. aslı dedi ki:

  Bugün Anneler Günü, Tüm annelerimizin ve Anne adaylarımızın anneler günü kutlu olsun. Başımızın tacı olan annelerimiz için bir gün değil her gün anneler günü.

  1. fati dedi ki:

   Bende ayaginin altinda cennet bulunan anneleri tebrik ediyorum hic bir anne evlat acisi cekmesin insAllah cunki anneler evlatlari icin yasiyor evlatlari mutlu olunca annelerde mutlu oluyor..cocuguna kizsa bile 2 dakika sonra siniri gecen tek varlikdir anne …bize kucukken annem kizinca “alirim ayagimin altina”soylerdi buyuyunce anladim cennetinden bahsetdiyini..yani anne olunca annenin deyerini cok daha iyi anliyor insan..biz 5 cocuguz ben iki cocukla yorulunca annem bizi nasil buyutmus diye dusunuyorum..kendimi anneciminde anneler gunu kutlarim annem hep nefes alsin baska bisey istemem…

 6. Aylin dedi ki:

  Aslicim canim sen diğer sayfalara bakmiyormusun ? Diğer sayfalarda hiç yorumunu görmüyorum senin .

  1. aslı dedi ki:

   Canım geçen 1 haftalık zaman diliminde ne yazık ki her gün hastaneye gidip serum alıp geldiğim için, sadece dizi saatinde evde olup diziyi izleyip analiz yazdım son 1 kaç gün girebildim hastaneye gitmeden önce, oda kendimi iyi hissettiğim için. bazen kendi yazdığım analizlere bile giremedim cevap yazamadığım gün oldu. o zaman gerçekten çok kötüydüm, geçti çok şükür. Bu günde ailemle birlikte babam, annem, kardeşim, ben güzel bir gün geçirdik. her şeyden uzakta ne tv, ne bilgisayar, ne telefon bunlar olmadan güzel bir gün geçirdim. doğa ile başbaşa yeşilliklerin arasında, yatsı ezanı okunuyordu eve girdiğimizde. biraz dinlenip bu sayfaya baktım. Yarın inşallah diğer sayfalara da bakacağım canım.

   1. Aylin dedi ki:

    Canim benim iyi olmama çok sevindim. Inşallah bundan sonra daha iyi olursun . Ay ne guzel . Senin adına çok sevindim . Saaliginada iyi gelmiştir eminim o yesilikler , doga gezmesi

    1. aslı dedi ki:

     İnşallah canım benim o dayanılmaz beni ağlatan ağrılarım geçti çok şükür. Yeşillik doğa, kuş sesleri insanı çok dinlendiriyor.

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Aslicim sen lengec burcumusun

    1. Aylin dedi ki:

     Ben balık burcuyum . Çok şekerim dimi . Direk daldım konuya . Burç konularını çok severim .

    2. aslı dedi ki:

     Ben ikizler burcuyum canım:)

     1. fati dedi ki:

      Ay Aylin borcunu odedin sende beni guldurdun o nasil konuya dalmak oyle oldum gulmekden kiiiz su an kahkaha atiyorum)))dur bi bende dalayim konuya ben akrep burcuyum dikkat edin soku veririm sizi )))saka saka hic oyle huyum yokdur…birde dogum gunlerinizi yazsaniza merak etdim tabi ozel diyilse…Aylin ben bakude yasiyorum..

     2. fati dedi ki:

      Aslicim benim annemde ikizler ve dogum gune az kaldi sende ikizler burcuysan o zaman seninde dogum gunun yakindir..benim bi huyum var kadar iyi bilemem biri bana dogum guni soyleyince unutmama o gun mutlaka hatirlarim sulalede adam kalmadi hepsink hatirlar o gunu tebrik ederim hatta kuzenlerim kardes soyler bana akrabalarda kim dogum gunu olursa o gunu bizede hatirlar biz unutuyoruz hic olmasa whatsappda yazib tebrik edelim..

     3. Aylin dedi ki:

      Yüzün hep gulur insallah . Men subatin(fevralin) 22 şu doğdum . Hatta burda arkadaşlar benim için çok özel bir sayfa hazirlamisdilar . Iyiki doğdun Aylin diye . Mende Bilesuvarda yasiyaram

     4. Hayat dedi ki:

      Bende ikizler burcuyum aslicim sen mayistami doğdun yoksa hazirandami

     5. aslı dedi ki:

      Hayatcım Haziran canım:)

     6. Hayat dedi ki:

      Teşekkürler canım bende haziranim sakıncası yoksa hangi gün soylermisin

 7. fati dedi ki:

  Selam kizlar diyer sayfaya yazdiklarinizi okudum..Aylincim evlilik aski olduruyor sozu benim gibilere aid deyil bence cunki ben severek evlenmediyim icin bende tam tersi oldu evlilik aski dogurdu)bide tarif etdiyin koca tipi var yaa?sen ayni benim kocayi tarip etdin kiiz)evet bende herkes icinde soylemekdem xoslanmiyorum zaten bizim gibi ailede mumkunde deyil biz aile icinde bir birimize askim hayatim canim gibi sozleri bile soylemiyoruz oyle bi ailemiz var bide kalabalik bi aileyiz 3 elti bir evde yasiyoruz..benim kocam sevdiyini soylemeyi sevmez arada ben sorarim beni seviyormusun?el alem evet cok ne biliyim dunyalar kadar falan soyler benimki evet seviyorum  %73 der))kizincada %35indi diyor ))..Lalecim evet haklisin evlendikden sonra hele bide cocuk olunca aliskanliklar deyisiyor mesela ben bekarken herseyden iyrenirdim hic bi yerde yemek yemezdim cocuklardan iyrenirdim ama cocugum olunca azaldi o huyum kitap okurdum artik(aylincim darisi basina kitap okumaya insanin hali kalmiyor yorgunlukdan yata zor atiyor kendini insan) okuyamiyorum dizi seyrederdim izliyemiyorum Lalecim insAllah sende 2-3 tane olurda cocuk gorursun 2 cocuk daha zor..Aslicim analizler harika izlediyim zamanlarda okurdum analizini ama izlemediyim icin suan senin Analizlerinde diziyi takip ediyorum birde kizlarin yorumlarindan anliyorum neler oluyor..TRT1 tesekkur ederim bu dizi yapdiklari icin guzel dizi ama en cok bu dizi sayesinde sizin gibi arkadaslar buldum o yuzden tesekkur ederim yuzunu  gormediyin ve goremicen biriyle  sadece yazarak  arkasdas olunuyormuz onu anladim, belki hayatimda asla gormucem insani ozliye bilirmis insan onu oyrendim bu dizi sayesinde..kizlar sezona cikinca dizi ara sira yazarsiniz dimi?ben ozlerim sizi bende vakit buldukca yazicam.. simdilik hoscakalin ♡opuldunuz♡

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Faticim inanamicaksin ama son zamanlarda benimde aklima cok takilan soru dizi tatildeyken kizlar bu siteye giriceklermi simdiki kadar konuşabilirmiyiz ya da dizi yok diye hic kimse hec bir şey yazmicakmi diye duşunip duruyorum. Senin yazicagini ogrendim ve sevindim diger kizlarda yazicaklardir bizimle konuşmayi ozliceklerdir diye umit ediyorum. Ben hepinizi ozlicem zaminiz olunca yazin olurmu!

   1. Aylin dedi ki:

    Fati oldum gülmekten . Gece gece gülme kirizine girdim .ne diyelim hayat ışte yaşayın göreceğiz . Kızlar tatilde siz burda olursanız bende burdayım . Zaten ne zor bir seyki telefon hep elimde

    1. fati dedi ki:

     Aylincim Ne guzel birini guldurmusum)arkaslarim kuzenlerim komik biri oldugumu soyler ne kadar doguru bilmiyorum tabi ..Aslicim her zaman gezmelerde..bende bayilirim yesiliye agaclar guller cicekler bortubocek dogada olmak insana huzur verir yasadini hiss eder insan..Lalecim tabikide yazarim Aylinin dediyi gibi zaten telefon dusmuyor elimden bide ben vakit olmayinca oncede not defterinde yaziyorum mesaji kopyaliyor yapistiriyorum o kolay oluyor..bide bizim evde wifi yok diye internet paketim sip diye bitiyor nerdeyse hemsini bura harciyorum bitincede hemen paket yeniliyorum ozluyorum size yazmayi..

     1. Aylin dedi ki:

      Fati bende aynı senin gibi konturun hepsini harciyordum . Inanirmisin vatsapa girmiyorudum mq biter diye . Ama yolunu buldum bitene daha numara aldım NAR şimdi telefon hiç elinden düşmez oldu Nar nomrelerde limitsiz paketler olur ve istediğim qeder internetten istifade ede bilirem . Gerçi biraz yavaş oluyor internet istifadesi Ama iyi yani . Bide Fati sen Azerbaycan da hansi seherdensen . Senin yorum yapma tarzın bana çok sirin geliyor

  2. aslı dedi ki:

   Bu dizi sayesinde bende bu siteyi ve sizleri tanıdığıma çok mutluyum. Hele şu yeryüzünde Erkan Meriç isminde bir yakışıklı varmış, gözleri ile mimikleri ile her şeyi konuşmadan da anlatırmış. Bunu kendisi bilmese de bana yaşama sevinci, yazma şevki veren kişi, Erkan Meriç. İyi ki bu dizide oynamış ve iyi ki tanımışım onu o dizi sayesinde ve bu site ile tanıştım, sonra sizlerle bir kelebek dokunuşu gibi dokundunuz hayatıma.
   İnşallah yaz tatilinde de görüşürüz faticim:)

 8. Aylin dedi ki:

  Vallahi bolum o kadar guzeldı mutluluktan ne yazacağımı bilmiyorum . Omer sonunda Alevin iç yüzünü gördü ve onu cokiyi bir ders verdi . Omer nihayet cesaretini toplamış ve bence zaten onun Zehranin elini oyle tutuşu . Ve gedemesin Çünkü ben gitmeni istemiyorum Ayse için digil . Çünkü ben seniiiii …… demesi Zehrayi durdurmaya yeter bence . Muzeyyeninde pişman olmasını ve Zehradan ozur dilemesini çok buyuk bu zevkle izleyeceğim. Tabi yine her zamanki gibi Omerin söyleyecekleri yarım kalacak . Çok merak ediyorum da bu sefer nasıl Zehranin dili cozuldude Olanları Omere söyledi ve Ömer Zamanında müdahale etti . Yoksa her sey çok kötü olacaktı .

  1. aslı dedi ki:

   Bazen su akar yolunu bulur, Zehra çok dolmuştu, çıkmazdaydı, bir çıkış yolu arıyordu, Ömer’e güvendiği için onun kendisine yardım edeceğini yol göstereceğini bildiği için bir anda dilinden her şey dökülü verdi. İyi de oldu. Zehra Alev der demez, Ömer; Alev ile ne alakası var dediğinde, Zehra anlattı. Ömer doğru zamanda doğru soruyu sorunca, Zehra da olanları olduğu gibi anlattı ve Ömer bunun Alev’in bir oyunu olduğunu anladı. Gitti konuştu Alev ile. ve Alev Ömer’i de kandırmaya çalıştı ama Ömer bu kez oyuna gelmedi iyi oldu. Ömer bir de şirkette olan olayların arkasında Alev’in olduğunu öğrense ve Alev’i şirketten uzaklaştırsa çok güzel olacak Aylincim.

   1. Aylin dedi ki:

    Umud ediyorum ki sezon finalinde baza gerçekler gün yüzüne çıkar canim . Inşallah pazartesi izleyip göreceğiz neler olacak

 9. Eliff dedi ki:

  Herkese selamlar tewekkurler Aslicim harika olmuw.Bence Omet sevdiyini soyleyemiycek,ya Muzeyyen hanim ozur dilemeye gelecek,yada Aywe bayilacak onun haberi gelicek.Ama yinede het weye ragmen coooooookkkk guzel bolumdu

  1. aslı dedi ki:

   Selam Eliff, Ömer sevdiğini sözle söylemese bile davranışları, hal ve hareketleri ile ben seni seviyorum dedi. Şimdi bunu dile dökme zamanı sözle ifade etme zamanı, bakalım neler olacak?. Benim gönlüm yarım kalmaması yönünde ancak her zaman ki gibi bir engel çıkar yine yarım kalır. Bir sürpriz olsa da yarım kalmasa ne güzel olur.

 10. Hayat dedi ki:

  Omerin zehra gidicem dediğinde damağı doldumu(yani sanki ağlamak istediğinde boğazında bisey varmış gibi) yoksa bana mi öyle geldi

  1. aslı dedi ki:

   Ömer doluktu, yani senin dediğin gibi ağlayacak duruma geldi Hayatcım, sesi titredi. Zehra’nın gitmesini içtenlikle istemedi Ömer. Zehra nın kalmasını canı gönülden yürekten istedi Ömer.

 11. Hayat dedi ki:

  Ellerine saglik aslicim cop Gözel anlatmissin. Alevinde planları suya dusuyor bende cok mutluyum onun icin

  1. aslı dedi ki:

   Ömer bu kez Alev’e sen annemi Ayşe yi kandırabilirsin ama beni kandıramazsın dedi çok güzel oldu. Şirkette dönen olayların da arkasında Alev’in olduğunu öğrense ve oradan da iyi bir ders vererek uzaklaştırsa Ömer Alev’i çok güzel olur Hayatcım.

 12. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim cok guzel yazmişsin yine benim sevdigim siyah yazilari. Ellerine saglik. Omer Zehraya bu defada sevdigini soyliyemicek. Ne zaman soyler acaba sezon finalinde olabilirmi?

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Lalecim, gönül ister ki, o an kimse gelmesin, o kapı birileri tarafından çalınmasın ve Ömer başladığı sözünü sonuna kadar gönlünden geldiği şekilde tamamlasın ama olmayacak yine yarım, eksik kalacak cümlesi Ömer’in.
   Benim gönlüm tamamlaması yönünde ama yapacak bir şey yok. En azından Ayşe için değil dedi ya elindeki valizini aldı, gözlerindeki yaşı sildi ve ellerinden tuttu ve söze başladı ya Ömer elbet bir gün o yarım kalan sözler tamamlanır. Kim bilir senarist bilir, olabilir sezon finaline aşk itirafı ile girilebilir Lalecim:)

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Son sahneyi anlatip duruyorsunuz ya okuyunca her defa cok merak ediyorum gormek icin sabirsizlaniyorum. Pazartesi Saat 10 nu iple cekiyorum tekrarini izlemek icin))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.