Adını Sen Koy 17 Mayıs Analizi 173. Bölüm Özeti

Burak 18 May 2017 Adını Sen Koy  0

Dilin Aşkı Yorumlaması Güzeldir Ama Dile Gelmeyen Aşk Daha Güzeldir.

Aşk, Sevgili Olmaktır, Tek Olmaktır, Vazgeçmektir Her Şeyden, Bedenden Ve Dünyadan.

Önce Aşk Vardı. Gökler Kat Kat Kurulmamış, Yeryüzü Kadem Kadem Örülmemişken, Aşk Vardı. 

Ay Gecede Saklanmadan Ve Gölge Güneşe Nikahlanmadan, Aşk Vardı. 

Dağlar Yerin Boynuna Gerdanlık Gibi Takılmamış, Yıldızlar Gökyüzünde Billur Avizeler Gibi Yakılmamıştı Ve Aşk Vardı. 

Hava Suyla Dertleşip Toprak İçin Ağlamamışken Ve Su Toprakla Bir Olup Ateşe Kin Bağlamamışken, Aşk Vardı.

Ömer ve Zehra Leyla’nın evinde bir gün daha geçirdiler. Onlara Fikriye teyzemiz de eşlik etti Ömer ile Fikriye teyze çok güzel anlaştılar. Zehra da ne dediyse yaptı hiç gıkı çıkmadı. Fikriye teyzemizin biraz unutkanlığı vardı ve Ömer’i oğlu Ahmet, Zehra’yı da mendebur gelini zannediyordu. Ömer de Zehra da Fikriye teyzeye çok saygılı, hürmetli, sevecen, tatlı dilli, güler yüzlü davrandılar ve teyzemiz evine gidince, Leylalarda gelmeyince, Ömer ve Zehra bir gece daha Leylaların evinde kaldılar. Ömer hayatım da geçirdiğim en ilginç, en özel iki gün dedi. Ömer halinden memnundu nede olsa Zehra ile beraberdi.

Zehra çay yapmış içmişlerdi, şimdi de bardakları yıkıyordu Zehra ve Ömer Zehra dan bir an olsun ayrı kalmak istemediği için, su içmek istediğini söyleyerek mutfağa gelmişti. Fikriye teyze şimdi seni görseydi ne söylerdi acaba diyerek konuşmaya zemin hazırladı Ömer.

Zehra da musluğu kapattı, ne derdi diye cevap verince, hararetli bir konuşmanın fitilini ateşledi Ömer, Tembel gelinim iş yapıyor diyerek.

Zehra bu hiç alt da kalır mı kalmaz, onun gelini ile değil, oğlu ile sorunları var, kılıbık diye dertleniyor dedi ve büyük hararetli bir konuşma geçti aralarında neredeyse kavga edeceklerdi. Kendilerini sanki Fikriye teyzenin söylediklerinden yola çıkarak, gelini ile oğlunun yerine koydular öyle tartıştılar.

Ömer Zehra ya sende bir gün memnun edemedin kadını dediğinde, Zehra ben elimden gelen her şeyi yaptım. Ömer de istediği yemeği yapmadın dediğinde, Zehra kaburga dolması istedi. Nasıl yapayım ben onu der gibi baktı Ömer’e.

Biraz sakin olun yavaş, bu nedir? Ömercim Zehra ile konuşmak istiyorsun tamam anladık da bu konuşma kavgaya doğru gidiyordu iyi frenlediniz. Durduk yere kavga edecektiniz.

Zehra da Ömer’e olan kızgınlığını Ömer’in su içtiği bardaktan ve musluktan çıkardı. Açtı musluğu bardağı yıkamaya başladı belli etmemeye çalışsa da  büyük bir öfkeyle yıkadı bardağı, Ömer dikkat et de o musluğu da patlatma dedi. eli ayağı birbirine dolandı Zehra’nın.

Ah aşk ah gönle bir kere girdin mi aklı baştan alıp götürüyorsun. Bir bardak, Ömer’in su içtiği bardağı elinden alıp yıkarken, bir de Ömer dikkat et deyince eli ayağı birbirine dolandı Zehra’nın. Sakin ol Zehra sakin.   

Biraz önce ne güzel açıp kapattığı musluğu kapatamadı Zehra uğraştı durdu zorladı. Ömer baktı ki olacak gibi değil, eğer musluk patlarsa ihale yine ona kalacak, hemen duruma müdahale etti ve sakince musluğu kapattı ve biraz anlıyorum bu işlerden dedi gülerek.

O an Ömer’in yanağına bir öpücük kondursaydın Zehra da, senin gibi onun da eli ayağına dolansaydı o zaman görürdüm ben anlıyorum bu işlerden diyen Ömer’i 😀

Ömer gitti Zehra’nın da Ömer’in ona yakınlaşması, yardım etmesi hoşuna gitti. gülerek üff diyerek bu da tersden kapanıyormuş dedi. Sanki bilmiyordun Zehra? 

ben gözlerimle gördüm Ömer gelince sakince kapattın musluğu ama her ne hikmetse onun elinden bardağı alınca elin ayağına dolandı. Ömer’in elinin sıcaklığını bardakta mı hissettin?  ne oldu da elin ayağın dolandı senin şaşkın aşık Zehra?  🙂

Cevriye hala büyük beden kıyafetleriyle vedalaşıyor. Kilo verdiği belli oluyordu göbek gitmişti. Demek ki baya kilo vermiş o kıyafetler ona bol gelmeye başlamış. Hadi hayırlısı büyük bir değişime hazırım ben halacım.

Sabırsızlıkla bekliyorum senin yeni görüntünü halacım ve ben bunu çok istiyordum o cadı Alev’e inat zayıflaman gerekiyordu senin. Azimle büyük bir sabırla bunu sen başardın halacım.

Ah aşk ah sen nelere kadirsin. Şaşkın aşık Zehra Ömer’e sırılsıklam aşık olunca, aklı da kuş olup pıırrr diye uçup gitti.

Büyükler boşuna dememiş; aşk kapıdan girince, akıl bacadan kaçarmış diye. Bizim Zehra’nın da aklı da bir karış havada, Ömer’in aşkını gören Zehra’nın aklı bacanın çıkış yolunu da bulunca hemen uçup gitti. 

Zehra gece uyuyamayınca Leyla ile konuşmak istedi. Ona mesaj yazdı yanlışlıkla, Ömer’e olan aşkında etkisi ile Leyla gönderiyorum diye yazdığı mesajı Ömer’e gönderdi.  

Ömer de tam uyumamış, yarı uyanık haldeydi, mesaj gelince kendisine hemen telefonuna baktı. Mesaj Zehra dan geliyordu Uyanıksan arar mısın ?  😀

Ömer şaşırdı uykusu kaçtı. Arayım mı? neden acaba? Konuşmak mı istiyor diye kendi kendine sorular soruyor Ömer. Eee ne de olsa hiç Zehra dan böyle bir mesaj beklemiyordu Ömer.

Hemen lambayı yaktı, salonda bekliyorum yazıp Zehra ya mesaj attı Ömer. Zehra da mesajı alınca Leyla dan geldi zannederek baktı ama mesaj Ömer den geliyordu.

Zehra baktı gönderdiği mesaja anladı ki, Ömer’e göndermiş mesajı Leylaya gönderiyorum diye. 

Günaydın Zehra aşk böyle bir şey işte. Dervişin fikri ne ise zikri de odur. Sende sürekli Ömer’i düşünürsen aklında, fikrinde, yüreğinde hep Ömer olursa, böyle mesajı gönlündeki kişiye gönderirsin Zehra.  

Zehra ne yapacağını bilmiyor, ne yapacağım ben diye çok endişeli. Gidip konuşacaksın şu bir türlü yapamadığınız konuşmayı yapacaksın Zehra.

Ömer de salonda bekliyor, niye gelmedi ki? odaya gitsem mi ki? arasam mı ki? diye diye

sonunda Zehra geldi salona, bir şeye ihtiyacın var mı? misafirsin ya ondan dedi. Ömer iyice şaşırdı anlamadı 😀

alın size fırsat uykunuzda yok, kimsede yok konuşun, eteğinizdeki taşları dökün ama yok aksi inatçı keçiler bunlar direttiler mi sonuna kadar diretiyorlar. Boş boş konuşacağınıza asıl konuya gelin de onu konuşun. İyi geceler deyip yattılar. Ömer de gülüyor Zehra’nın haline. Gül paşam gül. Tam gülmelik Zehra 😀

Bu Zehra Ömer’in aşkına fena kapılmış, bir daha iflah olmaz bu kız. Ömer’e fena aşık olmuş Zehra. Neden mi? sabah erkenden kahvaltılık almaya gitmiş ama evin anahtarı ile telefonunu evde unutmuş kapıda kaldı Zehra. Şaşkın aşık Zehra 😀

Ömer içerde mışıl mışıl uyuyor, kapının çalmasını duymadı. Zil çalınca uyandı.

Zil mi çalıyor diye. Sonra da yatak dedi hemen fırladı yattığı yatağı toparladı. Camdan baktı, sonra niye duymuyor ki diye Zehra’nın kaldığı odaya gitti Ömer. Kapıyı çaldı içeri girdi Zehra yoktu.

Nereye gitti ki dedi, banyoya baktı yoktu Zehra.

Zehra da dışarıda her yolu denedi olmadı Ömer kapıyı açmadı. Zehra bir kapıda kalmadığın kalmıştı o da oldu dedi. kapının önünde sandık vardı onun üzerine oturup beklemeye başladı Zehra.

Eh aşık oldun Zehra olacak o kadar aklın fikrin hep Ömer de olunca her şeyi unutuyorsun, suç sende değil aşkta, Ömer’in aşkında, seni Ömer’in Leylası yaptı, Ömer’i de senin Mecnunun. Bütün suç aşkta Zehra  🙂

Ömer de telefonla Zehra yı aradı. Telefonu salondaydı Zehra’nın. Ömer endişelendi bir şey mi oldu acaba? Yoksa niye gitsin ki dedi.

Ömer sonunda kapıyı açtı baktı dışarı, Zehra oturuyor öyle. Onun o hali bile hoşuna gitti Ömer’in gülümseyerek bakıyor ona. Ve daha ne kadar oturacaksın dediğinde hemen Zehra ayağa kalktı eve yürüdü.

Olanları Ömer’e anlattı. mutfağa geçip kahvaltı hazırladı Zehra.

Ömer de kahvaltıdan önce konuşmak istedi, telefon çaldı yine konuşamadılar. Ve bu kez kahvaltıda yapamadılar çünkü arayan Leylaydı geleceklerini haber verdi. Ömer masa dedi ve hemen kahvaltı masasını topladılar birlikte.

Ömer Ayşe yi aradı geleceklerini haber verdi. o an Müzeyyen hanım yanındaydı ve Ömer ile Zehra’nın konağa geleceklerini öğrenince çocuklar gibi sevindi.

Müzeyyen hanım da iyi biri de Alev’in dolduruşlarına geldi işte ve yaptığı hatanın farkına vardı. Ömer ve Zehra nın 2 gün konakta olmaması Müzeyyen hanımın iyice düşünüp, eğriyi doğruyu anlamasına, Alev’in yaptıklarını görmesine sebep oldu. iyi oldu bu ayrılık Müzeyyen hanıma.

Mehtap, Betonun telefonuna bakıp kimle ne yazıştığını okudu. Betonu kıskandı Mehtap. Kim bu kadın diye Betonu takip etmeye başladı Mehtap. Betona adres soran birini sevgilisi zannetti.

Ömer ve Zehra konağa geldiler bahçede yürürken Ökkeş amca ile karşılaştılar. Ömer daha bitmedi mi bahçe işleri deyince.

Ökkeş amca bitti her şey Zehra kızım istediğin gibi oldu dedi. 

Müzeyyen hanım istemiş Zehra mutlu olsun diye. Bir büyüğe yakışan davranışı yapmış şimdi Müzeyyen hanım. Önceki yaptıkları hiçbir büyüğe yakışan davranışlar değildi. Değişmesine ve hatasını düzeltmek için elinden geleni yapmasına sevindim.

Ömer de Zehra ya ben sana her şeyin düzeleceğini söylemiştim dedi. Konağa girdiler.

Üzerlerini değişip salona geldi Ömer ve Zehra. Ayşe vardı salonda onunla konuştular bir süre ve Ayşe ile Müzeyyen hanımın bir sürprizi varmış Zehra ya onu verdiler birlikte.

Müzeyyen hanım Zehra ya evine hoş geldin dedi. hediyesini verdi.

Zehra alıyım mı diye Ömer’e baktı. Ömer de al diye başını salladı. Zehra aldı paketi teşekkür etti.

Ömer paketi açmasını istedi merak ettik diyerek ve Ömer Zehra ya yardım etti. Zehra paketi açtı. İçinden Ömer ve Zehra’nın birlikte çekindikleri Ayşe’nin eski konakta çektiği resim çıktı onu çerçeveletmişler.

Ayşe nereye koyacaksınız deyince, Zehra güzel bir yer bulmalıyız, Ömer aynanın önüne dedi.

Benim bir isteğim daha gerçekleşti. Eski konaktan beri hep Ömer ve Zehra’nın evde bir resmi yok, resim koyun evin çeşitli yerlerine diyordum. Bu çok güzel oldu. Ömer ve Zehra’nın odasında artık onlarında bir resmi olacak ne güzel. teşekkür ederim.

Zehra odasında resmi elinde önce başucuna koydu baktı bir süre, Ömer’in geldiğini anlayınca hemen resmi aldı aynanın önüne koydu.

Ömer de çok beğendi resmi.

Ayşe size birde düğün albümünüzü hediye etmişti o da sizde nereye koyduysanız artık arada çıkartıp bakabilirsiniz resimlerinize.

Ömer, Ayşe ile annem seçerken çok özenmişler deyince, Zehra evet ama dedi, içinden de hepsini böyle kandırmak çok ağır, gözlerinin içine baka baka yalan söylüyoruz hergün dedi. Ömer bunu duymadı.

Sizde gerçeğe dönüştürün o zaman yalan söylememiş olursunuz Zehra.

Ömer Zehra ile baş başa kahvaltı yapmak istiyor. Ben kahvaltı için gelmiştim deyince, Zehra ben aç değilim dedi. Ömer de bir şey yemedin Hediye abla boşuna mı hazırladı onca şeyi dedi.

Zehra banyoya gidince, ben neden böyle söyledim ki dedi. gitti hediye ablanın yanına. Aşık Ömer’in de aklı uçtu gitti.

Oysa ortada hazır bir şey yoktu. Zehra tamam gelirim o zaman dedi banyoya gitti. Ömer de hemen Hediye ablaya bir şeyler hazırlamasını istedi.

Salim amca dükkana gelince, Koray’ın sipariş alıp tamamladığı işi gördü beğendi.

Boynuz kulağı geçecek anlaşılan dedi. öğreteni iyi olursa geçer Salim amca.

Teras da başbaşa güzel bir kahvaltı yaptılar Ömer ve Zehra.

Ömer Zehra’nın biraz gergin olduğunu söyledi nedenini sordu? Annemle ilgili sorun çözüldü, sorun benimle mi ilgili dediğinde Ömer.

Zehra hayır seninle ilgili değil dedi.

Ömer de dinliyorum dedi. benle ilgili olduğunu biliyorum diyerek.

Zehra da seninle geçirdiğimiz 2 gün birilerine yakalanma korkusu beni gerdi dedi ve aralarında güzel bir konuşma geçti. Zehra durumu iyi idare ettin dedi. Ömer’inde bu hoşuna gitti.

Müzeyyen hanım Ayşe ile salonda abisi ve Zehra’nın birbirlerine olan sevgisinden konuşurlarken Alev geldi Ayşe gitti.

Müzeyyen hanımda Alev’e çok kızdı. Kızmakta da haklı. Böyle davranmaya devam edersen çevrende bir kişi bile kalmayacak dedi.

Alevde; Zehra geldiğinden beri kimse kalmadı dedi. Tek varlığım teyzem sen bile Zehra’nın yanındasın dedi.

Sen kendin ettin kendin buldun Alev neden Zehra’ya kızıyorsun ki? kendi ipini sen kendi ellerinle çektin, kimse sana bir şey yapmadı Alev.

Müzeyyen hanımda, Alev’e çok kızdı, orada dur bu evde böyle gerginlikler istemiyorum, Zehraya karşı davranışlarına dikkat edeceksin. Dedi gitti.

Ömer ve Zehra hem kahvaltı yapıyorlar, hemde konuşuyorlar. Ömer; hep aynı mahallede mi yaşadın çocukluğundan beri deyince, Zehra evet sen dedi.

Ömer de; Amerika dışında sürekli burası oldu, bu ev dedi. Ayşe için Beykoz da ki geçirdiğimiz iki yıl deyince Zehra o evde güzeldi dedi.

Ömer’in dedesi İstanbul a gelince yaptırmış bu evi, babam için çok kıymetliydi. 

Tabi babamda benim için öyle dedi. Bu evin her köşesinde babasının hatıraları varmış, çocukluğumda nasılsa şimdide öyle muhafaza etmeye çalışıyorum derken.

Zehra içinden hiç annesinden bahsetmiyor dedi. 

Ömer annesinden yana yaralı Zehra az bir şeyler biliyorsun, annesinin onları terk edip gittiğini, Hediye ablanın o an Ömer’in hem yüreğindeki, hem de dizindeki yaraya nasıl merhem olduğunu biliyorsun.

Ömer bende en rahat burada nefes alabiliyorum dedi. içten canı yana yana.

Nihat Ömer’in yanında çalışma odasında bu akşam evlilik yıldönümlerini hep beraber kutlayacaklarını halasının öyle istediğini söyledi konuşurlarken Nihata telefon geldi. Ayşe için aldığı tek taş yüzüğü masa da bırakıp çıktı Nihat.

Ömer de camdan Zehrayı gördü Zehra telefonda Leyla ile konuşuyordu. Ömer yanına gelince konuşmayı kesti Zehra.

Ömer yürüyelim mi biraz deyince Zehra olur dedi.

Tam yürüyeceklerdi ki, Ayşe geldi yanlarına akşam için haber verdi. Zehra da hazırlanmak için odasına geçti.

Alev bir dosya için Ömer’in çalışma odasına girince, masanın üzerindeki tek taşı gördü aldı. Varoş gülü için tek taş aldın demek dedi.

Sen her şeye maydanız olmasan olmaz mı Alev sana ne. O Ayşe ye Nihat tarafından alınmış yüzük bırak dokunma o yüzüğe. Pis cadı.

Ömer her fırsatta soluğu Zehra’nın yanında alıyor. Ömer Zehra dan bir dakika ayrı kalmak istemiyor. Aşk böyle bir şey olsa gerek? Her an sevdiğini yanında görmek, yanında istemek aşk olsa gerek.

Zehra çizim yapmak isteyince Ömer benim yapabileceğim bir şey var mı diye sordu. Zehra da Ayşe bu işi çok seviyor, çok satış yapamadık dediğinde, Ömer sen seviyor musun diye sordu.

Zehra; küçüklüğümden beri karalardım ama hiç iş gibi görmemiştim dedi. Ömer çizim yapan Zehra ya bakarken Zehra sen bana bakarken çizemiyorum dedi. Ömer de gizliden gizliye bakmaya çalıştı.

Paşam Zehra şöyle bir çizim yapsın dalsın sen o zaman bakarsın. Küçük çocuklar gibisiniz.

Nihat yüzüğü kaybettiğini fark etti evin her yerinde yüzük arıyor Nihat. Bilse ki Alev aldı. Hiç aramaz gider alır hesap da sorardı.

Cevriye hala salona geldi Nihat’ın halini görünce nedenini sordu. Sonunda öğrendi olanları ve halamızda aramaya başladı evin her yerinde.

Müzeyyen hanımla, Alev geldi salona ve halamız yüzüğün Ayşe ye ait olduğunu kaybettiğini söyleyince, Alev o yüzük Ayşe’nin miymiş diye kendini ele verdi. Nihat da gelince Alev onunla dalga geçti.

Alev’in ağzının ortasına bir tane çarpacaksın bir daha öyle konuşamayacak pis cadı.

Alev yüzüğü aldığı gibi çalışma odasına farklı bir yere koydu. Nihat da çalışma odasına bir daha baktı buldu yüzüğü. Ömer de gelince bulduğuna sevindi.

Nihat akşam olmadan kaybetmeden yüzüğü vermek istedi tüm aile salonda toplandı. Nihat Ayşe ye güzel sözler söylerken tek taş yüzüğü verirken Alev her zaman ki gibi Alevliğini yaptı.

Önce Nihat ve Ayşenin yanında olmadık sözler sarf etti sonrada Zehra nın yanına giderek, Tek taş için aşk evliliğin sembolü derler, ama nedense senin taktığını görmedim dedi.

Zehra oturduğu yerde boynunu büktü. Ömer de kollarını bağlamış bir şekilde Alev istersen sözlerine dikkat et, konuştuğun kişi benim karım, Zehra bu söz üzerine ayağa kalktı.

Ömer Zehra’nın yanına gitti elini sıkıca tuttu, Alev’e ağzından çıkacak tek bir yanlış cümlenin sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Ayrıca bizim aşkımızın sembollere ihtiyacı yok öyle değil mi diye Zehra ya sordu Ömer.

Ömer burada bir kere daha eşine sahip çıkmış, Alev’e eşini ezdirmemişti. Ve bu sayede de Zehra ya aşklarının sembollere ihtiyacı olmadığı söyleyerek aşkını dile getirdi. Ve Zehra dan da bir cevap almak için de öyle değil mi diye ona topu attı. Zehra’nın vereceği cevap çok önemli.

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 17 Mayıs Analizi 173. Bölüm Özeti” üzerine 68 yorum

 1. Aylin dedi ki:

  Kızlar siz 1 de bugünü izlemismiydiniz . Ben şimdi izledim . Irmak hanim ve atilla cengiz beni cok uzdu . Şahsen Erkan Meric Ve Hazan subasi adına çok üzüldüm. Oyunculara kamera nedir öğrendik diyorlar ya . Bu kadar kibirli olunurmu . Bu daha mütevazı bu şekilde soylene bilirdi . nOyuncularimizinilk projeleriydi zoruluklarimiz oldu ama buna ramen bu gun cok guzel bir iş çıkardık diye bilselerdi . Küçümseyerek kamera nedir ogretdikde ne demek . Hazal Subesini ilk projesi ve çok başarılı . Erkan Mericin bundan önce çok guzel işleri olmus. Siz nasıl olurda onlara Kamera nedir ogretdik dersiniz . Erkan Meric, Hazal subesi bu günlere bu yerlere Hic de kolay gelmediler. Bin bir zorluklardan geçibde geldiler . Ama siz bu cumleyle onlarin butun emeklerini heba ederek ne kadar kucumsediniz onlari . Ayrica sunuda iyi bilmeniz gerikirdiki Bu dizi sevildiyse bu Erkan Mericin ve Hazal Subasinin uyumundan dolayı sevildi . Onların bu uyumu olsa sizin dizide yaptığımız hatalar yüzünden ,seyircinin düşüncesini goz ardi ettiğinzden dolayi bu dizi izlenmesidi . Insanlar butun bu hatalara ragmen bu iki insanin uyumu ,diziye katiglari sevgi yuzunden, tum ictenlikleriyle ,oyunculuklarini konusturduklari yuzunden katlandi . Sirf onlari izlemek icin . Dizinizin basarisini Erkan Merice Ve Hazal Subasiya borclusunuz. Neyse gece gece sinirlendim . Ama eminimki bu söylediklerim benim gibi bütün Erkan ve Hazal severlerin kalbini kırmıştır.

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Evet Aylin bende izledim atilla ve irmak bozuntusunu. Aslinda o zaman sinirimden yorumda yazmistim ama gondermekten son anda vaz kectim. Atilla “bey” erkan ve hazal o kadar kucumserken, kendini yanindaki irmak cengeli ve yapimci nazmiyeyi de o kadar ove ove bitiremedi pislik.

 2. fati dedi ki:

  Aylin saol okudum cok saol izliyememisdim ..Lalecim bende ilk resim acilmadi meqabayt diye herhalde ikincide reklam var ..Aylin mende hemise nar nomre reklami cixir diyesen bilirler mene nar nomre limitsizdi dediyini isteyirler mende abunecileri olum)))

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Faticim yazdigin sarkicilari tanimadim hic dinlememisim. Bu arada ben bakude yasayorum. Aylin bu gun ilk kez diziyi izleyememisdim yorumun sayesinde izler gibi oldum tesekkurler.

   1. Aylin dedi ki:

    Rica ederim bitanem . Yardımcı olmussam ne mutlu bana

  2. Aylin dedi ki:

   Rica ederim fatı .

 3. Lale turkmen dedi ki:

  Arkadaslar bu sayfada aslinin yazdigi ilk cumleden sonra araba kullanan korkunc adam resmi sizde de cikiyormu ya sadece bendemi:((. Allahim nasil uyicagim Ben artik

  1. Aylin dedi ki:

   Yok lale bende oyle sey yok . Bende mutfak esyalarin reklamlari yapılıyor ,bide japonca yazılar var o kadar . Canim korkma ya ,onlar hepsi hayel ürünüdür. Eğer Allahimiz bizim kaderimizi öyle korkunç bir sey yazmamissa ,o asla bizi gelip bulmaz . Sen allaha emanet et kendini

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Sadece bende oylemi o zaman. Bu kez bu sayfayi acdigimda o vampir gitmiş yerine başkasi gelmiş. Bir adamin omzunda bir kiz yuzu be beyaz kafasindan kanlar akan:((. Ne gerek var korkunc filim reklamlarina Resul bey!?

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim bende de yok öyle görüntüler canım benimkinde tatlı şeyler sinemalarda yazıyor bebek resmi var. kaderiniz isminizde saklı yazıyor hiç öyle korkunç şeyler yok bende canım.

 4. Aylin dedi ki:

  Lalecim hemen sana özet geçiyorum .
  Omer alevin ağzının payını verdi Bizim askimizin senbollere ihtiyacı yok dedi ve Zehrayada oyle digilmi dedi . Zehra Omere baktı Muzzeyen hanim araya girdi . Bu gun özel bi gun bu günü bozmayalim dedi . Nihat konusmasina devam etti . Aysede Inşallah 10 yıl sonrada böyle birlikte geçiririz dedi ama küçük kervanciogulariyla . Sizden tez bi zamanda çocuk bekliyorum dedi . Aysede Cevriye halada cocugun öneminden konuştular . Omer Zehra her zamanki gibi bir birlerine baktılar . Zehra kendini kötü hiss etti ve kalktı odasına gittdi .Omerde arkasından Zehra odada kendi kendine konuşuyor bunların hepsi bir oyun, koca bir oyunun icindesin dedi ,bu oda ,bu insanlar ,her kes bir gün hayatından çıkacak . Sonra Omerle fotoğrafına baktı . Omerle evlenmek için sözleşmeyi imzaladığını ,duyun gününü ve en sonra Omerin , bizim askimizin senbollere ihtiyacı yok dediği ani hatırladı . Omer odaya geldi . Alev yuzunden mi geldin dedi . Zehrada hayır . Omer bir sey olmuş dedi Zehrada ben salonda konuşulanlardan kötü oldum dedim . Herkese yalan söylemek yıpratıyor insanı ,onların bizimle ilgili hayalleri var dedi . OMERDE peki senin dedi Zehra Omere baktı .Araya Mehtap beton aski girdi ( su an çok sinirlendiğini biliyorum offf da cekmissindir ) sonra Omer çalışma odasında düşünüyor Zehrayi. Sonra yok bu böyle olmuyacak dedi .Sonra birini aradı hemen kuyumcuya ara dedi . Zehra Cevriye halaya yardım ediyor ,Cevriye halanın akşam için surpirizi varmış . Ama kuaföre gitmek istemiyormuş . Zehrada saçını ben yaparım dedi . Omer odasında bilgisayarda yüzük modellerine bakıyor.birini beğendi. Sonra birini aradı aradığı kişi Zehranin parmağının ölçüsünü isdedi Omerde hemen ogrenib arayacağım dedi . Zehra Omerin odasina geldi , Cevriye hala için saç modellerine bakacakmis . OMERDE gel dedi Zehra oturdu Omerde kendi yanını gösterdi otur dedi. Zehrada gecib Omerin yanında oturdu . Omer o kadar yakın oturmuştu Zehraya Bizim Senaristlerin romantik anlarından yaşıyorlar .Omer sürekli Zehranin alyansina bakıyor ölçüsünü almak icin Zehrada neden böyle yaptığını anlayamıyor . Omer bilgisayarda bi sorun oldugunu anlattı barmaklari bir birine değdi bilgisayarı çalıştırırken. Sonra Omer kalktı . Biraz sonra Zehraya benimki sıkıyor dedi biraz actirsakmi dedi ,Zehrada neyi der gibi baktı Omerde alyansi diyorum dedi . Zehrada ha kendin bilirsin dedi . Zehra tam çıkıyor , Omer seninki nasıl dedi ,Zehra yine anlamadı Omerde yüzük dedi . Zehrada hayır benimki iyi hem yakında çıkaracağız dedi (Zehraya kızgınlığımı anlatamam o an ) Omer dondu kaldı . Zehra odasında Cevriye hala için takı seciyor. OMERIN onun için aldığı kolyeyle baktı gulmseyerek . ÖMER GELDI , Zehrada Cevriye hala icin taki seciyorum dedi . Omerde kendin ne zaman hazirlanacaksin dedi Zehrada Cevriye hanim bitsin sonra ben hazirlanirim dedi . Zehra çıktı . Omer hemen Zehranin yuzuklerinden birini aldı . Zehraya odaya döndü bir sey almak için ,Omer yüzüğü sakladi . Sonra Omer Ökkeş amcani Aradı Ökkeş amca konakta değil ,Omerde Esatdan sana yüzük gonderecegim dedi sonra kuyumcuya gidibde orda onun ölcüsunde bir yuzuk verecekler sana dedi . Zehra Cevriye halayla salonda . Cevriye hala Zehrayi övdükce övüyor ve cocuklarinin olmasi gerektigini soyledi , Zehrada kizardi . Alevde Onlari izliyor . Gelib yine laf soktu gitdi . Cevriye halada gitdi ,Omer geldi, Zehraya nereye dedi ,Zehrada Odaya dedi .Omer hazirlanmiyormusun Dedi Zehrada odaya gecib hazirlanacagim dedi. Zehra odada elbiseleri deniyor aynada .Sonra açık pembe elbiseye baktı . Bunu begenmisdi dedi . (Omeri dusunerek )Sonra her kese oynuyorsun bari kendine oynama dedi . Omer odaya geldi Ayseler geldi dedi çabuk olmamız lazım dedi . Zehrada hazırlanıyorum dedi . Sonra Omer karavatlarindan birini takmak istediğini söyledi . Qaliba O Zehranin aldığı kiravatdi. .Zehrada gerçek karisiymisim gibi davranıyor diye dusundu . Zehrada elbislerden birini aldı çıkmak üzre Omer pembeyi gösterdi bu daha iyi olur dedi . Zehrada bumu dedi . Omerde Evet dedi . Zehra ama ben bunu begendim dedi diğer elbiseyi göstererek . Omerde tamam dedi . Zehra diyer elbiseleride aldi cikti. Biraz sonra Omer Okkes amcayla konusuyor. Yuzugu almis . Ne zaman gelecegini sordu ,Kapi acildi ,Zehra geldi . Omerin halini kendin hayal ediyorsundur . Şu an onu anlatamıyorum ne yazık ki . Zehra Aynanın karşısında durdu Omerin seçtiği elbiseyi giymiş . Omer bu güzelliğe dalmis bi şekildedir guzel olmus dedi . ZEHRADA efendim dedi . ÖMER ayildi. Yeni elbise çok yakismim dedi . Zehrada senin secdigin elbise diye begendin dedi . Omerde hayır dedi sonra ne konuştular hatirlamadim . Omer çıkalımı dedi . Cikiyorlar Zehra aynaya bakti ,Omere sen çik bir dakika sonra geliyorum dedi . Omer ne oldu dedi . Zehra Yasemeni arayacaktım sınavı nasıl geçti diye . Omer bekleyim dedi . Zehrada hayır çik dedi . Omer çıktı . Her kes salonda oturmuş . Yemek masası yok onu söyleyim çay içiyorlar . Alev geldi . Çok guzel olduğunu sanıyor . Yukarıda yazmayı unutdum . Omer yüzük siparişi verirken Alev kapıdan dinliyordu . Delirdi. Salonda Hediyye ablayada terbiyesizlik yapdi . Sonra odasında yine Zehra için esdi kesti . Sonra bu gece çok guzel olmayim ,oyleki hatda Ömerinde gözleri bende olmalı dedi . Şimdi sanki guzel olmus gelmiş . Hiç guzel değil . Şahsen her erkek olsam ona taraf bakmam . Neyse geldi Ayse guzel olduğunu söyledi , Mertde . Alev Omere döndü . Omerdeden de övgü bekliyor . Omer ayğa kalktı . Elini uzatdi . Alev kendisi icin saniyor . Arkadan Zehranin gelisinden haberi yok ,Zehra geldi ,Omerin elini tutdu . Alevin yuzunu kendin hayal et ve mutlu ol . Zehra saçlarını toplamış . Benim en çok sevdiğim sahne Omer gözlerini Zehradan çekmiyor. Sürekli Zehraya bakıyor . Her kes Zehraya çok guzel olduğunu söyledi. HER kes burda Cevriye hala yok . Zehrada geleceğini söyledi . Ve Cevriye halanin muhtesem gelişi . Her kes sokta . Hiç bir şeye aldırmayan Omer dahi donub kalmış. Bir an korktum ,Omer Cevriye halaya asik olacak diye korktum . Ha ha hay ( Cevriye hala kahkasi ben atıyorum ) neyse Cevriye halanı bu kadar ovdum ama kendisini gormedim .artık yarın .

  1. fati dedi ki:

   Fraqmanlarin butun sahneleri olmus nerdeyse bi tek omerin zehraya “al kiz sana yuzuk aldim tak barmagina sokarsin alevin gozune gozune “(cumleyi ben uydurdum)dediyi sahne kaldi qaliba o zaman yarin belki supriz ola bilir..Allahim bir hafta kaldi daha tontis askini itiraf etmedi..soylicekdim unutdum dunki bolumu biraz sabah izledim nihat yuzuyu kaypetdi ne kadar buyuk sorun yapdi bunlar zengin diyilmi?yuzukde o kadar buyuk diyildi niye yenisi almayi akil edemedi?gorende nihati sabah aksam yememis icmemis calismis kumbarasinda para birikdirmis sanir ilk kez alevin dogru soylediyini gordum nihata cokmu para verdim dedi an ..zaten bunlar nasil zengin anlamadim valla ben zengin olsam varyaaa evde bula bilene ask olsun alis verisden gezmelerden eve yatinca gelirim anca..

   1. Anonim dedi ki:

    Faticim sen zengin olma o zaman bu halinlekal

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Faticim sen zengin olma o zaman bu halinle kal gece gundiz aliş verişde gezsen arabanla şehiri gezsen kim bize şarki soyler. Omerin zehraya yuzuk verme sahnesini ne kadar dogru anlatmişsin. Gercekdende oyle der gibi veriyor zehraya yuzugi. Birde oyle soyledigini duşundim gulme krizine giricegim şimdi.

  2. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim cok guzel anlatmişsin saol canim. Omer zehraya soru soruyor ya dunki bolumin sonunda bizim aşkimiza sembolun ihticayi yok oyle degilmi diye ben zehradan bu bolumde EVET demesini bekliyordum. A.s.k hastasinin tabiri ile bunu muzo bozmuş bekledigim cevap o yuzden gekmemiş. Omerin zehradan sordugu peki senin? Bunuda beton kafa ile balik agizli mehtap bozmuş, birde zehranin yakinda alyanslarimizi cikaricagiz demesi ne ya. Kendisi seviyor omerinde artik onu sevdigini biliyor, hec bir şey yapma sen aşkin icin ama yapanada mani olma morelini bozma sus ve bekle omerin kendisi her şeyi yoluna koyar bir şekilde morelini bozmaya ne gerek var. Bu bolumde sinirlendigim yerler bunlar. Yemek yok cay iciyorlar bunuda soylim demen den sonra sinirin yerini gulumseme tutdu. Hepimizin tahmin etdigimiz gibi yemeksiz kutlama başlamiş. Aylincim sen her gun bize diziyi anlatiyorsun ya okuyunca cok mutlu oluyorum. Benim icin hayatimda hec tanişamaycagim insan o kadar zahmet edip diziyi anlatiyor hec bir karşilik beklemeden, beni tanimasa bile onemsiyor. Bu duyguyu yaşamak cok guzel. Bana bu mutlugu yaşatdigin icinde coook teşekkur edoyorum canim.

   1. Aylin dedi ki:

    Lalecim burdaki arkadaslarimin hepsini gercekden çok seviyorum . Benim için onlara yardım etmek boyuk bi zevk

 5. Eylül❤ rk dedi ki:

  Aylin asli kizlar cevap verdiniz icin saolun evet bizede en son babasi rahatsizdi eozamandan belli neden yok intr desem yine yuklerdi yazardi kesin baska bisey var sudeyede donebilirde donmwyebilirdemi demis onasil bisey ofyaa isallah iyidir Bizim sitede yazmayan var ama sebebeplerini dediler ve boyle uzun olmadi ve en kisa zamanda donerya ciden tanidim en iyi kalpli iyimser iyi niyetli biriydiULKERIM ARTIK DON LUTFEN UMARIM IYISINDIR :(((

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah iyidir döner ve neden gelmediğini, gelemediğini anlatır bizlere Eylül.

 6. Könül Azeri dedi ki:

  Salam Aylin Aslı bazən hayatımız bir dizi ne yazıq ki oynadığımız rolu özümüz seçə bilmirik.Menim oynadığım dizinin santurekti Kibariyenin sil başdan şarkısı.

  1. Aylin dedi ki:

   Ne diyeyim arkadaşım . Allah yardimcim olsun. Sorunun her neyise tez bu zamanda hall olur

 7. Anonim dedi ki:

  Beyenmenize cok sevindim:)Aylincim ben ask hastasinin bazi sozleri azerice yazdiginda anladim azeri oldugunu mesela sende hic belli olmuyor sen turkce iyi yaziyorsun…ask hastasi birinci sarki:soyliyen Resad ilqaroglu sarki  Heyat aldatdi meni..ikinci sarki :soyliyen Mursel sarki Havalanarm sonra yazdigimda Murat yuruk sarki kiyamet…yutubda o sarkiya zehmer kilbi bile var cok guzel..Aylin bende pek azeri sarkilari bilmem  turk dinlerim genelde ama arkadaslarim whatsapp durumunda paylasirlar beyendiklerimi indiriryorum telefonuma..Asli sabah okudum analizini harikaydi ama yazamadim serum cok iyi geldi iylesdim:)Aylin nerde benim ilacim))Aylin vaktin olursa Lale ile bana ozet yazarmisin zahmet olmasa..Ask hastasi sen hangi sehirde yasiyorsun?fati

  1. Aylin dedi ki:

   Batı yazdım bile Aşağı bakarsin

   1. Aylin dedi ki:

    Özür dilerim Fati yazacaktim . Yalnis yazılmış

 8. Könül Azəri dedi ki:

  Salam arkadaşlar nasılsız?Çox kötüyüm yaxşıki serialım var başımı qatıram amma oda bitecek♡♡♡

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba Konul . Arkadaşım senin niye keyfin yok . Paylaşmak istersen dinleriz . Istemesende sorunları kafana takma . Hayat çok kısa . Sen sadece ani yaşamaya bak ,her sorun bir şekilde hall olur . Sadece akışına bırakmak lazim

   1. aslı dedi ki:

    Selam könül yapabileceğimiz bir şey var mı?

 9. Sude dedi ki:

  Asilim canim coq coq teşekür ederim Allah razi olsun bitanem.

  1. Aylin dedi ki:

   Sude hos geldin nasilsin . Ya sen Ulkerle konusoymusun . Yani burda diyilde telefonla ,vatsapla . Haberin varmi nasil .? Orucmu tutacaqsin insallah

  2. aslı dedi ki:

   Rica ederim bir tanem:)

 10. Eylül❤ rk dedi ki:

  Selam merabalar ulkerimin sayfasi burasi kizlar ulker son gitinde bisey yazdimi? nerde bu kizya merak ediyom haberi olan bana yazsinya mrak ediyom onu oboyle yapmazdi dogum gunumde bile yoktu bana eylul dogum gununde planlarim hazir bile dedi dogum gunum neysede umarim iyisindir ulkerim ve geri don artik hoscaklin

  1. Aylin dedi ki:

   Eylül hoş geldin . Arkadaşım Ülker uzun zamandır yok . Bizde haber alamıyoruz . Burda bitane Sudemiz var Ulkerle yakın arkadaslardi . Sude dediki Ülker iyi her an buraya gele bilirde hiç gelmiyor bilirdi . Inşallah iyidir . Inan Bizde Merak ediyoruz onu senin kadar

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Eylül, ülker en son benim hatırladığım babası rahatsızdı, onun için giremediğini yazmıştı iyileştiğini yazmıştı bu kadar ondan sonra bir daha gelmedi.Ben bu kadar biliyorum.

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aylincim bu cimrilik konusunda haklisin fazla masrafa ne gerek var aa.Artik araba bile kullanmiyorlar fazla benzin parasina ne gerek var. O yuzden yemegi evde yemek cok masraf yapmaz yapimci icin. Bir kursunla 2 tavsan vurmuslar fenami? Burada muzeyyeni muzo yazmissim hosuna gitmedi galiba.

  1. Aylin dedi ki:

   Yok ya hosuma gitdi . Ilginç olmus Muzeyyenin muzo olması . Çok guldum

 12. fati dedi ki:

  Omer sonunda Zehranin kacmasindan yorulur bu kiza acilamicam bu gidisle baba olmadan yaslanicam diye dusunur ve aklini bi fikir gelir..ve bir gun disarida zehranin balkonunun onunde serenad yapmaya karar verir yerede seni seviyorum su damlasi yazar mumlarla ve alir gitari biraz romantik birazda icerlenerek bi azeri sarkisi patladir ..Zehrada cizim yapiyor birden disardan sarki duyar cikar balkona ve omeri gorur♡

  Esit ey nazli qemer meni sevsen eger bilirem zerre qeder kederim qalmayacaq haminin sevdiyi var meni sevsen ne olar olecem sevgili yar xeberin olmayacaq

  Heyat agladi meni yene gulmek istedim
  Unudub derdi qemi sene gelmek istedim

  Menden ayrilma gulum sene catmirki elim
  Derdini danis bilim nedi derdin gozelim..

  Alevde sesi duyar cikar disari omeri sarki soylerken gorur gulmeye baslar omer alevi gorur Alev hasetinden catlasin diye bi romantik sarki daha soyler

  Bakışın derdime derman gedişin olmasin aman
  And icirem sene inan hesretinden olebilirim
  Men onsuz o mensi qalama bilmez
  Onu menden hec kim alabilmez
  Hesretden cixsada canim raziyam sene gore yanim
  Gedmezsen soz ver inanim havalanaram…

  Alev kiskanclikcan catlar dayanamaz balkondan atar kendini..Zehra hic tinlamaz alevi cunki mesafa cok az olmiceni bilir..ve bagceye kocar omere sarilir..olar ermis muradina (gerisini unutdum qaliba bizde cikalim kerevetine soyluyorlar)))

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Şarkici Fati:) gulmekden oldum. Cok guzel yazmişsin senaryonu

  2. A.S.K hastasi dedi ki:

   Faticim cok merak etdim kim sarkisi bu. Kim soyluyor bu sarki. Adini yaz bileyim omerin kalbine yakin olan bu sozler kimin acaba.

   1. fati dedi ki:

    Ask hastasi hangisi?birinci sarkimi ikincimi?

   2. fati dedi ki:

    Ask hastasi onlRda biseymi sen bide bunu oku omerle zehra aksina cuk oturuyo..Okurken sanki omer zehraya soyluyormus gibi hayal et.
    Aklına gelir mi adım?
    Ben bir kere duymadım
    Güzel dudaklarında…
     
    Uğruna öldüğüm kadın,
    Nerelerden aşk topladın?
    Aynı mı doyulmaz tadın
    Güzel yanaklarında…
     
    Dünyada bir renk varsa
    Gözünün gece karası.
    Çıksan rüyalarımdan
    Gelsen gece yarısı.
     
    Adın geçse susmak bilmez
    Kanar bu aşk yarası.
    Birkaç şehir fazla değil
    Kavuşmak aslı arası.
     
    Kopardığım kıyametsin
    İzin ver de devam etsin
    Bitecekse varsın bitsin
    Ölüm geldiği anda…

    Bide ask hastasi sen azerisin qaliba yoksa yanlismi anladim?

    1. A.S.K hastasi dedi ki:

     Evet yalnis anlamadin faticim ben azeriyim. Her iki sarki soruyorum.

    2. A.S.K hastasi dedi ki:

     Faticim ben omeri sezon finalinda salimin zehranin kolunu tutub mahalleye gotururken omer dizleri uste durub zehranin pesinden “gitme seviyoruumm” sarkisini okurken hayal etdimde.

     1. Aylin dedi ki:

      Fati harikasin . Cok guzel . Kiz nerden buluyon bu sarkilari . Bende Azeriyim ama bilmiyorum bunlari . Ha bide ask hastasi hala inanamiyorum sen Azeriymissin .

     2. fati dedi ki:

      Kimin sarkisi ??dinlemek isterim..demin yorum yazarken aceleden adink yanlis yere yazdim qaliba

  3. aslı dedi ki:

   faticim çok güzel yazmışsın ellerine sağlık. Ancak Ömer hayatta böyle bir şey yapmaz Ömer ve serenat 😀
   Bir de yapıyormuş ben de izliyormuşum serenat yapan Ömer’i. ah aşk ah sen Ömer’e neler yaptıracaksın kim bilir?

 13. Aylin dedi ki:

  Bence fraqmanda Zehra geyinmis suslenmisdi ya O yemeğe çıkmak için diyil . O ayse ve Nihatin evlilik yıl dönümü için gece yapılacak kutlama için giymiş. Bizimkiler o kadar cimriki iksini bir arada yapalım demişler . Hem Ayse ve Nihata evlilik yıl dönümü yapalım hemde Zehrayla Omeri yemeğe çıkarmış gibi yapalım . Ne fark ederki ha dışarıda yemek yemesler ha evde .

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aylincim bende oyle duşuniyorum. Dişarida yemegi sadece ruyamizda goruriz. Bu gunki kutlamada bile yemek koymazlar diye korkuyorum. Meyve suyu pasta kek kurabiye olucakmiş gibi geliyor bana. Dizi bitdikden sonra yemek olup olmadigini anlatirsin degilmi Aylincim

   1. Aylin dedi ki:

    Tabiki anlatırım bitanem

  2. aslı dedi ki:

   Haklı olabilirsin Aylincim, Nihat la Ayşe için özel bir gece olacak onun içindir. Alev o geceyi de mahvetmese bari.

   1. Aylin dedi ki:

    Ben bi turulu su alevi mahv edemedim .

 14. Aylin dedi ki:

  Bölüm yine çok guzeldi. Zehra ve Omerin arasındaki o küçük heyecanlar , Omerin Sürekli Zehranin peşinden koşması harikaydı . Ve Aynı zamanda Omerin Yinede Zehrani koruması , Aleve haddini bildirmesi ask severlerin zevkle izledikleri sahnelerdir. Omer artık sürekli Zehranin dizinin dibinde ,yanından ayrılmıyor . Zehrayi nerde gorduyse oraya koşuyor. Muzeyyen hanima artık hak yolunu bulmuş . Zehra ve Omere ettiği hediye çok guzeldi . Nihayet onlarin da bir fotoğrafı oldu .

  1. aslı dedi ki:

   Aylincim canım, çok güzel bölümler izliyoruz kaç gündür. Ömer hep Zehra yı yanında istiyor ayrılamıyor ondan ne güzel. Aşık seven bir Ömer’i izlemek. Zehra yı koruması sahiplenmesi de çok güzel. Müzeyyen hanımın Ayşe ile verdikleri hediye çok güzel. Zehra nasılda başucuna koydu resmi o da Ömer’in eşi olmak istiyor ve bundan da bir resimle yan yana olmaktan çok mutlu ne yapacağını şaşırdı Ömer gelince. o resme bakarken görecek diye korkuyor Ömer’e olan sevgisinin anlaşılmasını istemiyor Zehra.

 15. adsız dedi ki:

  Dün akşamki bölüm güzeldi.Ancak finale bir hafta kaldı bir gelişmi yok.Sezon finalinde bir sonraki sezonun altı ay sonrasında başlayacağı yazılıyordu.Nasıl olacak bu altı ayda.Aşıklar daha kavuşmadan ayrılıkmı olacak.Ya da 6 ay sonra ömer ve zehra başkaları ile mi olacaklar.Ömerin ailesine zehranın bir ailesi dlduğu nasıl söylenecek.Bu alev bir de sözleşmeli evlilik olduğunu öğrenirse bu defa ömeri elde etmek için her şeyi yapar.Nasıl olsa yaptığı hiç bir şey ortaya çıkmıyor.Nedense Alev herkesin her yaptığını görüyor,duyuyor.Telefon konuşmalarını duyuyur ama onun yaptıkları ne görülüyor ne de duyuluyor.
  Eğerki gelecek sezonda konu yine alev üzerinden gidecekse ve bir şekilde müzzeyyen hanımın da yardımı ile alev ve ömer bir araya gelirse nasıl olacak.Alevin yaptığı hiç bir şeyi ortaya çıkarmıyor şu yazarlar.ben şahsen bu gelecek altı ayı nasıl dolduracaklarını çok merak ediyorum.Çünkü sezon finaline bir hafta kaldı aynı yerde sayıyor.

  1. aslı dedi ki:

   Evet dünkü bölüm güzeldi, bu hafta bütün bölümler güzeldi. Herkes bu 6 ay sonrasını sizin gibi merak ediyor. 6 ay bitip 7. ayın ilk günü olacak. Ömer ve Zehra için sözleşme bitmiş ne yapacaklarına karar verecekler. Ayşe için doktorlar 6 ay ömür biçmişlerdi. Bu 6 ayın sonunda Ayşe ya fenalaşır hastaneye kaldırılır yada başka bir şey olur. yani çok fazla bir gelişme olmayacak yine sadece o çok beklenen 6 aylık süre sona ermiş olacak o kadar. devamı yeni sezonda kaldığı yerden devam edecektir bence.

 16. Hayat dedi ki:

  Aslicim diziden istediğim bisey daha kabul oldu fotoraf ne güzel ve hoş dimi tebrikler

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım fotoğraf çok güzel Ayşe çekmişti o resmi eski konakta. Ben çok istiyordum evin bir kaç yerinde aile bireylerinin olduğu resimlerin olmasını. Artık Ömer ve Zehra’nın da çerçevelenmiş bir resmi var çok ince düşünülmüş bir hediye vede anlamlı.

 17. Hayat dedi ki:

  Omer ve zehra ne kadar tatli. Ikisi için de özel bir günden sonra konaga dönmek hiç istememislerdir. Mahalle hayatı omere çok yakıştı. Bunlar gercek kari kocada farkına bu türlü varamadilar . Bir eşin kocasına kavalti hazırlaması onun ne istediğini sorması onun görevi diylmi zaten. Mahellede onlar aysenin hastalığını alevin pisliklerini unutup hoş bi zaman geçirdiler. Gercek evli olduklarindada boyle bir kacamak yapsınlar. Hatda Omer mahallede bir ev satın alabilir. Sadece ikisi için . Yalnız kalmak istedikleri zaman gelsinler dinlensinler kimsenin bilmediği bir yer olsun. Omer ve zehraya özel bir yer.
  Alev kimsesiz kalmaya başladı. Ne güzel. Ama yine sinsi planlarinin peşinde yüzük ne yaptı sana. Pislik
  Zehranin tek taşi vardiya ne oldu ona. Omer onu depoya kapatmıştı. Doctor temiz hava alması gerekir deyince deniz kenarına getirmişti omer yanlarında asyada vardi. Yanlış hatırlamıyorsam ellerin ilk kez birleştiğinde alyansin yanında tek taşta vardi.
  Bizim aşkımızı sembollere ihtiyaci yok! Zehra ne cevap verecek acaba?
  Bana göre onların aşkının sembolü kendileri omerinki zehra zehraninkini omer

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, Ömer ve Zehra çok güzel bir çift oldular. Oyun bitti artık gerçeğe adım adım ilerliyorlar. Nereden nereye geldiler. ne günler atlattılar.
   Senin dediğin gibi, Ömer ve Zehra ya ait kimsenin bilmediği, sadece onlara ait küçük şirin bir ev çok güzel olur. Mahalleden mi olur, yok başka yerden mi ama olmalı, kimse bilmemeli ve arada oraya kaçıp baş başa kalmalılar.
   Zehra’nın o tek taşını bende hatırlıyorum canım. 22. bölümdü senin dediğin sahne.
   O alınanlar eski de kaldı formaliteydi. İçten isteyerek alınmış değillerdi. Ama Ömer’in Zehra ya aldığı toka içinden geldi. Her ne kadar Mert’in aldığı hediyeden sonra olsa da. Şimdi de Alev’in söylediklerinden sonra alınan bir tek taş yüzük. Hep Ömer’e birileri yol gösteriyor Ömer öyle alıyor. Bir kere de birileri bir şey demeden söylemeden kendisi düşünüp bir şeyler alsa çok daha iyi olacak da. Bunlarda hiç olmamasından iyidir. Zehra da demedi ki benim tek taşım var ama takmıyorum demedi. Ömer’in eski konakta aldığı ve özel bir gece de takarsın dediği kolye gibi o da yok oldu ortalıktan. Oysa Ömer Zehra ya eski konakta bir kolye almıştı, Zehra takmam diye diretmişti inatçı keçi.

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Asli omerin aldigi ilk kolye duruyor hala bir kez zehra acib kutusuna bakmisti kecen bolumlerde.Sonra su damlasi kolyesini takmisti. Haklisin inatci keci takmaz. Hetta omere olurumde senin paranla alinan seyi takmam demisti zehra. Omer de zehraya inat olsun diye hemen geceden odasina uyumaga basladi. Ondan once calisma odasinda koltukda uyuyordu zorba omer. Bence zehra zamani gelince o kolyeni de takacak belki 2sezon goruruz.

    1. aslı dedi ki:

     Zehra o sözü söyledi, ölürüm de ben senin paranla alınan bir şeyi takmam dedi büyük konuştu. tokayı nasılda taktı, yastığının altında sakladı, konaktan giderken valizine o tokayı koydu. Takmasında göreyim aşık oldu Zehra takar bundan sonra, takmaz ise ayıp.

 18. A.S.K hastasi dedi ki:

  Her kese gunaydin. Asli yine supersiz. Sabah senin analizinle gune baslamak bir baska guzel. Guzel bolumdu bazi sahneleri cikmakla(mehtab beton mert alev). Omerin alevin agzinin payini vermesi daha guzeldi. Muzoda eski moduna donmus bu sefer aleve kizgin. Bu muzoyu sevdim.alevi bogasim geldi bir yuzu bile takdiramadi ayseye. Kiz kocasinin aldigi hediyyeyi bile goremeden alev tek tas diye her kesin kefini bozdu. Bugunku bolumu sabrsizlikla bekliyorum zehra omerin sorusuna hı hı oyle ya da evet. Diyecek cok merak ediyorum. Omer bir haftayi ben diye bitirdi bu haftayida sen diye bitirir artik. Bir tamamlayamadi lafini. Omer her defasinda ben deyince zehranin sanki kalbi duruyor. Bir defa soylese de bitse zehraya bize yazik

  1. Aylin dedi ki:

   Alemsin ASK hastasi . Muzoda nere. Allah seni guldursun

  2. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, utandırıyorsunuz beni teşekkür ederim ilginize arkadaşlar:)
   Alev tek taş diyor da, onun tek taş alacak sevgilisi bile yok asıl o kendine baksın pis Alev. oh canıma değsin Ömer iyi sahiplendi Zehra yı da Alev’in alevi söndü.
   Muzo öylemi Alemsin sen A.S.K.hastasi 😀 eski Müzeyyen hanım geri geldi. Zehra’nın çiçeklerini yeniden diktirmiş. Çiçeklere çok üzülmüştüm ben iyi oldu bu hatasının farkına varıp düzeltmesi, bir büyüğe yakışır davranıştı. Alev’e de ağzının payını verdi. en başından böyle davransaydı Alev bugün böyle şeyler yapamazdı. ama kime söylüyoruz ki, Alev yine o eski Alev Nihat’ın gecesini mahvetti pis Alev kıskanç Alev ne olacak.
   Zehra’nın cevabını çok merak ediyorum.

 19. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim yine cok guzel yazmişsin. Ellerine saglik canim. Guzel gecmiş bolumi okuyculara bu kadar mukemmel her dakikasini bile kendisi izlemiş gibi hissi vererek yazmak buyuk başari. Bende bu başariya sahip olan kizi cani gonulden teşekkur ederim.
  Zehranin vericegi cevap HA EVET olur. Omer her kesin icinde eşini savunmuş gercek duygularini soyliyor alev sayesinde zehranin elini tutuyor:) zehrada bu bahane icinde sakladigi aşk sozlerini omere soylese, oyunun bir parcasi gibi gosterip duygularini ifade etse hem bizi sevindirmiş olurdu hem omeri cesaretlendirmiş olurdu.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Lalecim, teşekkür ederim güzel düşüncelerin ve de sözlerin için canım benim. beni utandırıyorsun yazdıklarınla çok sağ ol bir tanem.
   Şimdi her şey Zehra nın söyleyeceği sözlerde. Seninde dediğin gibi oyunun bir parçasıymış gibi, Zehra içinden geçenleri bir çırpıda Alev’e söylese Ömer de duyduklarına sevinse ne güzel olur. bakalım akşam neler olacak?
   Ömer için oyun bitti. Ömer oyun oynamıyor. Ayşe için başlanılmış bir oyunken artık Ömer için bir oyun değil gerçek ve Ömer Zehra ya her fırsatta gerçek duygularını söylemek isterken söyleyemiyor. Ama Alev ve aile bireylerinin yanında eşini çok güzel koruyor, sahipleniyor, ezdirmiyor ve işte o an gerçek duygularını bütün içtenliği ve samimiyeti ile söylüyor. Eskiden dili tutulan başladığı sözü bitiremeyen bir Ömer vardı. Zehra ile başbaşa kaldıklarında o Ömer heyecandan dolayı yine var ama aile bireylerinin yanında o eski dili tutuk ömer yok. kendinden ve duygularından emin bir Ömer var.
   Yalnızken dili tutuk çünkü, bu güne kadar hiç bir kıza sevgili eş olarak bakmamış ve seni seviyorum dememiş bir erkek var. Ömer ilk kez Zehra ya seni seviyorum diyecek ve gerçekte eşi olmasını isteyecek. Bir oyunla sözleşme ile başlayan ve 6 ayın sonunda süre bitince ayrılacak olan çiftimizden Ömer ayrılmak istemeyecek, Zehra’nın gitmesini istemeyecek. Ayşe için değil kendisi için kalmasını bu oyunun artık bir son bulmasını her şeyin gerçek olmasını eşi olmasını isteyecek Zehra’nın Ömer.
   eh Zehra da Ömer’e boş değil o da seviyor Ömer’i ama ailesinden özellikle de babasından çekiniyor Zehra. bakalım neler olacak? Lalecim:)

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Canim biz senin hak etdigin cumlelerin 10 da biri kadar yazoyoruz. O yuzden utanmana gerek yok. Başarina şiirler yazilicak kadar mukemmel yazarsin. Genc yaşta bu kadar yazma yetenegine sahip olan cok az insan var. Sende nadir olan o insanlardan birisin.
    Zehraya gelirsek ondan fazla bir şey beklemiyorum

    1. aslı dedi ki:

     Çok teşekkür ederim Lalecim canım benim, yorucu geçen bir günün üzerine, bir saat süren bir toplantının üzerine bu sözlerin beni çok mutlu etti, güç alıyorum sizlerden.
     iyi ki varsınız. öpüyorum seni bir tanem:)

 20. Sude dedi ki:

  Gunaydin canarim. Asilim sana bir soru soracam canim yaa Ramazan ayi ne zaman geliyor ya her kez bir şey sölyor canim 25 mayisim yoksa 26 mayisimi?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın sudecim, 26 Mayıs da ilk teravih namazı kılınmaya başlayacak. Ve 26 mayıs da ilk sahura kalkılacak. Ramazanın 1. günü de 27 Mayıs sabahı olacak canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.