Adını Sen Koy 17. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 29 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Yaşamadılar ki? Ömer Bilmeden Ne Kadar da Çok Üzdü Zehra yı
17. Bölüm
Zehra ya Düğününde, Ayşe Tarafından Hediye Edilen, Maddi ve Manevi Yönden Çok Değerli Kıymetli Olan, Aile Yadigarı Broş Kaybolur.
 

Ömer ne zaman Zehra yı bulamasa gidip bulduğu yer mahalle oluyor ve bu kez de mahalleye gidiyor Ömer ve Zehra yı orada buluyor. Bu kez üzeri başı batmış, elbisesi yırtılmış, dizi yaralı ama Ömer’in umurunda bile değil. Neden umurunda olsun ki nede olsa Zehra para ile satın aldığı bir işçi.

Ömer için varsa yoksa sözleşme ve Ayşe. Gerisi boş, Zehra’nın canı yanıyormuş, üzülüyormuş, başına ne gelmiş, Ömer’in asla önemsediği bir durum değil.
Arabadan inip Zehra’nın yanına vardığında bu ne hal diyor, Zehra tam açıklama yapacak başına gelenleri anlatacak ama nafile konuşmasına izin vermeden, öfkeyle yine Zehra ya kızıyor.

İşi gücü Zehra ya kızmak Ömer’in şamar oğlanına çevirdi Zehra yı sözleriyle. O yaptı değil mi? bilmek istemiyorum, kimle ne yaptığın, kimden kaçtığın, burdaki hayatınla ilgili ne yaptığını bilmek istemiyorum. Diyor.
Peki ne bilmek istiyorsun Ömer bey? Yine kızın kolundan tutup zorunan bindirdi arabaya. Sen Zehra yı o mahalleden al götür konağa, nasıl olsa sonra yine geleceksin sen bu mahalleye Zehra yı yine aramaya.

Küçük prensesim Asyam yaptığı pastayı dolaptan alıp, boyundan büyük tezgaha koyarken uca koyunca, bakarken düşürdü. Çünkü tezgaha boyu yetişmiyor, pastada uc da durunca düştü. Tabak kırıldı. Pastada yenmez hale geldi. Prensesimiz de pastanın başında oturdu ağladı.
Anneannesi için o yapmıştı sürpriz doğum günü pastası olacaktı. Hatta anneannesine çıtlatmıştı bile. Şimdi pasta yok sürpriz bozuldu akşam anneannesine ne verecekti Asya? bunun için çok üzgün ve onu kimse susturamıyor hep ağlıyor. Pastasız doğum günümü olur?

Asya gibi ağlayan biri daha var o da Zehra. Ömer’in arabasında ağlıyor. Ve Ömer buna da çok kızıyor ve bundan sonra benim yanımda ağlamayacaksın diyor.

Olur şehzadem, emriniz başım üzerine bundan sonra yanınızda ağlamam diyecek diye bekliyor herhalde Ömer.

Hem Zehra, hem de Asya çok üzgün ve ağlıyorlar birbirlerinden habersiz. Ve her ikisine de herkes ağlama diyor.

Olur başka bir emriniz, canı yanıyor üzülüyorlar her ikisi de anlayanları yok.

Babası Asya ya pastahaneden pasta almayı, istediği resmi de üzerine yaptırmayı öneriyor ama Asya istemiyor. Kendi yaptığı pasta olsun istiyor Asya.

Hediye ablada yenisini yaparız deyince, Asya; ben yenisini değil kendi pastamı istiyorum diye ağlıyor.

Kimsede demiyor ki, peki Asyacım kendi pastanı yeniden beraber yapalım demiyor. Deseler Asya ağlamayacak ve anneannesine de kendi yapmış olduğu pastayı, sürpriz doğum günü hediyesi olarak verecek. Kimse Asya yı anlamıyor evde, anca ağlama deyip duruyorlar. 

Ağla Asya ağla onca insan seni anlamadığı için seni anlayan yanına gelene kadar ağla. Ağla da anlasınlar seni anlayan nasıl anlıyormuş görsünler.

Çocukları anlamak için “ Amir Khan’ın “Her Çocuk Özeldir ” filmini mutlaka izleyin. Çok şey kazanacaksınız buna emin olabilirsiniz.

Ömer, Zehra ya kıyafet almak için mağazaya getiriyor. Bu Ömer’in Zehra yı 2.kez bir mağazaya getirişi ve bu mağaza öncekinden daha büyük ve güzel. Zehra elbiseyi giyip hazır olunca, Ömer Zehra yı görünce gözlerini Zehra dan ayıramadı Ömer.

Ömer Zehra ya bir kere daha aşık olmuştu. “ ve ben Ömer’in bakışlarına, gözlerine bu bölümde hayran kaldım ve ben giderek o gözleri daha çok sevmeye başladım bu bakıştan sonra”. Ömer zorba morba ama çok güzel bakıyor Zehra ya severek bakınca.

Giderek paşalığa doğru gidiyor bu zorba.

 

Zehra da Ömer’in bakışlarından olmamış mı diye bir sonuca ulaştı.

Ömer de hiç istifini bozmadı acele et geciktik dedi. Sen şimdilik hiç istifini bozma bakalım zorba Ömer bey, içindeki o naif Ömer’i Zehra yavaş yavaş gün yüzüne çıkaracak hazır ol sendeki değişime Ömer bey.

Demir de, Asya’nın daha fazla üzülmesine dayanamadı Ömer’i aradı. Asya yı sen sakinleştirirsin dedi, eve vardıklarında Demir Zehra’nın ayağının aksadığını görünce sordu ne oldu diye. Ömer bile sormamış, Demir kadar ilgilenmemişti Zehra ile.

Ömer kendinden emin bir şekilde mutfağa girdi ama nafile o da susturamadı ağlamaya devam etti Asya.

Zehra girince mutfağa, Asya’nın yanına gitti. Neden ağladığını sordu.

Asya da, pastasının bozulduğunu söyledi.

Zehra da, Asya’yı babasının kucağından aldı tezgaha oturttu ve kulağına bir şeyler söyledi, işte o an Asya gerçekten mi? diyerek ağlamayı bırakıp, gülmeye ve herkeslerden de Zehra ablasına bir alkış istedi. İyi ki geldin Zehra abla dedi Asya.

Herkes Zehra yı alkışladı. Ömer de alkışlayacaktı ama yapmadı. Yavaş yavaş zorbalık gitmeye başlıyor hadi hayırlısı bakalım.

Asya ile Zehra arasındaki o duygusal bağ bir önceki olayda atılmıştı. Kimse Asya ya inanmazken Zehra Asya inandığını söylemiş dinlemişti. 

Şimdi de kulağına seninle birlikte pastanı yeniden yaparız demiş ve gerçekten de birlikte yapmışlar, akşam olunca da sürpriz pastayı mumlar eşliğinde Zehra ablası ile salona getirmiş ve Asya anneannesine işte sürprizim demişti. 

Asya sözünü tutmuştu kimin sayesinde Zehra ablası sayesinde. Artık Zehra ablası ile Asya’nın arasında kopması imkansız bir duygusal bağ oluştu.   

Yener de Zehra yı elinden kaçırmış olmanın verdiği acı ile Sevimden Zehra’nın nerede olduğunu sordu. Bugünde gelmesin diye tehdit edince, Sevimde bilmediğini 2 kez ben sana getirdim sen kaçırdın dedi.

Yaseminde dışarı çıkınca, Yener Yaseminin telefonunu elinden alıp gitti.

O telefondan Zehra yı çok aradı Yener ama Zehra açmadı çünkü telefon şarj da ve duymamıştı. Ama Ömer odaya gelince telefonu şarjdan aldı ve açtı. Yener de alo Zehra orda mısın? konuşsana dedi.

Ömer’in siniri tavan yaptığı an, Kaçıııın kimse çıkmasın Ömer’in karşısına..

Zehra olup bitenden habersiz odaya girdi. Yasemin mi? sesini duymak istedi ama Ömer telefonu camdan aşağıya öfkeyle atıp kırdı. Zehra telefonsuz kaldı.

Zehra olup bitenden habersiz şaşkın, gitti telefon. Ömer de bundan sonra sana telefon yok dedi. demesine de bunun üzerine daha kaç telefon geldi geçti o konaktan sayısı belli değil. Telefon dükkanı sanki konak.

Yener de iyice zıvanadan çıktı, Zehra’nın telefonu yüzüne kapattığını düşünüyor, illa Zehra ile evlenecekmiş Yener kaçışı kurtuluşu yokmuş, çünkü; Yener istediğini her nerede olursa olsun alırmış. Cehennem de bile olsa alırmış. Dükkanı öfkesiyle dağıttı Yener.

Ömer, Zehra ya kimin aradığını biliyor musun? Diye sorunca.

 

Zehra, numaram sadece kardeşimde vardı, babam hasta ona bir şey olmasa, acil bir şey olmasa aramazdı. Dese de Ömer Zehra ya inanmadı.

Ömer’in bakış açısı ve onun cephesinden Ömer haklı. Neden mi? 

Ne zaman babam, ailem, kardeşim dese Zehra. Ömer’in karşısında Yener oluyor. Telefon ne zaman çalsa ve Ömer telefonu eline alıp kimle konuştuğunu kontrol etse hep Yener’in sesini duyuyor

.

Ömer nasıl inansın bu durumda Zehra ya? Bir tutar dalı yok ki inanmasını sağlayacak. Ama işte bu madalyonun görünen kısmı, ya görünmeyen  kısmında olanlar, onları bilse Ömer, Zehra yı çok iyi anlayacak da. o görünmeyen kısmı Ömer şuan göremiyor, görmediği içinde kendi gördüğü ve duyduğuna inanıyor. Ömer’in yerinde kim olsa aynısını düşünürdü.

Ömer artık daha fazla Zehra’nın kendisine yalan söylemesine tahammül edemediği için, bundan sonra en ufak hatanda karşında farklı bir Ömer göreceksin diye yine Zehra yı tehdit etti Ömer.

Ve Ayşe geldi odaya Asya’nın bir sürprizi varmış onun için onları aşağıya çağırdı. Aşağıya indiklerinde ev halkının hepsi salonda toplanmış. Asya geldi salona ve Zehra ablasına teşekkür etmek için ona bir resim çizmiş onu hediye etti Asya.

Asya ile Zehra arasında artık kopması imkansız bir bağ oluştu bunu da Asya bu hediyesi ile gösterdi. Bir kalp ve içinde Zehra ablası var, yanında da dayısını çizmiş, bu resmin anlamını açıklarken şöyle dedi Asya Zehra ablam yalnız kalmasın diye dayımı da yanına çizdim.

Asya, çocuk ama Zehra ablasının yalnız olduğunun farkında ve yalnız kalmasına gönlü razı değil, onun içinde dayısına bir mesaj verdi Asya ama Ömer anlamadı bile.

Çocukların dünyasında resim çok önemlidir. Ruh hallerini anlamak isterseniz çizdikleri resimlere, renklere ve size anlattıklarına bakarak çocukların iç dünyasında neler yaşadıklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Çünkü; çocukların çizdiği her çizginin, her rengin bir anlamı vardır.

Asya Zehra ablasını yüzünden öptü onu çok seviyor Asya, nede olsa onu dinleyen, anlayan ve onun için büyük olan problemini çözen tek insan Zehra ablası.

Ayşe, Zehra ile birlikte kahve içerken, bir daha anne olmayacağını Zehra ya söyledi.  Ama abisi ile Zehra’nın bir bebekleri olduğunda evde yeniden bir bebek sesini duyacağı içinde çok mutlu olacağını söyledi Ayşe.

Ömer şirkette bedenen orada ama ruhen orada değil. Demirde bunun farkında ve neyin var sorusunu sorsa da, Ömer duymadı bile. Tekrarladı Demir ve Ömer canımı sıkan şeyler bitmiyor ki dedi.

Ömer çocukluğundan beri ağır yaralar almış bir insan ve bu yaraları da en sevdiği insandan almış, ondan sonra da kendine bir duvar örmüş biri. Dertlerle baş edemediği anlardan birini daha yaşıyor Ömer. Kard

eşini korumanın ve yaşatmanın derdinde, kardeşini yaşatmaya çalışırken Zehra yı üzdüğünün, kırdığının farkında değil Ömer. Bilmeden he şeyi bilmeden yapıyor.

Nazan da Zehra nın eşyalarının arasında broşu alıyor. Bundan sonra Zehra yı çok zor zamanlar bekliyor broş yüzünden.

Ve Zehra Ayşe’nin telefonunu ondan habersiz alarak Yasemini arıyor ama karşısına Yener çıkıyor. Kardeşini yeniden kaçırdığını düşünüyor. Yener de telefonu kardeşine götürmesi için yanına gelmesini istiyor. Zehra da gelmeyeceğini söyleyerek telefonu kapatıyor.

 

Salona götürüp telefonu aldığı yere koyarken, Ayşe görüyor. Zehra telefonun suya düştüğünü söylüyor. İzinsiz aldığı için özür dileyince de Müzeyyen anne biz bir aileyiz bunların lafı bile olmaz diyor. Ayşe abisinden Zehra için telefon alıp gelmesini isteyecek ama Zehra izin vermiyor, nede olsa Ömer’in sinirini biliyor Zehra.

Ömer şirkette Demir ile dertleşiyor. Zehra hayatıma girdiği günden beri bir uçurumun kenarında gibi hissediyorum kendimi, bazen tam düşecek oluyorum, tutunuyorum, bazen de bırakmak kurtulmak istediğini söyledi Ömer.

Demir de, onu uçuruma sen çekmişsindir dedi. Ömer de her şeyi başlatan o ben değilim ki dedi.

Ömer her şeyi başlatanın Zehra olduğunu düşünüyor, ama her şeyi başlatan kendisi farkında değil. Zehra sadece iş için gelmişti şirkete Ömer gördü ve yanlış anladı gördüklerini ve Ayşe de üzerine gelince olaylar gelişti öylece.

Nazan aldığı broşu şeker kavanozunun içine koyup üzerine de şeker koydu. Asya da mutfağa gelince kavanozu düşürüp kırdı ve içinden de broşu bulup almış ama kimse broşu Asya’nın aldığını bilmiyor.

Zehra Ayşe ile bahçede dolaşırlarken, Zehra bahçede ada çayı olduğunu gördü. Özelliklerini saydı birbir ve Zehra’nın bitkilere olan ilgisi de bu sayede ortaya çıktı.

Asya da kavanozu kırdığını bir tek Zehra ablasına söyledi.

Çünkü; ona yardım edecek tek kişinin o olduğunu bildiği için ona söyleyip yardım aldı Asya.

Zehra da orayı süpürdü. Nazan da üstüne geldi Broşu onun aldığını düşündü. Oysa Broşu Asya aldı kimsenin haberi yok olan Zehra ya olacak Ömer onun broşu aldığını düşünecek başına gelemeyen kalmayacak.

Alev de broşu Nazanın aldığından emin olduğu için, akşama eve sigortacı bir arkadaşını çağırıyor. Evde değerli eşya saklamadıkları için broşu da vermeyi teklif ediyor Müzeyyen hanım akşam kızılca kıyamet kopacak Zehra cephesinde.

Zehra broşu almaya odaya gittiğinde kutuda broşun olmadığını görüyor. Ömer de arkasından odaya çıkıyor, neden gelmediğini, herkesin onu beklediğini söyleyip broşu kendisi alıp götürmek istiyor ama kutu boş yandı Zehra.   

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 17. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 73 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  Ayy o bi günü unutmuşum aslı:)
  Tabi doğru söylüyorsun , tekrarlar sonuna kadar verilcek diye bi kaide yok . Ama senin dediğin mantıklı 18 de olabilir yani:)

 2. Anonim dedi ki:

  Ya Ömer ne kadar kötü dayramis Zehra ya Ömerı görünce ben korkuyorum

 3. Betül dedi ki:

  Selam arkadaş lar nasılsınız bakalim gorusmeyeli

 4. Aslınur dedi ki:

  Selamün aleyküm:)
  Arkadaşlar ben kendimce bi tahmin yaptım
  Bakın 1 günde 2 bölüm yayınlanıyor
  Temmuz 31 çekiyor , Ağustos 30 , e tekrarlar 26 Haziranda başladı (26-27-28-29-30) ordan da 5 gün
  Yani 31+30+5=66 gün , her gün 2 bölümden , 66.2=132
  180-132=48 geriye kalan bölüm , 48/2=24 geriye kalan gün
  Yani diyeceğim eylül ayında 2. sezon başlayacak ama tam günü bilmiyorduk , ben diyorum ki geriye kalanlar da (48 bölüm 24 gün yani) 24 eylüle kadar tekrarlar bitecek şimdi takvime baktım 25 eylül de pazartesiye denk geliyor
  Diyeceğim 25 Eylülde başlayacak ASK…tabi tahminimce:) , peki siz ne dersiniz , dediğim sadece tahmin yani kendimce böyle bi tahmin yürüttüm ki mantıklı da:))

  1. aslı dedi ki:

   Ve Aleyküm selam canım:)
   hesabında 1 gün eksik, ağustos 31 çekiyor:)

   Adını Sen Koy dizisi geçen sene 19 eylül pazartesi günü başladığına göre, dizimiz aynı zaman diliminde başlayacak olursa 18 eylül pazartesi olabilir yada 25 eylül pazartesi.

   tekrar bölümleri sonuna kadar verirler mi bilemem.

 5. IR dedi ki:

  Asli bakiyusun dimi bo huduk umere? Adam tam bi geri zekali . Bo adam nasil olub da patron olub annamis diyilim . A. S .K sen nedersin ? Bo adamin problemi ne?

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Boooooy Ir abi cok sinirli gibi kacin kizlarrrrrrr

  2. aslı dedi ki:

   Bakıyorum abi, Ömer okumuş tahsilli adam babasından kalanlarda var öyle patron olmuş. Genelde işleri Demir yapıyor da neyse imzaları Ömer atıyor. imza olmadan da iş olmaz onay lazım:)

   Ömer’in problemi çocukken annesinin babasına ve kendilerine yaşattıklarından dolayı kadınlara güvenmiyor olması. her kadın annesi gibi olacak diye düşünüyor ama yanılıyor Ömer.

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim gecmiş olsun canim. Nasilsin iyileşdinmi? Ne zaman kendini iyi his edersen o zaman yazarsin analizi. Bizim icin senin sagligin onemli.
  Aylincim nasilsin. Sayfada seni gordugime sevindim

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba canim .iyiyim sen nasilsin.

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Lalecim, İyiyim canım, yazdıkça gönderirim. 85. bölüme kadar ondan sonrası burada var zaten. Yazdıklarımı tekrar yazmam.

   dizide her gün 2 bölüm yayınlıyor 1 haftada 14 bölüm bitecek.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Temmuz 2 ayımız 5 mübarek. Anlarsın ya. Şiiri okurken seninki sandım ve kendi-kendime dedim ki bu kız beni öldürücek.Nerden buluyor böyle sözleri.Her neyse.Demem o ki bir şiir okucusunu böyle etgiliyorsa yazanı neler çekmiştir Allah biliyor.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, ben bana ait sözlerimi analizlerin arasına serpiştiriyorum. duygu yoğunluğu olunca kendiliğinden dökülüyor kelimeler kağıda şiirlerimi paylaşmadım burada. analizlerin arasında hepsi.

 8. ayka azeri dedi ki:

  ooooooooooof meraba meraba how geldin how geldin yeter ama hepiniz ayni weyleri yaziyosunuz ama yeter bi kiwi mereba dedi yeter bawka konumu yok Allah ALLAH

 9. ZehÖm dedi ki:

  Bak aylin biz seni gerçekten cook seviyoruz ki önül Azeri de ben de sana kırılmışisiz gonlumuz ü nasıl alırsın bilmem:(:(:(

  1. Aylin dedi ki:

   Oy canlarim benim . Almazmiyim ben sizin gönlümüzü . Canim benim az önce konulude yazdim . Siz onu benim dalqinligma verin . Bende insanoğluyum ışte unuttu vermişim . Bunun icin sizden kocaman ozur diliyorum . Ikinizede sim siki sarildim ve o guzel yanaklariniza opucukler kondurdum . Bu kalplerde sana ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤baristikmi

   1. ZehÖm dedi ki:

    Ya insan senin gibi bir insana küser mi tamam barisik seni ve diğer arkadaşları gerçekten çoook seviyorum iyi ki varsınız insan burada sizin gibi insanlarla tanistigim için cook mutluyum en azından moraliniz bozuk oldu mu buraya girip yoğun okumak veya yazmak insana gerçekten iyi geliyor

    1. Aylin dedi ki:

     Teşekkürler canim

   2. Könül Azeri dedi ki:

    Aylincim ben arkadaşlarma hiç krılmam.Şaka bende sana sarılırm bu kalbler sana♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

    1. Aylin dedi ki:

     Teşekkürler canim

 10. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Aylincim benim ismimi yazmamişsın aşq olsun.krıldım♡

  1. Aylin dedi ki:

   Ay Konul canim benim . Çok özür dilerim . Sen onu benim dalqinligma her . Aslında ben sürekli burda olan arkadaşların ismini yazdim. Kusura bakma canim bu daha unutmam . Bak bu kalpleri sana gönderiyorum . Buda bizim barışma hediyemiz olsun sana . ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Ne yapiyim uzaktan ancak bu kadar oluyor . Baristikmi

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Kiz Aylin hemise gezmekte. Ben bugun bakuden kactim sen bakuye getmissin.Amcanin kizini kutlarim basarilari daim olsun. IR abi ask olsun ben hic senin sinirlenmeni istermiyim. Gerci sinirli oldugunda daha iyi ve uzun yorum yapiyorsun. Okumak daha keyifli oluyor yorumlarini ,o omeri tas tasa vuruyorsun.Saka saka kizma

 12. ZehÖm dedi ki:

  Heç benim ismimi de yazmamışsim aylin aşk olsun yani beni özlemedin mi???Asli yine harika analiz olmuş Aylin oralar bakü nasıl bir şehir güzel mi

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba canim . Iyi bakü. Geldiğimden beri gezib tozuyorum zaten

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkürler canım:)

 13. Nurbanu dedi ki:

  Hoşgeldin Aylin abla . İki gündür sayfaya ugramiyorsun. Özlettin kendini.

  1. Aylin dedi ki:

   Teşekkürler kuzum . Bende sizi ozledim

   1. Nurbanu dedi ki:

    Aylin ablam sen geldin ama bu sefer aslı ablosum kayıp. Ablam herkes buradayken sen neredesin? Belde grubumuz eksik kalmasın. Hadi ablam seni bekliyoruz. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

    1. aslı dedi ki:

     Kalplerde çok güzelmiş teşekkür ederim nurbanucum:)

 14. Hanim abla dedi ki:

  Hoş gördük kızlar.Aslı 18.bölümün analizini yazıyor galiba.

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba ablacim nasılsın . Asli diyer sayfada yazmış internetin kötü gezib geliyor . Her halde o yüzden yok . Yasa bu kadar analiz sayfasını ard arda yapınca yarolmus, canim ya dinleniyordur . Inşallah iyidir

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Aylincim, şu kısa zamanda neler geldi başıma; önce elektrikler gitti, arıza oldu, sonra internetim gitti o da arızaya girdi, su vanası patladı, ustaların biri geldi diğeri gitti.
    Ben düştüm evdekilerin haberi yok, üzülmesinler diye söylemedim. velhasılı kelam çok kısa bir zamanda başıma gelmeyen kalmadı. Ama hayat devam ediyor.
    Bütün sorunları bir bir hallettim çok şükür.
    şimdi sizlerleyim. Biraz toparlayayım analizleri yazıp göndereceğim.

    1. Aylin dedi ki:

     Bitanem geçmiş olsun . Ciddi bir sey olmamıştır insallah.

     1. aslı dedi ki:

      yok canım önemli bir şey olmadı kötüye ne olur ki zaten:)
      düşmenin etkisiyle canım yandı haliyle, dizim morardı görünmüyor pantolondan da ona seviniyorum.

  2. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım, daha yazmadım, daha doğrusu yazamadım ama bugün yazacağım inşallah.

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aylin hosgeldin canim. Ir abi bakiyorum kefin yerinde sinirli diyilsin. Hep boyle kefin yerinde olsun. Asli yok ortalikta. Nerde acaba? Kimsenin yorumunu cevaplamamis. Sasirdim dogrusu.

  1. IR dedi ki:

   sinirlenmemi mi istiyursun ?

   1. aslı dedi ki:

    Yok abi sen sinirlenme:)

  2. Aylin dedi ki:

   Hos bulduk canim

  3. aslı dedi ki:

   Ben geldim:)

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Hosgeldin canimm:)

   2. Aylin dedi ki:

    Hos geldin Canim .

 16. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar . Ir abi Hanım Abla ,Aslim, Fati , Lale ,Nurbani, Aytac , Aslinur ,,nasılsınız . Iki gün burdan uzak kaldım ,hepinizi çok ozledim . Ama bakiyorumda süre sesiz . Aslicim her zamanki gibi muhteşem analiz . Yüreğine sağlık . Gercetden ilk bölümler çok akiciydi ya . Her şey tadindaydi . Omerin zorbalığı tavan yapmis . Kızın dizi kanamis , ne oldu bile sormuyor insan biraz acir . En azından hastaneye götürdü bari . Bu bölümlerde Zehra çok daha guzeldi . O zamanki makyajı iyi yapılıyordu her halde .ama bu bolum Omerin Zehraya tutulduğu an diye düşünüyorum . Zehra Eşyayı sakinlesdirdiyinde Omer hem saskin hemde hayranlık duyar bir bakışla bakti Zehraya . Her Kes Zehrayi alkislayinca Omerin elleri havada kaldı . Egolu Omer hiç açısından ödünç verirmi . Alkışlandı Zehrayi . Ve Alevin o yüz şekli . Çok mutlu oluyorum onu oyle ezilmiş gördüğümde. Ve o basa bela Bros. Bir bros için kıza yapmadığını bırakmadı. Zorba ışte ne olacak . Ben Omere cokmu yukledim mi ne . Ben hiç ona bu kadar yuklenmezdim . Ama ne yapiyim canim Eskiden çok Zorbaydi . Sonraları tatli Zorba oldu . Daha sonraysa asik Zorba oldu .Ama Zavallı Zehranin çilesi bitmek bilmedi .

  1. IR dedi ki:

   merheba ,merheba hemise sen gelesen , senin gelisin sah geldiye dondu, gonlerdir insanlar aylin nerde diyib duruyur,sen gedince haber vererdin ? neyse bende bir kac gundur durumlar karisik , bir sure nette surun cikdi simdide iki gundur site karmakarisik cikiyur , sayfalar bir birinin icine girmis , yurumlar bi cikiyur bi cikmiyur, bilemiyurum bir tek bendedir ya herkesde oyledir ?

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba . Vay demeki araniyormusum . Ya benim amcamın kızı üniversiteyi bitirdi. bende bakuye getmisdim . Onun yanına . Iki gündür çok meskuldum . Özür dilerim merakda bıraktığım için . Internet sorunu bende yok . Belkide var girmiyorum . Artık yorumum çıkmasa bendede vardır demektir

    1. IR dedi ki:

     basarilarinin devamini dileriz .

     1. Aylin dedi ki:

      Çok tessekur ederim

  2. Azeri Aytac dedi ki:

   Aylincim merhaba canim ben iyiyim asil sen nasilsin? Nerdesin kiz sen iki gundur yoksun ozledik vallaha 🙂

   1. Aylin dedi ki:

    Tessekurler bende iyiyim . Ben iki gündür yoktum çünkü amcamın kızı unveristeyi bitirdi ve bunun şerefine parti veriyordu . Bende onunla birlikteydim . Zaten şimdide onunlayim . Vaalahi bende sizi özledim bir bakiyim ne yapıyorsunuz diye

    1. Azeri Aytac dedi ki:

     Basarilar:)

  3. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, yokluğun hissedildi. Bizde seni özledik.

   Ömer ne yaptıysa Zehra ya bilmeden yaptı. eklediğim klipte söylediği gibi

   Şarkının sözleri
   Yeter artık sorma bana kırma kalbimi,
   Söyledim ya sana bilmeden oldu, bilmeden oldu.
   Sevdim seni aştım haddimi gönül suçuydu,
   Sakın kızma bana bilmeden oldu.

   Aklım da Fikrimde yalnız sen varsın,
   Sen benim dünyamda, dünya kadarsın,dünya kadarsın.
   Zemheri gönlüme yar yar düşten baharsın.
   Sakın kızma bana bilmeden oldu.

   **********************

   Bilmeden oldu şiiri
   Ne yönüm sendin, nede adresim
   Sanma ki gelip de ben seni seçtim
   Ben benden bile habersizdim
   Bilmeden oldu.

   Bir baktım dilimde adın yazılı
   Gözlerimde her gece resmin kazılı
   Danıştım gönlüme, dünden razıydı
   Bilmeden oldu.

   Düştüm dizimde, hasret yarası
   Baktım aynaya, gece karası
   Bende değilmiş meğer, aşkın sırası
   Özür dilerim, bilmeden oldu.

   Varıp erişemedim, dudak tahtına
   Ben nasıl yazayım aşk-ı bahtına
   Bir avuç Dua bıraktım gönül kapına
   Aşksın sen affet, bilmeden oldu.

   Al götür beni, gecelere hapset
   Cezama razıyım,senden gelsin müebbet
   Aşk dediğin nasip, birazda kısmet
   Sakın vurma yüzüme, bilmeden oldu.

   Bahara davetti senin gözlerin
   Hercai menekşe meğer dillerin
   Yarına kalsın, benim özlemim
   Sevdim seni affet, bilmeden oldu.

   Yazan: Ömer Faruk Güney

 17. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Nasılsın kızım.Seni Allah nazarlardan korusun.Mutlu ol yavrum.Ben analizlerden kendime seçmeler aliyorum.Öten analizde yalan hakkında yazdıgını hiç duymamışdım.Sonuncu analizde yazıyorsun ki çocukların çizdiyi her çizginin,her rengin bir anlamı vardır.Bu barede daha etraflı nasıl ögrene bilirim.Teşekkürler.Saglıkla kal.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, iyi diyelim iyi olsun. Duana amin diyorum ablacım.

   Çocukların çizdiği resimlerin anlamlarını, onların anlattıkları ile birleştirerek değerlendirebilirsin. Tek başına anlamını öğrenebileceğin bir yer var mı ben bilmiyorum.
   ben eğitim alırken öğrenmiştim onları.
   araştırıp öğrenince seni bilgilendiririm ablacım.

 18. Nurbanu dedi ki:

  Herkese merhabalar. Ablacim harkulade yazmışsın . Bu arada ablacim çocuklar hakkında ne kadar çok şey biliyorsun. Galiba çocuklarla ilgilenmeyi seviyorsun. Kendinize iyi bakın Allah’a emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Nurbanucum, evet ben çocukları
   çok seviyorum.

   “her çocuk özeldir ”

   filmini mutlaka seyredin arkadaşlar. Bir öğretmenin bir öğrencinin hayatında ne kadar etkili vede önemli olduğunu göreceksiniz.

 19. ayka azeri dedi ki:

  Neden bana kimse cevab vermiyo? belki bi wey sorucam:( alicaniz olsun..O soruyu bawka isimle de Sora bilrim ama sormuyorum. bi wey sorcam ya cevab vernnnn

  1. aslı dedi ki:

   sor bakalım azeri ayka, cevap verebileceğim bir soru ise cevap verebilirim:)

   1. ayka azeri dedi ki:

    Ilk once tewekkur ederm Asli cvb verdin icin yoksa bazi arkadawlar gibi neyse. Ben sorumu sorayim. adini sen koy varya malesefki var:( iwte o dizi NE zaman biticek biliyomusun? yani tamamen NE zaman biticek siZ bilrsiniz die sordum takibcisi izleycisinzya o yuzden bitmesini istoyurm ya o yuzden. ama bana nisbet yapar gibi bitmcek falan deme bilgin varsa de

    1. aslı dedi ki:

     Rica ederim ayka azeri, elimden geldiğince herkese cevap vermeye çalışıyorum.

     Adını Sen Koy dizisi ne zaman bitecek bilmiyorum.

     1. ayka azeri dedi ki:

      tewekkur ederm. yardimci olmadn ama en azinan cevabladn… ha bide bu kadar iyi nietli olmayin yaa uffff

  2. Su damlasi dedi ki:

   Ayka azeri sen ayka bakumusun ayyyyy oysan nasilsin canim inan seniii coook ozledim

   1. ayka azeri dedi ki:

    Mereba Su damlasi bence sen Beni kariwdirdin doru Ayka azeriyim bakuluyumde ama Ben seni cikaramadim bence kariwdirdiniz beni

 20. Azeri Aytac dedi ki:

  Vaaauuu aslicim yine cok guzel yazmssin sen hic bukadar sk sk analiz yazmiyodun enerjin iyi qaliba:) ben bakiyorumda omercik hep zehraya kiziyo bence yeni sezonda zehra omeri biraz surundursun eee nede olsa omer zehraya az cektirmedi eger zehra omerin ask itirafini hemen kabul edersen cok kotu olur

  1. aslı dedi ki:

   enerjim iyiydi de yazdım, yine bozuldu ama düzeldim.

 21. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Nasilsiniz arkadaslar? Yazmadim diye analizleri yorumlarinizi okumadim sanmayin. Asli yine muhtesem olmus. Moralim bozuktu analizin yuzumu gulumsetmeye yetdi tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırdır neden moralin bozuk, benim gibi seninde mi başına gelmedik olay kalmadı? yapabileceğim bir şey var mı? zaman geçtiği için düzelmişsindir şimdiye inşallah.

 22. ayse .c dedi ki:

  aslicim analizlerinin abonesiyim tekrar tekrar okuyorum eminim pek cok arkadasda bunu yapiyordur tesekkurler…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ayşecim, teşekkür ederim:)

 23. ayka azeri dedi ki:

  Meraba arkadawlar yine Ben:)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ayka azeri:)

 24. Zehra dedi ki:

  Bu cok cilgyn Ömerin öpdugi kisi kim ajaba

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehra, 13. bölüm deki Ömer’in suni teneffüs yaptığı kişi senin adaşın Zehra:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.