Adını Sen Koy 169. Bölüm Analizi 11 Mayıs Perşembe Özeti

Bir İnsana Kendisini Değerli Hissettirmenin İlk Adımı Ona Yaptıkları İçin Teşekkür Etmek Ve Gerektiğinde Ondan Özür Dilemesini Bilmektir. Bir Kişiden Özür Dilemek Ya da Ona Teşekkür Etmek “Sen Benim İçin Önemlisin, Seninle İlişkime Değer Veriyorum.” Anlamına Gelir. Özür Dilemek de Teşekkür Etmek de İnsanı Yüceltir.

Ömer Zehra için kutusu da, kendisi de çok güzel bir hediye almış, masanın üzerine koymuş banyoya gitmişti. Zehra o çok güzel kutunun içindeki tokayı saçına taktı, aynada baktı ama bunu Ömer göremedi banyoda olduğu  için. Zehra hediyeyi çok beğendi ama sürahide suyun kalmadığını, banyodan çıkınca da Ömer’in su içmek isteyeceğini bildiği için su almaya gitti. Ömer de banyodan çıktı ve Zehra’nın tokayı takmadığını, aldığı hediyeyi beğenmediğini düşündü ama çok yanlış düşündün Ömercim.

Zehra senin aldığın hediyeyi çok beğendi. Sana nasıl teşekkür edeceğini düşünüyor. Ömer de Zehra dan nezaketen de olsa bir teşekkür bekliyor. Benim biraz işim var diyerek odadan dışarı çıktı Ömer.

Zehra da boş bardaklara su koydu. Teşekkür etsemiydim acaba diye kendi kendine soruyor.

Eee bi zahmet yani bir teşekkürü de çok görme Ömer’e Zehra.  Seni düşünmüş almış, bir teşekkürü hak ediyor Ömer  öyle değil mi ama Zehra. Hem insanlara teşekkür etmeyen, Allah’a da şükretmiş olmaz bunu da unutma Zehra.

Zehra, elinde Ömer’in aldığı toka, çalışırken saçlarımı kalem ile topladığım için mi aldı? diye kendi kendine soruyor. Eh biraz öyle oldu senin kalem ile değil güzel bir toka ile saçlarını toplamanı istiyor eşin, ayrıca kaç kez o saçların Ömer’in yüzüne değdi de, uykusundan uyandı çocuk bi zahmet topla şu saçlarını hep aynı, hep aynı, biraz değişiklik yap iyi olur Zehra.

Ah Zehra Ah, ömrü hayatında ilk kez bir hediye aldın sanki Ömer den onu da yastığının altında saklıyorsun. Su damlası kolyen var, eski konakta alınan kolyen var. Ben unutmadım onları. Bu tokanın da güzel bir kutusu varken, yastık altı ha Zehra. Bayramlık çocuklar gibisin. Mutluluğuna diyecek yok. Bayramdan bayrama alınan o özel kıyafetler başucunda bekler çocukların çok özeldir, kıymetlidir, değerlidir, bayramlıktır çünkü.

Senin tokada öyle değerli, kıymetli senin için anlaşıldı yastığının altına koyduğuna göre Zehra. Senin için bu kadar değerli ve de kıymetli olduğunu birde Ömer bilse. Garibim tokayı beğenmediğini düşünüyor.

Nasıl teşekkür etsem? ne yapsam? diye soruyor kendine. Kibarca, sözlü olarak bir teşekkür etsen, tokayı da saçına taksan yeterli Zehra.

Nihat Ayşe ye sevdiği bir modacının defilesi için bilet verdi. Alev almış senin sevdiğini bildiği için dedi. Nihat sen en iyisi sürpriz falan yapma hep eline yüzüne bulaştırıyorsun. Kaş yapayım derken göz çıkartıyorsun olmuyor.

Zehra’nın Ömer’e teşekkür etme yöntemi; terliğini yatağın önüne, pijama takımını yatağının üzerine koyma, bardağına su koyma, yatmadan önce kitap okur düşüncesi ile kitap seçip koyma. Bunlar iyi hoş da Zehra, bir teşekkür ederim demek neden bu kadar zor senin için?

Ömer odaya geldi, hemen kutuya baktı dokunmamış bile dedi. Yanılıyorsun Ömer kutu boş, toka yastık altı zulada saklı çocuk ruhlu Zehra senin hediyen ile uyuyacak bu gece senin haberin yok 🙂

Siz konuşmayın emi, dilinizi kedimi yuttu nedir? 😀

Zehra kendince içinden konuşur; yine bir şeye kızmış, eşyalarına izinsiz dokundum diye mi böyle?

Ömer kendi içinden konuşur; bir şey söylemeyecek mi? niye susuyor ki? Ömer Zehra dan bir teşekkür bekliyor da teşekkür eden yok. Davranışlar teşekkür yerine geçiyormuş Zehra açısından ama Ömer de anlamıyor bunu.

Zehra heyecandan nefesi kesildi öksürük krizine yakalandı, Ömer su verdi. Zehra uyusak mı? dedi. Nereye kaçıyorsun Zehra? İnsan nezaketen de olsa teşekkür eder eşine bak Ömer de bekliyor senden. Yüksek sesle bunu dile getirdi Ömer, insan nezaketen de olsa bir teşekkür eder dedi. Beni de çok güldürdü Ömer. Sen çok yaşa emi Ömer, sen çok yaşa.

Zehra dan bir teşekkür bekliyor benim garip yakışıklım vay, boynu bükük kaldı Ömer teşekkür et Zehra da güldür şu yakışıklı kocacığını Zehra.

Bunlar resmen çocuk ya ama tatlı yaramaz çocuklar. Birbirleriyle konuşamazlar, çekinirler, bakışırlar, çok güzel mesajlaşırlar. Hep birbirlerinden beklerler. Birbirlerine de kıyamazlar, ayrıda kalamazlar. Severler, Aşıklar ama söyleyemezler.

Zehra; Ben seni seviyorum Ömer ama söyleyemiyorum bunu söze dökemiyorum, benim yaptıklarım sana bir sevgi göstergesi, ben yapayım, sen anla benim seni sevdiğimi, söylememi bekleme söyleyemem ben, sen anla benim yaptıklarımdan seni ne kadar çok sevdiğimi. Sana ne kadar değer verdiğimi.  Dokunamadığımsın, adını anamadığımsın, kimselere söyleyemediğimsin, uzaktan sevip söyleyemediğim, teşekkür edemediğim eşimsin sen Ömer.

Ömer sabah uyanır uyanmaz tokanın kutusuna baktı, toka yoktu, taktımı acaba? Beğendi mi? diye soruyor kendi kendine.

Zehra banyodan çıktı, Ömer girdi banyoya ve Zehra hemen Ömer’in giyeceği takımı, kravatı, içine gömleği, saati seçip yatağın üzerine koydu odadan çıktı.

Banyodan çıkan Ömer bu takımı görünce, bugün takım giymeyeceğim ki, bu saat bu takıma uymaz ki saçma dedi. Gitti kaldırdı Ömer. Zehra duymasın üzülür.

Müzeyyen hanım uçmuş hemde çok fena uçmuş. İnsanlar yaşlandıkça çocuklaşıyor diye boşuna dememişler. Müzeyyen hanımda çocuktan çocuk olmuş, bu nedir gereğinden fazla et almalar, balıkçıyı değiştir demeler, Zehra dolap kapağını açınca sen Hediye ye söyle demeler.

Biz Müzeyyen hanım ses çıkarmıyor dedikte bu kadarda vur deyince de öldürsün demedik. Burnu bir karış havada yürümeler, listeyi yap bana getir kontrol edeceğim demeler ne oluyoruz. Ömer’in bahçedeki sökülen çiçeklerden haberi bile yok. Alev’in çöpe giden kurabiyelerine döndü bu çiçeklerde dilimden kurtuluşunuz yok ona göre.

Zehra’nın bir hevesle diktiği Müzeyyen hanımınsa söktürdüğü o çiçekleri gör Ömer de hesap sor çiçekler nereye gitti de, ne olur uyan artık şu kış uykundan Ömer.

Mehtap, Betonu kovduğuna bin pişman onsuz iş yapamıyor. Oh olsun sana Mehtap. Betonda Koray’a yardım ediyor dükkanda, Koray da Betoncayı çözüyor yavaştan yavaştan.

Büyükler boşuna dememiş, Sevdiğini ölçülü sev, belki bir gün düşmanın olur. Düşmanından da ölçülü nefret et, belki bir gün dostun olur diye.

Zehra bahçede telefonda Yaseminle konuşuyordu. Ömer de çalışma odasından gördü ve hemen Zehra’nın yanına gitti. Ömer spor giyinmiş Zehra’nın koyduğu takımı giymemişti.

Zehra saat de koymuştum deyince,

Ömer o saatin tokası bileğimi ağrıtıyor deyince, Zehra’nın aklına Ömer’in hediye ettiği toka geldi.

Ve Zehra sonunda Ömer’e teşekkür etti, ama Ömer bu teşekkürü beğenmemiş olarak algıladı. Hala iletişim problemleri var bunların, birbirlerini anlamıyorlar, anladıklarındaysa yanlış anlıyorlar. Şimdi olduğu gibi. Zehra çok beğendi, Ömer beğenmemiş olarak anladı eh tokayı takmayınca Zehra öyle düşünmesi biraz normal.

Zehra yeni çanta modelleri çizmiş bunu Ömer’in görmesini istediği içinde ona söyledi, Ömer hiç oralı olmadı. Tokayı beğenmediğini düşündüğü için tepkili Ömer ama yanlış bir tepki veriyor Ömer.

Zehra tokayı çok sevdi yastığının altında saklıyor bunu bilmiyor Ömer. Zehra tokayı takmadığı içinde beğenmediğini düşünüyor.

Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? Seni seviyorum sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek. Can Yücel.

Akşam ev halkı modacının defile gecesine gidecekler, biletler Alev den, Zehra için bilet olmayınca o gelemiyor. Ömer bunu öğrendi hemen bilet bulma çabası içine girdi. sırf Zehra mutlu olsun diye yaptı bunu.

Çok şanslısın Zehra. Ömer gibi bir eşin olduğu için, onu pamuklara sar sarmala ona gözün gibi bak Zehra. Defileye özel misafir olarak katılacak Ömer eşiyle davetiye olmasa da olur, yeter ki siz gelmek isteyin dedi telefondaki beyefendi Ömer’e.

Hilmi de Alev’i aradı Mert’in dosyasını incelemiş projenin ruhsat alınmasına engel ol dedi Alev’e. Alev  de Mert ile Ömer’in konuşmasına şahit oldu. Leyla ilgileniyormuş ruhsat alma işi ile Alev bu işe de el atıp olmasına engel olacak.

Ömer Zehra’ya akşamki defileye bilet bulduğunu söylemek için odaya geçtiğinde Zehra toz alıyordu. Ömer hediye abla yapsın neden sen yapıyorsun ki dediğinde, Zehra; oyalanıyorum dedi. Toka tak rahat edersin dedi Ömer.

Zehra tokayı yastığının altında sakladığından onu oradan alamadığından yine kalem ile topladı saçını Ömer’inde gözünden kaçmadı bu hala kalem ile topluyor dedi.

Eee ne yapsaydı Ömer aldığın tokayı o kadar çok sevdi ki yastığının altında saklıyor. Saçına taksa sende görsen ne güzel olur değil mi?

Alev şirkette yaptı yine yapacağını, Leylanın bilgisayarından ruhsat için gerekli birkaç belgeyi sildi işleri zorlaştırdı Alev.

Leyla da ruhsat almaya gitti ama belgeler eksik olduğu için ruhsatı alması biraz zaman aldı.

Müzeyyen hanım resmen Zehra yı kıskanıyor. Annesi yaşındasın Müzeyyen hanım hiç yakışıyor mu bu davranışlar size. Cevriye halaya istersen davetiyemi sana vereyim dedi, Ayşe gelmeyeceksen davetiyeni Zehra ya ver deyince, gelirim diye bağırdı. Bu ne şiddet bu ne celal Müzeyyen hanım. Alev’i Amerikaya Zehra göndermiyor Alev kendi gitmek istediğini söyledi. tuzağa düşmeyin açın gözünüzü de görün yeğeniniz Alev’in gerçek yüzünü. Tabi kuzguna yavrusu şahin görünürmüş sizin ki de o hesap, ne hatalar yapsa da Alev görmezsiniz.

Mehtap Betonun peşinde, kovdun hem dükkandan, hem evden şimdi de onsuz işleri yapamayınca gelsin diye peşinde dolanıyorsun da, bir özür dilemedin bile Beton niye dönsün ki sana o kadar sözden sonra.

Beton olduysan benim sayemde dedi. Cebin para gördüyse benim sayemde dedi.

Ömer’i aradılar ruhsatı alamadınız diye, Mert de geldi çalışma odasına Ömer den ruhsatın alınamadığını öğrendi. Mert de Leylaya güvendiğini ruhsatı alacaklarını telefonda konuştuklarını söyledi. Ömer de bir tuzak biri bir şey yaptı o dosyaya dedi.

Alev yaptı ne yaptıysa, bunu göremiyorsun Ömer. Uyan şu kış uykundan artık aç gözünü.

Salim amcada dükkana geldi, Koray dan Betonun dükkanda kaldığını, Mehtap’ın onu kovduğunu öğrendi. Salim amca Korayı bu davranışından dolayı takdir etti. İhtiyacı olana yardım etmek insanlık görevi dedi.

Her şeyi yapan Alev, hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi, çalışma odasına kutlamayı bensiz mi yapacaksınız dedi. Ömer de ruhsatı alamadık kutlama yok dedi. Alev içten içe sevinirken, Nihat Alevden şüphelenip sen bilirsin alengirli işleri dediği sırada Leyla elinde ruhsatla geldi.

Alev’in hevesi bu kez de kursağında kaldı. Olmadı. Ömer biri bizim işimizi baltalamaya çalıştı başarılı olamadı. Bizim bunu hemen bulmamız lazım yoksa yine deneyecek dedi. Alev bütün bunları duydu.

Leyla Zehra’nın yanında odasında konuşuyorlar, Zehra Ömer’in aldığı tokayı Leylaya gösterdi. Bunun bir hediye olmadığının farkındasın değil mi? bunu sana vererek, senin ne kadar değerli vede önemli olduğunu söylemiş sana. Çarşıya gidip önüne gelen ilk hediyeyi almamış, düşünmüş, taşınmış, ince elemiş, sık dokumuş. Karısına hediye almış. Dedi. Mert’in hediyesine bakarken Ömer geldi odaya Leyla gitti.

Ömer de defile için hazırlanmasını söyledi Zehra ya. Zehra da hazırlandı. Ev halkı hazır defileye giderlerken Ömer çıkıyormuydunuz? Diye sordu.

Ayşe de abisine; bir yere mi gidiyorsun? Dedi. Ömer de evet dedi. Zehra geldi bir içim su olmuş.

Bütün gözler Zehra da çok güzel olmuş, elbisesi, saçı, makyajı bir içim su damlası olmuş Zehra.

Ömer bir kere daha aşık oldu Zehra ya yanına gitti, Zehra’nın saçındaki kendi aldığı tokayı gördü.   Çok mutlu oldu Ömer. Zehra’nın tokayı takması Ömer’in gözlerinin içinin gülmesine sebep oldu. kolunu uzattı, Zehra da Ömer’in koluna girdi. Kapıya kadar birlikte yürüdüler.

Alev hasedinden çatladı. Ömer bizde defileye geliyoruz Ayşecim dedi.

Afferim Ömer eşine bir kere daha sahip çıktın onu boynu bükük bırakmadın, bilet buldun koluna takıp bu benim eşim diye şimdi herkese göstereceksin Zehra yı.

Zehra da önceki şirket yemeğine magazinciler var diye gitmemişti. Bu defileye magazinci gelmeyecek sanırım yada gelse de artık Zehra da, Ömer gibi evli olduğunu saklamak istemiyor herhalde.

 

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 169. Bölüm Analizi 11 Mayıs Perşembe Özeti (52 Yorum)

 1. ZEHRA MUHTESEM GUZELL OLMUSTU ALLAH NE GUZELLIK VERMIS KIZA BIR ICIM SU HAZAL SU BASI GERCEKTEN COOK GUZELLL ALLAH YOLUNU ACIK ETSINN

 2. Arkadaslar yorumlarinizi okudum bu gunki bolum guzel gecmiş neler olduysada. Aslicimin analizini sabirsizlikla bekliyorum.Gundizleri bile artik yorumlari eskisi kadar takip edemiyorum, dizi izlemenin kayalini bile kuramiyorum. Evde resmen misafir yagmuru var yarinda yeni misafirler gelicek 6 tane. dun uzakdan gelen bir aktabamiz acil ameliyata alindi( cok şukur durumu gayet iyi) faturasida bana kesildi. Yatili misafir agirlamak cok zor(((

  • Lalecim canim öncelikle geçmiş olsun ve sana kolay gelsin . Ben neciyim burda anlatiyim sana bölümü zevkle . Sen sabahı bekleme . Şimdi her kes sakinlikla, alev cadisi ve teyzeside sinirle Zehraya bakıyorlar .Aysedee abisini davetiyesiz nasil gideceklerini sordu Omerde biz ozel konuguz dedi alevi dahada catladi . Defileyi gostermediler her zamanki gibi . Cevriye hala kilolarini vermekle meskul . Mahaledende o kadar önemli olmaz senin icin biliyorum ama Mehtapin su Emresi vardi ya evliymis beton onu iyice bi benzetdi ve kendiside Mehtapin yanina dondu . Neyse cok anlamsiz onlar nen sana konaktan yaziyim . Konakta Muzeyyen hanim Zehraya hala tavir koyuyor . Zehra cok uzgun Omer bunun farkina vardi Zehra nerden bildin dedi oda senin canin sıkılınca saçlarınla oynuyorsun ve bir sey saklamaya calasitiginda kaslarını catiyirsun dedi Kahvaltilarinida odada yaptılar Muzeyyen bunuda kendince kötüye yorumladı . Alev yine sinsi pilanlar peşinde Zehraya gel benim odama bak ben gitdikten sonra orayı çalışma odası yaparsın dedi . Zehrayi zorla kendi odasına götürdü Tabiki Zehra kabul etmedi .VE getdi Ayse geldi sinsi yılan yine oyun oynadı ve Ayseya Zehra beni amerkaya gönderdikten sonra dodamida çalışma odası olarak kulanacakmis dedi . Ve Ayseyide doldurdu . Ayse Zehraya çok soğuk davrandı . Zehra buna dayanamadı odasında ağlıyor Omer geldi ne olduğunu Sordu Zehrada Olanları anlatı Omer Şimdi anlaşıldı dedi ve odadan çıktı ve hazır olur Lalecim asıl olaylar bundan sonra Omer Alevi odasına çağırdı Zehradan Uzak dur dedi Alev yine oyun yapmaya kaldı ve Ömer annem ve ayse gibi senin yalanlarına inanacagimimi sanıyorsun dedi . Hemen gidib anneme gerçekleri anlatmasan ben sana neler yapacağımı tahmin bile edemesin . Ve Alev kapıdan çıkarken Omer sana yine söylüyorum Zehradan Uzak dur dedi Alev geldi teyzesine ben her seyi yalnış anlaamisim dedi Ve o zaman Muzeyyenin yuzunu görmem lazimdi. Neyse Omer odaya geldi Zehra bavulunu toplamış ve Omerin aldigi tokayi bavulla koyuyor . Omer ne yapıyorsun dedi Zehrada ben her kesi uzuyorum Ayseyi mutlu edemiyorum bu gun onu uzdum dedi Ve bavulu aldı kapıya yöneldi . Ve şimdi şimdi şimdi Ay yazarken bile kalbin kipir kipir . Omer Hayır dedi arkadan Zehraya yaklasdi hiç bir yere gidemesin . Zehranin elinden bavulunu aldı Omerin Arkadan Zehraya yaklaşmasını ve O bavulu alışını görsen lale çok guzeldi sonra Omer dedi ki çünkü ben gitmeni istemiyorum Ayse için digil . Zehra Omerin gözlerinin içine bakıyor ve Ömer Zehranin iki elinide tutmuş . Omer devam ediyor Çünkü ben seni ………… !bitdi . Artik devami haftaya

   • Her kesin mutlu olucagi bolum olmuş. Aylincim sende mukemmel ozet gecmişsin.Siteye girip bakdim Hala analiz cikmamiş diye biraz morelim bozuldu. Sonra bu sayfaya girdim ve beni duşunen guzel arakadaşimin ozetini okudum bu bana cok iyi geldi. Teşekkur ederim canim.

  • Geçmiş olsun Lalecim Rabbim acil şifalar versin. Senin sağlığın yerinde olsun da misafiri seve seve ağırlarsın canım benim. analizi yazıp gönderdim canım. yayınlanınca okursunuz artık. sizleri seviyorum arkadaşlar:)

   • Saol Aslicim Inşallah cobuk iyileşip cocuklarina kavuşsun. Guzel bolumin cok guzel yazilmiş analizini merakla bekliyorum.

    • İnşallah Rabbim tez vakitte şafi ismi ile şifa verir sağlığına kavuşur inşallah.
     Analizi yayınlanınca okur düşüncelerinizi yazarsınız, bende gelince sizlerin yazdıklarını okur sizlere yazarım.
     Ben bugün dışarıda olacağım. bir hafta 10 gün süren bir hastane maratonun dan sonra biraz kafam dağılsın diye dışarıda olacağım. beni merak etmeyin arkadaşlar akşama gelince, uzun uzun konuşuruz inşallah. herkese iyi hafta sonları olsun inşallah sizleri seviyorum görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın öptüm hepinizi:)

 3. Aylincim gecen gun zehom sahnelerini anlatdagin icin tesekur ederim aksam okudum rahat uyuya bildim yoksa merakdan uyuyamazdim sabahda aslinin muhtesem analizini okudum..Lale tekrarciyim dediyinde nasil sabahi bekleye biliyo diye dusundum ama ben ondan beter oldum tekrari bile izliyecek vaktim yok…Aylincim diyer sayfadaki yorum cevap yazmissin..ben  senin evli olmadigini biliyorum ben kendimi soyluyorum uzun zamandir pek dizide seyredemiyorum eskiden tam bir dizikolik idim izlemediyim dizi yokdu simdi cocuklar televizyonu esir aldilar olar kresde oluncada pek ozaman diziler olmuyo dizi vaktide televizyonu kapatib uyutuyorum onlari en son bir garip aski izledim sonra yorumlari okuyunca adini sen koy bir garip aska cok benziyor dedikleri icin izlediyim bi arkadasima anlatmasi istedim anlatinca benzediyi icin izlemeye basladim 36 bolumden..ben izlediyimde omer ne kadar kotu diye dusunuyorumdum gecenlerde 1ci bolumu 2ci bolumu izledim sonra 18,19,20,21,22 izledim nefret etdim omere adam kiza yapmadigi birakmamis..Ir yazmis zehra omerden uzak duruyor diye.omer zehranin yoluna guller serdide zehrami uzak durdu?jem zehra oyle bi kiz diyikki hemen bir erkeyin kucagina kendini atan kizlardan.hem once bi omer duyqularini belli etsin..daha 9 ay once kiza demediyini birakmadi ne iftiralar ne hakaretler etdi kiza..kizda hakli yani siz zehranin yerinde olsaniz size :namussuz ahlaksiz paragoz zengin avcisi,diyen birine nasil davranirdiniz? Ozur dilemeyen, tesekkur etmeyen birine nasil davranirdiniz?  ben olsam yuzune bile bakmazdim..hem zehra mertin evliklerinin bir anlasmali oldugunu bildiyini oyrendiyinde hic davranislari tavri deyismediki merte karsi oyle niyyeti olsa deyisirdi zehra herkese karsi cok kibar..bide bu kolye ve toka olayi bence keske mertden once omer verseydi tokayi sonra mert hediye alinca omer kiskansaydi ama zehra mertin hediyesinin yerine omerinki takip gelseydi omerde zehra icin kim onemli anlasaydi defileye gidincd takti ama ben omerin kiskandigi icin deyilde icinde gelerek almasini isterdim..ama yok olmaz cunki senartler bu yaz bizim sinir bozuklugundan tedavi olmamizi istiyor..bu bolum harikaydi ama eminim omer seviyorum kelimesini soylemicek orasi kesin..ama omer nasil telaslandi zehra gidiyor diye cok hosuma gittdi o sahne ara sira senartlerinde kafasi calisiyor bilmirom ne oluyoda arasira guzel sahne cekiyorlar acaba saksi falanmi dusuyo kafaciklarina?

  • Faticim Ayline yazmişsin ya boyle guzel sozler duymadigim icin yazamiyorum senin kadar diye. Aylinde ben evli bile degilim sen evli oldugun icin arada sirada duyuyorsundur yine diye)) ben sizin bu yazdiklariniza fikrimi o gun yazicakdimda zamanim olmadi. Sen bu konuyu acdigina gore şimdi yaziyorum. Bende senin gibi şimdi romantik cumleler kuramayanlardanim. Evlenmeden oncede Aylin gibiydim. Belki evlenmemiş kizlarin guzel evlilik hayalleri romantik cumleler yazmasina neden oluyordur.Evlendikden sonrada cocuk olunca iş guc cocuk ev derken romatikleşmeye zaman kalmiyordur.

   • Fati Lale canim arkadaslarim diyorlarki Evlendikden sonra Ask bitiyormus ve çiftlerin sevgisi çocuklara geçiyormuş . Sizin yazdiklarinizi okuyunca her halde doğru tesbitmis gibi dusunuyorum . Aslinda ben kapali bir karaktere sahib biriyim ask konusunda . Ben oyle her dakika basi canimlari cicimleri sevmem. yeni eşimin bana her dakika böyle şeyler söylemesini hiç istemem . Bide kalabalıkta yapılırsa hiç tahamul edemem . Bana gore her kesin ozeli vardır ve böyle şeyler Her kesin içinde söylenmez . Mesala benim Nihat gibi bir esim olursa onunla hic gecinemem . Simdi belkide dusuneceksizki bu düşünceye Simdi dizide Omeri izlediğim için kapilmisimdir . Ama hayır asla benim eskiden beri yani diziyi izlemeden önceki dusuncemde böyleydi . Belkide Omer karakterini bana bu kadar sevdiren bu yonudur . Simdi o senaryoda yazdigim sevgi sözcüklerini gelince ben çok kitap okuyan biriyim ve sevdiğim cumleeleri not alıyorum o yüzden oyle sozlcukleri bulmakda zorlanmıyor . Ama tabiki her kızın hayalide sevdiği adamdan derin anlamlı sevgi sözcükleriyle evlenme teklifi gelmesini ister

  • Fati biliyormusun artık benim umrumda digil olub geçenler. Bu gun ki bolumde Omer Zehranin elini tutdu ya gözünün yaşını sildi ve ayse için digil dedi ya . Benim için her seye değerdi ve Zehranin O tokayi yayında goturmek istenmesi . Çok güzeldi . Hadi insallah olacak qaliba ask

  • Faticim yazdıklarını okudum canım. çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine sağlık. sonunda kafacıklarına saksımı düşüyo demişsin ya çok güldüm:)

 4. Bu bölüm harikaydı. Özellikle bavulu Zehra’nın elinden aldığı sahne. İki el iki alyans, Ömer’in saati ve bavul sahnesi 8 aylık tüm bölümlerin özetiydi. Yönetmenlerimizi tebrik ediyorum. Oyuncularımız da çok klas

  • yukayi koymasi ondanda gozeldi .
   cok sevindim .hala goluyurom. yani ben getsemde senin hatiran hemise benle kalacak . bende bonu hiss etmek istiyurdom

   • Aynen benimde çok dikkat etdigim ve beni mutlu eden bir seydi ,Zehranin yalnız ve yalnız Omerin aldigi tokayi kendiyle goturmek istemesi. . Omer bunu fark etimi bilmem ama buna dikkat etmesini çok isterdim . Ve bana göre Omer sevdiğini soyleyemecek . Muzeyen hanim kapiyi calacak Zehradan Özür dilemek için gelecek . Yada Omer ben seni bırakamam diyicek . Arkasindada yine bir bahane uretecek . Ama Ayse icin diyil dedi ya aynı zamanda elini tutusu bavulu alışı ve en azından seni seviyorum demeye qayret etmesi beni fazlasiyla bahtiyar etdi

    • ben sizin beni annadiginza gore siz , lale ve birde a.s.k hastasiyla yurum yapiyurum . ne kirilmasi , aynen , biz azeriler namus konusunda asiri tepki veren milletiz o comleden turk kardeslerimizde , ve sirf bo yuzden herkes mertin en ofak bi hareketine cok buyuk tepki veriyurlar hatta belkide sitede bir tek ben merte elistiriyurum ama susyal medyada her iki neferin biri merte sinirleniyur ya bi de bizim ulkede secki oncesidir ve ben favori oldugom aday bogon cok gozel kampaniya yuruttogone gore iki kat mutluyum, diyer sayfada sizi araya araya oraya gettim ve orada yazdim

   • Ir abi senin adina cok sevindim. Istediyin sahneni gordun galiba. Bolum guzeldi (mehtab betoncuk haric). Gelen bolum daha guzel olur eger omer ben seni… kelimesini tamamlasa. Gerci ozaman muzo ve ayse pat diye dalar odaya zehracim yavrum bizi aff et diye. Omer baka baka kalir yine soylemedim.

    • cok tesekkor ediyurum , valla ben siz , aylin ve lale hanimla iyi anlasa biliyurum o yuzden sizlerin dusunceleri benim icin cok onemlidir , aylininde cavabina aynen boyle yazdim , cok sukur ben yanildim bondan sunra ister mozo gelmesin pat diye salim gelsin omurumda diyil

   • ır hoşgeldin evet Zehra Ömer den bir parça götürmek istedi yanında baktıkça onu hatırlamak için.

  • evet Ayşe bölüm çok güzeldi her geçen gün biraz daha Ömer Zehra ya yaklaşıyor. Erkan Süper bir oyuncu.

 5. Iyi gunler Ir abi 12 mayis ozetinde yazdiklarinizi simdi okudum. Uzgunum o kardar sinirlenmenize sebep olmuşum. Ben boyle olucagini takmin etmemişdim, her kesin bakiş acisi farkli. Dogru Zehra omere teşekkur etmedi merte teşekkur etdi hediye icin ama zehranin utangacligindan diye gosterilyor izleyciye. Sebebi ne olursa olsun zehra haksiz benim gozumde. Bu bolumde de omer davetye ayarladi zehrayi duşunip yine zehra omere teşekkur etmedi( yanilmadiysam). Buda zehranin mertle olmaya hevesli oldugu anlamina gelmiyor benim icin. Abi dedigim gibi her kesin duşuncesi ayri bakin Lale diye burda bir yorumcu yazmiş okuduysaniz onun duşuncesi dizi alevin mehtabin hilminin oyunlari icin izleniyormuş. Benim duşuncem ise tam tersi onlar yuzunden diZi izlenmez hala geldi. Kadinlarin bakiş acisi bile farkli olduguna gore, sizinle benim duşuncemin bu kadar ters olmasi normal. Yinede uzulmeninize sebepoldugum icin ozur dilerim.

  • Benim sinirim size diyil , zehraya, ne olursa olsun , kim olursa ulson kadin kismi gol gibidir tez lekelenir , birdaha o lekeyi kolay kolay silmek olmaz , yrnerde zehraya takintiliydi ama zehra yenere yoz vermiyurdo , karakter olarak sevilmesininde sebebi boydu , ama baksaniz zehra dizide olan erkek karakterlelre hic bi yakinligi ve ya konusmasi yuk hatta nihatla hal bo ki bi evde yasiyurlar .demirlede oyleydi .bi ortamda bolunmuyurdo fazla konusmuyurdo.ben demiyurum kimseyle konusmasin ve ya birisiyle ilgilenmesin ama bo ortamda ki sozlesmelide olsa evliyken mert serefsizine zaafi olmasi benim icin tam bi edepsizlik, zehra mertin gitmesini omerden duydo omeri dosunerek merte donuyurmussun dedi ama mert serefsizi zehra ben seni omeri tehlikeye atamam diye cevap verdi , zehra ona sen gedersen omer savonmasiz kalir diyur , babasi kilikli capkin , terbiyesiz zehraya hedye aliyur , zehra o hedyeyi ne diye takacak hemde kendine ozel dolaba koymos omerin ettiyi hedyeyle beraber , insan hic mi hisslerini dizginlemez , tesekkor etmiside ayri bi olay , sadece omere aciklasaydi ben senin icin merti getmekden vaz gecirdim dese oda yuk .yarim yamalak sadece dostlugunozu hatirlattim diyu ve oda omeri ne ikna ediyur nede omerin ozulduyunon farkindar , zehra kormo, gormuyurmu zehra mert hakkinda konusurken omer kriz gecirir? Gecen boumlerde zehranin bacagi yaralananda mert zehrani aradi videu icin zehra ahlaksizi omere inat mertle konusdu gormedimi omer ne hala kaldi , zehra omerin hic bir seyi ve sore kortardikdan sonra ozgor olacak o zaman hicmi kendine soylemeyecek bo adam kac kere kendini benim icin silahin onune atti , bomba baglandi kendini benimle patlamaya hazir etti , tutalim zehra omeri sevmemis ve hala hislerine bi ad koymamis insan karsindaki insana saygi gostermezmi , onda neden biz zehrayi da omerle beraber seviyuruz ki ben mertden cok so anda zehradan nefret ediyurom , aylinle a.s.k hastasi diyur ki omer zehraya o kadar hakaret etti ve zehra dayandi .dugru omer zamaninda bir cok eziyyet etti ama az mi zehraya kendini feda etti .zehraya gore azmi cile cekdi , zehra omuru boyu omere canini borcludur , neyse sinirden ne yazacagimi bilmiyurum , bo arada sana kirikligim yuk sadece dedim ki lale demisdi her sey yulonda ama pis yuzlu yunetmenin yuzunden tam tersi oldo benim icin

   • Ir abi anlasilan sezon sonuna kadar senin bu sinirin kecmiyecek. Sen neden merte takiliyorsun aleve takil. Bence oyle yapuyorum. mert video icin zehrani kotu niyyetle aramadi ki sadece videonu omere izletib izletmediyini sordu. Zehranin izletmiyeceyini anladignda kendi yapti bunu. Zehra omerden cekiniyor biraz da o yuzunden tesekkur etmesi zor oluyor. Baskalari ile oyle diyil belki kendini digerlerinin yaninda daha rahat hiss ediyor. Omerin o kadar ciddi yuz ifadesi var ki ne zaman ne tepki vereceyi belli diyil bence zehra bir az korkuyor. Bezen omer oyle sert bakiyorki ben bile korkuyorum. Demir zehraya selam verdiyinde nasilsin dediyinde bile omerin yuzu deyisiyordu. Belki omer o tokayi her kesin icinde zehraya verseydi o zaman zehra ayni merte etdiyi sekilde omere de tesekkur ederdi

    • benim merte takintim zehranin masumlogona goredir , demedim mert neden zehrani aradi dedim zehra gordu omer merte karsi omerin halini , o yuzden sevdiyi adam olmasa bile en azindan saygili davranmasi lazim bir de mert yuzsuzo arkadasinin durumonu bildiyi halde bastirdikca bastirir , gecmisde omer tersde olsaydi simdi zehranin ostune titremesini gormuyurmo? aleve gelince , bende alevden nefret ediyurum ama alev zehradan cok kendine zarar veriyur , bi tek yemek konusondan baska alev hep kayb eden taraf olmus, alev ne yapti tersine dundu sonunda iki gon iki gece kopek yavrusu gibi inlede bodrumda , ama ihanet baska bir seydir , evet alevin ki de ihanet hem bagislanmayan ihanet ama dustca diyil ve ben zehranin bo ihanete canak tutmasina dayanamiyurum .ha bi de aylin yani ben yalanmi suyluyurum

     • Hmmmmmmmmmmmmmmm . Ir abi yalnış anlamissin beni . Zehra gibi bende düşüncemi tam anlatamamisim . Bu gun gercekden çok yoğun bi günündeydi . Malum tatlil yaklaşıyor bu yıl okulu terk edecek çocukların ve aynı zamanda okula kabul edeceğimiz çocukların işlemlerini hall ediyortüm o yüzden çok kısa yazdım . Neyse şimdi yaziyim . Sizin daha önceki yorumunuzda Zehraya neden bu kadar kizdığınızı pek anlamamıştım . Sizin sinirlendiginiz sahnede bende sinirliydim ama farkımız sizin Zehraya benimse Merte kızgın olmamdi . Sizde Zehraya çok kizqin oldugunuzu yazmışsınız . Bende dusundumki Zehra o hediyeyi AYSENIN zoruyla açtı ve aynı zamanda Omerin demesi üzerine taktı ve hemen çıkardı . Bende sizin Zehraya bunlar yüzünden çok kizdiginizi düşünmüştüm . Ama sonraki yorumda ,Omerin bütün bu olanlara kızdığını ve kıskandığını gördüğü halde inadına yapiyoror diye yazmışsınız . Bende bunun Uzerine sizi şimdi iyi anladim diye yazdım . Biliyormusunuz o bolumden sonra bende çok düşündüm aslında burda sizin düşüncelerinizi en iyi anlayanlardan biriyim desem yalan olmaz yani biz Azeriyiz ve bizim kültürümüzde bi kadının eşinin arkadaşından bir hediyye alması hiç raslanmayacak aynı zamanda kabuledilmezdir . Ama dizi bakışı için Zehra bir o kadarda yalnış bir hareket yapmamıştı diye düşünüyordum ve bu yüzden yorumumuzu aşırı tepki gibi dusunmusdum . Tekrar söylüyorum diyer yorumda Zehraya neden bu kadar çok kizdiginizi daha açık yazmışsınız. Simdi anlata bildimi . Estağfurullah ne yalan soylemesi . Kalbinizi kirdiysam Ozur dilerim . Lutfen aff edin

 6. Ömerle zehranin hala dedigin gibi aslicim iletişim problemi var galiba. Bazen ben onlara baktigimda onlar bakislariyla biri biri ile cok anlasiyorlar bazende hic anlamiyorlar diye dusuniyorum. Bunlar ne diye konusmuyorlar sevdikleri her haliyle belli. Zehra takta şu tokayii kocan rahatlasin. Yogsa beğenmedin diye düşünüyor.
  Leyla ile zehranin konuşmalarını ozlemisim. Demirin omere gosterdigi gibi zehraya dogru yolu gosteriyor. Demeride özledim valla. Onun gibi dostun olsa basga bisey lazım diyl.
  Karısının uzulmesine dayanamazmisda ini mutlu etmenin pesinde bizim yakışıklı. Çatladı alev şu damlasinin güzelliğine ooohhh kanına degsin ilerde karısından gözünü ayiramiyor

  • Ömer ile Zehra en başından beri iletişim problemi yaşıyordu. Bunu zamanla aşmayı başardılar. Bazen birbirlerini yanlış anlamaları devam ediyor, o da açık açık konuşmadıkları için oluyor. Ya bakışarak anlaşıyorlar yada içten kendi kendilerine konuşarak anlaşmaya çalışıyorlar konuşmadan, buda yanlış anlamaya sebep veriyor. açık açık konuşamıyorlar, utanıyorlar birbirlerinden.
   Ancak birbirlerinden de ayrı kalamıyorlar, birbirlerinin canı yansında istemiyorlar. Birbirleri için her şeyi yapmak istiyorlar, dokunamıyorlar. çok özel çok güzel bir sevgileri var birbirlerine karşı hissettikleri.

 7. Aslim ne guzel yazmişsin cok guldum)))) zehranin teşekkur etme tarzida guzelmiş))) bu bolum cok guzel olmuş

  • Evet Lalecim bu bölüm güzeldi, Zehra teşekkür etmek istiyor ama dili ile söylemek yerine yaptığı davranışları ile Ömer teşekkürü anlasın istiyor. çok komikti Zehra’nın o halleri. hele tokayı yastığının altına saklaması o da ayrı komik vede anlamlıydı. ama sonunda teşekkür etmeyi başardı Zehra. Ömerden çok utanıyor Zehra. daha önce hiç erkek arkadaşı olmadığından ve ilk kez evlendiği için her ikisi için geçerli bu durum. sözleşme evlilik yerini gerçek evliliğe doğru götürüyor. iş diye başlayan olay aşka dönüştü Ömer tarafından.

   • Aslicim internetdan su tulumbasini gordum. Sen soyleyene kadar googledan girip bakmak aklima gelmemiş nedense.Teşekkur ederim ilgin icin

    • Rica ederim canım benim yazı olarak ne kadar anlatsam da görmen daha iyi olur diye öyle yazdım. sen ne zaman ne istersen sor ben elimden geldiğince bildiğim konularda cevap vermeye çalışırım inşallah canım benim:)

 8. Benim bu güne kadar yığılan tüm sinirimi ,kızgınlığını dünkü bolum aldı götürdü . Dünkü bölüm derken son sahne Zehranin gelişi Omerin onu karşılarken yüzündeki gülümseme çok guzeldi tam bir asik bakışı ve Alevle Muzeyyenen yüz ifadesi . Allahim ne guzel mutluluk . Boyule mutluluk yaşadığın için sana şükürler olsun . Ve şunu unutamam bide Leylani Alevi yenilmeye öğretmesi . Tek kelimeyle harika muhtesem.

  • Canım benim, son sahne çok güzeldi. Ömer Zehra ya bir kere daha aşık oldu. Ona aldığı tokayı takmış olması, tokayı Zehra’nın saçında görünce mutluluğu bir kat daha arttı Ömer’in gözlerinin içi güldü resmen. Her ikisi de birbirine aşık. Ömer Zehra dan daha aşık. Zehra yeni yeni açılıyor. Allah’ım şu yeryüzünde Ömer gibi seven biri daha varmı?
   Leyla da çok zeki akıllı biri, gitmese çok iyiydi. Zehra onunla ne güzel sohbet ediyor. Leyla gidince Zehra yalnız kalacak. gitme leyla.

 9. Selam arkadaşlar sude diye arkadaş vardi eskiden bide ayseldi galbi herneyse ben ülker bakmistim uzun zamandir yokta niye neden gittigini bilen varmi acsba merek ettimde kendisini ??

  • Selam Aygül, sude 2. mesajda yukarıda, Aysel’i tanımıyorum. ülker babası rahatsızdı, iyi olmuştu, ondan sonra bir daha ülker gelmedi. bilmiyorum ben şuan nasıl ülker? uzun zamandır gelmiyor kendisi.

 10. Gunaydin Aslicim gune senin analizinle baslamak guzel eline yuregne saglik. Bolum iyidi diyemem ama sonu gercekten guzeldi. Bolumun yarisi tirip atan suratlarla ( omer, muzo,betoncuk) kecti. Leylanin ruhsati getirdiyinde gercek alev yandi kul oldu. Defileye gitmek icin giydiyi kirmizi tulumda kendini dunya guzeli sanan aleve, zehra dunya guzeli nasil olur gosterdi. Ayni baloya giden prensesler gibiydi zehra. Omer tokayi gorsun diye kafasini azca cevirdi sanki zehra. Hele muzo yokmu muzo sanki elektrik carpmis gibiydi teyze yiyen soktaydi omer bizde defileye geliyoruz dediyinde. Nihayet tum sezon boyunca ilk kez zehraya guzel bir elbise giydirdiler. Bakalim bu defile nasil kececek.

  • Günaydın canım, benim içinde güne sizlerle başlamak aslıcım diye başlayan mesajlarınızı okumak, sizler tarafından sevildiğimi hissetmek çok güzel çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim:)
   Lalecim, Aylincim, Hayatcım, A.S.K. hastasi, sudecim, Hanım ablam, fati, nesrin, ismszgenc, sevgi,Könül azeri, azeri qızı, zehöm, Ir, vefa, ülker uzun zamandır yok bu 4 arkadaşlar.
   daha ismini sayamadığım bütün arkadaşlarıma sizlere teşekkür ederim
   isimlerini yazamadıklarım kusuruma bakmasınlar:)
   bölümün Zehra ile Ömer kısımları çok güzeldi. Beton saf değiştirdi bakalım onun hikayesinden neler çıkacak? Bölümün sonu çok güzel bitti. Ömer de Zehra da çok güzel olmuşlardı. tokayı Ömer gördü çok mutlu oldu.
   Alev defileyi burunlarından getirecektir. çekemez çünkü Zehra yı. defileyi gösterirler mi bilemem ama eve gelince gözyaşı olacağı kesin Alev yüzünden.

   • Sen benim canim arkadaşimsin Aslicim. Opuyorum seni, iyiki tanimişim seni guzel kalpli Aslim

    • Bende iyi ki bu dizi sayesinde seni ve diğer arkadaşlarımı tanıdım, bende seni öpüyorum meleğim benim:)

 11. Eline sağlık aslicim çok guzel bolumdi. Hele ki alevin pislikleri yol almadiya bu çok iyi oldu. Valla içim rahatladi

  • Hayatcım, Alev’in her seferinde zafer benim edasında dolaşıp ortalıkta, sonrada kaybetme yenilme duygusunu yaşaması çok güzel hiç bir planı istediği gibi sonuçlanmıyor.
   Alev Zehra yı o elbisenin içerisinde bir kuğu gibi, bir prenses, su damlası olarak gördü, Ömer’in yüzündeki o mutluluğu gördü, Ömer Zehra yı koluna takıp onlara karşı yürüyerek geldi ya Alev kıskançlığından, hasedinden çatladı oh olsun sana Alev. Ömer’in koluna Zehra çok güzel yakıştı sende bak böyle Alev.

 12. Bu bolumde leylanin ruhsatı hal edip getirmesi en mutlu olduğum sahneydi hatta omer zehranin son sahnesinden bile çok şükür alevinde planı suya düşürmüş o sahneyi gördüğümde sende hakkını aldın diye bagirmisim erkek kardesim niye bagiriyon dediğinde kendime geldim. Alev cezasını alsin artık . Yaptığı hatalar cezaya doğru surekler onu insallah. Masum bir insana iftira atmanın cezası büyük olmalı. Hele ki hakkını yediğin ailene ihanet etmek hemde para için hiç iyi birşey diyl

  • Leyla akıllı kız da, Alev çok sinsi bundan sonra Leyla ile uğraşır durur artık. Leyla Ömer ile özellikle Mert’in güvenini boşa çıkarmadı çok iyi oldu. geç de olsa ruhsatı aldı. Şimdi Hilmi Alev ile, Alev de Leyla ile uğraşacak.
   Alev’e en büyük cezayı Hilmi verecek gibi.