Adını Sen Koy 168. Bölüm Analizi 10 Mayıs Özeti

Öyle İnsanlar Var ki, Kalbi Düşman Kendi Dost Görünür, Öyle Yaklaşır Ki İnsana Özü Boş, Dışı Hoş Görünür. Alev gibi. Dost Görünümlü Düşman Alev İş Başında. Allah Böyle İnsanların Şerrinden Herkesi Korusun Amin.

Ömer Alev’e karşı Zehra’nın elini sıkı sıkı tutarak, Zehra benim eşim ve biz bu evde birlikte yaşıyoruz, yaşamaya devam ettiğimiz sürece de istediğini yapar. Kimseye bir şey söylemek zorunda değil dedi.

Ayşe de, abisinden biraz sakin olmasını istedi, oysa Ömer çok sakindi eşini kimselere ezdirmiyordu o kadar. Ömer de dedi; ben sakinim ben bir konunun altını çizdim. Fark ettim ki, bu konuşma geç kalınmış bir konuşma.

Çok doğru bu konuşma çok önceden Alev’e yapılmış olsaydı Zehra’ya bu kadar yüklenemez evin içinde de istediği gibi at koşturamazdı Alev. Neyse zararın neresinden dönülse kardır. Artık herkes anladı ki, Ömer eşine sahip çıkıyor, koruyor her zaman onun yanında.  

 Müzeyyen anne de, Ayşe de üzgün ama Alev üzgün değil o muradına erdi. Teyzesinin aklını bulandırmayı başardı zafer kazandı Alev.

Ömer de Zehra ya isterse kahvaltıyı dışarda yapabileceklerini söyledi,

itiraz etti Zehra ve Müzeyyen hanımdan özür diledi Zehra. ama Ömer Zehra’nın elinden tutarak onu kahvaltıya götüreceğini söyledi birlikte odalarına çıktılar. Ömer bir kere daha Zehra ya sahip çıkmıştı bir eş olarak yaptığını takdir ettim aferim Ömer.

Unutma Alev, üzdüğün kadar üzüleceksin, yaktığın can kadar canın yanacak.

Ayşe ortalığı yatıştırmak istedikçe, Alev olaya körükle gidiyor, Ömer’in önceliği Zehra dediğinde, Müzeyyen hanımda; Ömer doğru olanı yaptı, Zehra onun eşi öncelik tabi ki onda olacak dedi.

İyi Alev’in bu kez oyununa gelmediniz. Ama aklınız bulanık bunu hissedebiliyorum bu da Alev’in söylediklerinden kaynaklanıyor. Pis cadı Alev kendi kendini yaksa da yok olsa.

Ömer ve Zehra odalarındalar ve Zehra çok üzgün böyle olsun istemedim, sadece sürpriz yapmak istemiştim dedi.

İyi de güzeller güzeli Zehra kardeşim sen Alev’in söylediklerine inandın. Oysa bundan önce kaç kere onun oyununa geldin niye aynı tuzağa bir kere daha düştün. Alev’in ipi ile kuyuya inilmeyeceğini bilmen gerekirdi. Çok safsın vede çok iyi niyetlisin Zehra.

Ömer ne kadar sakinleştirmeye çalışsa da, her şeyin düzeleceğini söylese de, Zehra kendini tutamadı ağlamaya başladı. Ömer de dayanamadı eli ile gözyaşlarını silmek istedi. Bakışlarıyla ben senin bir damla gözyaşına kıyamam ağlama dese de, duymadı bunu Zehra ve Ömer çekmeceden bir mendil alıp verdi Zehra’ya gözyaşlarını silsin diye. Allah Bazen Mahzun Bir Kalbin Ağlamasıyla Bütün Bir Ümmete Merhamet Buyurur.

 

Zehra, Ömer den bu işe karışmamasını istedi, bu benim hatam ben düzeltmek istiyorum dedi. Ömer de tamam dedi. Ömer’in Hakan isminde bir arkadaşı onları ziyarete konağa geliyor geleceğini de telefon ile arayarak haber verdi. Zehra da Hediye ablaya bir şeyler hazırlamasını istedi misafir için. Bunu öğrenen Müzeyyen hanımda eve gelen giden de haberim olmuyor diye hayıflandı kendi kendine.

Alev teyzesini doldurmaya devam ediyor, bundan sonra Zehra ne derse omu olacak deyince Alev,

Müzeyyen hanımda, bu evin hanımı o ben değilim Alev dedi.

Bir ev hanımlığı yarışıdır gidiyor Alev Müzeyyen arasında da, hiç Zehra bu yarışta değil. Zehra’yı bu yarışa ona sormadan kendileri soktular şimdi de işin içinden çıkamıyorlar. Oysa Zehra’nın hiç o konağın hanımı olmak gibi, birilerini konaktan göndermek gibi bir düşüncesi, hele yarış içinde olmak gibi bir düşüncesi asla yok.

Alev hala konuşuyor, Zehra çok güzel mağduru oynuyor, beni bu evden uzaklaştırmak istiyor, Ömer ile aramı açmak istiyor diye yalan söyledi ya, işte o an Alev’in ağzının ortasına bir yumruğu çakmak istedim sus pis cadı diye.

Bir cırtlak ses de Mehtap, bir dayaklık da o, bir ağzının ortasına çakılacak kişi de Mehtap. Beton kendisine aşık oldu diye, onu hem evden, hemde işten kovdu çatlak Mehtap. Benimde sinirimi tepeme çıkardı. Şeytan diyor ki, vur bir tane şöyle okkalısından, duvara yapışsın kalsın orada böcek gibi, lahavle 😀

Sana o kadar iyilik etti senin yaptığın insanlık mı Mehtap. Allah seni bildiği yapsın cezaların en büyüğüne çaptırılırsın inşallah Mehtap.    

Zehra Ömer’e kahve yapıp getirmiş, gelecek olan arkadaşı hakkında bilgi aldı, nasıl davranmalıyım diye soruyor Zehra. Ömer’i utandıracak, üzecek bir hata yapmak istemiyor, bahçe ve tablo olayından sonra ağzı yanan Zehra temkinli yaklaşıyor.

Ömer de kendin ol yeter dedi. Arkadaşı hakkında bilgi verdi. birde ben evli olduğumuzu saklamıyorum ki dedi. Bu güzeldi. Ömer Zehra ile evli olmaktan mutlu olduğunu saklamadığını dile getirdi ne güzel. Ömer baya yol kat etti. Darısı Zehra ya inşallah.

Alev şirkette Hilmi’nin istediği dosyayı bulma derdinde. Dosyanın Leyla da olduğunu öğrenince onu muhasebeden arattırdı ve hemen odasına gidip Leyla’nın bilgisayarından dosyayı flaşa attı. Leyla geldiğinde işi çoktan bitmişti Alev’in. Dost kılıklı düşman Alev Hilmi’ye dosyayı gönderdi. Allah sana da cezaların en büyüğünü versin.

Hilmi de ortaklığımız, oğlum bana dönünceye kadar bana çalışacaksın dedi.

Alev de hayaller kuruyor kendince, Varoş gülünden kurtulunca, o gülün dikenleri batsın eline emi, canın çok yansın senin emi Alev, varoş gülü deyip durduğun için. Şirket de, Ömer de Alev’in olacakmış, Hilmi den hesap soracakmış. Güleyim de arıya gitmesin bari,  sen avcunu yala, ne o şirket senin olacak, ne de Ömer. Cadı Alev. Sen kim? Hilmi ye hesap sormak kim? Gördük seni nasıl paketlediğini, sen hiç ders almamışsın Alev boşa konuşuyorsun.

Ömer’in arkadaşı geldi, havuz başında misafir ediyorlar Zehra ile Ömer. Konuşuyorlar, Zehra evliliğe beni o ikna etti dedi.

Ömer de doğru insanı bulunca karar vermek kolay oluyor dedi.

Hakan Antalya yerleşmiş şehirden uzakta, isterseniz size de bir şeyler ayarlarız deyince, Ömer Zehranın dağ havasını sevdiği için dağ olabilir dedi.

Zehra da, Ömer yüzmeyi sevdiği için deniz kenarı olabilir dedi.

Ömer madem yüzme biliyorsun eşin Zehra ya da yüzmeyi öğretsene bizde görelim bunu paşam hadi yap bir güzellik.

Hakan, işte aşkın gücü, fedakarlık bu dedi ve asla hayallerinizi ertelemeyin dedi. Ah hakan onlar gerçek evli olsa hayalleri gerçekleştirmesi kolay.

Mert somut delil bulmak için tuttuğu dedektifle bir şeyler bulmaya çalışıyor. Zehra olmasaydı Amerikadaydım bir teşekkür etmek lazım bir hediye almalıyım dedi.

Mehtap cadısı, kendini Zehra ile kıyaslıyor, Zehra kiminle evleniyor, benim payıma düşen Beton. Havada kıskançlık kokusu var hem de çok kötü. Cama eleman aranıyor yazısı astı.

Senin benle ne işin olur Beton efendi sen hiç mi aynaya bakmıyorsun dedi. Önce sen bak aynaya, insanın asabını bozmaya birebirsin Mehtap.

Betonda Marangoz dükkanının yakınında oturuyor, Koray’a terslenen dükkanın önüne park eden adama ağzının payını verdi Beton.

Ömer ve Zehra çalışma odasındalar, Hakan bir resim göndermiş Ömer’e ikinizin de istediği bir yer ne cevap gönderelim diye Zehra ya gösteriyor Ömer resmi,

Zehra da baktı resme, çok güzelmiş dedi ve çok beğendiğimizi söyleyebilirsin dedi.

Zehra resimde bir ayrıntıyı fark etti ve resmi yakınlaştırmasını Ömer den istedi.

Tulumba Zehra’nın hoşuna gitti. Ömer’in de dikkatini çekti bu ve yine bakıştılar. Ah sizin bu bakışmalarınız yok mu, olsun iyice yaklaşıyorsunuz ya birbirinize bu çok güzel.

Alev geldi, Zehra çıktı. Alev oyun oynuyor çok ustaca. Ömer’e ben Amerika ya gitmek istiyorum dedi. Bir şey olmasından korkuyorum son yaşadıklarımdan dolayı dedi. Ve kimse bilmesin dedi.

Oyununun 1. Ayağı Ömer tamam sırada 2. Ayağı Zehra var.

Salonda olan Zehra’nın yanında Alev ve planını devreye soktu, sahte bir özür diledi, ben Amerikaya gitmeye karar verdim, psikolojim için, kariyerim için dedi, Teyzemi nasıl ikna edeceğimi bilmiyorum. Son yaşadıklarımı bilmiyor teyzem dedi.

Zehra da saf bir şekilde, yardım edebileceğim bir şey var mı dedi.

Alev de bana bu Amerika konusunda destek olur musun? Dedi.

Zehra da tamam dedi.

Müzeyyen hanım salona gelince, Zehra Müzeyyen hanımla konuştu, size danışmadan böyle bir şey yaptığım için hata yaptım, özür dilerim affedin beni dedi ve tabloyu kaldırmak istedi Zehra. Müzeyyen hanım da tablo kalabilir dedi. Bu konu tatlıya bağlanınca.

Zehra ben sizinle bir konuda daha konuşmak istiyorum dedi. Alev de salonda onların konuşmasını dinledi. Zehra Alev’in Amerika ya gitmek istediğini, kariyeri için, şimdi gitmezse çok pişman olacak dedi. Müzeyyen hanımda daha sonra konuşalım diyerek bahçeye çıktı.

Alev, Zehra ya teşekkür etti, zor olan kısmı atlattım diye.

Tabi atlatırsın kurduğun tuzağa Zehra çok güzel düştü. Müzeyyen hanımda şimdi Alev’in söylediklerinin doğru olduğunu, Alev’ göndermek istediğini, evin her şeyini kontrol altına almaya çalıştığını düşündü. Neden bunu yapıyor diye kendine soruyor.

Alev de teyzesinin yanına geldi bahçeye, kırk tane yalan uydurdu Zehra dan için. Zehra’nın kendisine, kariyerin için iyi olacak Amerikaya gidişin dedi. Teyzesi de ben olduğum sürece seni kimse bir yere gönderemez dedi. Alev de kendini acındırdı, sen olmasan ben ne yapardım dedi.

Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeevvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv pis cadı.

Mert de Zehra ya hediye almış. Kendisini kalmaya ikna ettiği için. Kırmızı kutunun içerisinde bir kolye. Ömer, Ayşe, Nihat gördüler. Nihat su damlasından daha güzel dedi.

Su damlası daha güzel bana göre, Ömer bu işe biraz bozuldu, özelliklede Nihat’ın söylediklerine.

Koray, çok büyük insanlık dersi verdin. Bir köşede oturmuş Betonun yanına giderek onu dükkana çağırıp çay iç kendine gelirsin diyerek. Yüreğin pırlanta senin Koray. Zehra gibisin sende. Abla kardeş diyeceğim de ne kadar doğru olacak bilmiyorum artık. Sen Zehra ya çok benziyorsun Koray.

Çay ikram etti Betona ve gece kalabileceğini söyledi.

Yasemin geldi ve gördü, rahatsız oldu. Koray ise, ben ustamdan böyle gördüm başka türlü davranamam dedi.

Ömer odalarında Zehra ya kolyeyi denemeyecek misin dedi, Zehra da denemek isterken takamadı ve Ömer takmasına yardımcı oldu. Bu Ömer’in biraz hoşuna gitmedi. Zehra da hemen çıkardı zaten ama Ömer çoktan çıkmıştı odadan

Zehra Ömer’e bakmaya salona gelince, Müzeyyen hanım tarafından tablonun değiştirildiğini gördü. Üzüldü. Ökkeş amca bunu fark etti ve sakın Müzeyyen hanıma darılmayın, size kızdığından değil de, derken Zehra önemli eğil dedi. Oysa nasılda yüreği yanıyor.

Odasına gidince kendine kızdı, niye karışıyorsun, her şey daha kötü oldu dedi. Hemen Ömer’i aradı evde tek kalmıştı yalnız hissediyordu kendini ve Ömer’i istiyordu yanında Zehra ve onu aradı. Açmadı Ömer.

Ömer döndüğünde Zehra uyuyordu yatak da ve uyandı Ömer’i görünce nereye gittin diye sordu.

Ömer de acil bir işim çıktı çıkmak zorunda kaldım dedi.

Ve Zehra için kutusu çok güzel olan içinde ona alınmış bir toka vardı, kutusu kadar tokada çok güzeldi. Masanın üzerine koydu senin için dedi. Zehra da ne için dedi? Ömer de bakmayacak mısın? Dedi banyoya gitti.

Neden utanıp kaçtın Ömer? Bekleyebilirdin ve Zehra’nın o kutuyu açtığını, tokayı saçına taktığını kendi gözlerinle görebilirdin. Ve Zehra sen banyodan çıkınca su içeceğini düşündüğü ve su kalmadığı için sana su getirmeye gitti,

sende banyodan çıkıp odaya gelince, zannettin ki hediyeyi beğenmedi. Üzüldün. Aslında hiç de düşündüğün gibi olmadı. Zehra senin hediyeni çok beğendi Ömer. Senin hediyen Mert’in hediyesinden çok değerli ve kıymetli asma o güzel suratını paşam.

Bu Gece Beraat Kandili Herkesin Kandili Mübarek Olsun. Beraatını sağ elinden verilen,  alan kullarından olabilmek dileğiyle. Allah’ım Bizleri sevdiğin kulların arasına kat, ömrümüz senin sevdiğin, razı olacağın işlerle geçsin. Bizleri hep iyi insanlarla karşı karşıya getir. Kötü niyetli insanları bizlere zarar vermeden etkisiz hale sen getir. Bizleri kötülerle karı karşıya getirme Allah’ım.  Hasta kullarına sen Şafi isminle şifa ver, en iyi şifa verecek sensin Allah’ım.  Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin bizleri de affeyle.

Yarabbi, azabından affına, gazabından rızana, senden yine sana sığınıyorum Allah’ım. Bizlere Hayırlı, Sağlıklı bir Ömür nasip et ve vakti saati gelince de emanetini hayırlısıyla sana teslim edebilmeyi bizlere nasip et Allah’ım. Sırat köprüsünden geçerken sırat köprüsünün çabuk geç ateşimi söndürüyorsun dediği kullarından olmak istiyoruz, lütfeyle Allah’ım. Cennetinde Cemalini görenlerden, Peygamber Efendimizin şefaatine nail olan, ona komşu olan, kullarından biri de biz olmak istiyoruz nasip et Allah’ım Amin. 

 

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 168. Bölüm Analizi 10 Mayıs Özeti (33 Yorum)

 1. Bugünkü bolum güzeldi azda olsa toparlamislar kendilerini çok şükür zehra sonunda tokayi taktı

 2. Bugunku bolumun sonu cok guzeldi omer zehra harikaydi nazar deymesin ikisinede insallah boyle devam eder dizi. Alevi daha cok gorecekmiyiz acaba. Leylada basardi ruhsati almaya alevde havasini aldi .

 3. İyi gunler Aslıcım. Çok üzgünüm tam olarak anlata bilmediyim için.Ben sana kendimden daha çok inanir ve güveniyorum.Ekibden olmadıgını anladım.Sadece demek istedim ki, o hoca olmasan da dine bu kadar beled oldugun için,bizi oyretdiyin için bir hocasın sen de.Bu kadar yorumçu var,biz de dua ederiz.Ama hanki birimiz oyle dua ede biliriz.Bu manada yani.Yine yanliş yazdım galiba.Sözüm çok,ama ifade edemiyorum. Bu dizi benim için evlad gibidir.Acıdır yemek olmuyor,şirindir atmak olmuyor.Erkan Meriçi ben de çok seviyorum,ona ikinci oglum diyorum.Benim oglum da 25 temmuz dogumludur,ama iki sene büyükdür,İki evladı var.Allah Erkanın karşısına helal süt emmiş,salihe bir kız çıkarsın,inşallah.Hepimiz küçük Erkanlar/Ömerler/ görmek istiyoruz. Bi de eynekli Erkan için keşke genc alim,genc hakim karakterlerini canlandıracagı senaryolar yazılsaydı. Yine uzatdım galiba.Zamanını aldım. Her şey için çok özür diliyorum.Saglikla kal guzel kızım.

  • İyi günler ablacım, anladım ben seni çok teşekkür ederim. Özür dilemeni gerektirecek bir durum yok ablacım sen rahat ol. Allah senin evladını da bağışlasın inşallah. Erkan’ı hepimiz çok seviyoruz. Sende sağlıcakla kal ablacım.

 4. Aylincim anlatdagin icin tesekur ederim aksam okudum rahat uyuya bildim yoksa merakdan uyuyamazdim sabahda aslinin muhtesem analizini okudum..Lale tekrarciyim dediyinde nasil sabahi bekleye biliyo diye dusundum ama ben ondan beter oldum tekrari bile izliyecek vaktim yok…Aylincim diyer sayfadaki yorum cevap yazmissin..ben  senin evli olmadigini biliyorum ben kendimi soyluyorum uzun zamandir pek dizide seyredemiyorum eskiden tam bir dizikolik idim izlemediyim dizi yokdu simdi cocuklar televizyonu esir aldilar olar kresde oluncada pek ozaman diziler olmuyo dizi vaktide televizyonu kapatib uyutuyorum onlari en son bir garip aski izledim sonra yorumlari okuyunca adini sen koy bir garip aska cok benziyor dedikleri icin izlediyim bi arkadasima anlatmasi istedim anlatinca benzediyi icin izlemeye basladim 36 bolumden..ben izlediyimde omer ne kadar kotu diye dusunuyorumdum gecenlerde 1ci bolumu 2ci bolumu izledim sonra 18,19,20,21,22 izledim nefret etdim omere adam kiza yapmadigi birakmamis..Ir yazmis zehra omerden uzak duruyor diye.omer zehranin yoluna guller serdide zehrami uzak durdu?jem zehra oyle bi kiz diyikki hemen bir erkeyin kucagina kendini atan kizlardan.hem once bi omer duyqularini belli etsin..daha 9 ay once kiza demediyini birakmadi ne iftiralar ne hakaretler etdi kiza..kizda hakli yani siz zehranin yerinde olsaniz size :namussuz ahlaksiz paragoz zengin avcisi,diyen birine nasil davranirdiniz? Ozur dilemeyen, tesekkur etmeyen birine nasil davranirdiniz?  ben olsam yuzune bile bakmazdim..hem zehra mertin evliklerinin bir anlasmali oldugunu bildiyini oyrendiyinde hic davranislari tavri deyismediki merte karsi oyle niyyeti olsa deyisirdi zehra herkese karsi cok kibar..bide bu kolye ve toka olayi bence keske mertden once omer verseydi tokayi sonra mert hediye alinca omer kiskansaydi ama zehra mertin hediyesinin yerine omerinki takip gelseydi omerde zehra icin kim onemli anlasaydi..ama yok olmaz cunki senartler bu yaz bizim sinir bozuklugundan tedavi olmamizi istiyor..

 5. Ay nihat ne yapdin sen o kolye ile hec su damlasi kolye karşilaşdirilirmi. Su damla kolye cok guzeldi. Birazicik zevksiz cikdin sen nihat((.

  • Nihat bu aralar, kaş yapayım derken göz çıkartıyor, Ayşe içinde hediyeler alıyor hep de yanlış oluyor. bana göre Ömer Nihat’a göre daha zevkli.

 6. Benim yakışıklı prensime güneş gözlüğü nede çok yakışırmış, maşallah sana. Yakışıklıydın daha da yakışıklı oldun, ne yapacağım ben şimdi senin bu yakışıklılığında, karizma Ömer.
  Benim dünyalar yakışıklısı paşamın hediyesi de, kutusu da çok güzel. Çok zevkli birisin Ömer. Sakın hediyem beğenilmedi diye düşünme, asma o güzel yüzünü, hediyeni çok beğendim ben, sadece ben değil, bütün arkadaşlar beğendi, ayrıca aldığın kişi Zehra da çok beğendi. Çok zevklisin Ömer.

   • Benimde çok beğendiğim bir resim bu ve ben bugün baya enerji aldım artık ufaktan ufaktan gideyim hazırlanayım serum yemeye yola çıkayım akşama görüşürüz artık. gene bugün iyi görüştük ben erken kalktım analizde olunca sizlerde yazınca bugün iyi enerji topladım ben sizlerden teşekkür ederim.

 7. Merhaba Asli analizin yine guzel olmus. Bende tum dualara “Amin” diyorum. Gercekten muzeyyenin icinden alev cikti. Bir alev bizlere yetmiyordu senarist bu az koy birini de muzeyyenin icinden cikartayim demis. Nasil olsa seyirciler alevi cok seviyorlar hep alev alev diyorlar ismi dillere destan olmus ve kiskanmis neden teyzesi ondan arkada kalsinki, birazda o destanlgi devr alsin. Yoksa zehra onu padisahlik tahtindan indirecek. Nasil olsa dunya kotulerin demis iyinin ne isi var tahtda koy muzeyyen yeniden alevin kazi ile kotuluyune devam etsin. Zaten omer deyilen safin bir sey gorduyu yok. Hadi alevcim tam kazla biz teyze yiyen devam edelim kotuluye gerekirse hilmicimden ara sira yardim ala biliriz. Tamam teyze sen iste ben varos gulunu bugun kovarim copluyune sen hic merak etme sirket ve omer benim, bu ev tablo ve bahcedeki cicekler senin olsun teyzecim.Teyzeee nihat ve ayseni ne yapiyim. Nihat desen bos gezenin bos kalfasi hic bi ise yaramiyor. En iyi sunu kilolarindan kurtulamiyan halasi ile kayseriye gonderelim. Ayse desen hasta zaten ben zehranin gonderince onun icabina bakarim.Ben bi omerle evleneyim ozaman seninde icabina bakarim teyzee.Gorursun seni bile bu kapidan iceri bile sokmarim az kaldi tahta sahip olmama.

  • Elbet bir gün, Alev’in yaptığı bütün kötülükler gün yüzüne çıkacak, o zaman insanların yüzüne bakacak yüzü olacak mı o Alev’in?
   Ömer o derin uykusundan uyansa artık gözünün önündeki köstebeği Alev’i görse de postalasa artık. rahata ersek bizde Ömer de Zehra da.

   • Aslicim alev bu. Onda yuzden bol ne varki, yuzsuzun rekord kirani. Alev cezasini bulurda bulmasi bu kac sezon sonra olur bilmem. Ozamana bizler alev krizinden bu heyatda kala bilirmiyiz ona bile subhelerim var. Bu kadin biz zaten kalpten goturecek.

    • Alev kaybederek cezasını bulsun da aklı başına gelsin, kaybetsin biraz ve anlasın o kaybettiklerinin değerini. Başta da Ömer’i kaybetsin.

 8. Omerin karısını savunması ve koruma altına alması çok guzel . Hatta bi seyi farkt etdim bu konuşmayı daha önce yapmaliyidim demesi icimdeki biriken kini aldı götürdü .bu olaydan sonra Zehra Kendini Omere daha yakın hiss ediyor gibi . Omere kahveler filan yapma ve Ömer gittikçe itirafa yaklaşıyor gibi . ” ben evlendigimizi kimseden saklamiyormki , sen kendin ol yeter” dedi. Artık düşüncelerini acik açık soyuluyor . Buda Zehranin hosuna gidiyor . Ama bu Zehrani saftirik halleri beni çileden çıkardı . Bu kiz o kadar safmiki Aleve inanıyor . Bu arada nihayet ki sonunda benim en başından beri söylediklerim gün yüzüne cikdi . Asli biliyor ki ben en başından soyluyordumki Alev Omere asik diyil O sadece Omerin Sahib olduklarına sahib olmak istiyor ve dün kendi ağzıyla söyledi Bu şirket ve Ömer benim olduğumda Sanada gününü göstereceğim Hilmi Yılmaz . Bide bi seyi fark etdimde Omer sözleşmeyi unutmuş gibi sürekli Irelide belki düşünürüz kelimesini kulaniyor . Eeeee ne diyelim hadi insallah irelide çok guzel günleriniz olur . Omerin kıskançlık kirizleri yine başladı . Adam Zehraya kanıtlamaya calisdiki sana sadece ben hediyye ede bilirim . Üzerinde sadece benim hediye alıklarını tasiya bilirsin . Betona cok acidim ya . Yazikkkk. Ama belki Beton Mehtapin yaptiklarin anlatır Salim amcaya biraz vicdani varsa tabi

  • Aylincim seninle hem fikiriz, Alev Ömer’i değil, Ömer’in sahip olduklarını, parasını, konağı, şirketi seviyor, onları elde etmek için bütün çabası ama avucunu yalayacak, olmayacak bu, olmasın yoksa oraya gelir ortalığı yakarım, Ömer aç gözünü diye:)

   • Bu gun seninde böyle yakakarim yikarimla işin olacağını hiç hayel bile edemezdim . Sen her kese iyi yandan yaklasiyorsun . Sonunda Alev senide çileden çıkardı

    • Aylincim, Alev’in yalanlarına, oynadığı oyunlara tahammülüm kalmadı. Haksızlığa tahammülüm yok benim. Gerçek hayatta da öyleyim, haksızlığa gelemem gözde yumamam. Sabrımın da bir sınırı var.Ve Alev’in yaptıkları her ne kadar iyilik olarak dönse de Ömer ile Zehra birbirine yaklaşsa da bir yerde insan patlıyor. Bende patladım, Zehra da ağlayarak patladı. Sabır taşı olsa oda çatlardı Alev’in yaptıklarına canım benim.
     Zehra ya başka konuşuyor, gidiyor teyzesine, Ömer’e başka konuşuyor Alev. Gidiyor Hilmi ile iş birliği yapıyor, sonra da Ömer’e kendini acındırıyor, mağduru oynuyor. Sonra da Zehra ya mağduru çok güzel oynuyor diyor. asıl oynayan kendisi.
     Elbet yaptıkları ortaya çıkacak o zaman ne ev kalır ona, nede şirket.

 9. Canim arkadasim senin yazdiklarini okumakadan her zaman zevk aliyorum. Ellerine yurgine saglik. Her analizin başinda yazilan sozler dunyaca unli yazarlarin sozleri gibi cok manali hayatin icinden alinmiş alin cumleler. Hayatinda her şey temiz kalbin kadar guzel olsun Aslim

  • Teşekkür ederim Lalecim, Rabbim başta sağlık versin herkese, hayırlısından bir ömür nasip etsin inşallah. Sağlık olunca herşey olur. Sağlık olmaz ise dünyaları versen dönüp bakmazsın, bakamazsın, bakacak gücün olmaz çünkü. Önce sağlık istiyorum Rabbimden, sadece kendim için değil herkes için. Herkes sağlıklı olsun kimse hasta olmasın, hasta olanlarda sağlıklarına kavuşsun inşallah Allah’ın izni ile. iyi ki varsınız.

   • Inşallah canim. Aslicim tulumba ne. Analizi okudukdan sonra diziyi izlicem diziden gorup ogrenirim diye sormamişdim. Soyledikleri gibi ev resmi bulamamişlar sanirim gostermediler resmi. Zamanin olursa analtirsan memun olurum canim

    • Eski evlerin avlusunda, yada bahçesinde olur. kuyudan su çekmek için kullanılan bir sistem elle birkaç kez başındaki koluna basılır su gelir ağzına o şekilde su içilir yada kaplara koyulur. kol kuvveti gerektirir. bizim bahçede var bir tane baya ağır. biz emme basma tulumba deriz ona.
     goolle su tulumbası dersen resmini görürsün o zaman daha net anlaşılır ne demek istediğim. canım.

 10. Asilm camisi yene tökdürmüsün maşallah. Canim ediyin dualara bede AMİN diyorum allah ediyin tüm dualarini qabul edisin Allahim her zaman o gözel kalibine göre verisin hebiniz Allah yar ve yaridimiciniz olsun. Herikesin Kandili mubarek olsun.

 11. Bu kadarida pes yine alev dört ayağının üstüne düştü. Kırk yıl düşünsem alevin yaan kötülükleri aklıma bile gelmezdi. Hele ki kendi çıkarların için seni buyuten annen olan birisini kullanmak hiç. Müzeyyen hanimda kendisini hemen kaptırdı. Alevi yetiştirmiş onun neler yapabileceginden hicmi haberi yok. Zehrayi alevin sevmsevmedini biliyor bu büyük olarak böyle yapmamaliydi. Zehranin istemedigi oyunun içine çektiler. Eğer omer karısının elinden sim sıkı tuttuğu gibi devam ederse zehra her şeyi yoluna koyar.
  Bu iki çift kendileri için yaratılmış. Ikiside başkalarına kotulik düşünmüyorlar,saf ikiside hemen oyuna geliyorlar. Uzulende hep ikisi oluyor ama şimdi bunlar biri birinin yaralarını sarmaya başladı. Hep böyle kalsınlar . Bizim istediğimizde zaten bu diylmi?
  Mehtapda iyice delirdi. Ne oluyorda zehraya kıskanıyor. Betonada yazık oldu. Adam kaç kere senin hayatını kurtardı. Bu kadarda namussuz yüzsüz olunamaz ya. Bir gün betonunda kıymetini bileceksin cadi.
  Martin kolye almasına omer iyice bozuldu. Nihatin soylediklerinden sonra dahada. Omercim niye dene diyorsun ki kendin uzuldin zaten sen dene demeden zehra denemezdi. Tokayi ben bile begendim çok guzel sakin zehra begenmedi falan diye düşünme
  Aslicim nasilsin tedavin bittimi. Allah hep yardimcim olsun

  • Alev, şeytana bile papucunu ters giydirir. Kendi çıkarı için, ayak üstü kaç yalan söyledi, kaç can yaktı yakmaya da devam ediyor. Alev iyi bir dersi hak ediyor.
   Ömer’in Zehra’nın elini tutması benimde çok hoşuma gitti. Ayşe de Zehra yı savundu annesine, bizim görmek istediklerimiz bu. Müzeyyen hanım Alev’in oyununa kötü düştü. daha fazla kalbini kırmaz umarım Zehra’nın.
   Mehtap’a söyleyecek sözüm yok artık pes diyorum.
   Ömer’in hediyesi Mert’in hediyesinden çok daha şık, zarif ve güzel. kutusunun bile al benisi var. Ömer çok zevkli bende o tarz şeyleri sevdiğim için bende çok beğendim Ömer’in hediyesini.
   Hayatcım, tedavim devam ediyor canım, günlük serum alıyorum kolumun ikisi de mosmor oldu serum takılıp çıkarılmasından geçecek inşallah daha iyiyim, Allah’ın izni ile daha da iyi olacağım bugün hastaneye gitmeden sayfaya baktım sizlerin yazdıklarını görünce cevap yazmak istedim bende canım.

 12. Merhaba Aslicim.Senin de Beraat Kandilin mubarek.Bir defa sana sormusdum ki,o yonetmen dediyi Asli hoca senmisin?inkar etmisdin.Ola bilir,ama sen de kesinlikle bir hocasin.Gecen defa bir yorumcunun soylediklerini Kuran ayeleri ile oyle bir cevaplamisdin ki.Bu gun 168.bolumun analizinde etdiyin dualar tekce bir muselmanin diyil, asil hoca duasidir.Tum dualarina “Amin”diyorum ben de. Canim kizim,hanki isde olursansa ol,saglikli ol,mutlu ol,yuregin istediyi yerde ol.Tum islerinde buyuk basarilar dileyi ile.Kendine iyi bak.Seni cok seviyoruz.

  • Merhaba ablacım, Teşekkür ederim. Bir kere daha söylüyorum ki, ben dizi ekibinden değilim ablacım. Burada yazmaya başladığım günden beri sadece sen değil, bir çok kişi yazdıklarımdan dolayı beni ekipten biri olarak düşündüler kendimden emin yazdığım için, o zamanda söylemiştim ekipten değilim diye:)
   Yazmayı seviyorum o kadar ablacım. Ayrıca benim için ettiğin güzel dualara amin diyorum. Bende sizleri çok seviyorum ablacım, dizibilgiyi de bu diziyi de, Erkan Meriç’i de seviyorum.