Adını Sen Koy 166. Bölüm Analizi 8 Mayıs Özeti

Burak 09 May 2017 Adını Sen Koy  0

İki Can Bir Olunca Benlik Aradan Çıkarmış. Gönül Sevgiyi Bulunca Kuru Dal Bile Çiçek Açarmış.

Ömer Hilmi’nin en son yaptıklarından sonra, ailesini ondan korumak için elinden geleni yapıyor ve Alev’e evden çıkmamasını söylemesine rağmen Müzeyyen anne ile dışarı çıktığını öğrenince Ömer çok kızdı annesini de tehlikeye attığı için ve hemen Alev’in peşine düştü. Annesini yarı yolda bırakıp bir taksiye bindiğini gördü Ömer ve Alev’in ne yapmaya çalıştığını anlamak için takibe başladı. Alev Hilmi Yılmaz ile buluştu bunu da Ömer gördü.

Hilmi Alev’i tehdit etmeye devam etti, sözünden çıkmadığı sürece iyi anlaşacağını söyledi, elini uzattı Alev’e ama Alev Hilmi’nin uzanan elini sıkmadı tersledi elini ve taksiye binip gitti.

Bunları gören Ömer de, kendi kendine Alev ne işin var burada? bu adamla ne işin var? Diye soruyor. Ömer Alev’in Hilmi ile işbirliği içerisinde olduğunu anlamadı. Yapma Ömer aç gözünü ve önündekileri gör artık.

Nihat, Ayşe için sürpriz üzerine sürpriz yapıyor. Önce mesajlar gönderiyor, sonra da eve giderken sevdiği çikolatalardan götürecekmiş.

Cevriye halamızda spora devam ederken Hediye abladan çay istemiş, bilmediğin şeyleri içme halacım sonra hasta olursun Allah korusun.

İnsanlar önce para kazanmak için sağlıklarını, sonra da sağlıklarını kazanmak için, paralarını harcarlar.

Zehra, Ömer için endişeli ve biran önce eve dönmesini bekliyor çalışma odasında. Mert de çalışma odasına geldi bir dosya alıp çıkarken Zehra, geri dönmeyi düşünüyormuşsun dediğinde,

Mert de; kimsenin hayatını riske atamam, ne seni, ne Ömer’i, ben burada olduğum sürece aynı şeyler olacak, dedi.

Gitmenin en iyisi olduğunu düşünüyor Mert. Ama sen gidince sorunlar düzelecek mi Mert? Hiç sanmıyorum, sen yokken den başladı, baban Ömer’i mahfetme planlarına Alev ile iş birliğine ve sen gitsen de, kalsan da baban kafasındakini yapmaya kararlı, en azından kalırsan tehlikeyi hafifletebilirsin Mert. Babanla konuşarak.

Müzeyyen anne Alevsiz alışveriş yapmış, alacaklarını almış, Alev de geldi birlikte kahve içmeye gittiler,

Ömer de eve döndü daha fazla takip etmedi Alev’i. Kendince sonuçlara ulaşmaya çalışıyor Ömer. Alev’in kendisini kaçıranın Hilmi olduğunu öğrendi mi acaba? Diye soru var Ömer’in kafasında da,

Alev bunu biliyor senden saklıyor Ömer. Onlar ortaklar senin haberin yok, bir anlasan, bir öğrensen Alev için kızılca kıyamet kopar o an.

Ömer çalışma odasına geçti, Zehra da oradaydı. Ve Zehra Ömer’in kafasının bir şeye takıldığını, dalgın olduğunu anladı. Sorsa da Zehra, Ömer yok bir şey dedi. Zehra da senin işin vardır ben çıkayım deyip, giderken Ömer, Zehra gitsin istemedi. Biraz başım ağrıyor sanki dedi.

Zehra, ilaç al istersen deyince, Ömer ilaç da almak istemiyorum, masaj iyi gelebilir sanki dedi.

Ömer, Zehra’nın kendisine masaj yapmasını istiyor ama Zehra masaj yapmadı. Nasıl yapılacağını gösterdi sadece, Ömer de bir karar vermem lazım ama bu şekilde veremiyorum dedi. Şakaklarını ovmaya başladı. Zehra da tam gidecekti, bu sayede geri döndü, işlemi ilgili dedi, keşke işle ilgili olsa dedi Ömer.

Ömer Alev ile ilgili bir karar verip bunu uygulamak istiyor ama önünde Müzeyyen anne gibi büyük bir engeli var önünde, onu üzmeden kararını uygulamalı Ömer.

Ve Zehra Ömer’in yaptığı masajın yanlış olduğunu fark etti ve böyle yapacaksın diye tam Ömer’in alnına dokunacaktı ki, vazgeçti Zehra. Ömer de masaj yapsın diye başını uzatsa da olmadı. Allah şifa versin Ömer o baş ağrısı zordur bilirim. Zehra çay yapmaya gitti.

Ben seni Sen olduğun için çok sevdim yüreğini kalbini sevdim, gülüşünü, sesini, sohbetini,  bana verdiğin huzuru sevdim ve hiç yanımdan gitmeni istemedim gitme Zehra. Yanımda kal bana huzur, mutluluk, sağlık, şifa ver.

Zehra, mutfakta çay hazırlarken, Ömer’i ve onun yanındayken kendisinin kızarıp kızarmadığını düşünüyor.

Zehracım senin kızarmandan Ömer’in başının ağrısı daha önemli güzel kız inadı, utanmayı bırak da Ömer’e doğru masajı sen yap ağrısı geçsin olmaz mı?

 

Ökkeş amcada bahçeye dikilmek üzere fideler almış ama Müzeyyen anne yok, bunları duyunca Zehra aklından fideleri dikmesi konusunda Ökkeş amcaya yardım etmeye karar verdi önce Ömer’in çayını verdi. odasına gitti hazırlandı Zehra.

Ömer de gördü Zehra’nın hazırlandığını, eşofman giymeler, spor ayakkabı, saç toplamalar baya hazırlandı Zehra. Ömer de tokası düşünce yerden almasına yardımcı oldu da Ömer’in bakışı hala başı ağrıyor gibi kötü bakıyordu. Kıyamam ben sana Ömer.

Salim amca ne yaptın sen? Tek başına kaldırmaya çalışılır mı? bekle biraz Koray’ı belini incittin işte. Doktora gittiler dönüşte de Şükran teyzeye geldiler. İyileşene kadar Şükran teyzelerde kalacaklar.

2 gün işe gitmeyecek Salim amca ve bu 2 gün için dükkanı kapatalım dedi. Şükran teyzede Koray da itiraz ettiler. Ekmek teknesi kapanmaz dediler. Koray idare edecek.

Alev, teyzesi ile alışverişten konağa dönünce, Ömer karşıladı onları kapıda ve Alev ile konuşmak istediğini söyleyerek salona geçmesini istedi. Alev yaşadıklarını unutmak için dışarı çıktığını söyledi. Ömer buna pek inanmadı. Gözleriyle gördüğü farklıydı.

Müzeyyen anne salona gelince konuşma kaldı Ömer çalışma odasına geçti. Müzeyyen anne ile Alev salonda konuştular.

Alev; sanki Zehra, Ömer’i bizden uzaklaştırıyor dedi. Ömer’in karakteri değişiyor sanki dedi. Teyze, yakında Zehra’nın Ömer’i nasıl etkilediğini anlarsın dedi.

Müzeyyen annede sen ne demek istiyorsun diye sordu.

Alev de; Zehra yakında her ikimizi de buradan gönderecek dedi.

Müzeyyen annenin de aklı karıştı. Olabilir miydi böyle bir şey diye düşündü bir an.   Zehra kendi gider ama asla sizi o konaktan göndermeyi düşünmez Müzeyyen teyze sen aldırma Alev’e boş ver onun söylediklerini.

 

Mehtap birine aşık oldu, emlakçı dükkanına ev bakmaya gelen müşteriye aşık oldu adı kuyumcu Emre Kiraz. Dalları bastı kiraz, Mehtap sana aşık oldu biraz biraz.

Mehtap’a göre; hem zengin, hem yakışıklıymış, Beton bunları duydukça suratı sirke satmaya başladı. Hiç hoşuna gitmedi.

Mehtap, kuyumcuya mesaj yazıyorum diye Betona mesajı yanlışlıkla gönderdi. Haberi yok 😀

Betonda mesajı okudu çok hoşsun gerçeksen 😀 tencere tava Mehtap ta bir hava ama yanlış hava.

Ömer çalışma odasında ve Alev’in Hilmi ile arasında bir bağ olup olmadığını, daha önce görüşüp görüşmediğini, merak ediyor ve kendisinden neden bu görüşmeyi sakladığını merak ediyor. Alev’in üzerinde çalıştığı dosyaları istedi Ömer Alev’i araştırmaya başladı bakalım ne sonuçlara ulaşacak?

Zehra da bahçede Ökkeş amca ile fideleri dikecekler. Zehra bir heves ile nasıl dikmek istediğini söyledi. Ökkeş amca da Müzeyyen anneyi bekliyor. O gelsin onayını alalım öyle yapalım deyince, Zehra da tamam dedi.

Ömer gelince işiniz bitmedi mi daha derken, Ökkeş amca fideleri Zehra’nın nasıl dikmek istediğini söyledi. olur mu  dersiniz deyince, Ömer de olur olur dedi.  Zehra tedirgin ya Müzeyyen anne kızarsa, bir şey derse diye düşünüyor ama bunu sesli dile getirmedi Zehra.

Ömer’in başı yine ağrımaya başladı. Ömer ne olur ihmal etme bir doktora git ne olur. Sen hasta olma dayanamam ben buna baş ağrısını bilirim verdiği acıyı da. Dayanılmazlığını da ihmal etme ne olur.

Ökkeş amcada, Ömer bey oğlum sultanının mutlu olmasını istiyor, kıyamıyor, başlayalım deyip fideleri dikmeye başladılar. Ömer de dönüp bakıyor Zehra ya,  Zehra mutlu olsun Ömer mutlu olur.

Zehra fideleri kendi zevkine göre dizayn edip dikiyor mutlu, huzurlu, Ömer bir kere daha geldi bakmaya kolay gelsin diyerek, Zehra’nın alnındaki toprak izini görünce, önce tarif etti, sonrada kendi eliyle sildi. Zehra ya; sen benim alnıma dokunmuyorsun acımı bir masajla dindirmiyorsun ama ben senin alnında ki, toprak izini silerim dedi sildi kibarca anlarsa tabi Zehra.

Mehtap bu kuyumcu Emre Kirazı tavlama peşinde, evli ve çocuğunun olmadığını öğrendi. Adamın kafası yanacak. Mehtap Zehra’nın peşini bırakacaksan evlen git.

Müzeyyen anne kendisini beklemeden fidelerin dikilmesine biraz bozuldu ama ses etmedi. Sadece Hediye ablaya neden beni beklemediler diye sordu.  Hediye abla bekledi de, Zehra hanım heveslenince, Ömer bey kıyamamış,

Hediye abla; hep Ömer’in yeni halinden bahsetti, sarı lale ektiler, karısı neyi severse, Ömer beyde onu sever oldu. eskiden hep şirketteydi, evde olduğunda da çalışma odasında, şimdi maşallah Zehra kızım nerede, Ömer bey de onun yanında. Rüyamda görsem inanmazdım, böyle çiçekle böcekle uğraşacağı, karısını ne kadar seviyor, her istediğini yapmak istiyor dedi.

Müzeyyen annede Alev doğruyumu söylüyor acaba? Zehra bizi evden gönderir mi diye düşünüyor. Zehra asla öyle bir şeyi yapmaz Müzeyyen anne.

Hilmi de Alev’e yeni görev verdi, Mert ile Ömer’in yeni girdiği projenin dosyasını istiyor Hilmi Alevden.

Alev de çalışma odasında dosyayı ararken Ömer geldi, bir yalanla kurtardı yine Alev ve Ömer şimdi işi olduğunu söyledi, Alev çıktı. Ömer de Alev’in kayıtlarını istemiş ve kurye getirecek,

Alev duydu bunu eli ayağına dolandı. Ömer’in herşeyi bildiğini, öğrendiğini, kendisini takip ettiğini anladı. Kurye geldi paketi Alev aldı. Bunu hemen yok etmeliyim derken, Ömer de Alev’i tam odasına gidecekken durdurdu.

Ya alırsın o paketi gerçekleri öğrenirsin Ömer, yada daha uğraşıp durursun Alev’in senin arkandan çevirdiği işler ile bakalım neler olacak.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 166. Bölüm Analizi 8 Mayıs Özeti” üzerine 16 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Ömer sen oralara çıkmış ne yapıyorsun yakışıklı paşam elinde çayla, yoksa kahvemi? her ne içiyorsan afiyet olsun, şifa olsun sana:)
  Asyam prensesim de büyümüş maşallah.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcim.Allaha şükürler olsun ki geldin, İyileşmişsin. Biliyormusun sensiz olmuyor. Her kes özlüyor seni. O kadar sözüm var ki, ama rahatsız etmeyim. Bi de sen niye yazar olmadin? Ha Ömerle Zehranın kızının adi Damla olsun. Bu kadar. Dualarım hep seninle kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ablacım, bende sizleri çok seviyorum ve özlüyorum sevmek de sevilmek de güzel, neden yazar olmadım? güzel soru:)

 3. Sevgi dedi ki:

  Asllclm geçmiş olsun senimerak ettim önemli birseyinyoktur

 4. Hayat dedi ki:

  Aslicim nasilsin iyimisin inşallah iyisin

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım Her geçen gün biraz daha iyiyim canım tedavim iyi gidiyor son 4 günüm kaldı gündüzleri sizlerle olamasam da analizleri yazabiliyorum, diziyi seyredebiliyorum çok şükür az kaldı. sonra bolca görüşürüz inşallah hepinizi seviyorum, öpüyorum, sarılıyorum tüm sevgimle

 5. fati dedi ki:

  Asli seni cok merak etdik iyimisin?

  1. aslı dedi ki:

   Faticim, tedavim devam ediyor gündüzleri hastanedeyim o sebeple sizlerden bir süre ayrı kalıyorum canım. dizi saatinde evdeyim diziyi seyredip yazıp gönderiyorum analizi geçte olsa sizleri çok özledim. seviyorum hepinizi

   1. fati dedi ki:

    Oh cok sukur iyisin Aslicim..aman tedavini aksatma saglik bu sakayagelmez analiz falan onemli diyil yorma kendini arada iyiyim diye yaz o bize yeter lutfen kendine dikkat et iyice dinlen…Allah acil sifalar versin canim..dualarimiz seninle opuyorum bende seni simsiki sariliyorum sana

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim faticim sağolasın. bende seni öpüyorum vede sarılıyorum canım.

 6. Azeri kizi dedi ki:

  Bence artik alev belasini bulsun. Zehra ve ömerde birbirlerini sevdiyini söylesinler.

  1. Kelebek dedi ki:

   Merhaba

 7. Aylin dedi ki:

  Canim ……. oh çok sukur . Iyisin demek . Analiz yazdığına göre . Bitanecik arkadaşım

  1. aslı dedi ki:

   Birtanem meleğim benim, iyi diyelim iyi olsun inşallah canım benim. seni seviyorum, özledim sizlerle şöyle sohbet etmeyi.

   1. Aylin dedi ki:

    Canimin içi insallah tez bu zamanda tamamen sağlığını konuşurduk . Bende seni çok seviyorum . Ozledim seni . Ve seni öptüm o tatli yanaklarindan

    1. aslı dedi ki:

     Canım benim seni seviyorum meleğim benim teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.