Adını Sen Koy 165. Bölüm Analizi 5 Mayıs Cuma Özeti

İnsan; hep bilmediğinden değil ya, bazen de bildiğinden susar.
Edep bilir, susar. Sabır bilir, susar. Saygı bilir, susar. Sevgi bilir, susar.
Bazen de anlayanı olmadığını bilir, susar. Zehra gibi, Alev’e karşı insanlığından susar.

Alev, Zehra’ya ağzına geleni söylüyor. Hilmi Yılmaz’a olan kızgınlığını öfkesini, Ömer’in onun eşi olmasına tahammül edemeyişi, Zehra’yı kıskanması da üstüne eklenince tüm gücüyle bir volkan gibi patladı Alev Zehra ya. Alev aldı ortalık cayır cayır yanarken, bu yangını Ömer gördü. Duydu. Zehra’nın canının daha fazla yanmasına izin veremezdi.

Daha fazla seyirci kalamazdı olanlara, eşine söylenen o sözlere ve Ömer Alev’e çok kötü kızdı. Haklı olarak.  Benim karıma hiç kimse, hiçbir zaman, özellikle bu çatı altında, asla bu şekilde davranamaz. Sana yaptıklarından sonra, hayatını borçlu olduğun insana, dediği an

Alev, Ömer den özür dileyerek, galiba yaşadıklarımın şokunu atlatamadım deyince,

Ömer; hiçbir şey az önce duyduğum cümlelerin mazereti olamaz. Söylediklerin hiçbir şekilde kabul edilemez. Yeterince açık konuştum bunu bende kabul etmem dedi. Ömer.

Ömer odasına gitti. Zehra da arkasından. Alev ise ortada öylece kaldı. Ayşe geldi sonra yanına iyi misin diye sorsa da duymadı ağlıyor Alev ve ben bunu hak etmedim diyor kendi kendine.

Ömer burada Alev’e karşı eşi Zehra’yı çok güzel savundu korudu. Bir eş olarak o an ne yapılması gerekiyorsa Ömer onu yaptı. Doğru olanı yaptı Ömer. Ama burada ben bunu hak etmedim diyen Alev çok yanlış davranışlar içerisinde.

Ne o Alev hanım istediğin gibi bu kez at koşturamadın mı Zehra’ya karşı? Ağzına geleni söylediğinde sana insanlığından, edebinden cevap vermeyen biri var diye bu devran hep böyle sürüp gidecek mi sandın? Eşi olarak Ömer’in sana söylediği her sözü sen sonuna kadar hak ettin. Hak etmeyen biri varsa, senin sözlerini Zehra hak etmiyor. Ömer de demedi ki, benden özür dileme Zehra dan özür dile, o sözleri sen ona sarf ettin demedi.

Bazen hep bir yanın eksik kalıyor Ömer, tamamlayamıyorsun nedense.

 

 Kadın; Erkeğin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı. Öyle olsaydı ezilirdi. Üstün olsun diye başından da yaratılmadı. Ama göğsünden yaratıldı, Eşi olsun diye. Kolun biraz altında, Korunsun diye. Kalp hizasında Sevilsin diye.

Birileri gelecek Ömer’in Eşini üzecek, kıracak, ezecek, Ömer de buna seyirci kalacak hayatta olmaz böyle bir şey, asla izin vermez Ömer buna.

Alev de sahte gözyaşları döküyor, ne kadar canın yanarsa yansın, sen Zehra’nın canını çok yaktın Alev.

Ömer odasının balkonuna çıkmış hava alıyorken, Zehra geldi Ömer’in yanına ve biraz sakin olur musun dedi.

Ömer de, sen nasıl müsaade edersin böyle konuşmasına? nasıl susturamazsın? Alev’i dediğinde, Zehra sakince; ne diyebilirdim ki diyebildi. Cadıyla cadımı olsun Ömer? Zehra olamaz ki, susar da cadı olmaz cadıyla.

Ömer de; ne gerekiyorsa onu, kimsenin seninle böyle konuşmasına izin vermeyeceksin dedi.

dedin de Ömer, Zehra henüz kendini o konağın hanımı, senin eşin gibi görmüyor ki kendini.

  

Zehra da Ömer’e; Alev’in öfkesi bana değil, Zehra Kervancıoğluna dedi. Zehra Alev’in sözünü ne kadar üzerine almadığını ben Zehra Kaya yım,  Alev, Zehra Kervancıoğluna öfkeli dese de o sözleri işittiği için gözleri yaşaran bir Zehra var ortada.

Edebim el vermez, edepsizlik edene, susmak en güzel cevap, edebi elden gidene.

 

Alev, Ayşe de bahçede dolaşıyorlar ve Alev, Ayşe’nin üzülmesini fırsat bilip bunu kullanarak, Ayşe’ye yalan söyledi. Zehra ile konuşurken abisi gelmişte, yok abisi Alev’i yanlış anlamışta, ondan kızmışta, karısını tutmuşta, Alev çok kırılmışta bilmem ne bilmem ne.

Ayşe’yi doldurdu boş yere, Ayşe de ben abimle konuşurum deyince de kabul etmedi ki, yalanı ortaya çıkmasın diye. İçeri girerlerken bile hala bana yaşattıklarının bin katını yaşatacağım sana diyor.

Sonrada bahçede üzgün üzgün dolaşarak Ömer’in dikkatini üzerine çekmeye çalışıyor edepsiz Alev.

Edep, edepsizlerin edepsizliğine sabretmektir. Zehra gibi bende susacağım yoksa bu Alev cadısına kötü patlayacağım. Sus dilim, sus gönlüm sabret.

Ömer den önce Mert fark etti Alev’i bahçede ve kendisini suçluyor. Babasının ne kadar kötülük yapabileceğini o da tahmin edemiyor ve giderse bu aileyi koruyacağını düşünüyor.

Ve Ömer’e Alev iyi görünmüyor dedi. Ömer de bir şekilde toparlayacak dedi.

Ömer Alev’in yanına gitti ve içeri girmesini dinlenmesini istedi. Alev de düşünüyor ki, Ömer için değerliyim. Boş hayaller kurma Alev.

Çok da umrun da değil Alev Ömer için. Onun tek derdi Müzeyyen annesinin yeniden üzülmemesi, ailenin yeniden tehlikelerle karşı karşıya kalmaması. Bahçede dolaşan Alev’i de içeri geçmesini, odasında dinlenmesini, şirkete gitmesine engel olması da bu yüzden.

Koray da ek işten kazandığı parayı dükkana getirip ustasına vermek istedi, Salim amca ilk başta kabul etmek istemedi, Koray da biz bir aileyiz, ben aileme yardımcı olamayacak mıyım? deyince, Salim usta dua etti. Koray da parayı çekmeceye koydu.

Oldu mu bu şimdi? Paranızı daha önce çaldırdınız, kasaya neden koymuyorsunuz? Dükkana kasa alsanız olmaz mı? kilitli olur en azından, bu ne ulu ortalık yerde para çekmece de. Siz çok iyisiniz de, etraf da kötü çok Salim amca.

Ve dükkana Şükran teyze ile Yasemin geldi. Deneme sınavında derece yapmış eğer gerçek sınavda da bu puanı alırsa istediği yerde okuyabilecekmiş herkes bu haberi alınca çok mutlu oldu. ne güzel Salim amcanın yüzü gülüyor işleri de yolunda borcunu da yavaş yavaş ödüyor. aksilik çıkmaz inşallah.

 

Ve bu bölümün en güzel sahnesi Asya’nın olduğu sahne, Zehra ablası ile oyun oynuyor, bebeğin Öğretmeni olacakmış Asya, Zehra da annesi, babası da Ömer 🙂

Ömer ve Zehra’nın Asya sayesinde nur topu gibi bir bebeği oldu maşallah 🙂

Annesi tarafından karnı doyurulan bebek üzülmüş, babasını istiyormuş, ne yapmak gerek? Hemen babayı çağıralım ağlayan bebeğimizi daha fazla ağlatıp da üzmeyelim, Asya babamızı almaya gitti.

Zehra da nerden nasıl susturacağım ben bunu diye bebeği evirip çevirip bakıyor 🙂

Asya, babasını da aldı geldi, Ömer şaşkın olup biteni anlamaya çalışıyor, Asya anlattıkça, Ömer Zehra ya bakıyor, gerçekte bebeğimiz olsa böylemi olacak diye? Evet aynen öyle olacak Ömer.

babası bak bebeğin seni istiyor ağlıyormuş ilgilen bakalım da sussun ağlamasın daha fazla bebeğimiz.

Ömer, demek babası susturacak dedi ve susturdu Ömer bebeği. Zehra da şaşırdı nasıl susturdun deyince, Asya; çünkü babasını özlemiş, gördün mü annesi babası gelince hemen sustu dedi.

Eee gerçekte de bazen böyle olmaz mı olur, anne susturamaz baba gelir bebek susar.

Bizimkilere şimdiden bir antreman oldu bu.

Bebeğe mama yedirme sırası Ömer de, Asya dayısını da yatağa oturttu ve kendisi de aralarına girdi. Ömer bebeğe mama yediriyor, Zehra da gülüyor. Ama çok tatlı çok yakıştı Ömer’e de oyuncağı böyleyse canlısı süper yakışır paşama benim.

Asya bebeğe ne isim koyacaksınız diye soru sorunca, Zehra: Burcu. Ömer: Duru diye ısrar etti ve ilk kez bir konuda tartıştılar olan Asya ya oldu canım nasıl da bakıyor bir dayısına, bir ablasına.

Bunlar gerçek bir kız çocuğuna sahip olsalar isim koymada çok zorlanacaklar belli oldu 🙂

Asya artık daha fazla dayanamadı, dayısının elinden bebeği aldı, anne baba kavga etmiyor sen üzülme dedi bebeğe ve bebeğin uykusu gelmiş masal istiyor diye Zehra ya uzatınca, Zehra isim meselesinden çok kırılmış, masalı babası okusun dedi.

 

Ömer de masalı okudu, Asya uyuya kaldı masalı dinlerken. Ömer de odadan çıktı. Zehra Ömer’e isim yüzünden ciddi ciddi kırılmış, Ömer de Zehra ya.

Siz önce bir karı koca olun da, bebek dünyaya gelsin de o zaman düşünürsünüz. Sizin bu yaptığınıza daha doğmamış bebeğe don biçmek denir. Ortada fol yok yumurta yok, kavgası var. Bunlar bebek istiyor diyeceğim dediğime de kendim güleceğim 😀

Bu afra tafra kaç gün sürer acaba? 🙂 Alem çocuklarsınız Zehra ve Ömer sizin 2 kızınız olsun birinin adı Duru olsun, birinin adı da Burcu yoksa siz isim koyamazsınız çocuğa bu gidişle, isimsiz kalmasın çocuk.

 

Mert babasının yaptıklarından sonra, korkuyor daha fazla olacaklar ne olabilir tahmin edemiyor, o sebeple de Amerika ya geri dönmek istiyor.

Akşam olmuş herkes salonda oturuyor, sohbet konusu evlilik teklifinin nasıl yapıldığı. Ayşe abisine, nasıl evlilik teklifi yaptığını sordu, her ikisinin de aklına o  kötü gün geldi. Nerden nereye geldiler.

Ömer anlatamadı anlatacak bir şey yoktu ortada. Ayşe ısrar edince, Zehra ben anlatırım dedi. Ömer şaşkın ne anlatacaksın diye baktı Zehra’nın yüzüne. Baktı ki, Zehra da da bir şey yok, onu kurtarmak için kendi telefonundan onu aradı Zehra o sayede durumdan kurtulmuş oldu. Ömer Zehra yı kurtardı resmen.

Yatmak için hazırlanan Ömer ve Zehra odalarındalar. Ve Ömer bugünkü gibi bir durumla karşılaşmamak için hikaye bulmalıyız dedi Zehra da olur dedi.

Evlilik teklifi hikayesi bulacaklar.

Zehra; Ömer’e nasıl evlilik teklif edilir? Dedi,

Ömer de, hiçbir fikrim yok dedi. Zehra, daha önce hiç teklif etmedinmi? Ömer ; hayır dedi.

Zehra; neden? Ömer; o kadar masum bir şekilde daha önce hiç düşünmedim evlenmeyi dedi.

Zehra, hımm anladım dedi ve sabah bu konuyu konuşuruz diyerek yattılar. Ömer ilk uyuyandı. Zehranınsa yüzü gülüyordu. Nasıl gülmesin ki, Ömer’in ilk evlenme teklif ettiği insandı kendisi, bir zamanlar resimlerden kıskandığı kızlardan, Alev den daha değerli hissetti Zehra kendini ve mutlu oldu.

Ömer hiç evlenmeyi düşünmemiş ama şimdi evli ve evli olduğu kişiyi tanıdıkça aşık oluyor, evlendiğine de seviniyor Ömer.

 

Sabah olmuş, odalarının balkonundalar bizim çiftimiz ve Ömer Zehra ya soruyor sen gerçekte nasıl bir evlilik teklifi olmasını istersin dedi.

Zehra da kendi hayalini anlattı; sade, samimi, içten, bir ağacın gölgesinde, kırda, sessiz sakin bir yerde, dedi.  Zehra, ne kadar sana uygun biraz daha büyük düşünelim dese de Ömer hayır dedi. Zehra’nın anlattığı şekilde olacak her şey sorarlarsa.

Ömer’in aklında Zehra ya nasıl bir evlilik teklifi yapması gerektiği konusunda iyi bir fikir verdi ve aklının bir köşesine yazdı bunu Ömer vakti gelince de kullanacak.

 

Mert 2 gün sonrası için uçak bileti almış gidecek babasının yaptıklarından, Ömer’i ve ailesini  korumak için.

Ömer, Alev’in Müzeyyen anne ile evden çıktığını Hediye abladan öğrenince, hemen arkasından arabayla gidip takibe aldı. Ve Alev’i Hilmi Yılmaz ile buluştuğunu konuştuğunu kendi gözleriyle gördü Ömer.

Yolun sonu buraya kadar Alev, çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde böyle yakalanırsın işte Alev.

Yalan dört nala gider. Hakikat ise adım adım yürür. Fakat yine de vaktinde yetişir.

“https://www.youtube.com/watch?v=pgOwp77H5xk

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 165. Bölüm Analizi 5 Mayıs Cuma Özeti (49 Yorum)

 1. Sevgili Kardeşim Tunga Eralp, hadislerde ilk insan Adem babamızın ve eşinin yaratılışının anlatılışı şöyledir;
  Hak Teala, Alemin efendisi, insanların babası olan Hz. Adem Aleyhisselamı yaratmak murad eyleyince; Azrail’i yeryüzüne gönderip, 7 iklimden toprak aldırmıştır. Cebrail Aleyhisselamı da gönderip o kuru toprağı 40 gün yoğurmuştur.
  Bundan sonra, Hak Teala, o çamuru en güzel biçim üzere Nu’man vadisinin içinde şekillendirmiştir. Kendi ruhundan onun başına üfleyip, yeryüzünde O’nu meleklere secde yönü ve insanlara Peygamber etmiştir. Bütün melekler ona secde eylediğinde, iblis buna hayır deyip secde etmediği için lanetlenmişlerden ve kovulmuşlardan olmuştur. Kıyamete kadar da mühlet almıştır. Sayısız zürriyyetiyle Adem’in zürriyetine tasallut etme (saldırma) fırsatı bulmuştur.
  İnsan oğlunun bedeninin her yerinden girip, damarlar içinde kan gibi akıp, yoldan çıkarmaya çalışır. Lakin hiç kimseyi cebren asi ve kafir edemez. Ancak ibadetleri acı ve zor, günahları lezzetli ve kolay göstermekle vesvese verir. Rabbim cümlemizi onun şerrinden korusun Amin.

  Rabbimiz, Adem babamızı yeryüzünde yarattıktan 40 yıl sonra, O’nu göklere kaldırıp, Firdevs Cennetine sokup Cennet elbiseleri giydirip, çok nimetler ihsan etmiştir.
  O’na bir nimeti verdikçe, “bu nimetle kanaat eder misin? ” deyip, Adem babamıza hitap etmiştir.
  O da;
  “kani değilim ya Rabbi” diye cevap vermiştir.

  Rabbimiz de, Adem babamıza bir gaflet verip “sol kaburga kemiğinden Hz. Havva anamızı yaratıp, Adem babamız gözünü açıp, görmüştür ki, yanında kendi benzeri bir sevimli insan oturmuştur.”
  Böylece onunla, sohbet, ülfet ve vuslat hasıl oldukça, Hak Teala, yine hitap edip buyurmuştur ki,
  “ey Adem, bu nimetimle nicesin?
  O da cevap vermiştir;
  “Yarabbi, hesapsız nimetlerin, denizine batmışımdır, bu nimetini, cümleden büyük bulmuşumdur. Bununla kanaat kılmışımdır. Çünkü, Havva ile sükunet bulup, ülfetiyle ünsiyet kılıp, O’ndan kam almışımdır. Bundan gayri ikrama hacet kalmayıp, bu ihsanının şükür ve süruruyla dolmuşumdur.” demiştir.

  • Eline saglik cok guzel yazmişsin. Bilgilendirdigin icinde saol canim. Kani degilim ya Rabbi diyor ya o cumledeki kani ne demek onu anlamadim. Rica etsem anlamanini yazarmisin Aslicim. Bizde Adam ata denilyor sizde Adem baba denilyormuş onuda bu analiz sayesinde ogrendim

   • Kani anlamı; kanaat eden demek. İnanmış demek ama orada kendisine verilen nimetlere kanaat eder misin? diye sorulunca, Adem babamız da kanaat etmem anlamında söylemiş öylelikle de kendisine eş olarak Havva annemiz yaratılmıştır.
    Adem ilk yaratılan insan ve insanoğlunun babası, Havva da annesi. Biz adem babamız Havva annemiz deriz.

  • Son bir not daha eklemek istiyorum ki o da bu anlattığınız şeylerin çoğunun maalesef İslâm öncesinde de var olan eski tevatürler oluşudur. Emin olun çok daha fazlası mevcut kayıtlarda ve bir sürüsünü de okuma, inceleme fırsatım oldu.Hiçbir makul dayanağı olmayan basmakalıp hikâyeler ve ısrarla ifade ediyorum çoğunluğu zaten İslâm öncesinde de bilinen eyler. Yani bunlara hadis demek doğru değildir. Zaten İslâm ile alakaları da yoktur. Hadis kaynaklarında yer alıyor olmaları onları gerçek yapmaz. İslâmiyetten çok çok önce anlatılagelmiş birçoğu uydurma hikâyeleri sanki İslâmi imiş gibi Kur’an’da ya da hadiste varmış gibi sunmak sadece yanlış bir şey olmakla kalmaz, İslâm’a da zarar verir. İnsanlar neye inanacağını şaşırıp din tüccarlarının eline düşer.
   Nazik cevabınız için teşekkür ederim, bu konuda daha yazmayacağım, çünkü uzar gider tartışma. Amacım tartışma yaratmak değil, sadece gördüğüm bir yanlışı düzeltme noktasında vazifem olan uyarı görevimi yapmak. Dikkate alıp almamak size kalmış.
   Kalın sağlıcakla…

 2. Affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak istiyorum; şöyle ki; kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığı doğru değildir, Kur’an’i hiç değildir. Bunlar daha çok uydurulmuş hikâyeler dir ve çoğu da İslâmiyet öncesinde var olan hususlardır.

  • Sevgili Kardeşim Tunga Eralp, Kur’an-ı Kerim de Araf süresinin
   11. ayetinde doğrusu, sizi evvela yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere, Adem’e secde edin dedik hemen secde ettiler, Ancak İblis (yani, şeytan) secde edenlerden olmadı.

   189. ayetinde; sizi tek bir candan yaratan, gönlünün ona ısınması için, eşini de ondan var eden O dur. denilmektedir.
   Ayrıca; Kur’an da Zümer süresinin 6. ayetinde; O sizi bir tek kişiden yarattı. Sonra onun eşini de ondan yarattı ve sizin için yumuşak başlı hayvanlardan 8 çift indirdi. Sizleri, annelerinizin karınlarında yaratılıştan yaratılışa yaratıp duruyor. İşte Rabbiniz olan Allah O dur. Mülk O’nun dur. denilmektedir.
   Gelelim kaburga kemiğinden yaratılma olayına.
   Kur’an-ı Kerim de Adem babamızın yaratılışı, eşinin yaratılışı var. Ancak ayrıntılar ise, hadislerde var. Tıpkı Peygamber efendimizin Mirac’a çıkmasının Kur’an da söylenmesi, ayrıntıların ise hadislerde anlatıldığı gibi.

    • sevgili kardeşim sizinle tartışmaya girmeyeceğim. Ancak bu video da açıklığa kavuşturulmamış yerler var. Allah Habil ile Kabil 2 kardeşin aynı batında dünyaya gelmiş bir kız kardeşleri daha vardı. Aynı batında dünyaya gelen kardeşlerin evlenmesine izin vermiyordu farklı batında dünyaya gelen kardeşleriyle evlenmesine izin veriyordu. insan oğlunun çoğalması için bir süre böyle oldu daha sonra bu yasaklandı. haram kılındı. Allah tarafından, bu konular hiç anlatılmamış Ayrıca Kabil Habil’i öldürerek ilk insan kanını ilk cinayeti işleyen kişi oldu. iklima ile evlenmek isteyip de, bu da kendisine haram olunca bu evlilik konusu yüzünden kendi öz kardeşini öldürdü kabil ve ne yapacağını bilemiyordu da Allah bir kuş gönderip ölmüş kuşu gömdüğünü gösterdi bu sayede de Kabil Habil’i gömdü toprağa ilk gömülen insan Habil oldu.
     bunları bilmesem verdiğiniz videoyu izleyip yanlış bilgilere eksik bilgilere sahip olacaktım ama ben işin aslını biliyorum, orada o beyefendi neden bahsediyor ben gayet iyi biliyorum.

     • Elbette tartışmaya girmek değil asıl mesele, ama anlattığınız ve gerçek olduğunu iddia ettiğiniz Habil Kabil hikâyesi de malesef o şekilde değil. İslâmi hiç değil. Vazgeçin bu hurafelere inanmaktan. Bir kere hepsi Kur’an’a aykırı. Kaynağı yok. Ve en önemlisi de neredeyse tamamı İslâm öncesinde de varlar, bu Habil Kabil hikayesi dahil. Bir son not ne Kur’an’da ne de hadiste bu hikâyeler geçmez. Uydurulmuş. Rica ederim kendi iyiliğiniz için konuyu detaylı olarak tekrar bir inceleyin, ilgili bütün görüşleri ve kaynakları bir değerlendirin, eğer hâlâ aynı şekilde düşünmeye devam ederseniz ne diyebilirim ki, nasibiniz o kadarmış demek dışında. Ve evet daha fazlası tartışma adabına sığmaz. O yüzden artık yazmayacağım. Sabrınıza ve cevap verme inceliğinize teşekkür ederim.

 3. MAHRİ ülker iy merak etimeyin her an gele de biler yada tam ekisi hec gelimeyede biler iy coq şükür işallah geler her şeye kedisi ayidiniq getirer.

 4. Selamlar…
  Ilk kez yazyorum buraya
  Yalnishmiyosam Ulkerin en iyi arkadashi sude..
  Ve diger tatli arkadashlari
  Ulker nerde??? Bileniniz varmi???
  Shakadan Muge anliya vermishtim onu..ama cidden yok…taam 1 ay oldu ..1 aydan gechti bile..
  Ben kacar..bilen varsa soylesin
  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  • Merhaba Mahri, Ülker’in babası hastaydı, biraz olsun iyi olduğunu söyledi, bir daha da kendisinden haber alamadık, bizde merak ediyoruz Ülkeri inşallah iyidir.

 5. Alinim canim allah sana nasizib etisin iy kecidi hala yoruqunum.Bada sizi her daqa düşünürdüm bir daqa bile qailimdan ciqmadiniz bidi bu ayiriliq hebinizi qocaman öpyorum…….

 6. Evet canim benim yazim bitirimeden gedi. Sizeri coq özlemişim bitanelerim aritiq bidi getimeler valan yoq allah hebinize nasib etisin abla qarideş abi düyünü beni alarisiniz coq zor bir şey ama coq gözel. Aritiq sizileyim sizona kadar tabiki.

  • Sürecin canim hos geldin .Nasilsin . Duyun nasıldı . Inanirmisin bilmem bu sabah seni dusundum . Sitenin ablasını duyunu olduda niye gelmiyor diye . Ama şimdi burdasin .bizde seni ozlemisyik

   • Aylincim dunki yazdigini şimdi okudum omerin aleve bagirma sahnesi resmen gozumde canlandi ne guzel anlatmişsin oyle o buyuk yilana bagirilmasi cok sevindirmiş seni:))

    • Lale hemde ne sevinmeydi ,nasıl sevindigimi anlatamam . Ben nasıl sevindigimi yaziyim ,sen anlarsın . Bak şimdi hayal et “ışte bu ışte bu” diye bağırıyorum kahkahalarla ve zipliyor . Valley o sahnenin tatini baska nasil cikarmak olur bilmiyorum

 7. Asyacım, o küçücük Tombiş elline ve parmağındaki yüzüğüne bayıldım ben senin prenses Asya.

 8. kizlar bence Omer bu sefer doru bir wey yadi Alev cadisina boyle iwte Alev demiwdim Mehtabdan sonra vaxt sana geleceyini iyi yapdi Hilmi Yilmazda oturtdu seni yerine

 9. Salam canarim nasilisiniz sizi o qadar özledim ki bir biliseniz aqilim kalibim her zaman sizin yanizdayidi.Biraz qafami dileyiridim tuyuden sora coq yorulmuşdm ş

 10. AŞK dizisine ne oldu… bu ireçliği dizi diye servis ediyorsunuz haftalardır.. hiç utanmıyormusunuz acaba çocuk oynamaz artık bu diziyi. koskoca ömer kervancıoğlunun düştüğü haller asya meşkul ediyor bu bölümüde mahllaya bağlayamadılar. çünkü dizi nasıl uzatılır. alevle cevriyenin ireç gülmeleriyle zırlamalrıylai şükranın susmayan cenesiyle. korayın yasemin işiyle yada mafya mehtabın hilminin ireş tehtitlariyle..yada kacrma eve bobba yerleştirme . telefonda ergen gibi ömer zehrayı mesajlaştırarak çok güzel bölümler bitirilir. değilmi atilla cengiz nazmiye yılmaz kalıbınızdan utanın gerci sizde utanmada kalmamıştır utanan insan yorumları okur ya dizinin konularına döner yada def olup gider bunlarınar damrları kırılmı ekipce. ya değilse alevin ireçliiiiiiiiiiklerini haftalardır ekrana niye daysınlar yada ömere neden musallaet etsinler ömerin yatğına yatırmalr.soysuzlar… koskoca ömer kervancıoğlunun caresizlğini izledik. çünkü ömerin aklı yok o iş adamı değil nasıl şirket yönetiyor acaba??? başkalrının aklıyla ömer haraket etti bir sezon boyu.ayşe hadi abiii.asya hadi dayyyııı. mert hadi ömerr..demir hadi ömmerr cevriye hadi czehra… ulan aciz insanlar siz şimdiye kadar başkalarının aklıyla haraket etmmişsiniz. ömer zehradan ne istediniz onlar diznin boşrol oyuncusu. ve ilk bölümler harika ömer kndisi gidipevlenme teklifi etmedimi.zehraya. neyin kafasını yaşıyorsunuz. ilk yazdığınız seneryoyu unuttunuzmu???? ömer ve zehrayı dizde yetersiz be pasif gösteriyorsunuz. anlamış değilim neyse def olup giceksiniz…. ömer zehrada kurtulaçak.. yapmaçok bölümlerle zezonu getirdiniz ömer zehra adı altındaa.oda toplasan
  ömer zehra sahneleri sahneleri 2 saat tutmaz bile dizyi melkul eden şahısların ireç kötülüklerini izlediz mehtap hilmi alev beton cevriye sükranın salimin bitmek bilmeyen sonunları ve şimdide sahalara fikret iniyor öylemi atilla bey bu diz gündüz kuşağı ve baynlar izliyor siz af edersinizde hatl ediyorsunuz konusunda giden diziyi. bu diznin konuları nerde ömeri annesi zehranın ailesi alev kim korayın annesine ne olmuş. biz bu konuları beklerken alevi ve ireçliklerini izledik malesef TRT DEVLET KANLINDA. dmin kardeşim dizde ban örnek gösterilecek birtane konu gösterin yad karakter. ne oldu bizim dizimize bütün kadın karakterler bozuldu ekrak kötülük kokuyor edep adaba dair konu yok. yada çocuklarımıza eğitiçi öğretiçi büyüklere saygı yada kapı çalınmadan başkasının odasına dalınmaz. cevriye gibi ortalıkta dolanılmaz. misafir misafirliğini bilir yada sesi yikselerek bir kadı konuşmaz ekran böyle basit sahnelerle kirletilmez. güzel konular getirin ekrana kapı çalınmadan içeri girilmer misafirliğinde bir sonu var büyüklere saygı. namza kılan insanlar olmalı dizde kirat okyan yada sahabelerin hayatını asyaya örnek görteren. 7 güzel adamda olduğu gibi. ireç pinokyo masallarını değil. değişmi nazmiye yılmaz trt kanalındı yıllarca biz ireç masallarla büyüdük… bu ireç seneryolarla insanlar rahatsız edilmez.bir şey yok ekranda bize örnek insanlar lazım örnek dizler ekradada olsa bu dizyi milyonlar izliyor ve ülkeler. biz ülkemizi böylemi temsil ediyoruz bizm insanlarımız bu kadar kötü ve alev gibi saplantılımı neyse saymakla bit mez ireç seneryolar umarınm foks tv ye düşer siniz istediğinn kadar ekran kirletim at koşturursunuz ireç yazı odası ve ailla cengiz nazmiye yılmaz ırmak cengel emin olun sizn ireç seneryolarınız ve dizmizi nasıl dibe cektiğinizi utumuyacağız…

 11. Oh be sonunda alev omerden çoktan duymalı sözleri duydu. Yüzsüz yılan hala ben bunu hak etmedim diyor. Bu gün zehrada izleyicilerin çok tartıştığı sorunun neden alevin haddini bildirmiyor sorusunun cevabını verdi. Çünkü kendinin gercekden kervencioglu soyadına sahip olmadigini duyurdu. Eğer sahip olursa aleve nasıl bir cevap verirdi çok merak ediyorum.
  Ortada bir bebek yok ama isim kavgası var. Bunlar çok iyi anne baba olacaklar inşallah .
  Bu kere alevin haddini bildirmese omer valla bu kadarida pes senarist diyecem

  • Bu saatten sonra Alev ağzını açamaz ki Zehra ya karşı açsın da görsün anyayı konyayı Ömer neler yapar Alev’e.
   Zehra hala kendini Zehra Kaya olarak görüyor ama o sözleri işiten yine kendisi canı yanan da gözleri dolanda. ister kervancıoğlu olsun ister kaya, Zehra o sözleri duydu canı çok yandı.
   Ömer den çok iyi bir baba olur. Zehra da iyi bir anne. ama Ömer’in çocuğu çok şanslı olacak öyle iyi bir babası olduğu için.

 12. Dünkü bölümden sonra anladim hayat güzelmiş . Omer çok guzel savundu karısını. Ne yalan söyleyim Bu konuda Zehraya kizmasida hosuma getdi . Zehranin kendisini müdafa etmesini istiyor . Ona yapılan hakarete dayanamıyor. Zehrada onun kızgınlığı bana diyil Zehra Kervanciogulan dedi ve Ömer bunu bozuldu . Omere bazen o sözleşmeyi unutuyor ve Zehra her defasında ona hatırlatıyor . Bana gore odadaki sogukluklari bunu içindi ve bide çocuğun ismi konusunda anlasmamaqda bunu üzerine eklendi . Bu arada bir seferinde canlı yayında Hazal ben çocuğumun adını Duru koyacağım deimisdi . Ekransa Meric koyacağım demisdi ,kız yada oglan fark etmez . Bu arada Omere ,Zehraya çok guzel yakıştı çocuk .ama Omer bey çocuğu öyle tutmazlar ,oyle tutulan çocuktan çocuk olmaz boynu kırılır çocuğun. Zehra Omerin daha önce evlenme teklif etmemesine hafiften sevindi. Omerde sordu ,ama Zehra geçiştirdi sanırım bunu Yener konusundan korktuğu için geçiştirdi .Zehra deseydi Yener bana evlenme teklifi etmişti Hem Omerin kıskanç tavırları başlayacaktı ,hemde Zehra kendisi de kötü olacaktı . Zehranin kurduğu hikaye benim onlar için kurduğum hikayeye yakındı . Zehra biraz sene uysun hikaye bulalım dedi ama Omer hayır bu iyi dedi ,sanırım kendisi de oyle bir evlilik teklifi hayal ediyordu ,yani kendisi de o tür seylerden hoşlanıyor ve Zehra fikrini söyledikten sonra Tam oyle olsun dedi ama bu bana iki manalı gibi geldi . Yani şimdi hem hikaye öyle olsun dedi ,hemde gelecekte bu teklifi yapacaksa not aldı ve oyle olsun dedi . Bide Zehraya bakın gülümsemeso böyle bir niyeti olduğunu hafifden caktirdi Bu arada akşam Erkanı rüyamda gormustum . Erkan denize bakıyordu dalmıştı bende onun yanına gittim ,beni gorunce gulmsedi bende ona .ve a a a a uyandim uykudan . Keski biraz daha artık uyusaydim. Neyse bölümün sonu yine muhteşem bitti . Inşallah bu sefer Alevin yaptıkları ortpas edilmez . Omer ona inanmaz

  • Alev’e inanmaz bence Ömer, bu kez yapmaz o kadar yaşadıklarından sonra, Hilmi Yılmaz’la bağlantısını anlar bence Ömer anlamalı. yoksa Hilmi bu kadar bilgiyi kimden nereden alsın, mantıklı düşününce, Alev’i de onunla görünce taşları yerine düzgünce oturtur herhalde Ömer. ve görür ki işin ucu Hilmi ye çıkıyor. Ömer bunu anlamaz ise çok ayıp. bence anlayacak ve Alev’e karşı tavrını koyacak.

   • Insallah canim anlar alevin pis işlerini .anlamasada ben gelirim Turkiye ye Omerin gozlrrini acirim sonra donerim . Gerci Omeri gordukden sonra donermiyim onu bilmiyorum . Ama Zehrayla Omeri bir araya getiririm .

    • Sen Türkiye’ye geleceksin, Ömer’i göreceksin dönmek biraz zor olacaktır senin için. Bolca resim çekinirsin, video çekersin o zaman belki gitmen kolay olur canım benim.

 13. Gunaydin.Asli eline saglik.Ben ilk kez dizinin bu bolumunden mutlu oldum alevin yaptiklari bile umrumda olmadi.Oyuncak bebek olayina o kadar guldumki, her seyi unutdum mehtabi gorduyumde bile sinirlenmedim.Kaski alev hilmiye zehrayi neden olduremedin diye sorsa omerde bunu duysa.Alev o zaman sonunu getirir gerci alevin sonu gelmez yine olsun

  • Günaydın canım, oyuncak bebek, gerçek bebeğin bir provasıydı, çok güzeldi, Asya prensesimiz sağolsun ne varsa onda var. sadece orada Asya ilk kez Zehra ablası ile dayısının kavgasına şahit oldu. biraz üzüldü, etkilendi onları daha önce hiç böyle görmemişti Asya. Sonrada bebeği bahane ederek kendisi masal istedi ve uyudu çok güzel bir sahneydi:)
   Alev bu buluşma ile Müzeyyen anneyi yolda bırakmakla Ömer’in gözünde kendi sonunu çoktan getirdi bence.

 14. Zehraya bagirip omerden niye ozur diliyor alev cadisi, omerin laflarindan hemen kurtulmanin yolunuda bulmuş buyuk yilan. Şahen ben onumizdeki hafta alev yine bir yolunu bulur kurtulur diye duşuniyor. Yalan entrika bol alevde, omerde saf ya karisi gibi o da hemen inanir buyuk yilana.

  • Alev cadısı bu işte, aklı sıra Ömer’in gözüne girmeye çalışıyor ondan özür dileyerek de, Ömer’in orada taşı yerine ustalıkla koyması gerekirdi, Alev’in Zehra dan özür dilemesini istemeliydi o an Ömer ama yapmadı. neden yapmadı bilmiyorum?
   Bence Ömer Alevden şüphelenir, inanmış gibi yapsa da Alev’in söylediklerine, Hilmi ile onu görmüş olması bunun telafisi yok o adam yüzünden az daha Zehra ile ölüyordu Ömer bunu bile bile Alev’in yalanına inanmaz. sadece inanmış gibi yapar. Bu saatten sonra temkinli hareket eder bence Ömer.

   • Canim hos geldin. Seni burda görmek çok guzel . Nasılsın. Şimdi daha iyisindir insallah . Gerçekten seni ve yorumlarını çok ozlemisdim

    • Hoş buldum bir tanem, iyi diyelim iyi olsun inşallah. bende sizleri çok özledim. hayat biran durdu sanki ama hayat devam ediyor, edecekte.

   • Aslicim seni her gun aramizda gormek guzel duygu. Farketdinmi bilmem ama senin yoklugunda kimse analizin icindeki resimlere yorum yazmiyorlar ben dahil. Ben senin resimlerle ilgili fikirlerinide okumaya alişmişim. Calişiyoruz resimi cok guzel degilmi. Erkan mericin telefonunda hazal kaya ile cekilmiş selfiler baya toplanmişdir. Erkan meric tatilde bol bol hazala bakmak icin cekiyor sanirim o resimleri:))

    • Teşekkür ederim Lalecim sana şuan sarılmayı öyle çok isterdim ki, sen sarıldığımı düşün:)
     Resimlerle bağım benim en başından beri var, hastalanınca resimde görmez oldu gözüm.
     o havuz resmi diğer resimler gibi çok güzel. Her anı ölümsüzleştirmek güzel. iş bitince o resimlere bakıp o güzel günleri hatırlamak güzel olacaktır her ikisi içinde.
     ben hep havuz resmi görünce aklıma Ömer Zehra yı havuzdan kurtaracağı sahne geliyor, ardından da yüzme öğretsin istiyorum.

 15. Hayirli sabahlar,Aslicim.Kamil bir yazi.Aferin.Hele o siyah yazilara heyran kaldim.Hem sade,hem hikmet dolu.Yureyine saglik.Acil sifalar dileyi ile.Allaha emanet ol,kizim.

    • Hoş buldum, Hayatcım, inşallah canım hep sizlerle kalırım, burdan başka yerde yokum zaten benim bir evim de burası artık, bende sizleri çok özledim.