Adını Sen Koy 164. Bölüm Analizi 4 Mayıs Özeti

İyiliğe İyilik Her Kişinin Karı. Kötülüğe İyilik Er Kişinin Karı. Eğer Sizi Üzen Kişilere Hala Selam Verebiliyorsanız, Bu Vicdanınızın Sadakasıdır.

Zehra, Alev’i konağın bahçe içerisindeki bodrumunda buldu, elini, kolunu çözdü. Ağzındaki bandı açtı. Alev Ömer deyince de, Ömer çoktan Alev’i kurtarmaya adamların verdiği adrese gitmişti bile. Ömer keskin nişancının hedefinde.

Ömer arabadan inmiş, arabanın diğer tarafına geçip para çantasını ayarlıyordu ki, Zehra Ömer’i aradı. Alev’in konağın bodrumunda olduğunu elleri kolları bağlı, yarası yok ama biran önce gelsen iyi olur dediğin de, Ömer evdekiler onu öyle görmesin geliyorum beni bekleyin dedi konağın yolunu tuttu.

Hilmi’nin adamı da vuramadı ve hemen Hilmi aradı haber verdi. Hilmi de Alev’i bulduklarını yoksa Ömer’in asla Alev’i almadan gitmeyeceğini söyledi.

Telefondan sonra da kendi kendine konuşuyor Hilmi, bu seferde kurtuldun ama bu son olacak son diyor. Sen Azrail misin Hilmi ne o?  bırak kendi işine bak uğraşma Ömer ile.

Hilmi bir kere daha istediğini elde edemedi. Ne oldu Hilmi çakalı atıp tutuyordun. Ufaktan yürü de ense traşını görelim. Öyle kolay değil bir insanın hele de iyi bir insanın canını almak.

Üzülme can, doğruysan zarar gördüm deme bil ki iyiler mutlaka kazanır. İyilikten şaşmamalı insan, çünkü; Allah’ın iyi insanlar için hep güzel planları vardır.  Görelim Mevlam neyler neyler ise güzel eyler.

Zehra da Alev’in başında onu sakinleştirmeye, moral vermeye çalışıyor.

Cevriye hala da spordan gelmiş mutfakta su içerken, taze pastaları görünce bana da günah diye isyan bayrağını çekti halamız. Hediye ablaya, nefsim diyor ki; diyeti bırak, diyeti bırak, ye şunlardan diye deyince, siz su için diye su doldurdu bardağına Hediye abla Halamıza.

Hani sen azimliydin, kararlıydın halacım? Küçücük bir pastaya mı yenilip diyeti bırakacaksın. Hem bana sana söyleyeyim sen baya verdin gibi geliyor bana, ha gayret vazgeçmek, pes etmek yok. İncecik, olacaksın istediğin her türlü kıyafetleri gönlünce giyeceksin. Onlardan daha önemlisi daha sağlıklı olacaksın ha gayret halacım. Yoksa Alev’in ağzına sakız olmak var işin ucunda haberin olsun.  

Koraaaayyy sen ne yapıyorsun aklım gidiyordu az kalsın, o makinanın başına uykulu nasıl geçersin sen? Ya elini, kolunu kesseydin değermiydi ?  yaptığın bu uykusuz o makinanın başına geçmek hiç doğru bir davranış değil, bir daha görmeyeceğim kötü kızarım sana, hatta gelir kulaklarını çekerim. Canından kıymetlimi güzel kardeşim.

Salim amca da fark etti de makinayı durdurdu ve Koray’ı oturttu konuştu, gece neden uyumadığını sorunca. Koray da olanları anlattı. Leyla ablasının ek iş ayarladığı gece ona çalıştığını söyledi.

Salim amcada anlayışla karşıladı. Allah yardımcın olsun, çaban takdire şayan dedi ama bu işin de nedenli tehlikeli olduğunu anlattı. sakat kalma ihtimalinden bahsetti onun iyiliği için dinlenmesi gerektiğini bu işin dinlenilmeden yapılmayacağını anlattı. ve dinlenmesi için eve gönderdi. Anlayışlı Salim amcam benim.

Koraycım, önce can sağlığı, can güvenliği sonra iş anlaştık mı? sen akıllı bir bireysin bir daha böyle bir hata yapmayacaksın inşallah.

Ömer sonunda konağa geldi. Arabasından iner inmez, yürümeden, en kestirmeden koşarak, önüne çıkan engellerden atlaya, zıplaya, bodruma indi. Alev’i gördü. Korkma geçti, kim getirdi seni buraya dese de cevap alamadı. Ömer sen güvenlik kameralarından baksana ne soruyorsun Alev’e?

Ömer, Mert’i aradı yardım istedi, konak bahçesinde olduklarını içeri girmek içinde ev halkını oyalamasını istedi.

Mert de Hediye ablanın o an getirdiği kahveyi bahane ederek evdekileri salondan balkona aldı.

Ömer ve Zehra da Alev’i o bodrumdan çıkardı. Ama ben söylemeden edemeyeceğim, koskocaman konağın bodrumu ne kadar kötü berbattı öyle. Hiç konakla alakası yok. Eski konağın bodrumu da öyleydi. Bütün konakların bodrumlarımı böyle olur?

Benim öyle bir konağım olacak, öyle pis bodrumum olacak hayatta imkansız öyle bir şeyin olması. İnsan bir boya badana yaptırır. Ne o eski bir yatak at gitsin. Alev’e yakıştı da, o konağa o bodrum yakışmadı. Bodrum desen bodrum değil, ardiye desen hiç değil. Oranın elden geçmesi lazım hem de acil olarak.

Ömer Alev’i kendi yatağına yatırdı, Zehra da Alev’in odasından temiz kıyafet almaya gitti.

Oda da Alev ile başbaşa kalan Ömer’e, Alev; öleceğimi zannettim, sizi bir daha göremeyeceğimi zannettim dedi. Ömer de; 2 gündür bizde seni arıyorduk.

Alev, öyle bir yerdeydim ki, beni asla bulamayabilirdiniz deyince, Ömer; Zehra’nın seni bulması büyük bir şans dedi.

Onun için şans değil Ömer iyi bir ders ama nerde o akıl Alev de o dersi alsın. Kendisi o kadar kötülük etti, bildiği halde ne depodan, ne kuyudan Zehra yı kurtarmadı Alev. Etmedi hakaret kalmadı. Şimdi Zehra sayesinde hayatta bir teşekkür bile etmedi düşüncesiz Alev.

Zehra Alev’in kıyafetlerini alamadı. Çünkü; kül yutmaz Cevriye halaya yakalandı. Soruyor halamız, bir tuhaflık yok mu?  Kafa dinleme vesayire, bir aşk acısı da yok, aşkı yok ki, acısı olsun. Biriyle takıştı desem, o an halleder, yanına bırakır, yarına bırakmaz dedi.

Zehra da dinledi, bir şey varsa kendisi söyler herhalde dedi ve ben çalışıyordum da diyerek müsaade istedi odasına gitti Zehra. hala da kesin bir şey var kesin ben anlıyorum dedi.

Odaya geçince olanları anlattı Zehra ve şimdilik benim kıyafetlerimden giysen dediğinde, Ömer de onayladı iyi olur dedi. Alev ise, itiraz ediyor ben kimsenin kıyafetini giymem.

Büyük lokma ye, büyük konuşma Alev, hiçbir şansın yok sen Zehra’nın kıyafetlerinden birini giyeceksin el mahkum. Zehra’nın ocağına düştün.

Ömer de evdekileri şüphelendirmemiz gerek Alev deyince ses çıkaramadı Alev.

Zehra, Alev rahat etsin diye pijamalarından birini verecek pembe olanı ve Alevde giyecek. Şu çok konuşulan pijama gel bakalım sen ne menem şeymişsin öyle senin yüzünden kızılca kıyamet koptu ortalıkta.

Ömer pijamayı almaya gitti. Zehra da Alev’in banyoya gitmesi için yataktan kalkmasını yardımcı oldu. yardım etmek isteyen Zehra ya gerek yok dedi Alev. Huylu huyundan vazgeçmezmiş Alev de ondan.

Dağların yerini değiştireceğine inanın, insanların huylarını değiştireceğine hiçbir zaman inanmayın. Can çıkar huy çıkmazmış örnek; Alev ve Mehtap.

Ömer de, Zehra’nın pembe pijamasını getirdi. Zehra aynı adamlar değil mi? başkası olamaz deyince,

Ömer; Alev ile konuşalım anlarız dedi. Hala Alev’i düşünüyor Zehra.

Leyla ile teyzesi hem kendi işlerini yapıyor, hem de bir yandan konuşuyorlar. Aynı zamanda da Demirden Leyla ya mesajlar geliyor. Her gelen mesajda yüzü gülüyor Leyla’nın. Şükran teyzede fark ediyor bunu ve senin yüzünü güldüren neyse benim için tamamdır benden yana hiç endişen olmasın bunu böyle bil dedi.

Leyla da teyzesinin duymayacağı şekilde, dünyanın öbür ucuna gidecek olsam da mı? dedi. Leyla, Demir’in yanına gidiyor anlaşılan.

Sen gidince, Zehra ya kim arkadaşlık edecek Leyla en çok ona dokunacak. Ne zaman başı sıkışsa seni arıyor konuşuyordu. Neyse sağlık olsun. Sizde telefonda konuşursunuz artık.

Banyosunu yapmış, Zehra’nın pijamalarını giymiş, Ömer’in yatağında yatıyor Alev. Zehra da onun başında bir hasta bakıcı gibi yemesine dikkat etmesini söylüyor meyve suyunu biraz içip kalanını Zehra ya verdi ve Ömer geldi odaya daha iyi göründüğünü söyledi.

Alev boynunu bükünce de, Ömer gitti Alev’in yanına oturdu. Bu durumu atlatmak istiyorsan güçlü olmak zorundasın, bizde yanındayız, hepsi geçti diye moral verici bir konuşma yaptı Ömer.

Alev de doğruldu, ben daha önce böyle bir şey yaşamadım deyince, Ömer; zor olduğunu biliyorum, hepsi geçecek dedi. Alev de yaşadıklarını kolay kolay unutamayacağını söyledi.

Kendin ettin kendin buluyorsun Alev. Zehra ya yaşattıklarının yanında senin bu yaşadığın bir hiç bile. Bak Zehra sana ne diyor, o sana demez bari ben diyeyim; Geçmişte gönlümde açtığın yaramı sarmaya merhemin yok, Yalandan da olsa gönül alamaz mısın Alev?

Ömer Alev’e sen dinlen bizde birşeyler hazırlayalım dediğinde, Alev, Ömer’in eline yapıştı bırakmıyor, yalnız bırakma beni diye. Zehra da gördü bunu başıyla tamam dedi kendisine bakan Ömer’e.

Ömer Zehra ya baktı o ne derse o olacaktı. Zehra da tamam sen kal, ben hazırlarım dedi. Ömer de Alev’in yanına oturdu. Odada yiyeceğimizi söylersin masa da bizi beklemesinler dedi.

Zehra o kadar badire atlattı, bir günde şu yatakta yatamadı, Ömer başını böyle beklemedi Zehra’nın elini tutmadı öyle. Ne Alevmiş yarabbim ya. Sanki beline bomba bağlanan ölümlerden dönen Zehra değil de Alev.

Ömer Alev’in üstüne bir pike ile örttü. Ardından da telefonunu bahçede bulduk nasıl düşürdüğünü hatırlıyormusun diyerek. O telefonun içine bakmadın ya Ömer ne diyeyim ne olasın Ömer.

Teyzesini aramasını söyledi Ömer, Alev de aradı teyzesini ve sesini duyunca çok mutlu oldu Müzeyyen anne.  Ardından da Hilmi Alev’i aradı açmadı Alev telefonu.

Hilmi adamına, Ömer ölene kadar hiç birinize rahat yok dedi.

O zaman baştan sana rahat yok geçmiş olsun Hilmi uğraş dur öldüremeyeceksin Ömer’i onun ölümü senin elinden olmayacak. Hem sen kimsin ki birinin ölmesine vede yaşamasına karar verme hakkını kendinde buluyorsun? Buna ancak Allah karar verir.

Gece olmuş, Alev uyumuş Ömer de çalışma odasına geçecek. Uykusu gelirse orada kestirecekti. Alev kabus gördü, sayıkladı. Bunu Ömer de Zehra da gördü.

Zehra da Ömer de Alevden daha zor günler geçirdiler, bir kere kabus görmediler.

Zehra da oda da Alev ile kaldı. O hakkında çok konuşulan pijamada öyle çok konuşulduğu kadar yokmuş. Altlı üstlü bir penye pembe renkli sıradan bir pijama işte. Zehra sen o pijamayı daha sonra sakın giyme hayrına birine ver gitsin olur mu güzel kardeşim.

Ömer çalışma odasında uykusu yok, Zehra yı eşini düşünüyor. Önce aramak istedi vazgeçti. Sonra mesaj attı. Uyudun mu diye hayır cevabından sonra Alev nasıl diye sorsa da, Ömer’in asıl merak ettiği Zehraydı ve sen ? dedi arkası geldi. Bu mesajlaşmanın

Zehra, Ömer’e sen neden uyumadın diye sorunca mesajda, Ömer’in yüzünde güller açtı. Yüzyüze bu kadar rahat konuşamıyorlardı. Tadını çıkardı Ömer. Yakışır paşama eşiyle mesajlaşıyor ne güzel ve mutlu huzurlu daha ne olsun Ömer’in de istediği aile ortamı bu işte. Huzurla yüzünü gülümseten bir eş Allah ayırmasın sizi.

Ömer; uykum kaçtı diyor, küçük yaramaz çocuklar gibi, gelecek cevabı da merak ediyor.

Zehra; ama uyuman lazım. Ömer; seninde. Zehra; ben gündüzde dinlenebilirim, senin böyle bir şansın yok. Dün gece de hiç uyumadın. Bu gece bari uyu.

Ömer; tamam uyuyorum iyi geceler dedi. Zehra da iyi geceler dedi. Mesajlaşma bitti.

Ömer de Zehra da huzurlular ne kadar mutlular.  Sabah olduğunda her ikisi de erkenden uyandılar. Alev uyuyor. Koridorda karşılaşan Ömer ve Zehra birbirine günaydın dedi. Ömer Zehra ya bir şey söyleyecekti vazgeçti.

Acaba Ömer sen Zehra ya Alev için yaptıklarından dolayı teşekkür mü edecektin? Ne dersin paşam. Kimse Zehra ya bu Alev konusunda yaptıklarından dolayı bir teşekkür etmedi.

Zehra odaya kahvaltı tepsisi hazırlayıp getirdi Alev pek bir şey yemedi Ömer sandviç yemesi için çok lezzetli dese de yemedi Alev.

Ömer konuşmak istedi Alevle ve Alev bunu kimin yaptığını bilmiyorum diyerek yalan söyledi. Ömer polise de bildirmek lazım dediğinde, Alev itiraz etti. Kimse bilmesin istiyor Alev Hilmi den korktuğu için.

Ve Ömer, tamam sen nasıl istersen, biraz toparlan evdekilere de görün dedi. Zehra da sen dinlen bizde içeri geçelim dedi. Çıktılar odadan.

Alev de bu söze çok içerledi biz ne demek? diyor.  Alev onlar eşler ve Ömer de Zehra da benlik olayını çoktan aşıp BİZ oldular.  Sen, ben ne oluyorum diyorsun ya, sen dış kapının dış mandalısın onlar için artık. Sen eşler arasına girmekten vazgeç Alev.  

Alev, Zehra’nın parfümlerin kokusuna bakıyor, varoş gülü demeye başladı yine ağzının ortasına vuracaksın bir tane o olacak. Elime yazık değmezsin Alev.

Zehra da odaya elinde bitki çayı ile geldi gördü istersen kullanabilirsin diyor. Çok iyi niyetlisin Zehra.

Buyura buyur halam hoş geldin, o nasıl bir odaya giriştir. Önce bir kapıyı çalaydın halam yol geçen hanı sanki oda değilde. Neyse girdin gördün Alev burada işte.

Siz birkaç gündür bir işler çeviriyorsunuz anlatın bakalım bana dedi. Zehra bir şey bulamayınca, Alev; rahatsız olduğunu evdekilerin üzülmemesi içinde böyle bir yola başvurduk dedi. (Koskoca konakta yer yerinden oynasa kimsenin ruhu duymuyor ya neyse)

Cevriye halada; Alev’e sen hastalandın ve sana su damlası bakıyor öylemi dedi. Aynen öyle Cevriye hala.

Ömer geldi halayı koltukta otururken bizimkileri de ayakta görünce şaşırdı.

Halamızda, bana öyle şaşkın şaşkın bakma kimseye bir şey anlatmayacağım. Böyle bir melek gibi bir eşin olduğu için, bu kadar gönlü geniş, merhametli insanla evlendiğin için otur kalk Allah’a şükret dedi.

Çok doğru dedi halamız Zehra’nın yaptığını herkes öyle kolay kolay yapamaz, o bir melek

Bunu herkese anlatacağım dedi. Bu insan değil gökten inmiş bir melek, o kadar şanslısın maşallah dedi.

Ömer de, bu durumdan kimsenin haberi olmasın dedi o da kimseye bir şey söylemeyeceğini söyledi ve odadan çıktı.

Ömer duy halanın dediklerini de eşini bu Alev’e ezdirme artık.

Zehra da Alev’in içmediği bitki çayını Ömer’e sen içmek ister misin diye sordu. Ömer de seve seve içti. Oh canıma değsin hasedinden çatla Alev.

Alev de üstünü giymiş salona geldi. Herkes ona nerelerde olduğunu sordu oda yalanlarını saydı durdu. Hilmi den de telefon gelince ona olan kızgınlığını öfkesini, Zehra dan çıkardı.

Zehra, koridorda karşılaştığı Alev’e, iyi niyetle Müzeyyen hanım seni görünce ne kadar çok sevinmiştir dedi. Söylediği söz sadece bu başka bir şey demedi Zehra.

Ama Alev, açtı ağzını yumdu gözünü, numara yapmayı bırak artık, herkesi kandırabilirsin ama beni asla, senin o ucuz numaraların bana sökmez anladın mı? ben senin nasıl sinsi bir yılan olduğunu biliyorum dedi.

Ve bu konuşmayı Ömer duydu. Çok iyi oldu bu şu Alev’e iyi bir ders ver Ömer. Alev’in Zehra’nın onca yaptığı iyiliğine karşılık teşekkürü bu anlaşılan.

Sen Hiçbir Karşılık Beklemeden İyilik Yapar Denize Atarsın Balık Bilmez İse Halik Bilir. Sen üzülme Zehra, Allah Alev’e gereken cezasını verir.

 

 

Adını Sen Koy 164. Bölüm Analizi 4 Mayıs Özeti (28 Yorum)

 1. sezon finaliymis sevindim,final yok,bu dizi 2-3 sene daha gider,hazal subasi,gercekten su gibi duru ve güzell,hazal dizi liginde sampiyon olur

 2. yönetmen ve yazı odası nazmiye yılmaz edep yoksunu insanlar siz müslüman değilmisiniz Rabbim 4 duvarı ne diye yaratmış? alışkanlık haline geldi dizde kapı çalmmama bıktık ayşenin cevriyenin asyanın kapı çalmadan dalmalarından şeytan gici cevriyenin heryerden cıkmalarından edepsizce car car cıkan ireç sesinden ve harekelerinden ve heryerde gözü var çıkmalarından evin içinde ne kadar gereksiz insan var gelen gitmiyor yakınd mahallede taşınır konaga mertle cevriyenin misafirliği ne zaman bitecek çat kapı içeri girmekten ayşe ne zaman vazgececek. ekranda gözümüze kötülüğü dayayana kadar insanların özelinin olduğu kapının 3 kez vurulduğunu ses gelmiyorsa grilmemesi gerektiğini öğretin insanlara bizi kadınlarımız meçmur kalmadıkca konuşmaz misafirliğini bilir cevriye gibi hadsiz değildir. atilla bey birza aile yapısını işlesin dizde… atilla beyin seneryosu yok cevriyenin cenesiyle alev mehtan şükran konulara dokunmadam ömer zehrayı yapmacık mesajlaşmalarıyla bölüm dolduracak adi insanlar. ömer zeyra yı konuşturmaktan açiz insanlar kim inanır sizin bu yapmacık seneryolarınıza oturup kendiniz izleyin zehrada gidiyormuş iyi seyirler size..

 3. Ortalığı karıştıran şu pijama. Hiç söylendiği gibi olmadı. Baya diziyi karalamayı çok seviyorlar neden acaba

  • Gecenlerde resol beyde deediyi gibi izleyicinin tepkisi ve yapim sirketine trt nin baskisi yuzonden konuno deyistirib geriye adim attitmislar , bono resol bey de yazmisdi.neden inanmiyosun?

   • Yine alev bu ne yapacagi belli olmaz aksami sabirsizlikla bekliyorum alev ne artistlik yapacak kendini omere acindiracak.Benim anlamadigim bir sey var alev surekli zehraya kucuk yilan diyor.Alev icin boyuk yilan kim acaba? Ayse desem onun aleve ne kotuluyu deydi ki. Eski bolumlerde alev bir kez soylemisdi eskiden omerin yaninda ayse vardi simdide bu varos gulu cikti.Once esim eve geldiyinde zehra omeri soruyordu ne oldu bunlar diye. Simdi geldiyinde ilk sorusu: alev yine ne yapti? Dizini izlemeyen adam bile alevin ne yaptigini dusunuyor.simdi gorun biz ne haldeyiz alev yuzunden her bolum

    • Alev ileri gettikce ozuno bitirmaya cabalayir.bi insan emelleri yuzonden hic kimse ozune bile bakmaya regbet itmiyursa o insana olom her seyden onemlidir , bakin aleve kim ilgileniyur , (hilmi ylmaz ) omer bile alevin yuzone bakmiyur zehra , ayse, cevriye, nihat , demir , mert bonlar hic biri alevle ilgilenmiyur bondan boyuk hosran olabilirmi? Hem alevin yaptiklari bomerank gibi ozone donuyur ve alev kendini kandiriyur bondanda buyuk derbe olamaz , yani insanin kendini kandirmasi cok boyuk hosran

     • Çok haklısınız ir bey insan kendi kendini aldatıcı yavaş yavaş kendini öldürüyor gibi yalandan kendini umutlandıran bir gün kazanicam diye aldatmak kendini alev de aynısını yapıyor zaten

 4. Bu bolumde yinede alev pisliğini izlemek zorunda kaldik ya bu pislik hiç mi duzulelmiyecek. Zehracim sende suna birazacik ağzının payını versene kıymet bilmeyen pislik. Içindeki o kadar kötülükle nasıl yaşıyor. Yastığa başını koyduğunda nasıl rahat uyuyabiliyor. Bu kadar kotulik valla görmedim ben hala . Alev bir teşekkür eder hayatını kurtardığı için zehraya diye dusunmustum o teşekküri birakda hirsini zehra dan çıkaracak.
  Bu bolumde sevdiğim bir kaç sahne oldu. Biri zehrayla omerin mesaclasmasi çok tatliydi. Yeni sevgili gibiler.
  Cevriye hanım doğru söze ne denir ya haklısın omerin yatyp tutup dua etmesi gerekiyor. Öyle bir meleğe sahipki kendisine kotulik yapanlaryn bile iyilini düşünüyor. Kıymetini bil omercim böyle esin olduğu için . Biraz inatci ama olsun sen onun inatini da cekersin de kirarsinda seviyorsun sonuçta .
  Ooooohhhh alev hadi cevap ver bakalım. Ömer Kervencioğlunun karısıyla nasıl konusmali bileceksin artik. Haddini bil

 5. Aslicim analizin sonunda yazi yaziyorsun ya sim siyah 5 mayis analizinde o yazinin yerine ARKADASLAR BEN IYIYIM diye yazdigin yaziyi gorursem cok mutlu olurum. Seni merak ediyorum.

  • canım Lalecim benim, ben iyiyim canım sen içini ferah tut analizler geldiğine göre için hep rahat olsun benim yüzümden üzülmeni istemem hep mutlu ol yüzün gülsün Lalecim.

   • Biz senin bize cevap yazmana alişmişiz. Senin varligin beni sakinleşdiriyor yoksa alev cadisi dayanilir gibi degil, senin guzel sozlerin omer ve zehra icin yazdiklarin, alevin cezasini bulucagina dair umutlarin diziyi izlememe sebep oluyor. Iyileşmene sevindim canim, dahada iyi olman icin dua ediyorum. Kendine iyi bak opdum Aslim.

    • Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun Lalecim benim öpüyorum seni. her şey daha iyi ve daha güzel olacak inşallah:)

 6. Arkadaşlar öncelikle benden hepinize bir tebrik gelsin . Hepimizin gözü aydın .Zehranin telefonunda Zorba gitmiş Omer Kervancioglu yazılmış . Boyuk bir ireleyis.
  Şimdi bölümde sahne sahne aklima hangi fikirler geldi onları yazacagim .
  Ilk sahne Zehra Alevi buluyor ve hemen Omeri araıyor geri dönmesi için – düşündüm ne guzel Zehra hem Alevin hemde Omerin kurtarıcısı . Düşündüm en azından alev birazda olsun mineet duyar Zehraya yene inanmıyor bu dusunduyume . Sağ olsun Alevde bolum boyu beni yaniltmayi başardı . Omer geldi Alevi eve getirdiler Kendi odalarına . Beyinimde gerilimler başladı sonra dedim ki olsun kendi odasında alevi göre bilirlerdi .yeni ihtiyatlı olmaları lazım . Sonra Zehra benim pirjamalarimi getir dedi sinirlendim .sonra insanlık hali dedim . Ama Zehra sen sonra o pirjamalari yakarsin . Bu arada Omer karısının pirjamalarimi hepsini de biliyormuş . Zehrayi Aleve hambal yaptılar bunada tahhamul etdim insanlık hali dedim . Bende , düşman olsa kötü durumda olsa yardım ederim ama bu kadarda diyil .beni sinirlendiren alevin yaptığı muamelleler. Geçtik gece yatma sahnelerine . Omer uyayamiyor Zehrayi düşünüyor aramak istedi vaz geçti .dusunceli adam .mesaj yazdi mesajlasmaya başladılar – ay bunlar artık flört etmeye başlamışlar dedim. Hele Zehranin telefonunda Zorba yerinne Omer kervancioglu gördüm ve Omerin mesajlasirken yüzündeki gülümseme sinirimi aldı götürdü. Sabah oldu Zehra ve Ömer uyandı ve koridorda karşılaştılar . Ömer Zehraya birey söylemek istedi Zehranin ellerine baktdi utandığını fark etdi ,artik Zehraninin her halini biliyor ,ve ne soyluyecedise vaz geçti ve arkadan Zehraya baktı Zehrada Ona ,Omer çekildi .bu sahnelerde benden mutlusu yok . Sonra Cevriye hala odaya daldı hop .Cevrya hala evli çiftin odasına böyle dalinirmi ,belki Omer karısını opuyorduu diye dusundum . Sonra Omer geldi Cevriye halayi Gordu. Ağzına sağlık Cevriye hala söyle ya söyle Omere Zehrayi ov . Ne iyi dalmissin bu odaya sen . Omer bu kadar Cevriy halanin ovmesinden sonra Tam tam demezmi .orda Omere terlik firlatasim geldi . Tam nedeir ya tam nedir .şu Alev cadsinin yanında deseydin sende evet Cevriye hala öyledir benim karım deseydin ya . Onlar sizi gerçek evli biliyor . Neyse son sahne Alev Yılanı zehrini kustu .Zehraya bağırıyor ve Omer duydu .nihayet alllahim Sana şükürler olsun diye dusundum . Omerin bakislarindan ben bile korktum . Ve bölümün sonunda bana ne oldu ?çok kötü bir bas aqrisi. Kendimi dışarı atdim biraz hava biraz yağmur damlası iyi geldi .

  • Aylincim Asli ile birlikde bana diziyi izletmiş kadar oldunuz. Zorbanin degişdigine sevindim. Bu gunki bolumde omerin Aleve kizmasini zehrani gercek karisi gibi korumasini gorsem daha sevinicem. Ha birde aleve kizicaksa calişma odasina cagirip kizmasin Zehra icin yapdigini zehrada duysun kendisini nasil savundugunu gorsun.

   • Alevin o mos mor olmus yuzunu gormek icin satleri sayiyorum. Icim kipir kipir .insallah bekledigim gibi olur

   • Ömer çalışma odasındayken ilk mesajını attığında uyuyormusun diye Zehra da ona cevap yazarken hayır diye ben mesaja daldığımdan o ayrıntıyı yazmayı atlamışım aklımdaydı oysa yazacaktım hayatcım. bu arada ben biraz daha iyiyim arkadaşlar görüşürüz lalecim

    • Iyi olmama sevindim dahada iyi olursun inşallah. Teşekkürler aslicim aramıza donmeni bekliyorus seni çok seviyorus

   • Hayatcim mesajlasdiklari sahnede ,Zehranin telefonunda mesajın gönderileceği kişi Omer Kervancioglu yaziyordu

  • Aleve sinirlendiyimden zehranin telefonundaki isimi gormemisim.Insanlik icin kucuk zehra icin boyuk bir irelileyis.Alkislamak lazim zorbadan-omer kervanciogluna kecis.

 7. pijama olayının o kadar da kötü olmadığını gördük.Bence hamilelik konusu da bunun gibi olacak.Nasıl olacak tahminimce,Alev bir oyun oynayacak Ömere Ömerle ikisi bir gece eve gelmeyecekler.Eve geldiklerinde isi Alev Zehraya geceyi Ömerle geçirdiklerini ima edecek.Tabi bizim saftirik buna inanacak.bir kaç hafta sonrada Zehraya hamile olduğunu söyleyecek.Ömer bunu bilmeyecek.Zehrada çocuk babasız büyümesin diye ömeri terk edecek.gelecek sezonun bir kaç ayı bu olay üzerine kurulacak tabi alevin yaptığı hiç bir şey ortaya çıkmadığı gibi bu da çıkmayacak dizi sonunua kadar bu hamilelik konusu ile devam edecek.Bu arada Hilmi dende artık öyle lazerli mazerli bombalı saldırılar değil artık roketatarlı ve füzeli saldırılar bekliyoruz.bu arada korayın babası da tekrardan geliyormuş diziye.ondan da artık savaş uçakları ve tanklı saldırılar bekliyoruz.

  • Oyle bir sey olursa ben gelecek sezon izlemem .hatda ben diyil hic kimse izlemez .insallah oyle diyildir

  • Bende sizlere teşekkür ederim. biraz önce hastaneden geldim dizi saatine yetiştim. canım doktorlarım iyi ki varsınız gözümün önü açıldı resmen. yediğim serum vurulan iğneler iyi geldi çok şükür. daha da iyi olacağım inşallah.

 8. Aslim yine dokdurmussuz eline saglik sabah sabah okurken yuzumu guldurdun ya allahda hep seni guldursun.Alevin Zehranin parfumu icin kullandigi markaya bak sanki zehra ucuz bir marka isletiyormus gibi. O parfumu Omer almadimi zehraya neden alevin dediyi gibi ucuz marka alsinki?

  • Amin inşallah güldürür sadece beni değil, Rabbim senide güldürsün. cümlemizi güldürsün inşallah canım.
   Evet o parfümü Ömer aldı. Zehra’nın hangi kokuyu sevdiğini biliyordu onu aldı. parasının bir önemi yoktu.