Adını Sen Koy 163. Bölüm Analizi 3 Mayıs Özeti

Burak 04 May 2017 Adını Sen Koy  0

Hayatta Her Şey Olabilirsin. Fakat, Mühim Olan Hayatın İçinde İnsan Olabilmektir. Her İnsan da Bir Kalp Var, Yürek İse; Bambaşka Bir Şey, Vicdan İse; Her Kula Nasip Olmuyor. İnsanı  Diğer İnsanlardan Farklı Kılan, İçinde Bulunan Merhameti ve Vicdanıdır.  

Alev kayıp, Ömer de Zehra da onu arıyorlar. Özellikle Zehra, kendisine o kadar kötülük yapan, söz söyleyen Alev’i düşünüyor. Onun için dua ediyor. İşte iyi ile kötü insan arasındaki fark. Zehra iyi bir insan. Alev ise kötü bir insan. Kötü insandan her zaman kötülük beklenir. İyi insanda hiç kötülük yapmaz yapamaz Zehra gibi. Alev’in söylediği sözler sürekli aklına da gelse, canı çok da yansa, nefsine yenik düşmüyor Zehra. ve yine Alev’i düşünüyor.

Oysa Alev çok uzakta değil, çok yakında, konak bahçesinin bir bölümünde depo gibi bir yerde.

Bir zamanlar Zehra ile Asya’yı düğün günü eski konağın deposunda kilitli kalmasına göz yummuştu Alev. Cezasını çekmeye başladı yavaştan ama akıllanmaz ki Alev. Ettiğini buluyor, cezanı çekiyorsun, debelenip dur orada öylece Alev.

Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez. Hak etmediğin bir muamele gördüğünde unutma o kişi senin değerini anlamadan ölmez.

Hilmi Yılmaz, Oğlunun peşine adam takıp araştırma yaptığını öğrendi. Mert benden şüpheleniyor diyor, kimden şüphelenecekti Hilmi Yılmaz, benden mi? avcunu yalarsın tabi ki, senden şüphelenecek. Nerede bir pis iş var altından sen çıkıyorsun. Bundan da sıyrılmanın planını düşünüp yaptı. Şüpheleri başka yöne çekmeye çalışıyor.

Vicdanın yarısı merhamet, öbür yarısı da adalettir. Sende ne vicdan var Hilmi, ne merhamet, nede adalet. Vicdansız merhametsiz Hilmi Yılmaz.

Mert de bir bilgi edinme babasını adalete teslim etme derdinde. Dedektif diye tuttuğu kişiden nasıl bir bilgiye ulaşamadığını soruyor. Çok ustaca çalışıyor da ondan ama merak etme bir yerden açık verecektir vermeli bu Hilmi ve adalet önünde hesap verip cezasını çekmeli. Yok öyle her şeyi yapıp, ortalarda elini kolunu sallayarak gezmek.

Herkes Alev’i merak ediyor, Ömer ve Zehra yı gören hemen Alev’i soruyor. Koskoca bir gün Alev’e gitti. Ama bu sayede de Ömer ve Zehra da gerçek bir eş dayanışması gösterdi.

İlk kül yutmaz Cevriye halada, sonra Ayşe’nin çalışma odasına gelip de Alev’i sorduğunda, Zehra Ömer’e çok büyük destek oldu. Konuyu ustaca değiştirip Asya ya getirdi ve Ömer’i soru yağmurundan kurtarıp rahat çalışmasını sağladı. Afferim Zehra ya.

Onlar odadan gidince Ömer’e mesaj geldi. “Alev’i tekrar görmek istiyorsan, sana vereceğim adrese 10 milyon getir yoksa Alev’i bir daha göremezsin.” Diye. Ömer de numaranın kime ait olduğunu araştırıp bulsunlar diye kısa bir görüşme yaptı.

Hilmi’nin de keyfine diyecek yok maşallah kurulmuş tahtına kahvesini içiyor büyük bir keyifle ve Ömer den için, karını kurtardın. Şimdide kuzenini kurtarabilecek misin?  Diye konuşup duruyor. Peki sen ne zaman bir açık vereceksin Hilmi?

Ömer, Mert’i arayıp olanları anlattı Alev’i kaçırdıklarını, fidye istediklerini. Mert de aklı başında konuştu; Alev’i sana karşı kullanıyor olabilirler hedef sen olabilirsin dedi.

Ömer de saf ve çok iyi niyetli olarak Hilmi Yılmaz değil diyor.

Yapma be Ömer senin canın ne zaman yansa altından hep o isim çıktı şimdi nasıl olur da o değil dersin. Çok iyi niyetlisin Ömer. Başına ne geliyorsa hep bu iyi niyetin yüzünden geliyor. Tıpkı Zehra gibi. O yüzden siz birbiriniz için tam ideal eşsiniz.

İyi niyetli insanlar, yalana çabuk kanarlar ama bil ki, onu da koruyup kollayan Allah’ı var.

Koray, Leyla’nın kendisine bulduğu ek işi büyük bir gayretle yapıyor. Leyla ile daha önce bir yerde çalışıp çalışmadığını sorunca da bir süre babasının şirketinin başına geçtiğini işleri yönettiğini söylüyor Koray. Ve ekliyor para herkese mutluluk getirmiyor. Orayı bırakıp mahalleye gelmiş, ustası git demedikçe de gitmeyeceğini söylüyor.

Yaseminde Şükran teyzeye gelince orada öğrendi Koray’ın ek iş aldığını.

Koraycım, sen kafam rahat olsun istiyorsun, gece yastığa başımı koyduğumda yastığım değil, vicdanım rahat olsun, az olsun, öz olsun, temiz olsun, geçimini sağlasın istiyorsun istediğinde oluyor Koraycım, sen baban gibi olmadığın sürece yüreğinde vicdanın olduğu sürece de böyle olmaya devam edecek.

Zehra, eşi için atıştırmalık bir şeyler getirince çalışma odasına, Alev’in kaçırıldığını öğrendi. Zehra ve Ömer daha kendi acılarının şokunu üzerinden atamamışken bu olay da üstüne eklenince, biraz daha kenetlendiler. Hem de kendi yaşadıkları o büyük olayı unuttular. Bir nevi çivi çiviyi söker olayı oldu. Yani; Başka bir acı, başka bir acının üstesinden geldi.

Zehra bir an olsun yalnız bırakmadı Ömer’i hep çalışma odasında fidyecilerden gelecek olan o telefonu beklediler beraber ve beklenen telefon geldi. Telefondan sonra da Alev’in resmini Ömer’e gönderdiler Zehra da gördü bunu ve adamların yanına tek başına gitmesine izin vermeyeceğini, kendisinin de gelmek istediğini söyledi. bu söz hoşuna gitse de Ömer’in asla izin veremezdi böyle bir şeye tekrardan Zehra yı ateş çemberinin içine kendi elleriyle sokamazdı olmaz dedi.

Polise haber verelim dediğinde Zehra, Ömer; Alev’i tehlikeye atamam dedi. Mert para çantasıyla geldi ve Zehra ve Ömer birbirlerine bakıyorlar.

Her ikisi de bir kere daha kaybetme korkusunu yeniden yaşıyor. Bu kez Zehra Ömer’i kaybetmekle karşı karşıya ya sana bir şey olursa diye bakıyor. Ömer de merak etme bir şey olmayacak gidip geleceğim diyor bakışlarında.  

Mert salonda Alev’i merak eden aile halkına ufak bir yalan söyleyerek onların içlerini biraz olsun rahatlamasını sağlıyor. Yoksa Müzeyyen annenin durumu hiç iyi değil sağlık problemi de olunca böyle bir yola başvurdu.

Alev’in arkadaşı ile dağ evinde kaldığını telefonu çekmediğini, ben iş için aradım rast gele ulaşabildim dedi.

Yalan şu üç yerde söylenebilir.

1)Savaşta

2)Küs, dargın olan insanların arasını bulmada

3) Erkek, hanımını, hanım da, kocasını idare etmek için yalan söylerse günah olmaz. 

Ailenin düzeni için söylediklerinde ki, Mert Aile içi düzeni korumak için yalan söyledi.

Bunu duyduktan sonra Müzeyyen anne kocaman bir oh çekti rahatladı. Mert’inde istediği rahatlamasıydı başarılı oldu Afferim Mert.

Müzeyyen anne Alev’in odasında, onun yatağında uyumuş çok özlediği için. Zehra bunu gördü ve Müzeyyen annenin üstü açıktı, yatağın pikesini örtebildiği kadar üzerine örttü. Bunu da Ömer gördü. Ömer’in gözünde 1 artı puan daha alan Zehra Ömer ile odadan çıktı.

Zehra’nın aklında hep Alev var. Ömer senin kadar çok düşünmüyor Alev’i, Zehra buna inan. Zehra yı sakinleştirmekte Ömer’e düştü. Parayı vereceğiz, Alev’i alacağız hayatta olduğunu biliyoruz dedi ve yatıp uyumasını söyledi Zehra ya. Kendisi de çalışma odasına gitti.

Zehra da çalışma odasına gitti. Ömer Zehra yı karşısında görünce şaşırdı. Niye şaşırıyorsun ki, o senin eşin ve seni bir an yalnız bırakmak istemiyor. Derdine ortak olmak hafifletmek istiyor omzundaki yükü.

Ömer Zehra ile oturmuş karşılıklı konuşuyor. Bu Adamların derdi sadece para.. ne Alev, nede ben diyor da, çok yanılıyorsun Ömer. Büyük bir tuzağa çekiliyorsun Hilmi tarafından ustaca, biraz olsun düşmanını tanımış olmalıydın şimdiye kadar. Ama ne yazık ki, tanıyamamışsın. Hilmi’nin neler yapabileceğini.

Benim tek derdim aileme bir zarar gelmesine engel olmak. O zaman biraz daha akıllı hareket et ve mantıklı düşün Ömer, gözünü seveyim aç o güzel gözlerini ve gör artık etrafında dönen oyunları.

Zehra papatya çayı yaptı karşılıklı içerken konuştukları konu yine Alev. Zehra, Alev’in korktuğundan, Ömer’in onun için elinden gelen her şeyi yaptığını biliyordur bundan cesaret alır dedi ve büyük itiraf geliyordu; çünkü, bende bundan dedi kaldı. 🙂

ah aşık Zehra demek sen Ömer den güç alıyorsun, cesaret alıyorsun öylemi?

Ömer içinden, sende bundan dedi kaldı. Zehra da çevir kazı yanmasın yaptı ve Alev’in yerinde olsaydım bende bundan cesaret alırdım dedi. Kendi duyguları anlaşılmasın diye de devam etti. Sonuçta herkes ailene değer verdiğini herkes biliyor dedi.

Ömer de Zehra ya, kendisini Ayşe den ayırmadığımı, kardeşim gibidir. Onun için neler yapabileceğimi bilir dedi.

Zehra da, Alev için senin yerin çok ayrı dedi aklına o video çekimlerinde söyledikleri geldi Zehra’nın. Ömer videonun hepsini seyrettiyse, neden Alev’in düşüncelerini bilmiyor? Mert sadece Zehra’nın kaydını mı gönderdi? Ama tüm ailenden diyerek göndermişti.

Zehra; yan diyorum içime sadece sen yan ve dayan diyorum gönlüme, herkes mutlu olsun sen dayan. Niye öyle söylüyorsun ki, Zehra söyle Alev’in söylediklerini Ömer’e o da bilsin.

Dinlenmeye odalarına çıktılar. Sabah oldu. Koray hiç uyumamış bütün gece kendisine verilen ek iş dosyayı bitirmek için çalışmış. Şimdi de dükkana çalışmaya gidiyor hiç uyumadan.

Cevriye halada diyetisyene gitmeye karar verdi. buluşma saatinden yarım saat önce orada olacağını söyledi.

Buluşmalarda, iş görüşmelerinde gideceğimiz yere zamanın dan önce gitmek karşı tarafa güven verir.

Ömer’e adamlardan telefon geldi ve paraları alıp çıktı Ömer. Ne Zehra, ne Mert tek gitmemesi konusunda ona engel olamadı. Ömer arabaya binerken Zehra Ömer’e; sana ihtiyacı olan insanların olduğunu unutma olur mu? Anneni, Ayşe yi, Asya’yı, içinden de beni dese de Ömer bunu duymadı.

Ömer de bekliyor evet söyle diye ama söylemedi Zehra. Ömer de Zehra’nın omuzlarından tuttu. Gideceğim Alev’i getireceğim dedi arabasına bindi gitti. Zehra da arkasından gözyaşı dökerek Allah’ım ne olur sağ salim dönsün dedi.

Zehra bahçede dolaşırken önce Alev’in küpesini buldu yerde merdivenlerin olduğu yerde. Sonra ses duydu aşağıdan ve indi Alev’i gördü sen burada mıydın burnumuzun dibinde dedi.

Bazen gözünüzün önündekileri göremezsin buda onlardan Zehra. sen bırak onu çözmeyi de Ömer’i eşini ara Alev buradaysa o kimi kurtarmaya gidiyor bunu düşünsene. 2 dakika da bağlı dursun ateş topu bir şey olmaz sen Ömer’i ara hiç kime söylüyorum.

Kendim söyleyip kendim duyuyorum Zehra. Alev Ömer deyince Zehra’nın aklı başına geldi ama O dedi kaldı. Kal gelmenin sırası değil çık artık şu şoktan Zehra.

Ömer de çoktan buluşma yerine vardı. Keskin nişancı da düzeneği kurmuş Ömer’i bekliyor. Arabadan inen Ömer etrafa bakıyor inşallah sen akıl edip Mert’e adresi söyledin Ömer.

Keskin nişancı Ömer’i iman tahtasından hedef aldı. İnşallah tutukluk yapar da ateş edemezsin. Ömer de kaçmayı başarır.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 163. Bölüm Analizi 3 Mayıs Özeti” üzerine 8 yorum

 1. Lale turkmen dedi ki:

  Bence alev muzeyyen hanimin kizi dunki bolumde alevin odasinda uyumasi bana kizi gibi geldi.
  Bir kac hafta once gulfidan hanim diye bir yorumcu alevin kacirilicagini yazmişdi. Bu yazdigi cikdi. Muzeyyen hanim alevin yapdiklarini ogrenecek ve her kesden saklicak alevi koruycak diyede yazmişdi. Şimdi bu yazdigida cikar diye duşuniyorum. Hilmi yilmaz alevi omerin cezalandirmasi icin gerceklerin yani is birligi yapdiklarinin kanitlari olan belgeyi konaga ginderiyor diye tuyolarda yazilmişdi. O belgeleri muzeyyen hanim alip omerden saklicak gibi geliyor bana.ya da asyanin kacirilmasinin alevin işi oldugunu ispatlayan cd.yi bulur muzeyyen hanim onu saklar.

 2. Lale turkmen dedi ki:

  Hani 2 hafta once diziye yeni kiz oyuncu gelecek mert o kizi begenecek diye yazmişdilar niye o kiz gelmiyor ki. Dizi nerdeyse sezon finaline giriyor hala gelmedi.

 3. Aylin dedi ki:

  Benim bitanesin arkadaşım daha yoksa burda olurdu. Gerçekten çok ozledim seni canim

 4. Aylin dedi ki:

  Gozyaslari basit degildir . Kalbindeki duyduğu yansıtır. Insan söyleyemediklerini gözyaşıyla ifade eder. Her göz yaşının ayrı bir anlamı vardır .Her damlanin hangi zamanda ,hangi kişiyle paylastigin önemli Gözyaşları ne kadar çok seye tercümanlık yapar .Gozyaslari gizli duygulari açığa vuran mektuplar gibiydi . Aynı Zehranin gözyaşları gibi…..!
  Dünkü bölümde sevdiyim sahne Zehranin Omerin arkasindan gidibde sene ihtiyacı olanları unutma sakin .Ayseyi ,Asyayi, Müzeyyen hanimi ve beni unutma demek istiyordu ama bu türlü diyemedi . Onun yerine göz yasi söyledi Omere bunu .Omerde anladi . Her zamanki gibi Zehrayi sakinlesdirdi. Bölüm boyunca Zehranin Omere olan ilgisi ve Zehranin müzeyyen hanima ilgi gösterirken Omerin onu hayranlıkla işlemesinden başka bu bolum çok bunalttı. Alevi gozumuze gozumuze soktular .hele onun aqzi bağlıyken cikartigi sesi yokmu , beni çıldırttı . Içinde allah askina artık biri bunu bulsunda kurtulalım dedim . Yeni 3 bölümü kanar karakterle bağladılar ya pes .hele bundan sonra Alevin o sahme sapam harektlerini ,korkmuş hallerini izleyeceğiz her halde . Hele o Yasemenin Liraya yaptığı tiripler yokmu ,beni çileden çıkardı .Neyse bu gun ki Bölümde insallah Omer Alevin cevapini verirse bizde derin bir nefes aliriz

  1. Ir dedi ki:

   Bizler alevin ceza cekmesini beklemiyumuyuz ? Ceza cekiyu iste, alemsiniz vallahi , hic dozumunoz yok, bir de aleve zehrani ono korasrmasindan boyok ceza olamaz, gerci alev insanlikta hakki yok ve bono bilemez ama hayati boyu ezilir bonun altinda , daha don zehraya seni gorunce boguluyurom diyudo ama bir gon bile gecmedi hayati zehranin elinde, tam iki gon ac sosuz eli kolo bagli sovuk , bir yerde kalmak , o cezasini cekiyur bizde zevk aliyuruz

   1. Aylin dedi ki:

    Ceza çekmesini istiyorum da . Bu basit ceza . Aslında doğru söylüyorsun hiç böyle dusunmemisdim Zehranin onu kurtarması onun için en boyuk ceza ola bilir diye. Ama sizinde söylediğiniz gibi o bunu ceza olarak görmez . O kadar utanmazki Zehraya demediğini bırakmayacak .bende yine sinirleniyorum ve boyle şeylere tahamulum yok .

 5. Lale turkmen dedi ki:

  Canim Aslim nasilsin? Senin bizim aramizda olmani yorumlarini cok cok ozledim. Her zamanki gibi mukemmel analiz icinde saol .

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Asli.Olmasin azar.Duydum ki hastasin.Allah sifa versin.Kendine iyi bak.163.bolumun analizini okudum.Cok guzeldi.hem de cok akici.Akici yazilar hosuma gidiyor,insani yormuyor.Tum fikirlerine katiliyorum.cok dogru.Yer yuzunde adalet berpa olursa dunyamiz cennet olar.Ne amansiz muharibeler bas verer,ne gunahsiz insanlar kirilir.Adalet hissini itirmiyelim.Bu,Allaha da hos olur bence.Iyi geceler,guzel kizim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.