Adını Sen Koy 162. Bölüm Analizi 2 Mayıs Özeti

Niyeti Kötü Olanın Attığı Ok, Elbet Bir Gün Kendine Döner. 

Alev ortalarda yok. Şirkete toplantıya gidiyorum diye gitti, gidiş o gidiş bir daha ondan kimse haber alamadı. Müzeyyen anne merak ediyor. Onun kadar da Zehra Alev’i merak ediyor. Kendisine etmediğini bırakmayan, söylemediği söz kalmayan Alev’i merak eden Zehra, Ömer’e onun gece eve gelmediğini söylediği an Ömer’e de telefon geliyor. Alev’in, yeni konağa geldiklerinden beri bizim bugüne kadar görmediğimiz arabasını bir ağaca çarpmış olarak bulmuşlar. Alev yokmuş.

Alev kayıp ve Ömer ile Zehra ev halkına bu konuyla ilgili olarak herhangi bir şey söylemeyecekler üzülmesinler diye. Alev’i aramak için evden çıkacakken Müzeyyen anne Ömer oğlu ile konuşmaya odasına geldi.

Alevden haber alamadığını merak ettiğini, polisi mi arasak dediğinde, Ömer konuşarak annesini biraz da olsa sakinleştirmeyi başardı. Zehra Müzeyyen anne ile kalmak istediğindeyse Müzeyyen anne kabul etmedi bunu. Zehra kalma isteğini Ömer’e de söyleyince Ömer de izin vermedi. Alev den bir haber alınana kadar yanında olmasını istediğini söyledi.

Haklı Ömer Zehra, ortalık karışıkken daha yeni ölümlerden dönmüşken Ömer hiç seni gözünün önünden ayırır mı? elbette ki ayırmaz. Ömer nereye sen oraya, hadi düş bakalım kocanın yanına bir eş olarak eşlik et ona. Hem daha ne istiyorsun kocan seni yanında istiyor.

Biri olmalı mutlaka, sana günün aydın olduğunu söyleyen, yada gecenin kötü olmadığını hatırlatan. Seninle ağlayıp seninle gülen, yüreğine dokunabilecek biri, en zor anında ellerini tutacak ve kulağına ben yanındayım diyecek.Hayatı varlığıyla anlamlı kılacak. Yaşamın sonuna kadar birileri değil biri olmalı o da insanın eşi olmalı. Ömer eşi Zehra yı yanında gözünün önünde istiyor. Haklı bir daha Zehra’yı kaybetmeyi göze alamaz, kaldıramaz da Ömer.

Cevriye halanın yemekle imtihanı ağır ama kararlı halamız bu kiloları verecek. O sebeple ne kadarda çok istese de yemedi taze fırından yeni çıkmış mis gibi böreği. Sabret halacım sabret ki, her şey gönlünce güzel olsun. Sen zayıflayacaksın ben inanıyorum sana.

Dibi yosun tutan denizlerle ilgilenme, sen dağları seyret. Yenik düşüyorsan özlemlerine aldırma, kalbindeki o uçsuz bucaksız sevgiyi hisset. Işıklar sönmüşse ve karanlıksa ona da aldırma, ay ışığını seyret. Sabret ki her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun. Sabret ki her şey gönlünce güzel olsun.

Nihat şirkette ve Alev’i bulamıyor o kadar yoğunluğun arasında şirkete gelmediğine kızarken, Mert’in Ömer’i aramasıyla Alev’in kaza yaptığını kendisinin de kayıp olduğunu öğreniyor.

Yasemin yaptığı nikah şekerlerini teslim etmeye Şükran teyze ile birlikte gitti. Giderken de Koray’a mesaj çekince yüzü güldü bunu fark eden Salim amca da oturttu Koray’ı karşısına konuştu.

Borcumuz belli ne zaman ödeyeceğimiz belli sen kafana takma diye. Koray da inşallah dedi afferim sana Koray. Salim amca da kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş biz elimizden geleni yapacağız mevlam emeğimizin karşılığını verecek merak etme dedi. Rahatlattı Koray’ı bu konuşmayla Salim amca.

Salim amca Koray bir aksilik çıkarda ödeyemezsek diye düşünüyor. Da Koray cım Allah can sağlığı versin, borç yiğidin kamçısıdır. Elbet ödenir yeter ki canınız sağ olsun hasta olmayın. Hastayken dünya yı verseler o an dönüp bakacak gücün olmuyor buna inan Koray önce can sağlığı gerisi gelir emin ol buna.

Leyla Koray için evden defter tutacağı işletme konusunda bir iş ayarladı. Şükran teyzede nikah şekerlerini yapacak, Yasemin derslerine çalışacak. Leyla’nın yaptığı çok hoşuna gitti ve onun için dua etti Şükran teyze.

Beton dükkanı soymaya gelen adamdan aldığı bütün senetleri geri almış, alırken de bir güzel dayak yemiş. Mehtap Betonun yarasıyla ilgilendi.

Karakoldan çıkan Zehra ve Ömer yolda yürüyorlardı bir yandan da konuşuyorlardı. Ve Ömer Zehra’ya biraz hızlı yürümesini söyleyince, Zehra da söz tutup hızlı yürüyünce ayakkabısının ökçesi kırıldı. Ömer arabaya kadar koluna girdi Zehra’nın ve içerden kilitle arabayı dedi. Zehra ya ayakkabı almaya gitti Ömer.

Zehra da niye gitti ki şimdi? diye soruyor. Sana ayakkabı almaya gitti, ne yapsaydı senin öyle yürümene seyircimi kalsaydı Zehra? hiç o yakışıklı Ömer’e yakışır mı? elbette ki, yakışmaz o sebeple kendisine yakışanı yaptı, gitti sana ayakkabı aldı geldi. Sana ilk kez Ömer ayakkabı aldı asıl bunu o en kış da karda kıyamette yapacaktı ya neyse. Açmayalım eski defterleri 🙂

Ben seni ne darda bırakırım, nede yarı yolda, Zehra. Ayakkabının ökçesi mi kırıldı gider eşime yeni bir ayakkabı alır onu rahata kavuştururum. Bunu sakın unutma. Ben o eski ben değilim, ben senin bildiğin zorba değilim. Bunu zamanla anlayacaksın Zehra.

Araba da beklerken Alev’in söyledikleri aklına geliyor ve onun iyi olması için dua ediyor Zehra.  ve Ömer ayakkabıları almış geliyor düşünceli eş Ömer Afferim paşama eşinin kaç numara giydiğini de tahmin edermiş. Her geçen gün biraz daha yakından tanıma fırsatı buluyorlar birbirlerini.

Şirkete geçen Ömer ve Zehra her hastaneyi arayıp Alev’i bulmaya çalışıyorlar. Hiçbir yerde bulamadılar. Zehra; başka bir şey olabilir mi? deyince Ömer’in aklına Hilmi geldi ve bu konuşmanın üzerine Mert geldi. Bize göz dağı vermek için olmasın diye.

İşin arkasında Hilmi varda, size gözdağı vermek değil derdi. Alev’i korkutmak.

Mert de daha kötü şeyler düşündüğünü söyleyince, Ömer; her şeye hazırlıklı olmalıyız dedi. Ve Zehra Alev için sen koru diye dua ediyor, kendisine söylediği o sözler aklına bir kere daha geliyor Zehra’nın ve kendisini suçluyor Zehra.

Orada dur bakalım Zehra sen neden kendini suçluyorsun? Alev ne yaptıysa kendi yaptı. Bunda senin o evde olmanla hiçbir ilgisi yok.

Kötü insan, hiç kimseye iyi niyet beslemez. Çünkü O, herkesi kendisi gibi görür. Tıpkı Alev gibi.

Alev kaçırılmış, eli kolu, ağzı bağlı pis bir yerde debelenip duruyor. Oradan nasıl kurtulacaksın bakalım Alev? Nerdeyim ben? burası neresi? diye içinden soruyor.

Yaptıklarının cezasını ödemek için oradasın, sen hep başkalarının canını yakarken iyi miydi? Bedel ödeme sırası sende Alev.

Eden kendisine eder, yapan bulur ve çeker anladın mı Alev?

Müzeyyen anne hiç iyi görünmüyor, Alev’in yine geçmişte bir şeylere kızıp gittiğini düşünüyor. Ayşe de Nihat’ı aradı o da Alev’in de Ömer’in de toplantıda olduğunu söyledi. Nihat Mert’e, Alev den için arada yapar dikkat çekmek için der. Mert pek inanmaz.

Konağa gelen Ömer ve Zehra yı Ökkeş amca karşıladı ve Cevriye halanın spor yaparken bahçede bulduğu Alev’in telefonunu Ömer’e verdi.

Ömer telefonu aldı elinde sallayarak nerdesin Alev diyor? Bunu diyene kadar telefonu açıp baksana en son kimle ne zaman konuşmuş? diye

Ömer hu sana diyorum sesimi duyuyormusun Ömer?

Müzeyyen annenin tansiyonunun çıktığını eve doktor geldiğini öğrenince hemen salona onun yanına geçtiler. Koskoca konakta bir Müzeyyen annenin odası yok.

Ömer, Zehra’nın bir şey yemediğini içeri geçip bir şeyler yemesini isteyince, Zehra, sende yemedin dedi yemelisin ki, güçlü olmalısın deyince Ömer olur dedi. Zehra mutfağa kendileri için yemek hazırlamaya gitti. ne yediler görmedik.

Cevriye halada çorba yapmış dünürü için onu yedirdi ona şifa olur inşallah.

Ömer ve Zehra çalışma odasındalar ve Ömer Zehra’nın Alev’i kaçırmış olmasınlar dediğinde hemen bahçeye çıktı. Hilmi’nin kaçırdığını düşünmüyor Ömer.

Oysa Alev Hilmi tarafından kaçırıldı ve şimdi de Alev’i kurtarmaya Ömer’in gelip gelmeyeceğini merak ediyor Hilmi.

Telefonda Alev’e, bir daha bana karşı gelmeyeceğini öğrenmişsindir sanırım. Ömer gelip seni kurtaracak mı ? dedi Hilmi.

Alev çok da uzakta değilmiş. Konağın bahçesinin bir başka yerinde, kendi evinde, kendi mekanında, hapis olmuş Alev.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 162. Bölüm Analizi 2 Mayıs Özeti (17 Yorum)

 1. Alev alev yetdi artik kotulerin yer tutdu dizide bir omerle zehra ezik oldular bu senaris veyapimci bizlerle dalgageciyor

 2. Çok geçmiş olsun aslicim Allah sifa versin. Iyi olursun inşallah . Dualarimiz hep seninle

  • teşekkür ederim hayatcım amin inşallah iyi olacağım inşallah yazabilecek kadar iyiyim ya, size yazabiliyorum çok şükür sizleri seviyorum

 3. buurada bir yakışıklı varmış, nede güzel bana bakarmış, o bakışlarınla ağrımı da dindirebilseydin keşke. buna da şükür ölmedim sürünüyorum kendimle dalgamı da geçtim 😀 iyiyim deyimde iyi olayım inşallah. senin resmine bakıp güç alsam ne güzel olurdu yakışıklı prens. bakışların beni iyileştirse biyoenerjiyle ne güzel olurdu

  • Asli canim ne oldu sana?niye agrilarin var?dua et en iyi ilac duadir.Allah acil sifalar versin cacucak iyiles sana ihtiyacimiz var o guzel analizine guzel icden yazdigin yorumlarina…sen yorum yazmiyinca site soluk kaliyor sen sanki renk katiyorsun neselendiriyorsun..

    • Bendr seni seviyorum iyiki seni tanimisim kendine iyi bak deyerlisin bizim icin Aylinin dediyi gibi keske yakin olsak sana gelip bakardik birimiz corba yapardik birimiz nanelimon birimiz ilacini verirdik boylece iylesirdin cabucak…ama ah o mesafe hemde oyle boyle mesafe deyil sinirin otesinde :,(senin icin dua ediyorum canim duanin asamica mesafe yokdur

 4. Tabiki kötüler katillerinin cezasını bir gün çekerler. Ama Alevin cezası bu diyil .onun cezası daha boyuk . Eski bölümlerde .hani alev Asyayi evin bodrumunda kilitlemisdi duyun günü . Aleve şimdiki halinde o günü tadına salladı lazimdi ,ama nafile . Kötülük onun iliklerine kanına işlemiş .o ihflah olmaz . Ama bena göre Omer cokda endişeli diyildi alev için . Hattda bu durumda bile yine Zehrayi düşünüyor ve ona yine bir sey olur diye yanında kalması istiyor . Omer Zehranin ayak mumarasinida biliyormuş .yok yok bu oğlan bu kızı seviyor .hani sukuran teyze söylemişti ayakabi numarasını biliyorsanız demeki seviyorsunuz☺. Omerin hosuma girdi Zehranin onu düşünmesi ,onunla birlikte yemek istemesi . Bakalım neler olacak .bence Alevi Omer bulacak . Ama alevi Omere bulduruyorlarsa keski Zehrada Omerin yanında olsa

  • Tabiki kötüler kotuklerinin cezasını bir gün çekecekler .Ama Alevin cezası bu diyil daha boyuk onun cezası . Eski bölümlerde hani Alev Asyayi evin bodrumunda kapatmıştı ya ,şimdi bu halinde o yaptığını aklina getirmeliydi , ve pişman olmalıydı .Ama nafile . Kötülük onun kanına işlemiş ,o iflah olmaz. Ama Omer Alev için bir o kadarda endişeli diyildi .sadece müzeyyen hanim söylediği için biraz endiselendi . Şimdi bile aklı fikri Zehrada Onun yanında olmasını istiyor . Omer Zehranin ayakabi numarasinida biliyormuş . Yok yok bizim oglan seviyor bu kizi . Bide tahıl diyor ama yüzündeki mutlugun görmek lazım . Hele bide Zehranin onu düşünmesi hosuna getmezmi , Zehranin onunla birlikte yemek istemesi hosuma getdi . Bide bizim bu saftirik Zehramiza vicdan ezanı çektirdikleri . Her dakika Alevin söylediklerini aklima getiriyor ,sanki Alev haklıymış gibi. Hele Müzeyyen hanim soylemezmi Belki kalbini kırdık diye . Hey allahin . Müzeyyen hanim senin Alevin her kesi kırıyor. Neyse bence Alevi Omere bulduracaklar .Ama keski Zehrada yanında olsa . O cadalozdan her sey beklenir . Omerle Zehranin arasını bozmak için beni Zehra buraya kapattı diye bilir . . Cadiiiiiii .

 5. Aşkın canim nasıl olsun bitanem . Canim ya hasta halinle bide analiz yapmışsın. Ellerine saqlik . Ama çabuk iyiles . Canim yorumlarında sayfalar eksik kalıyor .benim canim arkadasim

  • aylinim, gece rahat uyuyabilmem için ağrı kesici ilaçlarım var onu dizi saatinden önce alıyorum diziyi ağrısız seyredip yazdım sabaha ilacın etkisi geçiyor sil başa dön. ramazan öncesi bu hiç iyi olmadı bu durum benim için.

   • Allahdan asil sifalar vermeseni dilerim . Canim .Senin aynı yerde yasasaydim mutlaka yanına gelir ve sana çok iyi bakardım ki .çabuk iylesesin. Soylede olurdu Senin bende bir fotorafin olsaydi seninle Erkanin bir fotoğrafını yapardım ve sene göndererdim .eminim senin bu hasta halinde sana çok iyi gelecekti . Ama ne yapalım mesafeler cok uzak . Gonulerimiz bir olsun yeter .

 6. alevi kim kurtaracak umarım mert kurtarır ömerkurtarırsaumutlamıryeter artık alevden kurtulalalım

 7. Önceden Trt 1’de güzel tarihi kore dizileri vardı neden satın almıyorlar en son izlenmeye .değer dizi Osmanlı Tokatı vardı o da kore dizisi Çatı katı prensinden uyarlamaydı ama eğlenceli, güzel diziydi uyarlama da olsa razıyız artık dahası eski yayınlanan dizileri Meltem mesaj olay ve birsürü kanallara satmışsınız hatta birara Anime Ay savaşçısı bile varmış

 8. Önceden Trt 1’de güzel tarihi kore dizileri vardı neden satın almıyorlar en son izlenmeye değer dizi Osmanlı Tokatı vardı o da kore dizisi Çatı katı prensinden uyarlamaydı ama eğlenceli, güzel diziydi uyarlama da olsa razıyız artık dahası eski yayınlanan dizileri Meltem mesaj olay ve birsürü kanallara satmışsınız hatta birara Anime Ay savaşçısı bile varmış

 9. ÖMER ZEHRA aşkı beklerken… dizinin konusu alev.midemiz bulandı ekranda alev mehtap görmekten hala 2 sezon alev diyorlar demir gibi bir insan diziden giderken bu kadın hala neden dizde???ve her bölümde gündeme de, kalıyor sette sevgilisi mi, var??? atilla bey alevi neden bu kadar koruyorsunuz lütfen cevap bekliyoruz amacınız ne???