Adını Sen Koy 160. Bölüm Analizi 28 Nisan Özeti

Burak 29 Nis 2017 Adını Sen Koy  0

Üç Şey Seçildi Cennetten: Kelimeler, Aşk, Annelik duygusu.

Kelimeleri; Adem Aldı, Annelik Duygusu; Havva’ya Kaldı Ama Aşk; Çok Ağırdı.

Aşkın, Vuslatın Yolu Ölümden Geçiyordu.

Ömer ve Zehra zor bir gün geçirmiş, Hilmi’nin Zehra için kurduğu ölüm tuzağından Ömer Zehra yı dikkatli olması sebebiyle kurtarmıştı. Hilmi istediğine ulaşamadı daha da hırslandı. Bir kere kafasına koymuştu Zehra yı öldürecek, Ömer’e acıların en büyüğünü yaşatacaktı. Başka bir plan düşündü ve bunu uygulamaya koydu Hilmi.

Ömer ve Zehra konakta başbaşalar aile bireylerinin hepsini gönderdi Ömer. Hilmi de bunu öğrendi ve planı evde yalnız olan Ömer ve Zehra yı orada öldürmek.

Hilmi’nin adamları, önce bahçedeki korumaları etkisiz hale getirdiler. Korumaların yerine Hilmi’nin adamları geçti.

Bu geçiş esnasında da dışarıda bir gürültü oldu. Ömer ve Zehra korktular. Ömer hemen gidip baktı. Kapıdaki adam Hilmi’nin adamıydı. Ömer bunu bilmiyordu. Adam vardiya değişimi olurken gürültü yapmışlar dedi ve gelen paketinizi içeri koydum deyince. Ömer adamdan anahtarı istedi aldı.

Hilmi, ofisinde kahve içiyor ve yanındaki adamına bu gece çok uzun bir gece olacak dedi.

Evet Hilmi Yılmaz, bazı geceler gerçekten uzun oluyor. Zaman aynı olsa da uzuyor gece, geçmek bilmiyor. İşte o an gece olunca kainat uyur sessizce, dinlenme vaktidir neticede. Bir tek sen ayaktasındır herkeslerden ayrı bir yerlerde. Kimileri içinse bir hüzün saklıdır gecede. Bu hüznü de sen yapmaya çalışıyorsun bu gecede.  Gecenin anlamı değişir kişiden kişiye, dertli içinde, bir hasta içinde geçmek bilmez zaman en uzun gecedir o an.

Alev aradı o an ve açmadı telefonu ve seninle de işbirliğim bitti dedi ve adamına Hilmi, Ömer den sonra bununla da ilgilenin kaza süsü vererek öldürün, Mert hiçbir şeyden şüphelenmesin dedi.

Hilmi, oğlun öğrenecek bütün olanları ve senden daha da nefret edecek. 

Ben demiştim Alev’e, Hilmi’nin senle işi bitince senin de icabına bakar diye, nede olsa Hilmi ye olan maşalık görevi bitti Alev’in. Hilmi’nin ona ihtiyacı kalmadı çok kolay harcar hem de gözünü bile kırpmadan. 

Yandın Alev, Ömer’in arkasından iş çevirmek neymiş, Ömer’i sırtından vurmak neymiş şimdi Hilmi sana gösterecek. Ama Ömer seni bir araştırsın yaptıklarını öğrensin, senin ölmene asla izin vermez o senin gibi değil. O da sana büyük bir ders olur Alev. Tabi ders alırsan.

Ömer Zehra’nın yanına gelince, Zehra Ömer’e ben yalnız kalmak istemiyorum dedi. Zehra çok korkuyor yaşadıkları onu fazlasıyla yıprattı.

Ömer de; bu sondu seni bir daha yalnız bırakmayacağım dedi. ( Ömer, bir inşallah demeyi bir öğrenemedin gitti. Boyundan büyük sözler verme tutamazsın sonra benden söylemesi)

Yine bir süre gözgöze bakıştılar; ah o gözler ah neler neler söylüyor birbirine de, bir dile dökülemiyor, bülbül olup şakıyamıyorlar karşılıklı. Yine bülbüller ama dut yemiş bülbüller. Oysa dut vakti de gelmedi ki, o yüzden dut yemiş bülbül gibi susuyorlar diyeyim.

 

Zehra gözleriyle Ömer’e; söz mü? Gerçekten beni hiç yalnız bırakmayacak mısın?

Ömer gözleriyle Zehra’ya; söz gerçekten seni ömrümün sonuna kadar yalnız bırakmayacağım, seni hep koruyacağım, sen benim eşimsin dedi.

Sonra da Zehra yı koltuğa oturttu ve ayağının ağrıyıp ağrımadığını sordu.

Zehra da biraz deyince kremini sürelim dedi Ömer.

Zehra da; ben sürerim dedi ve ilk başta Ömer, Zehra’nın bileğindeki bandajı Zehra ile birlikte çok hassas bir şekilde açtı. Zehra’nın kalbi küt küt atıyor sakin ol Zehra yavaş, heyecandan öleceksin 🙂

o senin eşin merak etme zarar vermez canını yakmaz, o eski zorba Ömer den eser kalmadı sana karşı. ( aman maşallah diyelim de birden zorbalaşmasın Ömer )

Zehra kremi sürerken zorlanınca, Ömer bana bırak ben sürerim dedi ve kremi aldı Ömer sürdü kremi kendi elleriyle Zehra’nın bileğine. Sürerken çok hassas bir şekilde ağrıtmadan sürdü kremi Ömer.

Zehra da Ömer’i izliyor bir yandan ve aklından ne kadar iyi biri diye geçiriyor aklından. Ayrıca çok da geriliyor bu kadar gerilmene gerek yoktu, bütün kaslarının gerginliği belliydi Zehra ve krem sürme işi bitince o gerginlikte yerini rahatlığa bıraktı oh çok şükür der gibi.

Ve Ömer’in kendisine krem sürmesinden utanan utangaç ceylan Zehra, Ömer den kaçmak için kahve alıyım ben dedi.

Ömer, ben getiririm deyince, Zehra izin vermedi, korkuyor Ömer hani söz vermiştin yalnız bırakmayacaktın? Daha ilk fırsatta yalnız bırakıyorsun oldu mu bu paşam?

Mert şirkette çalışıyor, Leyla da evde ve Mert bir dosyanın Leyla da olup olmadığını sormak için Leyla’yı aradı. Leyla daymış aradığı dosya ve Leyla önemli olduğunu anladı şirkete götürdü. Şirkete gitmeden de teyzesini arayıp haber verdi. Teyzesi de taksiyle gitmesini, plakasını da kendisine mesaj olarak göndermesini istedi. Temkinli teyzemiz. Neler neler oluyor o sebeple.

Salim amcalarda olan Koray ve Şükran teyze eve gitmek için ayağa kalkınca birden fenalaştı hemen hastaneye gittiler. Bu gece gerçekten uzun olacak. Ve gecenin en uzun zamanını da hastalar, canı yananlar bilir. Bir an bir ömür gibi gelir geçmek bilmez. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin inşallah.

Mehtap da emlak ofisinde mesaiye kalmış.

Bu gece çok zor geçiyor herkes için. Mahalle tümden ayakta.

Mehtap yine Zehra ya kızıyor, Abisi aklına gelince, yapma Mehtap herkesin evi ayrı, rızkı ayrı. Zehra yı konaklarda yaşıyor diye, sen emlak köşelerindesin diye kıskanma sana hiç yakışmıyor, hele babasına zarar vermeyi planlayıp hayata geçirmen hiç doğru değil Mehtap.

Bir süre sonra Beton geliyor ve Mehtap işim bitince çıkacağım diyerek gönderiyor Betonu.

Beton gidince geçen gelen ve yine geleceğim diyen adam geliyor dükkana, Mehtap yalnız olduğu için hemen onu zor kullanarak dükkanın arka tarafına götürüyor. Bir sandalyeye koli bandı ile bağlıyor, elini, ayağını, ağzını ve onu orada bırakıp dükkanın giriş kısmına geçip çekmece dolapta ne varsa bütün paraları senetleri alıp gidiyor.

Ömer ve Zehra mutfaktalar ve Ömer Zehra ya kahve yapıyor.

Annem o ne cezveye kocaman tatlı kaşığı dolusu kahve koydu. Ömer sen ömrü hayatında hiç kahve yapmadın mı? yapmadıysan sorsaydın Zehra ya, yada kopya çekseydin yine telefonundan oldu mu bu paşam?

Zehra gördü ve vazgeçti kahve içmekten ve süt içmek istediğini söyledi. Ömer de, köfteyi yaptım bunu yapamayacağımı mı  düşündün dedi. Zehra süt de ısrar edince, hemen süt kızdırdı Zehra ya.

Zehra da dolaptan boyu yetişmeye, yetişmeye fincan almaya çalışınca, Ömer fark etti ve yardım etti hemen eşine. 

Ve yine o gözler, ah o gözler konuşmadan konuştu.

Ömer; bana söyleseydin ben verirdim, sen niye kendini yoruyorsun ki?

Zehra; sen hep böyle yardıma ihtiyacım olunca yanımda olacakmısın?

Ömer; evet her zaman yanında olacağım inşallah 🙂

Sizin aranızda tercümanlık yapmak çok güzel hey Allah’ım ya 😀

Ömer, süt karıştırıyor konuşmadan bakıyor Zehra’ya. Zehra da konuşmadan Ömer’e bakıyor konuşmadan 😀

Zehra; ne güzelde karıştırıyor, eline nasılda yakışıyor derken bakışlarıyla.

Ömer; sen yeter ki, süt iste ben sana her gece hazırlar veririm Zehra.

Ömer; sakın korkma Zehra sana bir şey olmasına asla izin vermeyeceğim.

Mutfakta süt içen Zehra’ya bakan Ömer, Zehra’nın kendisi için hazırladığı o video aklına geliyor, sonra da; kendisinin öldüğünü düşündüğü anda ona sarılması geliyor aklına. Sonra da kendisi yüzünden nasıl silahın önüne oturtulduğu, silahın patladığı an geliyor aklına,

Zehra yı kaybetmek istemiyor Ömer. İçinde yine o çok büyük olan kaybetme korkusunu fazlasıyla yaşamaktadır Ömer. Ve içinde iç dünyasında Zehra yı ne kadar çok sevdiğini fark eder Ömer.

Ömer Zehra yı seviyor ve bunu kendisi de biliyor artık.

Ömer’i güvenlik şefi arıyor ve konuşurlarken konuşma kesiliyor. Ömer bir an endişelense de Zehra anlamasın diye çabalasa da, şebeke gitti dese de olmuyor. Anlıyor Zehra yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu korkuyor.

Ömer içeri gönderince Zehra yı, kendisi mutfak penceresinden bakıyor, güvenlikçilerden kimse yok etrafta. Ömer konaktaki bütün telefonlara baktı hepsi kesikti

Dışarda adamlar faaliyete geçti, önce bütün telefonların sinyal vericilerini devre dışı bırakan jammer sinyal bozucu cihazını devreye soktular. Bu sayede evdeki telefonlar kesilecek, içeriden kimse dışarı ile irtibata geçemeyecekti. Bu genelde radyo frakanslarını bozmak, telsiz konuşmalarını duyulmasın anlaşılmasın diye kullanılan sinyal kesici bir sistem.

Adamlar, hazır uzaktan kumanda ile konakta olan paketteki bombayı patlatacaklar. Ama unuttukları bir şey var kurdukları jammer düzeneği o uzaktan kumandayı da devre dışı bıraktı. Ve bomba patlamadı. Adam yanındaki ne soruyor niye patlamadı diye.

Ooohhhhh canıma değsin patlamadı ya, patlamadı ya, çocukların yaptığı gibi, eh bende biraz çocuk ruhlu olduğuma göre, benden size kocaman  bir nanik nanik 😀 😀  Ohh patlamadı ya.

Adamlar dışarda tartışıyorlar bu ev bu gece bunların başına yıkılacak diye. Daha çok beklersiniz yıkılmayacak 🙂

Ömer çalışma odasında, pencereden dışarıya bakıyor. Zehra ise kendisine geldiğini düşündüğü aslında içinde bomba olan kutuyu almış salona gidiyor ve ne kadar erken geldi diye düşünüyor. Kutuyu açınca içinde bomba olduğunu görünce çığlık atan Zehra ve onun yanına korkuyla koşarak gelen Ömer ne olduğunu sorduğunda, kutuda ki bombayı görüyor.

Hastaneden gelen Salim amcalar, Şükran teyzenin ilaçlarını almak için Koray nöbetçi eczaneye gidiyor. Salim amca da hava almak için bahçede, hastane ortamı onu biraz yormuş.

Sana hak veriyorum Salim amca, ilaçların kokusu, o ortam insanı yoruyor.

Koray da Salim amcaya senet olayını anlatıyor ve Salim amca da anlayışla karşılıyor onu. Ve bir büyük olarak nasihatler veriyor. İyi günde de, kötü günde de birlikte olmalı bir şey saklamamalıyız dedi. Mehtap dan her kötülük beklenir dedi.

İlaçları almaya giden Koray, yolda emlakçı dükkanını açık görünce, ilk önce içeri girmek istemedi, gidiyordu ki, vicdanı el vermedi görüp de görmemezlikten gelmeye ve geri dönüp dükkana girdi Koray.

Ve Mehtap’ı bulup onu kurtardı. Mehtap şokta, hemen gidip paralara, senetlere baktı hepsi gitmişti. Sonra da Koray hayatımı kurtardın dedi.

Gördün mü Mehtap, sen birilerinin hayatını karartmaya, zarar vermeye çalışınca, senin canın nasıl yanıyorsa onların da canı öyle yandı. Ama Koray iyi bir insan da sırtını dönüp gitmedi geldi ve seni kurtardı.

Koray gelmeseydi sen sabaha kadar betonun gelmesini bekleyecektin. Bu sana iyi bir ders olmuştur inşallah Mehtap.

Koray; kim olsa yapardı deyince, 

Mehtap; kimse yapmazdı diye masaya vurdu. 

Dünya dönüyorsa hala, böylesi güzel insanların hatırına onların var oluşuna dönüyor Mehtap.

Mehtap, Betonu, Koray da Salim amcayı aradı koşarak geldi Salim amca ve Mehtap’ı sakinleştirmeye çalıştı. Beton gelene kadar yanındayız dedi bekledi Salim amca.

Gördün mü Mehtap, senin kötülük yapmaya çalıştığın iyi yürekli insanlar senin en dar zamanında yanında oldular. Artık onları tehdit etmekten vaz geçersin herhalde? Yok vazgeçmez isen, mazlumun ahı seni fena yakar haberin olsun Mehtap.

Hilmi’nin adamları 2. Planlarını devreye soktu. Adamlardan bir o bombanın düzeneğini, zaman ayarlı hale getirecek ve o şekilde patlayacaktı. Adamlardan biri dedi ki, dikkat et, bomba elinde patlamasın.

Adamda dedi ki, kendi kurduğum bomba düzeneğini patlatacak kadar salak değilim 😀

Ben demedim sen dedin salak değilim diye ama üzülerek söylüyorum ki sen bir salaksın, ben demedim, ben sadece kendi söylediğin sözü sana iade ettim 😀

Düzeneği yanlış kuracaksın sen ve o bomba patlamayacak. Akıllıyım diye geziyorsun birde 🙂

Sadece bir tahmin inşallah öyle olur.

Ömer ve Zehra konaktan çıkma telaşındalar. Tam kapıdan çıkacaklardı ki, Zehra adamları görünce tanıdı ve beni kaçıranlar bunla deyince, Ömer ışıkları kapattı. Belli olmamak için.

Önce, yatak odasından çıkmaya çalıştılar, Zehra’nın ayağı ağrıyınca Ömer ona destek oldu.

Adamlar evin her tarafını sarmıştı, balkon dan çıkamadılar, balkondan adam girdi elinde susturucu takılmış silah vardı. İşi sessizce halletmeyi düşünüyorlardı. Ömer bu adamı etkisiz hale getirdi ve silahını aldı.

Ömer Zehra yı aldı, Alev’in odasından çıkacaklardı olmadı orada da adam vardı. Ömer Zehra yı bir çiçeğin arkasına köşeye sakladı orada kalmasını istedi ve kendisi salona geçti.

Balkondan gelen adamı görünce Ömer, çalışma odasına saklandı. Salon kapısından içeri giren adamı etkisiz hale getirirken Zehra ya Alev’in odasına git dese de, Zehra bunu kabul etmedi.

Seni bırakıp nasıl gideyim dedi.

Sevgi bu işte, bir insana değer vermek önemsemek bu. Birine sırtını dönüp sadece kendi canını düşünmedi Zehra. Afferim sana.

Ön kapıyı da kırarak içeri giren adamlar, kaçmakta olan Zehra yı yakaladı. Ömer elindeki silah ile o adama doğrultsa da, Ömer’in arkasından elinde lazerli hedefi 12 den vuran silah vardı ve bu silahın hedefinde Zehra vardı.

Adam Ömer’i bu silahla Zehra yı öldürmekle tehdit etti ve Ömer de elindeki silahı bıraktı mecburen.

Ömer sırtı dönük bir şekilde adamın her söylediğini yaptı ve bir süre geri geri gitti Ömer adam öyle istediği için. Ve seni öldüreyim mi dediği dediği an, bir hamle ile adamı etkisiz hale getirince dışarıdan yine adamlar geldi. Sadece 2 kişi için bu kadar adam hiç adil değil.

Adamsanız tek tek gelin korkaklar.

En sonunda baktılar olmayacak bayıltıcı madde kullanıp Ömer’i bayılttı dışardan gelen adam. Ve salona taşıdılar. Zehra ise ne yaptınız ona diye bağırıyor. Bir tek Ömer çıkmadı ağzından.

Zehra bağırdıkça rahatsız olan adam, lazerli silahı Ömer’e doğrulttu susmasını, oturmasını istedi. Zehra da tamam deyip sustu.

Şirkette beraber çalışan Mert ve Leyla bir konu da Ömer’in bilgisine ihtiyaç duyunca, Mert Ömer’i. Leyla’da Zehra’yı aradı ulaşamadılar. Mert de Leyla da bu olanlara bir anlam veremedi.

Mert bir şey mi oldu diye aklından geçirdi. Ve yarın devam edelim diyerek çalışmaya ara verdiler.

Konakta ise, salonda yerde Ömer baygın, ağzı, eli kolu bağlı. Zehra da aynı tek bir farkla onda zaman ayarlı bomba bağlı.

Zehra kendi çabasıyla ağzını açmayı başardı. Ömer’e uyan diye bağırıyor Ömer demeden.

Ömer kendine geldi, Zehra da Ömer’in ağzındaki bandı ağzı ile açıp atmayı başardı. Ömer de kendi çabasıyla kurtulmayı başardı iplerden.

Zehra çok panik durmadan bağırıyor, zaman çok az kalınca sen git az kaldı dedi ve Ömer kendini iplerden tamamiyle kurtarınca Zehra yı hem sakinleştirmeye, hem de iplerden kurtarmaya çalışıyor.

Ömer, seni almadan gitmem dedi. Zehra çok panik yaşıyor korkudan biraz soğuk kanlı olsa Ömer’e yardımcı olur ama korkuyor.

Ömer de seni almadan gitmeyeceğim dedi ve hala bakışıyorlar. Bakışmanın sırası mı bomba patlayacak.

Dayan Be Gönlüm. Biçare Değilsin Yaradan Sana Yar. Kimsesiz Değilsin, Yanında Kimsesizler Kimsesi Var. Biliyorum, Sığmazsın Hiç Bir Yere Bu Sevdayla. Dünya Sana Dar. Ama Dayan Gönlüm. Dayan Ki Her Gecenin Mutlaka Bir Sabahı Var.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 160. Bölüm Analizi 28 Nisan Özeti” üzerine 45 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Ela

 2. xanan dedi ki:

  ben zehranin omer dememesine kizmiyorum hatta bu konuda size katilmiyorum cunku omer zehra basta cokk buyuk haksizliklar yapti daha da kotusu buyuk hakarwtler etti ki bunlar icin hic ozur dilemedi once omer ozurdilesin sonra zehra omer desin omer ozur dilemeden zehra kesinlikle omer demesin

 3. Aylin dedi ki:

  Arkadaşlar mutluyuz dimi çok mutluyuz çok mutluyuz . Allahim o nasıl sarılma .artık ikiside aynı duyqularla sarıldılar .bu ani benim gibi bekliyenleri ve aynı benim gibi onlar sarilinca mutluluktan çığlık atanları tebrik ediyorum .

 4. aslı dedi ki:

  Aylincim Merhaba canım, sende buradasın ne güzel, hafta sonu olduğu için sakin sanırım. Havalar ısındı herkes dışarıda güzel havanın tadını çıkarıyorlardır. 3 ay sonra tekrardan başlaması çok güzel ya hepten bitseydi, bir de o açıdan düşün yeniden görecek olmak güzel onları. 3 ay bir dinlenme iyi bir tatil yaparlar inşallah. Onlara iyi alıştık. Özleyeceğimiz kesin. Belli olmaz belki de ilk bölümden yeniden başlatıp verebilirler de tv den yayınlarlar.

  1. Aylin dedi ki:

   Tabiki çok ozluyecegiz . Inşallah çabuk geçer zaman .senoryonda harika .dün akşam ben eski canlı yayınlardan izledim biraz .o havuza düşme meselesinden Erkana soru sordular . HAZALA gercekden suni nefes verdi mi diye . ERKANDA dediki nefes alan birine suni nefes verlerse eyer o adam şimdi hayatta olmazdı .her halde izlemissinizdir o vidyoyu .ama soylediyin gibi çok keyifli olur . Alevin çatışması dahada keyifli

   1. aslı dedi ki:

    evet seyrettim o videoyu canım, sarı kabanı vardı hazalın üzerinde ve bir seyirci sormuştu havuza düşünce gerçekten suni teneffüs yaptınızmı diye de, Erkan da yaşayan birine suni teneffüs yapmak onu öldürür dedi ki, dediği çok doğruydu.
    geçmişten bugüne çok değişen Ömer bu kez Zehra yı kendisi havuza atlayarak kurtarsa ve Alev de bunu görse süper olur. Zehra ile yakından ilgilenmesi Ömer’in, Alev’in iyice deliye dönmesine aralarını asla açamayacağını anlamasına yarar. Hele bir de Ömer’i Zehra’ya yüzme öğretirken görürse çok daha iyi olur bence.

    1. nesrin dedi ki:

     Keşke yapsalar da görsek .Ömer Zehraya yüzme dersi verse .

 5. aslı dedi ki:

  Şimdi benim dikkatimi bir şey çekti. Yukarı da ki Ömer ve Zehra havuz başında resim çekinmişler. Bu yeni konakta da havuz var sanırım başka bir yer değilse bura?
  ve benim buraya eklediğim klipte de Zehra’nın eski konakta havuza düştüğü an var. Aklıma o anlar geldi de Ömer, Zehra yı kurtardıktan sonra nasıl kızmıştı yüzme bilmiyor musun? aptal mısın? diye. Hadi Ömer Zehra ya yüzme öğret. hazır havuzda varken ne güzel olur. Alev de hasedinden çatlar.
  Nasıl olur bu? Zehra yine bir sakarlıkla havuza düşer, yüzme bilmediği için boğulma tehlikesi geçirir. Bu kez orada olan Ömer havuza atlar ve Zehra yı kurtarır ve onunla yakından ilgilenir ve bu olaydan sonra da Ömer havuzda Zehra ya yüzme yi öğretir. Nasıl ama şimdi aklıma geldi yazdım işte. Alın size güzel bir sahne, güzel bir senaryo daha.

 6. SN dedi ki:

  Merhabalar…

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar hoş geldiniz SN

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba canim ne iyi burdasin sabahtan beri kac kez bakdim siteye baya bi sakin site. Vallahi bu iki gün bana oyle uzun bir süre geldiki .sezon finalde ne yapacagim bilmiyor su üç ay nasıl geçecek .keski tekrarlarini verseler .belki oyle biraz çabuk geçir zaman .

 7. fati dedi ki:

  Resul abicim niye ciknadi benim yorumum valla abi cok ugrasdimyaa aslini gormesini cok istiyordum hepsinide yazmadimki uzun olur yayinlamasin diye ama kisa oluncada yayinlamadin kusdum sana abi belki en cok bu sayfayi ziyaretcilerden biriydim ama artik gelmicem)))saka saka bu sayfasiz olmaz aslinin analizini okiyamadan duramamki )

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kizlar.Hepinizin aksamlariniz hayirli olsun.Aslicim senu yormak istemem,ama sozumu kime deyim.Biliyormusun 160.bolumu izleyenden sonra Mehtab sahnesine gore icimden senariste tesekkur etmek gecdi.Mehtabin o korkunc veziyyetinde Korayla Salim onun tum kotuluklerine ragmen yardimina kosdular,onu sakinlesdirdiler,yaninda oldular.Neden?Cunku onlar iyi insanlardir,ellerinden kotuluk gelmiyor.Cunku” Yaksiliga yaksilik her kisinin isidir,yamanliga yaksilik er kisinin isidir.”Onlar er kisilerdir./yaksilik iyilik,yamanlik ise kotuluk demekdir/. Mehtab agliyordu.Bana gore bu,pismahlikdan akan goz yaslari idi.Senarist Salim ve Korayin eli ile Mehtabih kalbinde uyuya kalmis iyiliyi oyatmisdi.Alkislamak lazim.Kotunu kesip atmak kolaydir.Zor olan kotunu deyisdire bilmek ve iyi bir insan kazanmakdir,bence.Insallah hayal kirikligina ugramam. Bu arada Omer Zehraya demisdi ya bir daha seni yalniz birakmiycam.Sozunu tutdu,olumun gozune dik bakarak sevdiyini yalniz birakmadi.Iyi geceler.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, o mehtap’ın olayında iyi ile kötü arasında ki fark anlaşılmış oldu. Bunu da sen anlamışsın ne güzel. evet sizde geçen o söz bizde de kullanılır. iyiliğe iyilik her kişinin karı, kötülüğe iyilik er kişinin karı. Mehtap bu yaşadıklarından bir ders aldı mı? almadı mı? ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Kendisine iyilik eden insanlara yine kötülük yapmayı isteyecek mi? yapacak mı?
   Evet Ömer sözünü tuttu ve yalnız bırakmadı Zehra yı. Sende Allah’a emanet ol ablacım.

 9. fati dedi ki:

  Aslicim yayinlamadi qaliba resul abi napalim demekki uygun gormemis cunki ondan sonraki yorumum cikmis :'(ama gorup okumani isterdim yaaa neyse artik

  1. aslı dedi ki:

   Faticim, helal olsun ne demek canım benim, senin canın sağ olsun. ben severek yazdığım için benim için zor gelmiyor. büyük keyif alarak yazıyorum. Erkan Meriç sağ olsun, benim yeniden yazmaya başlamamı sağladı. Tabi bu dizibilgi sayfaları, Resul abim ve sizlerde destek olunca ortaya bir şeyler çıktı işte faticim.

 10. fati dedi ki:

  Bir kismini azerice yazmaya calisdim aslicim ama az bir kisim cunki vaktim yokdu ama gormeni istedim yazdiglarini biz nasil okuyoruz cunki okurken azeri sozleri ile anliyoruz.bide ne zor seymi kiiz allah sana kolaylik versin hakkini helal et bizim icin ne kadar zorluk cekiyormusun…yazdim ama resul abi yayinlarmi bilmiyorum ama cok zahmet cekdim insAllah yayinlar

 11. Anonim dedi ki:

  Neyani bu simdi mehtabinyaptiklarina karsilikmi bu kadarla kurtulacak degil herhalde daha buyuk cezasi olmali simdi dukkani soyuldu diye aklibasina gelip iyi insanmi olacak cok sacma

  1. aslı dedi ki:

   Gönül ister ki, akıllansın ve kötülük yapmaktan vazgeçsin ama hiç sanmıyorum Mehtap da biraz olsun vicdan var mı? yok mu? onu göreceğiz ve sonra ne yapacaksa artık ona göre ceza almaya devam edecek Mehtap. Yani şu aşamada kendi kaderini kendisi çiziyor yapacaklarıyla Mehtap.
   Koray da Salim amca da bir değişim olmadı yani, yine iyi insan olarak ona yardım ettiler. Nede olsa onların gönüllerinde vicdan var ve bu vicdan öyle her kula nasip olmaz. Örnek Hilmi Yılmaz, bir vicdansız.

 12. cinare dedi ki:

  oooohhhhhh canima.deysin al iwte Mehtap sana da bu yakiwir iwde ne iyi yapdi sana kewki Koray gelmeseydi de hep oyle kalaydin sira Alev de sen de goreceksin gununu ay ne guzel acdi Zehramiz Omerin agzini bak sanada bu yakiwir ya goresen bomba partdayacakmi acaba yureyim agzima geldi yaaa KIZLAR SIZDEDE KOOOOOOOCAMMMANNNNN OPUCUKLERRRRRRRRRRRRRRRRR CANLARIM BENIM

  1. aslı dedi ki:

   Hoşgeldin canım güzel bir bölüm izledik. Zehra’nın Ömer dememesinin dışında inatçı keçi Zehra.

  2. aslı dedi ki:

   Hafta sonu, hava güzel ben dışarı çıkıyorum arkadaşlar, yeniden görüşürüz herkese iyi hafta sonları. öptüm hepinizi:)

   1. Aylin dedi ki:

    Daha iyi cesmeler bitanem

    1. Aylin dedi ki:

     Sana iyi gezmeler yazmak isdemisim canim .ama sonra kendim okuduğumda ne yazdığımı kendim bile anlamadım .

     1. aslı dedi ki:

      olur öyle küçük yazım hataları bir tanem, ben anladım sen içini ferah tut:)
      ben güzel bir gün geçirdim.
      umarım sende ve diğer arkadaşlar içinde güzel bir gün olmuştur.

 13. aslı dedi ki:

  Sayfayı açar açmaz karşım da bir yakışıklı bana bakıyor ne güzel. Benim yakışıklı prensim varmış burda, paşam varmış burda 2 resimde çok güzel. yanaklarını sıkacaksın çocuk gibi seveceksin çok tatlı ya 🙂
  3.atlıyorum hiç görmedim ben onları 🙂

 14. fati dedi ki:

  Asli canim bugun aksam vaktim olursa senin analizini azericeye cevirip yazicam bizim dilimizde senin anlatdiklarin nasil anlasiyor bir gor istiyorum)azeri sozlerini anliyormuzun??

  1. aslı dedi ki:

   Tamam Faticim yaz bakalım azeri olan arkadaşlarda daha iyi anlamış olurlar.
   Azeri sözlerini azeriler gibi anladığım söylenemez, anlamaya çalışıyorum çat pat.

 15. fati dedi ki:

  Asli,Aylin,Lale,ve ben, senarist olsak varya simdiye kadar zehra omer soylemisdi omer askini itiraf etmisdi,ve zehra 3 cocuga hamileydi)3cu cocuk ama 2ci hamileliyi cunki ilk ikiz olumus kucuk zorba ile su damlasi olmus)saka bi tarafa zehranin omer dememesi iyice sinirlerimi bozuyo ya her bolum izleyince artik bu zorlukdu cozulur o dili diyorum ama yok aslininda dediyi gibi keci inadi var bunlarda yaa…Lalecim diyer sayfada yazmissinya guzel olur omerin zehraya ismini soyletmesi evet mesela zehra omer seslenmedi diye bakmasa zehraya zehrada mecbur qalip omer dese ne romantik olur ama..b.g.a da o sahne cok guzeldi romantikdi insAllah burda da oyle olur..bari sezona cikmadan zehradan duysaydik bi kere omer demesini..

  1. Aylin dedi ki:

   Fati evet Zehranin tum endisesi Omer icin .ama ben Omer dediyin ,sizin dediyiniz sahnede diyilde basqa bir sahnede sandimki Omer dedi siz bide orasini izleyin ben iki defa izledim ,sanki Omer diyor tam amlamadim .hani su arkadan gelib Omeri bayiltilar ya orda Zehra Söyledi sanki Omer dikkat et arkad diye .ama tam emin digilim sizde bir izleyin oranı .şimdi isim çok birazdan ben bir daha izleyeceğim o sahneyi

   1. Aylin dedi ki:

    Dayanamadim izledim o sahneyi . Ama çok üzüldüm . Omer tanıyormuş Zehra .” Dur biri var arkada biri var ” diyormuş .bende sevinmiştim . Omer dedi iyi senin havalarda ucuyordum .. Allahim bu kiz ne zaman Omer diyecek ? Bu durumda söylemediğini göre……..!

    1. aslı dedi ki:

     Aylincim, Zehra bu bölümde hiç Ömer demedi. Ama ben isterdim ki, Zehra Ömer’in ağzındaki bandı açtık dan sonra bomba patlamak üzereyken o panik halindeyken birbirlerine bakışırlarken Zehra Ömer bomba patlayacak dokunma sen git desin Ömer de; ben seni almadan hiç bir yere gitmem öleceksek de, kurtulacaksak da beraber çıkacağız buradan demesini isterdim.
     Hayatlarının en zor zamanını yaşarlarken Zehra’nın Ömer dememesi çok üzücü, bu saatten sonra demez ise o bomba patlayacak son saniyelerde, bir daha ne zaman ne şekilde söylerse söylesin benim için bir hükmü ve değeri yok Zehra’nın Ömer demesinin. karşında yaşayan ve bir kaç saniye sonra ölme ihtimali olan biri var karşında bu neyin inadı Zehra?

 16. Aylin dedi ki:

  Canim ellerine saglik yine dokdurmussun kelimleleri . Senin analizini okuyunca insan bir kere daha asik oluyor diziye .hele onların bakışlarını kelimlere dokuyorsun ya çok guzel oluyor .bolumm guzeldi . Duyqularinin bu kadar açığa bellli etmelerini artık keyifle izliyoruz . Artık Zehra Omerin bir sey olmasını istemiyor .Omere gitmesi için yalvarıyor . Omerde artık Zehrayla birlikte ölümü göze almış . Ama biliyormusunuz arkadaşlar sezon finalinin açısı şimdiden içine oturdu . Inşallah tez bir zamanda gelib gecerde dizimizi izleriz yine seve seve

  1. fati dedi ki:

   Kizlar bolumu ilk izlediyimde farketmedim ama ikinci kes netden son kisimi izlediyimde farketdim zehra omeri uyandirdinda bi kere bile hadi kurtar beni demedi yani o kadar endisesi sadece omer icindi o da olucek diye omeei uyudirdiginda “hadi kalk bombayi kurdular hadi biseylee yap”dedi omerde iplerden kurtulunca “tamam hadi git kurtar kendini “ilk izlediyimde zehra kendine birsey olucak diye korkuyo sandim iki uc hatta 4 defa izledim son kisimi ve zehranin endisesinin sadece omer icin oldugu farketdim bunun icinde Laleye tsk ederim diyer sayfada zehra qaliba omer dedi diye 3 defa izledim bende soyluyor sandim sonra kulaklik takip bidah izledim ama yok soylemiyormus hadi cabuk ol diyor hizli hizli o yuzden omer dedi sandik Lalecim:'(

   1. aslı dedi ki:

    Faticim, her ikisi de o an hiç kendini düşünmedi ki, bunu sonradan anlamışsın zaten. Zehra hiç Ömer demedi ki, en azından bu bölümde o son sahnede demesi Ömer’inde bunu duyması gerekirdi. Tamam git kendini kurtar demek ile Ömer’e değer verdiğini gösterse de o an Ömer demesi gerekirdi. O en zor ölümle yaşam arasında o ince çizgide demezse bu saatten sonra söylese ne olur söylemese ne olur. hadi bomba patladı patlamayacağını biliyoruz da var sayalım k patladı ölüsünün arkasından mı Ömer diyecek ti Zehra?

    1. fati dedi ki:

     Asli ilk basdada anladim zehra icin endiseleniyordu ama ilk izlediyimde kurtulmak icin omeri uyandiriyor uyansinda kurtulsunlar saniyordum ama sonra TAMAM HADI CABUK KAC KURTAR dediyinde anladim aslinda zehranin tek derdi tek korkusu omere bisey olmasiymis cunki can oyle biseyki olum korkusu cok zor can cok tatlidir o anda bile kendini duzunmuyor tek istediyi sevdiceyi kurtulsun istiyor tipki bi anne gibi hani cocugun olurda ben biter evladim baslar can biter canim baslar bi anne icin onceliyin cocugun olur hayalerinin bas kahramani korkulari hepsi iyi kotu ne varsa ilk oncelik cocugunun olurya zehrada oyle oldu artik bir anne gibi sahiblendi omerini kendi canini hice saydi…Omerinde yaralarini anca Zehra gibi kiz sara bilir annenin acdigi yarayi anne gini saricak zamanlaa…ama ilk once zehra omer demeli takdim kafaya o zehra o omeri dicek yoksa bana gelenler geliyo yaaa

     1. aslı dedi ki:

      Faticim, can tatlıdır da canından önce sevdiğinin canı önce geliyorsa o gerçek sevgidir. Aşk da sevgiden gelir. Ömer de Zehra da kendi canlarından önce birbirlerinin canını düşündüler. Ömer Zehra yı düşündü ölmesini istemedi. Zehra da Ömer’i düşündü ölmesini istemedi. bu da birbirlerini ne derece sevdiklerini gösterdi. iyi oldu bu olay çiftimize.
      Bakalım Zehra ne zaman ne şekilde Ömer diyecek?

  2. aslı dedi ki:

   Zehra her ne kadar telefonun da ki zorbayı değiştirmese de, Ömer’i seviyor duygularını kolay dile getiremediğini söylüyor, belkide ondan ben rahatlıkla anlayamıyorum onu bazen. Ama kendisinden önce artık Ömer’i düşünüyor. Kendi canından önce onun canı daha önemli Zehra için. Dili ile söylemese de bu davranışları Ömer’i çok sevdiğini gösteriyor.
   Ömer için de aynısı geçerli hatta Ömer Zehra dan bir-iki adım önde sevgisini göstermesi yönünde ve Zehra da bunu farkında ve bu da Ömer hakkında düşündüğü bazı kötü düşüncelerin yok olmasını sağlıyor. Ömer de Zehra’nın canı için kendi canından vazgeçmeye hazır.

 17. Hayat dedi ki:

  Aldığım eline sağlık analizin çok guzel olmuş. Akşam evde misafir vardı o yüzden bakamamisdim. Analizini okudum izlemiş gibiyim hatta daha iyi. Baya guzel bolum olmuş . Teşekkürler

  1. Hayat dedi ki:

   Aslicim özür dilerim aceleyle yazmışım. Üzgünüm

  2. aslı dedi ki:

   Hayatcım, olur öyle yazım hataları sen üzülme, özür dilenecek bir durum yok, bazen ben de yazarken özellikle analizde çok hatalı yazıyorum hızlı yazdığım için onu düzeltmen baya zaman alıyor. aceleyle yazınca oluyor öyle. seni gayet iyi anlıyorum.
   seyredemeyen arkadaşların işine yaraması ne güzel, ben de teşekkür ederim.

 18. Lale turkmen dedi ki:

  Gunaydin her kese. Aslicim eline yuregine saglik benim sevdigim siyah yazilar cok guzel olmuş. Omer gercekden mukemmel oyuncu. Yuz ifadesi mimikleri soylemesi gereken her şeyi soyliyor. Ne demek istedigini bir bakmasi ile izleyciye yansitabiliyor.
  Salim amca dun emlak dukkanina ucarak mi vardi 1 dakika gecmeden hemen vardi evleri emlakciya o kadar yakinda degildi.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, teşekkür ederim canım içimden geçenler ne ise onları yazıyorum. bana hissettirdikleri. Ömer’i kolay anlarken Zehra yı anlamakta bazen zorlanıyorum nedenini bilmiyorum?
   Salim amca evde bahçede oturuyordu. hastane ortamı onu biraz yormuş dolaşmaya çıkmış ve o yüzden de yakınlarda olabilir. koşarak geldi kendisine kötülük yapan insana ve büyük bir insanlık dersi verdi Mehtap’a anladıysa tabi.

 19. Nihal ozen dedi ki:

  Gordugum en guzel dizlerden biri,bu kilpte cok guzel hitap etmis ,omer ile zehrayi,cok cok seviyoruz .artik sevdiklerini soylesinler ,

  1. aslı dedi ki:

   Evet aynen öyle, bu dizi diğerler dizilerden çok farklı ve çok güzel Nihalcim, klibide beğenmene sevindim, her bölüm için en uygun gidecek şarkıları eklemeye çalışıyorum elimden geldiğince. Zehra ve Ömer’i herkes çok seviyor tabi bende 🙂
   Birbirlerine değer verdiklerini, sevdiklerini önce gösterecek sonra söyleyecekler inatçı keçiler dilleri bağlı söylemezler. göstermeleri de güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.