Adını Sen Koy 16 Mart Anaizi 129. Bölüm Detaylı Özeti

İyiler Kaybederken Kazanır.
Üzülme can!
Doğruysan zarar gördüm deme. Bil ki iyiler mutlaka kazanır.

Ne kadar küçük olursa olsun hiçbir iyilik boşa gitmez. Allah’ın iyi insanlar için hep güzel planları vardır.
Nazan Zehra ya bulduğu Yener ile olan evlilik başvuru kağıdını verdi. Karşılığında da annesinin hasta olduğu yalanını söyleyerek ameliyat için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi ve üstü örtülü bir şekilde tehdit ederek para istedi.

Nazan, senin bu yaptığına düpedüz şantaj denir. Sana yapılınca hiç hoşuna gitmeyen bir durum bu sen neden yapıyorsun bunu iyilik yapmak dururken neden kötülük yapıyorsun? Eline ne geçecek? Para o para sana hayır mı getirecek sanıyorsun? İyilik et de iyilik bul Nazan.

Ömer çalışma odasında ve iş yapamıyor aklı hep Zehra da. Demir geldi o arada ve Ömer’in dalgın olduğunun fark etti Ömer her ne kadar uykusuzum dese de, olayı çözdü Demir, nede olsa yıllardır arkadaşı iş ortağı tanıyor biliyor Ömer’i. Sorunun Zehra’nın Mehtap’ı söylememesine kızdığının farkında ve Demir bir kere daha Ömer’i kendine getirecek bir söz söyledi. Bu güne kadar onu neyle suçladıysan yanıldığını gördün. Zehra ya güvenmeyi öğren dilimde tüy bitti dedi haklı olarak onu suçlamadan önce açıklamasına izin ver dedi Demir.

Ömer’in tek suçu, karşısındaki insanın açıklama yapmasına izin vermiyor dinlemiyor olması. Eskiden böyleydi yavaş yavaş düzeliyor.

Alev bugüne kadar tehdit eden kişiydi, şimdi tehdit edilen kişi oldu. Hilmi Yılmaz yılan fare hikayesini Alev’e anlatarak tehdit etti.

Bu sayede Alev’e fare, kendisine yılan dedi. 🙂

Ömer çok sinirli ve evde aradığı bir şey var ne olduğunu sorsa da Zehra söylemedi Ömer ve dolapları çekmeceleri çok sert açıp kapatırken Zehra’nın sözü değil ama eli ile omzuna dokunması onu biraz sakinleştirip durdursa da, yine de sinirli Ömer arıyor ne aradığını söylemeden.

Bir dolabın kapağını açınca orada kendisine ait annesinin küçükken ördüğü atkısını buldu.

Zehra alınca sertçe aldı elinden atkıyı ve anılarını tuttu elinde sıkıca.

Zehra Ayşe’nin ona evlenince eski yaralarının iyileştiğini söyledi. Ömer yanlış düşünüyor diyerek elindeki atkıyı fırlattı.

Atkı ile birlikte masanın üzerindeki objede yere düştü ve kırıldı.

Zehra, Ömer’in yaraları iyileşmedi sadece kabuk bağladı dokundukça da kanıyor. Bak yerdeki kırılan nesneye işte onun gibi paramparça Ömer’in yarası içten içe kanıyor da kimse görmüyor kanadığını. Hadi yerdeki o kırılan nesneyi al ve eski haline getir ve hiçbir şey olmamış gibi koy masanın üzerine ilk alındığı günkü gibi duracak mı? elbette ki hayır. İşte Ömer’in yarası da öyle. Bunu anlamak neden bu kadar zor.

Şirket için önemli olan bir kredi çekme olayı var ve bunun içinde gerekli olan teminat mektubu, Alev bu mektubun peşinde mektup olmaz ise kredi verilmeyecek, Alev tam bu mektubu Leyla dan aldığı dosyadan alacaktı ki, Nihat aldı dosyayı, başarılı olamadı Alev.

Demir Leyla ile olan ilişkisinde evlilik teklifi yaptığı için, Leyla ile olan arkadaşlığının bozulmasını istemiyor. Demir sen Leyla geçmişinde yaşadığı ilişkisinden dolayı aldığı yarayı, çektiği üzüntüyü ve acıyı bilmiyorsun. Leyla korkuyor aynı acıları yeniden yaşamak istemiyor o yüzden de seninle bir yola çıkmaya korkuyor ama senide çok seviyor.

Leyla da bilmiyor ki herkes o geçmişindeki insan gibi kötü olacak can yakacak. Sütten ağzı yanmış bir kere Leylanın o yüzden biraz sabırlı ol Demir acele etme.

Leyla ile telefonda konuşuyor Zehra ve Leyla sizin evliliğiniz anlaşmalı evliliğin dışında seni kıskanıyor, paylaşmak istemiyor dedi. O ana yine Nazan geldi ve yine üstü kapalı para istedi. Bu durumu Leyla ya anlatınca, Leyla Ömer’e her şeyi anlat göster belgeyi dedi. Aranızda gizli saklı bir şey olmasın dese de Zehra söyleyemem bir sürü hakaret işiteceğim dedi.

Söylemeyince daha mı iyi Zehra? Ömer hep bir şüphe içerisinde kendince sonuçlara varıyor öyle kızıyor sana, sen öyle de olsa böylede olsa azar işitiyorsun. Oysa açık açık söylesen O da seni dinlese her şey yoluna girecek de sen inatçısın o da senden inatçı. İki inatçı keçisiniz.

Mehtap, senin aklın hiç iyiliğe güzelliğe çalışmaz mı? şimdide Beton ile kendi dükkanlarını soyulmuş gibi gösterecekler. Bunu da yaptılar. Poliste aldı Betonu sorguya.

Bizim inatçı keçiler lamba söndürme yarışındalar. Nede tatlılar bunlar. Biri yakıyor diğeri kapatıyor.

Zehra çalışacağım dediğinde Ömer sanki Zehra’nın sıkıntısını hissetmiş gibi paraya mı ihtiyacın var? diye sordu.

Haydi söyle Zehra evet paraya ihtiyacım var de. Demedi. Sonra aslında ben dedi.

Sonra Ömer her şeye hazır bir cevabın var deyince sustu. Çizimlerini topladı bunu gören Ömer de Zehra’nın yanına giderek kollarından tutarak aslında ne diye sordu.

Canım Ömercim böyle can acıtmadan azarlamadan kibarca sorsan. Zehra sana söyler ama sen azarlıyor, kızıyor birde kolunu sertçe tutarak canını acıtıyorsun nasıl söylesin sana Nazan tarafından tehdit edildiğini o sebeple paraya ihtiyacı olduğunu.

Zehra Ömer’in çalışma odasına geçti orada çizim yapıyor. Çizimleri de gerçekten güzel ama en güzel çizimini düşürmüş sanırım içlerinde yok. Ömer’in ona hediye aldığı su damlası kolyesinin aynısını çizmişti. Ama olsun bir daha çizer su damlası. Cevriye hala geldi onu yatağına eşinin yanına gönderdi. Zehra odaya geçtiğinde Ömer de elinde leptopu uyuya kalmış. Zehra ışığı yakınca uyandı.

İşte bu bölümün en güzel sahnesi geldi 🙂

Zehra Ömer’in leptobunu eline aldı kapatmak isterken sesini açtı ve Ömer’in uykusu kaçtı ne yapıyorsun diye elinden alırken leptop yere düştü. İkiside aynı anda almak için eğilince Zehra’nın saçları Ömer’in yüzüne bir meltem rüzgarı eşliğinde dokundu. Ömer de Zehra da bir kere daha gözgöze geldiler kısa bir süre aşk rüzgarları esti aralarında ne güzel etkilendiler birbirlerinden aşk işte. Siz hep böyle tatlı küçük yaramaz çocuk olun çok tatlı oluyorsunuz böyle.

Sabah olduğundaysa Ömer çalışma odasında Zehra’nın gece çalışmalarını çizimlerini gördü masada aldı baktı. Hoşuna gitti ama söylemiyor olsun o tatlı bakış bile yeter bana. Tek tek baktı çizimlere nasıl sponsor olacağın çizimler Ömer beğendin değil mi? bende beğendim senin gibi. Asıl sen senin aldığın kolyenin çizimini gör o zaman daha çok etkilenirsin. Sana ne kadar değer veriyor ki Zehra senin ona aldığın kolyenin resmini çizmiş anla değerini.

Nazan geldiğinde kahvaltı hazır Zehra hanıma ben mi haber vereyim? Yoksa siz mi dediğinde,

Ömer’in verdiği cevap; hayır uyandırma, geç yattı, kalkınca yapar kahvaltısını.

nasılda mutlu bir şekilde izledim bu sahneyi. Eşi Zehra yı düşünen Ömer hayranım ben sana.. ah Zehra ne şanslısın kıymetini bil eşin Ömer’in. Ah aşk ah.

Bir an o çizimleri atacak diye çok korktum ama atmadı çok şükür. Geceki konuşmaları geldi aklına ve biraz ara bakalım diyerek kendi çekmecesine koydu. Çok derinlerden çok büyük bir aşk geliyor Ömer ve Zehra aşkı geliyor çok uzaklardan, derinlerden geliyor ama geliyor. Hemde gümbür gümbür geliyor.

Alev iş başında her zaman ki gibi, aklı sıra kötülük yapma peşinde, Ömer’in çalışma odasında araştırma yaptı Zehra’nın çizimlerini buldu ve Ömer’in çantasındaki dosyadan da teminat mektubunu aldı Zehra’nın çizimlerinin arasına koydu.

Ömer odasına çıktığında Zehra hala uyuyordu. Onu seyretti bir süre Ömer. Telefonu çaldığındaysa Zehra uyanmasın diye yavaşça yanından ayrıldı dışarı çıktı düşünceli eş Ömer. Demir di arayan bugünkü önemli olan o toplantı hakkında ve o çok önemli teminat mektubundan konuştu, Zehra uyanmış bu konuşmayı duymuştu toplantının 10 da olduğunu öğrendi ancak uyuyor numarası yaptı. Ömer de telefondan sonra eşine baktı kısa süre seyretti onu ve çantasını alarak işe öyle gitti. Ben seviyorum bu çifti Ömer’i ve Zehra’yı.

Koray gitme kararı aldı. Bu kararda da Şükran teyzenin söyledikleri etkili oldu. Nereye gideceksin Koray? Salim amcada Koray’ın yerine yeni birini çağırıyor kim gelecek acaba?

Ömer şirkette toplantıda, toplantı ilk başta güzel gidiyordu teminat mektubu istendiği an mektubu vermek için çantasını aldı dosyada teminat mektubu yoktu. Şirketi altına üstüne getirdiler bulamadılar.

Zehra konakta Ayşe ile çizimlerine bakıyorlar. Ayşe özellikle abisinin aldığı kolyenin çizimini yaptığı için abisinin buna çok sevineceğini söyledi. Ayşe’yi kreşten aradılar. Zehra da çizimlerin arasında teminat mektubunu buldu. Hemen iş yerine gidecekti mektubu yetiştirmek için.

Nazan bir kere daha tehdit etti Zehrayı tam evden çıkacakken ve Nazan’a bir telefon daha geldi ve o telefonu Ökkeş amcada duydu ve o belalısını biliyormuş, hapisteymiş bu Nazanın belalısı.

Zehra şirkete giderken yolda telefonunu evde unuttuğunu fark etti. Küçük bir çocukta Zehra yı yolda durdurarak ona karnının aç olduğunu söyledi. Zehra da ona bir simit alıp verdi. o çocuğu mutlu etti Zehra.  Bunu da Mert gördü. Zehra’nın peşinden koştu ama yetişemedi. küçük bir iyilik yapmıştı Zehra o çocuğa ve o iyiliği ona çok güzel bir şekilde geri dönecektir ben inanıyorum buna çünkü, Allah’ın iyi insanlar için hep güzel planları vardır.

Alevde toplantıda işgüzarlık yapıp banka yetkilisine yüklendi. Ömer de buna çok kızdı. Aklına Zehra geldi Ömer’in mektubu onun kaldırmış olabileceğini düşündü aradı Ayşe çıktı. Zehra’nın dışarda olduğunu söyledi.

Mert te Zehra’nın çizimi elinde z.k. den kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. Ayşe’nin de çok beğendiği o çizimden 2 tane çizmiş herhalde Zehra yoksa hem kendinde hem de Mert te nasıl olsun? Asıl o çizimi Ömer’in görmesi lazım. Zehra’nın ona verdiği değeri anlaması için.

Şirkette daha fazla bekleyemeyen misafirler tam gidiyorlardı ki, son anda Zehra koşarak odaya girdi ve teminat mektubunu getirdim dedi.

Benden de kocaman bir alkışı ayakta aldı.

Hep Ömer Zehra yı kurtaracak değildi ya bu kez de Zehra Ömer’i kurtardı. Benimde kocaman bir alkışımı vede takdirimi kazandı. Tabi eminim ki Ömer’inde. Kurtarıcı melek Zehra afferim sana.

Kötülük yapayım derken iyilik yapan Alev, sana da teşekkür ederim.. Yine bir kötülük yapma planın iyilikle sonuçlandı 😀

İşte Hayatın Ta Kendisi,  Kötülük ve İyilik yanyana

İyiliğin İçindeki Kötülük..   Kötülüğün İçindeki İyilik

Kaybettiğini Düşünürken Kazanmak..  Kazandığını Düşünürken Kaybetmek.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 16 Mart Anaizi 129. Bölüm Detaylı Özeti (11 Yorum)

 1. Asli iyimisin ?niye 130 bolum analizi yok. Dizimizin analizini en iyi yapan bir tek sen varsin. Senin yazdiklarini okudugumda diziyi izlemiş gibi oluyorum. Dunden beri siteye bakiyorumda analiz cikmayinca seni merak etmeye basladim.

  • teşekkür ederim Anonim, ben iyiyim çok şükür.
   analizlerin fazla dikkat çekmediğini düşünüyordum, hatta okunmadığını bile fazla yorum olmayınca.

   analiz okuyabilirsiniz.
   link atamıyorum ama siteye girince görürsünüz.
   ilginize de teşekkür ederim.

 2. Ask: kor halinde icli icli yanarkən kulleri savurmaktir gülüşü .
  Tüm cəsarətinle ” seviyorum ” diye haykirmak istərken boğazında dugumdur
  Ask: sabah umutdur derken ,gecəyə sarilmakdir hayalinle baş başa kalmak için
  Ask “: çıglik çığliga susmaktir . Bizim ciftimizinki də ayın böyle bir şey işdə
  Ömər korkuyor sormağa zehraya evlilik belgesini .ya əvəz derse ya gerçəkdən onunla evlenecekdim dərsə ben nə yaparim dige i icten ice dusunuyor . ZEHRADA KORKUYOR bunu Ömərə söyləməyə ya gerçəkdən inanırsa benim evlenecegime . İkside KORKUYOR və susuyor. ZEhra Ömere Ayşe sənin yaralarini sardigini dusunuyor evlendigin için . Ömərə sinirlendi yalnis dusunuyor diye əvəz
  ZEHRA sən onu arasini az vok sardin bəlli ayda unutdu ama sən onda daha dərin yaralar acdin ask yarası hər şey daha çok incidir insanı . Demir və Leyla bizlərin sesi oldu . Hep guzel seyler soyluyorlar bizim inatci kecilrre ama dinleyen kim

  • Her ikisi de korkuyorlar, çünkü seviyorlar birbirlerini, itiraf edemiyorlar ama kaybetmekte istemiyorlar birbirlerini.

   Yavaş yavaş, ilmek ilmek, işlene işlene, yüreklerine sevgileri, büyük bir aşk doğacak onlar için.

   Aşklarının farkına vardıklarında, ayrılık vakti geldiğinde ne yapacaklar ? Asıl soru o?

 3. Asli hocam so zehra her defasinda leylayla konosorken ve leylanin omerle zehranin arasinda bir seyler oldogono his ettiyini soyleyince zehra her defasinda yok oyle bir sey demesini anlayamadim . Bo kiz evdemi kalacak? Yada omerden iyisini mi taniyor? Birde ki nerde bizimkiler? Aylin , olker, ve baskalari ….. bo mert konoso da beni iyice sinir edip bolandirmaya devam ediyor hic bakasim gelmiyor ama care yok . Her siteye ve sosyal sebekelere bakiyorom her kes mertin zehraya ilismesine karsi ama neden hala mertle zehra hakkinda yaziyurlar anlamiyorom

  • Duyguları ifade etmek dile getirmek bazen çok zor olabiliyor. bu dizi de olsa, gerçek hayatta da olsa aynı.

   Zehra ve Ömer her ikisi de birbirini tanımayan bir bireydi ve bir çarpışma ile bir hastanede girdiler birbirlerinin hayatına.. yanlış anlamalar ile sözleşmeli bir evlilik yaptılar. Ömer hep yanıldı Zehra hakkındaki düşüncelerinde ve birbirlerini tanımaya başladılar. alıştılar. ve sevmeye başladılar. hep bir süreçti bunlar olması gereken.

   ilk sözle ifade edemez insan sevdiğini, aklına düşer önce, sonra farkında olmadan beden dili devreye girer ne kadar inkar etse de insan beden dili ve gözler ele verir kendini.

   işte Zehra ve Ömer’in ki de bu yaşadıkları. hem onlar ne zaman birbirlerine yaklaşıp bir şeyleri itiraf edecekken Ömer’in dili tutuluyor sözleri yarım kalıyor. Ömer Zehradan bir adım önde gidiyor. şimdi ise dili tutulan Zehra.
   ve onları bağlayan duygularını ifade etmelerine engel olan birbirlerine söyledikleri bir çift söz var. “anlaşma bittiğinde” diye başlayıp devamı gelen sözler..
   her ikisini de frenleyen bu söz
   o sebeple Zehra içinde ne kadar Ömer’e karşı bir sevgi, aşk beslese de bunu beden dili ve yaptıkları ile gösterse de kendisine bile itiraf edemediği etmekten korktuğu o ben Ömer’i seviyorum sözünü şuan söyleyemez Zehra. çünkü, bunun bir anlaşma iş olduğu aklına gelip ayrılacağını düşünüyor. Zehra bu sebeple Leyla ile konuşmalarında hep inkar ediyor. dili inkar etse de gönlü ve aklı inkar etmiyor Zehranın.

   Ömer de aynı şekilde. her ikiside şuan birbirlerini seviyorlar ama kendilerine itiraf edemiyorlar.

   itiraf etmeleri içinde Mert geliyor. Mert Ömer’in Zehra ya karşı olan gerçek duygularını ortaya çıkaracak bana göre ve işte o zaman Ömer kendine itiraf edecek Zehra yı seviyorum diyecek.

  • Merhaba İş bu gün biraz yoruldum işlər üzündən ancaq bitire bildim . O yüzdən bura gec baktim sitiye. Evet Mert və ZEHRA konusu bənide çok tedirgin ediyor . MERT HEM Ömərin arkadasi . ÖMƏRİN KARİSİNA ASİK OLMAKDA NEYİN NESİ . İstər sozlesmeyle olsun istərsə də sozlesmesiz . Son icra Ömerin karisi . Hemde insanlar ZEHRA və Ömər aski izləmək istiyor . Hər halde Şərti Zehraya asik olursa Ömer Zehrani kayb etmə korkusu yaşayacaq və sevgisinin farkina varcak inşallah . Və ben çok umud etmək isdiyorumki Mert Tayfun gibi yapar

 4. Alevin her kötülüğü ortaya çıkmazsa da bizim çifte iyi sonuç veriyor
  Ömer umarım zehrayi merte kaptirmazsin o tanışmadan senin zehranin özel biri olduğunu anladı sanat anlaşan fena olmaz

  • Alev kendince kötülük yaptığını düşünse de, aslında Alev, Zehra ve Ömer’e hep iyilik yapıyor. iyide oluyor

   senaristin kalemine sağlık en azından oradan çiftimizi koruyor. birde şu şirket dosyalarında yaptıklarını öğrense Ömer.

   Alev şirkete de kötülük yapayım derken iyilik yapsa ve bizde bunu görsek çok iyi olacak. tıpkı Zehra ve Ömer’e yaptığı iyilikler gibi.

   söylediği sözlerle can acıtıyor Alev, o ayrı konu, olmasa daha iyi diyeceğim ama o zamanda Ömer Zehrasını savunamaz Alev’e karşı..

   yani her yönden iyilik yapıyor Alev kötülük yapayım derken 🙂