Adını Sen Koy 159. Bölüm Analizi 27 Nisan özeti

Ey Yar Seninle Ölmeye Geldim. Ateşsen Yanmaya. Yağmursan Islanmaya. Soğuksan Donmaya Geldim. Ey Sevgili Senden Mücevherler Değil, Tebessüm Almaya Geldim. Ölümsen Ölmeye, Hayatsan Kalmaya, Ben Senin Olmaya Geldim. Canından Can, Kanından Kan, Teninde Ben Bulmaya Geldim. Seninle Yaşayamazsam Eğer? Seninle Ölmeye Geldim.

Ömer ve Zehra şirketteler, Ömer Zehra yı gözünün önünden biran olsun ayırmıyor. Hilmi Yılmaz’ın birinci tuzağından kurtulsalar da tehlike henüz geçmiş değil. Alev her an Hilmi ye haber uçuruyor, ondan gelen talimatlar doğrultusunda da Zehra yı Ömer den toplantı bahanesi ile ayırmayı başardı Alev ve daha sonra da Ömer’in telefonundan Zehra ya mesaj atarak onu şirketin otoparkına indirdi. Hilmi’nin adamları da Zehra yı oradan kaçırdılar. Ömer’i arayıp söyledikleri adrese gelmelerini istediler.

Ömer kendisine verilen adrese gittiğinde Zehra yı bir odaya kapatılmış, elleri ayakları bağlanmış, ağzı bantlı buldu. Ömer Zehra yı gördüğü gibi, onun arkasına kurulmuş olan silah düzeneğini de gördü.

Zehra’nın ağzı bağlı olduğu için Ömer onunla konuşunca, Zehra’nın onu duyup duymadığını anlamak için, Zehra ya ayağını bir kere yere vur diyerek anlaştılar.

Ve Ömer 3 e kadar sayacağını, Zehra’nın da kendisini o an yere atmasını istedi. Bu sayede kapı açılınca silah patlasa da Zehra vurulmayacaktı. Akıllı Ömer akıllıca davranmış Zehra yı kendi elleriyle öldürmekten kurtulmuştu.

En olmadık zamanlarda, hiç beklemediğin bir anda, öyle bir şey olur ki, belki bir el uzanır, belki dost bir yürek, birisine yaptığın iyiliğin karşılığında içten sana yapılmış bir dua, gökten kapıları açar, bir ışık yakar gecene ve karanlıklar aydınlanır birden. Umudun tükendiği yerde açılır kapı, bir mucize gerçekleşir. Ölümlerden dönersin sana uzanan o el ile hayata tutunursun yeniden.

 Zehra zamanında kendisini yere attığı için Ömer kapıyı açtığında ona bir şey olmadı. Ömer korksa da Zehra iyiydi. Düşmenin etkisiyle bacağı ağrıdığı için Ömer Zehra yı kucağına aldı arabaya kadar taşıdı eşini. Ve oradan hızla ayrıldılar.

Yolda Zehra’nın canının yandığını fark eden Ömer hastaneye götürmek istedi Zehra yı, Zehra ise düşerken incindi geçer hiç gerek yok ben iyiyim diyor.

Ben seni gayet iyi anlıyorum Zehra ne kadar canın yanarsa yansın belli etmek istemiyorsun. Etraftan kimseyi endişelendirmek, üzmek istemesen de, canın yanıyor. Belli etmek istemesen de canın yanıyor. Sen nazlı değilsin, güçlüsün, sağlam karakterlisin, her şeyi içinde yaşarsın da olmuyor Zehra, bir yerden sonra olmuyor. Ne kadar güçlü durmaya çalışsan da, gücün bitiyor ve yanında o an kim varsa canının yandığını anlıyor. Tıpkı şuan Ömer’in senin canın yandığını anladığı gibi. Ömer; Bana söylemesen de canının yandığını anlamayacağını mı sanıyorsun dediği gibi.

Ömer de içinden, bu defa kaçamayacaksın Hilmi Yılmaz, bu yaptıklarının hesabını vereceksin diye kendi kendine konuşuyor.

Ömer bulaşma bu adama sen tedbirini al, duanı et Allah’a havale et, bak O nasıl cezasını veriyor onun. Tedbirini sakın bırakma elden ama bulaşma da. Bunlar çakal bunlardan her şey beklenir, şeytana bunlar papucunu ters giydirirler, vicdansız, merhametsiz, acımasızdırlar Ömer.

Hilmi de kendinden o kadar emin konuşuyor ki, bana bulaşmayacaktın Ömer Kervancıoğlu, başına gelecekleri bilmeliydin. Hem katil oldun, hem sevdiğin kadını kaybettin, artık yoluma çıkamayacaksın diyor.

Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın Hilmi, bu kadar kendinden emin olma, senin Allah korkun yok belli, olsaydı bunları yapmazdın. Ömer ve Zehra’nın ise hem Allah korkusu var, hem de pırlanta gibi bir kalpleri ve onların yaptığı iyilikleri, hiçbir karşılık beklemeden yaptıkları ve karşılığında aldıkları duaları var. Senden hep bir adım öndeler. Korkutabilirsin, zarar vermeye çalışabilirsin, ama daha fazlasını yapamazsın.

Adamlarından kurşunun duvara isabet ettiğini, Zehra’nın kurtulduğunu öğrenen Hilmi çakalı, sinirli, öfkeli, adamlarına kızıyor birine tokat bile attı.

Ne oldu Hilmi, ne oldu sana 😀  ya oh canıma deysin 😀  Adamın hevesini böyle kursağında bırakırlar işte 😀 Aman ciddiyete bürüneyim gelir şimdi bana da bir laf söylerse hafazan Allah. Adamlarını benim üstüme salar malar hiç uğraşamam onunla hadi Hilmi hadi, sen yoluna, ben yoluma 🙂 ben hiç yazmadım bunları, sende hiç okumadın tamam mı 🙂

Yaşatmam, yaşatmayacağım bugün bu iş bitecek diye arabanın tepesine vuruyor. Arabaya zarar veriyorsun dur Hilmi, arabanın ne suçu var? garip senin gibi bir adamı taşıyor, daha ne istiyorsun arabadan 😀 Ömer ile Zehra yı sen öldüremezsin, boşuna boş hayallere kapılma, yoksa çok üzülürsün Hilmi benden söylemesi.

Ömer Zehra her ne kadar istemese de onu hastaneye götürüyor. Zehra da hala gerek yok diyor. Sen biraz sus kocanı dinle Zehra. Zehra Ömer’in kararlı olduğunu görünce evdekilere ne diyeceğiz dedi. Hemen bir fikir üretti Ömer. Nihat’ı aradı ve evdekilerin hepsini alıp butik otele geçmelerini istedi.

Ömer unuttuysan hatırlatayım, konak ilaçlandığında, sen eve girilmeyeceğini öğrenince otelde yer ayırtmış korumalara haber vermiştin. Şimdi ne oldu da sen Zehra ile ilaçlı eve giriyorsun? Sizde bir otele gitsenize başbaşa.

Cevriye halaya da gün doğdu keyfi yerinde Hediyeye söyleyeyim de yolluk hazırlasın dedi. Hani sen rejimdeydin hala?  pazartesi başlayıp pazartesi biten rejimlerden herhalde senin rejimde 🙂

Nihat herkesi organize etti ve Alev’i de arayıp ona da haber verdi.

Alev çıldırdı tabi ve hemen Hilmi ortağını arayıp olanları ona anlattı. Hilmi de bu işi evde halledeceğim sen diğerleriyle git dedi.

Hilmi; Ömer karısının acısıyla yaşayacak bundan sonra dediğinde, Alev de Hilmi ye; eğer Ömer’e bir şey olsun sizde oğlunuzu kaybedersiniz dedi.  Mert de odanın dışındaydı ve bu konuşmayı duydu. Alev’in yanına girdi belli etmedi. Ömer ile Zehra’nın konakta başbaşa olacaklarını, kendilerinin otele gideceğini bizimle gel dediğin de Mert ben gelmeyeyim işlerim var dedi.

Salim amca çocuklara çok kızarken, Şükran teyze gelip Salim amcayı sakinleştirdi. Ucunda ölüm yok ya bulunur bir çaresi, senin bilmediklerin var çocuklar anlatsa hak verirsin dedi. Sakinleşti Salim usta.

Ömer Zehra yı hastaneye getirince kısa bir süre arabada konuştular. Zehra neden herkesi ayaklandırdın? Düştüğümü söylerdik deyince,

Ömer; bu kadar şey yaşadıktan sonra hiçbir şey yaşamamış gibi davranamazsın yalnız olmamız daha iyi dedi.

Zehra; eğer fark etmeseydin dedi kaldı ( cümlenin devamı ölebilirdim )

Ömer de; Zehra’nın elini tuttu ve seni yalnız bırakmamalıydım, gözümün önünden ayırmaman lazımdı dedi ve

Zehra; bitti, kurtulduk deyince

Ömer; bunun hesabını verene kadar bitmeyecek dedi ve Zehra yı arabadan indirdi koluna girerek onun rahat yürümesine yardımcı oldu.

Ömer Zehra’ya bakarak içinden ; sana bir şey olsaydı dedi kaldı yine ( ben vicdan azabından ölürdüm )

Zehra da Ömer’e bakarak içinden; yetişemeseydin dedi kaldı ( ölecektim dedi ) bu sözleri içinizden değil de dışınızdan söyleseniz de, duysanız birbiriniz hakkınızdaki düşüncelerinizi. Size dekoderlik yapıyorum ben burda olmaz ki canım, acıyın şu garip kula 😀

Ay hele şükür Zehra dan Ömer’e bir teşekkürü duyabildik.

Zehra; teşekkür ederim hayatımı kurtardığın için dedi.

Ömer de sadece baktı gözleriyle; ben senin için canımı ortaya koyarım yeter ki, sana bir şey olmasın dedi gözleriyle Zehra ya.

Zehra, Ömer’e diyor ki bu da benden olsun 🙂

Yüzümü avuçlarının içine alıp gözlerime bakman, en ufak bir şeye kızdığını, benim için endişelendiğini görmek ve beni çok sevdiğini bilmek çok güzel Ömer seni seviyorum hayatımı kurtardığın için teşekkür ederim.

 

Hilmi yine plan yapıyor Ömer için, evin planını adamı getirdi ve daha önce ilaçlama için eve giren adam güvenlik sistemini devre dışı bırakmış.

Vay  Hilmi’nin yarası anlaşıldı, Ömer’in babası yıllar önce sevdiği kadını elinden almış. Oğlumu sana kaptırmayacağım. Önce karını, sonra da senin canını alacağım dedi. Can acısı fazlaymış Hilmi’nin.

Hani Ömer’in annesi Ömer’i bırakıp gitmişti? Ömer arkasından koşmuştu da düştüğünde kanayan yarasını Hediye abla mendili ile silmişti ve Ömer o mendili hala saklıyor o mendilde anne kokusu var diye ağlamıştı. Benim kafam karıştı. Ömer öyle söylüyor, Hilmi böyle söylüyor.

Hastaneden çıkan Zehra ve Ömer arabaya giderken Zehra ilaçları kullanmak istemediğini, hiç ağrı kesici kullanmadığını söyledi. Miden ağrıdığında içtiğin ilaç neydi Zehra?

Allah’ım ağlamak istiyorum, bu Zehra midem ağrıyor diye kıvranırken Ömer’in ellerinden su içerek içtiği ilaç neydi?  Küsücem ben artık size. 😀

Ömer ile bu konuyu konuşuyor Zehra; ben hiç ağrı kesici içmem ki, ilk önce ağrımı dinlemeye çalışırım, sonra da deyince, Ömer devam etti; sonra da bitkilerden kendine bir şeyler yaparsın dedi ve Zehra yı arabaya kendi elleriyle bindirip kemerini taktı. Ve konuşmadan Zehra ya baktı Ömer ve içinden sen nasıl birisin böyle diye geçirdi.

Salim amcanın evinde pastalar yeniyor. Koray yaş pasta almadı ki eli boş gelmişti eve, gökten zembille mi indi o pasta 😀

neyse hoş görelim. Salim amca namazını kılıp dışarı çıktı ve yolda mahalleden biriyle karşılaştı düğünü varmış, kendisi için dolap yapmasını istedi. Salim amca da çok şükür yine dar zaman da yetiştin diyerek Allah’a teşekkür etti.

Salim amca sen elinden gelenin en iyisini yap, ya nasip de, bak sana ne kapılar açılıyor hiç beklemediğin yerlerden.

Ya Mehtap’ın ofisinde olanlar Bir adam geldi borç istedi daha öncede almış ödememiş, Beton o adamı zorla dışarı gönderdi. Oradan bir ses git dedi. Beton konuştu diyeceğim de nerede, ekiptekilerden birinin sesi herhalde. Ay ne çok güldüm bugün.

Ömer ve Zehra konaktalar ve Ömer Zehra ile yakından ilgileniyor.

Zehra hasta olsun, Ömer Zehra ile ilgilensin dedim duymuşlar 🙂 teşekkür ederim ekibe 🙂

Zehra’nın nasılda arkasına yastık koyuyor, ayakkabısını çıkarıyor Ömer. Afferim sana Ömer eşinle böyle yakından ilgilenmek sana çok yakıştı haberin olsun, yakışıklı paşam 🙂

Aşk yolunda ilerlemek yürek işidir. Aşk dilsiz olur. Aşk bir seferdir.
Bu sefere çıkan her yolcu, istese de istemese de tepeden tırnağa değişir.
Bu yollara dalıp da değişmeyen yoktur. Yaşadığımız her hadise, atlattığımız her badire eksiklerimizi gidermemiz için tasarlanmıştır. 

Tıpkı Ömer ve Zehra’nın yaşadıkları gibi.

Zehra Ömer’e kendisine gelen mesajı söylemiş ve Ömer bakmak istedi. Zehra’nın çantasından telefonu Ömer aldı baktı ve okudu. Karşılıklı o an yaşadıklarını anlattılar. Ve Zehra bir daha denerler mi diye korkuyla sorunca.

Ömer; burada güvendeyiz, bize kimse zarar veremez dedi ve odaya gidecekti ki,

Zehra, korku dolu gözlerle Ömer’e bakarak gitme dedi.

Ömer de anladı ve korkma ben buradayım, yanındayım, sana zarar vermelerine izin vermeyeceğim dedi. Zehra’nın telefonunu masaya koyunca ayakkabılarını aldı odadan babetlerini getirdi düşünceli eş Ömer. Zehra istemeden o yaptı.

Zehra da fark etti bu babetleri hoşuna gitti nede olsa onlarla daha rahattı Zehra. Sonra su içmeye kalkmaya çalışınca Ömer engel oldu ve suyu kendisi getirdi. İlaçlarını da içmelisin deyince Zehra’nın bakışından ilaç içmek istemediğini anladı Ömer ve ağrı kesiciyi içme ama diğerini içmelisin dedi ve verdi. zorla içti Zehra.

Mert şirkette ve madem yalnızlar izletsin videoyu Ömer’e diyerek Zehra yı aradı. O an Ömer gördü Mert den gelen telefonu ve kendi elleriyle Zehra ya verdi ve içinden de niye arıyor ki bu şimdi? Ne konuşacaklar ki? diye geçiriyor.

Mert’i yine kıskandı Ömer.  Zehra konuştukça Ömer; bunlar yine ne işler çeviriyor diye aklından geçiriyor. Ama yapma paşam hemen suratını asma, onların arasında bir şey yok, konuşmaları senin için.

Ömer daha fazla dayanamadı sordu, arayan Mert miydi ne diyor?

Zehra da, hiç öylesine, deyince. Ömer içinden, ya ya eminim öylesine diye kafa salladı. Üstünü değiştirmeye gitti suratı sirke sata sata.

Mert de Zehra’nın göstermeyeceğini anladı kendi telefonundan Ömer’e görüntüleri, Ailenden ve sevdiklerinden bir hediye diyerek gönderdi.

Ömer odasında üstünü değişmiş. Allah’ım ne kadar yakışıklı karizmatik olmuş bu delikanlı Ömer. Spor kıyafet deri mont süper yakışmış.

Mertle konuşuyor diye kendi kendine konuşurken, Mert den mesaj geldi Ömer’e.

Açıp bakınca Zehra’nın kendisi için çektiği videoyu gördü. İzleyince bunu benim için yapmış dedi ve yüzü güldü hoşuna gitti Ömer’in.

Sonra bir gürültü duydu Zehra diyerek koşup salona gitti Ömer. Zehra orada yoktu endişelendi Ömer mutfağa gittiğinde Zehra bitki kavanozunu düşürmüş onu alırken Ömer yardım etti ona ve neden kaktığını sordu.

Zehra da acıktım, bir de ayağımın ayrısı için bitki çayı hazırlayacaktım dediğinde Ömer Zehra yı sandalyeye oturttu. Çayı Ömer yaptı Zehra’nın tarifine göre.

Gelelim dizinin en özel sahnesine Ömer Zehra için yemek yapacak, 

Ve Zehra Ömer den, ekşili köfte istedi.

Ömer de buzdolabının kapağını açtı ve cep telefonundan tariflere bakıyor. Ömer kopya çekiyor yaramaz Ömer iş başında 🙂 kıyma, maydanoz, yumurta, soğan, Zehra şaşırdı biliyor musun gerçekten diye. Nerden bilecek Zehra kopya çekti telefondan.

Ömer sen o yemeği yiyecek misin?

Bilmem hatırlıyor musun senin yumurtaya alerjin var.  Zehra sende nasıl unutursun Ömer’in yumurtaya olan alerjisini 🙁

Ömer yemeği yaptı ama biraz dağılmış, içinden de hiçbir yerde de söylemedi ki dağılacağını dedi. Duydu bunu Zehra ve gülümsedi.

Zehra o internet tarifleri hep böyle dedi. Ömer de anladı kopya çektiğini fark etmişti Zehra. olsun paşam sen elinden geleni yaptın ellerine sağlık.

Zehra ben ilk yaptığımda daha kötü olmuştu dediğinde, Ömer yiyecek misin? Deyince yaptın o kadar yiyeceğiz dedi. Ve yedi. Ömer de kendi tabağına koydu. Ama yemedi.

Zehra da iyi olmuş yesene diye ısrar ediyor, sen nasıl eşsin Zehra? Ömer’in yumurtaya alerjisi var.

Ömer salonda Zehra’nın kendisi için hazırladığı kaydı izlerken Zehra geldi ve nerden buldun onu dedi? Ömer de Mert göndermiş dedi ve ekledi çok beğendim, çok güzel olmuş deyince Zehra utanarak hepsini izledin mi dedi? İzledim dedi Ömer ve bir adım yaklaştı Zehra ya ve artık ne seyrettiyse Ömer, Zehra ya öylece sevgi dolu gözlerle baktı çok hoşuna gitmiş Zehra’nın söyledikleri.

Tam da bu esna da dışarda bahçede Hilmi’nin adamları bütün güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirip konağın camına taş mı attılar? Silah mı sıktılar anlamadım müziğin sesi çok yüksek olduğu için. Sesi duyan Ömer ve Zehra korktular.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 159. Bölüm Analizi 27 Nisan özeti (43 Yorum)

 1. gülay hanımın karanlık gece gibi hiç bir yazısına erişemedim hemen ana sayfanızda daimi yeri olsun o harika……….yazıların site yöneticisi…..teşekkürler

 2. Faticim omerin zehraya soyletmeside iyi fikir. Omer kendi ismi ile hatap etmemesini anlamasi Omer demesini istemesi romantik bir o kadarda komik olucakdir

 3. Aaa gercekden soyledimi??ben cok dikkatli izliyordum ne zaman agzindan omer cikicak diye ama duymadim..anlamiyorum zehranin omer ismine alerjisi var dicem ama daha once soyledi omer ismini(zehra daha once omer ismini soyledi arkadaslar diyer sayfada kimin yazdigini unutdum ama zehra belki salime soyler demisler omer ismini yazmislar ..ben zehra omere ismi ile hitap etsin istiyorum) ama ben omere soylemesini duymak istiyorum ama yok soylemiyor oluyorlar ama yine soylemiyor ne zaman soylicek cok cok merak ediyorum..o kapida salim sandiginiz aslinda hilminin adamiydi bir kac arkadas salim diye yazmis ama dikkat edince omerin kiyafetlerini bugunki bolumden oldugu anlasildi …bide 6 ay kecdi diyoruz ama dizide zamanin gec ilerlemesi normal 3 bolumler bir gunu izliyoruz zehra 3 bolumdur ayni kiyafetde…a.d.s dizisi b.g.a benziyor simdi hatirladim aranizda bir garip ask izliyen varmi bilmiyorum ama orda da kiz oglana bay kibirli diyordu zehranin omere zorba demesi gibi ama sonunda ismi soyledi hemde arnav kendisi soyletdi kusiye belkide burda da oyle olur..

  • Evet Fati canim ben bir garip aski 2 sezon izledim onceden bende oyle dusunuyordum 6 ay evlenmeler falan ama simdi kesinlikle oyle dusunmuyorum Kusi ve Zehra tam baska karakterler.

 4. Bencede hak ediyor Aslicim biraz duşunim yine guzel supriz yapicam.
  Bu bolumin sonunda zehra ” omer cobuk git” dedimi ya da ben mi oyle duydum

 5. Resul abi yeni bölüm tüyoları ne zaman vereceksiniz zehrayla ömer bombadan nasıl kurtulacaklar

 6. Aslicim telefonda isim degişdirmek dedin ya ona benzerini ben yapdim.
  Eşimin telefonunu alip kontrol ediyorum her defada ismimi yaz diyorum arkadaslarinin aylesinin her kesin ismi yazilan bir benim numaram cikiyor. Soylememe ragmen ismimi yazmadi sonra bende o uyurken telefonunu alip “Adimi yazmak zormu?” Diye yazdim kendi numarama Sonra oylen o evde yok ken bir şey sormak icin aradim bir telefon acişi vardi tedirgin sesi ile bende yazdigimi unutdum onun sesini duyunca bir şey oldu sanip korkdum. Ne oldu desim senmiydin yaa o harfler ne ben telefonum bozuldu sanip korkdum dedi. Telefonu yeniydi. Bende onlar harf degil bak ne yaziyor dedim, sonra eve gelene kadar Kalbim yazmiş:)) Aklima geldide şimdiki telefonunda da ismim yazilmamiş yine bir supriz yapmam lazim

  • 😀 Yüzümü gülümsettin Lalecim, ne güzel etkili de olmuş ilk telefonda ama 2. telefonda neden ismin yok ki? bu hiç olmamış 🙁 bunu duyduğuma üzüldüm. İlk telefondan tecrübe kazanmış olmalıydı eşin. Sen en kısa zamanda bir sürpriz daha yap çok güzel olur.
   Kocan bence iyi bir dersi hak ediyor.

  • Lalecim bende senin durumdayim isim konusunda))malesef benimde adim yazmiyo kocamin telefonunda qaliba bizim kocalar tasfirin erkeyi))benim onceleri numaraydi sonra ben adimi yazmadim ama ev yazdim en azindankocama yan gozle bakanlar) ben ariyinca bi evi oldugu bilsin))

 7. Senaristler ne gerek var ayda 2 kere sarilmaga soylemislerse o zaman bende soruyorum ayda 3kere kacirilma olaylarina ne gerek var?

  • Üst üste olunca biraz ağır oldu. hepsinden azar azar olmalı dengede olmalı terazi. Serpme olmalı. Şimdi neredeyse bütün kötülükler kullanıldı. Bundan sonraki bölümler için geriye ne kaldı?

  • bu hafta hem kacırılma hemde bombalar batladı ne gerek var peş peşe iki bölüm aksiyon sahnesine geri zekalı senarist bozunduları beyinleri soğukta kalmış beyin gırileri çalışmıyor demekki biraz dinlensinle ve bu yorumları okusunlar belki nasıl bir zavallı olduklarını anlarlar. bunları ormana bırakmak lazım..

   • Sayın Anonim, haklısınız sizi rahatsız eden durumları söylemekte ama bunu hakaret etmeden de yapabilirsiniz öyle değil mi? Eleştiri yapmakta haklısınız bunu tatlı dille yaparsanız inanın daha etkili olur.

 8. Dun diger sitede bir anonim yazmiş omer cuneyit arkin gibi nayir nevet diyor dikkat etdinizmi diye bende bu gun sabah diziyi izledigim zaman omerin konuşmasina dikkat etdim zehrani kurtardikdan sonra arabada konuşyorlar ya hastaneye gidelim filan orda omer nayir olmaz dedi bende o an bitdim. cok guldurdi beni omer. Galiba cuneyit arkin hayrani

  • Ömer’e yakışıyor öyle konuşmak. Cüneyt Arkın’ı beğeniyor ve setrettiği içinde etkilenmiş sanırım. her zaman demiyor ama.

   • Bende dunn oyle düşündüm ama sonra yalnış duymisum diye dusundum . ESKI BÖLümlerde Omer hastalık numarası yaparken onun tavırları Kemal Sunali hatirlatiyordu

    • Kemal Sunal da, Cüneyt Arkın da birer usta isimler ve hiç bir zaman unutulmayacak isimlerden. Ve ben Erkan Meriç’in de onlar gibi olacağına inanıyorum. Çünkü; kendisinde bu potansiyel var. Oyunculuğu çok güzel, mimiklerini çok güzel kullanıyor. Yetenekli biri Erkan Meriç. Bana ekrandan verdiği elektrik çok güzel. Bana göre Tarık Akan Allah rahmet eylesin. Onun yerini dolduramaz ama Erkan Meriç onun kadar iyi yerlere gelebilir.

 9. Aslicim bencede orda sarilsalar cok guzel olurdu. Omer zehranin telefonunu aldi ya mesaja bakmak icin o an şaka ile karişik artik zorba olmadigini soyleseydi bu da daha sonra zehranin telefonundaki zorba ismini omer diye yazmasina sebep olsaydi. Yoksa o zorba senaristlere dahada cok hata yapmalarina neden oluyor

  • Lalecim, sarılmalarını bende çok isterdim, diğer mesajda yazmayı unutmuşum insan sadece üzgünken değil sevinçli olduğu zamanlarda da sarılabilir sevincini paylaşmak için.
   Ayrıca Ömer, Zehra’nın telefonunu eline alıp baktığında neden zorba diye sorabilirdi Zehra’ya yada hiç bir şey demeden kendisi de değiştirebilirdi onu Zehra ya büyük sürpriz olurdu. Kocam Ömer yazabilirdi Ömer 🙂 Zehra dan habersiz yada başka bir şey ve Zehra yı ilk arayan yine Ömer olurdu ve telefona bakan Zehra zorba yerine yeni ismi görür ve Ömer ile konuşunca da Ömer nasıl buldun diye sorabilirdi güzel olurdu böyle bir şey.

 10. Merhabalar Asli.Iyimisin,kizim?Izninle daha iki soz:kambur ve dekoderlik.Acelesi yok,vakit bulunca izah edersin. Bunu yazmadan gecemiyecem, Aslicim.Omer supriz videoyu izliyor ve bu zaman Zehra geliyor.Omerin bakislarini gordunmu nasil bakiyordu Zehraya.Hem suc ustu yakalanmis cocuktu,hemde ilk defa asik olmus yeniyetmeydi sanki, masum.Cok guzel anlar idi.Efsus omru kisa oldu.Keske Mert geleydi.Analizler hep muhtesem.Yazdikdan sonra rahatlasan da,yazarken kalp atislarin hizlaniyor muhtemelen.Kalbini koru,guzel kizim.Ama bak gozlerin dolmasin. Allaha ismarladik.

  • Merhabalar ablacım, bu kez gülümseyerek okudum mesajını teşekkür ederim iyiyim çok şükür.
   Kambur; sağlıklı bir bireyin duruşu dik olur. Ancak fiziksel duruşunda bir rahatsızlığı olan kişinin sırt kısmında bel veya göğüs kemiğinin eğrilmesiyle oluşan bir rahatsızlık, sırt da oluşan çıkıntı demektir. Buna en iyi örnek sanatçı Suna Pekuysal dır. resimlerine bakabilirsin.
   Dekoder ise; televizyonlarda şifreli kanalların şifresini çözen cihaz. Burada ben Ömer’in bakışlarından neler söylediklerini anlamak, anlatmak anlamında kullanmıştım.
   Ömer’in çok hoşuna gitmiş kendisi için hazırlanmış o video. Ömer’in o masumluğu, çocuksu yanı çok güzel. Ve Ömer ilk defa aşık oluyor birine çok normal bu davranışları ablacım.

 11. Izledigim enguzel bolumdu diyebilirim birkacsey disinda demekki isteyince yapabiliyorlarmis tesekkurler artik su ALEV ve Mehtaptan beton vehilmidende kurtarin lutfen bikti gormek istemiyoruz

 12. Cok teşekkur ederim Aylincim.
  Her bolumde ayni sozler konuşulyor her karakterin kendine ozel her bolumde soyledigi degişmeyen sozleri var zaten cok fazla diyalagda yok. Ama ayda bir senaristlerin biri aşka gelip guzel cumle yaziyor keşke daha fazlasini yazsa.
  Omer zehrayi kurtardikdan sonra ikiside biribirine sarilir sonra kucaginda arabaya getirmişdir diye duşundim. Oysa ki senaristler daha bir kac hafta once zehra omer oldu diye duşundiginde sarildilar ya ne gerek var ayda 2 kez sarilmaya demişler ve sarilmak isteyen iki cifti ayirmişlar zalimler dizinin sonunda da guzel romantik dakikanida cehenneme cevirmişler 1 dakika bekleseler omer aşk itiraf etmese bile duygularini itiraf etmesine firat verselerdi

  • Senaristler ne gerek var ayda iki kez sarılmaya demişler öylemi? Sarılmak sadece aşkın bir göstergesi değildir. Sarılmak; insana o an, sarıldığın kişi için hayatta olmasına sevinmenin bir göstergesidir. Hayattasın, yanımdasın, sana dokunabiliyorum demektir sarılmak ve karşı tarafı güvende hissetmesini sakinleşmesini sağlar sarılmak. Sadece aşk için sarılmaz bir insan, bir insana bu düşünceleri çok yanlış bence. Ağlayan korkan birisine sarılmak o kişiyi sakinleştirir. Rahatlatır. kendisini güvende hissetmesini sağlar.

 13. Dizinin son 3 dakikasinda ne konusuldugunu duyamadim. Videoda zehra ne soyliyor rica etsem biriniz yazarmisiniz arkadaslar

  • Canim Zehra şöyle söyledi vidyoda ” ben duygularımı ifade etmeyi beceremem .ama bazande heç bir seyin adini koymaya gerek kalmaz ,her sey ordadir ? (Orta derken her halde kalbini işaret ediyordu vidyoda ) ve birinin onu gormesini beklemektedir ” Omer izliyordu Zehrada kendi sesini duydu ,onu nerden buldun dedi ,Omerde Mert göndermiş dedi .sonra dediki çok begendim ,çok guzel olmus .Zehrada hepsini izledinmi dedi Omerde evet hepsini izledim ,Zehra bir daha sordu hepsini mi Omerde Evet dedi Omer Zehraya yaklasdi ve biraz oyle kaldılar sonra ” bom” ateş sesi geldi ve onlarda baka kaldılar .son 3 dakikanın özetini geçtim sana canim insallah yardimci ola bilmisimdir

  • Lalecim, Ömer o videoyu Mert den gelen mesajla ilk odasında izlediğinde, başından başlamadı izlemeye başı yoktu. Ama bazende hiçbir şeyin adını koymaya gerek kalmaz, her şey ordadır, sadece birinin onu görmesini beklemektedir. diyordu Zehra ve Ömer bunu görünce çok mutlu oldu yüzü güldü. başı yoktu.
   Son sahnede başıydı sanırım, Ben duygularımı kolayca anlatamam diyor ve Zehra geliyordu. o video da eksik gösterilmeyen yerler var.
   Bir seyirci olarak ben, o videonun tamamını izlemeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. O arada kesilen bizim duymadığımız yerler var. Videonun hazırlanma aşamasını gördüğümüze göre tamamını da izleme hakkımız var. Bunu elimizden almamalılar. Bulmaca çözer gibi bir ortası, bir başı hadi siz tamamlayın gerisini olmasın lütfen. Ömer bir gün yine yalnız kaldığında açsın o videoyu başından sonuna kadar izlesin, bizde görelim. Yakın çekim yapsınlar telefonu ve Ömer’i. Her sahnesinde verdiği tepkiyi görmek isterim ben bir seyirci olarak Lalecim.

 14. Çok eğlenceli bir bolumdi. Önerim zehra için ettiği telasi görmek varmış bizede. Karisini çok severmisde onu bir an bile yanından koymak istemezmis ahh be ask insana yapmam dediği her şeyi yaptırıyor. Zehra sende biraz intikam almaliydin hani omer hasta numarası yapmıştı sana ama san öyle yapmazsin iyi kalpli meleksin yakında sadece omerin meleği olacaksın olsun bilede farkında diylsiniz. Oh be bir sürü kıskançlığı sebep olan meşhur videoda izlendi sonuda. Galiba omerin çok hoşuna gitmiş bu video . Mutluluğu yüzünden belliydi. Bundan sonra mertten kiskanmarsin yeter bu kadar kıskançlık.
  Hilmi yine kaybedecek alelde onunla olursa oda kaybedecek zaten çoktan kaybettiler. Belkide alev omer ilk kez zehraya gördüğünde kaybetti. Sonuçta kalpler o zaman birleşip akıl basga bisey diyordu hep yanlış anlasilmisdi.
  Aslicim sonunda senin isteğin oldu zehra hastalandı. Eline sağlık cok guzel yazmizsin.

  • Hayatcım, evet ben Zehra’nın hasta olmasını istedim ama bu bölümde o sahneler çok güzel işlenebilirdi.
   Nasıl mı?
   Zehra, Ömer tarafından kurtarıldığında, düşmeninde etkisiyle kısa süreli baygınlık geçirebilirdi. Ömer Zehra yı arabaya taşıyana kadar baygın kalabilir, yolda kendine gelebilirdi. Konuşmalarına o şekilde devam edebilirlerdi.
   Yada
   Ömer Zehra yı kurtarınca elini kolunu çözünce ona sarılabilirdi.
   Eve geçtiklerinde Ömer kendi üzerini değiştirdi. Zehra’nın da üzerini değiştirmesine yardımcı olabilirdi. Hem Zehra hala ince kıyafet giyerken, Ömer Zehra’nın karşısında kalın kazak giyiyor. Bir taraf yazlık, bir taraf kışlık. sanki şöyle; şu köşe yaz köşesi, şu köşe kış köşesi tekerleme gibi 😀 hey Allah’ım ya.
   Hayatcım, Ömer’in Zehra için endişelenmesini, onunla ilgilenmesini çok beğendim. Zehra istediği için çay ve yemek yapması da çok güzeldi. ben bunu saymıyorum. Ben Zehra’nın bir daha hasta olmasını Ömer’in onunla biraz daha ilgilenmesini istiyorum. Kızı zorla hasta edeceğim 🙂
   İnatçı Zehra yine hasta olsa, ben iyiyim bir şeyim yok der ortalık da gezer yine. nede olsa kendisi süpermen hiç hasta olmaz. Yinede güzel bir bölüm izledik.

 15. Gerçek sevgi sabirdir, her seye dayanır . Aff eder ,çabalar ,gerektiğinde susar . Kabulenir ,ama asla bitmez . ÖMER VE ZEHRANINDA aski böyle bir sey . Evlendiklerinden beri baslarina gelmeyen kalmadı ama onlar bunu kabulendiler bu sorunları aşmak için cabaladilar , gerektiğinde aff ettiler ,ama asla bir birlerini zor günlerinde bırakmadılar . Ve sonda aska çok yakınlar . Artık ikiside çok rahat hazır gibiler bu aska .Omer Zehranin elini hiç çekinmeden tutuyor ve Zehra eskisi gibi hemen elini çekmiyor . MERT çok guzel bir sey yaptı .tam merte kiziyordumki hala neden Zehranin vidyosu senin telefonunda ve sen sirita sırta bu vidyoyu izliyorsun diye ,Mert sağ olsun Omerin o vidyoyu izlemesini sağladı. Afferim sana Mert .Omer yine kiskandi ve bu defada Zehra Omerin bakislarindan anladi ,Omerin sinirlendiğini ve biraz çekinir gibi konuştu Mertle .Omer vidyonu izledi ,kiyaman ya duygulandı .yıllarca o etrafına duvar hormus kimseyi kendine yaklasdirmamis ,bu yuzdende en yakınları bile ona olan guzel dugularini ifade edememisler .ama şimdi Zehra bu duvarları yıkmış . Omer Zehra için çay yapıyor ve Zehrada onu hayranlıkla izliyor . Zehra hanim tamam anladık da ayağını burkmussun da Omere işkence niye yapıyorsun .ama canim benim hiç itiraz etmeden yaptı .o Mutfaktaki Omer görüntüsü bana daha çok Erkan olarak yansıdı .ama gülüşü çok guzel . Omer Zehraya surpirizi sordu ,Zehranin ağzından duymak istiyor gibi ,ama Zehramizin inati tutdu yine .ama Olsun artık Omer biliyor ya o yeter ÖMER çok sevmiş yiniden izliyor .ve son olarak Zehraya iyice yaklaştı ama şimdide Alev cadısının yerini hilmi tutdu . Izin vermediya bi guzel an yasasinlar.

  • Mert, ismi gibi bir mertlik yaptı kardeşi Ömer’e ve videoyu gönderdi izlemesini sağladı. Ömer de çok mutlu oldu. Bu saatten sonra Ömer, Mert için bir kıskançlık duymamalı. Ortada Mert’i kıskanacak bir durum yok çünkü.

 16. Selamlar.Aslicim eline saglik her sabah gune senin analizini okumakla basliyorum.Yine guzel olmus.Ben hilminin “baban sevdiyim kadini elimden aldi” lafini biraz yenere bagladim nasilki omer zehra yener ucluyu vardisa kecmisde hilmi omerin babasi ve annesi ucluyu varmis. Kadin omerin babasini secmis hilmi diyil, aynen zehranin yeneri deyil omeri secdiyi gibi, belki yener diziden cixmasaydi hilmiden beter intikam alardi omerden sevdiyim kadini elimden aldin diye. Omerin ailesinde gelenek galiba kotu adamlarin sevdiyi kadinla evlenmek.Benin anlamadgm omeri annesinin neden onlari terk etdiyi belkide hilminin kotu biri oldugunu belkide cocuklarina kotu seyler yapacak diye korkub gitmis.bu sir da bazi sirlar gibi hic acilmayacak galiba bekliyecez baska caremiz yok bu sezon olmasada yeni sezonda belki insafa gelir senarist tum sirlar acikliga kovusur.dunku bolum guzeldi omer ilk kez zehrayla konusurken guluyordu hep boyle gulse, belki bomba olayi omerin dilini cozer hadi hayirlisi

  • Selam A.S.K hastasi, Teşekkür ederim okuyup, buraya da düşüncelerini yazdığın için hep bekleriz canım.
   Canım, senin yazdıklarını okuyunca Ömer’in annesi konusunda, sana hak verdim, mantıklı. Çocuklarına zarar gelmesin diye gitmesi…
   Onları terk etmesi, annesiz bırakması, çok acı. Ömer’in ruhunda çok büyük yaralar açtı. Gitmeseydi kalsaydı diyeceğim de olan olmuş. Olanla, ölene çare yok ne yazık ki. Ömer’in annesi şuan yaşıyor olmalı? nerede acaba? 2. sezonda gelecek mi? bu konudaki sır perdesi açılmalı bence, konu çok güzel işlenebilir dizide. Mümkünse bu konunun üzeri kapatılmasın. Dizi için malzeme çok aslında ama bunu çok güzel ince detaylı işlemiyorlar ne yazık ki. Hem dizi uzar 2-3 belki de 4 sezon devam eder çünkü ellerinde malzeme bol. Ellerindeki malzemeleri çok güzel işlerler inşallah üstü örtülen konularda yavaş yavaş gün yüzüne çıksın lütfen seyircinin aklında soru işaretleri bırakmayın. Hep söylüyorum. Bir konuyu açıyorsunuz, insanların merak etmesini sağlıyor, arkasından da bir sonuca bağlamadan konuyu kapatıyor, yada oyuncuyu diziden çıkarıyorsunuz. Konuları açtığınız gibi, lütfen güzel bir şekilde akıllarda soru işaretleri bırakmadan kapatın bu sözlerim dizi ekibineydi. Lütfen.
   Sevgili arkadaşım ayrıca Yener gitti de yerine kardeşi Mehtap geçti. Ha Yener, Ha Mehtap hiç değişen bir şey yok. İntikam alma konusunda.
   Ömer’in gülmesi çok güzeldi. Arada dizide gülsünler, gülmek yakışıyor.

   • Aslicim aslinda yener mehtabdan daha iyidi yener kozunu acik acik oynuyordu mehtab sinsi sinsi arkandan is ceviriyor, yener heyecan katiyordu mehtab mide bulandiriyor ayni laflari geveliyor o at agziyla.Bir de ben hep burdaydim ilk gunden beri her gun belki gunde kac defa tum sayfalarda yazilan yorumlari okuyorum.Bazen size katilamiyorum ama sizi tum yorum yapan her kesi cok seviroyum

    • Yener heyecan kattığı gibi güldürüyordu da ayrıca. Yener iyiydi bence, sadece Sevimin dolduruşlarına geldi, olmayan bir şeyi varmış gibi inandırdı Sevim ve Yener de buna inandı. Oyuna geldi Yener. Hem kendi adıma hemde arkadaşlarım adına teşekkür ederim yazdıklarımızı okuduğun için:)

     • Bende tesekkur ederim var oldugunuz icin, az once yazdiklarim anonim deye cikmis.Yenerin kendi yaptiklarina oturub gulme ozelliyini ben cok seviyordum nerde eski bolumler simdi sanki kurtlar vadisi izliyoruz

 17. Gunaydin Ir abi, yazdiklarimi begendiginiz icin cok teşekkur ediyorum. Evet gereckden yapimci konusunda bazi arkadaslar cok iyidiler, başardilarda benim pek fazla degişicegine umidim yokdu degişdigini gorunce cok sevindim. Anladim ki bu dizi benim hayatima yansiyor. Dizi ile ilgili kotu bir şeyler okursam o gun morelim bozuk geziyorum, iyi bir şeyler okudugum gunde kucuk şeylerdende mutlu oluyorum.
  Sizde artik diziye donmeyemi duşunebilirsiniz zehrayi omer kurtardi analaşma sorunlarini konuşarak cozmeye başladilar en onemliside mertin talibi yolda bir kac bolum sonra geler.

 18. Günayidin bitanelerim ben aritiq burda olmaya bilirim yarin tuyun burda olmasam bile hem aqilimda hemide kalibimidesiniz dorusuna qalirisa sizi hasiratiniza nasil dura bileciyim bilimiyorum.Hoca qalin hebinizi coq coq öbyorum….(*-*).

  • Merhaba Sudecim, bu ayrılık kısa bir süreliğine güzel bir ayrılık, ablanın düğünü için olan bir ayrılık, nasılsa geri döneceksin. Bizde seni öpüyoruz. yeniden görüşmek üzere:)

 19. Lale hanim merheba ya ben yazdigini simdi gordum ir abi sinirden yazmiyur diyr yazmissin, evet hala sinirliyim ,ama yazmamam sinirden diyil izlemiyurum ondan ,ama sana ozel bir tesekkur borcluyum protesto kampaniyasida sarf ettiyin cabaya gore , iki hafta pes pese birisi 400 yurum birisi 600 den fazla yazilan yurumlarda en cok erdemli yazilan yurum seninkini boldom, bende yazdim ama benim yurumlarimin ikide biri cikinca ve uguz beye neden benim yurumlarim cikmiyu soronca iyi yaziyuson ama sorekli o harfini yanlis yazdigin icin bazilerini silmek zorunda kaliyurum dediyinde ozatmadan vaz gectim , ama bir sey rahtlatti beni oda senin sarf ettiyin cabaydi ve dedim nasil olsa bizden biri var diye kendimi ikna ettim , ve eyer o kampaniya olmasaydi ve hatta bazi arkadaslarin Rtuk ve trt ye sikayetleri olmasaydi ozellikle ezzi hanimin tepkisi ve golay hanimin dayanmasi olmasaydi bo dizi ne olordo bilemiyurum ,o yuzden hakkini vermek lazim ve tesekkor etmek lazim , acikcasi oyle bi kampaniya bo sitedende bekliyurdum ve hatta 132 bolumonde protestu cagirisi yapmama ragmen destek alamadim ve o zamanlar golay hanimada cagrida bolondom senin elin kolun ozundur sen bi el at diye ama ne yazik ki benim yapa bileceyim bir is yok dedi ama yine sag olsun alev kotulok niyetiyle iyilik yaparak dos meselesini soyleyince alem karisti ve kac kere senaryu ekipi dorymu dozeltip ele almaya calisti ama olmadi ve seyciyi ikna edemedi, ve sonunda olan onlara oldo ve bi kosko daha var eyer ono atlatsak isi bitirmis oloruz, oda simdi bo yapimci deyisdiyini bildiyine gore diziyi cikilmaz hale getirmesi konusodur ,allah korusun hikayeni bir yerlere ceker ve gelen ekipde isin icinden cikamaz diye endiseliyim , hani bonlar soyliyurlar ya hayatta kotu yokmo diye ? Sanki kotulokden kendilerine pay cikariyurmos gibi o yozden , hem benim yarali yerim mert oldugondan diyer konolara (hilmi, alev , mehtapa ) asla takilmiyurum ve bence ana hatt ozerinde gitseler kotulerin her yaptiklari bo sevgi hikayesinin iyiliyine yariyur birde deyerlerin gondemden dosmesi olmasa bence gayet normal haldir , hayatta her zaman kotu oldugona gore o tip konolara eytim amacli girmek en dogruso, ama maalesef sadece kotuloyo gosterib hic bir yuntem sonmamalari bo dizinin kopuk olan yanidir ve sonda mert konosunda benim oz nedenlerimden dolayi hala ben o adamin bo hikayede ne isi var diye dosunoyurum, tabi eyer sirket ve ya hilmi konusonda diziye dahilse zehrayla asla alakasi olmamali , conko kadin ilgi ister ve bi kac yomosak soz ve yersiz iltifat ve firsattan istifade yova yikar diye dusonuyurum o yuzden asla zehrayla mohattap olmak , yardim gostermek ve yakindan ozakdan ilgi cekmek bana gore ters , neyse ozon oldo eyer bo kono hall olorsa bir daha donorsem o zaman size katila bilirim , iyi sabahlar