Adını Sen Koy 155. Bölüm Analizi 21 Nisan Detaylı Özeti

Burak 22 Nis 2017 Adını Sen Koy  0

Kalp ruha der ki: Ben severim, aşık olurum; ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir: “Sen yeter ki sev..”

Ömer hiç işlemediği bir suçtan dolayı karakolda nezarette. Ömer’in orada olma sebebi Hilmi Yılmaz. Hilmi Ömer’i öldürmek istedi ve bunu da tuttuğu adamla Ömer’i nezarette şişleterek yapacaktı. Ama olmadı. Sen Hilmi’nin adamı indir o elini yoksa indirmesini biliriz. Sen Ömer’i öyle kolay şişleyeceğini mi sandın? O dua ile zırhlı ona dokunamazsın. O Allah’ın izni ile dua ile korunuyor eşi onun için dua etti Allah’a emanet etti Ömer’i. Ona dokunamazsın.

Mert de Kardeşi için babasının yaptığı suçlamayı kendi üzerine almak için görevli memurla konuşurken, tam suçu üzerine alacakken Hilmi her yerde adamı olduğu için adamına talimat verdi. Bir adam tuttu Hilmi ve bu adam suçu üzerine aldı bu sayede Ömer nezaretten çıktı. Oğlu Mert de hapse girmemiş oldu.

Dünya senin etrafında dönüyor değil mi Hilmi?  Küçük dağları sen yarattın değil mi? Bu yaptıklarının cezasını elbet ödeyeceksin. Sana en büyük ceza oğlun Mert tarafından verilmiş. Oğluna doyasıya oğlum diyemiyorsun. Senin en büyük cezan bu zaten. Ayrıca senin en büyük zayıf noktan oğlun Mert.

Sen oğlunu canından çok seviyorsun Hilmi ama yaptıkların başkalarının canını yakıyor ve bu sebeple oğlun seni sevmiyor. Sev ama sevmiyorsa zorlama. Zorla güzellik olmaz. Güven vermelisin önce, o güvenmeyi hissetmiyorsa, güvenmiyorsa sana zorlamayacaksın. Sen önce güven vermeye iyi insan olmaya bak.

Alev’in telefonda konuşmasını duyan Müzeyyen anne Ömer’in bir daha gelmeyeceğini düşündüğü için fenalaşmış koltukta uzanıyor ve yanında Cevriye hala, Zehra ve Alev var.

Zehra Ömer suçsuz çıkacak, Alev üzüntüden öyle söyledi. diyerek ortamı yumuşatmaya Müzeyyen anneyi sakinleştirmeye çalıştı. Halamız da Alev’e kızdı böyle şeyler pat diye söylenir mi diye ve Alev karşılık veriyor ağzımdan çıktı diye sen sus özrün kabahatinden büyük.

Ayşe geldi annesini öyle görünce oda üzüldü ve abisinin çıkacağını, abim bizi böyle görse ne kadar üzülür düşünsene, hem Zehra da çok üzülüyor dediğinde Alev, Zehra’nın üzüntüsüyle uğraşacak değiliz hepimiz üzülüyoruz dedi. Alev sus ağzına bant istiyorsun sen yine sus. İyiliğin dokunmuyor bari kötülük etme sus.

İyilik yapamıyorsan Kötülük de yapma. Yararlı olamıyorsan Zararlı da olma.

  

Ömer nezarette Hilmi’nin adamı tetikte Ömer o küçücük yerde yürürken, Adam arkasından şişlemek için hamle yaptığı an Ömer fark etti ve adamı duvara yapıştırdı. Kimin adamı olduğunu sorarken polis memuru geldi Ömer’i çıkardı. Hilmi’nin diğer adamını içeri aldılar.

Ömer gerekli işlemler bitince imzasını attı ve kendisinden alınan şahsi eşyaları geri verildi.

Ömer gidecekken Zehra’nın lütfen kendine dikkat et sözü aklına geldi. Mert geldi sarıldılar. Ömer Mert’e her şey için sağ ol dedi. Mert katil bulunduğuna göre mesele burada kapandı dediğinde, Ömer; daha değil dedi.

Ömer biliyor asıl katil Hilmi ve onu adalete teslim etmeden bu iş bitmeyecek. İşin çok zor Ömer. Hem de çok zor. Hilmi’nin her yerde adamı var, kağıt üzerinde her şeyi usulüne göre yapıyor, arkasında iz bırakmıyor. Kısacası karda yürüyüp izini belli etmiyor.

Hilmi, adamlarından Ömer’in çıktığını öğrendi. Mert’i takip etmelerini istedi. Daha da kinlendi Hilmi.

Ömer ve Mert arabayla konağa gidiyorlar. Ömer nezarette başına gelenleri anlatınca Mert babasından için aramızı bozmadan durmayacak deyince. Ömer de kendinden emin gülümseyerek aramızı bozamayacağını anlayınca duracak dedi.

Yol boyunca kendine çeki düzen verdi Ömer gömleğini düzeltti, kravatını taktı. Mert de Ömer’e; Zehra ile aranızda evlilik olmasa da çok şanslısın. Zehra evdekileri çok güzel idare etti dedi.

Zehra yaptığı işi, iş olarak görmüyor, onu izlerken yaptığı iyilikten zevk alan, mutlu olan birini görüyorum, o gerçekten özel biri dedi.

Ömer çok mutlu oldu bu sözleri duyduğu için, Ömer de, kendisini karakola götürürlerken Zehra’nın nasıl ağladığını, engel olmaya çalıştığını hatırladı.

Nede olsa Zehra onun eşiydi. Gurur duydu eşiyle Ömer. Yokluğunda arkasında güvenebileceği, yokluğunu aratmayacak birinin olması iyi bir duyguydu Ömer için.

Mert, iyilik yaparken insan içinden gelerek isteyerek yapar, yoksa yapamaz. İçten gelen bir duygudur bu engelleyemezsin kendini. Yaptığımız iyilikleri unutmalıyız ve bize yapılan iyilikleri de unutmamalıyız. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir. İnsan başkasını mutlu ettiği sürece mutludur. Zehra da isteyerek içinden gelerek yapıyor ve bundan da haz duyuyor. İyilik yaptıkça hayatı daha çok seversin, senin sayende mutlu olan yüzü gülen insanları gördükçe geleceğe dair bir umudun olur içinde, her şeyin daha iyi olacağı ümidini taşırsın yüreğinde.

Zehra salonun balkonunda çok üzgün, Alev’in sözlerinden çok etkilenmiş, ya tutuklanırsa? Allah’a ağlayarak dua ederken Zehra. Allah’ım ne olur yardım et, ne olur böyle bir şey olmasın dediğinde. Ömer çıka geldi arkasındaydı.

Zehra hissetti biri gelmişti, arkasını döndü gelen Ömer di. Ona koşarak gitti sarılmak istese de sarılmadı. Geleceğini biliyordum, bitti değil mi? diye sorunca Zehra.

Ömer de; bitti dedi.

Zehra; herkes senin için çok endişelendi. Seni çok özlediler. (zehra’nın söylemek isteyip de söyleyemedikleri; bende çok endişelendim.  Seni çok özledim.)

Ömer; Zehra’nın omuzlarından tutunca Zehra da Ömer’in kollarından tuttu ve gözlerinin içine bakarak Ömer, bende özledim. Yani herkesi,

yapma Ömer en çok Zehra yı özledin. Aklımdan hiç çıkmadılar dedi. Aklından hiç çıkmayan Zehra Ömer. Ben senin aklından geçenleri çok iyi biliyorum Ömer. ( Ömer’in söylemek isteyip de söyleyemedikleri; bende seni çok özledim. Aklımdan hiç çıkmadın)

Ömer; Ayşe yi bırakmadığın için dediği an Zehra; böyle bir durumda bırakabilir miydim?. Dediğinde, Ömer; ben dönmeseydim dedi ve Zehra; tabi ki kalacaktım. Ben Ayşe yi bırakmam, bırakamam, ben hiç kimseyi bırakmak istemem dedi.

Aldın mı mesajı Ömer?

Zehra seni bırakmak istemiyor, haberin olsun o da artık seni eşi olarak görüyor bunu her ne kadar senin gibi dile getiremese de.

Zehra; Ben gidemem, kimseyi yarı yolda bırakamam, her ne kadar üzseler de beni, kırsalar da kalbimi, yapmadıklarımı yaptı, söylemedikleri mi söyledi deseler de. İftiralarda atsalar ben kendimi bilirim. O sebeple bana kötülük yapanlara ben iyilik yapar, yapmaya da devam ederim. Bırakıp gitmem gidemem.

Salim amca Koray’ın peşin para ile mal aldığını öğrenmişti. Şimdi bunu nasıl nerden hangi parayla aldığını öğrenmeye çalışıyor. Şükran teyze dükkana gelince durumu ona da anlattı.

Salim amca evde bu para meselesini, malzemeleri nasıl aldığını Yaseminden öğrenmeye çalıştı ama bir şey öğrenemedi Salim amca.

Yasemin hiçbir şey söylemedi.

Ömer’in eve döndüğünü öğrenen Ayşe ve Müzeyyen anne büyük bir hasretle sarıldı Ömer’e. Ömer o an çok endişeli ailesi için Hilmi’nin yapacaklarından çok korkuyor.

Zehra odasında önce Leyla ile telefonda konuştu sonra Ömer odaya gelmeyince onu merak etti ve ayna da kendine baktı makyaj yapmak istedi sonra vazgeçti Ömer için yaptığını düşünmesini istemedi ve sesli olarak da şimdi onun için yaptığımı düşünecek dedi.

Evet Zehra sen Ömer için makyaj yapmak istedin.

Ömer odaya gelince, Zehra yorgunsundur sen dinlen bende yemeğe yardım edeyim deyip giderken Ömer kal dedi. Zehra ile konuşmak istiyordu Ömer ve karşılıklı tekli koltuklara oturdular.

Ömer; nezaretteyken en çok çıkamazsam ne olur diye düşündüm dediğinde.

Zehra herkes çok perişan olurdu.

Burada Ömer Zehra ya öyle bir baktı ki, sen nasıl olurdun? diye sordu içinden. Zehra da içinden, en çok ben perişan olurdum dese de, dili ile Ayşe dedi ve Ömer duymak istediği sözü duyamadığı için yüz ifadesi değişti.

Zehra, Ayşe buna dayanamazdı deyince,

Ömer sen vardın, dayanmasını sağlardın. Deyince Zehra, ben bir şey yapmadım onlar deyince Ömer araya girip onlar gerçekleri söylüyor, gördüklerini, hissettiklerini söylüyorlar dedi ve oturuşunu değiştirip bizim aramızda ne geçerse geçsin sen Ayşe ye hep iyi oldun dedi. Ömer yaptıklarının farkında da işte içindekileri bir dışa dökebilse.

Gece yatma vakti gelince odaya giren ilk Zehra, dün gece Ömer’in yatağında uyumuş, ya anlarsa diye telaşa düştü. 😀

görseydik bu sahneyi ne güzel olurdu. Ömer’in yatağında yatan bir Zehra hemde onun nevresimlerinde değiştirmeden vayyy Zehra vayyy 😀

Birde ne yapacağım diyor.

Hey Zehra merak etme yatak dile gelip Ömer’e, dün Zehra sen yokken burada senin yatağında yattı demez. 😀 alem kızsın Zehra.

Bir telaş yastık kılıfını değiştiriyordu ki, Ömer girdi ve gördü Zehra yı değiştirmesine engel oldu. Hatta kokladı ve Zehranın kokusunu hissetti ele vermedi temiz kokuyor dedi. Hadi Ömer söyle Zehra kokuyor 😀 resmen şaşkın aşık bunlar 😀

Zehra yatmadan önce su içecek Ömer’in masasında su olmadığını görünce içmeden suyu onun masasına götürüp bıraktı gece susarsan içersin diyerek. Ömer de teşekkür etti afferim paşama böyle teşekkür et seni düşünen eşine.

Ne o Zehra bir gece sana 1 yıl gibi çok uzun gelmiş anlaşılan. Pamuklara sar sarmala Ömerciğini.

Zehra; Meğer ne çok sevmişim ben seni, 

benden önce sen geliyorsun. 

Sensiz boğazımdan bir yudum su geçmiyor önce Sen. 

Benden önce Sen içmelisin o suyu. 

Ben diye başlıyorum söze, gerisi gelmiyor ve Sen diye bitiriyorum, 

noktayı koyuyorum Benden önce Sen.

Bir gece ayrı kalmışlığın acısıyla uyku yok gözlerde her ne kadar birbirine sırt dönüp yatsalar da, önce Ömer döndü Zehra’ya söylemek istedikleri vardı hem de yüzünü görmek uykuya öyle dalmak istiyordu.

Dönsen de bana yüzünü görsem, hem de bir diyeceğim var diye geçirirken içinden Ömer. Zehra döndü Ömer’e ve onu kendisine bakarken görünce şaşırdı. Ömer bir şey mi söyleyeceksin diye soruyor.

Asıl söyleyecek kişi sensin kıvranıp duruyorsun söyle de rahatla Ömer. 🙂

Sabah kahvaltıyı dışarda yapalım mı? bir planın mı var yoksa?

Ooo paşam eşiyle birlikte başbaşa bir kahvaltı yapmak istiyormuş yakışır. Zehra dan gelen cevap; hayır işim yok.

Biraz konuştular ve Ömer den iyi geceler, Zehra dan da Ömer’e iyi geceler. Ömer ve Zehra gözlerini kapadıktan sonra tekrar açıp baktılar birbirlerine.. Merak etmeyin evinizde kendi yatağınızdasınız ne güzel sizi böyle görmek.

Mehtap, Koray’ı sıkıştırdı yine ve bu kez Yaseminde yanındaydı. Mehtap giderken Şükran teyze gördü. Sordu ne istediğini çocuklara. Yasemin de borç aldıklarını söyledi. Koray da anlattı olanları.

Şükran teyzede Koray’a ustana her şeyi anlatmalısın. Bir aileye yalan girerse o aile iflah olmaz dediğinde Koray giderken Yasemin bende geliyorum deyince bu davranış hoşuna gitti Şükran teyzenin. Hayatta hep böyle iyi günde de kötü günde de yan yana olun dedi.

Şükran teyzenin aklında çocukların bu borcunu ödemek var. Ama onlara bir şey söylemedi. Leyla ile buluşup olanları anlattı ve Leyla da yardım etti kendi birikmiş parsının yerini söyledi oradan ne kadar istiyorsan al dedi.

Alev yine iş başında Ömer’in çalışma odasında bilgisayardan Zehra’nın dosyasını açtı. Ömer geldi ve bir imza bahanesiyle dikkatini dağıttı. Zehra dosyası ekranda kaldı. Ömer alev gidince bu dosyayı gördü. Şaşırdı.

Sonra Zehra’nın üstünü değiştirdiği ve mesaj geldiği anlar geldi aklına ve anlamalıydım dedi.

Yapma paşam yine yanlış düşüncelere kapılıyorsun. Sonra çok pişman olacaksın her zaman ki gibi yapma anlamadan dinlemeden idam etme.

Zehra da garibim kahvaltı için diyerek çalışma odasına girdi. Ömer de işim var çıkmıyoruz dedi. Bak Ömer bey beni sinirlendiriyorsun. Yapma şunu illa bir sinirlik yapacaksın.

Zehra da buraya getireyim deyince istemiyorum dedi sinirle. Zehra da odadan çıktı. Ve Ömer de bütün bunlar o hayatını kurtardığı için başka ne için olacak ki?

Senin için sen bilmiyorsun bilmediğin içinde yanlış düşünüyorsun Ömer. Olan güzel kahvaltıya oldu.

Ey benim yetim gönlüm bırak gamlı düşünmeyi, sus ve sabret. Sus gönlüm. Bu kışın bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar. Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus.  Sus gönlüm. Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk’u buluncaya kadar. Sus gönlüm. Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus. Sus gönlüm. Şems-i Tebrizi.

Koray da Salim amcaya olanları anlattı. Salim amca haram para aldığı için Koray’a biraz kızdı.

Salim amca, gençler hata yaparak yapmamayı öğrenecek, önemli olan yaptıklarından ders alarak bir daha yapmamaları.

Alev Hilmi ile buluştu. Hilmi Alev’e Ömer’i yıkıp dağıtacak bir şeyler yap. Dediğinde tamam yapacağım ama bundan sonra hem beni, hem de Ömer’i rahat bırakacaksınız dedi.

Şükran teyze de Mehtap’ı yolda durdurdu ve kimsenin haberi olmadan borcu ödedi senetleri Mehtap dan aldı. Çakallar ceylanlar yaralandığında ilk koşan olurlarmış. Ama yaralarını sarmaya değil dedi ve ekledi bu yaptığın çok ayıp, çok günah dedi.

Ne bekliyordun ki, Şükran teyze çakallar böyle ceylanların kanını emerler ilk fırsatta, Mehtap da eline ilk geçen fırsatta tepelerine bindi ama sizin gibi dostları büyükleri olduğunu unuttu.  Allah fırsat verdirmesin böylesi çakallara. Ve sizler gibi dostları da çoğaltsın Amin.

Şükran teyze sonra da Salim amcanın yanına gitti ve onunla konuştu. Güzelde konuştu büyük olarak bize düşen hataları affetmek, yol göstermek, ellerinden tutmak. Dedi ve Salim amca da haklısın dedi.

Zehra kara kara düşünüyor sabah iyiydi şimdi ne oldu birden derken, Mert gördü ve siz kahvaltıya gitmediniz mi? deyince Ömer’in morali bozuk dedi. Mert videoyu seyrettirelim iyi gelir dedi. Zehra Ömer’i salona çağırdı. Mert ile senin için bir şey hazırladık gelmezsen ayıp olur dediğinde Ömer, Mert aramızda hiçbir şey olmadığını biliyor. Dedi sertçe.

Zehra da üzülüp çıktı odadan.

Ömer senin şu sert tavrın yok mu önce yıkıyorsun sonra da pişman oluyorsun. Gitti Zehra sende üzüldün ve biliyorsun ki, dilinin söylediğini gönlün onaylamıyor. Sen Zehra yı seviyorsun artık kabul et bunu ve Zehra yı boş yere kırmaktan üzmekten vazgeç.

Zehra da Ömer den duyduğu o sözlere üzüldü ve birde o kadar şey söyledim video da dedi. Kırıldın biliyorum Ömer işte seni kıskandı Mert den ne yapsın seni seviyor ama bunu ne sana, nede kendine bir türlü söyleyemiyor.

Odasının balkonuna çıktı Zehra. Ömer de arkasından odaya geldi. Zehra için nereye gitti acaba dedi ve telefonu çaldı. Gelen telefonda adam çok yakında sevdiğin biriyle vedalaşmak zorunda kalacaksın, göz göre göre kaybedeceksin en değerli varlığını dedi kapattı.

Ömer’in de ilk aklına Hilmi Yılmaz geldi.

Hilmi de adamına talimat verdi. biz mesajlarımızı dolaylı değil, direk veririz. Kim olduğunu da öğrensin en sevdiğini göz göre göre kaybetmenin ne demek olduğunu anlasın dedi. Telefondan sonra da öyle bir yıkılacaksın ki bir daha da kendine gelemeyeceksin dedi.

Ömer Zehra yı balkonda gördü.

Eğer aileme bir şey olursa derken Hilmi’nin adamı Zehra’nın resmini çekip Ömer’e gönderdi. Ömer Zehra’nın resmini görünce Zehra deyip balkondaki Zehra ya baktı.

Hilmi Zehra yı gözüne kestirmiş. Ama söylediklerinde çok haklıydı Hilmi. Ömer’in en sevdiği Zehra’ydı, Ayşe den sonra.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 155. Bölüm Analizi 21 Nisan Detaylı Özeti” üzerine 58 yorum

 1. sude dedi ki:

  Ne demek asilcim lafi bile olmaz sede ayinisini yabiyorusun.Cam allah her zaman haqimzda hayirisini verisin bezen biz istediklerimizi allahim verimeyede en gözeli budur demeki allahim hayiri görmeyimiş allahim her kesi hayirisiz şeylerden korusun.Allah şeytane nelet elesin saten nehletlemiş. Şeytan emeliden şeytanin vez veseziden allaha siqnalim gersi iy olacaq saten.

 2. sude dedi ki:

  Tüm cocuqlaarin cocuqlar günü qutlu olsun Allahim tüm cocuqlarimizin bahitin talehin gözel edisin.Her kesin Miraç Kandili mubarek olsun allahim her kesin dualarini qabul etisin hayiri biliyorsa Allahim kimisemi aciz hale düşürmesin sevidiklerikizle bizi sinamasi Allahim her kesin NAMAZİNİ qabul edisin qilmayanara nasib etisin AMİN.Birdaha miraç kandili mubarek olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah sudecim. Hakkımızda hayırlısı olsun. Bazan gönlümüzden geçenler hakkımızda hayırlı olmayabilir o sebeple ben hep hayırlısı diyorum Rabbim her şeyin hayırlısını versin başta da sağlık versin hayırlısıyla amin.
   Güzel duaların için çok teşekkürler sudecim.

 3. aslı dedi ki:

  Ve bugünün bir diğer önemi ise Miraç Kandili. Bu gece çok özel çünkü; bu Miraç gecesinde Peygamber efendimiz Miraç’a çıkmıştır.
  Bu olay Kur’anda İsra süresinde şöyle anlatılır.
  Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu ( Muhammed’i ) bir gece Mescid-i Haramdan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O işitendir. Hakkıyla görendir.
  Rabbim herkese bu geceyi layıkıyla ihya etmeyi nasip etsin tüm dualarınızı hakkınızda hayırlısı olacak şekilde kabul etsin. Tüm dizibilgi ailesinin başta Resul abim olmak üzere, bütün arkadaşlarımın Miraç kandili Mübarek olsun. Daha nice kandillere sağlık sıhhatle tüm sevdiklerinizle ulaşmanız dileğiyle. Hayırlı Kandiller.

  1. Aylin dedi ki:

   Amin mutlu kandiler . Dualarimizin kabul olması dileğiyle .ben bu Merac kandilini çok seviyorum . Dun gece internetden Merac kandili hakinda bilgiler topladim bu gun oruc tutmanin ve de geceyi sabaha kadar uyumamayib ibadetle gecirmenin sevabi cok boyukmus . Bende orucumu tutdum .insallah allah nasib edersede aksam uyumuyacagim ve dualar okuyacagim .bidaha Merac kandiliniz kutlu olsun

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Saolun sizlerinde Mirac kandiliniz kutlu olsun Aslicim Aylincim.
    Aylincim tum dualarini Allah kabul etsin.

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim sağ olasın.
     Gönül isterdi ki, dizimizde de 23 nisan kutlansın. En azından Ömer ve Zehra Asya için küçük bir hediye alıp 23 nisan çocuk bayramın kutlu olsun diyebilirlerdi.
     Miraç Kandili için de küçük bir sahne de ya Salim amca yada Şükran teyze duygu ve düşüncelerini söyleyebilirdi. Konakta da Müzeyyen anne ile Cevriye hala örnek bir davranış sergileyebilir, dua edebilirlerdi. Unutulmasaydı bir cümle ile anılıp hatırlansaydı ne güzel olurdu. hem 23 nisan hemde kandil.
     Zehra nasıl başını kapatıp, Kur’an okuyup dua ettiğinde takdir aldıysa, bu 23 nisan ve kandil sahneleri olduğunda onlara da takdir alırlardı.

   2. aslı dedi ki:

    Rabbim tuttuğun orucunu kabul etsin canım benim. Yaptığın ibadetleri kabul etsin ve dualarını hakkında hayırlısı olacak şekilde kabul etsin inşallah.
    Bu gece Peygamber efendimizin Miraç’a yükselmesi ve ona yolcuğunda Cebrail Aleyhisselamın eşlik etmesi ve bir noktadan sonra artık bana izin yok dediğinde, yolculuğuna tek başına devam ettiği ve bu yolculuk esnasında gördüklerini dönüşünde anlatmasıyla olanlardan haberdar olmamızı sağladı. Peygamberimiz bu yolculuğunda, Cenneti de Cehennemi de gördü, dönüşte de namazı bize hediye olarak göklerden getirdi. O sebepledir ki, namaz mü’minin miracı olarak kabul edilmektedir. Nasıl ki, Peygamberimiz Miraç da Allah ile görüşmüş, konuşmuş yanına Cebrail Aleyhisselam bile alınmamış. Namaz da da kul Allah ile baş başadır.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Verdigin bilgiler icin teşekkur edim canim.

     1. aslı dedi ki:

      Rica ederim:)
      Ülkercim sen gelmiyorsun ama biz seni de unutmadık canım benim seninde kandilin kutlu olsun Rabbim babana şifalar versin Ülkercim.

 4. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar bugün 23 Nisan ve bugünün önemi iki kat daha fazla. Çünkü; 23 Nisan çocuklarımızın bayramı Atatürk’ümüz geleceğimiz olan çocuklarımıza sadece Türk değil, tüm dünya çocuklarına bir bayram armağan etti. Tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun. Asyamız dünyalar güzeli prensesimizin de bayramı kutlu olsun. Asyacım iyi ki bu dizide yer aldın Zehra ablan ve dayın için yaptıkların için çok teşekkür ederim bayramın kutlu olsun prenses seni çok ama çok seviyoruz. Öptüm o güzel yanaklarından.

  1. Aylin dedi ki:

   Çocuklarımız bizim geleceyimizdir .çocuklarınızın bayramı kutlu olsun hep sağlıklı sahetli ve de mutlu olsunlar .

 5. sude dedi ki:

  Asilim seni körmek coq gözel. Ben saten tahimin edimişdim sen nerdesin. Asilim bitanem şariqini isimimin yazidiqinici teşekür ederim.

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim sudecim.

 6. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ne yaptınız bakalım demeye kalmamış herkes beni merak etmiş.
  Ben iyiyim arkadaşlar. Aylincim, Lalecim, sudecim, Hayatcım, Faticim canımsınız siz.
  Merak edilecek bir durum yok hafta sonu olduğu için sabah kardeşimle dışardaydım. Sonra da arkadaşlarım bana bir sürpriz hazırlamışlar gelip beni evden aldılar Spor salonuna götürdüler. Onlar yüzdü ben sadece baktım çünkü, ben yüzme bilmiyorum. Sonra Arkadaşlarımla gezdik dolaştık. Bende onları at binmeye götürdüm. Eğlenceli güzel bir gün geçirdim canlarım benim 🙂

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Gunun guzel gecmesine sevindim ve bir hobbinide ( at binmek) ogrenmiş oldum.

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim Lalecim, buradaki bütün arkadaşlarım benim atları çok sevdiğimi zaman zaman bindiğimi bilirler. Sende öğrenmiş oldun. Hatta ben dizi de eski konaktayken Asya’nın ata binmesini, Ömer ile Zehra’nın ata binmesini çok istediğimi yazmıştım olmadı. O konağın bahçesi bunun için çok uygundu. Ata binmeselerde, yeni konağa geçince Ömer’in çalışma odasına at bibloları ve masasının yanına at heykeli koymuşlardı. Umut Aksoy yani Demir de atları çok seviyormuş o atı onun için almışlar. Şirkette de var tam arkasında o at ları gördükçe mutlu oluyorum ben 🙂
    Bizim arkadaşlarda Demir’in o videosunu seyredince ilk akıllarına ben gelmişim burada sürekli ata binsinler dediğim için 🙂

    1. Hayat dedi ki:

     Gercekdenmi? bende atlara bayılıyorum. Sanki onları en yakın arkadaş gibi hissediyorum. Atlar senin neler hissettiklerini sen nasıl bir adam olduğunu çok iyi biliyorlar. Benzer noktalarimizin olmasına sevindim aslicim

     1. aslı dedi ki:

      Hayatcım ortak noktalarımız olmasına bende sevindim canım. Evet Atlar çok güzeller. Ben bütün hayvanları seviyorum ama atları bir başka seviyorum. Ata bindiğim zaman bambaşka duygular hissediyorum çok güzel anlatılamaz yaşanması gerekir. Özellikle de çocuklar için ben çok öneriyorum at binmeyi. Hem ruhsal açıdan, hemde fiziksel açıdan, at binmek çok faydalı bütün vücut kasların birden çalışıyor o an. Yüzmede faydalı ama onu bilmediğim için yapamıyorum.

  2. Aylin dedi ki:

   Iyi olmana sevindim .sende benim canimsin

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim kocamn bir sarılmayla birlikte, yanaklarına bir buse kondurdum canım benim.

 7. sude dedi ki:

  Alinim merak etimeyin qiz dileniyor biraqin dilesin.Ben kedime böle teseli verem iy düşnelim iy olsun…

  1. aslı dedi ki:

   sağol sudecim.

 8. sude dedi ki:

  Asli iy merak etimetin mece bu gün cuma eritesi olduqu cin istirahet ediyor yürşdedir hal halde.

  1. Aylin dedi ki:

   Bu saate kadar yürüyüşün olur azerbaycan da saat 9 tukiyede 8 . Yeni şimdiye yürüyüş kalmaz her halde

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Bizde 23: 33 asli hala yok.

   2. aslı dedi ki:

    Aylincim canım benim, vede Lalecim, sizlere yazmak istediğim zaman diliminde siteye girdim yazdıklarınızı okudum cevap yazacakken bu siteye ulaşılamıyor yazısı çıktı. bende bilgisayarı açık bırakıp gittim. kardeşim kapatmış sonra bilgisayarı o sebeple geç cevap yazdım. vede dediğim gibi bugün dışardaydım.

  2. aslı dedi ki:

   sudecim, Arkadaşlarımla birlikteydim canım.

 9. sude dedi ki:

  Qizdar ben bu vidiyonu acamiyorum malesef internet seyif şariqini adini bana yazarimisiniz rica ediyorum yarisini göryorum ardini göremiyorum.

  1. Aylin dedi ki:

   Sürecin bende izlemedim o vidyoyu .şimdide konturun bitiyor .yarın bakın soylerim. Diğer arkadaşlar soylemezlerse

  2. aslı dedi ki:

   sudecim hemen soruna cevap vereyim, o klip, Hüseyin Turan Ah le yar şarkısı.
   Hüseyin bey aslında kekeleyerek konuşan birisi ama şarkıları çok güzel rahat bir şekilde söyleyen birisi.

 10. Lale turkmen dedi ki:

  Asli bu gun niye yok haberi olan varmi

  1. Aylin dedi ki:

   Evet aslı bu gün yok . Iyidir insallah

  2. aslı dedi ki:

   aslı bugün addalardaydı 🙂
   Yani gezmelerdeydi:)

 11. Lale turkmen dedi ki:

  Keşke degişdirseydi o carşaflari aylardir degişmedi

  1. fati dedi ki:

   Lalecim niye oyle dusunuyorsun belki bir nevresimden 4-5 tane almislardir nede olsalar zenginler birim gibi birini eskidikden sonra almiyorlardir helhalde beyenmisler hadi nasil olsa para cok 4-5 tane ayni desenden alalim demislerdir belki ))))

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Eski konakta degişyordu bende bu konakda da onu bekliyordum. O nevresimleri eski konakda birakmişlar sanirim. Ya da birileri evine goturmiş:))

  2. Aylin dedi ki:

   Çarşaf yok ki deyisdirsinler

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Aylincim bizimkiler en az butce ile dizi yapma odulini almak icin hec bir şeye harcama yapmiyorlar sanirim.

 12. sude dedi ki:

  Asilmim nerideyidin merakdan öldüm ya analiz neden gec ciqdi her sabah erikeden analiz ici oyaniram göremeyice kötü oluram önemili deyol sen iy ol yeter bitanesi.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sudecim.

 13. Hayat dedi ki:

  Omer zehrayla merti kıskanıyor eger onlar kardes cikarsalar ne yapicak . Mert zehranin abisiyse omerin kardesi icin yaptiklarini mert yillar sonraki kovustugu kardesi için yapmazmi?

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım bu mesajını okuyunca şöyle bir durup düşündüm. Mert ve Zehra kardeş çıkarsa ?
   Mert babasına hiç benzemiyor. Zehra da Hilmi ye hiç benzemiyor. Mert ve Zehra birbirine benziyor. da Mert hiç kardeşi olduğundan Ömer’e bahsetmedi. yada Ömer hiç Mert’e kardeşini sormadı. Hem Zehra ve Mert kardeş olsalardı tanımazlar mıydı birbirini diyeceğim?
   cevabı da kendim vereceğim: birbirlerinin varlıklarından habersiz iseler tanımalarına imkan yok. Karışık bir durum.
   Ömer’in kardeşi için yaptıklarını, Mert de yapar. Zehra eğer Mert’in kardeşiyse yapar.

   1. fati dedi ki:

    Ben nedense sizin gibi dusunmiyorum kizlar ben korayla zehranin kardasi oldugunu dusunuyorum bi bolumde de korayla yasemin konusurken demisdi yaa “annem bu mahelede yasamis o yuzden geldim bu maheleye “ondam sonra daha bi onlarin kardas cikicana inaniyorum belkide sizin tahmininiz dogrudur zamanla gorucez kim hakli ama bu gidisle daha o sahneleri gec goruruz gibi baksa olaylar acilmiyor acilan olaylar kapanmiyor yapilan kotulukler ortbas oluyor kotuler cezasiz kaliyor..

    1. aslı dedi ki:

     Faticim güzel kardeşim, bende Koray ile Zehra’nın kardeş olduğunu düşünüyorum bunu daha öncelerden yazmıştım. Hayat arkadaşımız öyle yazınca onun mesajına karşılık Mert Zehra ile kardeş çıkarsa Ömer gibi davranır mı dediği için o açıdan yazdım. Her iki ihtimalde söz konusu. Mert Zehra ile veya Zehra Koray ile kardeş çıkabilir senaristler nasıl uygun görürlerse artık.

 14. Hayat dedi ki:

  Aslicim iyimisin analiz gecikti biseyin yokdur umarim

 15. Hayat dedi ki:

  Bunlar biri birine fena aşık olmuşlar. Kilitli konuşuyorlar. Birde gonlunizdekileri diliniz konuşursa daha iyi olurdu.Ne zaman söylemek istediklerinizi açık açık konusacaksiniz merak ediyorum. Bir gecelik ayrılığı yıla dondurduler resmen.
  Şu alevin pisliklerini ne zaman inanmayacaksin omer. Neden hiç suçu yokken kırılan zehra olmalı. Senin için neler yaptı bu bilsan. Neden hemen gördüğüne inaniyorsun. Mert gibi arkadaşın zehra gibi bir esin olduguna bir sevin. Ama hepsi kıskançlığın yüzünden zehrani bir gün kaybedeceğini düşündüğün yüzünden . Hadi şimdi koru bakalım en sevdiğim insanı. Ömer aysedende çok sevmeye başlamış zehrani nezarethanede ayseyi varılamadı bile. Zehra hep aklindaydi. Bu evlilik ayşe için baslatilsada artık omer zehrayi öyle bir sevmişti ki kimse onları ayiramaz.

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, teşekkür ederim canım benim, Analizin neden geç çıktığını bilmiyorum hafta sonu olduğu için abim dinleniyordur o saatte. Ayrıca dün ben biraz geç gönderdim ondan da olabilir.

  2. aslı dedi ki:

   Ömer ve Zehra dizi de konuşmuyorlar onları burada ben hissettiğim kadar konuşturuyorum 🙂
   Bir gece ayrı kalmak onlara 1 yıl gibi geldi çünkü, ayrı kalmaya dayanamıyorlar. Özellikle de Ömer Zehrasız yapamıyor. Ama buna rağmen kalbini kırmaktan da geri kalmıyor. Bağlanmaktan korkuyor Ömer. Nede olsa sözleşmeli bir evlilik bu ve Zehra süre bitince ben gidiyorum dediğinde gitme kal diyemeyeceği için korkuyor. Korktuğu içinde duygularını belli etmek istemiyor. Bir bilse ki, Zehra da ona karşı aynı hisler içerisinde. Hayatcım, onları kimse ayıramaz doğru onları kendi kendileri ayırıyor. İnatları, kıskançlıkları, birde şu sözleşme.

 16. fati dedi ki:

  Oleey analiz cikmis izlemisdim bolumu ama analizide sabirsizlikla bekliyordum ellerini saglik Aslicim super olmus herzamanki gibi..bide bisey sorcam ozel diyilse sen bu kadar seyi nasil aklinda tutubda yaziyorsun yoksa izledikcemi not alip sonrami yaziyorsun merak etdim o kadar guzel yaziyorsunki sanki bolum okumuyorumda izliyorum

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Fati bende senin gibi izleyemeyenlerdenim.
   Aslicim her zaman ki gibi cok guzel olmuş. Saol canim

   1. aslı dedi ki:

    Rica ederim Lalecim:) ayrıca sen 156. bölüm sayfasına yazmışsın ya, senaristler cevap yazmıyor diye, ona cevap yazdım oraya bilgin olsun canım benim.

  2. aslı dedi ki:

   Faticim sağol. Sır söylemem 🙂

   1. fati dedi ki:

    Aslicim ozur dilerim merak etdiyim icin sordum..sormadim say lutfen

    1. aslı dedi ki:

     oy oy oy alınırmış da şaka yapmıştım canım kardeşim faticim. Kalbini kırdıysam ben özür dilerim canım benim. izlerken yanımda kimse olmuyor sadece dizi ve ben. izlerken aklıma gelenleri o sahneler için küçük not alıyorum anlık duygu geliyor zaten. Sonra onları toparlıyorum, toparlamam o biraz zaman alıyor. Canım benim barıştık mı?

     1. fati dedi ki:

      Ay hic kusermiyim sana Aslicim tatli dilli arkadasim sadece sen sir diyince kendime kizdim ne diye herseyi merak edip burnunu sokuyorsun insanlarin ozel islerine..hic kirilmadim valla ben oyle kolay kolay kirilmam hele sana hic kirilmama o kadar analiz yaziyorsun bize…kirildimda da hemen oyle tamir olunmuyor malesef kin tutamam barisir hemen adam kalbimin kirikli duzelmiyor…bi ozeliyimjde soylemis oldum sana

 17. Aylin dedi ki:

  Bölüm güzeldi ,ama sonunda yine bize hayal kırıklığı yasattilar bolum boyu yaşanan o guzel anlardan sonra , Omerin eve gelirken ilk Zehranin yanına gelmesi konuşmaları ,uyurken konuştukları hepsi çok güzeldi ,bütün bunlardan sonra ,Omeri yine zorbalasdirdilar .Omer eski Omer oldu hemde o qicik Alevin sayesinde . Omer kac defa Zehrani böyle şeylerle suçladı ve hep yanildi ve pişmanlığı Omere kaldı .artık OMERIN yine böyle bir şeye inanması çok saçma oluyor ve Izleyenleri Omerden nefret etmeye zorluyorlar . Bu beni çok uzuyor . O kadar duyqusal konuşmadan sonra .Omerin Zehraya ben gelmeseydi gidermiydin .Zehraninda tabiki gitmezdim hep AYSENIN yanında olurdum demesi .aynı zamanda Omerin evet onlar gördüklerini söylüyorlar Sen gercekden iyi birisin demesinden sonra Zehradan subhe etmesi çok saçma. Ama ask her haliyle aşktır güzeldir . Küçücük heyecanlar ,kipirtilar guzel . Omerle Zehranin konuştukları gerçi başkaları için konuştular ama onlar bir birleri için söylediklerini anladilar zaten

  1. aslı dedi ki:

   Ömer Zehra’nın kıymetini onu kaybedince anlayacak sanırım. yanındayken kıymetini bilmiyor. Ayrı kalınca da dayanamıyor. Dayanamayan sadece Ömer değil. Zehra da Ömer’in yokluğuna dayanamıyor. Ancak onları yine bir ayrılık bir araya getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.