Adını Sen Koy 154. Bölüm Analizi 20 Nisan Özeti

Burak 21 Nis 2017 Adını Sen Koy  0

Gerçekler Asla Gizlenemez.
İnsanlara yapmadıkları bir olaydan dolayı iftira atıldığı zaman, inanmayanlar olacağı gibi, elbette inanan bazı kişilerde olacaktır ve insanların akıllarında soru işareti kalacaktır. İnsanlar o kişi hakkında yanlış şeyler düşünecekler ve o kişiye karşı ön yargılı davranacaklardır. Asla unutulmamalıdır ki, Güneş Asla Balçıkla Sıvanmaz. Gerçekler Asla Saklı Kalmaz.

Mert ve Zehra birlikte Ömer için, aile bireylerinin de desteği ile onlardan da yardım alarak güzel çekimler yaptılar. Ve Ömer kendisi için hazırlanan bu sürprizden habersiz gördükleri karşısında yanlış düşüncelere kapılsa da, Zehra ve Mert’e güveniyor, olmaz işine bak diyor kendine. Zehra yı sevdiği için kıskanıyor Ömer. Ve sürpriz hazır. Ömer gelip seyredecek ama olmuyor Zehra Ömer’i salona hazırladıkları sürprizi görsün diye çağırdığında, birlikte salona geçerken, konağa polisler geliyor. Ömer’i karakola götürmek istiyorlar.

Ömer neden diye sorunca,
gelen polis; hakkınızda cinayet suçlamasıyla soruşturma açıldı. arabanızı da arayacağız dedi. Mert gelince neler olduğunu sorunca, polis; şirketinizde öldürülen güvenlik şefinin öldürülmesiyle alakalı olarak dedi.  Bir memurda bu esnada Ömer’in arabasını aramaya gitti.

Zehra ise çok üzgün ve ağlıyor, Ömer’in karakola gitmesini istemiyor. Bir yanlışlık olmalı dediğinde, Ömer’in arabasını aramaya giden polis döndü. Döndüğünde elinde bir silah vardı. Silahı gören Ömer, Zehra, Ayşe, Mert çok şaşkın. Bu silah Hilmi Yılmaz’ın adamı tarafından konmuştu. Hilmi çakalı yine yaptı yapacağını Ömer’i işlemediği bir cinayet suçu ile karakola ifadesini almak için götürdüler.

Bu götürülme esnasında Ayşe, Zehra, Müzeyyen anne, Mert çok üzüldü. Ne kadar engellemeye çalışsalar da olmadı. Ömer de sakin olun yanlış anlaşılma diye onlara telkin verse de olmadı herkes çok üzgün. Alev de son anda camdan gördü Ömer’in götürüldüğünü.

Alev, Hilmi Yılmazın yaptığını biliyor, onu öldüremedin böyle alıyorsun intikamını dedi. Sende ona yardım ettin bir çok konu da Alev hadi göster kendini Ömer’i ne kadar sevdiğini göster. Ben senin Ömer’i sevdiğine inanmıyorum. Sen onun parasını, şirket hisselerini, konağı seviyorsun. Sen Ömer’i değil zengin hayatı seviyorsun.

Ev halkı çok üzgün, Ayşeyi hala sakinleştirmeye çalışıyor. Müzeyyen anne yi de Nihat. Ve Müzeyyen anne; Ömer’in böyle bir suçla anılması dedi kaldı.

Evet hiç hoş bir şey değil Müzeyyen anne ama hem kendisi, hem sizler, hemde bu iftirayı atan kişi biliyor ki, Ömer suçsuz. Her şeyden önemlisi onun suçsuz olduğunu bilen onu yaratan var. Sizler hakkınızı ararken şimdi onun için dua etmelisiniz ki, gerçekler en kısa zamanda ortaya çıksın.

Çamur at izi kalsın öyle mi Hilmi bey, çamur olan çamuru atan kişidir. Ömer’e çamur attığına göre sen bir çamursun. Ama unutma ki, güneş gibi parlak olan Ömer’i o attığın çamurla, balçığınla sıvayamayacaksın. Er geç o gerçekler ortaya çıkacak.

Hiç bir gerçek gizli kalmaz. Her ne kadar çamur atıp, iftira atıp kirletilmeye çalışılırsa çalışılsın bir insan. Gerçekler elbet bir gün açığa çıkar. İşte o zaman asıl suçlular cezasını çok ağır öderler. Hiçbir suçu yokken bir insanı öldürdü demek çok ağır bir iftiradır.

Çamur atmakla bir insanın ya da gerçeğin değeri değişmez. Nasıl ki; altın çamura düşünce değerini kaybetmeyip, tenekenin altın suyuna batırıldığında değerinin değişmeyeceği gibi. İnsanlar da ne kadar kötülese de birilerini asla değerini yitirmez iyiler ve her zaman değeri bilinerek sevilirler. Sadece üzerlerine atılan bir çamurun izi vardır.  

Mert Zehra ile emniyete gidiyorlar. Yolda konuşuyorlar.

Zehra o silahın arabada ne işi var? Diye sorunca.

Mert de; biri tuzak kurdu herhalde dedi ve Zehra da böyle bir şeyi kim yapmak ister ki diye sordu? O an Mert’in ilk aklına babası geldi ve inşallah sen değilsin baba diye içinden konuştu.

Doğru tahmin Mert. Bunu Ömer’e yapan senin baban Dostu uzakta, düşmanı yakında arayacaksın. Senin en yakının baban bunu yapan.

Leyla da Mert’i aradı şirket de ki bir iş için bu şekilde Leyla da öğrendi ve Zehra ya destek için yanına gitti.

Alev, Hilmi’ ye hesap soruyor. Seninle bir anlaşma yapmıştık Ömer’e zarar vermeyecektin dedi.

Alev sen kimle dans ettiğini bilmiyorsun, oyun oynamıyor Hilmi. Seni de işlerini daha kolay halletmek için maşa olarak kullanıyor. Sende akıllıyım diye ortalarda geziyorsun. Hilmi bir çakal, sen ise bir kurt, Ömer ve Zehra ise bir kuzu ama asla size yem olmayacak onlar. Tarafını seçsen iyi olur Alev. Sen gerçekten Ömer’i seviyor musun? Sevmiyor musun? Bir onun cevabını ver ondan sonra görelim bakalım ne kadar seviyorsun sevmiyorsun Ömer’i. Hele bir tarafını belli et bakalım. Hem Hilmi işi bitince, seni böyle sağ bırakır mı sanıyorsun?

Ömer’in yerine hapse sen girmek ister misin? Hilmi bu soruyu soruyor Alev’e. Alev sessiz hiç girmek ister mi o hapse özgürce dışarda olmak varken değil mi Alev.

Ömer sorguda. Suçlamaların hiçbirini kabul etmedi.

Şahsım adına ruhsatlı tek bir silahım bile yok, başkası koymuş dedi Ömer.

Memur abi de; maktulü öldürmediğini söylüyorsun deyince,

Ömer; onu başkasının öldürdüğünü iddaa ediyorum dedi.

Memur, ortada delil olduğunu unutmayalım silahı rutin aramada bulunmayacak şekilde saklamışsın dedi. Avukatını istedi Ömer iyi de yaptı paşam.

Avukat geldi. Ömer bey saygın bir iş adamıdır böyle bir suçlamayı kabul etmiyoruz dedi. Ömer nezarete götürülürken Mert ile Zehra geldi karakola.

Ömer Zehra yı görünce şaşırdı, Zehra Ömer’i görünce koşarak ona gitti ve tam dokunacaktı memur dokunmak yasak dedi. Sen yapma bari memur abi, zar zor dokunuyorlar birbirlerine birde sen engel koyma araya yasak diye 🙂

Allah’tan avukat yetişti imdada eşi olur görüşme hakkı var  dedi. Memur aradan çekildi.

Zehra da üzgün nereye götürüyorlar seni dediği an,

Ömer Zeha yı iki omzundan tutarak Nezarete, yarında mahkemeye çıkacağım, dediğinde

Zehra hiç düşünmeden tereddüt etmeden senin suçun yok ki, sen suçsuzsun dedi.

Afferim sana Zehra Ömer’i bu konu da iyi tanımışsın, o bir karıncayı bile incitemez ki, adam öldürsün iftira işte. Bunu da atlatacaksınız inşallah.

Ömer de , gerçekler en kısa sürede anlaşılacak sen merak etme dedi. Anlaşılacak paşam anlaşılacak. Allah büyüktür, elbet bir gün ağlatan ağlar.

Zehra bu gece burdamı kalacaksın deyince, Ömer öyle görünüyor dedi ve bir süre gözlerine baktı, sensiz bir geceyi burada geçirmek zor olacak ama geçecek dedi o gözler Zehra ya. Ve sonra sen eve git Ayşe yi yalnız bırakma dedi. Eve git evdekilerin sana ihtiyacı var dedi gözleriyle Ömer Zehra ya ve Zehra sabah geleceğim dediğinde Ömer, gözleriyle bekleyeceğim dedi ve tam Zehra’nın ellerinden tutacakken memur abi tamam deyip araya girdi.

Memur Ömer’i götürüyordu ki, Zehra lütfen kendine dikkat et dedi o an durdu ve Zehra ya baktı Ömer. Konuşmadı yine o gözler konuştu, sende kendini üzme, çıkacağım buradan dedi. Ömer’i götürdüler.

Zehra arkasından bakıp ağladı. Seviyor Zehra Ömer’i. Seven insan ağlar sevdiğinin arkasından.

Mert de gördü Ömer ile Zehra’nın birbirlerine olan sevgisini. Zehra yı  eve götürdü Mert.

İyi güne aldanıp dostlarım var sanırsın, Unutma! Gerçek dostu, kötü günde tanırsın. Gerçek dostlar geceye benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür. Mert gerçek dost.

Zehra ve Mert eve geldiler. ( küçük bir not dizi ekibine: çok yoğun çalışıyorsunuz sizi anlıyorum ancak lütfen birazcık dikkat devam sahnelerinde lütfen. Zehra’nın boynunda karakola giderken ve oradayken Ömer’in aldığı kolye vardı. Kapıdan içeri girerken eski kendi kolyesi Zehra yolda kolye değişmeyi düşünmediğine göre biraz daha dikkat lütfen teşekkür ederim)

Ayşe, abisinin gelmediğini görünce çok üzüldü fenalaştı, Müzeyyen annede Ömer’in suçsuzluğu anlaşıldıysa onu orada nasıl tutarlar dedi ve o da fenalaştı. Ben oğlumu istiyorum dediğinde Mert herkesi sakinleştirmeye çalıştı. Gerçekler ortaya çıkacak düzelecek her şey dedi.

Gece olduğunda Ömer nezarette ve evdekiler ne yaptı diye onları düşünüyor. Birde Zehra ile gündüz karakolda konuştuklarını.

Bu gecenin sabahı da olur mu? Olur elbet, olurda zor geçer, hem de çok zor, ama geçer, her gece gibi bu gece de geçer. Duvarlar üstüne gelir, çıkmak istersin çıkamazsın kapı kilitli açan yok. Çıkış yok. O zaman sende dua edersin. Ömercim vakit dua etme vakti seni Yaradana teslim olma, açılmaz denilen o kapıları ardına kadar açması için Allah dan dua ile yardım isteme zamanı paşam.

Nihat Mert ile konuşuyor bunu Ömer’e her kim yapmışsa onu bulmamız lazım dedi öfkeyle. Mert’in aklına sadece babası geliyor ve eğer bunu sen yaptıysan Hilmi Yılmaz, bende bunu yanına bırakmayacağım dedi.

Salim amca ile Şükran teyze geçmişi yad ettiler.

Eskiden her şey daha güzeldi. Hava bile su bile bir başkaydı dedi. Şükran teyzemde eskiden televizyon yoktu, elektrik yoktu ama mum ışığında, idare lambaları altında hoş sohbetler vardı dedi.

Dünde ben geçmişi yad etmiştim ne güzel ekiple aynı zamanda, ayrı ayrı şehirlerde, hiç birbirini tanımayan, görmeyen, bilmeyen insanların, aynı anda, aynı zamanda, duygu ve düşünleri düşünmek. Duygulandım.

Eskiler, o eski güzel günler. Yazacak çok şey varda neyse…..

Zehra ise odasında ve Ömer’i düşünüyor. Nasıl yatacak? Nerde uyuyacak? Karnı aç mı acaba? Bir şey yedi mi ki? Ömer’in yatağında bunları soruyor onu düşünüyor Zehra ve ağlıyor.

Sen Ömer’i çok sevmişsin Zehra kıyamam sana, Allah’ım ne olur yardım et kurtulsun bu beladan dediğin an ağlattın beni güzel kız. Ömer’in yokluğunu çok derinden içten hissetti Zehra. öyle böyle değil hiç belli etmese de iyi sevmiş Zehra Ömer’i.

Memur Ömer için battaniye getirdi ama Ömer uyuyamaz ki, hep aklında Zehra var, abant yolunda gece ateş başındaki o bakışmaları, konakta yaptıkları dans var aklında.

Özledim seni Zehra, sen benim sevdiğim, dokunamadığım eşimsin, bakmaya kıyamadığım o gözlerini özledim. Hani bazen insan her şeyden uzaklaşıp huzur bulmak ister ya, işte sen de benim tek huzur bulduğum yanımsın. Nefesimsin, ben seni her halinle seviyorum. Hayatı seninle sevdim. Sen baktığım gözlerim, çarpan kalbimsin, seni özledim gel de bitsin sana olanhasretliğim.

Canım Zehra, eşi için Allah’dan dua ile yardım istiyor. Allah’ım sen bu iftirayı boşa çıkar diye başını kapatıp Yasin kitabından okuyor.

Dua ederek rahatlarsın, zalimin zulmünü kesmek için seni Yaradana sığınırsın, acziyetini bilip en yüce makama teslim olursun. Bir faniye verilmiş en güzel silahtır dua. Mazlumun en güzel koruyucusudur. Açılmaz denilen bütün kapıları ardına kadar açtırır dua.  

Odanın kapısı çalınınca Ömer geldi diye düşünerek o mu geldi acaba dedi?

Biran önce gelmesini istiyor Zehra. gelen Hediye ablaydı Zehra yı öyle görünce Allah kabul etsin dedi. Mert karakola gidecekmiş Zehra beklesin bende geleceğim dedi.

Mehtap da Koray ‘ı parayı bugün öde diye sıkıştırıyor. Koray da maaşımı alayım öderim dedi. Salim amca senin maaşı haftaya versem deyince bir şey diyemedi. Toptancının parasını ödeyecek Salim usta. toptancı geldi dükkana Salim usta da sana borcumu getirecektim deyince adam her şeyi anlattı Salim amca da Koray o parayı nereden buldu diye düşünüyor.

Ömer avukatıyla konuşuyor, avukat hiç iyi şeyler söylemiyor, 20 yıla yakın hapis istemiyle yargılanabilirmiş. Ömer bunu duyunca suçu üstüme atmaya çalışıyorlar dedi. Avukat bir şeye ihtiyacınız var mı deyince, Ömer beni buradan çıkar yeter dedi.

Zehra, Ömer’in hemen çıkamayacağını öğrendi. Mert görmek istedi. Avukat izin alınca Zehra Ömer’i gördü. Mert babasıyla konuşmaya gitti.

Ömer, kendi kendine bunun hesabını ödeyeceksin Hilmi Yılmaz dediği an Zehra geldi şaşırdı Ömer Zehra yı görünce.

Nasılsın dedi Zehra. Ömer de iyiyim sen.

Zehra; gece uyuyabildin mi? deyince, Ömer; gece yatak ayırma operasyonu olmadan ne kadar rahat uyunabilirse dedi gülümseyerek. O halde bile Zehra yı düşünüyor Ömer espri de yaparmış paşam.

Açmısın yedin mi birşeyler? dedi Zehra ama öyle bir söyledi ki, yüreğime oturdu çok dolmuş Zehra. Ömer de fark etti bunu ve Zehra biraz rahatlasın üzülmesin diye, hiç düşündüğümüz gibi değilmiş, buranın yemekleri güzel öyle filmlerdeki gibi değil. Kıyamam Zehrasını da düşünür üzülsün istemezmiş.

Zehra da iyi dedi gözyaşını silerek ve bir süre konuştular bu olay hakkında.

Ömer Zehra’nın boynundaki kendisinin hediye ettiği su damlası kolyeyi gördü. Konuşmadılar her ikisi de elleriyle kolyeye dokundu. Ömer Zehra ya bakarak o bakışlarında sana aldığım kolyeyi takmışsın, Zehra da Ömer’e bakarak, evet taktım sen yokken ondan güç aldım dedi bakışlarıyla Ömer’e. birde bunu siz söyleseniz seslice de ben duysam birde 🙂

Ömer Ayşe’yi sordu. Zehra da Ayşe iyi dedi. Ömer de sen Ayşe ye dikkat et o kimse üzülmesin diye duygularını kimseye belli etmez dedi. Yapma paşam Ayşe yi bahane ederek kendini söyleme. Zehra da biliyorum Ayşe senin zannettiğinden de güçlü dedi.

Memur görüşme bitti bu kadar yeter dediğinde, Zehra Ömer’in elini tuttu Ömer şaşırdı hiç beklemiyordu. Sadece ben diyebildi Zehra.

Ömer de geldiğin için sağ ol dedi. Memur Zehra yı dışarı götürürken Ömer buradan çıkacağım dedi. Zehra gidince kendini bıraktı Ömer.

Bırakma kendini Ömer.

Mert babasının yanında, konuştular Mert babasına çok kızgın Ömer’e attığın çamuru temizleyeceksin Ömer’i içerden çıkaracaksın yoksa gider ben içeri girerim 2 saat süre verdi ve gitti Mert.

Hilmi de adamına talimat verdi içerde işini bitirin yani öldürün diye.

Gerçek dost gölge gibidir. Eğilsen de, doğrulsan da, düşsen de, asla peşini bırakmaz.     

Mert babasıyla telefonda konuştu, kardeşime attığın iftiraları temizleyeceksin yoksa ben gider içeri girerim dedi.

Hilmi de sen nasıl istersen dese de bildiğini okuyor.

Alev telefonda avukatla konuşunca Ömer’in tutuklu yargılanabileceğini öğrendi Müzeyyen anne bunu duyunca fenalaştı.

Alev Zehra ya bir şeyler yap diyor. Ne o Alev kötülük yaptığın insandan yardım istiyorsun farkında mısın?.

Ömer’i öldürmek için Ömer’in yanına adam soktu Hilmi, ve Ömer adama sırtını döndüğü an ona elindekini saplamak istedi.

Mert Ömer çıkmayınca kendi suçu üzerine almak için komiserin odasına girdi.

Hz. Ali’ye Sordular :
“Gökten Ağır, Yeryüzünden Geniş, Denizden Zengin, Taştan Katı,
Ateşten Sıcak, Zemheriden Soğuk ve Zehirden Acı Olan Nedir?”
Hz. Ali Şöyle Cevapladı :
“Dürüst İnsana İftira Atmak Gökten Ağırdır. Hak Yeryüzünden
Geniştir. Kanaatkârın Kalbi Denizden Zengindir. Münafığın Kalbi
Taştan Katıdır. Zalim İdareci Ateşten Sıcaktır. Namerde Muhtaç
Olmak Zemheriden Soğuktur. Sabretmek ise Zehirden Daha Acıdır

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 154. Bölüm Analizi 20 Nisan Özeti” üzerine 32 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Zehra Ömeri seviyor baksana onsuz bir gece bile geçiremiyor ona bakılırsa Ömer de onsuz yapamıyor.aklımıza gelmeyecek bir zaman da Ömer aşkını ilan etse ne güzel olur öyle değil mi? ÖMERZEHRA Aşkı…

 2. anonim dedi ki:

  artık şu dizide bir yakınlaşma olsun alev ilk kez doğru birşey yaptı ömeri yaralayacak en büyük şeyi söyledi her neyse bu 6ay dolana kadar zehra ömer desin aralarındaki bağ ayşe için değil sevdikleri için olsun

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslicim.Dun Mertin oyle davranmasi beni cok duygulandirdi,hem de cok qurur duydum.Dostluga deyer veren,kiymetini bilen asil turk oglunun yapa bileceyi bir hareketdi Mertin yaptigi.Ne yazik ki,Hilmi Yilmaz bu meziyyetlerden uzak ve o uzden Mert babasina gore cok utaniyordur.Canim kizim,ne iyi oldu da biz ta evvelden hemise Mertin tarafindayik./Bir kiz daha var./ Kurban olurum one yazi oyle.Benim gozlerimden akan sadece su diyildi,sel idi sanki.Fark orasindaydi ki,sel hay-kuyli olur,benimki sessizdi.Boyle yazmak sihhatina zarar verer,guzel kizim benim.Cunku kalbin param-parca olmasa boyle yaza bilmezsin.Yuregine saglik Aslim.Sen benim gibi siradan bi izleyici diyilsn.Odur ki kendine cok iyi bak.Olurmu kizim.Salamat ol,saglikla kal,yeniden gorusenedek. Ha bi de ne iyi olurdu Omer hapisden cikanda Zehra ile camiye gitselerdi, Allaha sukur etmek icin.Bi de “zemheri” nedir?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hanım ablacım, yeniden hoşgeldin. Senin anonim olarak gönderdiğin mesajı okudum ve ona cevap verdim. Şimdi de bu yazına cevap yazıyorum canım ablam benim.
   Ablacım ben yazdıkça rahatlıyorum buna inan, yazmazsam o zaman içimde kopan o tarifi imkansız fırtınayı gören duyan tabiat oluyor gökyüzü oluyor. Bu hayatta bana senin söylediğin sen sıradan biri değilsin sözünü çok değer verdiğim saygı duyduğum doktorum demişti. Çok duygulandım bu sözü sizden duymakla teşekkür ederim. Duaların için çok teşekkür ederim ablacım. Dualarla ayakta sağlam duruyorum.
   İnşallah Ömer ve Zehra birlikte dua ederler. Atlattıkları kolay değildi.
   Ablacım, Zemheri mevsimlerden biri olan kış döneminin en şiddetli geçtiği bir zamana denir. Bu zaman da ocak ayında olur. Çok sert geçer. 40 gün sürer. tahmini 21 aralık gibi başlayıp ocak ayının tamamında görülen çok soğuk günlerdir. Ayaz insanın içine işler dondurur.

 4. aslı dedi ki:

  Bugün ne kadar çok yoruldum, kaç kişiyle konuştum, görüştüm, onbin parçaya bölündüm resmen. Ama herkese de yetiştim çok şükür sadece ben çok yoruldum.
  Ömercim yakışıklı prensim dünyalar güzeli prensim, gözleri ile bir bakışın ile bütün yorgunluğumu üzerimden almanı senden çok istiyorum. Dağılan parçalarımı ancak sen toplarsın. Bu akşam ki bölümde seni seyrederek mutlu olacağım inşallah. Allah tan bura varda burada yazarak biraz olsun dinleniyor huzur buluyorum.

 5. Anonim dedi ki:

  Merhaba Aslicim.Dun Mertin oyle davranmasi benu cok duygulandirdi,hem de qurur duydum.Dostluga deyer veren,kiymetini bilen asil turk oglunun yapa bileceyi bir hareketdi Mertin yaptigi.Ne yazik ki,Hilmi yilmaz bu meziyyetlerden uzak ve o uzden Mert babasina gore cok utaniyordur.Canim kizim,ne iyi ki biz hemise Mertin tarafind

  1. aslı dedi ki:

   Hoşgeldin hanım ablacım, her ne kadar Anonim diye çıksa da isminiz ben biliyorum ki, sen benim hanım ablamsın.
   Mert konusunda bende seninle aynı düşüncedeyim ablacım.

  2. Hanim abla dedi ki:

   sayqi deyer admin, benim yorumum Anonim ismile gitmish ve nasil olduysa tam gitmemish. shimdi de yorumumu tam yollamaq istesem de “Tekrar edilen yorum bulundu; görünen o ki bu yorumu daha önceden zaten yapmışsınız! yaziyor”. ne yapmaliyim?

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Hoş geldin fati. Omer artik Zehranin ismini soyleyebiliyorda Zehra başkalarinin yaninda bile Omer demiyor bana bu sezon soyleyemicek gibi geliyor. Ama aşk itirafini bu sezon bekliyorum.
  Niye koray salime parayi verseniz malzemeleri versiye ben almişdim ben oderim demedi. Salimden parayi alip mehtaba borcunu odeyebilirdi. Saliminde hec bir şeyden haberi olmicakdi. Senaristler niye boyle hatalar yapiyorlar. Hes kesin aklina gelebilicek fikir niye korayin aklina gelmiyor. Oyunculari iyice saflaştiriyorlar

  1. Aylin dedi ki:

   Aynen .ama artık ben sıkıldım sürekli böyle yanlışlardan.o yüzden Sadece Omer ve Zehra var benim icin

  2. aslı dedi ki:

   Salim ustanın bunu öğrenmesi için bu olması gereken bir durumdu. Salim devreye girecek bundan sonra ve Yaseminin sözde takılan aile yadigarını sattığını öğrenecek bu sayede onun için hep bunlar arkası çorap söküğü gibi gelecek Lalecim.
   Diğer türlüsü de olabilirdi ama olmadı. Öyle olsaydı konu kapanır gider diğer konulara bağlanmazdı.

 7. sude dedi ki:

  Asilim canis hoş bulduq bitanem evet ülker benim canim hebiniz ölesiniz.Canim coq teşekür ederim darisi başina işalla.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlısı

 8. fati dedi ki:

  Selam kizlar Asli,Aylin,Lale nasilsizniz uzun zamandir yazamiyorum ama ozetleri analizleri okuyorum nasil harika bi bolumdu ama bu zamana kadar aklima kazinan 4-5 sahne var biri Omerin zehrayi kayip etme korkusuyla onun gorur gormez sarilmasi ve diyeride ayni Zehranin omere sarilmasi ve kecenlerde muhtesem danslari ve de bu bolumde zehranin omer cikmasi icin okudugu yasin suresi cok guzeldi istede bu dini deyerlerimizide gostermeleri cok xosuma gitdi.Ve birde sabirsizlikla Omer eve geldiyinde Zehra napicak cok merak ediyorum birde zehra ne zaman omeri ismi ile hitap edecek cok merak ediyorum…asklarini ne zaman itiraf edicekler acaba insAllah gelecek sezona kalmaz yoxsa 4 ay gecmek bilmez..

  1. Aylin dedi ki:

   Hos geldin Fati .canim nasılsın .evet o sahneler muhteşemdi . Kaski bu defada Zehra sayılsa Omere ama biraz hayal gibi geliyor bana .yada belkide bizi mutlu eder ve senarist .belki yazmıştır böyle bir sahne. Omer lafinida artık gelen sezon duyarız Zehranin ağzından diye dusunuyorum

  2. aslı dedi ki:

   Selam Fati hoşgeldin.
   teşekkürler inşallah sende iyisindir? Evet o sahneler çok güzel. Bu bölümde Zehra’nın o halleri beni çok duygulandırdı. Dini değerlerimize sahip çıkıp gösterdikleri için teşekkür ederim devamını da beklerim. Bu konuyla ilgili olarak Ömer den beklentilerimi yazdım yukarıda ki mesaj da var.

 9. sude dedi ki:

  Alinim canimin ici soruduqunu biliyorum saten cüki sizin nasil bir ariqadaşi olduqunusu coq iy biliyorum.Canim coq saol darisi başina işallah işallah senide heb mutulu olurusun.Bur gün bu haberiden sedede bekileyirem kedicin işallah.

  1. Aylin dedi ki:

   Çok saq ol canim benim

 10. Lale turkmen dedi ki:

  Bu gunki bolumde Zehra bahcede yalniz oturup aglarkenmi Omer gelicek? Fotograflardan oyle goruniyor. Zehra omeri gorunce şaşkin bakiyor. Sonra omere sarilsa Zehra cok romantik olucak.
  Aslicim analizlerde siyah yazilar var ya onlari kitaplardan alip senmi yaziyorsun yoksa adminmi ekliyor?

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim, ilk resim de Zehra çok üzgün sevdiceğinin yakın bir zamanda gelememe gibi bir ihtimal söz konusu, suçsuz olduğunu ona iftira atıldığını biliyor ama elinden dua etmekten başka bir şey gelmiyor ve Ömer’in yokluğuna üzülen bir Zehra var.
   İkinci resim çok güzel Zehra’nın hiç beklemediği bir anda çıkıp gelmiş Ömer ve hasret gideriyorlar bakışlar yine her zaman ki gibi muhteşem ben Ömer’in bakışlarını çok seviyorum. inşallah sarılırlar.
   Gelelim bana ve yazdıklarıma:)
   Lalecim, bölümler için yazdığım yazı tamamiyle bana ait günlük bölüm bitince yazıyorum. Resul abim hiç bir ekleme çıkarma yapmıyor sağ olsun. onunla iyi bir ekip olduğumuza inanıyorum teşekkürler abi.
   Abim güzel resimler ekliyor öylece size sunuyor. En altta videoları da görüyorsanız işte onları da ben seçip gönderiyorum. Yazı içerisinde gördüğünüz o siyah yazıları da ben özellikle siyah yapıyorum ki, belirgin olsun diye. Ve o siyah yazılarda ki, okuduklarınız başka birsine ait ise, ismi oluyor. Diğerleri hep benim kendi duygu ve düşüncelerim canım. Yani kitaplardan bir alıntı yapmıyorum. Diziyi seyredince içimden o an ne geçiyorsa onlar okuduklarınız.

 11. Aylin dedi ki:

  Çünkü hayat ,birinin tüm kalbiyle senin yanında oldugunu bildiginde guzelesir .Can Yücel .Omer Zor durumda ve Zehra tüm kalbiyle, tüm benliyiyle Omerin yanında aynı zamanda Ailesine destekçi. Kuzum nasılda göz yasi döküyor Omer için . Omerinde aklı fikri Zehrada Hep onunla geçirdiği guzel anları düşünüyor . Zehranin ellerini tutacakdiki guc alsin diye, polis izin vermedi . Mertinde Zehrayla Omerin Bu halini gormesi tam benim dediğim türden oldu . Aslicim canim seni tebrik ederim, senin dediğin gibi oldu nihayet Zehra başını örttü ve dua etdi
  Her halde senin yorumlarını koymuşlardır ve bu arada bas örtüsü çok Yakıştı Zehraya . Omerin içeri girirken yuzugunu almışlar her halde sürekli eli parmağında. Canim yuzugunu hiç çıkarmamış parmağından .şimdi kendini boslukda hiss ediyor her halde .ve gelelim Bolumun en can alıcı sahnesine Omer ve Zehra hapisanede konuşuyorlar . Omer gözlerine inanamıyor Zehranin gelmesine .konuşmaları hem can yakıcı hemde komik . OMER iyiyim .yatak ayırma operasyonu olmadan ne kadar rahat uyuma bilirsem,düşündüğümüz gibi deyilmis , buranın yemekleri güzelmiş ,filimlerde gördüğümüz gibi diyilmis , deyipde Zehranin üzülmesini istemiyor ,ama eldemi Zehranin sevdicegi O parmaklıklar arkasında . Zehrada çok iyi yaptı Omere moral olsun diye kolyeyi takdi .ve ELLERINE DOKUNDU . O en dusundumde Omer şöyle düşüne bilir ,Zehra bana böyle yapacaksa ben hep hapisde kalırım . Allah korusun . Neyse duyqu dolu bir bolumdu . AYSENIN oyunculuğunu demeden gecemiyicegim . Çok guzel çok başarılı ,adeta yaşatıyor o duyqulari insana

  1. aslı dedi ki:

   Evet Can Yücel’in de dediği gibi hayat tüm benliği ile kalbi ve ruhu ile sevdiğinin yanında olduğunu hissettiğin an çok daha güzel oluyor. Bütün zor zamanlar daha kolay geçiyor. çünkü; yalnız olmadığını biliyor insan. Onu seven bekleyen birisinin varlığını bilmek insana güç veriyor. Tıpkı Ömer gibi, Ömer Zehra geldiği için çok mutlu oldu onun varlığını yanında hissetmek ona güç verdi. ve Zehra giderken ona buradan çıkacağım dedi. Kendisi için değil, Zehra için söyledi bu sözü Ömer.
   Ömer de Zehra da birbirini çok seviyorlar. Bunu kendileri de yeni yeni farkına varıyor. Ömer Zehra dan güç almak istedi elini tutmak istedi olmadı. Zehra Ömer’e dokunmak istedi olmadı polis izin vermedi. Böyle böyle birbirlerine dokunmayı da utanmadan çekinmeden gerçekleştirecekler.
   Aylincim evet ben dua etmelerini Kuran-ı Kerimimizi okumaları çok istemiştim sağolsunlar bunu bu bölümde Zehra da görebildik. İnşallah devamı da gelir. Ayrıca ben, Ömer’in de dua etmesini istiyorum. Hatta bu hapislikten, iftiradan kurtulduğu için Allah’a bir şükür namazı kılsa çok güzel olur.
   Çünkü; şükür teşekkür etmek demektir. İnsanlara teşekkür etmek, Allah’a şükretmek insanı yüceltir. Ömer de Allah’a bir teşekkür etmeli. Ve bir kurban da kesebilir. Atlattığı hiç de kolay bir olay değildi. 20 yıla karşılık bir kurban ve bir şükür namazı hiç de çok olmasa gerek. 20 yıl için bir şükür namazı, bir kurban kesmesi Ömer’in çok güzel olur. Bunu da görmek isterim ben. Lütfen yapar mısınız? senarist arkadaşlarım benim. Yaparsanız böyle bir sahne çekerseniz çok güzel olur.

   1. Aylin dedi ki:

    Inşallah ne diyelim .belki oda olur .

  2. aslı dedi ki:

   Aylincim, Ömer içeri girerken kravatını da yüzüğünü de şahsi bütün eşyalarını aldılar. Ayakkabısı bağcıklı olsaydı, ayakkabı bağını da alırlardı. kendisine zarar vermesin diye yapılan bir prosedür bu.
   ve Ömer ilk kez parmağından yüzüğünü çıkardığı, daha doğrusu çıkarıldığı için kendisini çok değerli bir eşyasını emanetini kaybetmiş gibi hissetti. Yokluğunu fazlasıyla hissetti Ömer. Çünkü o yüzük Zehra ile arasındaki kopmaz olan bağın simgesiydi. Ömer ne o yüzüğe, nede Zehra ya bir şey olsun istemiyor. Hatırlasana Zehra yüzüğünü kaybettiğinde, Ömer bunu öğrenince nasılda üzülmüş, kızmıştı nasıl kaybedersin diye. Ömer hep den sahiplendi eşi olarak gördü görüyor Zehra yı ve o yüzük de bu evliliğin gerçek olduğunu gösteren tek simge.

   1. Aylin dedi ki:

    Çok sevdim o sahneyi

 12. Hayat dedi ki:

  Aslicim galiba merti koldamak le yanilmadik. Omere kardeşim dedi. Bundan sonra mertin bizim citleri birlesdirecegine inanıyorum. Zaten gerek de kalmadı diye dusuniyorum onlar biri birini sevdiğini bu bolumde fazlasıyla gösterdiler. Maşallah zehrada çaktırmadan omeri çok sevmiş. Martin yaptığını her kimse yapamaz,gerçek bir arkadaş yapar kardeşim tedavi adamın mutluluğuna da göz atmaz. Mert anlamıştır zaten omer le zehranin biri birinin sahibi mutluluğu olduğunu. Bundan sonra hilmi çakali zehraya bisey yapmaz umarım . Yaparsa ki omerin onu doğduğuna pişman ediceginden eminim çünkü zehra için kaç kere silahın önüne atladı yinede aylar. Sonucda o asla kaybetmek istemediği sadece onun yanında çocuk olabilecek mutlu olabilecek biricik zehrasi.
  Aferin zehra gerçek bir eş gibi davrandin. Bu durum omeriin hoşuna gitmedi demiycem çünkü onun çok hoşuna gitti. O yüzden sana hayran hayran bakıyordu.
  Anladığım bisey neden hala isimleriyle hitap etmiyorlar.

  1. aslı dedi ki:

   Evet Hayatcım Mert iyi bir arkadaş ve bu bölümde de iyi bir dost olduğunu gösterdi. Beni bir kere daha yanıltmadı. Teşekkürler Mert. hep böyle devam.
   Hilmi den her şeyi beklerim ben. Her an bir şey yapabilir. Ömer’e olan kızgınlığı öfkesi çok fazla. Zehra ya bir şey olursa Ömer dünyayı yakar.
   İsimleriyle hitap etmemeleri bence, hala bu sözleşme olayında kalmış olmaları. Sözleşme bitince ayrılacak olduklarını düşündükleri için kendilerini kaptırmak istemiyorlar ama içlerinde yaşadıkları gerçek duygularına da gem vuramıyorlar, farkına varıyorlar birbirlerini ne kadar çok sevdiklerinin ve ayrı kaldıklarında birbirleri için üzüldüklerinin özlediklerinin.

 13. sude dedi ki:

  Merihaba canarim nasilisin sizi coq özledim baqiramda yoquluqumu fariq etimemişisiniz:) ablamin düyüne sayili güner qalib o nedelede coq gire miyorum ama heb aqilim kalibim sizin yaninizda.ha bu arada gelimeyecekinizi bile bile yenede hebinize bir devetiye yazidim.

  1. Aylin dedi ki:

   Sudecim canim bir geldin .nasılsın .Kuzum sen diyer sayfalara bakmamissin her halde ben hep sordum senide Ulkeride .bu arada kardeşine mutluluklar dolar .insallah bir Omur boyu mutlu olur . Davetiye içinde saq ol .bizi düşünmem bile yeterli

  2. aslı dedi ki:

   Hoşgeldin sudecim, bizde seni, ülkeri özledik. Artık ülker denilince aklıma sude, sude denilince ülker geliyor haberin olsun.
   ikinizde birden kayboldunuz ortalıktan. neyse ki iyisiniz. güzel telaşlar içerisindesin ablana da bir ömür mutluluklar diliyorum.

 14. Anonim dedi ki:

  yönetmen ve senarist bize süpriz yapsa Ömer zehra yatağı ayırmayı unutup zehra ömere sarılmış halde uyansalar ve onların o mahcup hallerini izlesek güzel olur reyting tavan yapar izleyiçi bayram eder.. ayrıca ömerin zehraya yatak ayırma operasyonu olmadan ne kadar rahat uyunablirse cümlelerinde çok şey yüklüydü aslında bu sahne güzeldi tabi kızdığım noktalarda var. nasıl olurda ömerin yanına giren adamı polisler konrol etmez adan iceri belinde şişle giriyor yok böylebir sacmalık.dizide polis yine yetersiz kaldı.ayşe ve nihatın ömerin yanına hiç uğramamaları ilgiç kaldı ki, ömerin tabanca üzerinde parmak izi yok şu bu yok yani o sahnede avukatı ömeri kurtarablirdi neyse yarın zehra ömer dese sarılsa güzel olur bakalın daha ne kadar sabrımızı deneyip bizi yoracaklar yazı odası ve yönetmenn şu mehtap saçmalığınada son verilse dizimz dibe çekilmese ne iyi olur duy bizi atilla bey…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Anonim,
   Ömer, kendisini ziyarete gelen Zehra yı üzgün görünce onun üzülmesine dayanamadığı için onu biraz olsun mutlu etmek için o sözleri söyledi hem uyku hemde yemek konusunda.
   Ayrıca sizinde dediğiniz gibi Ömer o yatak ayırma operasyonu olmadan derken, o hallerimizi çok özledim dedi ve uyuyamadığını dile getirdi.
   Siz sanırım gerçek hayatta hiç Hilmi gibi insanlarla karşılaşmamışsınız. inşallah da karşılaşmazsınız.
   Hilmi gibi insanların her yerde adamları vardır. o Ömer’i öldürmek için tuttuğu adamı da, Ömer’in yanına kendi adamları götürmüştür. Yani aramayı kendi adamları yapmıştır. gözyummuşlardır.
   Polisimiz yetersiz değil.
   Ayşe ve Nihat Ömer’in yanına uğramadı değil. Nihat Ayşe üzülmesin daha fazla diye oraya gitmesine izin vermedi haklı olarak. Nihat Zehra yı almaya gitti. Ziyaret içinde sadece avukat ve Zehra için izin verilmişti.
   Siz Hilminin sahte evrak düzenlediğini unuttunuz sanırım. Hilmi herşeyi usulüne uygun ayarlayıp hallediyor işlerini.
   Zehra!nın ne zaman Ömer diyeceğini bende merakla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.