Adını Sen Koy 153. Bölüm Analizi 19 Nisan Özeti

Bazen insan sadece birini sevmeyi seviyor, beklemeyi seviyor, özlemeyi seviyor, hayalleri seviyor, gözlerini seviyor, kokusunu seviyor, sesini seviyor, sahibi 

olmasa da onu kıskanmayı seviyor.
Zehra Mert ile birlikte Ömer için bir sürpriz hazırlıyor. Bunun içinde Mert’e bir paket geldi ve bu paketi Zehra kuryeden aldı. Ömer de paketi gördü merak edip Zehra ya sordu bu ne? Diye.

Zehra da, önce bana gelmiş, sonra Mert için aslında dedi.
Ömer’in kafası iyice karıştı. Zehra Mert için bir hediyemi almış? diye düşündü. Sonra Zehra hemen heyecanla Mert’in yanına gidip paketi açtı bunu da Ömer gördü.

Zehra Mert ile paketi büyük bir heyecanla açtı Zehra Mert’e bunu çalıştırmayı biliyor musun? diye sorunca. Mert; tabiki dedi ve Zehra; ne kadar iyisin bu konuda dedi. Ömer daha fazla dayanamadı çalışma odasına gitti. Alev balkondan içeri geldi. Gelmese şaşardım zaten.

Bir de soruyor neler çeviriyorsunuz siz? Diye. Sana ne Alev, senin üstüne vazife olmayan işlere azıcık karışmasan olmaz mı? git işine bak sen hadi.

Zehra, Hediye abla ve Ökkeş amcadan Ömer için düşüncelerini anlatmalarını ve bu anlattıklarını da kayda almak istediğini söyledi. Tamam dediler. Alev Zehra’yı takip ettiği için hemen atladı. Atlamasan şaşardım Alev.

Önce beni çek şirkete gideceğim dedi. Seni çekmek isteyen var mı diye sorsaydın önce gıcık Alev.

Zehra da tamam dedi ve önce onu çekti.

Alev, Ömer hakkında; Ömer benim için çok özel biri, hem ailem, hem en yakın arkadaşım, hayatımda olduğun için çok mutluyum, senin varlığın her yeri her şeyi güzelleştiriyor, en yoğun olduğun dönemlerde hiç ihmal etmedin dedikçe Zehra huzursuz oluyor, gözünü kameradan sağ sola çeviriyordu. Alev inadına yapıyordu bunu ve devam etti oyununa, herkes onun doğum gününü unutmuş da Ömer unutmamış, fotoğraflarını saklıyormuş, ve eli ile kalbini göstererek sen hep buramdaydın Ömer dedi.

Zehra şöyle bir öksürdü yere baktı. Alev’in söylediklerinden rahatsız oldu Zehra.

Zehra’nın yerinde kim olsa rahatsız olurdu haklı olarak. Eşine karşı bu tür sözleri söyleyen bir bayan var karşında duruyor ve  Zehra iyice rahatsız olunca sözlerden telefonu oynattı. Alev de gıcıklık yapacak ya sonunu bir daha çek deyip tekrar kayıt yaptırdı.

Beni yalnız bırakmayacağını, aramızdaki bu bağın ömür boyu süreceğini biliyorum. Çok mutlu ol Ömer dedi bitirdi çekimi Zehra.

Zehra bu çekimi yaparken çok zorlandı. Ömer’i kıskandı Alev’in söylediklerinden rahatsızlık duydu. Sözleşmeli de olsa Zehra Ömer’in eşi ve karşısında bir bayan kocası hakkında söyledikleri  Zehra yı rahatsız etti. Alev istediğini elde etmişti.

Merak etme Alev sen bunları söyledin ya Zehra daha çok sahiplenecek eşi Ömer’i gör bak sende sinir olacaksın o sebeple sen kötülük değil iyilik yaptın Zehra ya, Ömer’e sahip çıkmasını sağladın. Oh canıma değsin. Üzülen Zehra değil sen olacaksın Alev.

Birde izleme bahanesi ile bir kere daha dinletti söylediklerini Zehra ya.

Zehra, Alev’in odasından çıkınca, aralarındaki bağ ömür boyu sürecekmiş diye söylenirken neredeyse siliyordu son anda kurtardı. Bir de kendine diyor ki, sil de git bir daha çek.

Ne o Zehra Ömer’i mi kıskandın sen Alevden?. O sözleri ikinci defa duymak istemedin. İki inatçı keçi Ömer ve Zehra birbirini kıskanıyor eh nede olsa seviyorlar. Şu sevginizi birde sözlü olarak dile getirseniz de birbirinizde bilse sevdiğinizi birbirinizi.

Bir kere seni kıskanmak bana haktır kimse bakmamalı gözlerine benden daha uzun.

Zehra Alev’i çektiğini Mert’e gösterirken Ömer çalışma odasının kapısından bakıp onları gördü. Bunlar ne yapıyor diye düşündü ve geri girdi içeri. Mert de çektiklerini bana gönder bende şirkette kurgulayayım dedi.

Mert Ömer’i ikna edip şirkete gelmesini sağlayacak Zehra da rahat çekim yapacaktı bu sayede ama olmadı.

Mert Ömer’i ikna edemedi. Ömer şirkete gitmedi evde kaldı.

Mert sen bir şeye kızgınsın ama neye? Deyip odadan çıkınca

Ömer elini masaya vurarak evet kızgınım dedi. Ama neye? Ben neye sinirleniyorum ki bu kadar? dediği an ben çok güldüm 😀

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 269. Bölüm Özeti 25 Ocak Perşembe Tüyoları Fragmanı

Allah iyiliğini versin Ömer, bilmiyor musun gerçekten?

Yoksa biliyorsun da kendine mi itiraf edemiyorsun ne dersin yakışıklım 🙂

Sen, Zehra ve Mert’i bu kadar yakın gördüğün için, Zehra’nın Mert için bir hediye aldığını düşündüğün için, Zehra’nın Mert için krem hazırlamasından, sana hazırlamadığını düşündüğün için, Zehra’nın seni değil de Mert’i sevdiğini, önemsediğini, değer verdiğini düşündüğün için ve en önemlisi sen Zehra yı sevdiğin için, Zehra’nın tüm bu yaptıklarından dolayı onu kıskandın. Bunu kendine itiraf et artık Ömer. Sen, Zehra yı seviyorsun vede kıskanıyorsun, senden başka biriyle ilgilenmesi, beraber olması hoşuna gitmiyor kaybetmekten korkuyorsun çünkü; sen, Zehra yı seviyorsun paşam o sebeple de bu kadar sinirleniyorsun.

Mert Zehra yı telefonla arayıp Ömer’in şirkete gelmeyeceğini haber verdi. bu esnada bahçede Hilmi’nin adamı Mert’in konağından ayrıldığını söyledi.

Hediye abla, Ökkeş amcaya biz ne anlatacağız çekimlerde deyince,

Ökkeş amcam; çocukluğunu dedi o büyüyüp de etrafına duvarlar örmeden önceki halini anlatırız.

Hediye abla; ne güzeldi demi, kahraman gibi dolaşırdı ortalıkta, herkese sürprizler yapardı. Bir keresinde Hediye abla ile Ökkeş amcam tartışmışlar, Ömer de kavga ederseniz sizinle bir daha hiç konuşmam demiş. Bütün gün peşlerinde dolaşmış küs mü? değiller mi? diye.

Hediye abla, nasıl bu kadar değişti? Aslında hiç değişmedi Ömer bey oğlum dedi. Ne kadar sert mesafeli dursa da sevdikleri için çırpınıyor dedi.

Hediye abla, Ömer o saf masum çocuk olan Ömer’i korumak için yüreğinin en derinine sakladı. Öldürmedi onu sakladı. Değişti çünkü, değişmek zorundaydı. Daha çocuk olamadan büyük olmak bütün ağır sorumlulukları üzerine almak zorunda kaldı Ömer.

Bir abi olduğu kadar Ayşe için bir baba ve anne olmak onu korumak zorundaydı Ömer.

Kardeşi Ayşe için vazgeçti kendinden ve onun için yaşadı hep onun mutluluğu için ve diğer ev halkının mutluluğu için. Ve bunu yaparken de dışardan gelen her zorluğa karşı hem kendini hem ailesini korumak için o kalın duvarları ördü etrafına o bir kalkandı koruyucu zırhtı Ömer için Hediye abla. Ömer sevdikleri için bir çok şeyi unutmuştu.

Şimdi ise unuttuğu ve yaşayamadığı bir çok şeyi Zehra sayesinde yaşamaya başladı. Sakladığı Ömer’i o çocuk Ömer’i çıkardı hastalandığında daha doğrusu hasta numarası yaptığında Ömer bir çocuk Ömer di. Ömer’in yüreğindeki o masum çocuğu öldürmeyin.

Biz çocukken; Saklambaç, körebe, birdir bir, uzun eşek, istop, sek sek, çelik-çomak, met, bilye, oynardık. Topaç çevirirdik. Mahallemizdeki büyüklerimiz, amcamız, teyzemiz, ağabeyimiz, ablamızdı… Annemiz, babamızdan farksızdılar. Annemiz gezmeye gidince, okuldan gelince çocuğum dışarda kalmasın diye evin anahtarını bakkal amcaya bırakır, bakkal amcamda yolumuzu gözlerdi anahtarı vermek için. Dazdaz kurardık, susadığımızda komşunun ziline basar su isterdik, acıkınca eve gitmez sepetle ekmek arası birşeyler uzatmasını annemizden isterdik. Sevgi vardı, saygı vardı, paylaşım vardı, edep vardı, erkan vardı, küçük vardı, büyük vardı. Sobada kızarmış ekmek, kestaneler yapar yerdik. Çamaşırımızı elde yıkardık. Daha neler neler.  Kimse Bayrağımızı, Atatürk’ü, İstiklal Marşını, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü, Andımız’ı, Gençliğe Hitabe’yi tartışmazdı. Okulumuzun bahçesinde okur sınıfımıza öyle girerdik. Barış abimiz vardı tv de, onunla tüm dünyayı dolaştık. Barış Mançonun 7 den 77 ye si ile büyüdük.  Büyümek en büyük isteğimizdi. Büyüdüm de ne oldu? Ben o çocukluğumu geri istiyorum. Kimse bana çocukluğumu geri vermeyecek biliyorum. Bari içimdeki o masum çocuğu öldürmeyin.

Ömer çalışma odasında cama vurdu Ömer yapma canım benim elin ağrıyacak.

Zehra kahve getirdi. Ömer mutfaktamıydın? Diye sorunca,

Zehra; küçük bir işim vardı da diye cevap verdi ve gidecekken dönüp Ömer’e evden gidip gitmeyeceğini sordu, Ömer de; nerde çalışacağımla neden bu kadar ilgileniyorsun? Dedi ve gitmek üzere olan Zehra yı bir dakika diyerek durdu ve o kafasında ki soruyu sordu.

Bugün Mert’e bir paket geldi, hayatını kurtardığı için hediye mi aldın? dediğinde, Zehra önce hayır dedi, sonra evet dedi. Ömer buna üzüldü belli etmedi beğendi mi bari diye sordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 162. Bölüm Özeti 2 Mayıs Fragmanı

Ömercim, Zehra kimseye hediye almadı sana sürpriz yapmaya çalışıyor da işte senin haberin yok.

Zehra, hediye değil, benden bir konuda yardım istemişti yardım dediğinde Ömer biraz önce hediye dedin deyince Zehra yok yardım deyip daha fazla kalmak istemedi oda da ve çıktı. Çıkarken de hep burada mısın? Deyince Ömer buradayım çalışıyorum diye şöyle bir tatlı sert baktı Ömer. Alemsin Ömer şuna Zehra ben seni evde bırakmak istemediğim için seninle kaldım şirkete gitmedim demiyorsun.

Ökkeş amcam Hediye ablam ile çok duygusal bir konuşma yaptı. Onların çocuğu olmadığı için Ömer onların evladı olmuş, herkes için baba olmuş, en büyük mutluluğu ailesi dedi. Ağladı.

Sonra da Cevriye hala ile çekim yapacaktı ki biraz zor oldu. Cevriye hala yaptı yine yapacağını, Ömer’i en çok mutlu edecek senin onu ne kadar çok sevdiğini anlatman olur dedi.

Mert kayıtları hazırlıyordu ki, Alev bilgisayardan dosyayı silmek istedi başarılı olamadı. Zehra’nın sürprizi yapmasını istemiyor.

Koray Yaseminin verdiği bileziği emanete vermiş Mehtap’a paranın ilk taksitini ödedi.  Mehtap da Salim amca bilsin dediğinde Koray Salim amca bilmeyecek borç benim en kısa zamanda ödeyeceğim dedi.

Mehtap parayı nerden bulmuş öğrensin diye Betonu gönderdi öğrenemedi.

Ömer Mert’in istediği bir dosyayı arabadan almak için arabaya gitti torpido gözünden dosyaları aldı silahı göremedi.

Halamız kayıt için hazırlık yapıyor, kırışıklık var mı diye soruyor hala hayırdır güzellik yarışmasına mı katılacaksın alt tarafı bir video ne kırışığı? sen 18 lik genç kız gibi çok güzelsin maşallah sana 🙂

Otururken çekme ayakta çek dedi tam çekiyordu Zehra,  Ömer geldi salona.

Hemen Ayşe Zehra yanyana oturdu ve Zehra birden kalkıp koşarak gidiyordu ki, Ömer nereye dedi?

Zehra da mutfağa dedi ama telefonu öyle bir tutuşu vardı ki, alda bak der gibi, Ömer de fark etti ve telefonu da elinden düşürmüyorsun da deyince, Zehra benim telefonda problem varda dedi. Başka söyleyecek bir şey bulamadın mı Zehra.

Ömer ver ben bakarım dedi

Zehra da yok olmaz deyince Ayşe de yardım etmek istedi şey biz şey yapacaktık dedi. 😀  o şey ne Ayşe 😀 siteyle bir şey yapacaktık dedi Zehra

Hala da sen gel Ömercim odana dediğinde şaşırdı Ömer bakıyor Zehra ya öyle şaşkın şaşkın bunlar ne yapıyorlar benden gizli saklı der gibi.

Abisi gidince Ayşe, baksana biz böyle işleri beceremiyoruz elimize yüzümüze bulaştırdık dedi.

Cevriye halanın çekimi bitince Müzeyyen annenin çekimi yapıldı.

Hediye abla salon kapısında gözcü olarak bekliyor her an gelebilir ihtimaline karşın ve Ömer gelirken haber verdi herkes bir yere oturdu sandalye kapmaca oynar gibi kim açıkta kaldı hediye abla ayakta kaldı o da hemen mutfağa kaçtı sekerek

Ömer ise bir anlam veremedi bir işler dönüyor bu konakta da kokusu çıkar yakında der gibi baktı herkese. Konuşuyorlar da ne konuştukları belli değil. Şaşırmış Ömer bakıyor onlara öylece.

Nihat Alev’e suçüstü yaptı Mert’in bilgisayarından çekimleri silecekti Nihat gelince yapamadı. Mert Nihat’ı da çekti onu göstermediler. Ayşe Zehra ya en çok seninkini merak ediyorum deyince ben herkesi çektim kendimi unuttum dedi. Ayşe de hemen çek yoksa akşama yetişmeyecek dedi.

Zehra odasına gitti üzerini değişti. Ömer’in aldığı kolyeyi takacaktı, özel bir video da o kolyede olsun istedi vazgeçti.

Ben ne diyeceğim ki? Sadece rol topla kendini dedi çekim yapmaya başladığı an Ömer girdi odaya, bir yere mi gidiyorsun? Bu soruyu üzerini değiştiği için sordu Ömer ve

Zehra mutfakta üzerime bir şey döküldü de dedi kurtardı anı ustaca. Sonra mesaj geldi Mert den Zehra ya. Kendi kaydını atmamışsın sensiz olur mu?

Zehra Ömer fark etmesin derken daha çok dikkat çekiyor ve önemli bir mesaj dediğinde Ömer. Zehra sayılır dedi. Ömer; kimden? Zehra; bir arkadaş dedi.

Zehra salona geçti Mert ile son hazırlıkları yapıyorken Ömer geldi. Zehra Mert’e çok beğendim çok güzel oldu diyordu. Ömer’i fark ettiklerinde Zehra ayağa kalkıp telefonuyla meşgul oldu. Ömer şaşkın bakıyor bunlar ne yapıyor bir anlasam der gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy Gerçekte Salim Kimdir? Zehra'nın Nesi Olur?

Ömer, Mert’e erken gelmişsin dedi. Mert de işim erken bitti dedi. Zehra kahve yapayım mı içermisiniz deyince, Mert olur dedi ve Zehra az şekerli dedi. Ve Mert unutmamışsın Zehra dedi.

Ömer Zehra ya, Zehra Ömer’e bakıyor.

Ömer bu bakışta Mert’in içtiği kahveyi nasıl sevdiğini de biliyor. Sonra da Zehra ya hayır dedi. Mert ile Ömer konuştular ve Zehra Mert’i mutfaktan telefonla aradı. Ömer’i salondan çıkar diye. Ömer de Mert’e Zehra dan telefon geldiğini gördü.

Mert de Ömer’e seninle konuşmam gereken bir konu var burada olmaz diyerek çalışma odasına gittiler beraber.

Hilmi, Ömer’in şüpheliler listesine alındığını adamından öğrendi. Aradan çekildiklerini söyledi ve Mert’in katil bir ortağın olduğunda hala onunla çalışacak mısın dedi. Hadi bundan da kurtul Ömer Kervancıoğlu dedi. Sensin katil.

Zehra hem Mert’e hem de Ömer’e kahve yapmış çalışma odasına getirdi. Zehra Ömer istemese bile ona da kahve yapmış düşünceli eş Zehra. Ömer bir dosyayı almak isterken Zehra Mert’e kaş göz işareti yaptı dışarı gel anlamında ve Ömer bunu gördü. Zehra çıktı odadan, sonra da Mert bilgisayarın şarjı bitebilir şarj aleti alayım diyerek odadan çıktı.

Ömer de arkalarından baktı ve ne oluyor diye kızgın bir şekilde soruyor? Bir şey olduğu yok Ömercim senin için bir sürpriz hazırlanıyor da senin haberin yok olan bu. Senin pencerenden bakınca olaylar hiç de iyi görünmüyor ancak düşündüğün gibi kötü bir durum yok ortada.

Çok haklısın Ömer saçmalıyorsun yok bir şey. Bunu böyle söylesen de için içini yiyor.

Tam da üstüne bilgisayarda Mert Zehra  dosyası vah Ömer bey vah içinde ne yangınlar kopuyor şuanda buda ne böyle? Diye soruyor. Hiç sen merak etme sana güzel bir sürpriz de sen görebilecek misin? Gün içinde gördüklerini birleştirmeye ve bir sonuca ulaşmaya çalışıyor Ömer. Ve kötü sonuca ulaşıyor yoksa yoksa diyor.

Merak etme Ömercim senin düşündüğün gibi kötü bir durum yok ortada eşin Zehra da Mert de sana ihanet etmediler merak etme. Dediğin gibi sen işine bak hadi yakışıklım fazla da düşünme ama olmuyor merak ediyorsun o dosyada ne var diye ve sonra açmaktan bakmaktan vazgeçiyorsun ve biliyorsun ki onlara güveniyorsun. Özelliklede Zehra ya güveniyorsun.

Ömer için son hazırlıklar yapılıyor

Zehra Ömer’i çağırmaya gitti ve odadan içeri girince Zehra Ömer sırtını döndü Zehra ya küsmüş yapma paşam hadi ama anlamadan dinlemeden yine yargısız infaz yapacaksın yapma.

Zehra iyimisin deyince,

Ömer kızgın bir şekilde iyiyim bir şey mi var dedi. Ve salona gelmesi için çok ısrar etti Zehra. Ömer ilk başta gelmek istemedi sonra da umarım boş yere gelmiyorumdur diyerek odadan beraber çıktılar.

Polislerde konağa geldi ve kapıyı çaldı. Kapıyı Zehra açtı. Polisler Ömer’i sordu, Ömer geldi. Hakkınızda gözaltı kararı var emniyete gideceğiz dedi polis.

Benim gizli derdim kalbimdedir o da sensin Zehra

Önce sevmeyi öğrenmek gerekir, kıskanmayı bilmek için. Ben sende öğrendim sevmeyi, önce seni sevdim, yüreğini, gözlerini, ellerini, kokunu. Ben önce seni sevdim. Sende sevmeyi öğrendim. Sonra sende kaybetme korkusunu yaşadım. Seni kaybetmek istemedim. Her kaybettiğimi sandığımda yeniden bulunca seni karşımda, yanıp kor olup kül olan ben, yeniden doğdum küllerimden. Seni sevdim ben onun içinde kıskandım. Kıskanmakta sevdaya dairdi ya hani, ben o yüzden seni hem çok sevdim hem de seni çok kıskandım. Seni kıskanmam sana olan sevgimden birde kaybetme korkumdandı. Oysa kendime bile itiraf edemezken sana olan sevgimi, sana nasıl söyleyebilirdim ki seni sevdiğimi. Gizli bir derdimdi kalbimde senin sevgin. Sana olan sevgim. Bir gün kendime itiraf ettiğim zaman sana da söyleyeceğim seni sevdiğimi. Peki sen? Sende, benim seni sevdiğim gibi beni seviyor musun Zehra?    


Adını Sen Koy 153. Bölüm Analizi 19 Nisan Özeti (26 Yorum)

 1. Deryacim çok saq ol canim yorumları okumanız ve deyer vermeniz beni çok mutlu ediyor .insallah hayalin gerek olur .Allah hayalini yerine getirmek için sene yardimci olsun .Güzel bir iş yapmak istiyorsun

  • AYLİNCİM RICA EDERİM CANIM BENİM AYLİNCİM BEN İCİN HER ZAMAN AKLINA GELDİKCE BENİM İCİN DUA ET BENİM FESBUK YOK BENİM FESBUK OLULSA VE HAYELERİME KAVUŞURSAM FESBUK GÖNDERE BİLİRİM COK TEŞEKÜR EDERİM YORUMUMU OKUTUN İCİN.

 2. Lalecim senin yorum yazdığın diğer sitede dizi senaryosunu yazan ekip cevap veriyormuş sanırım sizlere. Rica etsen onlara da, bu dizibilgi yi de okusalar ve buraya da düşüncelerini yazsalar olmaz mı?

    • Diyorlar ki iyi yorum yapmiyorsunuz . O yuzden kusmusler .ama eminim buraya bakıyorlar .çünkü geçen defa demilerdiki sitelerde yazılan yorumlar bizi çok uzuyor . Ama sen kendi adına bi seslen belki cevap verirler.

     • ASLICIM HAKİKA YORUM YAPIYOSUN BEN BUKADAR YAPAMAM İNAKİ SENİNKİ GİBİ YAZMAK İSTERDİM ALAH NAZARDAN SAKLASIN TÜ TÜ MAŞALAH AYLİNCİM TAMAM ASLIMIZ GÜZEL YORUM YAPIYOR AMA SENDE FENA DEYİLSİN ALAH İKİLİZİDE NAZALARDAN SAKLASIN ARKADAŞLAR BEN BUSAYA AİLEMLE TAŞILMAK ORDAKİ ÖKSÜZ VE YETİM COCUKLARA ZİYARET ETMEK BAKIM EVİDEKİ TEYZELERE VE AMCALARI SEVİNDİRMEK HAYELİM VAR NÜTVEN BENİM İCİN DUA EDERMİSİNİZ .

 3. polsder gelmesi cok kotu oldu kewge biraz geci gerdi omer o vidyo ozleyeydi sora polsler geredi cok kotu oldu beni bele isdemiyrdum lutfen omer hepisden cikanda o vidyo izlesin cok rica edirem

  • Bence Ömer o videoları çıkınca izleyecek ya bilgisayarından açıp izleyecek yada Ayşe veya Mert ona seyrettirecekler. Yada Ömer Zehra’nın telefonuna bir şekilde bakaca ve o zaman görecek ama görecek görmeli. Senarist arkadaşlar lütfen Ömer bu kendisi için yapılan sürprizden haberdar olsun izlesin vede mutlu olsun.

 4. Aslicim yuregi temiz arkadasim, eline saglik.
  Biz cocukken diye başlanan o cumleler varya beni cocukluguma goturdi. Ayri ulkelerde olmamiza ragmen cocuklugumuz ayni gecmiş insanlariz. Sokaklarda toz camurlara karişip oynadigim zamanlar hayatimin en iyi donemleriymiş buyuyince farkina vardim.

  • Lale ne guzel soylemissin ayrı ulkelerde olmamiza ramen cocuklugumuzu ayni gecirmis insanlar .benim de cocuklugum oyle gecdi .o zamanlar daha mutluytuk . Doğrusu dunyadan ,dunyanin pisliklerinden haberimiz yokdu .geceleri uyukuya dalarken yarın hangi oyunları oyunucagiz diye hayeleree dalarken şimdi uyurken acaba yarın hangi derdi taşıyacağım diye düşünüyor insan . Çocuk olmak daha guzel .

   • Canım meleğim benim, çocukken safdık, temizdik, kirletilmemiştik, yalan nedir, dolan nedir, kandırmak nedir, öldürmek nedir bilmiyorduk. Sonradan öğrendik. Büyüdüğümüzde ve gördük ki, dünya bizim saf çocuksu ruhumuz kadar temiz değilmiş. Kimdi bu dünyayı bu kadar kirleten? Bilmiyorum ama Ömer’inde ruhunda öldürmediği bir çocuksu yanı var. Ömer o çocuksu yanını hep saklamış korumuş iyi de yapmış ancak dışarı çıkarmıyor, korkuyor o çocuğu birileri görüp öldürür diye birtek Zehra ya gösterdi o çocuksu ruhunu biliyordu ki, Zehra o çocuk Ömer’i korur öldürmezdi. ben yine yazmaya başladım durayım en iyisi kaptırdım gidiyorum yine:)

    • Sen yaz bitanem ,sen yaz .nede guzel yaziyorsun vallahi çok başarılı bir yazar olurdun .insan ruhunu çok iyi anlıyorsun. Yuregine ,ellerine sağlık. Ben bir Can Yücel ve Cemal Süreyya asigiyim .onların kalemini ve yazdıklarını çok seviyorum .yazdıkları çok gerçekçi .ve zaman zaman senin yazdiklarin bana onları hatırlatıyor ,onları andırıyor .

     • Teşekkür ederim meleğim benim, elimden geldiğince kendimi geliştirmek adına çok kitap okuyorum. Öğrenmek beşikten mezara kadar devam eden bir süreç ve ben her gün yeni bir şeyler öğreniyorum.
      Ben Mevlana nın mesnevisini okudum benim için ilk sırada geliyor Mevlana, sonra Şemsi tebrizi, Can yücel evet onun şiirlerini de kimi zaman yazdım burada adını yazarak belirttim. Seviyorum onun şiirleri çok güzel.

  • Teşekkür ederim Lalecim, sen gerçek hayatta bana insanların söylediği sözleri burada tekrardan yazıyorsun. Çok uzaklarda olmadığını bilsem, seninle tanışıyoruz diyeceğim, tabi böyle bir durum söz konusu değil.
   Yazdıklarımdan benim için güzel duygular hissetmen, beni çok mutlu etti, bir kere daha teşekkür ederim güzel kardeşim, arkadaşım benim sağolasın. Öpüyorum seni.
   Lalecim o çocuk hala senin yüreğinde bir yerlerde, öldürmediysen hala yaşıyor senin içinde, bırak çıkar o çocuğu dışarı, senin çocuğun vardı onunla çocuk ol, doyasıya hayatın tadını çıkarın, eşin sen ve çocuğun inan insan kaç yaşında olursa olsun çocuk olmak istiyor. İyi kide istiyor yoksa bu hayat çekilmez ancak o ruhumda yaşayan çocukla ayakta duruyorum ben tıpkı Ömer gibi.
   Eski günler güzeldi. o günleri güzel yapan bizim hayata bakışımızdı, saflığımızdı, çocuk ruhumuzdu. o çocuk ruhumuz hala bizle ve biz nefes alıp verdikçe bizle yaşayacak kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin. Hayat güzel herşeye rağmen güzel.

 5. Dun alevsiz bir bolum gecirdik .bu bolum alev gozumuze girdi nerdeyse .hele o qicik haleri yokmu….
  Zehra nasılda heyecanla sevinçle Omer için bir şeyler yapmak istiyor . Evdeki her kesi çekerken Omeri biraz daha öğreniyor ve sanki ona biraz daha asik oluyor .. … Hediye abla ve Okess amca ne guzel konusuyorlardi Omerin cocuklugundan . Mert beni utandirmayaa basliyor .aklima soyle bir sey geldi .hani bunlar ormanda mahzur kalmislardi ya o zaman Alev arabada soye bir sey soyledi ” omerin yaninda ben olmaliydim o diyil” belkide Mert onu duymusdur ve Omer ve Zehraya yardimci olmak istiyordur . Belkide Zehraya boyle davranmasinin sebebi Omerin duyqularinin farkina varmasini saglamakdir . İnsallah boyledir .
  Omerin kiskanclik halleri tavan yaptı . Hele Zehraya demezmi telefonu elinden dusurmuyorsun . Sonra Sinirli bir halde ne oluyor ,ne oluyor demedi çok hoşuma getdi vallahi . Ama keski o vidyonu izleye bilseydi . Ama şimdi Omer nezarethanede kendini yiyib bitrecek o haller neydi diye . Ama Zehranin gosterdiyi ilgiyle belkide o kafasindaki sorunlara cavab bilir .bulmasa bile Zehranin onu önemsediğini düşündüğünü gorecek

  • Mert işini biliyor. Daha doğrusu aldığı eğitimin hakkını veriyor. Ömer için hazırlanan o sürprizde Zehra Ömer’i biraz daha yakından tanıma şansı buldu. Ve kendi kayıdını kendisi yaptı yani Ömer için içinden geçen düşünceleri söyleyebildi. Her ne kadar kayda başlamadan önce bu bir oyun dese de oyun olmadığını kendisi de biliyor. Kalp çarpıntısı bir oyun değil Zehra senin kalbin Ömer için çok hızlı atıyor sen buna bir oyun diyemezsin sen Ömer’e aşık oluyorsun ve bunu yeni yeni fark ediyorsun bu çekimlerde bunu fark etmen içindi.
   şimdi bu çekimleri Ömer seyredemedi ancak ben vakti zamanı gelince seyredeceğini biliyorum hele Zehra’nın kini seyredince Ömer çok mutlu olacak bunu bekliyorum ben.
   Mert hakkındaki fikrin zamanla değişecek Aylincim çünkü sende benim gibi olumsuz yorumlardan etkilendin.
   Ömer her haliyle güzel.

   • Evet .olumsuz yorumlardan etkilendiyim doğru .vallahi nereye baksam hep Mert için iyi şeyler düşünen gormedim ( sen haric) zamanla duzelir

    • Mert için iyi düşünen sanırım bir tek ben varım bir kaç arkadaş daha var Hayat gibi, netya gibi, sude gibi unuttuklarım varsa kusura bakmasın. ancak en çok ben savunuyorum Mert iyi biri Zehra ya ve Ömer’e iyilik yapacak onları birleştirecek diyorum.

 6. Bu gidişle mert omerin hızlanmasına yardımcı olacak galiba. Zehrani kaybetmek istemedigi omerin ap açık ortada. Ya zehrada saflığıyla omer açık açık duygularını soylesede ne demek istiyorsun diye zehra sorsa hiç şaşırmam .
  Sitede o kadar olumsuz yorum varki etkilenmemeye calisyorum. Buna da sağolsun hazal ile ekranın uyumu yardım ediyor. Oyunculuk süper emeginize sağlık teşekkürler

  • Mert Ömer ve Zehra için çok iyi olacak onların gerçek duygularının farkına varmalarını sağlıyor. Nede olsa bunun eğitimini almış. Mert çiftimize çok büyük iyilikler yapıyor yapacak da. Mert iyi biri. Hayatcım, yorum yapan herkes kendi düşüncelerini yazıyor saygı duyuyoruz. Hakaret etmedikleri kırıcı olmadıkları sürece sorun yok ve dediğin gibi insan etkileniyor.

 7. Bu hafta aşk kazansın varsın itiraf edemesinler ama alev olmasın bu hafta birazcık nefes alalım lütfen sıkıldık alevden vede entrikalarından.hayatta var böyle şeyler biliyoruz dizide unutalım lütfen bu hafta öner zeki akıllı ömer zehrada aynn saflıktan çıksın uyandırın tek istedigimiz bu biraz sevgi biraz mizah olsun lütfen

  • Aşk da kazanacak, yeri gelince itirafta olacak. Önce kendi iç dünyalarında kendilerine itiraf etsinler gerisi gelir. Geliyor da zaten.
   Alev her ne kadar bizi kızdırsa da çiftimizi yaklaştırıyor birbirine. Birazda yaptıklarının cezasını çekse ve o üzülse iyi olacak. Mizah da olsun hatta birazda Ömer şaka yapsın olmaz mı?