Adını Sen Koy 151. Bölüm Analizi 17 Nisan Özeti

Elimde olmadan kıskanıyorum seni. Kusuruma bakma, bağışla beni.
Sana benden yakın olan herşeyi. Gözünü,  gözünden kıskanıyorum.

Dost diyerek selam versen birine, Yabancı bir el değse eline. 
Korkuyorum biri girer kalbine diye. Gördüğün her yüzü kıskanıyorum. 

İsterim her anın benimle olsun. Tuttuğun tek el benimki olsun. 
İsterim ömrümüz birlikte son bulsun. İnan ben sensiz hayatı kıskanıyorum.

Abant yolunda arabada bir gece kalan Ömer, Zehra, Mert ve Alev. Sabah uyandıklarında Mert yardım çağırmaya gitti. Alev ile Zehra ormana yüzlerini yıkamaya gitti. Dönüşte de odun topluyorlardı. Ömer ateş yakacaktı. Ancak Zehra Ömer’e olan aşkından derin hülyalara daldığı için bir kuyuya düştü. Alev bildiği ve gördüğü halde Zehra ya yardım etmedi. Ömer’in yanına gitti. Ömer Zehra yı aramaya ormana girdi Alev hep yanlış yönlere yönlendirdi bilerek bulmasın diye. Mert gelince etrafta kimseyi görmeyince o da ormana girdi. Zehra’nın sesini duydu ve onu düştüğü kuyudan Mert kurtardı. Ömer ise, Zehra’nın uçurumdan aşağıya düştüğünü düşündü arabadan halat getirip aşağıya inecekken, Mert ve Zehra çıkıp geldiler kayalıkların arasından.

Ömer Zehra’yı görür görmez hemen yanına koştu ve Mert ile birlikte Zehra yı çıkardılar yola. Zehra düştüm dedi. Mert de çukura düşmüş dedi. Ömer hemen oturttu Zehra yı ve Mert ayağını burkmuş olabilir deyince, Ömer Zehra’nın ayağına baktı ayakkabısını çıkartarak. Elleriyle başına yüzüne baktı. Ona bir şey olmasından çok korktu Ömer. Ve Ömer Zehra’nın yüzünü iki elinin arasına alıp yüzüne bakarken, sarılıp yüreğine basmak istedi Zehra yı ama yapamadı. Kıyamıyor Zehra’sına Ömer. Seviyor ve ona bir şey olsun istemiyor.

Sana bir şey olacak diye çok korkuyorum. Ödüm kopuyor, Canım dan can gidiyor. Sende yüreğim var, Canım var, Aklım var, Fikrim var, Sende her şeyim var. Sana bir şey olmasın ben seni çok seviyorum Zehra.

Ömer Zehra ile yakından ilgilendi ve Alev çıldırdı. Pis Alev. Zehra yı bulduğunuza göre dönelim dedi. Seni orada kurda kuşa bıraksak sen dönmesen onlarla nasıl olur Alev?

Ömer Zehra yı kaldırdı destek oldu, yardımcı oldu ona yürümesinde. Nasıl oldu bu diye sordu Ömer.

Zehra da anlattı olanları. Hastaneye gitmeliyiz dedi. Ancak hastane sahnesini göstermediler.

Cevriye hala, gittiği yemekteki kadınlar gibi giyinme konusunda Ayşe den bilgi aldı. Eline defterde almış sosyete hayatının kurallarını öğrenmek istiyor hala ve ilk ders kıyafet konusu. Kendisi de yeni kıyafetler almak istiyor.

Ayşe çok güzel söyledi.

insan kendine yakışanı giymeli diye ve internetten doğru ve yanlış giyinmiş insanların kıyafetlerini gösterdi.

Öncelikle vücudumuzu çok iyi tanımalıyız, kusurlarımızı ve güzel yanlarımızı iyi bilmeliyiz ki, kendimize yakışan renk ve kesimler de bilinçli davranıp kendimize yakışan şık vede rahat kıyafetler alabilelim. Modadır ben bunu giymeliyim deyip de giydiğimizde bize hiç yakışmayan şeyler de ısrar edersek gülünç duruma düşeriz.

Ayşe’nin de dediği gibi, önemli olan moda olanı giymek değil, insanın kendisine yakışanı giymesidir. Benden kocaman bir Alkış Ayşe ye.

Halacım kilo vermeye kararlı.

Ayşe bunu sağlık için yapacaksan ne güzel yoksa biz seni her halinle seviyoruz dedi. Ağzından bal damlıyor bugün Ayşe ne kadar doğru ve de güzel şeyler söylüyorsun. Sen her halinle güzelsin hala.

Halacım sen çok yaşa emi televizyonda görmüş, adamlar penguen gibi, kadınlarda korse giymiş sürahi gibi 😀

eh doğru söze ne denir haklısın halacım.

Salim amcanın dükkanına bir müşteri geldi. Salim ustadan mutfak dolaplarının ufak tadilatlarını yapmasını istedi.

Salim amca elinde iş olduğunu söyleyip kabul etmedi.

Koray, Salim amcanın almak istemediği işi kendisi aldı akşamları yapacak. Salim amcadan habersiz. Üç beş kuruş ellerine para geçsin diye gece gündüz çalışıyor Koray. Allah mahcup etmez inşallah.

Koray bu aldığı iş nedeniyle Şükran teyzenin yemek davetine gitmedi.

Bizim dörtlü ekip konağa döndü.

Zehra arabadan inerken hemen arkasında oturan Mert arabadan inerken zorlandığını görünce Zehra’nın ona yardım etmek istedi. Çantasını taşımak istedi Zehra gerek yok ben iyiyim taşırım acımıyor dedi.

Alev de Ömer de gördü. Ve Alev Ömer’i doldurmaya başladı. Bu gezi sayesinde kahraman oldu Mert. Baksana centilmenlikte sınır tanımıyor dedi.

Alev o ağzına koli bandı bağlasam susarmısın azıcık. Gıcık, sinir, pis, Alev 😀

Ömercim de hiç ses etmedi Alev’e dinledi ve hemen gidip Zehra’nın çantasını aldı. Koluna girdi ve Mert’e sen bavulları alır mısın dedi. Mert de ben hallederim siz geçin dedi.

Burada kötülük yapmaya çalışan Alev, seni sevmiyorum bu yaptığın kötülük yine inşallah çiftimize iyilik olarak döner. Sende çatlar patlarsın Alev her zaman olduğu gibi. Seni çatlayıp patlarken görünce seviyorum ben.

Ömer, Zehra’ya koluna girip yardım ederek odaya getirdi. Yatağa oturttu.

Doktorla konuşmuş Ömer ağrısı geçene kadar üstüne basmasın demiş doktor.

Eli yüzü çamur içinde olunca Ömer Zehra’nın yüzünü eliyle sildi ve her yerin çamur içerisinde sıcak bir duş alsan iyi gelir dedi.

Zehra Banyoya giderken Ömer Zehra’nın kabanını çıkarmasında yardımcı oldu.

Utangaç Zehram ürkek bir ceylan yavrusu gibi, Ömer’in kolunda Ömer’in elini tutarak banyo kapısına kadar gitti. Ve Ömer banyo kapısından içeri girmesine de yardımcı olmak istedi Zehra duraksadı.

Ömer’in gözlerine bakarak banyoya da mı gireceksin dedi. Ömer hadi dedi. 😀

Canım Ömercim eşine havlusunu da verdi. Zehra ben duşa gireyim dedi ve Ömer pardon diyerek çıktı. Bundan sonrasın Zehra halleder Ömer beycim sizi şöyle dışarı alalım bi zahmet 🙂

Çok tatlı bir çift bunlar.

Zehra Ömer den bana elbise getirebilir misin? Dedi. Sonra odaya bırak ben alırım dediğinde Ömer hangisini istiyorsun ne getireyim deyince Zehra sen ne istersen getir dedi.

Zehra Ömer ne isterse onu giymek istiyor. Kendi istediği değil Ömer’in istediği olsun istiyor.

Zehra şampuan alıp yere düşürünce Ömer sesten Zehra düştü bir şey oldu diye düşündü çok korktu ve hemen banyo kapısını açtı bakmadan kapıyı çaldı iyimisin diye seslendi endişeli bir sesle.

Zehra ses verince rahatladı Ömer.

Seni çok sevdim, herkes den, her şeyden, bütün insanlardan, senden, kendimden bile çok sevdim seni. Ve seni kaybetmenin korkusunu yaşayıp, son anda bulmuşken bir daha kaybetmek istemiyorum. O yüzden sana bir şey olursa ilk ben koşarım.

Ömer Zehra’nın sesini duyup biraz olsun rahatladı.

Ve Zehra’nın kabanını eline aldı sıkıca tuttu ve bir süre sonra bıraktı. Ömer Zehra yı bir kere daha kaybetme korkusu yaşadı. Artık kaybetmek istemiyor Ömer.

Mert ve Alev yemek masasında yemek yiyorlar.

Her gelen afiyet olsun diyor Mert teşekkür ediyor, Alev hiç duymuyor bile, öyle acıkmış yemek yiyor, sanki kıtlıktan çıkmış gibi. Nezaket kurallarından bile haberi yok Alev’in.

Mert’e Ayşe Cevriye hala Zehra yı kurtardığı için teşekkür etti.

Belli etmese de Mert’in kolu ağrıyor. Alev Mert’e kendi hayatını bu kadar tehlikeye atman dediğinde Mert kim olsa aynı şeyi yapardı dedi.

Alev hariç Mert. O kimse değil o Alev o yardım etmez.

Ona sen yardım etsene Mert. Ömer kahramanlığı sana kaptırdı desene dedi. Alev ağzının ortasına bir beş kardeş gelsin mi ister misin? sus Alev sus. Mert kolunun ağrısına dayanamadı dinlenmeye çekildi.

Al birine vur ötekine Hilmi arıyor Alevi yine. Onunla buluşmaya gitti. Mert le Ömer’in arasındaki ortaklığın bitmesi için Alevden yardım istiyor Hilmi.

Ömer Zehra rahat giyinsin diye odalarının dışında kapı önünde bekliyor.

Ayşe de kahvaltı tepsisi hazırlayıp gelmiş, Ömer Zehra giyiniyor dedi.

Ayşe de al abi sen ver diyor içeri girmesini istiyor. Dur Ayşe Ömer’i kaçıracaksın.

Ömer ben Mert’in yanına gidiyordum dediği an Ayşe izin vermedi. Mert iyi sen karınla ilgilen deyip tepsiyi abisine verdi.

Ömer almış bulundu tepsiyi ve içeri girdi Ayşe’nin zorlamasıyla. Ömer yavaş yavaş gitti nede olsa Zehra üstünü değişiyordu.

Zehra odada giyinmiş hazır Ömer’in aldığı parfümünü sıkarken Ömer girdi odaya. Parfüm kokusunu içine çekti.

Zehra kahvaltı tepsisini görünce hele omleti görünce çok sevindi.

Seke seke masayı çekmek istedi Ömer izin vermedi ne masayı çekmesine nede koltuğu bana bırak dedi ve Ömer çekti karşılıklı oturup kahvaltılarını yaptılar.

Ömer Zehra ya; neden o kadar uzaklaştın? diye sordu.

Zehra da; ben çok uzaklaşmadım suyun oralardaydım yakındım dediğinde

Ömer, biz baktık oralara deyince

Zehra; ben bayılmışım o zaman oralardaydın dedi.

Odalarının kapısı açıldı kendi kendine anlamadım o kapı neden açıldı öyle?

Zehra Mert’i sordu Ömer’e nasıl oldu acaba? Benim yüzümden omzu yaralanmıştı biraz deyince

Ömer iyi, herkes onunla ilgileniyor dedi.

Zehra da, onun bana yaptıklarına ne kadar teşekkür etsem az deyince

Ömer’in çatalındaki yemek tabağa düştü Ömer’in iştahı kaçtı.

Ömer Mert’i kıskandı hep Alev’in söyledikleri yüzünden. Onun söylediklerini hatırladı. Kıskandı Zehra yı Ömer.

Çekilmez bir adam oldum yine, huysuz, aksi, yine her sefer ki gibi haksızım sebep yok, olması da imkansız. Bu yaptığım iş ayıp, fakat elimde değil seni kıskanıyorum Zehra.

Aynen öyle Ömercim.

Cevriye hala, Ayşe den 2. Ders olarak hobi uğraşı bulmasını istedi Ayşeden.

Ömer, Zehra’nın koluna girerek akşam birlikte salona geçtiler. Zehra Mert’e teşekkür etti herkesin içinde.

Mert de, ben bugün yeterince teşekkür aldım, kontenjan doldu, hepsi senin için ne kadar sevildiğini bil dedi.

Alev ortalığı karıştıracak ya illa yapmazsa olmaz, Mert’e doktor omzun için doku zedelenmesi demişti değil mi? deyince

Mert; abartmayın o kadar deyip kolunu kaldırdı canı yandı.

3 gün ağrır geçer. Dikkat edecek doktorun verdiği kremleri sürecek, bir süre kolunu fazla yormayacak o kadar da Alev bu durur mu durmaz.

Hemen Zehra ya, seni kurtaran kahramanına senin meşhur kremlerinden yapsana dedi ve

Zehra hemen yapmak için harekete geçti.

Mert hiç gerek yok dedi.

Zehra da senin yaptıklarının yanında lafı bile olmaz dedi.

Ömer de ayağa kalkıp şimdimi yapacaksın? Dedi. Ayşe de yardım etti Zehra ya.

Alev durmadı Ömer’in yanında Mert’e şuanda Zehra dan ne istesen yapar nede olsa hayatını kurtardın dedi. Dile Zehra dan ne dilersen öyle değil mi Ömercim? deyip Ömer’in damarına damarına inadına bastı.

Alev senin o ağzını koli bantı ile bantlayacağım susssss.

Kuyuya düşen bayılan Zehra mı yoksa Mert mi anlamadım?

Alev yüzünden Zehra yine hastayım şuram ağrıyor buram ağrıyor diyemedi. Dinlenemedi bile. Bu yaptıkları yetmiyormuş gibi gitti çalışma odasında Ömer’i doldurdu Alev. Ömer de iyice kıskandı ve Zehra ile Mert’in elele oldukları an aklına geldi.

Ömercim sen Alev’e bakma karınla ilgilen sen. Bir an kendimi gördüm Zehra da,gözlerim doldu. Garibim o da benim gibi canı yanarken yine dimdik ayakta, hiçbir şeyi yok, hiç canı yanmıyor sanki? Zehra etten kemikten yaratılmadı, onun hiç canı yanmıyor, kimsenin Zehra ile ilgilendiği yok. Nede olsa Zehra bir süpermen  değil mi? onun hiç canı yanmaz hasta olmaz.

Şimdi de Ömer Zehra dan ilgi bekliyor. Sen yapma bari Ömer. Küçük çocuklar gibi Mert’i kıskanmış onun gibi kolum omzum ağrıyor diyor. Zehra’nın onunla ilgilenmesini istiyor. Sen benim eşimsin krem yapacaksan bana yap ona değil diyorsun da Ömercim. Eşini dinlendirseydin olmaz mıydı? sen kendini yorma Alev’e tarifi ver o yapsın deseydin ya.

Zehra kuyulara düşmüş, kafasını çarpmış bayılmış, ayağını incitmiş, kız dinlenecek asıl ilgiye onun ihtiyacı var. Alev yüzünden dinlenemedi ağlayacağım şimdi.

Ömer Zehra yı sınadı resmen, kolumu kaldıramıyorum boynum tutulmuş dedi ve

Zehra; önceden söyleseydin kas gevşetici hazırlardım deyince,

Ömer; önemsemedim ama kollarımı hareket ettirmekte zorlanıyorum dedi.

Zehra da, yarın sabah hazırlarım bir şeyler dedi.

Ömer bozuldu buna haklı olarak, Alevin söyledikleri geldi aklına Mert’in kini hemen hazırladığını hatırladı şimdi mi yapacaksın? demişti o zaman ve Zehra da evet demiş hazırlamaya gitmişti.

Mert’inkini hemen yaptı, Beni sabaha bıraktı beni önemsemiyor diye düşündü. Ama yanlış düşündü Ömer.

Bugün bu erkeklere ne oluyor? şimdi de Nihat ilgi istiyor.

Ayşe siteyle çok ilgileniyor diye sitem etti. Neyse ki hemen barıştılar.

Sabah uyandığında Ömer, Zehra yı yatağında göremedi kendisi için merhem hazırladığını düşünüp sordu dışarı mı çıktın? diye,

Zehra da, hayır üstümü değiştirdim dedi.

Boynunu tuttu fark etsin diye Zehra da egzersiz mi yapsan? iyi gelir deyince iyice bozuldu Ömer.

Zehra da ne oldu yine diye sordu kendine?

Ne olacak Zehra küçük bir çocuk olan Ömer ile ilgilenmediğin için sana küstü Ömer.

Zehra ona da merhem hazırlayacağını yeni fark etti gerçekten unutmuş Zehra.

Ömer gibi bir sevdiceğe bu yapılır mı Zehra?

Allahhh Ömer banyodan çıktığında Zehra odadan çıkıyordu Ömer nereye dedi

Zehra da şunu Mert’e verip geleceğim dedi.

Yaaaaaaaa Ömer…  Zehra Ömer. Mert den önce Ömer. Küstüreceksin şu yakışıklı kocacığını Zehra bu yapılır mı Ömer’e?

küsmek nedir bilir misin? küsmek dürüstlüktür.
çocukça dır ve ondan dolayı saf tır.
yalansız dır. küsmek; seni seviyorum dur. vazgeçememektir.
beni anlatır küsmek. kızdım ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.

küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
küsmek, sevdiğini söyle demektir.. hadi anla demektir.
küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır.
yani, diyeceğim o ki: ben sana küstüm!

Ömer küstü gitti haber vermeden.

Zehra da Ömer için merhem hazırlayıp getirmişti oda ya ama Ömer yoktu.

Zehra da Ömer’e haber vermeden şirkete gitti hazırladığı merhemi Ömer’e vermek için. Alev karşıladı onu ve Ömer’in toplantısı olunca Mert’in yanına Ömer’in odasına götürdü

Alev ve Mert’e Zehra Ömer için merhem hazırlamış dedi.

Mert de, ne oldu ki? diye sorunca

Zehra, sabahlayınca arabada kolları tutulmuş dedi.

Mert’in kolu ağrıyordu,

Alev Zehra Ömer için hazırladığın merhem Mert’e iyi gelmez mi? deyince

Zehra olur dedi. Alev çıktı. Zehra kremi Mert’e verdi.

Hiçbir şekilde kendisi sürmedi Mert sürdü kremi. Ve Mert kremi sürerken telefon çaldı Mert Zehra dan telefona bakmasını istedi. Zehra açarken kapandı. Ve Mert kremi sürerken Zehra nasıl sürmesi gerektiğini anlatıyordu.

Ömer girdi odaya ve gördü Mert ile Zehra yı nasıl anlayacak bakalım?

Zehra Mert’e hiç dokunmadı kremi sürmedi bile.

Hilmi Yılmaz ise öldürttüğü adamı öldüren silahı adamlarına getirtti. Ömer’i o adamı öldürmüş süsü verecek. Çakalsın Hilmi.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 151. Bölüm Analizi 17 Nisan Özeti (21 Yorum)

 1. Omere kiskandirici diyil hayati uyretn lazim, maalom sebeplerden dolayi ilgi alaka gormediyi icin bo adam etrafina ne tur davranacagini bilmiyur, tek yuntem sertlik, karizma , prensip, koralcilik o yuzden defalarca kiskanmasina ragmen ve oyuna geldiyini bildiyine ragmen hala kiskaniyur bonon adi kiskanclik diyil , annamamazlik, boyle hayat gecmez , bonlar evlenselerde motlo olamazlar o yuzden bi yan karakterle bo doromo cozmenin yulono oyretmek istyor bo hikaye ve bo karakter omer karakterinin tam tersi olmalidir, ozman coskolo, is bilen prestijli biri olmali ama bono arkadasa yoneltmek koltore sigmayan bir seydir batida tabi ki boyle sinirlar olmadigi yozonde bir amerika gormos adam secmis yonetmen, ben bakmiyurom ama analiz ve ozetlerden mert artik ilk yabancilik mesafelerini asmis ve girismeye baslamis, hem mertten daha cok beni sinir krizine sokan zehra , mert geleli hatta omere , nihata , demire ve baska erkeklere davranmadigindan cok fazlasini ilgileniyor mertle, ya bo zehra diyildi omer odaya girdikte odadan cikan demire konosmak istedikte konosmak istemediyini soyleyen , omerin tek arkadasi mert mi? Nihatla sirketten eve gelmek istemeyen hatta omere her defasinda gerek yok diyen zehra diyilmi bo? Bayanla erkeyin arasinda hicmi mesafe olmamali? Ve daha cok aytemler var ki bo karakterin ne amacla geldiyini belirten, hem bonlar canli diyirler ki biz soco gonahi bonlarda gorob neden soyle boyle yapmadilar diyelim , mecazi bi sahsiyyet, Her kes hikayenin hatti ozere yoromeli, bakdilar izleyici seviyor ne yapalim bir iki karakter daha ekliyelim proje ozasin insanlar merakla beklesin ve nefret his oyatmak icin sinirleri assakda onemli diyil dediler , ama izleyici kendine sormali ben neden gonomo baskasinin mecazi problemiyle karartib sinir hastasi olmaliyim? Onotmoyursam131 bolom de oyari vermisdim kimse etkilenib neyese fazla tepki verib neyise kira biler , annasilan aylin simdi o noktaya gelmis, ama hic gerek yok , eyer arkadslarin varsa dizi saatine ayarla onlara git ve eylence yap , olmadi baska kanallara bak terapi yap, once zor oloyor ama sonrasi cok hozor veriyur , zaman zaman icini dokmek icin boraya girip yazmakda gozeldir, en azindan bir konoda fikrini paylasmis olorson

  • Denemeye çalışırım .ama ise yarayacağını h icc düşünmüyor .o merak hiisi var ya .o insanı mahv ediyor ben ne kadar izlemek istemesemde , o merak hissi mi diyil ya da başka bir sürekli kulağıma fısıldıyor izle diye.

 2. Ben simdi ne diyiyim ne söyleyim .bilmiyorum ki . Dunde soyledim ilk 15 dakikani izleyince senaristi aff etdim ,son yarım saati beni aff etmeme pişman etdi . Benim Kahramanım Omeri çok üzdü çok .Omerin Zehraya olan ilgisi çok guzel ,olması gereken gibi ,ama ……. !Neyse
  Bölümü izleyip yazacağım demisdim .Simdi Zehra Mertin omuzuna sürmedi melhem .aferin nesil gerekiyorsa oyle yaptı .ama Mert hakkında hiç iyi sey söylemeyeceğim .bakışları çok rahatsız edici .aynı zamanda sanki Zehrayi mecbur etmek istiyordu melhemi sürmeye .neymiş canim “gereki bunu ilk önce yapib göstermek lazimis nasıl sürülür diye ” sevimsiz
  Ama bu seferliyine Metre yuklenmiyecegim .hele bu haftaki son bolumude izliyelimde. Omerin kıskanç halları bizim için iyi hos .,ama Omerin Kendi açısından hiç diyil .eskiden Omer Zehrayi Yenerden kiskanirken esip gurluyordu kıskandığını beli ediyordu .ama şimdi karısını kiskandigi arkadaşı ve bunu Zehraya belide edemiyor . O yuzden yeniden kendi icini kapanıyor ve bu çok kötü . Başa dönüyoruz yani .hem yani Zehranin kocası var ya yanında Metre ne oluyor sirinlik mi yapıyor ,centimenlikmi yapıyor ” yardım ediyimi çantanı aliyimi .ne oluyoruz ne .tamam yardım etmek istemen guzel hos ,ama onun yanında kocası var hemde ne sirin ne centilimen. O bir kahraman bak nasılda geldi aldı karisinin elinden cantisini ve koluna girdi ,yardım etdi . O 3 kere kendini silahın önüne attdi Zehra ve kardeşi için ,sen Zehrayi bir cukurdan çıkarmasını hem kahraman modunami girdin.buna ben firsaclik derim .Omer sözleşmeli evli olduğunu soyledi sende hemen Zehraya yaklaşma çabalarına girdin .Simdi bu Mert Omerin ve Zehranin gerçek evli olduğunu dusunseydi Zehraya soylermiydi yardım ediyim cantani aliyim ?tabikide demezdi .kocası gelip yardım edecek diye düşünürdü .aslında bunun için Omere kızmak lazım .hangi akıla soylediki Merte gerek evli olmadığını. Ay hani ben Metre yuklenmiyecekdim ne oldu ? Aman ne yapıtın tutamadım kendini .dayanamadim .

  • Sonono sen yazmasaydin ben yazicakdim, cok goldom , hem yuklenmedin hemde yazdin bravo, bonlar tarihde cengiz hanin neronon, hitlerin adini doymamislar , tum kutulukleri sanki alev yapa bilir , ve bonlar ilk defa bo kadar kutu karakter yazdiklarina gore oskar alma niyetindeler, zavalli insanlar , sonocta mert bi karakter sinarist dediyi sozo , mert denen o arkadas bozontusunon ozerinden gitmek istiyur , yani hikayeni bi ask dramina yoneltmek istiyur ve benimde kizdigim kono bo , ben bo diziye ask icin bakmiyudom ki , don dirilise baktim dizi saatinde yani bona bakmadim bamsi doganin cenazesiyle vidalasmasi bo dizinin 250 bolomone beraberdi, ne yani ask hikayesi hicmi gormemisiz okomamisiz? Tarihin en buyuk askini bizim milletin oglo yazmis hemde bin il bondan evvel, (nizami )simdi zehrayla merttenmi oyrenecez ask mesk isini? Neyse benden karistirdim, ha bo arada ya ben sizlere tesekkor etmeyi onottom aylin derya lale asli ve baskalari hastalikla ilgili mesajlara gore tesekkorler kimise ad cekmedimse kosora bakmasin, aylin ben dugro yazmiyurum dimi latince? Bildiyim bo kadardir aff edersiniz

   • Ir, hoşgeldin. iyisindir inşallah. en son hasta olduğunu zehirlendiğini yazmıştın.
    Tekrardan geçmiş olsun dikkat et kendine.
    Ben hala Mert’in Zehra ve Ömer arasında bir köprü olacağına inanıyorum. Bir tek sorunumuz Alev. Asıl Mert Alev’in yaptıklarının farkına varsın ve Ömer’i uyarsın. Ömer’in gözünü Mert açsın Alev konusunda.

   • Yazdiklarinda haklisin Abi .seni guldurdumse ne mutlu bana ne demek iyi olmama sevindim .allah saqlikli sahetli bir Ömür nasip etsin .abi yazmam kötü diyil ben qayet iyi anlıyorum .sadece bir harfi farklı yaziyorsun .ü harfi yerine o yazıyorsun. Ama yine söylüyorum qayet guzel anlaşılıyor yazdiklarin

  • Ömer’in Zehra ile ilgilenmesini bende çok beğendim. Alev’in oyunu olmasaydı da Ömer biraz daha ilgilenseydi Zehra ile. Bence Zehra’nın başına yine bir iş gelsin ve Ömer bu kez çok ilgilensin Zehra ile bu az oldu:)
   Zehra yı zorla hasta edeceğim bu gidişle ama napıyım Ömer’in Zehra için endişelenmesi, onunla ilgilenmesi hoşuma gidiyor. Gerçi Zehra hasta da olsa ortalık da dolaşır yine hiçbir şeyim yok ben iyiyim diye. Hiç ben kötüyüm Ömer kendimi iyi hissetmiyorum dediğini duymadık. Kız kuyulara düştü bayıldı Ömer’e hala ben iyiyim diyor. Süpermen Zehra. Eh Zehra da haklı Sevim cadısı yüzünden hep itildi kakıldı ilgi alaka görmedi ki, Yazarken de gülüyorum halime tövbe yarabbim sen affet ben nasıl bir insan oldum böyle 😀
   yaktın Ömer yaktın hemde feci halde yaktın.
   Aylincim,Yener konusu başkaydı. Onu iş ortağı, aşığı, kendisini dolandırdıkları iş birlikçisi sanıyordu. Zamanla anladı öyle olmadığını ve tek taraflı bir aşk olduğunu gördü. Zehra Yener’e karşılık vermiyor. Yener ise buna rağmen yapmadığını bırakmıyordu o sebeple esip gürlemesi normal sessiz kalsaydı o kötüydü.
   Gelelim Mert’i kıskanmasına, hani Zehra resimlerden Ömer’i kıskanmıştı da Ömer kıskandın mı demişti ya şimdi sırada Ömer var Zehra yı Mert den kıskanıyor. Gerçi Zehra kıskandın mı demez der mi? ben bu Zehra yı Ömer kadar anlamıyorum ki? oysa hani bayan bayanı anlardı? anlamıyorum Zehra yı? Ayyyy.
   Sen içinden geçenleri yaz Mert’e yüklenmek mi istiyorsun yaz iyi gelir içinde tutmandan iyidir meleğim benim.

   • Canim bilmiyorum artik kafam alak bulak oldu bunlarin sorunlarindan .kafam o kadar dolmuski .dun çocuklardan biri yaramazlık yapıyordu. Ona söylemek istiyorum ki Umut ( çocuğun adi) yaramazlık yapma . Umutun evezine çocuğa diyorum ki Omer yaramazlık yapma çocuk beni dinlemiyor .bende sinirleniyorum .sonra birden kafam dank etdi ,çocuğun adi Umut diye bu çocuk anlamıyor ben buna seslendigimi .gercekden kafam ancak bunların sorunlarına çalışıyor .böyle gederse beni yakında okuldan atacaklar ☺

    • Kıyamam ben sana çocuğa Ömer dedin ha:)
     Her an aklında demek ki, benim ki o kadar değil.
     Ömer’i yaramaz bir çocuk gibi görmüş düşünmüşsün yapma Ömer diye söylüyorsun.
     Ama haklısın da aslında, Ömer bazen çok çocukca davranıyor. oda tatlı oluyor yakışıyor Ömer’e hasta olması çok güzeldi mesela.
     Yok seni okuldan atmazlar.

 3. Bisey daha sormak isterim gerçek aşk ölmeyi göze alabilmek mi ( tıpkı omer gibi zehra uçurumdan düşmüş olabilir diye tehlikeye atmak mi kendini) yoksa öldürmeyi göze almakmi ( alev gibi maşallah adam öldürmeye cesareti çok sevdiği adamın karisini bile kendi elleriyle oldurecekdi neredeyse)???

  • Hayatcım, Gerçek sevgi de insan kendini düşünmez. Kendinden vazgeçer. Yeri gelir geleceğinden, hayallerinden vazgeçer. Yeri gelir hayatından vazgeçer. Sevdikleri yaşasın diye. Aşk da sevgiden ileri gelir. Ve gerçek aşk da öldürmek yoktur yaşatmak vardır. Kendini değil sevdiğini yaşatmak vardır. Ömer Zehra yı seviyor ve giderek ona aşık oluyor. O sebeple ölümü göze alıyor. Sadece Zehra için değil. Ayşe içinde ölümü göze alıyor Ömer. Çünkü seviyor. Gerçekten seven insan ölümü göze alır sevdikleri için.
   Alev sevdiğini zannediyor. O Ömer’i değil, konağı, şirketi, parayı seviyor onları kaybetmek istemiyor onlar için savaşıyor Alev. Ömer için değil.

 4. Bunların kıskançlığı çok guzel ya omerin zehraya açılmasına az kaldı sanırım bu kıskançlıkla. Ömer test ediyo ya karısını hani kimin le çok ilgileniyo diye . Mert böyle devam ederse omer dahada sahiplenicek sevdiği kadını zaten bizde bunu bekliyorus.
  Alev sen çok oldun artık.yyyeeeettteeeerrr . Şu pislikde ceza alsa çok iyi olurdu ben bazen düşünüyorum gerçek hayatta böyle biri var mi diye. Vardır da ama cezasını cekmeyenide mi var mi acaba?
  Mert şirkette omerin odasında yerleşmiş maşallah zehra melhemi nasil surmelisini anlattım sana dedi san dilemedinmi diye sordu. Merte sen anlatınca…dedi kaldı ne demek istedi acaba ya ben mi yanlış anladım ? Hala senin yanindayim mert guyeniyorum zehraya omeri omerede zehrasini kovusturursun insallah

  • Hayatcım, çiftimizin kıskançlığı güzel birbirlerini sevdiklerini, sahiplendiklerini gösterir.
   Alev’in iki yolu var. Ya Mert onun ruhundaki yaraları görüp elinden tutup onu iyileştirecek. Yada Alev kötülüklerini yapmaya devam edecek gerçi iyilikle sonuçlanıyor yaptıkları sonunda. Ömer’i, şirketi, konağı hepten kaybedecek. Ki, Alev bunları kaybetmeyi göze alamaz. Bunları kaybetmemek için yurt dışına gitmedi döndüğümde bunların hiç biri olmayacak demişti vakti zamanında Demir’e.
   Mert Zehra ile ilk karşılaştıkları günden Zehra ya karşı bir beğenisi var. Özellikle de çizimlerine. Onu çizimi ile tanımıştı. Aşk değil beğenmek Mert’in Zehra ya karşı hissettiği duygunun adı.
   Mert o krem sürme sahnesinde Zehra ya seni dinlerken deyip kaldı. Çünkü Mert Zehra yı beğeniyor ve kremi nasıl sürmesi gerektiği aklından uçup gitmiş.
   Ömer’in çok şanslı olduğunu ve bu çiftin birbirini nasıl sevdiğini biliyor. Onlara yardım edecek Mert.

 5. Günaydın sana da Lalecim.
  Alev yine her zaman ki Alevliğini yaptı. Bir Zehra ya dirlik vermedi. Sanki kuyuya Zehra değilde Mert düştü. Bütün ilgi alaka Mert’eydi Alev yüzünden.
  Zehra garibim de hiç ses etmedi.
  Zehra şöyle bir yatak da dinlenseydi. Ömer onunla yakından ilgilenseydi.

  ilk eve geldiklerinde Ömer Zehra yı arabanın oradan alıp odaya götürmesi, odada yakından ilgilenmesi, banyoya götürüşü havlu verişi, Zehra şampuanı düşürünce Zehra düştü ona bir şey oldu diye Ömer’in endişelenmesi banyoya koşması, Zehra için endişelenmesi, kapının önünde beklemesi çok güzeldi. Taki salona geçip de Alev araya girip, Zehra ya, Mert için merhem yap diyene kadar, bütün ilgi alaka Ömer tarafından Zehra daydı.

  Alev’i Hilmi kaçırsın. Gerçi bir işine yaramaz kaçırınca da neyse. Hilmi’nin Ömer’i kaçırmasından daha iyidir diyeceğim de neyse. Alev’in bu yaptıkları Ömer’in Zehra yı daha çok sahiplenmesine neden olacak. İyi olacak da bizde sinir olacağız.
  Mert iyileştir şu Alev’i, Mert duy sesimi. Ömer ve Zehra dan uzaklaştır şu Alev’i Mert.

  • Aslicim cok saol gercek bir arkadaşsin sen. Şimdi benim hayatimda 1 arkadasim bile yok ama seninle yazişmaya başladikdan sonra arkadaş ihtiyaci his etmemeye başladigimi anladim. Benim icin yeniden yazip anlatiyorsun okudukca cok mutlu oluyorum. Seninle arkadas oldugum icin şansli his ediyorun kendimi

   • Canımsın Lalecim, teşekkür ederim ne kadar mutlu oldum beni bir arkadaşın olarak görmen beni çok mutlu etti çok teşekkür ederim öptüm seni o güzel yanaklarından bir tanem. Hatta şöyle bir sarıldım sana Lalecim.
    Elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum kimseyi atlamadan. Bazen de atladıklarım olabiliyor kusuruma bakmasın kimse. hepinizi seviyorum arkadaşlar.

 6. Gunaydiiin. Aslicim cok guzel yazmişsin alev gercekden haddini aşmiş. Hakkini vererekde tarif etmişsin. Birileri şunu kacirsada 2 gun insanlar rahatlasa.

  • Gon aydin lale hanim don diyer sitede cevap yazdim belki gormosson, bak izlemekden iyisi so yoromlari yazmak geliyu insana , bakipda sinirlenmekden yazipda icini dokmek en iyisi , bo aslinda bi trapi, ben bo yontemi cok beyendim, maden senarist gorobo ozatmak istiyo istedikleri kadar ozatsinlar bizde yerine baska dizilere bakip borayada tepkilerimizi yazariz inanin bakmiyanlar daha rahatlar, don instagram sayfalarinin bi kismna bakiyudom hangi ki fan sayfalaridi onceler her postona yuzlerce cooment yazilirdi hepsi dormos hade , erkan mericin sahsi sayfasinda her gon koydogo postalara binlerce coment, falover, layk gelirdi simdi iyirmiyede cikmiyur , elbette bonon dizinin konosoyla alakasi yok ama bi gosteridir, demekki tork haki neyin dogro neyin yanlis oldogono her seyi sevdiyine ragmen biliyu ve yeri geldikde firene basmayi da biliyu , biz bo diziye ehtrasin, kotoloyon, ihanetin dozonon ayarini bilmek icin diyil bir temiz , masom ask ve sevgi hikayesi gibi bakiyudok , oz maanevi deyerlerimizi ornek gosteren bir dizi gibi izliyordok yoksa herkes etrafinda ve cevresinde ve ya kevminde ve insanlar arasinda rengarenk kotolok, pislik, ihanet, alcaklig ne kadar oldogono biliyor ve anliyan anlamis anlamiyanda milyonlarla kitap yazilmsis eytimler verilmis, moizeler yapilmis anlamak isteseydi anlardi , yoksa ozat da ozat nereye kadar, belki gormossondor ben o sitede golay hanimin tepkisine katilip senaryo ekibine de yazdim biz sizin isinize karismiyoroz karissakda dogro olmaz ama siz bi oron sonmossonoz kalp cikmis ya geri alin yada deyistirin yoksa toketici ne yapmasini bilir , onlarda cevap vermis biz hele ihanet de isliyicez , islesinler keyfleri bilir , kimse kimsenin tarzini deyistirmek ne kodertinde nede zorondadir,bilmiyorom eyer bo dizi hint dizisinden kopye cekilmisse oda bono isliyenin geri zekali oldogunun gustericisidir , ineke sitayis , fariye sitayis eden insanla allaha sitayis eden milletin koltoro birmidir? Her ne ki orda gecerlidir borda da gecerlidir diye bi koral yok o yozden insanlari bonaltmayin annami yok , her halde kotolok bir yerde dormalidir bo dogal bi kanon dor yaranisin evvelinden boyle yazilmis yoce allah tarafindan kotolok bir yerde dormalidir ama bi konoyo yoz kere islemekle yok kotolok sonsoza kadar ozar mi demek istiyusonoz ?, hem bo bir dizi sizin bono borda gostermenizin ne onemi var, izleyici rahat rahat bir seyi seyr etmek bo kadar mi zoronoza gidiyor ? Yoksa tarihe mi dosmek istiyusunoz ? Neyse cok ozon oldo , aff edersiniz , sizide yurdom

   • Evet okudum yorumlarin hepsini okuyorum ben. Izleyip sinirlenmekden yorum yazip rahatlamak cok iyi geliyor. Bende sizin yonteminizi secdim:))