Adını Sen Koy 149. Bölüm Analizi 13 Nisan Özeti

Burak 14 Nis 2017 Adını Sen Koy  0

Öyle Uzaktan Seyretme Adına Hayran Olduğum ‘YAR’
Buyur Gel Ömrüme. Ömrüm Ömrün Olsun.
Bende Senin Aşkından Söz Eden Gönül Varken
Artık Kim Benim Gönlüme Hükmeder.

Ömer, Zehra, Mert ve Alev, Ömer’in arabasıyla Abant’a hafta sonunda düzenlenecek olan iş adamları toplantısına katılmak için yola çıktılar. Alev yolda Hilmi Yılmaz’a mesajla bilgi aktardı. Ömer Nihat dan gelen telefonla güvenlikçi adamın öldürüldüğünü öğrendi. Alev dönelim dese de Ömer yok dedi ve yolda karşıdan gelen bir araçla çarpışmamak için Ömer ani bir manevra yaptı.

Abanta giderken, Ömer’in aracına karşı yoldan gelen araç Hilmi Yılmaz’ın Ömer’i öldürmesi için tuttuğu adamların kullandığı araçmış.

Alev, Hilmi Yılmaz’a arabada olan kişileri yazıp gönderince, Mert de var diye mesaj atınca, Hilmi bu mesajı alınca son anda adamlarına durun diye talimat vermiş ve son anda ölümden döndüler

Alev’in attığı o mesaj ve Mert’in arabada olması kaçınılmaz bir son olan ölümü engelledi.

Hilmi, oğlunun kılına bile zarar gelsin istemiyor ancak başkasına zarar vermekten de çekinmiyor. Kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı niye bir başkasına yapıyorsun Hilmi? Nerdeyse kendi oğlumu ellerimle öldürecektim dedi.

Hilmi bey, bir insanı öldürmek için o insanın canını alman gerekmiyor. Bir insanı yaşarken de öldürebilirsin. Nasıl mı? umutlarını kırarsın, hayallerini çalarsın, yalan söyler yüz üstü bırakırsın, yaşama sevincini elinden alırsın bunun gibi bir sürü şeylerle insanı yaşarken de öldürürsün. Senin oğluna yaptığın gibi.

Cevriye hala çok üzgün, çok büyük bir heyecanla hayallerle katıldığı geceden üzgün geldi ve nedenini söylemiyor.

Ayşe de halamızın morali yerine gelsin diye bütün ev halkı ile konuştu Asya, Hediye abla, Müzeyyen anne, Nihat, Ayşe ev halkının hepsi elinden geldiğince Cevriye halamıza kendisini evin değerli bir üyesi olduğunu, sevildiğini, ona her zaman her konuda ihtiyaçları olduğunu gösteren sözlerde davranışlarda bulundular ve bu yapılanlar halamızın yüzünü güldürdü.

Sevildiğini, özlendiğini bilmek yetmez insana; bazen de bunları duymak ve de hissetmek ister.

Ayşe de bunu yaptı Cevriye halaya. Her zaman evde ona ihtiyaç duyulduğunu, özlendiğini, sevildiğini hissettirdi.

Ömer son anda yaptığı manevra ile karşıdan gelen araçla çarpışmaktan son anda kurtuldu.

Yoldan çıkan araçta kısa süreliğine bir şok yaşandı. Ömer Zehra’nın başını çarpmış olmasından ona bir şey olmasından endişe duydu.

Zehra adam sanki delirmiş gibiydi. Sanki bilerek üstümüze sürdü deyince Mert’in de Ömer’in de ilk aklına Hilmi Yılmaz geldi.

Alev biliyordu ve son anda ölümden kurtuldukları için içinden seviniyordu. Bundan sonrasını düşünüyordu Alev ne yapıp edip otele gitmemeliydi Ömer. Yoksa Hilmi, Ömer’i orada öldürecekti.

Ömer biliyordu ancak ortalık fazla karışmasın diye şoför uyuya kaldı herhalde diye bahaneler le ortalığı sakinleştirdi.

Arabadan indiler Ömer Zehra ile yakından ilgilendi. Arabadan su şişesi aldı Zehra’nın eline döktü yüzünü yıkadı Zehra. Arabaya binip gideceklerdi ki Ömer lastiğin patladığını gördü.

Cevriye hala katıldığı gecede neler yaşadıysa artık kendine çok kızıyor.

Şaşkın misafir ev sahibini ağırlar dedi. Gelen misafirleri ağırlamak ev sahiplerinin görevidir. Ama şaşkın misafir bunun tersini yapar sanırım halada böyle bir şeyler yapmış söylediği bu sözden o anlaşılıyor. 

Birde, her horoz kendi çöplüğünde öter diye boşuna dememişler dedi. 

Baya bir işler açmış hala başına gecede. 

Bu sözün anlamı: Herkes ancak kendi çevresinde bir değer taşır, kuvvet bulur ve sözünü geçirebilir. Çünkü asıl yeri orasıdır.

Halamız ne yaptıysa iyi niyetiyle yapmış ancak bulunduğu ortam yaptığı davranışlara uygun bir yer değilmiş söylediklerinden bu anlam çıkıyor. 

Misafirken ev sahibi davranmış ve bu da pek uygun olmamış halamız için.

Nihat halamı bir lisedeyken, birde eniştemi kaybettiğimizde böyle üzgün görmüştüm dedi.

Hala öyle kolay kolay üzülen bir değil ama üzüldü bir kere şimdi hep birlikte gönlünü yapmaya çalışıyorlar.

Hediye ablamla Ökkeş amcam mutfak dalar ve Ökkeş amcam akşam yemeği için kıymalı börek istedi. 

Hediye abla malzeme olmayınca birde Ömer bey yok değince; şaka yollu takıldı ve kurt kocayınca kuzuların maskarası olurmuş dedi.  

Hediye ablam alındı şakada olsa söyleme dedi Ökkeş amcam da sarıldı barıştılar.

Koray, asit olayında kendini suçluyor gecede dükkanda kalıp çalışacak hatasını nasıl telafi ederim düşüncesinde. Mehtap yaptıklarından sonra gidip dükkana onların zor hallerini görmek istedi ve Salim amcaların dükkanına gitti. Hiç de beklediği gibi bir sonuçla karşılaşmadı Mehtap. Koray ise Mehtap’ın bu ziyaretinden vede konuşmalarında hiç hoşlanmadı. Sanki biraz şüphelendi gibi.

Ömer arabanın patlayan lastiğini değiştirirken Zehra yanında ve Ömer ona daha öncede olmuştu dedi. 

Zehra da evet istemeye istemeye değiştirmiştin deyince ikisi de maziye o lastik değiştirdikleri güne gittiler.

Ömer fikrini ne değiştirdi diye sordu 

Zehra da Cevriye hala dedi. Yalan söyleme Zehra özür notu senin fikrini değiştirdi.

Konuşurlarken birden Zehra’nın midesi ağrımaya başladı. 

Ömer panikledi ve lastiği değiştirelim ve hastaneye gidelim deyince. 

Zehra gerek yok gerginlikten stresten bazen ağrır çantamda mide ilacım var dedi. 

Ömer ilacı çantadan alırken kendisinin bıraktığı özür dilerim notunu gördü, okumuş atmamış diyerek yerine koydu ve ilacı aldı Zehra ya verdi, ancak su kalmadığı için, Ömer Zehra’nın koluna girdi su bulmaya gittiler birlikte.

Alev ise ormanın içinde elinde bir değnekle bağıra çağıra yürüyor, ben Ömer’in hayatını kurtarabilmek için canımı ortaya koyuyorum ama onun gözü Zehra yılanından başkasını görmüyor diye bağırarak önüne gelen ne varsa elindeki değnekle vuruyor 😀

Ne pahasına olursa olsun o gözlerin beni görecek Ömer, seni onunla görmeye tahammül edemiyorum diye bağıra bağıra yürüyor Alev.

Zorla güzellik olmaz Alev, gönül kimi severse güzel odur Alev. Ömer seni değil Zehra yı seviyor Alev bunu artık kabul et Alev. Sende kendine başka bir yar bul Alev. Alev Alev bir yandın bir söndün Alev. Unut sen Ömer’i Alev.

Bak Alev, Sevgi; Kıymet Bilmektir, Değer Vermektir. Sıkılmadan Dinlemektir. Bıkmadan Beklemektir. Beklenti Değil, Anlayış Sahibi Olmaktır. Duvarlar Değil, Köprüler Kurmaktır. Paranın Satın Alamayacağı şeyleri Paylaşmaktır. En Zorlu Şartlarda Bile Yolun Her Aşamasında Yan Yana El Ele Olmaktır. Sevgi; Kopmamak Üzere Bağlanmaktır.

Bunların hiçbiri sende yok, sende olmadığı gibi, Ömer den de sana karşı yok. İkiniz olamazsınız bunu kabul et artık Alev.

Ömer ve Zehra bir su buldular ve Ömer kendi elleriyle suyu Zehraya içirdi.

Zehra ilk başta biraz çekinse de sevdiceğinin ellerinden o suyu içti.

Alev de gördü ve iyice sinir oldu.

Zehra gitmek istedi Ömer ağrın geçene kadar ağacın altına oturalım ağrın hafifleyince gideriz dedi.

Alevde Zehra nın arkasından benden çaldığın bu mutluluğu bir gün senden söke söke alacağım varoş gülü dedi.

Alev Ömer hiçbir zaman ümit vermedi, sen ümitlendin sadece. O sana hep bir kuzen gibi yaklaştı, iş arkadaşlığı, yaptı onun dışında bir sevgi bağı kurmadı senle ve hiçbir duygusal his beslemiyor sana karşı.

Ancak Ömer Zehra yı seviyor, kıskanıyor, kaybetmekten korkuyor ve ona eşim diyor o sebeple sen Alev bir gömlek dışardasın Alev. Ömer ile yollarınız ayrı.

Kalp kilitlidir, Her Kalbin Anahtarı Farklıdır. Ne Kadar Zorlarsan Zorla, Yanlış Anahtar Doğru Kalbi Açamaz.

Bunu sakın unutma Alev. Ömer’in kalbinin anahtarı Zehra da sende değil. Ömer’i unut Alev.

Mert araba lastiğini taktı yarım kalan işleri tamamladı ve Alev gelince Ömer ile Zehra yı sordu Alevde su buldular deyince Mert su ya gitti ellerini yıkamak için.

Alev arabanın başında tek kaldı arabayı tekmeliyor birde elleriyle su içiriyor diye.

Tabi ki de içirecek Alev o Ömer’in biricik eşi sevdiceği o içirmeyecekte kim içirecek?

Hilmi’nin Ömer’i öldürmesinden korkan Alev arabanın motorunu açtı ve bir parça kopardı araba çalışmayacak gidemeyecekler bu sayede.

Ömer ile Zehra da ağacın altında oturmuş konuşuyorlar.

Ömer notu bulmuşsun deyince

Zehra çantamı mı karıştırdın dedi.

Ömer de hayır dedi ve ekledi not için mi okuduğun için mi geldi dedi.

Zehra inkar etti. Ama inkar ederken; evet notu okudum onun için geldim der gibiydi ve Ömer bunu anladı ve  gülümseyerek anladım dedi. Acemi aşıklar çok da tatlı anlaşırlarmış.

Zehra; not yazmak yerine keşke söyleseydin,

Ömer; denedim, her seferinde dinlemeden kaçtın.

Zehra; iki kelime söyleyecek fırsat bulamadın yani,

Ömer; evet bulamadım dedi.

Ah be Zehra Ömer seninle kaç kere konuşmak istedi. Konuşalım dedi, ama kaç kere konuşabilir miyiz dedi sen her seferinde olmaz dedin, bahaneler ürettin. Ömer de konuşamadı sen dinlemeyince ne yapsın Ömer? son çare senin gibi not yazmakta buldu çareyi iyi de oldu.

İnsana en çok acı veren şey; söyledikleriyle söylemek istedikleri arasındaki uçurumdur.

Mert geldi yanlarına ve Zehra biraz uzaklaşınca kamyon meselesi hiç kaza gibi gelmedi bana burnuma pis kokular geliyor dedi.

Ömer de başımıza gelenleri babana yormayalım dedi.

Asyamızı  okuldan alan Cevriye hala çok mutlu.

Asya da babaannesinin gönlünü hoş etmeyi çok iyi biliyor. Arkadaşları babaannesini çok sevmişler saçları portakal gibiymiş demişler. Cerenin babaannesinin elleri buruşukmuş bastonu varmış, Cevriye hala da kendi elini kırıştırıp ben böyle olunca çirkinmiyim dedi Asya da çok güzelsin dedi. Çocuklar ne güzel yakıştırmalar buluyor öyle. Portakal saçlı Cevriye hala 😀

Cevriye halaya Hediye abla yemekleri yaktım diyerekten paçanga böreği yaptırdılar bu sayede yüzü güldü halamızı. Canım halacım sen hep gül olur mu gülmek sana yakışıyor.

Gerçek sevgi, Ağlayan bir yüzü güldürmek, Aç bir karnı doyurmak, Mahzun bir başı okşamak, Sevenleri kavuşturmaktır.

Alev arabayı bozmakta başarılı olmuş Ömer ne kadar yaptıysa araba çalışmadı. Kaldılar orada karınları da acıktı. Araba da yiyecek te yok.

Zehra’nın çantasında Asya için aldığı büsküviler vardı. Onu çıkardı ve önce Ömer’e, Mert’e ve Alev’e verdi.

Alevde bununla doyacak değiliz herhalde dedi ve bütün büsküvileri aldı Zehra ya 1 tane mi ne kaldı onu yedi Zehra ve Ömer bunu gördü.

Sen sabah kahvaltı da pek bir şey yemedin, diyerek ben aç değilim ben yedim diyerek elindeki büsküvileri Zehra ya uzattı Ömer.

Kıyamam sevdiceği aç kalsın istemez kendisi aç olsa bile tokum dermiş gerçek sevgi bu işte canım Ömercim benim.

Zehra da fazla bir şey yediğini görmedim diyerek onun aç kalmasını istemezmiş. Sevgileri karşılıklı iki seven yürek birbiri için atıyor.

Aç olunca ki, yüz ifadeni biliyorum hiç tokum deme dedi. Birbirlerini de çok iyi tanırlarmış konuşmadan da anlaşırlarmış. Aşık çiftimiz.

Ömer; benim yüz ifadem şuan açlıktan değil, burada sıkışıp kaldığımız için deyince Ömer’in elindeki büsküvileri aldı Zehra. her ikisi de birbirini düşünüyor.

Sevgi nedir biliyor musun? Aşktır. Dostluktur. Acıyı paylaşmaktır. Uykuları feda etmektir.
Sahiplenmektir. Kıskanmaktır. Kaybetmekten korkmaktır. Bazen çaresiz kalmaktır.
Özlemektir. Sevgi katıksızdır. Yalansız ve masumdur. Bazen barışık, bazen küslüktür.
Sevgi ayrıyken bile biz kalabilmektir. Sevgi gecenin en derininde bile umuttur.
Sevgi sahiplenmektir. Sana ait olanı paylaşmamaktır. Uğruna ölmekten korkmayacağın bir kavramdır. 

Sevgi güvenmektir. Güvenirken bile, kıskanmaktır. Sevgi hiç görmesen, duymasan, dokunmasan, 

Onun hangi duyguda olduğunu anlamak ve hissetmektir. Sevgide onca şey varken, Sevgi anlatılmaz, sadece yaşanır Ömer ve Zehra gibi.

Mert bu böyle olmayacak ateş yakalım dedi izcilik kampında eğitim almış. Odun lazım dedi ve Ömer ile Zehra birlikte odun toplamaya çıktılar.

Ömer’in parmağına kıymık battı ah dediğinde Zehra elindekileri bırakıp hemen Ömer’in yanına koştu parmağına baktı.

Alev geldi Mert seni çağırdı galiba diyerek, Ömer Mert’in yanına gitti. Alev de Zehra ya bizde çalı çırpı toplayalım dedi.

Ömer Mert’in yanına gidince beni çağırmışsın dedi Mert de ben çağırmadım Alev yanlış anladı herhalde dedi.

Mert kızlar nerede deyince Ömer bakmaya gitti.

Nihat halasına numaradan hasta olduğunu kendisine çorba yaparsa iyi olacağını söyledi halamızda çorba yapıyor Nihat’a ah Nihat ah.

Zehra önde Alev arkada odun toplaya toplaya uçurumun kenarına kadar geldiler ve Zehra manzaraya bayıldı.

Alev’e manzara ne kadar güzel dediği an Alev’in aklında hain planlar vardı.

Zehra’yı oradan itip öldürmek istedi ancak bunda başarılı olamayacak Alev.

Temiz yürekli insanlar hiçbir zaman rahat hayat yaşayamazlar. Çünkü kendilerini başkalarının hayatı için feda ederler.

Can yarası gibi, kalpte hep saklı
Vurur en derinde acısı ahı
Kalp sızısı gibi, yarası dağlı
Durur en derinde sitemin saplı

Bir of çeksem gözyaşı ağlar
Rüzgar bile üşür, kara kış bağlar
Dertler üzülür, yıkılır dağlar
Duyan ağlar, duymayan ağlar, of, of, of, of..
Dar eder hasretin, bana bu geceleri
Acıtır derinden, can yarası gibi
Sol yanım sızlar, sen diye ağlar
Kanıyor derinde can yarası gibi

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 149. Bölüm Analizi 13 Nisan Özeti” üzerine 37 yorum

 1. ??????? dedi ki:

  Salam arkadawlar. Ben Azerbaycandan yaziyorum. Yorumlarimizi oxuyorum. Cooox beyeniyorum. Esasda bu dizi ucun bayiyiyorum. Benide bi arkadaw kimi gorsez sevinerem. Bundan memnun olaram. Wimdiden hepiniz cooox sagolun

 2. küsgün dedi ki:

  zo

 3. sude dedi ki:

  Ay saqol ayilinim bede onu sölyorum ya asilim nede gözel sölemiş kaş her kez olar kimi olsa hec kimise yaliniş alaşilmaz.

 4. sude dedi ki:

  Asilim saten qafama taqimiram onuda amaci bu saten.O biri sayifada azini bayin veridim.

  1. aslı dedi ki:

   sudecim, belki de bu sitede bir tane daha sude ve aslı vardır ve o yazdıkları da kendi düşünceleri dir.

   1. Aylin dedi ki:

    Kizlar diyer sayfada bir tanede Aylin var .Ama saq olsun o arkadaş isminin sonuna üç ” n” harfi yazmış .keski bütün arkadaşlar onun gibi anlayışlı olsa .

    1. aslı dedi ki:

     evet gördüm Aylincim herkes o arkadaş gibi olsa yanlış anlaşılmalar olmaz.

 5. aslı dedi ki:

  Kafamda başka şeyler vardı Zehra da Ömer için çok güzel bir akşam yemeği hazırlayacaktı ancak bir anda bu çıktı ortaya

 6. aslı dedi ki:

  Düngece bir rüya gördüm hala etkisindeyim hayırdır inşallah.
  Ben hasta olmuşum yine ve bu kez sabaha kadar Mert ( ali oğuz şenol ) başımda bekliyordu. Allah’ım ne olur bu sadece bir rüya olarak kalsın. Hasta olmayayım ne olur.

  Benim yerime Zehra hasta olsun. Ateşlensin Ömer başında beklesin sabaha kadar. tövbe yarabbim ya.. Ayyy ben neler düşünüyorum sen affet Allah’ım.

  Hakketten ya dur bundan iyi bir senaryo çıkar. Topla kafanı aslı.

  Buyrun Arkadaşlar size yeni bir senaryo daha, senaristler okuyor ise onlarda alıp bunu diziye uygulayabilirler.

  Ömer ve Zehra orman kurtulup konağa dönerler.
  Ömer Zehra için o kafasında kurduğu akşam yemeği planını çok güzel uygular çiftimiz birbirine daha yakınlaşmıştır bu yemekten sonra. yukarı da yazmıştım o yemekten sonra.

  Ve bir kaçgün sonra Zehra rahatsızlanır. ilk başta önemsemez kimselere de söylemez Zehra.
  Ancak durumu giderek kötüye gider. Aniden Ömer’in kollarına bayılır. Ömer çok korkar endişelenir. Zehra ile yakından ilgilenir. Zehra kendine gelir. Ömer doktora gidelim der, Zehra doktora gitmek istemez.
  Gece birden ateşlenir. Zehra uykusunda sayıklamaya başlar. Ömer uykusundan uyanır Zehra çok ateşlidir. Hemen ateşini düşürmek için elinden geleni yapar, sabaha kadar başında endişeli bir halde korkarak bekler.
  Sabah olduğunda ateşi düşmüştür Zehra nın ve kendine gelir Zehra. Aç olduğunu söyler.
  Ömer kahvaltı tepsisi hazırlar kendi elleriyle, eşinin karnını doyurur.
  Bu Zehra’nın çok hoşuna gider.
  İyice iyileştikten bir kaç gün sonra Zehra, Ömer’e bu yakın ilgisi için teşekkür etmek ister ve onun içinde Ayşe den yardım alarak bir akşam yemeği organize eder.
  Bu kez Zehra Ömer için yemek hazırlayacaktır.
  Ayşe ile birlikte alışverişe çıkarlar Zehra Ömer için güzel bir hediye alır.
  kendi elleriyle çok güzel yemekler hazırlar, yaptığı yemeklere sevgisini de katar Zehra.
  Ve akşam için çok güzel bir masa hazırlar.
  Ayşe de Zehra ile abisi baş başa kalsınlar diye Nihat ile konuşur ailecek herkes evden gider, kimsecikler kalmaz evde.
  Ömer ve Zehra çok güzel bir akşam yemeği daha yerler başbaşa Zehra Ömer’e teşekkür eder ve çıkarıp hediyesini verir. Ömer çok sevinir ve Zehra ya sarılıp iki yanağından öper. mutlu son 🙂
  bir anda yazdım işte. düşünülse üzerinde çok güzel bir sahne çıkar ortaya.

  1. Aylin dedi ki:

   Ah senarist ah nerdesin okusana su guzel yorumları bak hazır sana senaryoda yazıp veriyor benim canim arkadaşım. Bu görsen keski!

  2. Aylin dedi ki:

   Canim benim ruyan insallah hayır olur . Hastalanmak sağlıklı olmaya işarettir. Inşallah bundan sonra sağlıklı ve huzurlu olursun daima

  3. Aylin dedi ki:

   Canim benim ruyan insallah hayirlidir Hastalanmak saqlikli olmaya isarettdir . Bundan sonra sağlıklı ve huzurlu olursun inssallah . Ya keski Mertin yerine Omer olsaydı bas içinde . Çok daha mutlu olurdun dimi?

   1. aslı dedi ki:

    Senarist okur mu bilmem ben içimden geçenleri bir anda yazdım. inşallah böyle güzel sahneler görebiliriz dizide..
    İnşallah rüyam hayır olur, hastalanmam, hastalanırsam da yapacak bir şey yok. Mert yanımda olmaz o kesin:)
    İnşallah sende hep sağlıklı mutlu huzurlu olursun bir tanem.
    Rüyamda Ömer’i görmek hemde baş ucumda beni beklerken biran yüzüm güldü nedense 🙂
    bir kere gördüm bir daha görmedim yakışıklı Ömer’i. Mert de iyi belki de Mert e hep iyi dediğim için başımda bekledi sabaha kadar öylece:)

 7. Aylin dedi ki:

  Her kötülüğe rağmen güzel bir bolumdu . Zehra ve Ömer sahneleri beni ikna etti .ve çok heyecanlandırdı. Hele Omerin Kendi elleriyle Zehraya su icirmesi ve alevin bunu gormesi harikaydı . Her kes söylüyor uzun uzun bakisiyorlar .ama zaten ask bu digilmi ki gözlerinin içine dalmak orda kayb olmak . Aşk uzun yolları aşmak . Dağları ederken bulutlarla boğuşmak .sevdiğin varken ,sevmediginle ( alevle) savaşmak . Sevdiğine ufacık bir sey olursa cani yanmak ask . Tıpkı Omerin parmağına civi batiginda Zehranin caninin yanması gibi .aslında dusundumde Omerle Zehranin arasında bütün bunlar varken başka birinin araya girmesi mümkün değildir

  1. aslı dedi ki:

   Bu bölüm güzeldi dediğin gibi canım. Bu güne kadar hiç hastalanmayan Zehra midesi ağrıdı ilaç içti. Bugüne kadar hiç görmemiştik. Stresten ağrıyormuş ilacı varmış. demek ki, Zehra da hastalanabiliyormuş.
   Ömer Zehra için endişeleniyor. Konuştular ve gözleriyle bakışarak anlaştılar. İnsan konuşmadan da iletişim kurabiliyor anlaşabiliyor. Ömer ve Zehra gibi. Aşk olunca insan bakışarak da anlaşır.
   Ömer elleriyle su içirirken Zehra ya çok heyecanlandı neden bilmem? aşık Ömer sevdiceğine kendi elleriyle su içirdi kalbi küt küt attı. Zehra çekindi Ömer kadar heyecan hissetmedim ben onda. ağrısını da fazla hissetmedim.. sanki Ömer ona ilaçtan daha iyi geldi. aşk işte. Ömer ile Zehra arasına kimse giremez.

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Merhaba Ir abi. Diyer sitede senaristlerin bize yazdigi yorumu daha dogrusu cevabini okumuşsunuz anlaşilan. Siz bu konuda ne duşuniyorsunuz. Ben ruhen cokuşe gecdim o cevapdan sonra, hec bir şey beklemiyorum artik onlardan. Ben bu siteden dizi konusunda goruşlerimi fikirlerimi cok fazla yazmiyorum, buraya aslinin analizleri guzel yorumlari icin ve burdan uzun zamandir yorumlarini takip etdigim insanlarin yazdiklarini okumak icin giriyorum. Senaristlerin cevabi konusunda sizinde fikrinizi merak ediyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Lalecim, öncelikle teşekkür ederim benim yazdıklarımı beğenip okuduğun ve de zaman ayırıp yorum yazdığın için çok teşekkür ederim.
   Ben bu site dışında pek diğer sitelere bakmıyordum, ancak senden sonra o siteye bende baktım ve yazılanların hepsini olmasa da, senin yorumlarını Ir ın kileri ve dizi ekibinin yazdıklarını şimdi okudum canım.
   Senaryo ekibi kendileri için yazılan hakaret dolu yazılara üzülmüşler..
   Bir yerde haklılar, küfürlü, beddua içerikli yorumlar yapılmamalı.
   Yalnız bir gerçek var ki, gerçek hayatta Alev gibi kötüler yok mu demiş senarist ekip.
   Var olmaz olur mu? ben yaşadıklarımı yazsam bu kötü niyetli insanlar yüzünden başımdan geçenleri sen neler yaşamışsın dersiniz. Ancak ben hakkımı da aradım duamı da ettim ve Allah o bana kötülük eden insanlara cezasını verdi. vermeye de devam ediyor. Kimisi pişman oldu özürdiledi kötülüklerinden vazgeççti iyi bir insan oldu. kimisi de kötülüklerinden vazgeçmedi daha da kötülükler yaptı. ancak Allah onu bu dünyada cezalandırdı.
   Seyircinin istediği sadece bu kötülüklerin az da olsa yavaş yavaşta olsa gün yüzüne çıkması. Ceza çekecekler cezasını çekmesini istiyor seyirci. gerçek hayatta olduğu gibi. hiç bir kötülük yapanın yaptığı yanına kar kalmıyor. Bunun ahiret hayatı da var. Zehra’nın olanları Ömer’e anlatması en basitinden Zehra Ömer’e Alev’in telefonda kendisine söylediklerini söylesin Ömer bilsin. tavrını koysun. insan bunu istiyor.
   İnşallah benim yazdığım yemek senaryosunda Zehra Ömer’e böyle bir konuşma geçtiğini anlatır.
   evet bu gerçek hayatta iyiler çok acı çekiyor üzülüyor ağlıyor. ama Allah mazlumun ahını hiç bir zaman yerde bırakmıyor bunu ben kendi birebir yaşadıklarımdan biliyorum. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diye boşuna dememişler.
   Kötülüklere devam edenler er yada geç cezasını çekiyor. Pişman olan af dileyen de kötülük yapmaktan vazgeçen de iyi biri olarak hayatına devam ediyor.

   1. Anonim dedi ki:

    Aslicim cevap yazdigin icin teşekkur ederim. Benim yazdiklarimida okumuşsun. Benim kafama takilan bu hayatdaki kotulikleri gorup diziyi yapiyorlar kotuliklerin ustuni kapatiyorlar bu konulari hayatdan almişlar tamam, 1 insani 5 kez kacirmani kafadan uydurdular bu da tamam sonucda dizi dimi, yoksa kim 5 kez kacirilip Zehra gibi sapa saglam durur ki psikolojisi bozulur insanin, iylikler cok az dizide demek ki senaristlere iylik yapan yok, onuda hayatdan almişlar bu da tamam, peki polislerin bu zamana kadar ortaya cikardigi heeec bir şey yok onu nerden aldilar acaba. Diyer sitede bizim eleştirilerimiz onlara agir batmiş. Ben izledigim dizinin reytinglerinin yukselmesini istiyorum adarkadaslarima karşi bu diziyi savuna bilmeyi istiyorum orada yorum yazanlarin hepsinin istekleri ayni dile getirişleri degişik bunca izleycinin yorumlarini biraz dikkate alsalar iylikle kotulikleri dengeleseler olmaz mi, kotuligi goze baticak iyliginde arka pilanda galicak şekilde gosterilmesini istemiyoruz biz. Aslicim seninde fikrine saygi duyuyorum. En onemliside kamera arkasinda calişan kameramanlar rejidekiler yonetmeler ve oyuncular hepsine teşekkur ederim Ben onlarin sayesinde

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Aslicim cevap yazdigin icin teşekkur ederim. Benim yazdiklarimida okumuşsun. Benim kafama takilan bu hayatdaki kotulikleri gorup diziyi yapiyorlar kotuliklerin ustuni kapatiyorlar bu konulari hayatdan almişlar tamam, 1 insani 5 kez kacirmani kafadan uydurdular bu da tamam sonucda dizi dimi, yoksa kim 5 kez kacirilip Zehra gibi sapa saglam durur ki psikolojisi bozulur insanin, iylikler cok az dizide demek ki senaristlere iylik yapan yok, onuda hayatdan almişlar bu da tamam, peki polislerin bu zamana kadar ortaya cikardigi heeec bir şey yok onu nerden aldilar acaba. Diyer sitede bizim eleştirilerimiz onlara agir batmiş. Ben izledigim dizinin reytinglerinin yukselmesini istiyorum adarkadaslarima karşi bu diziyi savuna bilmeyi istiyorum orada yorum yazanlarin hepsinin istekleri ayni dile getirişleri farkli bunca izleycinin yorumlarini biraz dikkate alsalar iylikle kotulikleri dengeleseler olmaz mi, kotuligi goze baticak iyliginde arka pilanda kalicak şekilde gosterilmesini istemiyoruz biz. Aslicim seninde fikrine saygi duyuyorum. En onemliside kamera arkasinda calişan kameramanlar rejidekiler yonetmeler ve oyuncular hepsine teşekkur ederim Ben onlarin emegine karşi izliyorum bu diziyi.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Aslicim o cevapda beni hayal kirikligina ugratan ne biliyormusun, gercek hayatdada yokmu alev gibiler diyolar ya evet var da ,niye onlarda zamani geldiginde hak etdigini alir demiyorlar ya da sizlerinde yorumlarinizi dikkate alicagiz demiyorlar gelecege dahil umit veren tek cumle yok

     1. aslı dedi ki:

      Lalecim yazdıklarında çok haklısın. kötülük olduğu kadar iyilik de olsa terazinin kefesi dengede dursa..
      yada şöyle söyleyeyim bir kötülük mü oldu, arkasından bir iyilik olsa, bir süre sonra bir sır bir gizem açığa çıksa, romantik anlar olsa, hastalıklarda olmalı. ben bugüne kadar o kadar ince giyinen Zehra’nın hasta olduğunu görmedim mesela. tamam hastalık iyi bir şey değil ama karda kışta kıyamette o kılık kıyafetle hasta olmayan bir insan ben bir tek Zehra da gördüm maşallah.
      sonra o kadar kaçırılma yaşadı Zehra sadece bir kez gece rüyasında sayıkladı Ömer duydu eski konakta. yeni konakta da Ömer hasta olunca onu kaybetme korkusuyla sayıkladı ve hemen geçti.

      kötülük geldi mi üstüste gelir de tamam da biraz da çözülsün rayına otursun soluklansın insanlar. biz bunu istiyoruz.
      güzel aile sofraları, gece yatmadan önce okunan kitaplar. Özel gün ve gece kutlamaları. bak şimdi 23 nisan gelecek ne yapacaklar Asya için?
      Konular kapatılacaksa insanların akıllarında soru işretleri bırakmadan konuyu kapatmalılar.
      Ve evet kötüler vakti zamanı gelince hak ettiği cezayı almalılar bunu herkes ister. dizi olsun yada gerçek hayat olsun fark etmez bir kötülük yapan bundan vazgeçmiyorsa ısrar ediyor zarar veriyorsa cezasını çekmeli. af dileyen bir daha yapmayanda iyi bir insan olmalı. nazan gitti mesela kimse sorgulamadı. Özellikle de Alev? bunlar açığa çıkıp konular öyle kapatılmalı ki seyircinin aklında soru kalmasın.

 9. sude dedi ki:

  Hebinize bir daha teşekür ederim ama asil bunu biliki birisi resimen bize oyun onuyub.Calarim ülker bir süre burda olmayacaq merak etimeyin iy.

  1. aslı dedi ki:

   Sudecim biliyorum, iyi düşünelim iyi olsun. ben beni, sen seni, buradaki arkadaşlarımız Resul abimiz herkes biliyor bizi.
   Ortada bir isim benzerliği de olabilir. yok değil ise bir oyun ise bu, oynanan oyunu bozmasını da biliriz, canım sen sıkma canını için rahat olsun olur mu. boşver.

 10. Hayat dedi ki:

  Artik birilerinin aleve dur demesi lazim cok ileri gitti . Zehra onun mutlulugunu calmis. Ne sacmaliyor kim kimin mutlulugunu caliyor ortada .
  Ömer artik zehranin üstünde titriyor artık bunları ne alev ne hilmi ne ortada ki kocaman yalan ne de mert ayrabilir . Mertin bunları ayiricagina da inanmiyorum umarım yanilmam. Bu aşıkları çok zor ve guzel günler bekliyor sanırım. Konuşmadan susup gözleriyle anlatabiliyorlar . Bu güzel bence. Sadece ikisinin anlayacagi bir dil. Yüz ifadeleri bakışı bile anlasabilmek çok guzel.
  Biri birinin gonluni almayı basaribiliyorlar. Eski zorba omer yok artık yerini anlayışlı ask dolu aşık var artık. Kiskaninca yine zorba oluyor ama neyse sevip kaybetme korkusu öyle yapıyor omeri. Ikide inadını bıraksa ne iyi olur. Onlara yapılan her kotulik aşkına öyle bir katkı sağlıyor ki ayrilamiyacak kadar güçlü bir bag oluşturuyor.
  Aslicim eline sağlık cok guzel . Kaç gündür Ülker yok bisey oldumu acaba haberin var mi? Her şey yolundadır inşallah

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, Alev’i durduran Mert olsun.
   Mert’in Zehra ile Ömer’i ayıracağını bende düşünmüyorum, aksine daha da çok yaklaştıracağına inanıyorum.
   Ömer, başkalarına zorba olsun ama Zehra ya olmasın. çok zorlu günlerden yine geçecekler bir iyi bir kötü günleri olacak ama hep yanyana olacaklar Ömer ve Zehra ve her zorluğu birlikte atlatacaklar.
   Ülkeri bende merak ediyorum haberim yok canım.
   sude iyi olduğunu geleceğini söylüyor gelince kendisi yazar neden olmadığını. İnşallah kötü bir şey olmamıştır iyidir.

 11. aslı dedi ki:

  Tatlı ülkercim benim nerelerdesin? kaç zamandır görünmüyorsun merak ettim seni canım iyi misin? sesin soluğun çıkmıyor kaç zamandır.

 12. aslı dedi ki:

  Aylincim, Lalecim hani sizler bir önceki analizde Ömer ve Zehra için baş başa bir yemek istemiştiniz ya işte ben onu sizin için yazdım vede göndermiştim çıkmadı. Bende buraya bir kere daha sizin için yazıyorum.
  Ömer Zehra ile birlikte baş başa bir yemek yeme hayali kurmaktadır.
  Bunun içinde elinden geleni yapar ve Zehra ya bir yemek teklifinde daha bulunur.
  Zehra da bu teklifi kabul eder.
  Ömer dışarda değilde evde yemek yemek ister ve evde güzel bir organizasyon yapar. Bu konuda Nihat dan vede Mert den yardım alır ev halkını bu 2 yakışıklı erkek yemeğe çıkaracak ve Ömer ile Zehra da bu sayede konak da baş başa kalacaklardır.
  Ömer her şeyi kendisi ayarlar. Çok güzel bir masa hazırlar bu masa dört dörtlük olur.
  Masa çok güzel hazırlanmıştır. Mumlar, Çiçekler, Yemekler her şey çok güzeldir.
  Ömer bu yemekte Zehra dan bir kere daha özür diler. Bu kez yazı ile değil sözlü olarak diler. Zehra çok mutlu olur.
  Ömer Zehra ya bir de teşekkür eder bunca zaman yanında olduğu, onu yalnız bırakmadığı, Ayşe ye ve ev halkına yaptıkları için ve bu teşekkür esnasında Zehra için almış olduğu özel bir hediyeyi de Ömer Zehra ya verir.
  Zehra çok mutlu olur. Tabi ki bende 🙂
  bunu çok istiyorum çünkü.
  1) Özür
  2) Teşekkür
  3) Güzel bir hediye
  Ömer den Zehra ya bunu çok istiyorum.
  Yemekten sonra güzel bir müzik eşliğinde dans eder çiftimiz.
  Gerçek evliliğe doğru yavaş ancak emin adımlarla ilerlemektedirler.
  İnşallah böyle güzel yemek yemek çiftimize nasip olur vede bizlerde izleri büyük bir keyifle.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Gunaydin cok guzel olmuş Aslicim eline saglik. Tuyolarda yine yemege cikicaklarini yaziyor bu kez senin yazdigin gibi her şey yolunda olur.

   1. Aylin dedi ki:

    Tessekurler benim guzeller güzeli arkadaşım . Her zamanki gibi fikirlerin muhteşem . Okurken bende hayal etdim oyle bir sahneyi .bide senarist görse tam olacak

   2. aslı dedi ki:

    Merhabalar, Lalecim, Aylincim sizler istediniz bende yazdım. kafamı bir toplayayım da bunun devamında bir olay var kafamda onu yazayım bakalım o nasıl olacak.

 13. Ir dedi ki:

  Aylin 151de sana yurom yazdim , telasdan onemli olanlari onottom yarin aksam etrafli yazarim so an asla mosayit diyilim, bak don diyordolar omer kortarir simdi yazmislar mert kortarir, ama kim kortarirsa kortarsin , allah razi olson, ama karsidaki kisi zehradir, hem temiz ve saf hemde borclo kalayi asla sevmez ne yapip edib telafi etmeye calisir , o yuzden tehlike bornomon dibinde, ben annamadigim eyer bo adam is icin gelmisse o zaman isine odaklansin , ne diye dolaniyor bonlarin etrafinda? Yardimci olacak demeyin zaten her ne gelir insanin basina yardim amaciyla faydalanmaya calisanlarin yuzonden gelir, ne biliyim hadi hayirlisi, bir de ben bo diziyi birakmisim hala neden bos konosoyurum bilemedim

  1. Aylin dedi ki:

   Evet abi okudum o yorumunu . Ben gercekden çok mutlu olmusdum senarist ekibinden gelen açıklamaya. Ama tabi ne kadar sevinsemde senin düşündüklerini bende dusundum .ama sustum .zamana ve bölümlere bıraktım . Ama senaristler bizim yazdığımız yorumlardan haberdar olduklarina göre ne kadar çok tepiki aldıklarında görmüşlerdir. Bu yüzden böyle Zehra Mert askina dair bir sey yapacaklarını düşünmüyorum. Evet Zehrani cukurdan yine merte çıkartmışlar. Bu beni üzdü .ama şöyle bir şeyde düşündüm. ola bilirki mert Zehrayi çıkarsın .ve Omer gelib bunu gördüğünde merte tessekur etsin .ve şöyle bir sey söylesin ” Zehraya yardım etdigin için tessekur ederim . O benim için çok değerli ,ona bir sey olsaydı dayanamazdı ve ya kendimi aff etmezdim ” gibi bir cümle .ve ya soylede ola bilir Zehrayi gorunce Omer yine sarılır Zehraya ve Mert onların bir biri için çok değerli olduğunu görür ve Zehraya yaklaşma hayalinide unutur . Bu artık senaristin insafına kalmış .demire gelince kendi sayfasından açıklama yapmış diziye dönmeyeceğini dair . Bu yüzden Mertin Demirin yerini tutacağını düşünüyorum . Ve bu durumda Zehraya asik olmadi söz konusu dahi olamaz .Bence Mert Leylanin yaralarini saracak .ask konusunda uzman ya .ama yinede Demire yazık ettiler .neyse yazacak o kadar şey varki . Ama biz sadece Zehra ve Ömer askina odaklanalim

   1. aslı dedi ki:

    ah canım benim Demir kesin gelmiyor demek. O zaman dediğim şey oluyor. Mert Demir’in yerine geçti o zaman ve Leyla nın önce ruhundaki yarayı görecek Mert ve onu iyileştirecek. aralarında bir yakınlaşma olacak.
    Ben olsaydım bu dizinin senaristi, Demiri bir süre sonra diziye yeniden dahil ederdim. Mert den Leyla’nın neden böyle davrandığını öğrenir ve Leyla da Demir’in yokluğunda onu ne kadar sevdiğini anlardı. ve yeniden birlikte olurlardı birbirlerini daha yakından tanımak için birbirlerine fırsat verdirirdim ben senarist olsaydım.

    Ayrıca Mert’in Alev’inde yarasını sarmasını bu sayede Alev’in iyi bir insan olmasını, Alev’in Mert’in bu yakın ilgi ve alasından etkilenip Ömer den vazgeçip MERT’E aşık olmasını sağlardım. ben yine coştum yazıyorum canım Aylincim benim.

    1. Aylin dedi ki:

     Evet canim demir donmuyecekmis . Kralı senin söylediğin gibi olsaydı . Mert alevi iyilesdirseydi .leylaya demir çok uyumlu bir ciftiler . Ama şimdi ,Alevi yalnizlikmi bekliyor acaba ? Ya bi ara söylediler diziye sinan gelecek Zehranin abisi .ne oldu gelmedimi . Belki onunla alevi bir araya getirdi senarist

     1. aslı dedi ki:

      Sinan’ın adı var kendi yok, Zehra da hiç bahsetmiyor ondan. Bilmiyorum diziye yeni biri gelir mi? Sinan ve Alev bilmiyorum ancak şimdilik ben Alev ile yakıştırıyorum Mert’i. Leyla Demir le güzel di.

 14. sude dedi ki:

  Asilim bitanem 17 nisan firaqiramina girerimisin senide bilmeyini isteyirem.Elerine saliq bitanem coq gözel olmuş maşallah ilik yazan benim qaliba.

  1. aslı dedi ki:

   sudecim senin adınla vede benim adımla yazılan mesajı diyorsun sanırım gördüm canım. orada ki aslı ben değilim bunu da yazdım oraya sende yazmışsın zaten.13 nisan 2017 saat 21 26 da ki aslı ben değilim. onun dışındaki aslı lar benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.