Adını Sen Koy 148. Bölüm Analizi 12 Nisan Özeti

Sevdiğini mertçe seven kişi pervane gibi özler ateşi.
Sevipde yanmaktan korkanın masal anlatmaktır işi.

Ömer, Zehra ile şirketteydi. Ömer’in toplantısı bitince birlikte yiyecekleri yemeğe gideceklerdi. Ancak Zehra Ömer’i beklerken Ömer’in odasında uyuya kalmış. Ömer ise ona gelen telefon ile acil şirketten çıkması gerekmişti. Şirketten ayrılmadan önce uyuyan Zehra’nın üzerini kendi kabanı ile örten Ömer. Acil bir işim çıktı hemen geleceğim diye not bıraktı. Zehra uyandığında farkında olmadan düşürdüğü için notu görmedi. Ömer kendisine gelen telefondaki kişi ile buluşmaya gitti. Zehra da notu görmediği için Ömer’in onu bırakıp gittiğini düşündü, telefonunun şarjı da bitmişti ve Mert den kendisini konağa götürmesini istedi.

Ömer, buluşma yerine gittiğinde Hilmi Yılmaz geldi. Diğer güvenlikçi adamı öldürmeleri için adamlarına talimat vermiş Hilmi o yüzden adam gelmedi. Ömer Hilmi ye seni adalete teslim etmeden bu iş bitmeyecek dedi. Hilmi de açık açık Ömer’i tehdit etti. Ava giderken avlanan sen olma dedi.

Hilmi çakalı, Hilmi çakalı biz senin gibi ne çakallar gördük karşımızda çok konuştular, kimi zaman üstü kapalı, kimi zaman açık açık tehdit ettiler de hiç birine eyvallah demedik. Ömer de aynen böyle sana eyvallah demez. Seni adalete teslim edene kadar bu iş bitmeyecek dediyse bitmeyecek sen soluğu adalette alacaksın. Nasıl ki, 2 kere 2 = 4 eder buda öyle Hilmi çakalı.

Ömer; ben ne avım nede avcı, beni kendi pisliğine çekmek istiyorsun bunu başaramayacaksın, sen kendi pisliğinde boğulacaksın dedi.

Ömercim iyi hoş söyledin de, bu türlü insanlar tekin insanlar değil. Fazla bulaşma abicim.

Hilmi, Ömer’in yanından ayrıldı. Araba da adamlarından birini aradı. Güvenlikçiyi öldürmüşler sırada Ömer var dedi. Hilmi kafasına koymuş Ömer’i öldürecek.

Ömer ise adamı aradı ulaşamadı.

Ömer kendi kendine Hilmi’nin içerdeki adamı kim? Onu bilen tek kişi oydu dedi. Bunu öğrenmem gerek dedi. Ömercim, Hilmi’nin adamı senin gözünün önünde duran koskocaman Ateş parçası Alev.

Daha sonra Ömer Zehra yı aradı.

Hani Zehra’nın şirkette şarjı bitmişti de kendisi hep doldurmayı unutuyorum diye kızmıştı kendine. Şimdi nasıl oldu da Ömer aradı Zehra açtı? İyi düşünelim iyi olsun hadi arabada telefonu şarj etmiş olsun Zehra böyle deyip avutayım kendimi 😀
Ömer Zehra yı aradı ve ben geliyorum dedi,

Zehra ben Mert ile eve geldim dedi. Ömer üzüldü ben sana not yazmıştım beklemeni söylemiştim dedi. Zehra da görmedim dedi.

Hey Allah’ım ya, yine olmadı. Ömer 2. Kez Zehra ile yemek yiyemedi üzüldü Ömer yapacak bir şey olmayınca o da eve döndü.

Zehra ise Mert ile yol boyunca sohbet etmişler. Mert’in başından geçen bir tavuk yemeğinden zehirlendiği anları nasıl olduğunu anlattı. Ve akşam yemeğini konaktakiler erkenden yedikleri için sofra yok. Müzeyyen anne Hediye ye söyleyeyim size sofra kursun dedi. Zehra biz mutfakta yeriz gerek yok dedi.

Ve Mutfakta Mert yemek yaptı Zehra ile birlikte mantarlı tavuk, Zehra yemek yapma aşamasında Mert’e yardım etti. Tıpkı Ömer ile yaptıkları yemek gibi yardımcı oldu Zehra Mert’e. Ömer ile yaptıkları yemek daha eğlenceliydi.

Müzeyyen hanım ve Cevriye hala yardım balosuna gidecekler.

Halacım o kadar heyecanlı ve mutlu ki, resim çekinmek, kırmızı halıdan yürüyerek geçmek istiyor. Öyle mutlu ki yeni bir ortama girecek olmaktan dolayı. Cevriye’nin sosyeteye girişi diyor kendine, çok heyecanlı hala 🙂

Zehra ve Mert’in bu beraber yaptıkları yemek aç kalmak istemeyen karnı aç olan iki arkadaşın arkadaşça yaptığı vede yediği bir yemekti. Ömer ile Zehra’nın yaptıkları menemen ise, birbirini seven, kıskanan, biraz da kırgın kızgın iki aşık sevgilinin yemek yapma merasimiydi.

Şükran teyzem rahatsız evde dinleniyor,

Leyla onunla yakından ilgileniyor. Aralarında konuştular şirkette ki bütün müdürler helal süt emmiş insanlar. Mert den Allah razı olsun dedi. Demir olsaydı o da gelir ilgilenirdi o ne zaman gelecek dedi. Leyla da birkaç hafta daha var dedi. Bizde özledik Demiri.

Şükran teyze hastalığında etkisiyle hepimiz gidiciyiz dünya gözüyle senin evlendiğini bir görebilseydim dedi.

Şükran teyzem kesin hem Leylayı hem de Zehra yı evlendirecek aklına koymuş yapacak. Ancak Şükran teyze Zehra evli ona göre senin daha haberin yok yakında sende öğrenirsin bu gidişle.

Mert yemek yaparken Zehra daldı gitti Ömer’i düşünüyor kendisini nasıl bırakıp gittiğini? Cevap bulamıyor. 

Mert Zehra’nın bu dalgın halinden anlıyor ve moraller mi bozuk biraz diyor Zehra da iyiyim ben dedi.

Mert de iyiyim deyince iyi oluyorsa insan okeydir dedi.

Mert, insan dışardaki insanlara iyiyim deyince iyi olmuyor ama bunu demek nedense bir alışkanlık olmuş söyleniyor işte. Sende anladın işte iyi olmadığını Zehra’nın. İyiyim deyince iyi olmuyor insan Mert.

Zehra; İçimde ne fırtınalar kopuyor da sizin haberiniz yok. Dışımda yaprak kımıldamıyor izin vermiyorum çünkü buna. Sizde anlamıyorsunuz.  

Nasılsın?  diye sorulduğunda (iyiyim) deriz.  Aslında çok da iyi olduğumuzdan değil. Ancak iyi değilim demek ne haddimize. Şükürler olsun her halimize.

Mert yaptığı yemeği servis etti ve Zehra da tadına baktı. Beğendiğini söyledi ve kesinlikle o yıldızı sen kapacaksın dediği an Ömer geldi duydu bu sözleri.

Ve gördü onları yemek yerken ve Mert fark etti Ömer’i ona da servis açarken Ömer Zehra’nın yanına giderek kulağına bu bir türlü yiyemediğimiz yemek yemeğimi?

Çok dokunmuş Ömer’e bu yemeği Zehra’nın Mert ile yemesi ve Ömer Mert’i kıskanmış.

Kıyamam yakışıklıma ben Zehra’sı ile baş başa bir yemek yemek istermiş de yiyemezmiş, Canım benim.   

Zehra gözü ile Mert duyacak diye işaret etti.

Ömer de Mert biliyor dedi.

Zehra’nın başından aşağıya kaynar sula döküldü. Daha fazla kalamadı odasına gitti Zehra.

Ömer de yemek yiyecekti ki, yiyemeden Mert, sen nerdeydin? Kızı öyle tek başına bırakmışsın dedi?

Ömer bütün ciddiyetiyle güvenlikçi adamın aradığını, gelmediğini söyledi. Zehra’nın yanına çıktı.

Zehra da oda da bana nasıl söylemez diye kızarken Ömer geldi. Bana neden söylemedin dedi.

Ömer de yemeğe çıkabilseydik deyince, Zehra sen bunun için mi yemeğe çıkmak istedin dedi. Kısa bir süre tartıştılar. Zehra Ömer’in yemeğe gelememesine çok kızmış. Ömer benim için söyleyeceklerim önemli dedi. Zehra da ne kadar önemli olduğunu 2. Kez gördük dedi.

Zehra Ömer tarafından 2. Kez yemeğe çıkamadığı için çok kırgın vede üzgün. Zehra da Ömer ile yemeğe çıkmayı çok istiyor ancak olmuyor bir türlü baş başa yemeğe çıkamıyorlar.

Zehracım Ömer de en az senin kadar çok istiyor seninle baş başa yemek yemeği ancak olmuyor işte.

Ömer ve Alev’e davetiye geldi işadamları derneği toplantısı oraya gidecekler.

Zehra Mert ile sitesi hakkında konuşuyorlardı Ömer gördü onları başbaşa ve kıskandı Ömer Mert’i.

Canım benim Zehrasını da sever vede kıskanırmış.

Seven insan kıskanır. Kıskanmak sevmenin bir üst seviyesidir. Seviyorsan, paylaşamıyorsan, sahipleniyorsan kıskanırsın.

Abant da olacak olan bu hafta sonu 2 günlük toplantıya Ömer Zehra’nın da gelmesi için hazırlanmasını istedi. Zehra gelmesem olmaz mı? dedi.

Mert de Alev gelmiyor mu partner olursunuz dedi.

Zehra bir an geçmişe gitti Alev ile Ömer’in otel odasında sarıldıkları an geldi gözünün önüne kıskandı Ömer’i Zehra ve fikrini değiştirdi gelirim dedi.

Mert teşekkürler senin sayende Zehra bu toplantıya gitmeyi kabul etti. Alev ile Ömer’i başbaşa bırakmak istemedi Zehra.

Alev Hilmi ile buluştu. Ayrıldıktan bir süre sonra takip etti Hilmi yi Alev.

Ve Ömer’in öldürülmesi için Hilmi’nin adamlarına talimat verdiğini duydu Alev.

Hilmi adamına, Ömer bir toplantı için yola çıkacak abant yolunda kaza gibi olacak ve ölecek dedi. Alev Bu toplantıya gitmemek için bahaneler bulmaya çalıştı.

Salim usta Koray ile bu son asit olayı hakkında konuştu. Borç yiğidin kamçısıdır çalışır öderiz dedi.

Koray ortalığı temizlerken asit bidonunu buldu Beton atmıştı onu ve bir an düşündü Koray kim yaptı diye aklına bir isim geldi.

Mehtap da her zaman ki gibi hain planlarına devam ediyor.

Alev Ömer ile konuşup abanta gitmemek için türlü bahaneler üretse de olmadı. Arabam dedi bakıma verilince uzun yola çıkmayın dediler deyince Ömer sende bizimle gelirsin dedi.

Alev bir yol bulma çabasında Ömer’in ölmesini istemiyor Alev. olmayınca Mert de gelsin istedi bu toplantıya ve Mert ile konuştu Mert de geliyor.

Zehra son anda fikrini değiştirdi toplantıya gelmeyeceğini söyledi Ömer’e.

Zehra balkonda çanta çizimlerini yapıyordu. Ömer de gelmen gerektiğini biliyorsun hazırlan dedi aralarında tatlı bir atışma geçti. Zehra sustu.

Ve Ömer pes etti içinden Zehra ya inatçı keçi dedi. Doğru söze ne denir inatçı Zehra. ha bu arada sen de ondan az inatçı değilsin Ömer kabul et sende inatçısın Zehra gibi 🙂 iki inatçı keçim benim ben seviyorum sizleri. Şu inadınızı bir dağ kaçıramadık gitti.

Sessizlik bir kadının en sesli ağlamasıdır. Eğer bir kadın seni görmezden gelmeye başladıysa, onu çok fazla incittiğinden emin olabilirsin.

Ne Konuşmak Geliyor İçimden, Nede Haykırmak. Ben Susuyorum, Çünkü Ne Kelimeler Kaldı Anlatılacak, Nede Duygular, Nede Bir Dirhem Nefes. Şimdi Sen İstediğin Kadar Konuş, Haykır Ama Duyacağın Kadar Çağır. Çünkü Ben Artık Hem Dilsizim Hem Sağır.

Yasemin babasına vede Koray’a nasıl yardım ederim düşüncesinde. Eşyaları karıştırırken, annesinin üniversitede rahat okusun diye ona bıraktığı parayı bankaya yatırdığı hesap kartını buldu ve bankadan bütün parayı çekip dükkana gitti. Koraya vermek istedi. Koray almadı parayı götür geri yatır bankaya dedi ve Yasemin parayla birlikte ayrıldı dükkandan.

Ömer hazırlanmış gitmek üzere ve balkonda çizim yapan Zehra ya son kez gelmek istemediğine emin misin? diye sordu.

Zehra da diş fırçanı aldın mı? diye Ömer’e soruyor. Bir yanı gitmek istiyor bir yanı kalmak istiyor Zehra’nın.

Ömer tek başına evden çıktı valizini bagaja koydu. Alev geldi Mert ile tam gideceklerdi ki, Mert Zehra dedi.

Zehra ise, balkondan odaya geçti. Alev de geliyormuş gidin işte birlikte diye söylendi 🙂

sende git kocan sana teklif etti ne kendini naza çekiyorsun?

Zehra o kadar sinirli ki, offf ki ne offf 🙂

Telefonunu çantasından almak isterken Ömer’in ona bıraktığı notu gördü Zehra.

Ömer; özür dilerim bu gece de gelemedim.

Ben ne diyeyim bu paşama Zehradan 2. Defa özür dilemiş.

Benim de gönlümü almış paşam ben de çok istiyordum bir özür paşam dan geldi 2 özür. Ben şimdik ne yapsam bu paşama? Sarılsam mı? öpsem mi? yoksa ikisini birden mi yapsam? Teşekkürler yakışıklı Ömer paşam.

Zehra son anda bu özür le fikrini değiştirdi ve valizi ile birlikte kapıda göründü.

Ömer Zehra yı görünce çok mutlu oldu yüzünde güller açtı.

Nasıl açmasın ki eşi ile birlikte bir iş gezisine çıkıyor Ömer.

Valizini de alır, kapısını da açar yanına oturturmuş paşam mutluluğuna diyecek yok Ömer’in maşallah.

Herkesin başını alıp gitmek istediği zamanlar olur. Hiç bilmediği, tanımadığı insanların olduğu bir yere gitmek ister . Yanına yüreğine eş olanı alır ve gider neresi olduğunu umursamadan, aldırmadan. Çünkü insan mutlu olduğu anlar kadar özgürdür.  Yüzüne bakarken gönlüne huzur veren, gülümserken içini ısıtan biri varsa yanında, istediğin yere gidebilirsin özgürce çünkü; mutlusundur o an.

Seni kimler üzdü halam, gittiği yerde üzmüşler halamızı, yer yarılsaydı da yerin dibine girseydim dedi.

Boş ver hala,

birileri senin konuşmanı, kılığını kıyafetini mi beğenmedi? Ne oldu?

Yola çıkan Alev, Mert, Zehra ve Ömer yolda Nihat’ın aramasıyla güvenlikçi adamın öldürüldüğünü öğrendiler.

Alev de Hilmi ye yola çıktıkları haberini mesajla bildirdi.

Bu ölüm haberinden sonra Alev dönelim dedi.

Ömer yok dedi. Karşı yoldan bir araç çok hızlı geliyordu kontrolü kaybetti her iki araçta ve orada bitti.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 148. Bölüm Analizi 12 Nisan Özeti (20 Yorum)

  • Aslicim keşke sen senarist olsan bu diziye. Sezon finalina girdigi zaman yeni bir dizinin senaryosunu yazsana sen başarirsin bence.senaryo yarişmasi falan. yokmu oyle şeylere katilsan senarist yardamcisi olarak işe alirlar seni, bu yetenek varken denemen lazim.

   • Tabi Lale bizim Eski senariste taş çıkartır . Aşkın ve yazmisdin?hala ortalarda yok

    • Tabi Lale bizim Asli senariste taş çıkartır .iyi yazar o iyi . Aşkın ne yazmisdin ?hala ortalarda yok

     • Teşekkür ederim bir tanem hani siz bir yemek istemiştiniz ya senarist den çiftimizin başbaşa yedikleri onu yazmıştım kendimce ama yok çıkmadı asılı kaldı herhalde.

   • Teşekkür ederim Lalecim, hiç düşünmedim böyle bir şeyi. sadece kendimce yazdığım yazılarım vede şiirlerim var ( dı )
    bir zamanlar, bir olay yaşadım ve o an hepsini yırtıp attım artık yoklar. birde burada sizlerden aldığım enerjiyle yazdıklarım. burada kayıtlı olanlar başka yok canım benim. ve buradan başka hiç bir yerde yazım yok sadece bu dizibilgi de burada var.

 1. Aylincim, Lalecim canlarım benim, Ömer ve Zehra için güzel bir yemek senaryosu sizler için ben yazayım sizde mutlu olun olur mu?:)
  Lalecim senin söylediğin henüz seyretmediğimiz o Ömer’in ormanda ki yemek teklifinden yola çıkarak, Ömer Zehra için evde çok güzel bir akşam yemeği organize eder, madem çiftimiz dışarı çıkamıyor bizde evde yaparız yemeği. Hem çiftimiz başbaşa olsun da evde olmasına da razıyım ben.
  Ömer evde çok güzel bir masa hazırlar kendi elleriyle ve dört dörtlük hazırlar Ömer bu masayı sevdiceği için.
  Ömer Mert den ve Nihat dan yardım alarak evdekileri yine dışarı çıkarmalarını ister ve Ömer ve Zehra bir kere daha evde başbaşa kalırlar.
  Ömer her şeyi düşünmüştür. Masa çok güzel hazırlanmıştır, mumlar çiçekler, yemekler her şey çok güzeldir.
  Ömer bu yemekte Zehra dan bir kere daha özür diler, bu kez özrü yazı ile değil sözlü olarak yapar. Zehra çok mutlu olur.
  Ömer Zehra ya birde teşekkür eder. Zehra çok daha mutlu olur. tabi bende 🙂

  Yemekten sonra güzel bir müzik eşliğinde bir dans da ederler çiftimiz.
  Ve Ömer Zehra için çok özel bir hediye almıştır onu verir Zehra ya ve Zehra çok mutlu olur. Çiftimiz gerçek evliliğe doğru yavaş ancak emin adımlarla ilerlemektedirler.
  Nasıl? şimdilik bu kadar. arkası yarın dermişim:) şaka şaka..
  inşallah böyle güzel bir yemek yemek çiftimize nasip olur bizlerde izleriz büyük bir zevkle.
  sonra yine bir hengame curcuna devam eder, her zaman olduğu gibi. Neyse ben yine kaptırdım gidiyorum, frene basayım da durayım 🙂
  öptüm sizleri canlarım benim:)

 2. Dünkü bölümde sinirler yine tavan yapdi. Mert ve Zehranin yemek sahnesinde ,o sahnede askerden gelen amcamla oturmusduk birden amcamın oğluna bakdim ,aynı Metre benziyor .askerden geldiği için yüzünü dinlendiriyor tıraş yapmıyor . Dedimki Rahil dur gözümün önünde diyorki niye dedim bak sen bu Metre benziyorsun ,şu en ona o kadar sinirliyimki ,onun yerine seni boğa bilirim sonra Omer geldi amcamın oğlu diyorki beni bogmana gerek kalmadı ,bence onların arasında ask olmayacak ,o gelen oğlanın gözleri ask dolu ( Omerin) bence onlar asik öyle bir sakinlesdimki .bu arada Omerin kıskançlığı yine kendini gösterdi . Zehrayada çok ağır geldi Omerin sözleşmeden bahs etmesi. Çünkü Zehra artık sözleşme için durmuyor orta her ne kadar ayşe desede kalis nedeni bir o kadarda Omerdir .Ama Omerin Gozlerine ,bir kere baksa Yuregine dokunsa her seyi anlayacak Ama Zehra Omerin özür dilemesinden mutlu oldu .ve çok boyuk bir ireleyis Omere notlada olsa ozur diliyle biliyor . Ay canim benim ne kadar mutlu oldu Zehrayi kapida gorunce , Alevde kendi alevinde yandi tutusdu yine . Bu arada bizim Cevriye halimizi uzmusler .canim benim .dizimizin nese kaynağı
  .

  • Canım benim, Mert’in gelmesi çok iyi oldu çiftimiz için baksana Ömer Zehra yı hem kıskanıyor hem de sahipleniyor.
   Zehra Ömer’i seviyor ve artık başkaları için değil kendileri için bir şeyler yapmak istiyor. başta da Ömer ile birlikte başbaşa bir yemeğe çıkmak istiyor, birileri görsün diye değil kendileri için istiyor Zehra bunu ve bunu isteyen sadece Zehra değil. Ömer de istiyor Zehra ile başbaşa bir yemek yemeği.
   Ömer nasıl mutlu olmasın sevdiceği yanında olacak ondan ayrı kalmak istemiyor Ömer.
   Seviyorum ben bu çifti Ömer ve Zehra yı.

   • Onlar ne kadar istiyorlarsa biz onlardan da çok istiyor .şimdi senaristler yalvaralim bir var hara yemek sahnesi yazınlar. ama bu sefer Omer ve Zehra birlikte getsinler yoksa başka türlü o yemek olmayacak

    • Canim 4.yemek teklifide yoldaymiş geliyor az kaldi.Gece ormanda teklif edicekmiş de o da husran olmasa bari. Ciftimizi yemege cikarmak icin para lazim, yapimcimizda paraya kiyamiyor o yuzden oluyor bu yemek yiyemeler.

 3. Gunaydin arkadaslarim! Aslicim saol canim guzel analiz icin. Omerde ozur dilemeye başlamiş ya artik notda degil kendi dilinden de duyaris insallah.

  • Günaydın Lalecim, Ömercim benim yakışıklım 2 kez yazı ile de olsa özür diledi. Hem Zehra’yı hemde beni çok mutlu etti. yupppiii 😀
   başka zaman dili ile ile de diler inşallah.
   Lalecim, sana bir güzel haber daha vereyim canım. Alev Zehra yı uçurum dan atamıyormuş, atmayı düşündüğü an Ömer geliyormuş. Zehra yı bir çukura atıyormuş Alev. Ben demiştim o fragmanda bir şey var diye doğru bilmişim, onun için de bir yuuuuppppppiiiii daha 😀
   kötü gibi gözüken burada Zehra yı düştüğü yerden çıkaran Mert oluyormuş, bunda da bir güzellik daha olacak bence Ömer ve Zehra için canım benim.
   Çok heyecanlı bölümler geliyor aşk geliyor aşk.

   • Bu kez Zehra alevin ona yapdiklarinin hesabini sormali ya da omere soylemeli yoksa inandirici olmaz senaryo sonucda canina kast edenden her kes hesap sorar degilmi.
    Omer Zehrayi ararken Mert cukurda buluyor sonrada Mert ile birlikde Omerin karsisina cikiyor olabilir. Bende artik Mertin iyi biri olduguna inaniyorum canim senin sayende

    • Zehra başına gelen Alev ile olan o telefon konuşmasını anlatmadı önce onu bir anlatsın Ömer’e ve Ömer bilsin Alev’in neler yaptığını bunu Zehra söylemeliydi..söylemeli de.
     çukura nasıl düşüyor onu o sahneyi izleyince göreceğiz. fragmanda Alev Zehra yı itmiyor kendine çekiyor demiştim öylede oluyormuş. Ömer görüyormuş bunu. akşam olsa da biran önce izlesek heyecan dorukta.
     Mert iyi biri çiftimizi yaklaştıracak ve Ömer ve Zehra aşklarını daha da fazla yaşamalarına aracı olacak Mert.
     Mert dedim hep ve demeye de devam ediyorum Mert iyi biri babası gibi değil. O bizim çiftimize Leyla ya çok iyi gelecek.

 4. Ne kadar da güzel resimler bunlar. Ömer Zehra ya bir şey oldu korkusu endişesi yaşıyor. onu sahipleniyor koruyor, sevdiceğine elleriyle su içiriyor ve konuşuyorlar ve Ömer gözlerini biran bile olsa Zehra dan alamıyor. Aşk çok güzel bir şey olsa gerek?