Adını Sen Koy 147. Bölüm Analizi 11 Nisan Özeti

Burak 11 Nis 2017 Adını Sen Koy  0

Bazen Bitmek Bilmeyen Dertler Yağmur Olur Üstüne Yağar. Ama Unutma ki, Rengarenk Gökkuşağı Yağmurdan Sonra Çıkar.

Ömer bütün çabalarına ve de gayretlerine rağmen Zehra ile konuşamadı. Onunla konuşmak için hazırladığı Akşam yemeği de işe yaramadı. Ömer ne kadar otur konuşalım dese de Zehra aç olmasına karşılık oturmadı o masaya ve Ömer’i dinlemedi.

Bu da Ömer’e ağır geldi. Demir de yoktu ona yol gösterip yardım edecek ve bir anlık kendini çıkmazda hisseden Ömer Mert’e Zehra ile gerçekte evli olmadıklarını, bu yemek masası da evliliğimiz de bir oyun dedi. Hepsi bir sözleşmeden ibaret dedi.

Ömer Mert’e gerçekleri söyledi ama yüreğinde kopan o tarifi imkansız aşk fırtınasından Zehraya karşı olan duygularından bahsetmedi.

Zehra ise odasına çekildi ve Ömer’in o kadar neden hazırlandı ki, evde de kimse yok benim için mi? diye düşündü.

Evet Zehra Ömer senin için hazırlandı o yemek senin içindi senden özür dileyecek, neden gelemediğini sana anlatacaktı ancak sen onu dinlemedin şimdi ise pişmansın dinlemek istiyorsun. Ancak zamanlama hatası yanlış zamanda yanlış yerde bulundun Zehra ve asıl gerçekleri duyamadın.

Zehra ilk defa Ömer’i dinlemek istedi Ömer’in yanına gitti. İşte o zaman orada Ömer Mert ile konuşuyordu. Ömer istemeyerek bu yemeği Ayşe istedi dediği an bu sözleri Zehra duydu.

Ve Zehra ne kadar aptalım dedi.

Zehracım sen Ömer’in gönlündekileri bilmiyorsun ki, ah kader ah gülmeyen güldürmeyen kader.

Mert Ömerden duydukları karşısında şaşkın, bütün bunlar Ayşe için bile olsa, birini sevmeden bir ömür paylaşman dedi.

Mert, Ömer Zehra yı seviyor ve ona aşık onu kaybetmek istemiyor, bunu sen nasıl anlamazsın? onca zaman yanlarındaydın, testler yaptın ödevler verdin, bakışlarını gördün, senin anlaman lazımdı. Şimdi şuan seninle konuşan Ömer’in beden dilinden bunu sana söylerken bile nasıl istemeyerek zorla söylediğini anlaman gerekirdi. Dili varmadı bedeni inkar etti bu yemek Ayşe için değil Zehra için diye bas bas bağırıyor sen duymuyor görmüyormusun Mert? yapma Allah aşkına Mert.

Ömer de sonsuza kadar sürmeyecek ki dedi. İçinden sonsuza kadar sürmesini isteyerek söyledi bu sözleri. Birde kardeşi Ayşeyi düşünerek onun öldüğü vakit biz boşanacağız dedi içinden ancak bunu dili ile söyleyemedi bir süre sonra anlaşamayacağımızı söyleyip boşanacağız dedi.

Ne kadar acı bir gerçek bir insanın öleceğini bilmek ve o günü beklemek ve hiçbir şey yokmuş gibi hayatına için kan ağlarken gülerek devam etmek. En çok teselliğe yardıma senin ihtiyacın varken başkalarına bir şey hissettirmeden hayata devam etmek ve bir noktada patlamak Ömer gibi. Ve içindeki gerçek duygularını saklamak. Saklama Ömer seviyorsun işte Zehra yı söyle açık açık bu yemek Zehra içinde ne olacak ki? Zehra senin resmiyette eşin her ne kadar bu bir sözleşmede olsa eşin.

Mert Demirden gelen telefonla çalışma odasına geçmeden önce Ömer’e daha sonra konuşuruz. Siz o kadar birbirine ait ayrılamaz bir çift gibi görünüyorsunuz ki dedi. Gitti.

Ömer üzgün, Zehra ondan daha üzgün ben ise hepsinden üzgün. Kader kader gülmedin gitti kader.

Zehram benim odasında o kadar üzgün ki, benim için değilmiş, neden benim için olsun ki, sanki biz gerçekten  dedi Ömer girdi odaya. Zehra cümlesini tamamlasaydı sanki biz gerçekten evli bir çiftiz diyecekti.

Ömer de Zehra da birbirlerini bir çift olarak görüyorlar. İçlerinde bunu hissediyorlar ama ne var ki, birinden biri mutlaka bu sözleşmeyi hatırlatıyor ve bu hatırlanınca da ayrılacakları akıllarına geliyor.

Unuttukları ise bu sözleşme bitince Ayşe’nin ölecek olması. Ayşe ölmesin bu sözleşme olayı bitsin ve gerçek bir evli çift olun artık. Siz bu kadar badireler atlattınız ve daha nicelerini atlatacaksınız. Sevginizi birbirinize karşı olan hislerinizi artık söyleyin birbirinize ve ona göre yolunuza devam edin rahat bir nefes alın artık. Dinleyin ve anlayın birbirinizi konuşun karşılıklı.

Ömer odaya geldi ve Zehra ile konuşmak olanları anlatmak istedi ancak Zehra dinlemedi.

Ömer Zehra’nın Mert ile konuşmalarını duyduğundan habersiz.

Zehra ya bu yemeği Ayşe istedi dedi. Devamında ben bunları kimse için yapmadım dedi

Zehra dinlemedi banyoya gitti ve Ömer senin için dedi.

Ömer bu yemeği sırf Zehra için ondan gerçekten özür dilemek için başbaşa olmak için yapmıştı bunu da dili ile dile getirdi ancak Zehra dinlemediği için duymadı. İnatçı keçi Zehra. artık şu keçileri dağ kaçırın yeter.

Ömer soruyor neden bu kadar zor olmak zorundaki? diye.. Cevap vermek o kadar zor ki, Ömercim kolay olan ne var ki bu hayatta?

Bir sevdaya düşeceksin, O sevda kuyu olacak sana.
Sen kuyuda Yusuf olacaksın. Sabredeceksin.
Sonra sevdaya Sultan olacaksın Ömer. 

Sabır, emek, özveri, Ömercim.

Mert çalışma odasında Ömer’in ona anlattıklarını düşünüyor ve kafasında bir sürü soru var? Ömer neden bu oyuna girdi? Ayşe için bile olsa neden? Nasıl oldu da herkesi inandırdılar? Daha bir sürü soru ve Mert Zehra ile ilk karşılaştıkları an aklına geldi. Ömer’in Zehra’yı eşim diye tanıştırdığı an geldi aklına ve aralarında bir şey yok yani dedi.

Aralarında çok büyük bir aşk var Mert de şuan gün yüzünde görünmüyor. Aslında görünüyor da görünmüyor aşkları öyle işte Mert.

Mert Demir ile telefonda konuştu ve bir iş konusunda Leylayı aradı o sırada Şükran teyze rahatsızlandı ve telefonda Mert olduğu için o yardıma yetişti birlikte hastaneye gittiler döndüler. Demir’in yerine geçmiş gibi Mert her konuda yardıma yetişiyor aynı Demir gibi.

Ömer’in o mahsun masum yüzünü gördükçe içim bir cız ediyor neden bilmiyorum ama öyle. Ömer yatmak için Zehra’nın yatağını çekiyor ve Zehra banyo da hemen çıkmayınca merak etti. Seven sevdiğini merak edermiş. Ömer de seviyor Zehra yı ve duştan çıkan Zehra başı yaş olunca Ömer böyle yatma hasta olursun dedi. Kıyamazmış eşine sevdiceğine paşam benim.

Zehra kıymetini bil Ömer’in üzmeyin artık birbirinizi.

Kıyamam Ömer hala Zehra ile konuşmaya çalışıyor, neden bu kadar uzatıyorsun? dedi, gelemediğim için üzgün olduğumu söyledim, bugünde denedim konuşmayacakmısın? Dedi.

Zehra da benim için sorun yok dedi. Ondan mı bu surat asmaların Zehra?

Ömer’i uyku tutmadı kitap okuyor ve o kitabın içinde Zehra’nın yazdığı notlardan birini buldu ve Ömer’in aklına bu yöntem geldi. Zehra ya notlar yazıp bırakacak canımsın sen Ömer küs kalmamak barışmak için elinden geleni sonuna kadar yapıyor.

Zehra için notlar yazarken Zehra uyuyamadı ve yatağın içine oturdu.

Ömerde ben mi uyutmadım? deyince hayır dedi Zehra ve Ömer uyumayacaksan konuşabilirmiyiz? dedi.

Zehra lütfen dinle artık Ömer’i sana kaç oldu konuşabilirmiyiz dedi. Ve Zehra yine hayır dedi ve dinlemek istemedi. Ömercim sen anlat bana ben dinlerim seni paşam.

Ömer; Kulağınla değil Yüreğinle dinle beni Zehra, Aşk Gönül Kapını Çalıyor da Sen Duymuyorsun. Duy sesimi artık Zehra.

Sabah erkenden uyanan Zehra kahvaltılıkları hazırlıyor ve Ömer den bahsederek söyleniyor madem yaptıklarının benimle ilgisi yok bende işime bakarım diyor.

Baya üzülmüş Zehra ama sen bilmiyorsun o yemek senin içindi Zehra kendini boş yere üzüyorsun inatlık etmesen dinlesen Ömer’i anlayacaksın da nerdeeee..

Mutfağa gelen Ömer Zehra ile konuşmak istedikçe Zehra kaçtı.

Ben Zehra’nın şu keçilerini alıp dağa kaçıracağım oraya bağlayacağım bir süre gelmesinler mümkünse bu ne canım aaa. Zehra kaçtı Ömer kovalı hep konuşmak için inatçı keçi Zehra da dinlemedi Ömer’i.

Ayşe hazırladıkları web sayfasında sıkıntı yaşadı ve Zehra ile abisinden yardım istedi. Sen çok yaşa emi Ayşe iyi ki varsın, bizim çifti yanyana oturttu Ayşe ve her yanaşıp leptopa bakmasıyla bizim çift daha da yakınlaştı çok tatlılardı o an. Aşıksınız işte Ömer ve Zehra aşık aşık 🙂

Ayşe Zehrayı azıcık daha ittir iyi oluyor 🙂 olamaz Zehra Ömer’in doğum tarihini unutmuş 🙁

Ömer şirkete giderken dönüp arkasına Zehra ya baktı. Zehra çalışma odasında camdan Ömer’e baktı ve Ömer inatçı keçi dedi Zehra ya.

Ömer Zehraya ve sana inatçı keçi diyen benim hiç benden kopya çekme 😀  sende inatçı keçisin unutma 😀

Zehra odasında ve Ömer’in ona baktığını ne sanacak diye kendi kendine kızıyor.

Ne sanmasını isterdin Zehra?

aşıksın işte seviyorsun inatçı keçi Zehra. şu keçilerinizi bir dağa kaçıramadık gitti. Kaçın keçiler dağa kaçın hadi bakıyım gidin dağ keçiler.

Zehra oda da Ömer’in yazdığı notları buldu, pazılın parçaları gibi, bulmaca çözer gibi yanyana koydu bulduğu kağıtları ve çıkan not:Her şeyden önce gelemediğim için özür dilerim, sana söylemek istediğim bir şey var, ama herhangi bir şey değil, o yüzden özel bir yerde söylemek istiyorum. Bu gece benimle yemeğe gelirmisin cevabını bekliyorum.

Ömer ilk kez ÖMER İLK KEZ ÖZÜR DİLEDİ yuppiii alkış benim yakışıklı prensim paşama afferim sana Ömer.

Zehra notları bulup okuyunca mutlu oldu. Ömer ise işe giderken yolda kaza geçirdi. Mert’i arayıp haber verdi.

Mert Leylanın yanındaydı Leyla hemen Zehra yı arayıp haber verdi.

Zehra haberi alır almaz şirkete geçti.

Ömer ile Alev ilgileniyordu.

Ömer Zehra yı görünce ismi ile çağırdı ve yanına gitti Zehranın. Ömer Zehra dedi.

Zehra da Ömer ile yakından ilgilendi kaşına pansuman yaptı canı yanmasın diye üfledi usulca bu ilgi Ömer’in hoşuna gitti.

Alev ise bu duruma çok sinirlendi içinden Zehraya yılan dedi ve kaç masken var enin dedi.

Alev ayağını denk al yılan sensin maskesi olanda insanın asabını bozma.

Ömer toplantıya gideceğini söyledi Zehra da notları okuduğunu Ömer bekle toplantıdan sonra konuşuruz dedi ve Zehra Ömer’i giderken koluna dokunup ağrın falan olursa haber ver dedi.

Zehra bu kadar üstüne titriyorsun Ömer’inde neden dinlemiyorsun onu? İlla Ömer’in başına bir işmi gelmesi lazım?

Şu üç günlük dünyada kırmayın birbirinizi her şeyin değeri kaybedilince anlaşılıyor sizler kaybetmeden anlayın…

Mehtap Beton ile bütün kötülüklerini yapmaya devam ediyor. Salim ustanın Vernik kutularının içine asit koydu Beton.  Bütün siparişler teslim edildikten sonra şikayet geldi müşterilerden. Mehtap bu yaptıklarının bedelini ağır ödeyeceksin abin gibi sonun hiç iyi olmayacak senin de Betonun da.

Zehra Ömer’in odasında onu beklerken bir an Ömer’in yazdığı o notlar aklına geldi ve akşam ki çıkacakları yemeği düşündü mutlu oldu Zehra.

Yapacak bir şeyde yoktu konuşacak biride ve Zehra oturduğu o toplantı masasında Ömer’i beklerken uyuya kaldı.

Toplantısı bitince Ömer geldi uyuyan güzel Zehrasını gördü kıyamadı uyandırmaya ve kendi kabanını örttü. Telefon geldi sabah ki kaza ile ilgili Hilmi Yılamaz’ın adamı olduğunu içerdeki adamın kim olduğunu söyleyeceğim Hilmi beni gözden çıkardı dedi bu bilgiler içinde para istedi ve Ömer de konum at geleceğim dedi.

Zehra ya acil bir işim çıktı hemen geleceğim diye not bıraktı çıktı Ömer.

Zehra uyandığında akşam olmuştu ve uyanırken Zehra Ömer’in ona bıraktığı notu farkında olmadan eliyle yere düşürdü. Telefonun şarjının bittiğini gördü. Mert geldi yanına ve toplantının bittiğini Ömer’in çoktan çıktığını ondan öğrenen Zehra kendisini orada terk edilmiş hissetti notu görmeyince kendisi Merte beni konağa götürürmüsün dedi. Kader kader kader. Ömer’in kabanı da notu da şirkette kaldı.

Ömer buluşma yerine gitti gelen Hilmi Yılmazdı.

Bir garip hüzün çöker insana
El ayak çekilince
Tek başına kalırsın dünyada
Etraf sessizleşince

İnan bu ev alışamadı
Hiç bir zaman sensizliğe
Şimdi sensizlik oturyor
Kalkıp gittiğin yerde

Yalnızlığa elbet alışır bedenim
Yalnızlıkla belki de başa çıkabilirm
Çok zor gelse bile yaşar öğrenirim
Sensizlik benim canımı acıtan

Bir derin korku düşer ruhuma
Duvarlar seslenince
Karanlık oyun oynar aklıma
Gölgeler dans edince

İnan bana alışamadım
Hiç bir zaman sensizliğe
Şimdi sensizlik dolaşıyor
Çıkıp gittiğin bu evde

Yalnızlığa elbet alışır bedenim
Yalnızlıkla belki de başa çıkabilirm
Çok zor gelse bile yaşar öğrenirim
Sensizlik benim canımı acıtan

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 147. Bölüm Analizi 11 Nisan Özeti” üzerine 33 yorum

 1. Aylin dedi ki:

  Evet bunlar arasında zamanlama dinlememe ve yalnış anlama gibi küçük sorunlar var ama buucuk sorunların onların arasında nasıl duvarlar hordugunun farkında deyil. Evet Omer Zehranin onu dinlenmemesine çok sinirlendi ve çok sınırlı bir anina denk geldi merte icini döktü Inşallah bir gün bu söylediklerinden pişman olmaz. Zehra sonda notu düşürdü ve bunun içinde yine Omeri suçlayacak .neyse yazacak çok seyim vardı ama bu gun yoğun bir iş günel var . Şimdi daha mene öğretmenler odasına çağırdılar hadi hoşçakalın opdum sizi canlarim

  1. aslı dedi ki:

   Kolay gelsin sana bir tanem bende seni öptüm Aylincim:)

   1. Aylin dedi ki:

    Saq ol canim benim

 2. sude dedi ki:

  Rica ederim

 3. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız ben çok iyiyim iki günlük gerginlik ve stresten sonra guzel haberler geldi ve ben çok mutluyum

  1. aslı dedi ki:

   Seni mutlu gördüm çok daha iyi oldum meleğim benim:) hep böyle mutlu ol inşallah.
   Aylincim seni bu kadar mutlu eden haberler nelerdir acaba?

   1. Aylin dedi ki:

    Canım çok mutluyum abimin eşi hamile yakında hala olacağım . Zaten halaydimda diyer abimin bir oğlu vardi .Simdi o bir abimin çocuğu olacak .Inşallah sanada ,tüm çocuk dinleyen insanlara da nasib olur

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı olsun, sağlıcakla kucaklarına alırlar inşallah. İsteyen herkese Rabbim sağlıklı olarak versin inşallah.
     Hala olmak güzel bir duygudur eminim bu duyguyu 2. kez yaşayacaksın senin adına çok sevindim canım benim:) Rabbim sana da nasip etsin inşallah.

     1. Aylin dedi ki:

      Saq ol canimin içi çok saq ol amin

 4. nusabe aliyea azerbacan dedi ki:

  yazmak istedigim cox sey var. amma bilnek istiyirem alevin eledikleri niye gun uzune cixmiyir omerin sehvleri hec bagislanasi deyil ve men tamasaci olaraq onu bagislamiram.

  1. aslı dedi ki:

   Vakti zamanı gelince hepsi ortaya çıkacak. Şimdilik Alev kötülük yapayım derken çiftimize iyilik yaptığı için vede çiftimizi daha çok birbirine yaklaştırdığı için onun görevi şimdilik bu bence, görevi bitince bizim çiftimiz tamamiyle gerçek bir çift olduğunda ayrılmadıkların da Alev’in tüm yaptıkları o zaman ortaya çıkacak.

   Ayrıca bana göre Zehrayı uçurumdan atmayacak Alev. Orada başka bir şey var, Alev itiyor gibi ve kendine çekiyor, kıyafetleri farklı..
   bence Fragman da başka bir şey var.

 5. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim sen merte başindan beri guveniyorsun ama ben yinede onun Omerin evinden cobuk gitmesini istiyorum. Konagi benimsedigi gibi.Zehrayida benimsemeye başlamadin kendine ev kiralasa super olucak. Ben hala Mert ile ilgili iyi ya da kotu oldugu konusunda bir fikire varamadim. Onun icin Omer ile Zehradan uzak durmasi en iyisi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Lalecim, nedenini bilmiyorum ancak Mert’in Ömer’i sırtından vurmayacağına inanıyorum. o kadar olumsuz yorumlara karşı bir tek ben olumlu yorum yazıyorum birde Hayat arkadaşımız. Bakalım neler olacak ve ben hala Mert’in Ömer ve Zehra arasında ki o duygu yoğunluğunu gün yüzüne çıkaran vede çıkaracak olan kişi olarak düşünüyorum. Demir gitti Mert geldi. Mert Demir’in yerine geçti.

 6. sude dedi ki:

  Lale türkmen ülker iy merak etimeyin qiza zamanda gelecek kedisi gelice nedelerin söleyecek iydir bazi işderi var gelecek.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Haber verdigin icin saol

 7. Hayat dedi ki:

  ULKERCIM canım arkadaşım iyimisin canini sikan bisiy yokdur ınşallah

 8. Rana dedi ki:

  Günaydın, hayırlı sabahlar. Asli hanim sizin kalemiz ne güzel. Yazdığınız şiirler ve analizize bayılıyorum. Elinize sağlık.benim için Türkçe yazmak çok zor.Onun için afedersiniz. Sizleri çok seviyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Ranacım sana da hayırlı günler, çok güzel bir Türkçe’niz var. Akıcı vede anlaşılır rahat olun olur mu? ve yazmaya devam edin bu sayede yazarak kendinizi daha da geliştirirsiniz. Yazdıklarımı beğenmenize sevindim. Bende yazmayı seviyorum. Önceden yazardım ancak bazı sebeplereden dolayı bırakmıştım. Sonra bu dizi Ömer karakteri Erkan Meriç’in o süper oyunculuğu ve bu site sayesinde yeniden yavaş yavaş başladım hayata tutundum yeniden öyle işte. Ranacım bizde seni seviyoruz.

 9. Lale turkmen dedi ki:

  En cok aci cekende Omer Zehrayi kiriyor uzuyor diye ustune gidilende Omer. Şu dunyade en degerli 2 kadini cani cigeri kardeşi Ayşe ve birtanecik sevdigi Zehra var, oysa ikisinide kaybetme korkusunu her gun yaşiyor(( senaristlerde Zehra ile Omerin uzulicegi her yolu deneyorlar bakalim Zehranin ucurumdan duşmesindende daha kotu ne bulucaklar yine. Git gide uzgunligin dozunu artdiryorlar. Benim senaristlere guvenim tam yine bulurlar bir şey.

  1. aslı dedi ki:

   Zehra ve Ömer her ikisi de kaybetme korkusunu yaşadılar ve üzüldüler. Böyle böyle gerçek duygularını gün yüzüne çıkaracak senarist ve birden itiraf edecekler birbirlerine sevgilerini tıpkı Mert’in onlara yaptığı terapide olduğu gibi seni seviyorumu kimse olmadan başbaşa birlikteyken, kimse yokken söyleyecekler. temeli atıldı çünkü, gerisi gelir bundan sonra.

 10. Hayat dedi ki:

  Bunlar resmen çocuk omerin kazadan sonku şirkette zehranin pansuman yaptığı sahnesine çok guldum. Aleve biseyim yok acimiyor. diyor karısı geldiginde aciyor diyor. Simarmasi yüz ifadesi çok güzeldi .sanırım omer bundan sonra sadece zehranin yanında simaricak. Bunun için her fırsatı bile kullanıyor.bravo demek ask böyle biseymis omer bey sevdiceğinin yanında çocuk gibi nazlanmak simarmak zehranin da şikayeti yok . Sevdiği adama yeter ku bisey olmasın

  1. aslı dedi ki:

   Seven sevdiğine naz yaparmış. Seven sevdiğinin nazını çekmesinde ne yapsın?
   Ömer Zehra’nın onunla ilgilenmesinden hoşnut. Bu sayede elini tutabiliyor ona dokunabiliyor sevgisini hissediyor Ömer ve hoşuna gidiyor bu durum Ömer’in çocuk onlar saf vede masum çocuklar:)

 11. Lale turkmen dedi ki:

  Ulkercim yine yoksun her şey yolundadir umarim

 12. Anonim dedi ki:

  Eline yuregine saglik Aslicim

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim 🙂

 13. Hayat dedi ki:

  Bilmiyorum neden ama bu bölümsen sonra çok rahatladım mert konusunda bana öyle geliyor ki mert dostça bir hareket yapacak . Böyle düşünmeme soyledi ya mert siz biri birinize çok ait bir cift gibi görünüyorsunuz diye o sebep oldu. Umarım bu histe yanilmam. Iliskilerden cok iyi anlayan merte bu oyna kandiysa basga bir gercek se oyun bahaneli mertin seansında gerçeklerin söylenmesi bence . Gerçek duygular anlatyldygy için se mert hiç ters bisey hissetmedi .
  Fragmani göre zehrayla omer konusacaklar. Kusluk bitece yani .aaaaallevv yeter artik ya bu yaptiklarini omer ogrenirse hattini bildirir insallah sana onsuzda kac kere haddini asma demisdi zaten
  Aslicim ellerine saglik analizin çok guzel olmuş .Dedin ya bunlar inatci keçi diye omer le zehra seni duydu galiba kendilerini böyle hitap ettiklerine göre bu daguzel zaten isimleriy le hitap etmiyorlar

  1. aslı dedi ki:

   Mert de şaşırdı bu olanlara neden diye soruyor? kendisini bile kandırdıklarını düşünüyor. Aslında kandırmaca yok gerçekten çiftimiz birbirini çok seviyor. o sebeple Mert anlamadı. gerçekti anlayamazdı.
   Seninle 2 kişi olduk Mert’in kötü biri olmadığını, çiftimizin arasını düzelteceğine inanan inşallah hep haklı çıkarız.
   Bazen dizi ekibiyle aynı şeyleri düşündüğümüzü düşünüyorum yada onlar gerçekten bu sayfaları okuyorlar bilmiyorum ben içimden geçenleri yazıyorum inatçı keçi ama tatlı masum çocuk ruhlu iyi keçiler tek kusurları inatçı olmaları 🙂
   İnatçı dağ keçileri ne olacak seviyorum sizi ben 🙂
   Alev kötülük yaparken bizim çifte yine iyilik yapacak.

 14. sude dedi ki:

  Bir gün ay adamdan sorudu:”sen neden seni her zaman ağladan adami şimidide sevirsen?”…Adam aya cavab verir:”Sen heç göy yüzüden vazgeçidimi?”

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın sudecim;
   Üstada sormuşlar; kırılan kalp yine sever mi?
   Üstat da ; evet demiş.
   Adam; peki demiş üstadım, siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
   Üstat da cevap vermiş; peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
   Ne sevmekten nede sevdiğimizin bizi üzmelerine karşın ondan vazgeçemiyoruz çünkü gerçekten seviyoruz. Seni seviyorum Allah’ım.
   Yağmuru da gökyüzünü de çok seviyoruz vede vazgeçmiyoruz. Ne gökyüzünden nede onun yağdırdığı yağmurdan, doludan, kopardığı fırtınadan, bazen o kopan fırtına içimizdeki fırtınanın sesi oluyor haykırıyor tüm dünyaya içimizde ki o kopan tarifi imkansız fırtınayı, kasıp kavuruyor heryeri ve sonra sakinleşiyor dinginleşiyor gökyüzü bulutlar ve ağlıyor gökyüzü ve benimde yüreğimde kopan o derin fırtına yerini sakinliğe, arkasından yağmur gibi gözyaşına bırakıyor, yağmura karışıyor gözyazlarım ve kimse anlamıyor ağladığımı fark etmiyor, saklıyor yağmur bir sır gibi gözyaşlarımı kendi yüreğinde….
   Hayat böyle işte. Seni seviyorum Allah’ım tüm yaşattıklarına, iyisiyle kötüsüyle teşekkür ederim. Seni seviyorum.
   Sabah sabah sabah yine kaptırdım gidiyorum ben 🙂

   1. vatandaş dedi ki:

    Ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim vatandaş, sağolasın.
     Arada böyle duygu yoğunluğu yaşayıp yazarım o an öyle bir patlama oldu..

     Bazen o kadar çok anlatmak istersin, yazmak istersin bazı şeyleri, ancak elin varmaz varamaz. susarsın sessizce.
     Koskoca bu evrende onca kalabalığın içinde yalnız hissedersin kendini, ne konuşacak biri vardır etrafta, nede seni dinleyecek anlayacak biri…
     Dersin ve Susarsın…
     Sonra yüreğin kabarır ve gökyüzü sana eşlik eder, her zaman ki gibi, senin gibi onunda yüreği kabarır, kara bulutlar sarar etrafı bilirsin ki, yağmur geliyor tıpkı yüreğindeki kopan yağacak sağnak yağmur gibi olur gökyüzü ve o an anlarsın ki, yalnız değilsin seni senden iyi bilen, anlayan, dinleyen, seni yaratan Allah var. ve dersin ki seni imtihan için gönderdi bu dünyaya hepsi bir sınav.
     Yalnız olmadığını anlarsın o kalabalıkta o an. Seni en iyi anlayan bir gökyüzü var..
     Bu dünyada seninle gülen, Güneş açan. Seninle ağlayan yağmuru yağdıran gözyaşlarını sır gibi saklayan bir sırdaşın olduğunu bilirsin. Geceler de öyle, en derin uykusundayken herkes, sen uykusuz eşlik edersin geceye, gece sana sabaha kadar eşilik eder yalnız bırakmaz seni ve dinler seni sessizce.. Bilirsin vede anlarsın ki yalnız değilsin, seni dinleyen, anlayan, seni gören, seni koruyan, kollayan var.

     Ben doldum taşıyorum yine….

     1. aslı dedi ki:

      Doldum taşıyordum ya, ilk fırsatta çıktım dolaştım dışarda ve yüreğimin götürdüğü yere gittim sessizce..
      Bana eşlik edense; beni benden en iyi anlayan gökyüzü ve yağmurdu..
      Yağmur yağdı gökyüzünden yeryüzüne, bende ona yağdım gözlerimden akan yaşlarla..
      Eşlik etti o bana, ben de ona..
      Kimse yoktu o yağmurda etrafta, herkes ıslanmamak için kaçmıştı bir yerlere.. Bir ben, bir yağmur, tuttuk birbirimizin elinden anladı yüreğimdeki o tarif edilmez acıyı, o küçük elleriyle sildi yağmur gözlerimdeki yaşı, yağmura karıştı göz yaşım..
      Gökyüzü rahatladı, bende..
      Karabulutlar yavaşça dağıldı, yağmur dindi, gözümdeki yaşta. kimse anlamamıştı yine ağladığımı.. Herkes ıslandığımı düşündü. Ben güldüm onlara, gökyüzü de bana güldü güneş açtı.
      Seni seviyorum gökyüzü, yağmur, güneş, en iyi sırdaşım olduğunuz için.
      Yağmurda ıslanıp geldim işte ben…

 15. aslı dedi ki:

  öncesinde Ömer tek başına kaza yapmıştı şimdi ise Zehra ile birlikteyken kaza yapıyor. Hadi bakalım bu kaza ne gibi iyi sonuçlar getirecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.