Adını Sen Koy 146. Bölüm Analizi 10 Nisan Özeti

Bir Kadın Giderse Evden Her şey Gider.  Mutfaktaki Tıkırtılar Gider.
Güle Güle Diyen, Hoş Geldin Diyen Ses Gider. Evdeki Ses, Nefes Gider.

Bir Kadın Giderse Hayatından Bir Anne Gider. Bir Eş Gider.
Bir Kadın Giderse Hayatından Bir Dost Gider. Arkadaş Gider.
BİR Kadın Giderse Hayatından, Her Şey Gider.

 

Ömer ve Zehra akşam birlikte yiyecekleri yemek için büyük bir heyecanla hazırlanmışlardı. Zehra Ömer’in konağa gönderdiği şoför ile restoranta gidiyordu. Kendisi de şirketten geçecekti. Ancak Alev yine bir oyun oynamış planda olmayan bir toplantıyı Ömer yemeğe gitmesin diye o saate ayarlamıştı. Toplantı bitti. Alev’in oyunu bitmedi anlık rahatsızlanmayla Ömer’in yemeğe gitmesine engel oldu. Ömer de Zehra da konaktalar ve her ikisi de üzgünler.

Ömer ben gelemedim çünkü, dedi Zehra Ömer’i hiç dinlemedi ve odayı terk etti. Alev de Zehra ya Ömer’in telefonu şirkette kalmış sen verirmisin? diye telefonu Zehra ya verdi.

Sen versene Alev ne araya Zehra yı sokuyorsun? Niyetin Zehra’nın aklını karıştırmak bunu da başardın. İğnelerini de çok güzel batırdın Zehra ya ve Zehra’nın canını çok acıttın ancak o iğneler sana çok kötü geri dönüş yapacak Alev.

Zehra sende Alev’in o son telefon konuşmasında söylediği yalanı duydun ne diye Ömer’i dinlemeden hüküm veriyorsun? Sana yapıldığında hoşuna gitmeyen davranışı şimdi sen Ömer’e yapıyorsun dinlemiyorsun. Alev’in kötülük yapabileceğini oyun oynayacağını unutuyorsun.

Tıpkı sana oyun oynayıp tuzak kuran Mehtap’ın Yener oyunu gibi, şimdi de Alev Ömer’e oyun oynuyor. Sen o zaman Ömer’e tokat atmıştın. Ömer ne yapacak bakalım?

 

Kalbi kırmaya tek bir söz yeter, ama kırılan bir kalbi tamir etmeye ne bir özür nede bir ömür yeter.

Zehra Ömer’in onu yemeğe giderken bekletmesinden daha çok Alev’in söylediklerinden, Ömer’in  Alev ile ilgilendiğini kendisini bu sebeple aldatılmış hissettiği için Ömer’e  kırılmıştı. Zehra gerçekleri bilmiyordu. Alev ona oyun oynamıştı. O evde daha fazla kalmak istemedi Zehra ve mahalledeki evine gitti.

Salim amcada Yaseminde gece eve gelen Zehra’nın bu gelişine çok şaşırdılar. Her halinden Zehra’nın üzgün olduğu belliydi. Nedenini sordular. Sadece sizi özledim diyebildi Zehra.

Ömer ise Zehra’nın gittiğinden habersiz konak içinde her yerde Zehra yı arıyor. Salonda Cevriye hala ve Alev ile karşılaştı Ömer ve Alev bugün yanımda olduğun için teşekkür ederim dedi.

Ömer de Alev’e sen bayılmıştın kim olsa aynısını yapardı büyütmenin anlamı yok dedi sert bir şekilde.

İyi hoş da Ömer, Alev Zehra ya neler söyledi senin haberin yok.

Zehra Alev’in söyledikleri yüzünden nasıl acı çekti, üzüldü, kendisini aldatılmış hissetti. Sen eğer onu arayıp haber verseydin Alev fenalaştı deseydin Zehra bu kadar üzülmeyecekti Ömer.

Ömer daha fazla dayanamadı ve Zehra yı telefonla aradı. Nerdesin? Her yerde seni arıyorum?

Zehra; evdeyim deyince,

Ömer her yere baktım dedi ve odanın penceresinden bahçeye yöneldi. Bahçede olduğunu düşündü. Ancak Zehra babamları görmeye geldim kendi evimdeyim dedi. Ömer üzüldü. Nasıl üzülmesi ki, Zehrasız bir gece geçirecek Ömer.

Zehra, Yaseminin patlattığı mısırı yerken aklı hem Ömer de, hem de Alev’in söylediklerinde. O kadar heyecanla hazırlanmış ilk kez başbaşa dışarda kimseye rol yapmadan yemek yiyeceklerdi olmadı neden olmadı?

Alev yüzünden neden? Alev’in söylediği gibi Zehra Ömer’in hayatında ilk sıralarda yer almıyordu.

Ondan önce gelenler vardı Ömer’in hayatında buna üzüldü Zehra. bir kere daha kendisini sözleşmeli personel olarak hissetti Zehra ve bu sözleşme bitince ayrılacaktı Zehra Ömer den o sebeple kendisini kaptırmaması gerekiyordu.

Zehra bunları düşünüyor ancak duygularına hakim olamıyordu. Kalbi çoktan Ömer’in kalbi ile buluşmuştu sevmişti Zehra Ömer’i. Sözleşmeli de olsa Ömer onun eşiydi. Ve eşini bir başka bayanla görmek istememişti Zehra. aldatılmış hissetti üzüldü Zehra. alev sebep olmuştu buna.

Şükran teyze, Leylanın işlerin yoğunluğu sebebiyle çok çalışmasından şikayetçi. Demiri sordu ne zaman gelecek? Diye.

Leyla da daha var dedi.

Demir dönersin inşallah Ömer sensiz darmaduman olmuş halde, onu anlayan, dinleyen, yol gösteren, bir tek dostu sırdaşı sen vardın. Ve sen gittin Ömer ne yapacağını bilemiyor biran önce dönsen iyi olur Demir. Sensiz bir Ömer olmaz Demir.

Ömer mahalleye Zehra’nın evinin önüne gitmiş. Zehra ya mesaj attı. Zehra’nın eli ayağına dolandı o mesajdan sonra neden geliyor ben anlamıyorum diyor. Mesajdan öncede alt tarafı bir yemek ne bekliyordun ki? dedi kendine.

Ah Zehra Ah aşıksın sen hemde sırılsıklam aşıksın Ömer’e. onun bir mesajıyla elin ayağın bir birine dolandı ve elindeki kaşıkları düşürdün.

Yemek önemliydi senin için ilk kez başbaşa olacaktınız ve kimseye rol yapmayacaktınız, kendiniz olacaktınız buda senin hoşuna gitmişti bunun hayalini kurmuştun ancak olmadı. Başbaşa olamadınız Alev yüzünden bu da seni üzdü ve halada üzüyor Zehra.

Çöp atma bahanesi ile dışarı çıktı Zehra,

Ömer de dışarda bekliyor kimse görmesin diye de etrafa bakıyor. Yeni aşık çiftler gibi. Siz aşıksınız da evlisiniz de kuzularım benim.

Ömer o kadar masum bir şekilde Zehra ya ailenle vedalaş eve dönelim diyor. Ve biraz daha konuştu Ömer. En sonunda da ben böyle olsun istemedim, seni arayacaktım telefonumu şirkette unutmuşum, Alev bayılınca dedi ve Zehra daha fazla konuşmasına izin vermedi.

Zehra en azından Alev’in bayıldığını öğrenmiş oldu. Da ah be Zehra anlatsana sende Ömer’e, ben seni aradım Alev açtı telefonu böyle böyle dedi desene.. Yok akıllanmaz bu Zehra inatçı keçi damarı tuttu yine.

Zehra eve giderken Ömer kolunda tuttu Zehra’nın ve benimle gel lütfen dedi.

Alev de Zehra yı Cevriye halaya sordu. Halada çok güzel cevabını verdi oh olsun sana Alev.

Zehra gönülsüz bir şekilde eve gitti. Yokluğumu evdekilere nasıl açıklayacak diye onu düşündü dönmek istedi olmadı. Ömer de eve dönmesini çok istiyor ancak olmadı. Eve bir türlü giremedi Zehra bir yanı Ömer ile gitmek istiyor, bir yanı ise Ömer’e kızıyor o sebeple gitmek istemiyor.

Bakışmaları öyle saf ve masumcaydı ki, Zehra birkaç adım Ömer’e geldi sonra kaldı öyle, sen benim eşimsin dedi içinden ama benden önce Alev geliyor senin için dedi ve babası çağırınca içeri girdi Zehra.

Ömer ise, Zehra ya bakarak seni seviyorum, sen benim eşimsin, seni üzmek, kırmak istemedim, elimde değildi, isteyerek yapmadım dedi. Ve  Zehra geceyi mahalledeki evde geçirdi. Ömer de tek başına konağa döndü gelmeyecek diyerek.

Mert çalışma odasında çalışıyordu. Ömer girdi odaya ve Mert Ömer’e yüzünden her şey anlaşılıyor bu kez suçlu sensin dedi.

Ömer Zehra’nın Leyla da kaldığını yemeği kaçırdığını buna kızdığını söyledi.

Zehra bu yemeği çok önemsemiş değer vermiş Ömer’i beklemiş gelmeyince ve de haber vermeyince çok incinmiş. Bu yemek Zehra için çok önemliymiş gözyaşı dökecek kadar. Canım Zehram. Senin için ne kadar önemli ise Ömer içinde o kadar önemliydi bu yemek olmadı ikinizde oyuna geldiniz canım benim.

Salim amca odaya gelince Zehra uyuyor numarası yaptı. Baba yüreği kızının üzüldüğünü anladı. Başını okşadı sevdi kızını, güzel sözler söyledi. Beni ağlattı bu sahne neden mi? arada benim babamda sever beni böyle uyuduğumu düşünüp canım babam seni çok seviyorum ben;(

Toprak gibi sessiz olduğum an bil ki, şimşek gibi gökte gürlüyor feryadım.

Bu gece ne Ömer’e nede Zehra ya uyku yok.

Ömer Zehra’nın su damlası kolyesine bakarken Ayşe geldi ve Zehra’nın bu yemek için ne kadar heyecanlandığından bahsetti. Sanki ilk randevusuna gider gibi hazırlandı dedi ve Ömer de içinden öyleydi zaten dedi. Ayşe iptal olunca Zehra ne kadar üzülmüştür dedi.

Ömer de benim yüzümden iptal oldu. Zehra da Leyla’nın yanına gitti dedi.

Ayşe odadan çıktı.

Ömer Zehra sız odada kaldı. Uyku yok bu gece ne Ömer’e nede Zehra ya.

Her ikisi de üzgün, konuşmak istiyorlar birbirleriyle ancak ilk adımı hep karşıdan bekliyorlar. Telepatiyle anlaşıyorlar sanki, aynı duyguları, aynı acıları, aynı anda yaşıyorlar. Telefona aynı anda elleri gidiyor ancak yapamıyorlar vazgeçiyorlar. Zehra Ömer’in onunla aynı anda seni seviyorum dediği andan başlıyor, Ömer ile olan bütün güzel yakınlaşma anlarını hatırlıyor. Ömer’in yanağını tutuşunu, ilk danslarını, ilk öpüyor gibi yapışını, ilk yanaktan içten öpüşünü ellerinin bağının nasıl çözüldüğünü, Ömer’in ona hastanede sarılışını Ömeri seviyor Zehra ve onu kaybetmekten korkuyor. Ya Alev doğru söylüyorsa diye düşünüp ağlıyor Zehra.

Ömer ise, Zehra ya mesaj atmak istiyor uyudun mu? , bi sorun yok dimi ? vazgeçiyor sonra.

Ömer de aynı Zehra gibi, Zehra’nın kendisine aynı anda söyledikleri seni seviyorum sözü ile başlıyor. Zehra ile köy evinde kaldıklarında Zehra’nın nasıl omzunda ona sarılarak uyuduğu an geliyor aklına, göz göze geldikleri anlar, sarıldığı an. Üzgün Ömer.

Gece bitmiş sabah olmuştu ilk uyanan Zehra’ydı hemen telefona baktı arayan yoktu ancak ekranda Ömer’in resmi vardı ve güne Zehra Ömer’in resmi ile başladı. Telefonda zorba olarak kayıtlı olan Ömer’in resmi var hem de tek aşık Zehra yakında zorba Ömer olur. Zehra Ömer’i seviyor. Ömer de koltuk da üstü açık uyuya kalmış.

Ömer evden çıkarken Alev çıktı önüne, birde espri yapıyor duydum ki beni şirkete götürmek için can atıyormuşsun dedi. Ömer de işim var şirkete gitmiyorum dedi. Oooohhh canıma değsin Alev sen kal öyle Ömersiz.

Yardım balosu varmış 2 gün sonraymış inşallah bizimkiler oraya giderler ama nerdeee.

Alev bu baloya gitmek isteyen Cevriye halaya demediğini bırakmadı. Sen üzme tatlı canını halacım seni öyle mutsuz görmek istemiyorum ben, sen hep gül gülmek sana çok yakışıyor. Bakma o pis Alev’e sen. Boş ver onu.

Zehra’nın yanına Leyla geldi ve olanları anlattı Zehra. Leyla da sen olsan ne yapardın? Bayılmış birini bırakıp gidermiydin? Dedi.

Zehra da haber verebilirdi. Saatlerce boş yere bekledim dedi.

Leylada; artık seni rahat bırakmıyor diye değil, neden haber vermedi? neden zamanında gelmedi? diye kızıyorsun Ömer’e dedi. Aşık da ondan Leyla seviyor kızımız ne yapsın.

Ömer çalışma odasında aklında hep Zehra var ve aradı telefonla günaydın dedi.

Zehra hiç günaydın demedi.

Gelip alayım dedi Ömer. Zehra gelme dedi

ve Ömer Zehra ya ben senden dedi Zehra telefonu kapattı kapatmasaydı Ömer özür dileyecekti. Of be Zehra.

Mehtap kasırga olup Salim amcanın üstünde esecekmiş. İntikam için her yol mubahtır diyor. İnşallah o kasırgada sen yok olursun Mehtap. Salim amcanın yaptığı işleri teslim ettirmeyecekmiş.

Zehra konağa döndü.

Ökkeş amca Ömer’in çalışma odasında olduğunu söyledi.

Ömer de gördü camdan ve hemen çalışıyor gibi yaptı bekledi gelen olmadı.  Salona gittiğinde Zehra ile konuşmak istedi Ömer Zehra kahve alacağım dedi mutfağa kaçtı konuşmak istemedi.

Halada gördü bunları Zehra’nın arkasından gitti.

Mutfakta konuştular kahveyi hala yaptı. Yaparken de hala Zehra ya Ömer bir gece de sana çok hasret çekti, saçları beyazlayacak diye ödüm koptu dedi. Bu sözleri duymak hoşuna gitti Zehranın yüzü güldü biraz.

Ömer’in Alev’i benzetişinden bahsetti mutlu oldu Zehra belli etmedi.  Hala çok büyük bir iyilik yaptı Ömer’e. yaptığı kahveyi Zehra ya verdi ve bunu kocana götür sevdiceğini çok özledi günah dedi. Yârinin etrafında çakallar kurtlar var gözüm üstünde hadi bakıyım dedi. İyi ki varsın hala. Zehra da götürdü.

Ömer de  ne yaparsam barışmayacak derken Zehra girdi elinde kahve ile.

Ömer ben böyle olsun istemedim Alev bayılınca dedi.

Zehra da sorun bana haber vermemen beni orada saatlerce bekletmen dedi.

Zehra Alev’in sana söylediklerini söylesene Ömer’e Allah’ım ya inatçı keçi. Birde dışarda yemediğimiz iyi oldu aynı evde rol yapıyoruz dışarda yapmaya ne gerek var dedi.

Ömer de evde yemek planı yaptı. Nihat dan bu konu da yardım aldı. Herkes gitti de Mert niye gitmedi?

Zehra odada üstü açık uyuya kalmış. Ömer gördü hastamı acaba dedi.

Ömer Zehra bir gün gerçekten çok hasta olsa sen ne yaparsın acaba çok merak ediyorum? Zehra bugüne kadar hiç hasta olmadı da. Ne stilettolarla o karda kışda kıyamette incecik elbiselerle geçti bir kış. Şimdi hasta olsa sen nasıl ilgilenirdin acaba?

Eee Ömer üşür dediğin eşinin üstünü örteydin paşam bırakıp gidiyorsun oldu mu şimdi?

Zehra uyandı. Neden beni uyandırmadı ki, gelmedi demek dedi. Geldi de senin haberin yok Zehra. yemek için mutfağa giderken özel olarak hazırlanmış masayı gördü Zehra.

Ömer oturmasını istedi Zehra aç değilim dedi.

Ömer de hiçbir şey yemeden aç olmamayı beceren ilk insan olarak tarihe geçebilirsin dedi. Konuşmak istediğini söyledi.

Zehra da konuşmak için bu kadar hazırlanmana gerek yoktu. Nede olsa sözleşmeli personelinim dedi

Ömer hayır dedi.

Zehra Ömer seni artık bir sözleşmeli personel olarak görmüyor sende vazgeç artık şundan.

Ömer ne kadar çaba sarf ettiyse olmadı. Zehra yemek masasına oturmadı.

Ömer de sen beni yanlış anladın dedi.

Zehra dinlemeden gitti. Mert geldi.

Ömer dolmuştu ve onu en iyi anlayan Demir’e ihtiyacı vardı o an ve Demir yoktu yanında ve daha fazla yaşadıklarını kaldıramayan Ömer, Mert’e bu masa, biz hepsi bir oyun dedi.

Mert şaşkın ne dedi ve Ömer, biz gerçekte karı koca değiliz Mert. Hepsi sözleşmeden ibaret dedi.

Mert şaşkın.

Ömer sen ne yaptın? Bunu Mert’e söylemekle iyi mi yaptın? Hani bu bir sırdı? Hani Demir sen biliyordunuz birde Leyla artık sır diye bir şey kalmıyor Ömer farkındamısın? Ayşe’nin bunu öğrenmesi yakındır. Hele Alev Allah’ım onu düşünmek bile istemiyorum. Umarım ilerde bunu söylediğin için pişman olmazsın Ömer.

BİR GÜN ANLARSIN

Uykuların kaçar geceleri, bir türlü sabah olmayı bilmez.

Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya,

Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında

Ne çarşaf halden anlar ne yastık.

Girmez pencerelerden beklediğin o aydınlık.

Onun unutamadığın hayali,

Sigaradan derin bir nefes çekmişçesine dolar içine.

Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın aslında her şeyin boş olduğunu.

Şerefin, faziletin, iyiliğin, güzelliğin.

Gün gelir de sesini bir kerecik duyabilmek için,

Vurursun başını soğuk taş duvarlara.

Büyür gitgide incinmişliğin kırılmışlığın.

Duyarsın,

Ta derinden acısını, çaresiz kalmışlığın.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın ne işe yaradığını ellerinin.

Niçin yaratıldığını.

Bu iğrenç dünyaya neden geldiğini.

Uzun uzun seyredersin aynalarda güzelliğini.

Boşuna geçip giden günlerine yanarsın.

Dolar gözlerin, için burkulur.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın tadını sevilen dudakların.

Sevilen gözlerin erişilmezliğini.

O hiç beklenmeyen saat geldi mi?

Düşer saçların önüne, ama bembeyaz.

Uzanır, gökyüzüne ellerin.

Ama çaresiz,

Ama yorgun,

Ama bitkin.

Bir zaman geçmiş günlerin hayaline dalarsın.

Sonra dizilir birbiri ardına gerçekler, acı.

Sevmek ne imiş bir gün anlarsın.

 

Bir gün anlarsın hayal kurmayı;

Beklemeyi, ümit etmeyi.

Bir kirli gömlek gibi çıkarıp atasın gelir

Bütün vücudunu saran o korkunç geceyi.

Lanet edersin yaşadığına…

Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın.

O zaman bir çiçek büyür kabrimde, kendiliğinden.

Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 146. Bölüm Analizi 10 Nisan Özeti (18 Yorum)

 1. Ayilinim isimilerini cekidiyin ariqadaşdarida ülkerimi ciqmaqla haberim yoq işallah iy diler merak etimeyelim geleler.Ülker iy merak etime gelecek gelice nedelerini kedisi söler.

 2. Niye kimse yok ?arkadaşlar nerdesinin . Ya istiyor ki biri bana yasin dedimki hayır sen yalnış dusunuyorsun . Ama nafile

  • Benim dünyalar güzelim Aylinim, sen çok erken karar veriyorsun, anı yaşa, bugünün tadını çıkar, bak dün geldi geçti. yarın gelecek mi bilmiyoruz?. Gelecek olan günü düşünüp bu günü atlama, bir sakin ol şöyle derin bir nefes al ve rahatla ve bugünün anın tadını çıkar olur mu canım benim. Yarın neler getirir Allah bilir. Birde bu senaryoyu yazan senarist o sebeple sakin ol olurmu benim dünyalar güzeli Aylinim canım benim öptüm seni birde sarıldım sana en kocamanından belki rahatlarsın bu sayede.

   • Canim cok saq ol ya gercekden yorumunu okuduğumda rahatliyorum. Bende opdum seni bitanem . Inşallah iyi olur dizimizdede her sey

    • Her zaman Güzel düşünelim güzel olsun herşey Aylincim..
     hem gerçek hayatta hemde dizi için hep iyi düşünelim. Arada olan o zorluklarda daha iyiye güzele ulaşmamız için bir basamak olsun. Hayatta her zaman insanın yüzü gülmüyor, ağladığı anlarda oluyor. Ancak arkasından mutlaka yüzünü güldürecek mutlu edecek bir olay oluyor.
     Yağmur gibi düşün bunu bir tanem Aylincim, gökkuşağının o güzelliğini görmek için gökyüzünün ağlaması yağmur yağması gerekli, arkasından gülmesi güneş açması gerekli ki, o rengarenk gök kuşağı ortaya çıksın öyle değil mi? meleğim benim. hem gerçek hayatta hemde bu dizide önce yağmur yağmalı, ardından güneş açmalı ve gökkuşağının o eşsiz güzelliği ortaya öyle çıkmalı. o sebeple her şeyin ardında ki hayrı düşünüp sabırla beklemeli insan. Biliyorum sabırsızız ancak toprağa bir tohumu eksende onun çıkması, meyveye dönüşmesi için zamana, suya, güneşe, emeğe, sevgiye ve bunlar gibi bir çok şeye ihtiyacı var.
     Ömer ile Zehra aşkı içinde böyle düşün olur mu meleğim benim. Aşk ikisininde gönlüne ekildi. büyüdü filiz verdi. şimdi etraftaki fırtınaya, yağmura doluya karşı dimdik ayakta durma savaşı veriyor bu aşk filizi. daha da büyümesi için biraz daha zamana, emeğe sevgiye, ilgiye ihtiyacı var bu aşkın o sebeple sabır bir tanem. ben yine duygu yoğunluna kaptırdım gidiyorum hadi ben susayım görüşürüz yeniden seni seviyorum meleğim benim.

 3. Gunaydin guzel arkadaşlarim. Ben bu hafta izlememeye karar verdim. Mert bir yolunu cizsin hanigi tarafta oldugunu bir bilelim gercekden Omerin arkadaşiymiş mi ya da her kavgalarinda aralarina girmeye calişan firsatcimi. Aslicim senin guzel analizlerinden takip edicem diziyi. Izledikce onarin kirginliklarini uzgunliklerini ben daha cok uzuliyorum.

  • Merhaba güzeller güzeli Lalecim, desene Mert bu hafta baya bir sınava tabi tutulacak seyirci tarafından:)
   İnşallah başarıyla geçer sınavı Mert gerçek bir arkadaş gibi adı gibi Mert davranır Mert.
   Beni takip ettiğin içinde teşekkür ederim Lalecim. sağolasın.

 4. Herkese gunaydin . Vallahi ben ne yazacağım ne bir sey soyluyecegim. Çünkü bolumden bir sey yazarsan bu durumu kabulenmisim gibi his ediyorum kendini. Bu nasıl bir sey ben anlamıyorum. Hayatta kötülük vardır . Askini kimse inkar edemez. Ama insanlar gerek hayatta bu kadar kötülüğü yaşarken ,izlenen dizide buna tahamul edemiyor.senarist bir yemek ayarlıyor, Zehrayi Omeri bir araya getiremek istedi ,ama yüreği yine el vermedi,Alevi devreye soktu,sonra isin içinden çıkmak için ,evde bir yemek daha ,bu sefer Zehrayi o masaya oturtmaya yüreği gelmedi , ve bunun sonucunda Omer artık yorulmuş bıkmış bir şekilde, bunca zaman oyun oynadıkları Metre anlatı .Ama yaşadıkları bir oyun olmazdı .Omerin bir arkadaşa icini dökmeye ihtiyacı vardisa ,demir en iyi arkadaştı zaten . Mertin o rahatsız edici bakislarindan sonra ,bide evliliğin gerek olmadığını öğrenmesini nelere getirib çıkaracağını düşünmek dahi istemiyor . Ve bütün bunlar yetmiyormuş gibi . Omer yaptığı bütün çabalara rağmen Zehra Omerin bütün bunları Ayse için yaptığını düşünecek sonra senarist Omere kaza yaptıracak ,Zehra yanına koşacak , yine yemek teklifi ,ve sonuç Omer yine yemeğe gelemiyicek sonra Zehra ormanda çukura düşecek ,Omer varken Zehrani cukurdan çıkaran Mert olacakmış . Bu ne demek ya bu senaristin aşkta hiç bahti getirmesini , açık edeceğim derken bunları sürekli bir birinden uzaklaştırıyor . Insanların sinirlenirini alt üst ediyor .

  • Aylincim, gerçek hayatta iyilik de var kötülük de aynı dizimizde olduğu gibi. İnsanlar gerçek hayatta yeterince acı çekip üzüldükleri için en azından dizide güzel şeyler görmek istiyorlar. ancak olmuyor dizide olsa orada da kötüler kötülükler var. insan bu kadar olmaz diyor. bir yerde haklılar da.
   Ancak gerçek hayatta kader nasıl işliyorsa, dizide de senaristin yazdığı kader işliyor. Ömer ve Zehra arasında olan olaylar yemek olaylarının hiçbirinin gerçekleşmemesi ve bu gerçekleşmeyen yemekler sonrasında yaşananlar senaristin yazdığı kader. Bakalım senaristin yazdığı kader nasıl sonuçlanacak. İnşallah bu gidişat iyiye doğru gider kaderlerini güzel yazmış olsun senarist. kötü yazdıysa vah bize vahlar bize. Çukura düşen Zehra yı Ömer kurtarsın. izleyip görelim izlemeden yazılanlara göre yorum yapmak istemiyorum ben çünkü işin içinden çıkamıyorum.
   sabahtan beri yazıp siliyorum olmuyor. elim varmıyor Mert ile Zehra kaderi bir demeye yazdım işte sonunda olmasın böyle olacaksa Zehra Ömer kaderi bir olsun zorluklar atlattılar çok badireler atlatıyorlar atlatacaklar biliyorum ve sonu mutlu olsun ve ne olursa olsun kim ne yaparsa yapsın Ömer ve Zehra yine bir araya gelsin. ben bir araya geleceklerine inanıyorum bu yaşanan zorluklarda onların emekleri aşkları için gösterdikleri çabaları olsun.

 5. Umarım merte soylediklerin sonra başına bela olmaz omer . Bunu yapmamaliydin şimdi mert dostmu düşman onu bilican tabi bizde dusmansa zehrani elde etmeyi düşünür zaten ondan ilk gördüğü nde hoslanmisdi.Eğer gerçek bir dostsa seni zehraya kovusturur yani biri birinize deli gibi aşık olduğunuzu ispatlar bilmam nasıl ama dostsa bunu mutlaka yapmali. Sonuçta siz her halinizle çocuk gibi aşık olduğunuzu gösteriyorsunuz zaten. Hadi mert sen bari bizi hayal kırıklığıne ugratma. Gerçek dostlain hala varlığını göster zaten dost maskeli düşman hayatımızda yeterince var

  • Hayatcım, desene Mert’in asıl sınavı şimdi başlıyor.
   Mert Zehra’yı ilk gördüğünde kim olduğunu bilmeden hoşlanmıştı doğru. Ancak daha sonrasında en yakın arkadaşının eşi olduğunu öğrendi ve duygularına hakim oldu. Şimdi ise bu evliliğin gerçek evlilik olmadığını Ömerden öğrendi. Ancak birbirlerine karşı hissettikleri duygunun da farkında Mert. Ömer ve Zehra birbirini seviyor bunu Mert biliyor sadece çiftimiz bilmiyor. Mert burada çiftimize duygularının farkına varmasını sağlayacak. İçlerindeki duyguları gün yüzüne çıkaracak Mert ben öyle umut ediyorum. Demir demir kulakların çınlasın Demir. Senaryo iyi yönde ilerlesin lütfen. Gerçek hayatta, Hayat arkadaşımızın dediği gibi yüzüne gülen arkandan iş çeviren dost görünümlü düşman çok Mert onlardan biri olmasın ve ben Mert’in onlardan biri olmadığını olmayacağını umut ediyorum. Adı gibi Mert olsun Mert adına yakışır şekilde davransın lütfen, rica ediyorum, ne olur.

 6. Günayidin qizlar nolur bana bir şey söleyin sinirden ölecem bu bir şaqami şaqasa eşek şaqasi bu ömer ne yabidi qizlar kedidemi acaba demir gedi yerini merit alidi sizona doru gediyoruz diye mi bular oldu yada bu bir rüya yada ömer bulari merite söleyimi diye gözünün öne geliyor.Berikede hayir başi budadi berikede merid aşiqlarina yaridimuci olacaq merid gelicek aşiklari görmeyi bacarir.

  • Sudem bende senin gibi kizginim . Ama biraz sakin kafayla düşününce belkide biz aşırı tepki veriyoruzdur ,belkide senin söylediğin gibi mert yardimci olacak asiklara . Biz biraz sene edelim . Sabr eden servis muradına etmiş derler .belkide sezon finalinde aşklarının itiraf eder bizim asiklar . Ben bunları düşünerek kendinimi tesseli ediyorum. Bakalım neler olacak . Uzulme sende canim . Hadi biz bir birimizi tesseli edelim .bu arada ,Ulker ,Aide , Derya ,fati yoklar . Mutlaka onlarda cok sinirliler

   • Aylincim canım benim neden herkes Mert’in kötü biri olacağını düşünüyor?
    yada şöyle söyleyeyim her zaman ki gibi ben çok iyi niyetli düşünüp, saf birisi olarak Mert’in Ömer’e ve Zehra’ya kötülük yapacağını düşünmüyorum.
    Ben çok mu safım, iyi niyetliyim? bilmiyorum? İniyetli oluşumdan hep canım yandı inşallah canım burada da yanmaz. Mert Ömer ile Zehra’nın arasını yapacak ve aşklarının farkına varmalarına yardımcı olacak diye düşünüyorum.
    o kadar kalabalığın karşı görüşün içinde bir tek ben varım galiba böyle düşünen umarım senarist de benim gibi düşünür ve çiftimizi barıştırıp yakınlaştırır.
    Eğer Demir gittiyse vede gelmeyecekse, Mert onun yerine gelmiş ise olması gereken Demir’in yaptıklarını Mert’in yapması devam ettirmesi olur, bunu senaristler okusun lütfen ve bu şekilde olsun olacaksa.
    Diğer türlüsü Mert ve Zehra aşkı olmaz olmasında hiç yakışık almaz. Etkilenmeyeyim şu olumsuz yazılardan diyorum olmuyor, acaba olur mu? sorusunu sormadan edemiyorum kendime ve sonra diyorum ki, bir dur sakin ol. Mert yapmaz öyle bir şey Ömer’e yardım edecek için rahat olsun diyorum kendime ve öylede rahatlıyorum. Mert Ömer ve Zehra ya yardım edecek aralarını düzeltecek aşklarının farkına varmalarını sağlayacak başka türlüsü olmayacak inşallah.

    • Inşallah canim ne senin ne benim canimi yakmaz su senarist . Şimdi ben Metre nasıl yuklenmiyim ya biraz önce okudum su Omerin üçüncü yemek teklifinden sonra yine yemeğe çıkmaları olmamış ve Omer eve geliginde Zehrayla Merti bas başa yemek yiyerken gorecek .yani insan nasıl delirmesin . Zehra OMERLE yemek yemedigi o masaya nasıl otururur Mertle .başka yandan Mert o masaya Zehrayla nasıl oturdu . Omer sözleşmeli evli olduğunu soyledi de , Mert hemen devreye mi girdi? .bana göre bundan sonra Mert Zehrayla daha mesafeli davranmaliydi .çünkü onların gözündeki aski Mert her kesden iyi görmüştü . Aman neyse ben yazdigca sinirleniyorum zaten

     • Aylincim, canım benim prensesim bir dur sakin bende okudum o yazıyı oraya yazmadan buraya yazayım dedim. Ömer elinde olmayan sebeplerden dolayı yemeğe yetişememiş ve Mert ile Zehra da eve geçiyorlar ve birlikte yemek yiyorlar, burada asıl olan ne konuştukları?. hem Zehra Ömer’e aşık hem Ömer Zehra ya Mert kimsenin aklında yok. bir sakin ol canım benim.hele bir o gün gelsin o sahneyi seyredelim ne konuşmuşlar bir bilelim sonrasına bakarız. sen üzme o tatlı canını bu güne bak, anı yaşa, yarına Allah kerim canım benim. Mert’i kıskanmış Ömer ne güzel. Bütün bunlar çifitimizin gerçek duygularının farkına varmasına yarıyor.

  • Merhaba sudecim, Ömer duygusal anlamda artık çok yoruldu ve bazı şeylerde çıkmaza girdiğini düşünüyor. Çıkış yolu arıyor önceden Demir ona yol gösteren yardım edendi. şimdi Demir yok.
   Eğer Zehra o an yemek yemese bile otursaydı masaya ve Ömer konuşabilseydi yanlış anlaşıldığını bunun neden kaynaklandığını anlatabilseydi. Zehra dinleseydi Ömer’i.
   Mert gelse bile Ömer bir şey anlatmazdı.
   Ömer Zehra tarafından dinlenilmediği için artık çok yoruldu. Zehra yı dinleyen ve ona yol gösteren akıl veren bir Leyla var ancak Ömer için Demir gidince Ömer bocaladı ve karşısına o an Mert çıktı ve herşeyi anlattı. Ömer’in o an bir desteğe ihtiyacı olduğu için.
   inşallah Mert Ömer’e gerçek bir dost gibi yardım eder aldığı eğitimlerle bulunduğu durumdan Ömer’i ve Zehra’yı kurtarır.
   benim hala bir umudum var inşallah bu umudum kırılmaz Mert dost görünümlü düşman olmaz Ömer için.
   inşallah benim düşündüğüm gibi Mert Ömer’e gerçek bir arkadaş, bir danışman gibi yol gösteririr ve gerçek dostu olur Ömer’in.
   Mert’in, Zehra ve Ömer’i barıştıracağını umuyorum.
   Demir nerdesin? gel artık. Gerçek dostlar Demir gibi gidince kıymeti anlaşılıyor.

 7. Zehracım şirkete gittiğinde Ömer’i beklerken uyuyamı kaldın sen? kıyamam sana Ömer üstünü örtmüş sanırım kabanıyla ve bir not var masa da ne yazıyor acaba o notta?