Adını Sen Koy 145. Bölüm Analizi 7 Nisan Özeti

Bir Veda Değildi Bu Bırakıp Gitmelerim, Anlamadın mı Hala Seni Ne Çok Severim.

Ömer çalışma odasında telefonda Demir ile uçak kazası hakkında konuşuyordu. Demir Ömer’e neden uçağa binmediğini sağlığının nasıl olduğunu sordu.
Ömer de Demir dostuna aslında gayet sağlıklı olduğunu, uçağa Zehra için binmediğini, onun için gitmediğini nedeni ise; gitmeden önce Zehra ile bir tartışma yaşamışlardı, gerilmiştik o şekilde gitmek içime sinmedi dedi.

Zehra da o esnada Ömer’e kahve getirmiş tam onu verecekken bu konuşmayı duydu ve kahveyi veremeden hemen Leyla’nın yanına gitti.
Ömer ise Demir ile telefonda bir süre daha konuştu ve Demir Ömer’e telefonda da yardımcı oldu yol gösterdi Zehra ile birlikte bir akşam yemeğine çıkın dedi.
Ömer de Mert de senin gibi düşünüyor dedi. Eh aklın yolu bir Ömer.

Ömer akşam yemeğini nasıl söylesem diye soruyor kendine?
Ömercim, tatlı dil ve güler yüz ile söyle 🙂

Artık Zehra gerçeği öğrenmişti. Mutluluğu, heyecanı gözlerinden ve her halinden anlaşılıyordu. Ömer (Zehra için) kendisi için uçağa binmemişti. Elindeki tepsideki fincandaki kahveyi dökmeden zar zor getirip masaya koyabildi Zehra.

Leyla da fark etti ondaki bu heyecanı ve yüzünün al al olmasını ateş bastı Zehra yı nasıl basmasın Ömer onun için gitmemiş bunu öğrendi çok heyecanlı Zehra. canım ya bu kadar mı çok seviyorsun Ömer’i hiç belli etmiyorsun Zehra kıyamam aşık Zehra 🙂

Zehra çok büyük bir heyecanla ve mutlulukla Leyla ya olanları anlattı. Alev için kaldığını düşündüğüm için o anlatmaya çalıştıkça dinlemedim dedi. Yaptığı hatanın da farkında Zehra. Bir daha Ömer’i dinlememezlik yapmazsın Zehra.
Leyla da olayı çözdü hemen; kavga etmeler, barışmak için geri dönmeler, kıskanmalar vs. derken Ömer geldi. Zehra’nın aşkı geldi. Aşk geldi.

Seni seviyorum demek ne güzel. Özlemle hasretle beklemek ne güzel.

Seninle bir ömür boyu el ele, göz göze, Olabilme umuduyla yaşamak ne güzel.

Aşk ne güzel.

Leyla gidince başbaşa kalan Ömer ve Zehra. Zehra’nın aklından geçenleri Ömer anlar korkusuyla bir telaş ile hemen havadan sudan konuşmaya başladı. Ömer de ona eşlik etti.

Zehracım bu kadar endişelenme sakin yüzünde yazmıyor konuşulanları duyduğun bir sakin ol.

Ömer gelen telefonla çalışma odasına geçti. Zehra da Ömer’in arkasından gülümseyerek bakarak benim için diyor. Evet Zehra Ömer senin için gitmedi. Şaşkın aşık Zehra Canım nasılda mutlu ah aşk ah, somurtkan yüzleri güldüren aşk.

Koray oğlum sen ne yapıyorsun? Kafana göre iş yapıyorsun tanımadığın bilmediğin birinden senetleri imzalayıp nasıl para alırsın? Hem de hiç kimseye söylemeden. Madem para alacaksın git bankadan al. Yada Şükran teyzeye anlat.

Mehtap kötü kalpli Mehtap, Salimden çaldığım paraları Salime borç vermek ancak benim aklıma gelirdi dedi. Bizim aklımıza gelmeyen onca kötülük senin aklına geliyor zaten. O aklını birazda iyilikler güzellikler için çalıştırsana sinir şey.

Ömeeeeer niye unuttun şu Mehtap’ı? Ömer de haklı hangi biriyle uğraşsın? Biri bitiyor biri başlıyor. Biri bitiyor biri başlıyor hey Yarabbim ya. Yok anlaşıldı bu dünyada iyilere rahat yok, iyi gün yüzü görmek yok. Allah’ım niye? Niye niye bu dünyada iyiler hep üzülen acı çeken taraf oluyor. Tamam kötüler cezasını çekiyor da, onlar cezasını çekene kadar da iyilerde çok çekiyor Allah’ım ya. El insaf.

Zorba Ömer, aşık Ömer olunca başka bir yakışıklı oldu. Zehra ya akşam yemeğine çıkma teklifinde bulunacak da nasıl? Çok tatlı bir yüz ifadesiyle içinden nasıl soracağım diyor?

Akşam yemek yiyelim mi?

cevap veren ben; Ömer benimle yiyeceksen olur yiyelim 🙂

Akşam müsaitmisin?

Cevap veren ben; evet söz konusu olan sen olunca her zaman müsaitim Ömer 🙂

Zehra’yı düşünerek işim varsa diyor Ömer. Beni düşündüğü bile yok Ömer’in. 🙁

iyisi mi ben sessizce kaçayım onlar başbaşa konuşsunlar. 😀

İşim var derse? Teşekkür etmek için desem kabul eder mi? sesli olarak kendisi etmez. Dedi.

Ömer dağıldı ben sana bir şey soracaktım dedi ve sordu balık sever misin dedi?

Balık ne alaka Ömer? 😀

Zehra da evet dedi ve benim gibi ne alaka dedi. Öyle aklımda bulunsun diye sorarlarsa diye. Kim soracak Ömer? Yani kısacası anlayacağınız Ömer Zehra ya akşam yemeğine çıkma teklifinde bulunamadı.

Ayşe geldi yanlarına ve Zehra için Nihat ile yaptıklarını anlattı. Çanta işi için web sitesi kurduklarını vs. hepsini anlattı Ayşe ve Ömer de çok sevindim hayırlı olsun dedi. Bunu da senden duyduk ya Ömer sana da hayırlı olsun aşkın bak Zehra ya olan aşkın sana neler söylettiriyor. Eski zorba Ömer olsaydı hayatta izin vermezdi. Ömer çok değişti Zehraya karşı, içindeki asıl öz Ömer çıktı ortaya. İyi kalpli Ömer vede aşık Ömer.

Ömer bunu kutlayalım dedi aklında bunu bahane ederek akşam yemeğine çıkmak ve orada rahat rahat söylemek istediklerini söyleyecekti ki, Zehra olur evde hep birlikte kutlayalım dedi. Ömer’in bütün hayalleri yıkıldı. Oldu mu bu şimdi Zehra? ne güzel yemeğe çıkacaktınız başbaşa.

Ömer başaramayınca çalışma odasına gitti. Zehra da sorun yok diyor hemde tavır yapıyor dedi.

İyi de Zehracım sen onun aklındaki planını bozdun, ne güzel o bahane ile seninle bir akşam yemeğine çıkma teklifi yapmış olacaktı, olmadı sen engel oldun.

Leyla şirkette Demir’in odasında, ah Leyla ah varlığında kıymetini bilemedin şimdi yokluğunda onu arıyorsun.

Şükran teyzem sen ne iyi yürekli insansın öyle, Salim amcaya Yasemini usulünce içeri göndererek, incitmeden kırmadan ihtiyaçlarını karşılasın diye para verdi. Salim amca almak istemese de Şükran teyze gönül koyarım , ben dara düşsem sen yardım etmezmisin?, elin bollaşınca ödersin dedi, öylelikle aldı parayı Salim amca. Kötü gün dostu Şükran teyze teşekkürler.

İyi güne aldanıp, dostlarım var sanırsın.
Unutma! “Gerçek dostu kötü günde tanırsın”

Akşam olmuş yatma vakti. Zehra Ömer’in masasına sürahi ile su ve bardak koyarken, dışardan odaya Ömer girdi. Ve Ömer damdan düşer gibi birden bütün cesaretini toplamışken söyleyi verdi; yarın akşam yemeğe gideceğiz. İş çıkışı gelip alırım seni. Sonra da kaçarcasına banyoya gidiyordu ki, Zehra iş yemeği mi? dedi

Ömer de hayır işle ilgili değil ikimiz gideceğiz dedi. Zehra içinden düşünüyor şimdi; neden ikimiz? Ne yapacağız? Ömer de sorun olur mu ? diye sordu. Zehra’nın fikrini aldı. Gideceksin yapacaksın yok. Nazikçe fikrini aldı afferim Ömer sen çok değiştin.

Ömer son zamanlarda yıprandık iyi gelir diye düşündüm dedi. Sen bir tanesin Ömer çok iyi gelir hemde ilaç gibi de, de si var işte Alev var Ömer.

Zehra: tamam

Ömer: olur dedi.

O an ikisi de çok tatlıydı tam yanaklarından sıkıp öpmelik masum çocuklar gibiydiler. Saf ve masum, iyi niyetli.

Her ikisini de bir telaş bir heyecan aldı gidiyor. Zehra şimdi ben ne giyeceğim? Heyecandan uyuyamıyor da.

Ömer banyodan gelip yatınca yatağa, ikisi de birbirlerine dönüp yattılar ve aynı anda iyi geceler ve sana da dediler. Uyumlu genç aşıklar. Gözlerini kapatmış tam uyuyacaklardı ki, aynı anda gözlerini açıp yatak dediler. İyiydik böyle 😀

Yatağı uzaklaştırdılar, Ömer güçlü kaslarıyla tek başına koca yatağı çekti. Zehra narin hassas elleriyle dokundu sadece 😀

Zehra ve Ömer için bu gecenin sabahı biraz zor olacak gibi, Zehra kapattığı ışığı yaktı ve yarın kaç gibi hazır olayım dedi. Ömer de anlamadım dedi. Ömer’in o hali çok masum. Saat kaç gibi gideriz dedi Zehra. Ömer de 8 uygun mu? Olur dedi Zehra. yarın akşam 8 de yemeğe çıkıyorlar.

İlkler Özeldir ve Asla Hiç Unutulmazlar. İlk Bakış, İlk Gülümseme, İlk Heyecan, İlk Aşk, İlk Hayal Kırıklığı, İlk Gözyaşı, İlk Kalp Sancısı, vs. vs. ve Böyle Devam Eder Gider İlkler ve Hiç Unutulmazlar.

Sabah olmuş Ömer hazırlanmış. Telefonda konuşuyor gün içerisinde 5 teki toplantısını iptal ettirdi Ömer ve yemek için yer ayıttırdı 2 kişilik iş yemeği değil benim için özel sade ve şık olmalı dedi. Bu konuşmayı Zehra duydu. Sonra Ömer gidiyordu ki, Zehra neden uyandırmadın dedi. Ömer de daha erken dedi kıyamazmış eşine biraz daha uyusun istermiş.

Yemek için yer ayırdığını, akşam şöför gönderip aldırırım seni restoranda görüşürüz dedi gitti.

Zehra yı bir telaş aldı akşama giyeceği elbiseyi seçmeye çalışıyor olmadı hiç biri ve Ayşe geldi birlikte alışverişe çıktılar güzel bir elbise alıp geldiler.

gitmeden önce Ayşe, Cevriye halaya akşam ki yemekten bahsedince Alev duydu ve elbisesi yokmuymuş, her yemek için elbisemi alınırmış, sana ne Alev. Sana ne. Yemeği engelleyecekmiş. Pis Alev.

Ömer şirkette Mert ile tokalaştı. Enerjik ve neşeli mutlu Ömer’in halinden anlaşılıyordu bir değişiklik vardı Mert anladı 5 deki toplantıyı iptal etmişsin dediğinde akşam yemeğe dedi Ömer. Mert de yemeğe çıkıyorsun afiyet olsun dedi. Saat 8 deki yemek için 5 deki toplantı iptal ah aşk ah.

Çakal Hilmi Ömer’i öldürmeye çalışan adamını yurt dışına çıkarma bahanesiyle öldürtecek.

Alev hain planını devreye soktu. Ömer’in akşam yemeğe gitmesini engellemek için bir toplantı ayarladı.

Zehra aldıklarına bakıyor, Ömer de Zehra’nın ona aldığı kravata ve Zehra Ömer’in kendisine aldığı su damlası kolyeyi takacak. Ömer Zehra’ya eski konaktayken bir kolye almıştı ilk kolye oydu o nerede Zehra?

Zehra giyinmiş gitmek için hazır. Saçı, makyajı, elbisesi, su damlası kolyesi çok güzel olmuş bir içim su olmuş su damlası. Evdekiler de çok beğendi onu. Ayşe, hala ve Müzeyyen anne. Ve Zehra şoför ile yola çıktı.

Ömer ise şirkette Zehra ile buluşmak için son hazırlıklarını yaptı parfümünü sıktı lambaları kapattı tam çıkıyordu ki, Alev ve Nihat geldi toplantıya gireceğiz dedi.

Ömer şaşkın geçen hafta iptal olan toplantıyı Alev bilerek bugüne ve bu saate aldı.

Ömer de Zehra yı aradı acil toplantım çıktı dedi mekan sahibi Ferit bey seni tanıyor dedi. Zehra da ben nasıl söyleyeceğim? Yapamam ki dedi.

Haklı Zehra gecenin bir vakti , hiç bilmediğin bir yere tek başına gitmek insanı çok huzursuz eden bir durum.

Ömer toplantıyı biran önce bitirmek için elinden geleni yaptı. Toplantı bitti erkekler gitti. Alev kaldı bahaneler üreterek Ömer’i oyalıyor Ömer çok acelem var çıkmam lazım daha sonra dediği an hastalanmış gibi yaptı ve numaradan bayıldı Alev.

Ömer de onunla ilgilendi ve yardım çağırmaya gitti. Ömer’in telefonu çaldı. Alev baktı arayan Zehra idi. İlkinde açmadı. Ömer gelip de numarasına devam eden Alev Ömer’in onu doktora götürmek istemesi ve eşyalarını almak için gittiği an Zehra yine aradı Ömer’i ve Alev bu kez açtı telefonu Zehra bir süre konuştu sonra Alev Ömer duşta canım dedi. Zehra’nın elinden telefon gözlerinden yaş aktı.

Canım acıdı sen yanımda yokken. Gözlerim doldu hasretin vururken

Bu kalp nasıl dayanır sen uzaktayken. Bırakma ölürüm, seninle yaşamak varken

Alev istediğine ulaşmıştı. Zehra konağa döndü. Mazlum Zehra’nın dünyasında kıyametler kopuyor. Ne sanmıştın ki? Ne olacaktı ki? Ben ne kadar aptalım diye kendini suçluyor. önce hastalık numarası şimdi de bu resmen benimle oyun oynuyor kendine gel, sen onun için burada değilsin dedi.

Üzülme desemde üzüleceksin Zehra gerçekleri öğreneceksin elbet ve Ömer ile sen nasıl bir oyuna geldiniz anlayacaksın.

Ömer geldi üzgündü. Zehra yı gördü ve sadece ben diyebildi.

Her ikinizde masum olduğunuz gibi şuan mazlumsunuz ve o Alev’in bu yaptığı bardağı taşıran son damlaydı. Alev senin bu yaptığın bir iftira bir insana yapmadığı bir şeyi yaptı demen bunun hiçbir şekilde yenilir yutulur tarafı yok. Ömer bunu öğrendiği an seni kapı dışarı etmesi gerekir.

Bir kimse, bir müminde olmayan bir şeyi ona isnat ederse (iftira ederse), yaptığı iftiranın cezasını çekmeden Allah onu koyduğu Cehennemden çıkarmaz.
“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.
Unutmayalım ki, ne dünyada ölümden kaçacak bir mekan, ne kabirde geri dönmeye imkan, ne de kıyametin şiddetinden sığınacak bir barınak var!.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 145. Bölüm Analizi 7 Nisan Özeti (70 Yorum)

 1. aaaaayyyyyy alev olsun baw dawi da mehtap olsun nasil dedim kizlar agzima saglik ya ohhh bir gun wu alev pisliki kimin se elinde olecek yada ki aklini kaciracak ay inwallah

 2. Yoq qiz ben deyilim ben olsam sen bilirisin. Medine teşekür ederim demek ben böle aladim siz asilin analizinde öce benim nyorumlarim takib ederidiniz ama şimidi asilini takib edirisen üzlmedim ben ya ariqadaşim varik etimez ama yorumlarimizi oqurken yorumda yaz seni burda görmeni coq isteriz biraha teşekür ederik.

 3. Merhaba arkadaslar asil coq iy analiz yabirsan eveler sudeni yorumun oquyum diye bu siteye gireridim şimidi ise seni analizin oqumaq ici ama hec bir zaman yorum yabimazidim. Asil böle defam et elerin gölne saqiliq.

  • Teşekkür ederim Medine, inşallah daha çok gelirsin buraya. kendine iyi bak, görüşmek dileğiyle.

 4. Ulkercim o sayfda cevap yazdim ya , malom okomamissin, arkadaslar sinirlanmayin celallanmayin bo sade bi yemek teklifiydi , borda bir sey olmasini beklemiyordok ki en nihayeti bi tesekkor olordo , oda olmadi ama bir iki gon kirginlik olor sonrada gecenlerdeki gibi yakinlasmaya sebep olor onemli olan bonlari yakinlasmasiydi ki acilma noktasina gelnisler , hislerin tamami ortaya cikmis daha donedek hic bir karsilik beklemiyen ikili bo gon elleri ayaklarina dolasiyur ,ama daha bonlarin aski bebek dir yavas yavas yoromeye basliyor , bonlar temiz oldogondan tozaga dosoyurlar birinci defa diyil ki , zamanla dozelir , yani oyle olmasi lazim, bende her kes gibi kizdim ama ortada abartili bir sey yok , bonlar eyer boyle asamaklari gecemezlerse , ileride daha cok ozolorler, becermeleri lazim, alev bosa cirpiniyor o kadar ki nomarayla ahlaksizlikla bir anlik motlo nomarasi yapiyor , kendini kandiriyor, o kadar zavallidir ki omer dosda demeyi bile goze alir ve onon ne anlama gelmesini bile bilmez kadar alcaliyor alev konosona ben hic zaman takilmadim conko basit nomara , kandirmaca gibi seyler, ama zehra oyona gelmemeliydi omerde keza , ama dediyim gibi bonlar oyon , hile, hizlik bilmiyorlar , zamanla hall olor

  • Merhaba Ir, bugün çok sakinsin maşallah o önceki sinirli öfkeli Ir gitmiş.
   Söylediklerinde çok haklısın Ömer ve Zehra çok heyecanlı ve elleri ayakları birbirine dolanıyor. aşıklar birbirlerini seviyorlar.

   bende şimdi dışarı çıkayım şöyle dolaşayım hava değişikliği iyi gelir gelince yeniden görüşürüz.
   herkese iyi hafta sonları olsun inşallah. görüşürüz.

   • Çok şaşırdım Ir abi sakince bir yorum yazmış . Ve gercekden bu yorum benim sınırını biraz olsun aldı . Aleve çok kizginim cok.

  • İr kardeşim yorumunu gördüm. Ne demek istediyini anladım:) Bu kadar ince davranışdan dolayı teşekkür ederim. Bide Aslı qaliba haklı. Sinirli İr gitmiş. Yerine Annayışlı İr gelmiş. Vallahi bu halini daha çok sevdim:)

   • Hocam ve ulkercim , benim sinirlendiyim konolar baska konolar di , birisi mert konosoydu ki aldigim bilgilere gore boyok tepki gordoyunden senarist fikrini deysimis , umarim dogru haber dir conko iki masom ve beyenilmis karakteri ozatma gerekcesile kirletmek ve birinin karisini elinden alip baskasina yuneltmek hicde vicdan olan birine yakismaz, ne olson ki dizidir , dizi insanlar icin cekilmiyurmo? Nasil sessiz kaliriz, inanin hala merti goronce sinirlerim tavan yapiyir, conko diziye dahil olmasi bir sey ifade etmelidir, hala gereksiz dolasiyor dizide ne isin sahibi oldogo belli diyil , neden bo karakteri icad etmisler ben annamiyorom, omerle hilmi yilmaz konosuna gerek yazmislarsa neden zehraya asik olmalidir ki? Someyye adli bi fan sayfasinin admini var her gon sete geden ve mosahibe alan biridir , diyurki evveller sete gidende mertle yozlesmemek icin hep mesafe sakliyordom, goronmeyen bir nefret beslemisdim adama sonralar mert diyil ali bey gibi yakinlasmali oldom , cidden benimde hisslerim merti kaldiramiyur, ikinci sinirim demir konosonadir, bir karakteri yaratiyorson ondan istediyin bir sey olmali , bo ne hic bir sey olmamis gibi istediyin zaman karakteri siliyurson , yarim kalan konolari kim ortmeli? Inaniyormosonoz ben bo diziye her gon bir kac defa hem son bolom hemde eski bolomlerine bakardim ama mert gelenden tekrarina bile bakmiyurum, bence eyer ikinci sezon olmalidirsa ve hazlla erkan oynarlarsa motleka senarist gorobo deyismeli, diziyi seyr edenler geri zekali diyil ki, anniyorlar bo gorobon isin icinden cikamamaklarini , bak seksenler veda ediyor ya o ekip yada en basda yazdigim gibi ece yurenc &melek gencolgo cotloyu senaryuya el atmali, bo arada sinirli zamanimda bana destek olan aylin hanima tesekkor borcloyom , tesekkor ederim kardesim, eeeee arkadaslar yolcolok vakti geldi bir moddet olmiycam ama yurom ve analizi okoycam , hosca kalin

    • Tesekurler abicim ne demek . Senin bu gun ki yorumunda beni biraz sakinleştirici . Çok sağ ol . Yolculuk Kerbalaya idi di mi yolunuz açık olsun . Allah kabul etsin

    • İr yolculuk nereye bilmiyorum. Ama İnşallah sağ salim gidip sağ salim de dönersin;) Seni burda bekliceyiz. HOŞCAKAL;)
     ALLAHA EMANET OL:)

    • Ir Allah yolunu aciq elesim esq seferine gedirsen Allah bizlere nesib etsin amin.insAllah bir gun mende bura yazarim kerbelaya gidiyor diye.en boyuk hacetimdi Kerbelayi dunya gozu ile gormek ya nasip Allah ziyaretini qebul elesin getmiyenleride dua etmey unutma.

    • Ömer ve Zehra bu çifti ayırmayı kimse düşünmesin ve mümkünse senarist de düşünmesin yazık eder. Mert konusu başından beri Mert’in iyi birisi olduğunu düşünenlerdenim. ki, bu düşüncemde bu güne kadar yanıltmadı beni bundan sonrada yanıltmaz inşallah. Zehra ve Mert olmaz.
     Mert karakterini Zehra için değilde Ömer ile Hilmi Yılmaz arasındaki bağı çözmek için yazmışlar bence ve öylede ilerliyor. Ömer’in geçmişine gidiliyor böylece Mert sayesinde.
     Demir konusunda haklısın ki, ben geleceğine inanıyorum gelmeli de dizi de önemli bir karakter Demir Ömer için şirket için. bir de Leyla için dönmeli diziden ayrılmamalı. Ayrılacaksa biri diziden bu Mehtap olsun. abisi gibi gitsin.
     Ir yolculuğa çıkıyormuşsun yolun açık olsun sağsalim git sağsalim dön inşallah hayırlı yolculuklar.

 5. Ülkerim gel barişdiqimizi her kese söleyelim biz nazar qonusuda küsümemişdik biz heyadada ariqadaş olduqumuza göre biraz kücük tatili taritişma olmuşdu.

  • Ay benim canim arkadaslarim kusmuş . Ya niye kusdunuz siz . Hani sizin aranizdan su sizmiyordu . Hadi bakiyim hadi barisin opsun barisin kusmek iyi diyil

   • AYLİNCİM merak etme biz Sudeyle barıştık. Sadece ufak bir tartışma yaşamışdık o kadar. Ama şimdi yinede aramızdan su szmyor;)

 6. Bu senaristin insan evladiyla düşmanlığı var qaliba .allah askina böyle bir sey yazilirmi . Daha dün Alev Bir oyun oynamış ve üstünden saat bile geçmeden Alevin yalanina şahit olmuştu . Şimdi Alev yine yalan söylemiş,ve Zehra yine nasıl inanirki bu yalana . Ya ben tam izlemedim dedim ya dün amcami oğlu askerden gelmişti .insallah tüm askerler saq salim görevlerini yapib anne babalarının yanına dönsün. Amin . Ama arkadaslar saq olsun yazdılar ve şimdi analizi okudum . Çok sinirlendim .gerçekten benim tepkim ne aleve nede başka birine benimki senariste . Allah askina böyle bir seymi olur . Qurursuz kadinlar yuzunden dunyadaki kadinlarin deyeri hep dusuk . ALEVIN Qururu yokmu . Nasil evli bir adama duyduğu hisslerden dolayı yapmadığı yok ve bundan utanç bile duymuyor ben kadın olar bundan alev adına utanç duyuyorum . Ve Alevin bu kadar pisliği ne zaman ortaya çıkacak bilinmiyor . Anlaşılan senarist alevi çok seviyor

  • AYLİNCİM haklısın Alev çok kötülükler yapdı. Bir gün bunun farkına varacak, ama İnşallah o zaman çok geç olmaz:-(

  • Aylincim, öncelikle gözlerin aydın olsun askeriniz dönmüş, Rabbim tüm askerlerimizi korusun ve sağ salim evlerine dönmeyi nasip etsin. tüm askerlerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun inşallah.
   Canım senarist acı bir gerçeği ekranlarda gösterdi. ne yazık ki Alev gibi kötü niyetli insanlar gerçek hayatta da var. hayal değil gerçek ve öyle kötülük yapıyorlar ki bu dizide seyrettiklerin onların yaptıklarının yanında solda sıfır kalır. acı ama gerçek Alev gibi insanlar üzülerek söylüyorum ki var. Allah ıslah etsin onları ve oynadıkları oyun istedikleri gibi sonuçlanmasın. ilahi adalet bu kötü niyetli insanların cezasını mutlaka veriyor. Hiç kurtuluşları olmuyor.
   Alev de bu yaptıklarının cezasını mutlaka çekmeli ve yaptıklarına çok pişman olmalı. Olması gereken o çünkü.
   Zehra da hemen inanmamalıydı, ancak Ömer nasıl hemen inanmıştı Yener oyununa Zehra da inandı Alev’in oyununa.
   Ömer ve Zehra ikisi de iyi niyetli ve hiç akıllarına bunun bir oyun olabileceği gelmiyor. Onlar kadar kötü düşünmedikleri için. Ne geliyorsa başlarına bu iyi niyetlerinden geliyor. Eminim bu iyi niyetli olmanın ödülünü de alacaklardır. Almalılar. Kötüler değil iyiler kazanan olmalı.

   • Çok saq ol canim benim . Bende dileklerine emin diyorum gercekden o askeri rabbim bize yeniden bağışladı . O eskerdeyken çok kötü günler oldu azerbaycan da belkide duymusdunuz geçen yılın bu günleri azerbaycan da 4 günlük muharebe oldu burda olan atari kardeşlerim iyi bilir. O 4 gun içinde çok şehir verdik canımız çok yandi . Ve amcamın oguluda o doyuslerin tamda ortasindayiz çok şükür allahin sağ salim dönmeyi nasib etdi . Şimdi bizim evimizde adeta bir bayram havası var .gerçekten dun isden geldin kapıyı evin içeri girdim ,amcamın oğlu oturmuş boynuna sarildim . Gerçekten göz yaşlarını tutamadım . Neyse keski her kesin göz yasi mutlulukdan olsun. Evet canim bu gerçek hiç bir zaman değişmez Alev gibi kadınlar olmus ,var ve olacak . Ne yazık ki. Ama ışte insan böyle izleyincede kendini tutamıyor . Ben hayatında böyle bir insanla karşılaşmadım çok şükür ve insallahda karsilasmam karşılaşırsak ya ben olurum sinir kirizinden yada kadin olurum . Umarım alevin yaptığı tez bir zamanda ortaya fikir ve Omer artık aleve tutarlı bir cevap verir . Yoksa seyircinin tepkisi çok ağır olacak . Daha şimdiden insanlar Alev diziden çıksın diyorlar .ve bencede haklilar

    • Aylincim, Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin. mekanları cennet olsun inşallah. Rabbim kimseyi acılarla ağlatmasın.
     Alev’in dizi de yaptıkları birbir ortaya çıkmalı ve gereken neyse Ömer bunu mutlaka yapmalı diye düşünüyorum.
     Ayrıca ben bir konu da farklı düşünüyorum. Hilmi Yılmaz kötü bir karakter hiç bir şekilde iflah olmaz gibi geliyor. o uçak kazasında hiç tanımadığı insanları öldürecek kadar vicdansız.
     Alev ise ona bakarak bir nebze vicdan varsa da o da merhametsiz biri. Ben Alev’in diziden kötü biri olarak çıkmasını değilde yaşadıklarından ders almış biri olarak iyi bir insana dönüşmesini isterim. buda senaristin becerisine kalmış. Alev’in başına öyle bir şey gelmeli ki, bu olay onun hayatının dönüm noktası olmalı. şuan bu ne olabilir bilmiyorum? ama olmalı ve Ömer ve Zehra ya kötülük değil iyilik yapan biri olmalı Alev. şimdiye kadar yaptıkları da iyilik olarak döndü ancak bu kez bilinçli iyilik yapsın Alev. ve önceki yaptığı bütün kötülükleri unutturacak kadar iyi bir karaktere dönüşmeli Alev bence.

 7. Ayilin ülkere sölerimisin o yazudiqim yorumu bana qayitarisin yoq nazarim deyeceyimiş neyinen nazarim deyeceyimiş ha bezi qonularda nazar deye bilir mesala herikesineno qadar iy ariqadaş olurki her kesine neyise ya sen bu sölediklerimi kedisine iletirisin.

  • Kız Sude sen benden qaliba hakikatende küsmüşsün:-( Kız o nazar konusunu şaka olsun diye yazmıştım. Yoksa alındınmı? Kız ben seninle küs olmaya dayanamam ki… Hadi gel barışalım nolur;) Bak bu güne kadar bu hayatda asla kimseye barışalım diye yalvarmadım. Ama sen benim için bi başkasın;) Hadi gel seni bitane maç yapıyımda barışalım;)

 8. İr bundan önceki analiz sayfasına yazmıştım. Ama oktmazsın diye burayada yazıyorum. Canım senin yorumuna çok kırıldım haberin olsun. Yani noulmuş biz kız kızaymışıksa? Ben her kes gibi kardeşiminde, yani seninde yorumunu burda görmeyi çok seviyorum. Bide adımi Olker yazıyorsun ya ona bayılıyorum;)

 9. Bu son damladi bardağın aşması için yeter ya alev rahat bırak bu çifti omer sanada yeter nereye kadar bu yılanın oynuna gelip karının kalbini kiracaksın. Kiyamam zehraya ne kadar ümitlendi yinede hayal kırıklığına uğradı . Kalbi kırıldı hep kalbi kırılan zehra olmalı mi? Ömer sende bu kez fazla gittin alevin oyun oynayacağı aklının ucundan bile geçmedi. Yoksa onun ne sol biri olduğunu biliyorsun . Ayrıca bizim çift alevin oyunları olmazsa bu noktaya gelemezlerdi yani zehra omersiz omer de zehrasiz yapamaz duruma. Ama alev sen çok oldun bu sefer. Artık omerin alevin yaninda zehrani öyle bir sahiplenmesi gerekiyor ki bilmam opsun kucaklasin kocaman aşkla aşkım hayatım bitanem hayatının anlamı desin sensiz yaşayamam desin ki- bundan sonra zaten zehrasiz hayatının anlamı olamaz – alev zehraya kötülük yapmak istediği zaman omerin onun hep yanında arkasında olup elinden sim sıkı tutcaini bilsin .
  Aslicim analizin yinede mükemmel olmuş eline yüreğine saglik

  • HAYATCIM hoş gəldin;) Kız nerelere kayb olmuştun? Seni çok özlemişim gel bitane öpeyim:)

   • Bende seni öpüyorum okulda sinavlarim vardı o yüzden fazla siteye ugrayamadim ama ne hayet sınav bitti çok şükür 100 puanla

    • Ooo HAYATCIM demek 100 puan ha:) Sen meyersi zeka küpüymüsün de haberimiz yokmuş;)

     • Teşekkürler calismazsam annemden terlik yerim ondan çalışmak zorundayım ama okumayı çok cok cok seviyorum

  • Hayatcım, Ömer nereden bilsin Alev’in o an oyun yaptığını sağlık bu gözünün önünde bayıldı ve ona yardım etti iyi niyetiyle.
   Alev bayıldı da, onun ki bayılma değildi. bayılan insan biranda gider, gözü kararır, yer ayaklarının altından gider, buz gibi terler ve bir anda yere düşer, o an düşmenin etkisiyle hiç bir şey hissetmez, canı yanmaz o an ve kendine gelince canı yanar insanın çarpmanın etkisiyle düştüğü o an hissetmediği acıyı kendine gelince hisseder. Alev ise hiç. öyle duvara tutuna tutuna bayıldı.
   gerçi Ömer tuttu onu yere düşmesin diye iyilik etti kötülük buldu. Alev’in bu yaptığı ortaya çıkar elbet.
   Ömer Zehra yı, Zehra da Ömer’i seviyor. zor sınavlardan geçiyorlar. bu da geçecek.

 10. Ülkerim sanada gün aydin qibu ne hiz sen anaqadar eriken qaliqiyorusun maşallah ilik yorum sadan geliyor ben süb namazina qaliqada qilib bitiridikden sora uyquya daliyorum hemen maşallah sana keceni gec uy yarinada eriken qaliq maşallah.

  • Kız Sude bak şimdi öyle söyleyip de beni nazara getireceksin:) Dün AYLİN aynı şeyi söyledi. Bende hemen nazara geldim. Baksana 11 nisan sayfasında ilk yorumu ZEHÖM yazmış…

  • Alev gibi kötü niyetli bir insanı Rabbim ne iyi insanların, nede onun gibi kötü insanların karşısına çıkarmasın. Kötülük değil iyilik olsun her zaman her yerde. ve Alev de anlasın yaptığının kötü bir şey olduğunu, kötülük yapmasın artık Ömer’i hepten kaybedecek.
   Rabbim düşmanımın başına bile vermesin.

 11. Merhaba her kese günaydın. Ben Raana. İran-Tebriz den katılmıyorum. Türkiye yazısı çok iyi bilmiyorum. Sizleri çok seviyorum ve yazdıklarınızı tamamen okuyorum. Dizi en çok sevdiğim dizi.

  • RANACIM aramıza hoş geldin bitanem. Deyerli vaktini ayırıpda yorumlarımızı okuduğun için de ayrıca teşekkür ederim;) Bide merak etme ben senin yazdıklarını anladım;) Hoşcakal prenses;)

  • Merhaba Ranaa sana da günaydın. Yazdıkların net anlaşılıyor seni de burada devamlı görmek isteriz aramıza hoş geldin.

 12. Aslicim analiz icin saol. Her zamanki gibi cok guzel. Dun izleyememisdim izleycilerin yorumlarindan kotu bitdigi anlamişdim ama kotu degil coook kotu bitmiş. Şimdi saf Omeremi uzulim kalbi kirilan Zehrayami(( Alevin dunyayi ben yaratdim edasi ile salana salana yuriyisi beni benden aliyor, onun yoruyişini gordukden son kendimi taniyamiyorum. Pilanlari tutmuş Alevin Zehranin karşisina o yuruyişle geldigi zaman ki sahnesini hec izlemek istemiyorum.

   • Ulkercim sizin gibi arkadaslarim oldukdan sonra buraya gelmeden nasil durim ki. Dun işim cokdu o yuzden yazamadim.Kalabalik ayle, otel gibi misafiri bitmeyen bir ev, 1 bucuk yaşinda her dakika arkasini toplamam gereken bir prens, Omerin kopiyasi bir eş( kiskanc, sevdigini soyleyemeyen, hec bir zaman suclu olsa bile ozur dilemeyen). Bizde nakişli elbise geyilyor. Benimde nakiş makinem var her gun zamanim oldukca nakiş ediyorum o yuzden biraz yogun hayatim var. Ha arkadaslar beni babaannem yaşinda biri sanmayin 24 yaşindayim)) benim hayatimdada alev gibiler yok degil ona ragmen mutluyum. Belki fatinin soyledigi gibi gorucu usuli ile evlenenler mutlu oluyor demişdi benimkide ona yakin ama mantik evliligi benimki. Ben aska inanmiyorum. O yuzdende tanişmam ile evlenmem 33 gun surdi. Hayatimda 2 kez gurdum 3 kezde evlendigim zaman gordum))

    • LALECİM aşka inanmadığın halde bu kadar mutluysan seni kutlarım:) Demek tasarımı seviyorsun. Bende çok seviyorum. Hatta 3 gün önce çanta yapmaya başladım. Ama yorum yaznaya dalmışım. O yüzden bir türlü çantayı bitiremiyorum.
     Eyer kocan Ömer gibi biriyse, hele karakterdede ona benziyorsa işin zor demektir.
     Ben çoçuklarıda çok severim. Bu senin prensesinin ismi ne? Ay ben yerim onu ya;)

     • Omerin aynisi karakteride kendiside boyu biraz omerden kisadir belki. O yuzden Omerin Zehradan ozur dilemeyşi beni şaşirtmiyor ben alişginim oyle şeylere. Prensimin adi Kerim. Cizi filime hec bakmiyor. Sadece bizim diziyi izliyor ve şarki dinliyor.

    • Rabbim bir ömür boyu mutlu etsin sizi inşallah Lalecim, yuvanızda daim olun inşallah.

     • LALECİM prensesinin ismi güzelmiş;) Kerimi çok öpüyorum. Demek oda bu dizini izliyor ha? Ayy yerim ben onu. LALE bence sen kocanı buraya çağır. Oda görsün ki, Ömerin bu kaba davranışlarından dolayı her kes ona nasılda kzyor. Ama sen qaliba halinden memnunsun:)

    • Evet canim dediyim arkasindayim gorucu usuli evliliklee temeli saglam oluyor oyle incir cekirdeyini doldurmicak sebeblerden bozulmuyo..bende esimde gorucu usulu evlendim ne o beni gordu nede ben onu 1yil sadece resmini gordum oda benim benim babam nisanli iken gorusmeye falan cok kotu bakmiyo…bide evliliyin uzun sureli surmesinin en onlemli sebeblerinden biride erkeyin yasi kadindan buyuk olucak mutlaka 7-8 yas

     • Belki 20 yaşin verdigi cesaretdir şimdi duşunyorumda tanimadigim insanla nasil evlenebilmişim ama dogru insanda karar vermişim.Her şeye ragmen mutluyum, Allaha şukurler olsun

     • Lalecim sen 20 yasinda evlenmissin ben 18 yasinda ama cok sukur Tanrim pisman etmedi Allah her kesin gonlune gore versin…oglun varmis Allah uzun sagliklo omur versin her zaman guzel gunlerini gormeyi nasip etsin …bilirim erkek cocuklari cok yaramaz oluyo yaa bende iki tane var biri 7 yasinda biri 5 aksama kadar kok sokturuyorlar bana buyuyunce azda olsa uslu olur demisdim ama ayni hic uslanmadilar:(

    • Benim kocam omerdende ciddi sert biri bazen onda soylemesemde kendi kendime soylenince odun diyorum))cok sevdiyini soylemeyen belli etmiyen biri seni seviyorum kelimesini duyunca gozlerim fal tasi gibi aciliyor sevdiyini biliyorum ama soylemeyi pek sevmiyen biri biz kadinlarda erkekler sık sık ifade etsin isteriz ama benimki soylemiyor iste oda oyle biri bende alistim artik..omer gibi kendi suclu olsa bile ozur dilemez)

     • Faticim ayni durumdaymişiz)). Zaman gecdikce alişyor insan. Ben o halini hec degisdiremedim sonrada mecburen boyle kabul etdim

     • Evet cnm bende onceleri deyismesini istedim ama bende alisdim dizi falan romantik bi erkek gorunce soyluyorum olurmusun sende boyle olsan sevdiyini soylesen okurmesin yaa))hayir olmaz diyor ben erkeyim erkek dediyin her dakika sevdiyi soylemez((bende napiyim basa gelen cekilir))

  • Başı güzel başlayan ancak sonu kötü biten bir bölümdü. Ömer iyi niyetiyle Alev’e yardım etti. karşılığında kötülük buldu. Zehra üzüldü.
   ne yazık ki böyle insanlar var Allah böyle kötü niyetli insanların şerrinden, iyi niyetli insanları korusun. Amin.
   Oysa Zehra da Ömer de ne güzel büyük bir heyecanla hazırlanmışlardı sonu böyle bitmemeliydi.

   • Amin Aslicim. Senin bilgin varmi Omer ne zaman ogrenecek alevin Zehraya yalan soyledigini

    • bilmiyorum Lalecim, ancak öğrenmeli mutlaka. bu yaptığı kötülük de inşallah bir iyilik olarak döner çiftimize önceki kötülüklerin iyilik olarak döndüğü gibi.

 13. Günaydın tatlımı tatlı, şirinmi şirin arkadaşlarım.

  Aslı prensesim ben anlamadım. Şimdi sen Tatlı Delı olmaktan istifa etdiyine göre ben bundan sonra seni hangi isimle seveyim hmmm?

  • Günaydın Ülkercim, bilmem onu da sen bul ablası öncekini ben bulmuştum:)
   Prensesde güzelmiş hani:)
   benden de prenses olurmu ki?:)
   sen bul işte bana ne bana ne:)

   • Kız ASLI sana isim buldum. Bencede PRENSES güzel isim. Sen bundan sonra benim PRENSESİMSİN:) Yeni ismini beyendinmi?

    • Ben geldim:) bir günde tam 4 mevsimi birden gördüm. ilk bahar, yaz, sonbahar, kış. ve kışı da erciyes den beraberimde getirdim. Kar yağıyor. sen nelere kadirsin Allah’ım. bu güzel gün için teşekkür ederim Allah’ım:)
     Ülkercim bunu da ben bulmuş gibi oldum ya neyse:)
     bir süre de prenses olayım, güzeldir herhalde prenses olmak. tatlı ülkerim benim teşekkür ederim. öptüm canım benim:)