Adını Sen Koy 142. Bölüm Analizi 4 Nisan Özeti

Ben İki Şeyin Apansız Geldiğine İnanırım: Aşk ve Ölüm
İkisi de Geldiğinde Git Diyemezsiniz. İkisinin de Önemi ve Büyüklüğü, Belki de Geldiklerinde Git Diyemediğimiz İçindir.

Ömer uçak kazasının raporunu Nihat ile birlikte incelediğinde bunun bir kaza olmadığını öğrendi. Uçağa saatli bomba yerleştirilmiş. Buda gösteriyor ki biri Ömer’i öldürmek istemiş bu kanaate vardılar ve buldukları cevapta Hilmi Yılmazdı. Ömer Hilmi Yılmaz’ın hak ettiği cezayı almasını istiyor bunu da onun pis yöntemleri gibi yapmak istemiyor. Ömer uçağı düşürenin Hilmi Yılmaz olduğunu kanıtlayarak adalete teslim etmek istiyor. Güvenlikçi adamı bulduklarında işler çabuk ilerleyecek onu bulmak için uğraşıyorlar.

Adalet, her şeyi layık olduğu yere koymaktır. Ayakkabı Ayağındır. Külah Başın.
Zehra doktordan randevu almış Ömer için, onu doktora götürmek istiyor. Zehra Ömer’in gerçekten iyi olduğuna emin olmak istiyor. 

Ömer ise Nihat ile şirkete gideceklerini söyleyerek kaçıyor. 

Nereye kaçıyorsun Ömer doktordan mı? hasta olmadığın ortaya çıkacak Zehra’nın ilgisinden mahrum kalacağını mı düşünüyorsun ondan mı kaçıyorsun?  Alemsin Ömer.

Zehra bu işin peşini bırakır mı sanıyorsun Ömer? Tabi ki bırakmaz. Seninle şirkete gelecek illa seni doktora götürecek Zehra kaçarın yok kaçamazsın Ömer.

Nihat da şaşkın iki yabancı gibi imza atıp sonra nasıl böyle oldular? Diye soruyor kendine. 

Ben söyleyeyim Nihat; önce birbirlerini tanıdılar, sevdiler, aşık oldular en sonunda da kaybetme korkusunu yaşadılar ve şuan Zehra Ömer’e sırılsıklam aşık ve ona bir şey olmasını istemiyor çünkü; onu kaybetmek istemiyor. Zehra Ömer den mahrum kalmak istemiyor. Onun sesinden, gözlerinden, bakışlarından, kokusundan, sarılmasından, teninin sıcaklığını sarıldığında hissetmişti Zehra bunlardan mahrum kalmak istemediği için Ömer’e gözü gibi bakmak istiyor. Çünkü; Zehra Ömer’i seviyor.

Ömer ise Zehra ile doktora gitmek istemiyor. Nede olsa hasta değil. Ancak Zehra’nın onunla bu kadar yakından ilgilenmesi endişelenmesi hoşuna gidiyor. Yüzünde tatlı bir tebessüm oluşuyor ancak Zehra ya belli etmiyor.

Leyla Demir’i merak ediyor ve gittiğinden beri beni hiç aramadı dedi.  Leyla  sen ara onu, ne bekliyorsun? hem Demir elinden geleni fazlasıyla yaptı. Bundan sonra ki adım senden gelmeli Demirden değil. Onu hep tersleyen sendin Leyla.

Mehtap, hem Ömer’e hemde Zehra ya çok kinli ve onlara karşı bir şey yapamıyorsa acısını Salim amcadan çıkarmanın peşinde. Salim amcanın aldığı işin parasını bir kapkaç olayı ayarlayıp Beton ile Salim amcanın parasını alıyor Mehtap. 

Zehra şirkette Ömer de bu durumdan memnun, içinden yanımda olması daha iyi diye geçiriyor. Ömer de Zehra için endişeleniyor. 

Nede olsa azılı ve gözü dönmüş bir düşman Hilmi Yılmaz var karşısında ve her şeyi yapacak kadar kötü birisi o sebeple Zehra’nın yanında gözünün önünde olması Ömer’in işine geliyor.

Mert Ömer’in yanına geldiğinde Zehra ona da hastaneye gideceklerini söyledi. 

Ömer ise hemen gitmiyoruz dedi. Zehra Leyla yı görmeye gitti. 

Mert de uçak raporunu görmek istedi. Ömer vermek istemese de gördü Mert ve babasının bunu yaptığına inanamadı ve hesap sormak için babasının yanına gitti Mert.

Leyla ile konuşan Zehra, Ömer’in ona naz yaptığını söyleyen Leylaya, neden naz yapsın ki ? diye soruyor. Leyla da, onunla ilgilenmeni istiyordur belki dedi. 

Tamda doğru tesbiti yaptı Leyla. Evet Ömer Zehra’nın onunla ilgilenmesini istiyor ve buda hoşuna gidiyor Ömer’in. Eh nede olsa sevdiği kişi Zehra Ömer de onun eşi ilgi görmek istiyor Ömer Zehra dan.

Numaracı aşık Ömer Benimle ilgilen diye söylüyorum; hiç iyi değilim. Seni seviyorum her dakika benimle ilgilen. Senin benimle ilgilenmen hoşuma gidiyor.

Nihat şirkete alınmış olan o güvenlikçi hakkında araştırmayı tamamlamış Ömer’e bilgi verince, Ömer de neden bu adamı şirkete aldın iyice araştırmadan diye kızarken, Nihat ben almadım işe dosya Alevden bana geldi dedi. Ömer çok sinirlendi ve hemen Alev’i odasına çağırdı. Kaçıııın zorba Ömer geldi. Yandın Alev.
Hiç beklemediği bir tavırla karşılaştı Alev. Ömer ona otur diye bağırdı ve dosyayı önüne atarak bu adamı sen mi işe aldın? Dedi.

Alev’in iç sesi Hilmi Yılmaz işe aldırmış onu. Dış sesten kırk takla attı Ömer’in karşısında. Sonra da kazadan bahsederek ona bir şey olmasından korktuğunu söyleyerek ustaca konuyu değiştirdi Alev.

Zehra geldi ve Alev’e Hilmi den mesaj geldi çıktı.

Zehra içinden Ömer’in ya kötü bir şeyi varsa saklıyorsa diye düşündü. Sonra da açık açık sordu. Ömer de yok dedi. Zehra ısrarla doktora gitmeyi ve tahlil yaptırmamız gerek dedi. Ömer de bakarız diye anı kurtarıyor hep.

Zehra sen Ömer’i doktora götürmeyi çok istiyorsun gelmiyor ya benimle yarın gelsene doktora. Sen destek olursun yanımda olmaz mı? bir kere girdin mi hastaneye çıkmak öyle kolay olmuyor, bir sürü test tahlil istiyorlar. Zehra belki de Ömer de benim gibi korkuyordur ne dersin? Ben çok korkuyorum da belki o da korkuyordur. ne kadar korkarsan kork korkunun ecele faydası yok da neyse.

 

Mert babasıyla buluştu ve Ömer’in uçağına nasıl bomba koydurursun diye hesap soruyor. Hilmi de Ömer’e zarar vermeyeceğini, en yakın dostumun oğlu diyerek bomba olayını inkar etti.

Sen misin dost. Olsa olsa senden düşman olursun Hilmi. Tahir amca Ömer ile Ayşe’nin babası ve Hilmi yüzünden ölmüş. Mert babasına ben dostlarımı sırtından bıçaklamam, sırtından vurmam, zarar vermem dedi. Ayrıldı. Alev geldi Mert’i gördü ancak Mert onu görmedi.

Alev de Hilmi ile buluştu ve uçağa bomba koyanın Hilmi olduğunu Ömer’i resmen öldürmek istediğini anladı. Ve Ömer’e bir şey yapmana izin vermeyeceğim artık yanında değil karşındayım dedi. Ayrıldı.

Alev madem Hilmi’nin karşısındasın Ömer’e git her şeyi açık açık anlat. İlk başta sana çok kızacak ancak bir şekilde senin de yardımınla Hilmi’nin hakkından gelebilirsiniz. Bunun için Ömer le konuşman lazım. Madem seviyorsun Ömer’i göster sevgini Alev.

Salim amca parayı kapkaççı Mehtap’a kaptırınca aile çok üzüldü. Yasemin nikah şekerlerinden kazandığı parayı azda olsa babasına verdi.

Ayşe ile Nihat da Zehra için bir sürpriz hazırlıyorlar. Çanta işi iptal olunca üzülmesin hevesi kırılmasın diye Nihat bir şeyler yapıyor Zehra için. Çizimlerini ve çantaların fotoğrafını çekip bir yerlere gönderdi haber bekliyorlar.

Ömer ile Zehra arabadalar. Garibim Zehra hastaneye gittiklerini düşünüyordu ki, Mert ile Ömer telefonda konuşunca eve geçtiklerini öğrendi. Ömer yine Zehra yı kandırdı doktora gitmediler.

Zehra gitmek için ısrar edince Ömer Zehra ya sen benim için neden bu kadar endişeleniyorsun dedi?

Eee cevap ver hadi Zehra, çünkü bu çünkü dura dura tam üç kere söyledi Zehra Ömer’in de yüzünde o tatlı tebessüm ve en sonunda çünkü, ciddi bir şey olabilir dedi Zehra.

Ömer’inde bu hoşuna gitti. Eve vardıklarında arabadan inince Zehra yine yakından ilgilendi Ömer ile Ömer acıktım dedi. Zehra da bir şeyler hazırlamak için gidecekken Ömer Zehra’nın kolundan tutup kendine çekti ben yemeğe kadar beklerim dedi. Ömer odaya, Zehra da Ayşe’nin yanına geçti.

Ömer odaya çıkınca Zehra’nın çizimlerini görünce ona sen yaşıyorsun diyerek sarıldığı an aklına geldi. O ne kadar içten sıcak sevgi dolu bir sarılmaydı çok sevdim ben o sarılmasını Zehra’nın hem Ömer’in o sarılsam mı? sarılmasam mı? tereddütünden sonra o da sımsıkı sarıldı Zehra ya çok güzeldi o an.

Sarılmak en güzel eylemlerden biridir. Sıkı sıkı sarılın kendinize, sevdiklerinize, hayata. bir çok sebeple sarılırız birbirimize. Özlediğimiz ya da sevdiğimiz birini gördüğümüzde sarılırız, vedalaşırken sarılırız, mutluluğumuzu paylaşırken, hüznümüzü paylaşırken sarılırız, teşekkür ederken minnet duygularıyla sarılırız. Farkında olmadan derin bir farkındalık içinde yaparız bu eylemi. Enerji bedenimizin ihtiyacıdır bu. 

Sarılmak neden güzeldir bilir misin? Çünkü; sağ tarafta kalp yoktur. Ve orası hep boştur. Sarılınca, sağ yanını O’nun kalbi doldurur.

Salona geçen Ömer daha koltuğa oturur oturmaz Zehra iyimisin diye yanına geldi. Cevriye hala da grip falan olmayasın baksana kızım kocanın ateşine diye söyledi. hiç gıkı çıkmıyor Ömer’in şaşkın garibim. 

Eee evde herkes Ömer’e böyle yaklaşırsa Ömer de tabi oyuna devam eder. Zehra ateşine baktı eliyle biraz var galiba dedi. Derece getirmeye gitti. Alev geldi o da portakal suyu getirmeye gitti. Getirdi portakal suyunu Alevden almadı Ömer. Cevriye hala devriye girdi sen su damlasına ver o içirir kocasına dedi. 

Alev de istemeye istemeye verdi. Zehra da içmek ister misin? diye uzattı. Ömer de aldı içti. Almadan önce de Ayşe ye baktı Ömer.  İçti. Cevriye hala da az değil. İnsan sevdiğinin elinden zehir olsa içer, taze gelinden taze sıkılmış meyve suyu dedi. Alemsin sen hala ne sözler var sende.

Ömer Alev den almadı Zehra dan aldı içti. Alev senden içmem ama sevdiceğimden olunca içerim dedi.

Odada numarasına devam eden Ömer Zehra’nın hazırladığı bitki çayını içiyor. Tadı acı gelince bal getirmeye gitti Zehra ve Ömer de yatağa kuruldu mutlucana. Şimdi Ömer sen numara yapıyorsun da Zehra bunu öğrenince sana numara yaparsa ki, çok merak ediyorum ne yapacak ve sen nasıl davranacaksın ona?  

Ayşe ve Nihat odalarındalar, Ayşe Zehra dan bir marka oluyormuş ünü abimi geçiyormuş deyince, Nihat’ın aklına güzel fikirler geldi. neden kendi markasını kurmuyor? Bir atölye ile anlaşırız, bir internet sitesi kurduk mu kesin olur dedi. Bunları hayata geçirirse Nihat bravo ona. Aile dayanışması ne güzel olur.

Ömer odasında ki balkonda ve Hilmi’nin yaptıklarını düşünüyor ve herkesi güvende tutmam lazım diyor kendine. İşi zor Ömer’in.

Zehra odaya geldiğinde Ömer’in balkonda olduğunu gördü. Önce ona dokunarak haber vermek istese de çekindi. Hava çok soğuk üşüyeceksin diyerek elinde ufak battaniyeyi Ömer’e verdi.

Ömer bekleme hasta olacaksın dedi. Zehra da beklerim sen şimdi içeri geçmezsin deyince Ömer Zehra’nın getirdiğini Zehra’nın omzuna attı. Onu sardı sarmaladı pamuklara sarar gibi. Saçlarını çıkardı Ve bir süre bakıştılar öylece.

Her ikisi de o an birbirlerine bakarak seni seviyorum ve senin hasta olmanı istemiyorum, sen benim için değerlisin, sen yeter ki  gözlerime bak, ben sana bir ömür bakarım diyordu içinden birbirine aşık olan Ömer ve Zehra

Bakarken kıyamamak mı? Yoksa baktıkça Doyamamak mıdır Aşk?

Hayat; Birinin tüm kalbiyle senin yanında olduğunu bildiğinde güzelleşiyor.

Sabah olduğundaysa ilk uyanan Ömerdi ve terlemiş uyurken bu kez gerçekten hasta olma gece üşüdüyse.

Zehra da koltukta uyuya kalmış üstü açık Ömer hemen kalkıp Zehra’nın kendi bornozuyla üstünü örttü. Örterken masaya çarptı ve Zehra uyandı. Zehra Ömer’in ter içinde kaldığını fark etti duşa girmesini söyledi Ömer de eşinin sözünü dinledi duşa girdi.

Hilmi Alev’in ona kafa tutmasına karşılık bir cd hazırladı Ömer’e gönderdi. Telefonla Alev’i aradı ve eve sana bir hediye gönderdim dedi. Kurye ile Ömer’e gelen zarfta bir cd vardı tam Ömer bakacaktı ki, Alev girdi odaya heyecanla.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 142. Bölüm Analizi 4 Nisan Özeti (43 Yorum)

  • sudecim,canım Rabbim herkesi korusun inşallah. bazı şeyler insanın elinde olmuyor ne yazık ki. takdri ilahi

 1. bana duaları ile destek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum sizleri seviyorum iyi ki varsınız arkadaşlar.

  • ASLICIM Aylinin dediyi gibi biz arkadaşız ve tabikide senin yanında olucaz:) HER ZAMAN…!

   • sağ olasın bir tanem seni ve buradaki bütün arkadaşlarımı seviyorum bana güç veriyorsunuz:)

   • sağolasın Hayatcım Rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah. sağlıkla imtihan etmesin hiç kimseyi zor hemde çok zor.

 2. Merhaba arkadaşlar ben geldim, 2 günlük hastane maratonundan sonra evdeyim çok şükür. Aylincim sana da çok geçmiş olsun bir tanem iyisindir inşallah. ben biraz yorgunum kan vermek beni yormuyor da yılda bir kere mecbur girmek zorunda olduğum mr makinesine girmek beni mahvediyor. zaten makineden çıkınca doktorun yanında ben iyi değilim dedim sonrasını hatırlamıyorum bayılmışım. gözümü açtığımda doktorum başımda bekliyordu sağolsun. çok şükür bugünü de atlattım.

  • Canim geçmiş olsun . Ofisin şimdi di mi . Çok saq ol bende evet ışte biraz ağrılarım varda o kadar

   • şimdi biraz daha iyiyim çok şükür, hastanedeyken iyi değildim bugünü de atlattım çok şükür. bugünkü bölümde ilaç gibi geldi bana iyi oldu.
    seninde ağrıların geçer inşallah canım benim.

 3. AYLİNCİM hani derler ya ARKADAŞ kötü günde elini tutan insandır…
  Elimi tutduğun için teşekkürler…

 4. AYLİNİM hani derler ya, ARKADAŞ kötü günde elini tutan insandır…
  Elimi tutduğun için teşekkürler…

 5. Asilim yene tökdürmsen maşallah.Ülkerim mene yaz işiderim bidi aritiq teli elimden düşmeyecek şükür allaha.

 6. canim ulkerciyim gulduyune sevindim canim arkadawim unutmadikini biliyordum waka yapdim canim mac senide

 7. kizim ne hastanesi korkutma bizi umarim kotu bir wey yok dimi canim iyi wanslar sana canim brnim

 8. Bu gun Omer ve Zehra aşkından ben yazmayacağım .çünkü yazacak bir cumlem yok böyle aska . En iyisi benim yerine bu si’r anlatsin onların askini….
  Her geçen gün içinde
  Salınarak yürüyor özlemin.
  Gözlerin aklima düşünce,
  Ateş alıyor geceler sıcak sıcak
  Eriyor seninsizlikde yüreğim.
  Sende yaşıyorum hasreti
  Senle yandi sonbahar atesim
  Gönlünün mavi sularına yazdım seni
  Bir bak gozlerime
  Bir dökün yüreğime,göreceksin
  Sevmeye hazır gönlüm
  Sevda yüklü, mavi yarınlara seninle
  Ben seni sevmekle başladım
  Doğan gün aynada seni aydınlattı benim yerime.
  Çorbaya daldirdigim kaşık senin için.
  Ictigim su senin atdigim adım senin
  Seni sevmekle başladı bende her sey
  Seni sevmekle son bulacak .
  Zoraki sevdalar vardır sevgilim.
  BAŞI SONU SEN………..!

  • Aylinim prensesim diyer sayfada okudum. Akşam ateşin varmış:-( Hastaneye gidiyormuşsun. İnşallah iyi olursun:) Beni merakta koyma.

  • ÇİNARECİM prensesim ne unutması yaa… Canım ben aslında sabah sana uzunca bir yorum yazmışdım. Seni çok sevdiyimi ve Ömer Zehranı maç ediyor cümlene güldüyümü yazmıştım. Ama malesef çkmamiş:-( Yoksa ben seni hiç unuturmuyum. Hem sen arada sırada biz azeriler demiş intiresni sözlər yazaraq varlığını his etdiriyosun:)

 9. ha birde elerine saglik tokturmuwsiun yine guzelim analizi cok guzel olmuw elerin dert gormesin inwalah opdum canim

 10. merrhaba kizlar nasilsinin umarim iyisiniz kizlar dizimizin yeni reklamina bakdinizmi ay Omerciyim Zehramizin yanakindan bir mac ediyordu yani opuyordu oyy o kadar mutlu oldum ki

  • Merhaba cinare nasılsınız demişsin ya gerçeği söyleyeyim mi? ben şimdi hastaneye gidiyorum dünde gittim ve korkuyorum. neyse benim için dua edin akşama görüşürüz sizleri seviyorum.

   • ASLI kız ne hastanesi korkutma beni…
    Sen iyimisin niye gidiyorsun hastaneye? Kötü bir şey yok dimi? Canım dualırmız hep seninle:) Lütfen bizi habersiz brakma…
    Seni çok seviyoruz aklında bulunsun:)

   • Aslicim her şey diledigin gibi olsun. Dualarim seninle! Guzel haberlerini bekliyoruz. Analizde yazmaişsin korkuyorum diye korkma hepimiz seninle kalben yanindayiz.

 11. İr canım arkadaşım yorumunu okudum ve çok duyqulandım…
  Çünki kardeşimin bana nasıl destek olduğunun ve beni ne kadar çok sevdiyinin şahidi oldum;)
  İrcim ben şimdilik Aylin bana yardım edeceyini söyledi. Ama başka bir zaman ihtiyacım olursa sana mutlaka söylerim…
  Evet babam iyi, ama süretli ilac içiyor:-(

  Bu kadar iyi olduğun için ve bena kardeş sıcaklığını hiss etdirdiyin için teşekkürler…..

  • Günaydın Ulkercim . Canim şifreyi burayami yaziyim. ?bak senden haber bekliyorum aldım kontoru . Senden cavab gelince yazarım sifreyi

    • 9391593799327 Ulkelercim sifee budur . Bu arada bu bir borç değil . Bunu arkadaşından bir hediye olarak kabul et canim . Bir daha borç dersen kirilirim ve senle konuşmam . Tamamı canim

 12. Ömer resmen şimardi çocuk gibi ilk hastalandiginda yalniz kalicam diye zehraya bağırdı şımdı de yanimdan gitmesin diye numara yapiyor . Bu inatci keciler baya yol aşmislar aşk için kendileri bunu ne zaman anlayacaklar?

 13. GÜNAYDINLAR:)
  Aslı:)
  Aylin;)
  Sude:)
  Derya:)
  Aide:)
  İr:)
  Lale:)
  Fati:)
  Aslıcım karşıma bir tane pasta resimi koymuş ve senin analizini okuyorum. Yani artık tatlı yemiyorum:) Ama analiz o kadar tatlı ki, pasta resimli kağıtı yiye bilirim:) seni seviyorum:)

  AYLİNCİM ricamı kabul etdiyin için teşekkür ederim. İyiki varsın:)