Adını Sen Koy 141. Bölüm Analizi 3 Nisan Özeti

Sevdiklerinizi İncitmeyin. Çünkü; Onları Bir Gün İncitmek İçin Bile Bulamayabilirsiniz.Kıymet Bilmek, Kaybedince Arkasından Ağlamak Değil, Yanındayken Sımsıkı Sarılmaktır.

Ömer iş gezisi için Kıbrıs’a gidecekti bütün hazırlığını yapmış eşi Zehra da ona valizini hazırlamada yardımcı olmuştu. Ancak son anda Ömer Zehra’nın parmağında yüzüğü görememiş kısa bir konuşma geçmiş aralarında ve Zehra Ömer’e kısa süreliğine de olsa yüzünü görmeyeceğim için seviniyorum demiş ve bu sözle eşini yolculuğa uğurlamıştı. Ömer uçağa binecekti. Son anda vazgeçti uçağa binmedi.

Alev’in binmesine de Hilmi Yılmaz engel oldu. Çünkü uçağı düşüren Hilmi Yılmazdı. Ömer’in ölmesini istiyordu. Alev ona lazımdı onun canını kurtardı. Mert uçağın düştüğü haberini Zehra ya telefonla haber verdi. Mert daha sonra da Nihat’a haber verdi.

Uçak düşmüştü haber doğruydu fakat Ömer de Alev de sağ olarak kurtulmuşlar başlarına bir şey gelmemişti. Yaşıyorlardı.
Haberi alan Zehra şoka girdi. O an elinde var olan tepsi ile telefon kayıp gitti. Gözünden ise Ömer için göz yaşı akıyordu. Zehra başından aşağıya kaynar su dökülmüşçesine, elinden kayıp giden ve bir daha hiç gelmeyecek, göremeyecek olduğu Ömer’i düşünüyor ve üzülüyor ağlıyordu. Uçak düşmüştü ve Ömer o uçaktaydı ve sağ kurtulan yoktu. Ömr’in öldüğünü düşünüyor. Bu haberi Ayşe’nin duymaması gerek diyerek odasına çekildi Zehra ve Ömer’in yastığına sarılarak Ömer’in yatağında hıçkırıklara boğularak ağladı.

Zehra Ömer’e o sözleri söylemiş olmaktan pişmanlık duyuyor ve kalbini kırmış bir insanı eşini o son sözlerle uğurlamıştı. Bunun pişmanlığını yaşıyordu. Ve Zehra Ömer’i tahmin ettiğinden de çok seviyor ve onun için ağlıyor göz yaşı döküyordu. Artık Ömer olmayacaktı o evde o yatak da, o yastık da uyumayacaktı. Ömer’in öldüğüne inanmak istemedi. Bu doğru olamaz diyordu kendi kendine.

Hayat bir varmış, bir yokmuş. Bugün varsın, yarın yoksun. Öyle işte. Nice dün var olanlar bugün yoklar ve bugün var olan niceler yarın yok olacaklar. Ötesi yok. Kaçarı da yok. Söylenecek çok söz varda bunları söze dökecek güç yok bende. Söze döksem de ben anlayacak kimse yok.

Alev ise Hilmi Yılmaz sayesinde hayatta ve uçağı düşüren kişinin Hilmi Yılmaz olduğunu öğrendiğinde Ömer’inde o uçakta olduğunu, öldüğünü düşündü ve ağladı üzüldü. Hilmi’ninse kılı bile kıpırdamadı onun yüzünden kaç kişi ölmüştü. Hilmi Yılmaz bu kadar vicdansız, merhametsiz, duygusuz bir insandı.

Alev ise, her ne kadar kötülük düşünse ve bunu hayata geçirse de bir insan için gözyaşı dökebiliyor vicdanı henüz Hilmi kadar ölmemiş. Hilmi Yılmaz bu saatten sonra adam olmaz da Alev’in elinden biri tutarsa onu iyi bir insan yapabilir. Çünkü henüz Alev’in bu dünyada bir insan için bile olsa gözyaşı dökebileceği vicdanı var.

Kalbin en derin yarasıdır vicdan. İyi ile kötüyü birbirinden ayıran, iyiden haz, kötüden gam duymaya sebep olan manevi histir vicdan.

Mert, Alev’i aradı onun iyi olduğunu öğrendi ve Ömer’in öldüğü haberini Alev’inde öğrendiğini öğrendi.

Alev Ömer öldüğü için çok acı çekiyor ve ben sensiz yaşayamam diyor. Zehra yı suçluyor evlendikleri güne lanet okuyor. Oysa Zehra yı kıskandığı için bu sözleri sarf ediyor. Ne yapıyorsa hepsi Zehra yı kıskandığı, onun yerinde olmak isteyip de olamadığı için oluyor. Kendisini Zehra kadar şanslı göremediği için Zehra’ya olan kızgınlığı öfkesi.

Zehra, Ömer’in yastığına sarılmış onun kokusunu içine çeke çeke ağlıyor. Bir daha Ömer’in o kokusunu duyamayacak olmanın acısıyla ağlıyorken, Ömer elinde valizle odaya giriyor yerdeki kırılmış tabak bardakları görüyor, odasına geçtiğinde Zehra yı kendi yatağına oturmuş kendi yastığına sarılıp ağlarken görüyor ve ne olduğunu anlamaya çalışıyor anlayamıyor. Şaşkın neden o eşyalar kırılmış yerde duruyor? Zehra neden Ömer’in yatağında ve onun yastığına sarılıp ağlıyor çözmeye çalışsa da çözemiyor?

Biran Zehra kapıya bakıyor ve Ömer’i görüyor orada. Bir ara hayal gördüğünü düşünse de, bunun bir hayal olmadığını anlıyor ve sen yaşıyorsun diyerek koşarak Ömer’in boynuna sıkı sıkı sarılıyor.

Ömer şaşkın ne olduğunu daha anlayamadan Zehra onun boynuna sarılıyor.

Canımsın sen Zehra yastığa sarılmaktan daha iyi değil mi Ömer’e sarılmak? kokusunu birebir içine çekmek, teninin sıcaklığını hissetmek, ona dokunmak, hayatta olduğunu bilmek, yaşadığını, nefes alıp verdiğini görmek ve bilmek ne güzel öyle değil mi Zehra?  Ömer’in kıymetini şimdi daha iyi anladın değil mi Zehra?

Ve…bir gün herkes anlar, Sevdiğinin kıymetini.. Ama gidince.. Ama bitince.. Ama ölünce.. Kısaca ; İş işten geçince.

Ömer bir an tereddüt etti sarılsam mı? sarılmasam mı? diye ama baktı ki Zehra ona giderek daha çok sıkı sıkıya sarılıyor, en sonunda oda sarıldı Zehra ya eşine.

Zehra iyiden iyiye sımsıkı sarıldı Ömer’in hayatta olduğunu bütün varlığı ile hissetmek istedi Zehra saçına dokundu Ömer’in ağladı omzunda dakikalarca. Ömer’in nerdeyse boynu kopacaktı ses etmedi nede olsa ona sarılan eşiydi ve halinden memnundu Ömer 🙂

Zehra çok şükür yaşıyorsun ölmedin dedi ve bir kere daha Ömer’e sımsıkı sarıldı ve bir süre sonra Ömer’i yatağa oturttu ve sen iyisin dimi? Ben sana bir şey olmayacağını biliyordum dedi.

Ömer hala şaşkın sabah beni nasıl uğurladı, ne söyledi, şimdi ne yapıyor diye anlamaya çalışıyorken Zehra uçağın düştüğünden onu öldü zannettiğini söyledi.

Ömer de sen benim öldüğümü dedi kaldı ( devamı düşündüğün için mi ağlıyorsun?) sana öldüğümü kim söyledi? dedi.

Zehra da uçağın düşmüş Mert söyledi dedi.

Ömer uçağın düştüğünden haberi yok. Evdekiler biliyor mu diye sordu?

Zehra da hayır Mert gelecek birazdan dedi ve Ömer hemen koşarak salona geçti.

Zehra ise Ömer’in yastığına sarılarak Allah’ım yaşıyor diye seviniyor.

Ev halkı ise, salonda çay içiyor konuşuyorlar olanlardan henüz haberleri yok. Cevriye hala Zehra’nın kocasını özlediği için kendisini odaya kapattığını düşünüyor, Müzeyyen anne ve Ayşe aralarında böyle konuşurlarken Mert ve Nihat geliyor.

Mert ağlamaklı çok üzgün. Ayşe ve diğerleri ters giden bir şeyler hissediyorlar. Ayşe fena oluyor korkuyor bir şey olmuş diye soruyor kimse cevap vermiyor veremiyor.

Ömer geliyor salona ve Ayşe diyor. Abisine sarılan Ayşe Zehra ya bir şey olduğunu düşünüyor. Ömer de herkes iyi diye sakinleştiriyor. Olanları anlatıyor. Herkes Ömer’e neden uçağa binmediğini soruyor? Ömer de midemi bozmuşum dediğinde Zehra hemen Ömer’e bir çay hazırlayıp getiriyor.

İş işten geçmeden kıymet bilmeli insan kaybedince imkansız olur her şey

Salim ustaya büyük bir iş teklifi geldi. Mehtap Beton ile bu işi Salim amcaya veren adamın peşinde. Salim amcaya zarar vermenin peşinde Mehtap.

Ev halkı çok üzgün. Cevriye hala verilmiş sadakamız varmış dedi. Doğru sadaka gelecek kaza ve belaya siper olur. O sebeple sadaka vermelidir insanlar ve sağ elin verdiğini de sol el görmemelidir. Bu şekilde Ömer de büyük bir sıkıntıyı bertaraf etmişler anlaşılan. Allah korumuş.

Ömer Zehra nın yaptığı çaydan daha bir yudum almıştı ki, Zehra iyimisin diye soruyor? Ömer’in omzuna dokunuyor.

Ömer şaşkın ve biraz da mutlu hoşuna gidiyor Zehra dan ilgi görmek. İyiyim ama deyince Ömer.

Zehra da ama ne ağrın falan mı var ? ya ciddi bir şey varsa? diye telaşlanıyor.

Ömer’e bir şey olmasını istemiyor Zehra nede olsa seviyor Ömer’i. Ah Zehra ah

Alev ise çok üzgün Ömer’in öldüğünü düşünüyor. Yürüyecek gücü takati kalmamış bir halde konağın basamaklarına yığıldı kaldı ağlıyor.

Ömer ve Mert konuşmak için dışarı çıkınca Alev’i basamaklarda oturmuş ağlarken görüyorlar ve Ömer Alev dediğinde Alev hemen Ömer’e koşarak sarılıyor. Çok korktum yaşıyorsun dediğinde sarılmışken Zehra da geliyor yanlarına sonra aralarında kısa bir konuşma geçiyor. Alev gözlerini kaçırarak yalan söylüyor. Neden uçağa binemediğini anlatıyor.

Ve Ömer ile Zehra odalarına çıkıyorlar. Zehra Ömer ile yakından ilgileniyor paltosunu alıyor, yatmasını istiyor çorba yapayım diyor.

Ömer şaşkın yemek istemediğini söyleyince ben sana çay yapayım iyi olmazsan doktora gideriz diyor.

Ömer Zehra nın bu ilgisine şakın olduğu kadar da seviniyor. Zehra nın ilgisi hoşuna gidiyor. Ömer üstünü değiştirmek için odadan çıkınca Zehra Ömer’in paltosuna sarılıyor. Aşık Zehra hemde sırılsıklam sudan çıkmış bir balık gibi aşık.

Hilmi Yılmaz ise, Ömer’in ölmediğini öğreniyor. Adamlarına kızıyor. Sonra da nasıl ölmedi diye kendi kendine soruyor.

Ben söyleyeyim Hilmi Yılmaz, Sen plan yaptın, kader de senin planını bozdu ve senin karşına geçti güldü. Çünkü kader son sözü söyleyendir. Onun söylediği sözün üstüne söz yoktur Hilmi Yılmaz.

Hayat biz planladığımız şeyleri yapmayı beklerken başımıza gelenlerdir.  Bazen bazı şeyler kaderinde yazılıdır. Onları değiştirmek için ne kadar çabalarsan çabala, onlar hiç bir zaman değişmezler… İnsan Plan Yapar Kader Gülermiş.

Zehra Ömer için çorba yapmış getirmiş ancak Ömer uyuyor hem de çok güzel uyuyor. Ömer ilk defa bu kadar rahat bir uyku uyudu neden mi? Zehra ona sarıldı ve Zehra’nın sevgisini hissetti, yaptığı çaylarda Ömer’i rahatlattı ve o rahatlıkla deliksiz bir uyku uyudu.

Zehra Ömer’in valizini boşaltmak için açıyor, Ömer’in bir gömleğini alıyor ve Ömer’i uğurladı ona söylediği o son sözler aklına geliyor. Pişmanlık duyuyor Zehra ve Ömer’in gömleğini sıkı sıkıya elinde tutarken Ömer uyanıyor. Görüyor Zehra’yı neden sen yapıyorsun bırak Hediye yapar diyor.

Eşin varken Hediye ablaya düşmez Ömer bey senin bir eşin var.

Ömer Zehra’nın kendi gömleğini sıkı sıkıya tuttuğunu görünce biraz daha sıkarsan kırışacak diyor. Ömercim Zehra o gömleği seni bir daha kaybetmek istemediği için sıkı sıkı tutuyor. Seni kaybetme korkusunu yaşadı ve bir daha yaşamak istemiyor Zehra ve o sebeple gömleğini sıkı sıkı tutuyor sana aşık eşin haberin olsun.

Ömer Zehra’nın o uyuduğu sürece beklediğini öğreniyor ve Zehra’nın yaptığı çorbayı içiyor eline sağlık diyerek, Zehra da afiyet olsun diyor. Ömer de hasta olmak güzel bir şey herhalde diyor.

Ömercim hasta olmak hiç iyi bir şey değil, hem Zehra seni kaybetmekten korktuğu için sana bir şey olmasın diye ilgi gösteriyor. O çorbayı içtiğin yerde kafanda hiç öyle muzurluklar düşünme desem de düşündün sen Ömer.. Yaramaz ilgi görmeyi seven ve isteyen çocuk Ömer.

Sabah olduğunda hain planını devriye soktu Ömer ve çalan saatin alarmına uyanmadı.

Zehra ise çok korktu nefesini kontrol etti yüzünde hissederek bunu fark eden Ömer oyununa devam etti.

Zehra 2. Kez nefesini kontrol etti ve ya bir şey olduysa diyerek uyandırmaya çalıştı ve hala Ömer demiyor bu Zehra. Ömer de uyandı Zehra yı kendine çekti beni korkuttun diyerek ve Zehra utanarak banyoya kaçtı. Ömer ise mutlu eşinin ilgi ve alakası hoşuna gidiyor ve hep ilgilensin diye numara yapmaya devam ediyor çok uyanıksın Ömer.

Ömer şirkete gitmek istedi Zehra gitmesine engel oldu. Çalışma odasın da Mert ile konuşacaklar Zehra çayını da al dedi. Mert uçağın kaza olmadığını düşündüğünü söyledi. şirkete geçti. Ömer de Zehra yı düşünerek onun hazırladığı çayı içti.

Zehra daha fazla dayanamamış eve doktor getirmiş. Zehra odadan çıkınca Ömer, doktorla konuştu. Olanları anlattı uçağın düştüğünden beni öldü zannettiği için bana ilgi gösteriyor, ilgisinin hoşuna gittiğinden bahsetti.

Doktor gidince de Ömer Zehra’nın parmağında yüzüğü görünce, bulduğuna sevindim dedi. O yüzük bir bağ onlar arasında gerçek evliliğe doğru giden kopmaz bir bağ. Ömer o yüzüğün asla Zehra’nın parmağından çıkmasını istemiyor ve Zehra’nın gerçek eşi olmasını istiyor.

Nihat uçak kazasının raporunu getirdi. Uçağın saatli bomba düzeneği ile düşürüldüğünü öğrendiler. Bunu kim neden yapar? diye birbirlerine baktılar ve buldukları tek cevap Hilmi Yılmaz.

İnsan Plan Yapar Kader Gülermiş.

“Bir gün ölüm adamın karşısına çıktı ve dedi:  bugün, senin son günün.
Adam dedi:  ama ben hazır değilim.
Ölüm dedi: bugünkü listemde, senin ismin ilk sıradadır.
Adam dedi: peki o zaman… gitmeden önce, gel oturalım beraber bir kahve içelim.
Ölüm dedi: tabi ki.

Adam, ölüme kahve ikram etti ve onun kahvesine bir kaç uyku hapı attı.
Ölüm, kahveyi içti ve derin bir uykuya daldı.
Adam, ölümün listesini aldı ve ismini ilk sıradan silip listenin sonuna koydu.

Ölüm uyandıktan sonra şöyle dedi:  Sen, bugün bana çok şefkatli davrandın. Şefkatinin karşılığında işime listenin sonundan başlayacağım.”

Bazen bazı şeyler kaderinde yazılıdır. Onları değiştirmek için ne kadar çabalarsan çabala, onlar hiç bir zaman değişmezler.

Karga ve papağanın her ikisi de çirkin yaratılmıştır. Papağan itiraz eder ve güzelleşir. Ama karga Yaradan’ın rızasından memnun kalır. Bugün papağan kafeste, karga ise özgürdür.

Her hadisenin arkasında öyle bir hikmet vardır ki, sen hiç bir zaman anlayamazsın.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 141. Bölüm Analizi 3 Nisan Özeti (38 Yorum)

 1. TWK EDERIM ASLI AYLI ULKERCIYIM IYIKI SIZIN KIBI IYI INSANLAR VARMIW SIZLERI COK SEVIYORUM

 2. nihayet beklediyimiz an geldi kizlar dimi ay hem cok uzuldum hem de cooooooooooooooook mutlu oldum evet sevdiyin insani kayb etmek ne kadar kotu ve uzucu zehrani o halini cok iyi anladim ben cunku ben de sevdiyim insani kayb etmiwim hem de kolarimin ustunde onu kayb etmiwim ama benden farkli Zehra kovuwdu amma ben kovuwmadim neyse hep sevenler kovuwsun yuzleri gozleri hic bi zaman aglamasin AMIN

  • ÇİNARECİM Allah kayb etdiyin yakınına rahmet eylesin. Biliyormusun aslında ben seni çok iyi anlyorum. Çünki, o kayb etmek duyqusunu 2 kere yaşadım:-( Allah kimseni sevdiklerinden ayırmasın:) AMİN:)

 3. Aslicim cok saol. Analizin çok guzel bu aralar siteye fazla uğrayemiyorum ama zamanım oldugunda analizlerini kacirmirum okudukça çok mutlu oluyorum.
  ULKERCIM seninde geri dönmeme çok mutluyum . Babaninda iyileşmesine sevindim. Bida bizi birakma!❤

  • HAYATCIM merak etme ben sizi asla, asla, asla, asla ve asla brakmam:) Çünki sizler benim canlarımsınız. Öpdüm canım:)

  • Bende sizlerden böyle güzel geri dönüşler aldıkça mutlu oluyorum.Hayat sağ olasın.

 4. AYLİNim mutluluktan ölmekte ne demek oluyor. Kız ben işimi gücümü brakıb buraya geliyorum. Ee sende ölürsen buraya gelmemin bir anlamı olmaz ki.

  Akşamki bölümü bende çok sevdim. İşe gitmemekte iyi yapmışsın. Mazallah tekrar üşütüb hasta olurdun yoksa:-(
  Ayy kyamam sana (şu an bu cümleni söylerken yüz ifademi görseydin gülmekten ölürdün her halde)
  Ben surivivora urayayım tekrar geri dönücem:) ÖPDÜM:)))

   • Tamam o zaman sen hiç korkmadan bayıl Aylincim. Ben de elimde sürahi ile yanı başında olucam:) Bayıldığın anda sürahideki suyu üzerine dökücem:) E her halde aylırsın:) Ayılırsın dimi? Bak şoka filan giriyim deme. Durduk yerde başımı belaya salırsın yoksa…

 5. Bayildim çok güzel bir bölümdü üç kez tekrarını izledim hem kizdim hem güldüm çocuk gibi saf ve temiz bir aşk hikayesi ayyyyy bügün bir an önce dizi saatim biliyorummmmm

 6. NEDEN ÖMER ZEHRAYA TEPKİSİZ KALDI BU KADAR.EN AZINDAN BİRAZ RUH KATABLİRDİNİZ ÖLÜ BALIK GİBİ. BAKTI. ONUN HARİCİNDE SALONDA OTURUZKEN ALEVLE KUCAKLAŞTIKLARINDA ÖMERİN PARDÜSESİ YOKTU İÇERİ GİRERKEN HANGİ ARA PARDÜSESİNİ GİYDİ EVİN İCİNDE BİRAZ ANLAMSIZ.OLMUŞ DİZİ ADINA BUNLARA BİZAZ DAHA DİKAT EDİN LÜTFEN. AYRICA JET HIZIYLA DÜŞEN UÇAĞIN RPORLARI HANGİ ARA CIKTIVE NİHATINELİNE ULAŞTI. BUKONULARADA DİKAT EDİN.VE KONAK ÇOK ANLAMSIZLAŞTI BİRAZ CANLILIK VE İNANDIRICILIK LÜRFEN. HİZMETCİ GİTTİ YEMEK KAHVATLI DÜZENİ GÖREMEZ OLDUK DİZİ ACISINDAN HİHATIN DEMİRİN ALEVİN ARABALARI BİRDEN YOK OLDU KONAK BOM BOŞ İCİDE DIŞIDA SANKİ YAŞIYAN YOKGİBİ..ÖKKEŞ AMCADA AYNI ŞEKİLDE . ÖMER ZEHRANIN ODASINA DAD DİKAT EDİN İLK KONAKTA. GÜNLÜK NEVRESİMLERİ DEĞİŞİYORDU BU EVDE NERDEYSE HAFTALARDIN AYNI NEVRESİMLER VE ÇOCUKSU PİKE TAKIMLARI VE ODA HALININ ÜSTÜ ÇOK KİRLİ GÖZÜKÜYOR.DİZİMİZE BİRAZ DAHA ÖZEN LÜTFEN AYRICA BETON VE MEHTAP ÇOK ANLAMSIZ DİZİYİ BOZUYORLAR VE ÖRNEK BİR DAVRANILARI YOK KONUYLA ALAKALARI YOK DİZİDEN CIKSINLAR. ÖMER BİR ŞÖFÖR VE EVE HİZMETCİ GELSİN DİZİYE DAHA RENK VE İNANADIRICI OLMASI ACISINDAN . . MAHALLEYİ BİRAZ ARKA PİLANDA TUTUN ÖZELİKLE YASEMİNİ SALİMİN BİR EVİ ATÖLYEDİ MEHTAP ŞÜKRAN DERKEN DİZİ ÇOK BÖLÜNÜP ANLAMSIZLARIYOR ÖMER ZEHRA KONULARINA SIRA GELMİYOR VE EKRANDADA DİZİDE DE ARKA PİLANDA KALIYORLAR. BUDA DİZİDEN SOĞUMAMIZA NEDEN OLUYOR.EMEGİNİZE SAĞLIK TRT. ADINA DAHA GÜZEL BÖLÜMLER GELİR İNŞALLAH AMA ARADA BİR ÖMER ZEHRA GERCEKTEN YEMEĞE CIKSINLAR AYNI ŞEKİLDE KONAKTA DA, YEMEK KAHVALTI DÜZENİ OLSUV .MEZ ZEHRAYI ARADA BİR KACAMAK YAPTIRIN GECEN TÜYOLARINIZ DA ÖKEŞ AMCANI KÖY EVİNE GİDECEKLER DİYE ÖZET GECTİNİZ AMA BOŞ CIKTI. BİRAZ DAHA DİKAT DÜNKÜ BÖLÜM İÇİN AYRICA TEŞEEKÜR EDRİM VE BAYANLARA ÖZEN LÜTFEN GİYİMLERİ ACISINDAN MÜMKÜNSE ETEK BOYLARINI UZATIN MÜZEYYEN HANIM DİZİYE ÇOK BİR ANLAM KATMIYOR YAPMACIK SOĞUK TAVIRLARI VAR SÜS BİBERİ GİBİ OTURUYOR GEREKSİZ MAZEME SANKİ.. EMEĞİNİZE SAĞLIK.

 7. Ya insan mutlulukdan Öle bilirmi . Ben dunki bolumden sonra Öluyorum .mutlulugumun tarifi yok .Cumle bulamiyormki ifade etmeye . Ben sadece aglaya bildim .evdede soyledimki hastalikdan dolayi agliyorum. O kadar guzel bir bölümdeki bunun buyusunden çıkmak baya uzun zaman olacak . Hatta hiç çıkmayalım. ZEHra o nasıl sarılmak .saq olsun Omerde bos dururmu oda sarildiya . Bak ZEHRA goruyormusun kayb etme korkusu boyle oluyoru . Omerde boyle yasamisdi ve sana sarilmisdi . Ama sen ne yapiyorsun demisdin . Ama Omer ne kadar mutlu oldu senin onun icin aglamana korkmana. Çocuk biraz ilgi görsun diye hastalık nuarasi yapıyor . Omerde hastalik guzel bir sey olmali diyor . Evet Omer boyle ilgi gorursen tabiki sana gozel gelir hastalik . Ama Omerin doktara anlatiklarini cok merak ediyorum . NE soyledi: karimdan ilgi gormek icinmi yapiyorum bu numarayi dedi . Bu arada Yaprak Durmazın oyunculuğuna ayak üste alkış . Çok güzeldi çok . Rolünü o kadar iyi oynadı ki , insan o ani hiis etti içinde her bölümdeki gibi bu bölümde Alev sinir etmeyi başardı . Her kez diyorki ,alevi ilk defa acıdım .Ama ben hiç acmadım . Bu kadar suc işlemiş , her ne kadar Hilminin isden habari olmasada ,en az hilmi kadar oda suclu benim için . Sanki eski suçları untulduda . Bize bu durumda Zehrayi suclamazmi ya . Kötülüğün bu kadar da fazla . Neyse canim bu güzel anların tadını çıkaralım Alevle bozmayalim. Bu bolumun özelliklerini saymakla bitmez , en iyisi burda bitirmek

  • İnsan mutluluktan ölebilir mi? bilmem ama korkudan ölebilir bunu iyi biliyorum. Aylincim evde ağladığına bahanen de hazırmış hastalıktan ağlıyorum. hastalığın işe yaradı desene iyiymiş. şaka şaka sen biran önce iyileş vede ağlama. hastalıktan kimse ağlamasın zor bunu ancak yaşayan bilir neyse ben susayım yoksa çözüleceğim biraz daha konuşursam. 1-2-3- tıp.
   Ömer doktora bütün yaşadıklarını anlattı. eşinin ilgisinin onun hoşuna gittiğini, sevindiğini söyledi doktoru da oyununa dahil etti ve eşine ilgilenmesini dinlenmesi gerektiğini söylemesini istedi. doktorda öyle söyledi stresten ilgi görmesi dinlenmesi gerekli dedi. Ömer ilgi istiyor doktora bunu özellikle söylemesini istedi.
   Sen Ömer’in Zehra yı 2 yanağından öptüğünde ne halde olursun Allah bilir?

    • Resul abi fragmanı eklermisin? insanlar daha fazla merakta kalmasın bölümler süper yemeğe çıkıyorlar. Ömer Zehra yı öpüyor Aylincim süper bölümler geliyor.

 8. HERKESE GÜNAYDILAR:)
  Ya bu hayatda her insanın baımlı olduğu bir şeyler vardır. İşte ben de siz arkadaşlarımın baımlısıyım:)
  Babamı merak edenlere iyi haberim var. Gerçi artık Sude söylemiş ama bide ben söyleyeyim. Babam çok iyi:)

  AYLİNİM sen iyi oldunmu? Eyer beni sorucak olursan, biliyosun bendeki bahar alarjisi o yüzden bahar bitene kadar böyle olucam:-(

  ASLIM tatlı delim nasılsın? Canım ben artık senin analizlerini okurken tatlı yemiyorum. Sadece tatlı resmine bakyorum:)

  AİDE, NEZRİN, aramıza xoş gəlmisiniz:)

  İr sen nasılsın:)

  VEFACIM senide HÜSEYİNİDE çoook seviyorum:)

  YA BEN HERKESİ SEVİYORUM:)

  • Ülkenin iyiyim canim . Hem dunki bolumden sonra nesende ,metlulugumda yerinde . Gerçi ise getmedim çocuklara bulaşır diye . Şu an dizinin tekrarını izliyorum .Babanın iyi olmasına sevindim

  • Ülkercim hoşgeldin, babanın iyi olmasına çok sevindim.
   bizde seni çok seviyoruz seninde iyi olmana sevindim canım.

 9. Zehra ve Ömer çok güzeldiniz bu bölümde ve Zehra Ömer’e nede güzel sarıldın öyle. bende ikinize sarılıyorum sımsıkı. belki sizden güç alırım bugün. gece bitmek üzere sabaha az kaldı şuan saat 4 40.

 10. Bismillah insAllah bundan sonraki Bölümlerde ,Bugun izledigimiz bölüm gibi gecer Sabah aksam bikmadan izledigim tek dizi Ailece ,Esim Ben Ve kizlarimla birlikte Izledik yasasin güzellikler
  Tsk ler emegi gecen Herkese Arkadaslar
  Lütfen Biz leri kulak ardi etmeyin !!
  Sünü saöylemeden gecemecemmm Allah askina zehranin sacina basina özen göstermesini istiyorum Lütfen

  • Ömer Zehra’nın iki yanağından öpüyor. öyle güzeller ki, bugün yaşadığım zor geçen günün bütün yorgunluğunu aldı üzerimden:)

 11. Cok saol mukemmel analiz icin Aslicim.Okuyunca mutlu oldum)). Coook guzel bolum olmuş.

  • Lalecim ilk başta Zehra’nın Ayşe’nin ve Mert’in Ömer için ağlamasına üzülecek, sonra Ömer’in Zehra dan gördüğü yakın ilgi ve alakadan dolayı daha çok ilgilensin diye yaptığı çocukça yaramazlıklarına güleceksin. Ömer işte Zehra dan ilgi bekliyor aşık Ömer.

 12. arkadas bizim odun ömer oldu sana çapkin ömer şunun hareketlere bak bide kumpas kuruyo zehraya resmen şimardi

  • sabah çalan saate bilerek uyanmayan ve Zehra yı korkutan Ömer. Zehra nın o haline ve kendisi için endişelenmesinden hoşnut olan Ömer. sevgili eşi Zehra dan ilgi, şefkat, alaka bekleyen yaramaz çocuk Ömer.

 13. O kadaaaaaarr guzel bi bolumdi ki ne yazam dusunuyorum deminden beri ne sarilmaydi ama oyle kiiizz zehra resmen omer nefessiz kaldi…ama 140 bolum bu ani bekledik 140 bolumluk bekleyisede boyle kucaklama yakisirdi…zehraya soguk nevale diyenlerede kapak olsun bu ve omerin tatliliklarida mahkeme duvari gibi diyenlere guzel bi cevap bence…hadi artik ask gorme zamani biraz zehőm izleyelim lutfen…

  • Ömer halinden memnundu hiç şikayeti yoktu. Öyle ki doktoru da oyununa dahil edecek kadar.