Adını Sen Koy 140. Bölüm Analizi 31 Mart Özeti

Gel de, birbirimizin kıymetini bilelim.
Çünkü; ansızın ayrılacağız birbirimizden.
Ölüm her yerde ne zaman kapını çalacağını
Bilemezsin
.

Ömer şoför’ü ile birlikte şirkete geldiğinde araba park yerinde Ömer arabadan indi, şoförde arkasından ona silah doğrulttu. Ömer bunu fark edince, kim istedi bunu senden? Kimin için yapıyorsun dedi ve sırtımdan mı vuracaksın diyerek yüzünü döndü. Gözümün içine bakarak sıksana dedi.

Ömer adamın bakışlarından kendisini öldürmeyeceğini anladığı için meydan okuyor adama ve sıksana diye söylüyor.
Dikkatini dağıtmaya çalışıyor akıllı Ömer. Mert geldi oraya merdivenlerden iniyordu ki, Ömer’in sesini duydu ve atletik bir atlayışla Ömeeeer diye bağırdı.

Adamın dikkati dağıldığı an elinden silahı almaya çalıştı Ömer ve adam Ömer’i itti. Ömer yere düştü. Adam kaçtı. Mert peşinden gitti ancak arabaya binip giden adam çoktan kayıplara karıştı. Mert bunu yapanın babası olduğunu onunla görüşmenin vakti geldi deyince..

Ömer de Mert’e bunun babanla alakası yok başka dedi ve Mert’i sakinleştirdi Ömer ve ofise geçtiler. Ömer Mert’in babası ile karşı karşıya gelmesini istemiyor.

Ömer hemen Zehra yı düşündü. Çünkü Zehra mahalledeki evindeydi hemen aradı açmadı Zehra. dakika sürmedi Zehra Ömer’i aradı aramışsın diyerek. Aralarında kısa bir konuşma geçti.

Ve en sonunda Ömer Zehra ya eve varınca arayıp haber verirsin dedi. Zehra kısa süreliğine cevap vermeyince Ömer DUYDUNMU BENİ diye bağırdı.

Zehrası için endişelenen ve onu seven eş Ömer. Ah aşk ah. Hep bu tatlı hallerinizle bana bir ah çektiriyorsunuz ya seviyorum ben sizi tatlı aşıklar.

Ömer bu konuşma bitince Nihat’ın odasına gelmesiyle Nihat’a sabah ki yaşadıklarını anlattı büyük bir öfke ile

ve Nihat; Hilmi Yılmaz bir savaş başlattıysa bunun sonu gelmez dedi.

Ömer de öfkeyle; kaybederse gelir dedi.

Ömer ve Hilmi Yılmaz arasında büyük savaş başladı. Önce elinde avucunda elinde ne varsa ortaya dökmeye çalışan Hilmi. Ömer’in atağı bundan sonra gelecek. Kaybeden kim olacak? Kazanan kim olacak göreceğiz? Hilmi Yılmaz senin zayıf noktan oğlun bunu ben biliyorum da, Ömer senin zayıf noktaların konusunda daha neler biliyor asıl mesele o?. Seni can evinden vurmasını da, alt etmesini de biliriz, sen şimdi elinde avucunda ne var, ne yok bir dök bakalım da Hilmi Yılmaz.

Tuttuğu adam işi beceremedi diye hem telefonda adamı azarladı, hem de biletini kesin diyerek öldürülmesi konusunda kendi şoförüne talimat verdi.

senin gibilerin gücü anca buna yeter.

Ömer Nihat la bu konuda hararetli bir şekilde konuşurken Mert geldi odaya ve Ömer, Mert bir şey anlamasın diye anlık duygu durum değişikliği yaptı. Mert bir şey anlamadı.

Şirket adına Amerika ya birinin gitmesi gerekiyor. Demir bu iş için gönüllü olarak Amerika’ya gitmek istiyor.

Demir gitmiyor, Demir kaçıyor, kaçtığı kişi ise Leyla.

Ayrı kalmak belki Leyla’ya duygularıyla başbaşa kalınca Demir’e olan hislerinden emin olmasına yardımcı olur.

Demir ile konuşurlarken Ömer Demir de bir sorun olduğunu anladı konuşmak istedi ancak Demir sır vermedi. Demir gibi, Ömer Demir’i çözemedi. Oysa Demir Ömer de bir sorun sezdiğinde hemen onu çözüyordu.

Bu bölümün en komik sahnesi Betonun Mehtap’a oynadığı oyun sahnesiydi 😀

Mehtap kendisine mesajlar gönderenin Beton olduğundan adı kadar emindi ancak en son söylediklerini Beton duymuştu ve ona oyun oynadı. Mehtap aklı sıra akıllılık edip Betona buluşmak için mesaj attı. Betonda tamam dedi buluşmaya yaşlı bir amca elinde çiçeklerle gitti. Oh olsun sana Mehtap. Bunu Beton ayarlamıştı ve geriden de mehtap’ı izledi.

Zehra eşinin gömleklerini kendi yatağının üzerinde görünce, düğmesini diktiği ve Ömer’e iğne battığı an aklına geldi tatlı bir gülümseme oluştu yüzünde aşık Zehranın. Ve yüzüğünü kaybettiğini fark etti çantasında ararken Mert’in onlara yaptırdığı ödevi buldu bu sayede Ömer’in aşkın tarifini yaptığı an aklına geldi.

O tarif öylesine hoşuna gitti ki içten bir gülümseme daha oluştu aşık Zehranın.

Ömer odaya gelince birden şaşırdı. Yüzüğünü bulamamıştı. Çareyi ellerini arkada saklamakta buldu ancak bu durum daha çok dikkat çekiyordu farkında değildi. Şaşkın aşık Zehra.

Ömer’in gözünden kaçar mı? hemen Zehra’nın yanına gitti ne saklıyorsun dedi?

Zehra da, kollarımı esnetiyorum dedi. Çocuk gibiydi o halleri Zehra’nın suç işlemişte suçunu saklayan yaramaz çocuklar gibiydi. Eh haksız da sayılmaz suçlu yüzüğünü kaybetti. Ah safım ah söylesen ya açık açık.

Zehra’nın 2 eli arkadayken Ömer bakmak istedi ve iyice yakınlaştılar 3. Denemede de başarılı olamadı Ömer ellerini göremedi Zehra’nın ve Zehra ellerini saklayarak banyoya girdi.

Ömer de Zehra’nın çantasından görünen kağıdı aldı baktı Mert’in verdiği ödev kağıdıydı.

Ömer de Zehra gibi, Zehra’nın o günkü aşk tarifi cevabını verdiği anı düşündü. Yüzünde onunda tatlı bir tebessüm oluştu. Nede olsa Zehra o cevabıyla hiç aşık olmadığını, ilk kez aşık olduğunu bu kişinin de Ömer olduğu cevabını veriyordu Ömer böyle anlamıştı bunun için mutluydu Ömer.

Ve Zehra uzun süre banyodan çıkmayınca endişelendi merak etti, neden çıkmadığını düşündü ve Ömer gidip banyo kapısını çaldı birkaç kez her şey yolunda mı? iyi misin? Adı yine yok.

Siz birbirinize isminizle hitap etmeye yeminlisiniz anlaşıldı. Ama bir gün öyle isimlerinizle hitap edeceksiniz ki sizde şaşıracaksınız o zaman hele zorba diyen Zehra, Ömer dediğinde ben göreceğim onun yüz ifadesini.

Zehra banyodan çıktı çantasını yerleştirmeye devam etti. Ömer Zehra’nın yanından sanki odadan çıkacakmış gibi geçerken ani bir manevra ile Zehra’nın elini tuttu baktı eline ve bandajı gördü ne oldu parmağına diye sordu.

Ah canım ya kıyamazmış Zehrasının parmağına, Zehra küçük bir kesik deyince.. Ömer bakalım belki mikrop kapabilir dedi.

Zehra izin vermedi yok mikrop bile görmez diyerek bakmasına. nede olsa kesik falan yok uydurdu Zehra.

Ömer de bu cevaba gülümsedi anladı kesilmediğini canımsınız siz. Zehra Leyla yı arayıp yardım istedi ancak Leyla da evde arasa da bulamadı yüzüğü.

Yasemin Koray’a yardımcı olmak için evde düğün malzemelerinden süsler yapacak ve satarak Koray’a yardımcı olacakmış ne güzel üç, beş köşeye atar Yasemin. Allah bol kazanç versin. Şükran teyze bunu öğrendi babana söyle dedi. babası öğrendi izin vermedi.

Cevriye hala gidiyor toplamış tüm eşyalarını valizi hazır ben gidiyorum diye geldi salona. Asya da gitmesini istemiyor. Ayşe Nihat Asya uğurluyorlar. Alev de onlara bakıyor seviniyor gittiği için. Ancak Ömer ve Zehra bahçeye geldiklerinde Cevriye halanın gittiğini görünce Ömer gitmesine engel oldu. Cevriye hala herkesle vedalaştı Ömer’e elini uzattı eli havada kaldı. Ömer valizleri arabadan indirdi ve eve geçtiler. Alev’in sevinci yarım kaldı tabi.

Ömer ve Zehra çalışma odasındalar. Kürşat hoca ile telefonda konuştuktan sonra Zehra Ömer’e kaç gün kalacaksınız? dedi. Ömer de 2 gün.. dedikten sonra

Ömer; Zehra ya gelmek istermisin? dedi.

Zehra: gerek varmı?

Ömer; yani eşim olarak katılabilirsin dedi.

Zehra da Ayşe ile kalmak istedi.

Canım Ömercim artık Zehra yı bir eşi olarak görmüş, kabul etmiş, Zehra ya sen benim eşimsin diyor. Üstüne üstlük artık herkesin Zehra yı Ömer’in eşi olarak bilmesini istiyor ve bunda da bir sakınca görmüyor. Canımsın sen, eşini seven ve her daim yanında görmek isteyen bundan da çekinmeyen Ömer. Baya yol kat ettin sen Ömer nerden nereye?

Nihat halası ile konuşmak isterken Alev’in yazdığı yazıyı gördü. Bunu ancak tek bir kişi yapar o da Alev dedi. Ve bu yaptığının cezasını bir gün çekecek dedi.

Demek ki, Alev yaptıklarının cezasını çekecek sinyal verildi.

Ömer şirket için Kıbrıs’a gidecek bunun için hazırlık yapıyor. Eşi olarak Zehra da ona valiz hazırlama da yardımcı oluyor. Ömer’e bir saat veriyor bunu tak saat seçimlerinde pek zevkli olduğun söylenemez dedi.

Ömer de, sen gelmek istemediğine emin misin dedi.?

Zehra da evet dedi.

Ömer gömlekleri öylesine valize koyuyordu ki, Zehra ütüsüz konulmaz dedi.

Ömer de; hediye abla yapıyordu neden biz yapıyoruz?

Zehra da; ben varım çünkü dedi.

Eee Ömer bey eşin varken neden bir başkası senin valizini hazırlasın ki? İyiden iyiye evli bir çift olmaya başlamış bunlar 🙂 Ömer siyah kemerini Zehra nın yönlendirmeleri sayesinde buldu. Gömleklerini ütüledi eşinin Zehra.

Sabah olduğundaysa valize son konulacak eşyaları da koydu.

Zehra ve eşine soruyor diş fırçanı da aldın mı?

Ömer aynadan Zehra’nın parmağını gördü ve ani bir hamle ile parmağındaki o bandajı çıkardı yüzüğü görmeyince yüzüğün nerede diye soruyor?

Gerçek olan evliliklerde çiftler için yüzük değerlidir önemlidir. Buda demek oluyor ki Ömer gerçek evliliğin peşinde.

Ömer yüzüğü kaybettiği ve kendisine söylemediği için Zehra ya kızdı. Zehra da mahalledeki evde düşürdüğünü gidip bulacağını söyledi. Ömer de gitmeyeceksin dedi. Zehra gideceğim demekte ısrar edince Ömer bıkmayacaksın değil mi? bu numaralardan dedi.

Zehra da ne numarası dedi. Ömer de eline sardığı bandajı kasdederek numara dedi.

Zehra da: ne kadar kötüsün iyi ki gideceksin, kısa bir süreliğine de olsa yüzünü görmeyeceğim için seviniyorum dedi.

Yapma be Zehra biraz da hata sende söyleseydin yüzüğü kaybettiğini evdekiler anlamasın diye yaptım deseydin anlayışla karşılardı Ömer seni. Boşuna size küçük çocuklar gibisiniz demiyorum çok çocukça davranışlarınız oluyor bazen. Şimdi küs gidecek eşin ya başına bir iş gelirse üzülmezmisin Zehra onu böyle sözlerle son kez gördüğün gönderdiğin için?

Dün kalbini kırdığın kişinin, bugün öldüğünü duysan; ‘ama ben haklıydım’ tesellisi, avutur muydu seni? Kırma o kalbi, haklı olsan da kırma!

Ömercim de nasıl üzüldü kıyamam. O halde eline aldı valizini şirkete geçti.

Nihat ile kendisini öldürmeye çalışan adam hakkında konuştu ve şirkete yeni güvenlik önlemleri aldırmış.

Ve Nihat’a şirketteki bütün personellerin dosyasını araştır gerekeni yap dedi.

Zehra da mahalledeki evine gitti yüzüğünü aradı buldu parmağına taktı.

Şirkette olan Ömer Zehra’yı aramak istedi eli varmadı telefonu çaldı Zehra aradı zannetti ancak arayan Alev di. Hava alanında buluşmaya karar verdiler.

Hilmi Yılmaz Alevi aradı buluşmak istedi.  Ve buluştular Alev uçağı kaçırdığını söyledi. Hilmi de bir gün bunun için bana teşekkür edeceksin dedi.

Hilmi Yılmaz’ın kafasında 40 tane tilki dolanıyor da 40’nın kuyruğu birbirine dolanmıyor. Şimdi empati yapalım zor kötülük düşünmeyen birinin kötü düşünüp birinin kafasında geçenleri çözmesi. Hilmi Yılmaz o uçağı düşüren kişi. Biliyoruz.  Alev’i o uçağa bindirmeyen kişi. Onu da biliyoruz.  Peki Ömer? Hilmi Yılmaz’ın ondan haberi var mı? Varsa planı ne? Ömer uçağa binmesin diye yolunu mu kesecek bu şekilde mi gitmesine engel olacak? Hadi oldu diyelim. Alev’i kullanıp karşılığında Ömer den Mert’imi isteyecek. Yoksa uçağın düştüğü yerde Ömer Alev’i ararken Hilmi Yılmaz Ömer’i mi kaçıracak? Hilmi Yılmaz’ın planı ne? Ne yapacak?

Bunların hiç biri olmayacak da Ömer bir dosyayı unuttum diyerek geri mi dönecek? Yoksa Zehra ya olan aşkı onun kalbini kırıp gitmeye razı gelmeyecek mi?

Ömer ise üzgün bir halde araba kullanarak hava alanına gidiyor. Aklında hep Zehra’nın söylediği o son sözler ve onun tokat attığı an var.

Ve Zehra elinde tepsi içinde çay fincanı birkaç yiyecekle odasına doğru giderken Mert’ten bir telefon geliyor. Mert ağlayarak Ömer’in uçağı düştü diyor.

Zehra aldığı haberin şokuyla elindekiler kayıp gidiyor. Gözünden ise bir damla yaş Ömer için akıyor.

Kimse son vedanın ne zaman olacağını bilemez. O halde sevdiklerimizin değerini bilelim.

Aşağıdaki sözler kanser nedeniyle hayatını kaybeden birinin, ölmeden önce yazdığı bir yazı

Yanınızdaki kişiye değer verin. Kırmayın onu. Durup durup sevdiğinizi söyleyin. Özel hissettirin. En ufak bir şeyde bitti demeyin, ağlatmayın, üzmeyin. Neden mi?. Çünkü ölümün saati yok. Belki son sarılmanızdır, belki son görüşünüzdür. Belkisaatler sonra ona değil de artık toprağına dokunacaksınız. O değil de toprağını öpeceksiniz. Belki ettiğiniz kavgalara bile pişman olacaksınız. Keşke yanımda olsa da sarılsam diyeceksiniz. Sevdiklerinizin değerini kaybettikten sonra değil, şu an bilin. Toprak aldığında geri vermez, çünkü ölümün saati yok.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 140. Bölüm Analizi 31 Mart Özeti (35 Yorum)

 1. Arkadaslar aklima bir sey geldi Bence irelide yada gelecek sezon yada Dizinin finalinde Alev Mertle evlenecek . Nedense alevle Mertin arasında bir sey olacağı geliyor aklima . Bence Irelide Alevin Omere Olan ilgisini ( askini yazmaya elim varmiyor) mert bilecek ve onun yaptığı kötülüklerden kurtaracak . Onun içindeki kötü insanı yenmesine yardimci olacak ve bu zamanda onların bir birine yakınlaşması olacak . Inşallah oyle olur . Kurtuluş alev cadısından

  • Olabilir, yalnız önce Mert’in Alev’in iç dünyasında geçmişinde yaşadığı travmadan dolayı oluşan bu hırçınlığı, asabiyeti iyileştirmesi gerekli. Alev’in içindeki kötü Alev’i iyileştirip, iyi Alev’i hayata kazandırmalı. ondan sonra bir ilişkiye başlamalı Mert. olacaksa böyle olmalı. Bir insanı hayata kazandırmalı Mert öğrendiği aldığı eğitim nasıl Zehra ve Ömer üzerinde olumlu etki yapmış ise, Alev içinde Mert’in bu bilgileri işe yaramalı. Tamam Alev kötülükler yapıyor, kimse sevmiyor, cezasını çekmesini istiyor, yaptıkları ortaya çıksın istiyor. Ancak teyzesinin anlattıklarından anladığım kadarıyla büyük bir travma yaşamış Alev. Mert önce buradan başlamalı bir insanı kaybetmeden hayata kazandırmalı. Alev’in ruhundaki o yarayı iyileştirmeli, hayata kazandırmalı iyi bir insan olarak Alevi ve sonrasında aralarında bir ilişki başlayabilir. Evlenebilirler de.
   Alsana bir senaryo daha bu konu dizide işlenebilir dizi bu sayede uzamış da olur. Ömer ve Zehra da bu aşamada yardımcıda olur, iyi de olur.

 2. Asilim bitanem her zaman ya birici yada ikici valan yorum yazan olardim şimidi baqisan 22 yada 23üçü yorum yazan olacam canim coq youn idim ama seni takib edirem.Canisi diziye aqişam baqacam son bölmine baqamadim iterinet vasidesiyle bakacam ama senn analizini okuyada baqimiş kimi oldu coq salasin bitanem.

  • Teşekkür ediyorum sudecim seyredince, seninde kafanda hilmi yılmaz hakkında bazı sorular oluşacakmı bakalım?
   sence hilmi yılmaz Alev’i kullanarak Ömer’i kaçırır mı?

  • Teşekkür ediyorum sudecim seyredince, seninde kafanda hilmi yılmaz hakkında bazı sorular oluşacak mı bakalım?
   sence hilmi yılmaz Alev’i kullanarak Ömer’i kaçırır mı? Arkadaşlar bu konu da sizler neler düşünüyorsunuz?

   • Canim Hilmi Yilmaz zaten kulanacagi kadar kulanmis Alevi. Alev hirslarina yenik düşmüş bir kadın . Ici kararmış . Ne biliyim şimdi Alev anlarsa uçağın Hilmi yilmazin tarafından düşürüldüğünü belki uslanir . Ama alevin korkularida vardır . Omeri öğreneceği korkusu . Hilmi bu korkusundan yararlanarak yine kulana bilir Alevi . Ama gerçeklerin eninde sonunda gün yüzüne çıkma ozeligi vardır . Alevin pis isleri zaten bir gün ortaya çıkacak . Işte o zaman Alev Omerin sevgisinden mahrum kaldığı gibi yüzünü gormektende mahrum kalacak . Allahim o günleri ne zaman gelecek ?

 3. Bu gafta cok guzel fotoroflar goruyoruz vallahi icim kipir kipir . Yukaridaki fotografda Zehra Omerin yataginin yaninda ve Omer uyumus . Zehra ne yapiyor acaba orda hep Omerin yapdiginimi yoksa Omerin saçlarınızı olmuyicak . Zehra sene illada Omeri kaybetme korkusu yaşamanın lazimdi

  • O uyuyan Ömer’in resmi çok güzel. İnsan uyurken de güzel dedirtiyor insana.
   Zehra bana göre orada Ömer’e; iyi ki sana bir şey olmadı. diyordun içinden ve Ömer’i büyük bir aşkla seyrediyordur uykusunda. bakalım neler olacak?
   Alev de tek başına Ömer için üzülsün dursun bakalım öyle. Alev bundan sonra ne yapacak Ömer için?

 4. Bolum çok güzeldi . Yani son sahneleri nezere almasak . Benimde en çok sevdiğim sahneler Zehrayla Omerin valizi toplaması sahnedeydi . Aslim ellerine sağlık çok guzel olmuş her zamanki gibi . Ben yorum yaparken ilk senin analizini okuyorum ve senin unuttuğun bazı konular üzerine yapıyordum yorumunu . Ama bu sefer hiç bir sey unutmamissin . Hepsini çok guzel anlatmissin . Ben artık bu hafta sonu okur dururum analizi .bide Merak ediyorum Mert Omerin hayatını kurtardı acaba hala Ir abi kizginim Merte?

  • Benim bir tanem Aylinim, insanın arkasından unuttuklarını, eksiklerini görüp onu tamamlayan bir arkadaşının olması, varlığını bilmesi ne kadar güzel. Bana kendimi çok şanslı hissettirdin teşekkür ederim iyi ki varsın bir tanem sağol.

  • Ne zamandan bahs ettiyini annamadim? Eyer bo seferkini diyosan hayir , omer gitmemis ki , omer arabada zehrayla olan kavgani ve onon kirildigini fark etmis ve aleve olasamamis o yozde eve donob zehranida alib birlikde bir sonraki ocakla getmeni planlamis , o yozden direk eve gelmis ve varanda zehrayi aglar bolmos ve sasirmis vs vs,,ama eyer sonraki macerani diyorsan evet oyle bi sacmalik var gibi , ama ben bi karar aldim o hafta ben yokom conko kerbelaye gidiyorom ziyarete icin o yozden belki dizi havasindan ozaklasirim, ya ben dizi omoromda diyil fakat bo iki masom ve temiz fedakar iyi kalpli insanlarin arasina hic kimseyi yakistiramiyorom, ama bo dizi hint osloplo oldogondan cok endiseliyim, gerci tork filmlerininde sono hep ozoco ve filmin kahramaninin oldoyono goroyoroz o yozden tedirginim

   • Ben hilminin adamının Omere silah çektiğinde . Mertin geldiği sahneyi söylüyorum bolumun başındaki . Bu arada allah kabul etsin ziyaretinizi . Ne mutlu size . Umarim Kerbelada bizleri unutmasiniz?

    • Axirinci asirim filmine baxibsan hatman, ABASGOLO BEY GIL SAMADIN EVINDE OLANDA GAMLO GELIR IMAN ARVADIN ARAMAYA GAMLO GEDENNEN SONRA ABASGOLOBEY SEMEDE DEYIR IMANIN ARVADI BORDADIR ? SEMED DE BORDADIR DEYIR BEY DEYIR ONDA GAMLO BORA MOTLEK GELECEK ONO HARDA SAXLIYA BILERSEN SEMED DE DEYIR NEBILIM VALLAH, BELE EHTIBAR ELIYE BILMIREME AGRIN ALIM , BAX MENDE TAM BO SAHNENI GORMEK ICIN BO FILME BAXIRAM , INDI MENDE BO ADSMA EHTIBAR ELIYE BILMIREM BIDE KI O SAHNEDE OMERI MERT GORTSMIR KI OMER OZO PISKOLOJI TASIRI YAPIB ONO TEHRIK EDIR O AN MERT GELDI AMMA YINE OMER OZO ADAMI YAXALADI, VALLA AYLIN BILMIREM NEDEN AMA BO ADAM HER GADAR YAXSILIKDA ETSE MANIM KAPRIZIM SONMOR

     • Evet izledim . Vallahi artık bilmiyorum izleyip göreceğiz . Ama sonda Omerle Zehranin kavuşacağına inanıyorum

   • Ir arkadaşım bu zamana kadar sana hic yazmadin ama sendrn bisey istecem Kerbelaya gidiceni okudum rica etsem Kerbela hasreti cekenler icinde dua edermisin orda benimde en buyuk arzum oraya gitmek suan bile yazarken goz yaslarimi tutamiyorum meshede gitdim ama Kerbelada daha kismet nasip olma.insAllah kimin ureyde Kerbelaya getmek arzusu varsa Rebbim nasib etsin.amin

    • Ne demek motlek doa edecem , seve seve , neden etmiyim, zaten kerbela , mesede gitmek menin hobbim , yani ilde bir nece defe gedirem , insallah imam ister sizde gedesiz aylinle beraber , cox gitmeli yerdi , daha dogrosi esil cennet di , bax eyer maddi problem yozonden gede bipmirsen onda erbein ziyaretine get , xercin cixmaz , hemde mohtesem bi ziyaretdi , bo il azerbaycannan gedenleri ardebil seherinin dini goromo gonag etmisdi her imkan goymosdo , tek iranlilara deyil irag xalgi her seyini zavvarin ixtiyarinda goyor , hicde gorxo filan yoxdo her kes deyirse yalan soyleyir, erbeyin ziyaretinde donyanin her yernden doz 25milyon adam gelir o comleden azeriler , neyse onsozda ele yerlere gedenler iltimas doa edenleri doa edirler mende aylini seni ve baskalarini hetmen doa ederem

     • Evet cnm biliyorum esim gitdi erbeine sozle anlatilmicak bir izdiham oluyo izledim ben erbeine elbete gitmek isterimde ama cok insan oluyo istediyim gibi ziyaret edeme ilk gitdiyimde ara gunlerde gitmel isterim seninde dediyin gibi maddi durum yuzunden gidemiyorum erbeine gitsem bile belli bi butce gerek esimsizde gidemem iki kisi icin az bi para deyil heleki dollar bu kadar yuksekken ve seninde dediyin gibi imam cagirmalidi o zaman ne maddi durum nede baska bisey mani olamaz meshedde gitdiyinde ben bile inanamadim 10 icinde esim seni yolluyorun irana dediyin saka yapiyor sandm pasaportum falan derken 15 gune yola dusdum.insAllah kerbelani dunya gozu ile gore bilirim her kerbelani videode tvde gorduyumdw gozumun yasi benden asli olmuyarak akiyor…

 5. Məndə aslıya teşekkür edirəm etdiyi gözəl analizlər üçün əllrinə sağlıq çox gözəl alınır dizini daha da ətraflı anlayırıq birdə təşəkkkürlər

  • Azeri qızı, bende sana teşekkür ederim. Sizlerden bu tür geri dönüşler aldıkça. inanın çok daha mutlu oluyorum. Beni bu yazdıklarınızla mutlu ettiğiniz için ben sizlere teşekkür ederim. Yazdıklarımın okunduğunu bilmek ve sevildiğini bilmek ne kadar güzel bir duygu bir bilseniz. sağolun.

 6. Omer hava limanina gitmemis hemde zehra yozonden gitmemis, zehrani kirdigi icin pisman olmos alevi aramis olasamamis eve donop zehrani alib sonraki ocakla zehrayla beraber gitmek istemis eve dondoyonde zehrda aglayarak firlayib boyonona salimis ki fotolarda nasil agladini ve sarildigini ve omer oyoyorken yanini kesdiyini goroyoroz

  • Ne güzel Ir, Ömer Zehra’sız gidememiş demek ki, onu ne kadar kırdığının, incittiğinin farkında ve Zehra’sız yapamıyor. Zehra da Ömer’i kaybetme korkusu yaşamış. Yukarıdaki resimde uyuyan Ömer’i seyreden bir Zehra var ne kadar güzel bir resim o. Hep bugüne kadar Ömer seyretmişti Zehra yı uyurken. şimdi ise Zehra seyrediyor Ömer’i uyurken sabırsızlıkla bu sahnelerin olduğu bölümü bekliyorum.

 7. Teşekkur ederim Aslicim. Senin analizlerini okurken hec bitmesin isterim. Cunki diziyi kalpden gelen jumleler ile anlatiyorsun. kendi icinde oyuncularin o anki ruh halini yaşiyorsun bu da yazdiklarini yansiyor. O yuzden ben senin yazdiklarinla sevinip, aglayabilyorum. Allah hastalarimizin hepsine acil şifalar versin!

  • Bende sana teşekkür ederim Lalecim, zaman ayırdığın okuduğun için. Sana bir sır vereyim mi? bu benim tv de seyrettiğim ilk dizi ve ilk kez bir dizi için bu kadar yorum yapıyorum. Aslında bunu ben yapmıyorum, bana yaptırıyorlar. onlar öyle güzel duyguyu yansıtıyorlar ki ekrana, bende onlardan aldığım enerji ile hissettiklerimle yazabiliyorum. ben uzun zaman önce yazmayı bırakmıştım. bu dizi ile yeniden başladım. Bunu başaran bu dizi ve ekibi ve Erkan Meriç. helal olsun onlara bana bunu yaptırabildikleri için. Özellikle Erkan Meriç’e teşekkür ediyorum bende burdan onun hiç bir şekilde haberi olmayacak bundan ama söylemek istiyorum ki, o benim hayatıma bu dizi ile bir kelebek dokunuşu gibi dokundu. tabi bu site de öyle yeniden hayata tutundum desem yalan olmaz. Hastane ortamı gerçekten çok zor, o ilaç kokusu vs. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin, yakınlarına da yardım etsin, güç versin kolay değil.

   • Hepimizin icinde bir Erkan meric hayranligi var galiba. Oyunculugu super 101 bolumdeki hastane sahnesi hec goz onumden gitmiyor. Bu dizinin en guzel sahnesidi o bu gune kadar izledigim bolumlerin icinde.

    • Evet benim içimde bir Erkan Meriç’e kardeşçe bir sevgi ve bir hayranlık var 🙂 Kendisi gerçekten çok yetenekli bir insan. Her rolün hakkını layıkıyla veriyor ve gerçekte verilmek istenen o duyguyu ekranlara yansıtabiliyor. Bunu her oyuncu başaramaz. Yetenek işidir. Mesela bir Kemal Sunal O da çok yetenekli ve özel bir insandı. Göksel Arsoy, Ediz Hun, Tarık Akan da öyle. İşte Erkan Meriç de onlar gibi hiç unutulmayacak geleceği çok parlak bir isim benim için. Aynı şekilde Hazal da öyle ilk tecrübesi olmasına karşılık o da iyi iş çıkartıyor. O da bir Filiz Akın, Belgin Doruk ve bir kaç isim gibi olabilir. ilk günlerden bu güne baya yol kat ettiler. İyi bir ikili oldular sevdim ben onları 🙂
     sevdirdiler kendileri yaramaz çocuklar ve inatçı keçiler ve aşıklar Ömer ve Zehra

   • Aslıcım ellerine saglik bolumleri en ince detayina kadar izlediyim halde senin analizini bekliyorum ve mutlaka okuyorum cunki bizim goremediklerimizide sen soyluyorsun zehra omerin kalbinden gecenlere tercuman okuyorsun gercekden ellerine yureyine saglik.dizide sonunda ilerle var qaliba artik ask gorucez qaliba sabirsizlikla bekliyorum pazartesini iple cekiyorum adeta.yazim hatalari icin ozur dilerim hem telefondan yazdigim icin oluyo hemde azeriyim bazi kelimeli yanlis yazdiysam ozur.

    • Teşekkür ederim Fati, hissettiklerimi yazıyorum. evet giderek çiftimiz birbirlerine daha çok yaklaşıyor. aşk göreceğimiz kesin. zaten şimdiden aşk kıpırtısını görüyoruz. birbirinin de elleri ayakları birbirine dolanıyor. gözlerinin içine baktıkça eriyip gidiyor ikisi de.
     Fati, sevgili kardeşim yazın gayet güzel vede anlaşılır teşekkür ederim. bunun için özür dilemene gerek yok. ince nezaketin için de teşekkür ederim. zamanın oldukça seni de burada daha çok görmek isterim. sevgiyle kal.

     • Ayy ne guzel icden kardaşim diyosun icimin yaglari eridi resmen menim ablam yok ama kardesim var ve abim var biz azerilerde kardes yalniz erkek kardesimize deriz kiz kardesimize bacı deriz abim bana bacım deyince cok hosuma gidiyor ama benden buyuk ablam olsun isterdim derdimi anlaticam.ayrica bem buyukmusun kucukmusun bilmiyorum ama bana kardesim demen hosuma gitdi

     • Ayy ne guzel icden kardaşim diyosun icimin yaglari eridi resmen menim ablam yok ama kardesim var ve abim var biz azerilerde kardes yalniz erkek kardesimize deriz kiz kardesimize bacı deriz abim bana bacım deyince cok hosuma gidiyor ama benden buyuk ablam olsun isterdim derdimi anlaticam.ayrica bem buyukmusun kucukmusun bilmiyorum ama bana kardesim demen hosuma gitdi.ben 26 yasindayim 2de oglum var.ve bide bisey dicekdim dizi ilgili nedense evlendikden sonra sevenlerin aski omur boyu suruyor gercek hayatda da boyle gorucu usulu evlennenlerin aski sevenrek evlenenlerden daha bi guclu oluyor kendimden biliyorum gorucu usulu evlendim ve Tanrimda karsima duzdun insan cixardi ve bahtima dogru insani yazmis.ama merk ediyorum acaba gercek hayatda omerle zehra gibi evlilik yapan varmi hic?zorunlu evlilik anlasmali?gercek hayatda bilmiyorum ama bu konuda diziler hep tutuyo ve b.g.a benziyor bu konuda diziler izleniyor benim gibi boyle dizileri seviyo qaliba insanlar)))

    • ne kadar şanslısın benimde Abim yok ve bende bir abim olsun isterdim. evin büyük çocuğum erkek kardeşim var benimde.
     maşallah sana güzel kardeşim, evli ve 2 oğlun var Allah uzun ömürler versin evlatlarına.
     gerçek hayatta böyle anlaşma evlilik ben bilmiyorum belki vardır bilmiyorum?

     • Yaa Allah uzun saglikli omur versin her ikinize benimde iki abim var bi erkek kardesim bide kiz kardesim var 5 cocuguz.qardaşin yeri basqadi baci ucun (bu cumleni turkce yazamadim)bazen dusunuyorumda acaba annemden babamdan dahami cok seviyorum erkek kardeslerimi kiz kardesimide seviyorum tabi o benim canim ama abinin yeri baska qaliba.evet iki oglum var cok yaramazlar aksama kadar dogduma pisman ediyorlar beni)) Allah evlat isteyenlere nasip etsin bu yaramazlardan )