Adını Sen Koy 139. Bölüm Analizi 30 Mart Özeti

Aşık Veysel’e Sormuşlar Aşk Nedir? Veysel Cevap Vermiş “Seversin Kavuşamazsın Adı Aşk Olur. “Gerçek Aşkın Vuslatı Kavuşması Yoktur. Gerçek Aşkın Vuslatı Olsaydı LEYLA&MECNUN Ve Daha Nicelerinin Aşkı Destan Olur muydu? Kavuşunca Aşk Sevgiye Döner. Kavuşamadığının Adıdır AŞK

Çakal Hilmi, Ömer’in şirketine adam yerleştirmiş Ömer’i o adam ile öldürmeyi planlıyor Hilmi çakalı.
İnşallah planın ters teper Hilmi. Ömer sen elemanlarını şirkete nasıl alıyorsun? Tabi sende haklısın insanların alnında bu iyidir, bu kötüdür yazmıyor. Yazsaydı eğer; senin düştüğün o tuzak gibi bende o tuzağa düşmezdim haklısın Ömer. Zehra o adamın bakışlarından rahatsız olmuşa benziyor, hemde farklı bir durumun olduğunun farkında, hemen Ömer’e bir sorun mu var? diye soruyor. Ömer de yok her zamanki güvenlik önlemleri diyor.

Zehra ile Ömer Mert’in Amerika ya birlikte gitmelerini istemeleri konusunda konuşuyorlar. Ve Zehra burada Ömer’i sınıyor. Ömer Zehra’nın söylediklerine inanıyor. Zehra da Ömer’e bir kere de olsa inanayım dedin diye gönderme yapıyor Ömer’in önceki ona inanmadıklarına. Ömer sana inanmak güvenmek istiyor da, sen buna izin vermiyorsun ki, anlatmıyorsun Ömer’in dediği gibi içine kapanıksın Zehra.

Mert geldi, Zehra Leyla’nın odasına gitti. Zehra odadan giderken Ömer Zehra’nın arkasından baka kaldı ve bu Mert’in dikkatini çekti. Bir kadının arkasından böyle bakacağını tahmin etmezdim doğrusu dedi. Eh Mert insan aşık olunca ve aşık olduğu kişi kendi resmi nikahlı eşi olunca, böyle arkasından bakar. Sende evlen sende eşinin arkasından böyle bak olur mu?

Zehra şirkette Leyla’nın odasında konuşuyorlar. Ve konu Zehra’nın, Leyla’ya Demirden hoşlandığını söylemesiyle, Zehra’nın bugüne kadar hiç aşık olup olmadığı konusuna geliyor. Eh Leyla’nın sorduğu sen bugüne kadar hiç aşık oldun mu sorusunda Zehra’nın ilk aklına Ömer ve onun ona seni seviyorum sözü geliyor. Zehra bugüne kadar hiç aşık olmamış ancak Ömer’e karşı bir şeyler hissettiğinin farkında eğer bunun adı aşksa Zehra ilk kez Ömer’e aşık. Ama bundan emin değil Zehra.

Oldun mu ? diye tekrar sorunca Leyla.  Zehra da ; benim karşıma öyle biri çıkmadı, senin karşına çıktı dedi. Leyla da, Zehra senin de karşına Ömer çıktıya der gibi baktı.

Kıbrıs ihalesinde çıkan bir sorun nedeniyle Ömer Kıbrıs’a gitmek zorunda toplantıya katılması gerekiyormuş. Ömer, Alev senin de gelmen gerek deyince Alev’e gün doğdu. Alev gidersin de dönmezsin inşallah.

Ömer her an Zehra yı düşünüyor onsuz duramıyor hep yanında olsun istiyor. Zehra odasına gelince çok sevindi. Zehra da Ömer’i beklerken çalıştığı ofis odasını keşfe çıktı. Ömer de Zehra’sını izledi. Ne şanslısın Zehra seni böyle seven bir eşin olduğu için kıymetini bil Ömer’in.

Alev hemen Hilmi Yılmaz’a haberi uçurdu. Hilmi Yılmaz da Ömer’in ölmesini istiyor. Şirkete yerleştirdiği o adam Ömer’in ölmesine sebep olacak ve şoförlüğünü yapıyor.

Ve şirket çıkışı eve giderken şoför ani bir manevra yapıyor Zehra arabanın sarsıntısıyla Ömer’in tarafına düşüyorken Ömer Zehra yı tutuyor. Zehra korkuyor Ömer de su veriyor. Daha dikkatli kullan şu arabayı diye kızdı şoföre.

Ömer şimdi bu şoföre ne gerek vardı? Lüzumsuz bir masraf kendin kullan arabanı bundan daha iyi. Eve varana kadar nerede durdunuz? ne yaptınız da oturma şekliniz değişti sizin bakıyım. Şirkette arabaya bindiğinizde Zehra şoförün arkasında oturuyordu. Eve vardıklarında Ömer şoförün arkasında oturuyor ne oldu arada da bunlar yer değişti? Birde Zehra ya inerken Ömer bekle diyor şoför açacakmış kapıyı.

Demir Leyla ile bir ilişkiye başlamak istiyor, Leyla cevap vermiyor yola çıkamıyor olmanın huzursuzluğu var Demirde. Ve Leyla bir farklılık olduğunu görünce ve bunu dile getirince sonunda dayanamadı patladı Demir. Sana ilgili davranıyorum kaçıyorsun, arkadaşça davrandığımda yanlış anlıyorsun dedi. Sonrada pişman oldu.

Leyla gidince de ne yapayım dedi.

Demir güzel kardeşim önce Leylayı al karşına konuş, konuşmaz ise, Şükran teyze ile konuş durum böyle böyle de anlat. O da sana Leylanın geçmişinde yaşadıklarını anlatsın sende ona göre Leylaya nasıl yaklaşacağın neler konuşacağın konusunda fikir edinmiş olursun yüreği güzel insan Demir kardeşim.

Mehtap öğrendi Betonu ve onunla dalga geçiyor, kadın ruhundan hiç anlamıyor, ne bir çiçek, ne bir hediye, anca mesaj atsın deyince. Garibim Betonda çiçek falan almaya gidiyordu ki, telefonunu unuttuğunu fark etti. Mehtap da saftirik çiçek gönderecek dedi bunu duydu Beton. Bak şimdi Mehtap Beton sana bir güzel oyun oynasın da sen gör gününü.

Cevriye halamın yüzü solmuş, neşesi gitmiş, mahsunlaşmış, yemeden içmeden kesilmiş. Evde ruh gibi dolaşıyor yemek yemiyor. Odasından çıkmıyor. Alacağın olsun Alev dünyalar güzeli neşeli insanı ne hala getirdin öyle bir sözünle.

Sonunda ailecek bir arada yenilen bir akşam yemeği görebildik. Şükran teyze organize etmiş iyi de etmiş. Darısı konaktakilerin başına. Bir de şu mübarek gecede dua etseydiniz sofranın başında ne güzel olurdu sofra duası.

Alev uçak bileti bulamadığını özel uçak ayarladığını yalnız olmayacaklarını söyledi. Zehra da Alev ile Ömer’in Kıbrıs’a gideceğini öğrendi.

Cevriye hala odasında, Nihat ve Ayşe onunla konuşmak istedi o bir şeyim yok dedi. Oysa o kağıtta yazılanlar ona çok dokunmuş. Onlar odadan gittikten sonra kağıda bir kere daha baktı ve sözler ona çok ağır geldi kendi de dedi en ağırı bu, ” geldiniz gitmek bilmiyorsunuz ” sözü. Kendince bir karar aldı eşyalarını toplayıp gidecek.

Lokman Hekim’e Hastalarımıza ne yedirelim diye sorduklarında şu cevabı vermiş; acı söz yedirmeyin de ne  yedirirseniz yedirin.

Mert Ömer ve Zehra için bir seans daha yapacak sabah. Ancak Ömer Zehra yı daha yakından tanımak istediği ve Mert’in karşısında bir hata yapmak istemediği için Zehra ile çalışma odasında çalışıyorlar.

Ömer Zehra ya senin hakkında bir şey bilmiyorum dediğinde.

Zehra nasıl olsa Zehra Kervancıoğlunun anıları da, ailesi de yok nasıl olsa diye, üzücü bir gönderme yaptı Ömer’e. Ömer mahsun yaptığının farkında ve bunu Zehra yı daha iyi tanıyarak telefi etmek istiyor.

Ve Ömer ile Zehra çalışmaya başlıyorlar. Aslında Ömer Zehra yı iyi gözlemlemiş bu gözlem sayesinde öğrendiği bilgileri Zehra ile paylaştı Ömer. Zehra da şaşırdı. En sevdiği öğretmeni: selvi toy, en sevdiği film: selvi boylum al yazmalım, portakallı kek favorisi, bir işi yarım bırakmayı hiç sevmiyor, beklemeyi ve bekletilmeyi hiç sevmeyen Zehra, bunları duyunca şaşırdı.

Ömer birini gerçekten tanımak için korkuları ve hayallerini bilmek gerekli diye bir bilgi edinmiş bunun üzerinde çalışacaklar. Ve çalışmaya başladılar. En çok nelerden korkarsın? Karanlıktan korktuğunu biliyorum dedi Ömer.

Nede olsa bir dağ evinde, bir konakta karanlıkta nasıl korktuğunu görmüştü.

Zehra sayıyor; yanlış anlaşılmaktan, sevdiklerimin kalbini kırmaktan dediğinde,Ömer evet bazen istemesek de kırabiliyoruz. Ömer burada Zehra ya ben seni seviyorum kalbini istemeden kırdım bunun farkındayım dedi.

Ömer den gelen kilit soru: sence aşk nedir? Bizim yaramaz küçük çocuklarımız büyümüşler de, genç olmuşlar aşkın ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar.

Öyle ürkekler ki, korkuyorlar, içlerindeki yaşadıkları duyguların gün yüzüne çıkmasından.

Ve Zehra zorda olsa cevap veriyor: bilmiyorum, daha önce hiç aşık olmadım.

Yeni yeni aşık oluyorsun Ömer’e Zehra. Niye şaşkın şaşkın bakıyorsun Ömer? Zehra doğruyu söylüyor. Senin düşündüğün gibi o Yenere aşık değildi sen hep yanlış anladın Zehrayı ve şimdi gerçeği öğrendin. Zehra’nın ilk aşkı sen olacaksın.

Hadi şimdi sen cevap ver Ömer sence aşk nedir? Ömer’in verdiği cevap: bence saçmalık, ben aşka inanmıyorum. Sen öyle söylesen de Zehra ya yaptıkların hiç de öyle söylemiyor Ömer bey. Sen Zehra ya aşıksın tıpkı onun sana aşık olduğu gibi. Ah genç aşıklar ah. Yaktınız beni yaktınız.

Ömer Zehra’nın uyuduğunu fark edince uyandırmadan elindeki kahveyi alıyordu ki Zehra uyandı. Bir dahakine Ömer onu uyandıracağına söz verdi çünkü Zehra kendisini uyandırmasını istediğini söyledi.

Sabah olduğunda Mert’in yanında çalışma odasındaydılar.  Mert soruyor onlar aynı anda cevap veriyor. Önce Zehra’nın soruları, Zehra dan sonra da Ömer. Zehra en çok Maviyi seviyor, en sevdiği çiçek: kır çiçeği papatya, Ömer’in en sevdiği renk : siyah. Yalnızlığın rengi siyah onca kalabalığın içinde yalnızsın demek Ömer.

Zehra Ömer’e neden aşık oldun?: söylediklerimden anladığımı yazacağım sadece: ilk 2 karşılaşmamızda tanımıyordum, sonra kader hep bizi bir araya getirdi.  Zamanla onu tanımaya sevmeye başladım ve aşık oldum ve neden aşık oldun diye sorulunca da cevabı olmayan bir soru gibi. Cevabını bilmeden aşık oldum dedi Zehra.

Aynı soru Ömer’e sorulunca onun verdiği cevap: bana göre Zehra nın verdiği cevaba bir göndermeydi Ömer’in cevabı.

Ömer’in cümlesi: aşk, cevabını bilmediğin, hatta reddettiğin sorunun bir gün cevabıyla birlikte karşında durması.

Yani burada Ömer Zehra ya ben senin aşık olduğun kişiyim. Aynı zamanda bende sana aşığım demek istedi. Vay vay vay çok ustaca verilen cevap. Ömer korkulur senden iyi kelime oyunu yapıyorsun hem de çok iyi. Çok ustaca cevaplar veriyorsun Ömer. Bu ustalığını başka konularda da kullansan çok iyi olacak.

Mert’e verdiği cevapta güzeldi. Yani herkesin bir cevabı var. Bir gün senin de karşına aşık olduğun biri çıkınca senin de bir cevabın olacak ama sana özel dedi. Ve Zehra ya baktı benim özelim aşkım Zehra dedi bakışları Ömer’in.

Mert birbirinizi daha iyi dinlemelisiniz dedi. Dinleme problemleri olduğunu böylece dile getirdi. Koçluk bitti.

Beton Mehtap’a oyunu başlattı buluşmaya karar verdiler. Buluşmaya yaşlı biri gidecek 😀  oh olsun sana Mehtap.

Zehra mahalledeki evinde ve evden ayrılırken yüzüğünü düşürdü farkında değil.

Ömer şirkete şoförle gidiyor. Şirkete vardıklarında araba park yerinde arabadan inen Ömer’in arkasından silahı doğrulttu şoför. Kendi işini kendin yap şoförle ne işin var. Al başına belayı şoförsüz sen daha iyiydin Ömer.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar bu gece Regaip Kandili Herkesin Kandili Mübarek olsun. Hayırlı Geceler herkese. Dualarda buluşmak dileğiyle.

“Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur”. 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 139. Bölüm Analizi 30 Mart Özeti (17 Yorum)

 1. Ayilin cim sakin ol ben sene nezaman geleceyinide örenib diyerem erikem henüz vaqitin demeyib deyede senede diyecem hazalnan gelecey tariqi kesin olada sene diyerem.

 2. Hayırlı cumalar.Recep ayınız mubarek olsun.Kim bu ayda kaza oruçlarını tutarsa iyi olur.Ben şu an oruçluyum.VeRecep ayının 3 gün orucunu tutan insana cennet mutlak olurmuş.Nasılsınız güzel arkadaşlarım.Dünkü bölüm muhteşemdi bana göre.Ama Ömer Zehraya aşk bence saçmalık aşka insnmıyorum dediyinde.Ömeri dövesim geldi.Çoook kızdım.Ya Ömer niye kırdın kızın kalbini? Seviyorsun aşıksın işte Zehraya eşine.Zehram madum meleyim nasılda kırgın kırgın ürkekce baktı sevdiyine..Bazen en sevdiyin kırar seni..O kırılma hiç bir şeye benzemez.Yakar insanın yüreyini.Aslında Aşkta Sevgide her duygu vardır.O kadar gariptirki.Sırrı çözülemez bir ummadır aşk! İncinirsin kırılırsın yıpranırsın acı çekersin ama yinede sevmekten vaz gecmezsin.Gözlerin hep onu arar.Ellerin ona dokunmak ister.Hep yanında olmak istersin.Hep onu düşünürsün.Hani bazen Bizin çifte kumrularımıza bir şey olduğunda diyerininde canı yanıyor ya..Gerçektende öyle.Sevdiyinin canı yanarken senin canın ondan daha fazla yanar.Helede sevdiyin bazen sinin canını yakarsa..Onun tarifi yok.Aşk biraz acı çekmek.Hep karşılık beklemeden sevmek..Uğurunda hiç bir şeyi düşünmeden aniden yapmaktır.Ve en önemlisi.Bu gerçektende öyle onunla ilgili her şeyi hiss etmektir.Yani hani dizilerde hep olurya aynı anda düşünme aynı şeyleri yaşama hiss etme gibi.Bu gerçektende öyledir.Gerçek bir sevda da duygular yaşantılar aynıdır.Söylediyim gibi Sevgi çözülememiş bir umma gibidir.Sırdır.İki insan arasında.İnsan gerçekten severse aylar yıllar geçse bile unutmaz hep sever.Aşk kalbe saplanmış bir paslı hançerdir.Hep biraz daha derine batar.Onu düşününce kalbi sızlatır.Kırık bir cam parçası kalbe batmış gibi acıtır.Onu gördüyünde heyecanlanırsın.Elin ayağın çözülür.Sevinçden uçarsın sanki.Yazdıklarım kendi yaşadığm hissler .Yani hepsi gerçek.Aşkı yaşayan anlar:) Hepnizin karşınıza hayatınızın gerçek aşkı çıkması ve hep mutlu olmanız dilekleri ile.Hoşca ve sağlıcakla kalın

 3. zehranın etek boyu giderek kısalıyor ve oturunca baçakları gözüküyor bu görüntüler hiç hoş değil TRT.DEVLET. kanalı adına. kitfen kim giydiriyor zehra karakterini filinta diriliş7 güzel adam ve yeni TRT dizlerinden ki bayanların giyiminden hiçmi ötrnek almıyorlar çok yazık.neden bu dizde bir tane kapalı ve uzun giyinen yada namaz kılan bayan yok yada asyaya dini bilgilerimizi öğreten sahabelerin hayatından ve kendi kültürümüzü yansıtan konular yol. olmadık konularla geciyor güzelim dizi cevriyenicenesi şimdi birde susmak bilmeyen şükran geldi anlamsız mafya mehtap seneryoları resmen dizi kan kaybediyor. halbuki bu dizi gündüz kuşağı dizisi cocuklara ve bayanlarımıza çok güzel önnek konular gelebilir .7 güzel adamda olduğu gibi peyganberlerin hayayatları eşlerinin hayatı ve özellikle H.Z. FATIMANIN hayatından oturup kalkmanın adep adap büyüklere karşı nasıl davrannılır bu konulardan küçük kücük örnekler verile bilil diziden izleyiciye yenek duası ama süzü biberi gibi müzeyyeni çok mu aramışlar cıksın o kadı bence yada cevriya hala kapalı abdesinde namasında bir bayan olarak dizye girebilirdi. anlamsız boş boş konuşmazdı ortada anlamsızca dolaşmazdı en azından değlmi başak yazı odası bize kendi konularımızla gelin boş anlamsız alıntı çalıntı seneryolarınızla değil, TRT.DEVLET.KANALINDA günlük dizi olmaz önnek diz olur lütfen duyarlı olun atilla bey ırmak cengel kendi kültürümüzü ve örnek davranışların ön pilanda olduğu örnek bir dizi görelim ekranda olmazmı hint dizilerinin izlenmiş artık seneryolarını yada haftalardır dizide olmayan yener kırıntılarının enrika mafya yuva nasıl bozozuluk kötülük seneryoları değil lütfen, 9. tane zavallı senarist. gurubu ne iş yapıyorda. bir garip aşk yada başka dizilerden kopyalay yapıştır yapıyor ve izlenmiş dizilerin konusunu dizi diye bize serviz ediyorlar. zehranın etek boyuna lütfen dikkat edin EMEĞE TABİKİ DE SAYGIMIZ VAR AMA KENDİ SENERYOMUZ OLSUN KENDİ EMEĞİMİZ EDEP ADABIMIZA DAİR ÖRNEK DAVRANIŞ OLSUN LÜTFEK SAYGILAR.

  • Sizin bu yazdıklarınızdan bazı şeyler bu dizi için ağır kaçar, olmaz. Ancak sizinle hem fikir olduğum konu Asya’nın okulda öğrendiği bir yemek duasını bir ailece yenilen yemekte okuması çok güzel olur. ailecek aferim diyebilirler ve bunun içinde güzel bir hediye alarak ödüllendirebilirler Asya’yı.
   Bazı güzel konuları çok güzel dizi de işleyebilirler. Mesela dün kandildi ve Şükran teyze akşam yemeğinde aile bireylerini bir araya toplamıştı. yemek sonunda Salim amca güzel bir sofra duası yapsaydı kandili kutlasaydı çok güzel olurdu.

 4. Qiz dur hemen telaştama ayilin canim evet kedisi söledi ben yazimişdim oda gelecem ama sizoda gelecem şimidi gelemeyiz coq yonuz dedi.

  • Telaslanmamak eldemi . Vallahi sabhdan beri senden cavab gelecek diye kac kere girdim siteye . Instaqram sayfasinami yazdin canim ? Ben inistaqram sayfasını biliyorum ama inistagramda hesabım yok ,hemde kendim biraz uzak dusunuyorum sosyal medyadan , bende çok kötü bağımlılık yapıyor,bireye uzulursemde etkisi çok oluyor bende . O yüzden inistagramda yokum

 5. Düşünce konuşmaya ,konuşma hareketine , hareketin kaderine yansır . Bizim bu iki asik oyun oynadıklarını sanıyorlar ama ,bu oyunda gerçek düşüncelerini , konuşuyorlar , ve her seferinde kader onları yaklaştırıyor . Zehra ne kadarda doğru söyledi ,kadar tuhaf bir biçimde bir araya getirdi bizi .evet onlarınki bir kader ,her ne kadar onlar oyun adlandirsalarda bunu..
  Ve Omer şöyle bir sey söyledi .ask,cevabını bilmediğin ,hattda redd ettiğin bi sorunun , cevabiyla birlikte karşında durması ,hani Omerin arkadaşlar Tayfunda Mertde hep söylüyorlardı ya Omerin asık olacağına inanmazdik diye ve Ömer çalışma odasındaki konuşmasında söyledi ya aska inanmiyorum ,bence saçmalık dedi benim anladigim ,Iste cavabi karsimda duruyor . Ask Zehradir .nedenini bilmiyorum ama seviyorum .gelelim ciftimizin calsma odasindaki sahnesine ,Omer Zehranin hoslanmadiglarini ,korkularını söylüyor ve Zehra şaşkın şaşkın bakıyor. Evet zehra Omer seni bu kadar yakından gözlemlemiş. Seni anlamaya çalışmış hep . Zehra bunlar yarina yetişmez dedi,Omerde artık ne kadar calisa bildiysek gerisinde zamanla .demeki Omer artık sözleşmeyi unutmus . Altı ayin sonunda Zehradan ayrılacağı aklına dahi gelmiyor . Sence ask nedir ?Omer soruyor . Bu teste yokdu bana göre Omer kendisi sordu . Zehra daha Önce hiç asik olmadim dedi Evet daha Once asik olmadin ,şimdi asik oluyorsun kendinde bunun farkindasin . Bu konuşmadan Omer mutlu Zehrada mutsuz oldu . ÖMER MUTLI çünkü Zehra daha once asik olmamış sadece Omer olacak hayatında .Zehra mutsuz OMER aska inanmiyor Zehranin bozulmuş yüzü hala gözümün önünde ,Omer öyle söylediğinde . OMER Kervanciogluyla bir ortak yanimiz daha : ikimizde aska inanmıyoruz ,ama açık oluyoruz , o Zehraya ben ona asik

 6. Hayiri cumalar canarim AYİLİN canim sen erikem görmek isteyirsen O zaman erikem bakuya gelecek ozaman göre bilirisin.

 7. AŞIK:sayiki aşik cesaret aşik nefes aşik onucün ölmi bile göze alimak aşik göz yaşi aşik mutluluk aşik onusuz yaşayamamak aşik her an yanida olmakini istemek aşik ayiri kalamamak aşik güven aşik bağilamak aşik kalibine geden damar aşik vaz kecimemek aşik bidi derisin ama hic bir zaman bitimez. AŞIK HUZUR.