Adını Sen Koy 137. Bölüm Analizi 28 Mart Özeti

İçten Dışa Büyük Değişim Başlıyor Ömer ve Zehra İçin. 
Bu Yürek Karanlıktan Aydınlığa Çıkmak İster de, Biri Işık Tutsun İster. 

İşte o ışığı karanlık gecelerine aydınlık olsun diye, yollarını bulsunlar diye Zehra ve Ömer’e Mert tuttu.  
Ey Aşık Hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye

Bil ki sevgilidendir özlemin özü
Odur asıl sana özlem duyan
Çünkü o tutuşturmayınca alevi kimsede olmaz ateş
Ve AŞK ateşi önce sevilene ondan sonra sevene düşer.

Ömer, Demir’in ona sorduğu Zehra ile konuşmazsan gerçekleri nasıl öğreneceksin? Sorusunun cevabını bulmak için o kumpas kurulan eve gitti araştıracak ve öğrenecekti Ömer. Ve o eve gittiğinde Mehtap da oradaydı evi yerleştiriyor eski düzenine getiriyordu. Ve Betonun geldiğini düşünerek nasılda tuzağıma düştüler dedi. Ve Ömer bunu duydu. Artık tamamiyle emindi Ömer tuzağa düşmüştü ve bu tuzağı kuranda Mehtaptı. Ömer onun gözünü korkuttu abin de, sende yaptıklarınızın cezasını çekeceksiniz. Sevdiklerime yapılan kötülükleri unutmam dedi. Ömer Zehra yı sevdiğini bir kere daha itiraf etmiş oldu. Bilmem bunun kendisi ne kadar farkında.

Evden çıktığındaysa haklıymış dedi Zehra dan için. Ve kendini suçladı Ömer.

Hilmi yılmaz önce Alev ile sonra da oğlu Mert ile konuştu. Mert babası ile konuşmak istemiyor. Hilmi Yılmazda zorla güzellik peşinde. Hilmi Yılmaz sen iyi bir baba olsaydın evladın seninle konuşur, istanbul’a geldiğini senden saklamazdı.

Ömer konakta ve Zehra ile konuşmak istiyor, Zehra’nın hiç konuşmaya niyeti yok. Mert geldi üstlerine ve salona geçtiler. Mert kahve almak için mutfağa geçince Ömer Zehra ya Mert aramızda bir şey olduğunun farkında sen böyle bana bakmaya devam edersen anlayacak dedi. Ve Zehra’nın taklidini yaptı. 😀

Bir zamanlarda Zehra Ömer’in aynı şekilde taklidini yapmıştı. Ben bunlara boşuna çocuk demiyorum sevimli çocuklar. Eh birazda inatçılar.

Mehtap Ömer den iyi korkmuş, ev bakmaya gelen polisi kendisi için Ömer’in gönderdiğini düşündü. Hak ettin sen o korkuyu Mehtap. Başkalarını tehdit ederken tuzak kurarken iyiydi. Bu korku sana az bile.

Mert ve aile bireyleri akşam sohbetinde salondalar. Konu Zehra’nın iş hayatına atılmasıyla başladı, Alevin ona eğitimsiz demesiyle devam etti. Alev nice okuyamamış ancak okuyanlardan daha çok bilgi ve tecrübeye sahip insanlar var hem Zehra yetenekli yetenek içinde okumak gerekmiyor.

Ömer gece Zehra’nın odadan gitmesine müsaade etmedi. Kendisi gidecekti Zehra Ayşe şüphelenmesin diye göndermedi. Ve Ömer Zehra ya en başında seni dinlemeliydim, nasıl inandım bilmiyorum kendime çok kızıyorum dedi. Ömer pişman ve içi içini yiyor.

Sabah olduğundaysa Zehra dan özür dilemek istiyor ancak Zehra uyuyor. Ömer kendince yöntemler deniyor. Zehra uyansın diye ancak nafile uyanmıyor Zehra.  Ömercim madem Zehra uyansın istiyorsun neden seslenip onu uyandırmıyorsun da, küçük çocuklar gibi kapı, çekmece kapatarak oda içinde ses çıkartarak onu uyandırmaya çalışıyorsun. Böyle yaparak bu iş olmaz. En sonunda Zehra uyandı ancak Ömer odaya girince uyuyor num arası yaptı. Ah benim küçük yaramaz çocuklarım ah. Bu davranışın çok masumca olduğu kadar çok çocukçaydı Ömer. 😀

Tamam pişmansın özür dilemek istiyorsun, bunu akıl etmen düşünmende güzelde böyle kuru kuruya da böyle olmaz ki bu iş paşam.

Alacaksın çiçeğini, hediyeni çıkartacaksın eşini bir akşam yemeğine orada pişmanlığını dile getirecek özrünü dileyecek, çiçeğini ve hediyeni vereceksin yakışıklım. Bu nedir, hadi kalk özür dileyeceğim ben paldır küldür ses çıkartmalar falan hiç olacak iş mi?

Mert, yaşam koçluğu yaptığı için insanlara yol gösterip yardımcı oluyor. Bunu öğrenen Cevriye hala da Mert ten yardım istiyor. Peki yaşam koçu nasıl yardımcı olur insanlara?

Yaşam koçu, karşısındaki konuştuğu kişiye doğru sorular sorarak, kişinin bilinç altındaki duygularını gün yüzüne çıkarmaya, ona yol göstermeye yardımcı olur. Ve olaylara doğru bir şekilde bakmamız için doğru bakış açısını gösterir. Tıpkı Demir’in Ömer’e 6-9 örneğinde olduğu gibi. Ve ayna tutar.

Cevriye halanın yanında Alevde vardı birde ona yapılsa bu koçluk çok iyi olacak. Nihata kukumav kuşu gibi otur dedi gitti. Nihat da soruyor kukumav kuşu ne diye? Ben söyleyeyim Nihat bir tür baykuş Alev sana Baykuş dedi 😀 ayrıca boş gezenin boş kalfası anlamında da kullanılır.

Ömer oda da ve Zehra ile konuşmaya ve ondan özür dilemeye çalışıyor ancak olmuyor yapamıyor. Ben yapmam dediğim hatayı tekrarladım, ben senden… dedi kaldı her zamanki gibi Ömer tıkandı. Zehra da bekliyor Ömer den bir özür ama olmuyor. Çok merak ediyorum Zehra yı sabah uyandırmak istediğinde kendisini özür dilemek için hazır hisseden Ömer, eğer Zehra uyansaydı gerçekten özür dileyebilecekmiydi?

Odada yapamadıkları konuşmayı balkona çıkarak yapmaya çalışan çiftimiz, Ömer’in demek istediğim diye başlayıp devamını bir türlü getirememesiyle yine olmadı Ömer özür dileyemedi. Zehra da zorlama ne dediklerinle, ne demek istediklerinle ilgilenmiyorum dedi. Ayşe için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Bana kendini borçlu hissetme bunu Ayşe için yapıyorum senin için değil dedi.

Çiftimizi de Mert kendi penceresinden seyrediyor. Yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunun farkında ve Ömer ile çalışma odasında Ömer’in beden dilinden Ömer konuşmasa da onu çözdü. Çünkü, insan ne kadar dili ile bir şeyleri saklamaya çalışırsa çalışsın beden dili kişiyi ele verir. Ve Mert hem Ömer’e hem de Zehra ya yardım elini uzatmaya karar verdi. Zehra ile Ömer’i çalışma odasında bir araya getirdi.

Bizim çiftimiz Ömer ve Zehra artık bir öğrenci ve öğretmenleri de Mert onlara bir ödev verdi. Akşama kadar zamanları var bu ödevi yapmak için. Ödevin konusu; birbirinin hayatına girdiği andan itibaren birbiri hakkındaki düşünceleri, öncesi ve sonrası, iyi yönleri kötü yönleri hakkında yazıp verecekler.

Mert’i sevdim insan psikolojisinden iyi anlıyor. Eğitimini almış bizim çifte bu sayede ayna tutacak.

Zehra odasında ve ödevini layıkıyla yapıyor olması gerektiği gibi, içinde biriktirdiği ve  bugüne kadar dile getiremedikleri bu sayede bilinçaltından diline birbir dökülüyor.

Peki ne diyor Zehra? kilit sorular ve verilen cevaplar;

1)Birbirinizin hayatına girdiğinizden itibaren hayatınızda neler değişti?

Zehra’nın cevabı; ondan önce bir hayatım vardı, şimdi yok. Egoist, zorba, düşüncesiz.

2)İyi yönleri?

Zehra; kardeşimi kurtarırken gösterdiği çaba, Ayşeye olan sevgisi.

Ömer iyi yönlerine: anlayışlı, yardımsever,düşünceli, merhametli, yazdı Ömer beyimiz ve sonra daha neler dedi ve buruşturup attı. Ömercim yakışıklım senin dilin bunları söyleyemiyor olsa bile gönlünden geçenler bunlar onları sen yazdın 🙂

3) Sevmediğim yanları? : Ömer; dik başlı, inatçı, dediğim dedik 😀

iyi de bunu Mert okuyacak dedi ve hop buruşturup yine attı kağıdı.

Bunu yazman bile yeterliydi Ömer Mert’in okumasından önce senin bunların farkına varman ve dilin ile söylemen gerekiyordu ki farkına vardın söyledin. Mert’in istediği de buydu.

Mert babasının emrivakisiyle zorla babasıyla buluşmak zorunda kaldı. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş ya Mert’in durumu da işte tamda ondan. İnsan ilişkilerinde başkalarına yardım ederken Mert babası ile arasındaki problemlere çözüm bulamamış. Bulamaz da çünkü ikisi de ayrı dünyaların insanı. Hayata bakış açıları düşünceleri farklı. Biri iyilikle güzellikle hallederken işleri. Babası çakallık yaparak halletmeye çalışıyor işlerini.

Yaramaz öğrenci olmak, kopya çekmek yok Ömer bey, hımm seni gidi seni. Zehra’nın kağıdına bakıyor. Zden önce Zden sonrası..

Sevmediğim yanları zehra yazmış, yaramaz öğrencimiz Ömer okuyor; iyilik yaparken zorbalaşabiliyor. Kendi doğrularını başkalarına zorbaca dayatıyor. Ailesinin dışında kimsenin karşılıksız sevgisine inanmıyor. Kimseye güvenmiyor. Ve Zehraya yakalandı kopyacı Ömer 😀

Zehra da niye bakıyorsun kağıdıma diyor? Alem bunlar seviyorum ben bu yaramaz çocukları 😀

Birde Ömer sormaz mı Zehra ya Z ne demek diye. Kaç kere geçti okudun zorba dedi sana kağıtta sen neden anlamıyorsun hem Zehranın telefonun da sen zorba olarak kayıtlısın Ömer. Çok saf olduğunu düşündüm bir an Ömer. Birde üç kağıtçılık yapıp olmayan şeyleri yazdığınızı vereceksiniz Mert’e o anlamaz mı sanıyorsunuz.

Yaramaz öğrencilerimiz öğretmenlerine yaptıkları ödevi vermeye geldi. Her ikisinin kağıdında yazanlar tıpatıp aynı bir insan kopya çekerde bu kadar çekmez sırasını değiştireydiniz bari 😀

Yazdıkları aynen şu ikisi de : anlayışlı, merhametli, yardımsever, koruyucu, düşünceli, sevgi dolu yazmış. Hadi canım gerçek duygularınızı da yazdınız da vermediniz.

Yazılı kolaydı. Gelelim sözlüye 😀

Soru şu: birbirinizle ilgili, birbirinizden rahatsızlık duyduğunuz şeyleri söyleyin bakalım. Kısacası eteğinizdeki taşları dökün bakalım

Zehra: varlığı güven veriyor, bazen fazla korumacı oluyor. Buda hata yapmasına sebep oluyor. Güven problemi var.

Ömer: tanıdığım en sevgi dolu insan, başka hiç kimseye benzemiyor. Biraz fazla içine kapanık, bana herşeyi anlatmadığını düşünüyorum. Buda beni rahatsız ediyor, kendiside bunu güvensizlik olarak algılıyor. Konuşma bitince de şimdi nasıl hissediyorsunuz kendinizi dedi.

İkisi de aynı anda hafiflemiş dedi.

Mert bu sayede hem Ömer’e hemde Zehra ya birer ayna görevi vermiş, çiftimizi birbirine ayna tutmasını sağlayarak, ayna karşısında kendilerini görmelerini sağlamıştı. Daha bitmemişti devamı var.

Gözlerinin içine bakarak seni seviyorum diyecekler. Her ikisi de gözlere bakmadan söyledi. ancak Ömer açık ve net anlaşılır söylerken, Zehra yarım ağız söyledi isteksiz bir şekilde.

Mert farkındaydı çifti ayağa aldı ve ellerini birleştirdi önce ve sonra gözlerini ve o sihirli kelimeyi istedi lütfen diyerek ve çiftimiz bir süre bekledi hazır hissettikleri an aynı anda birbirlerine seni seviyorum diyebildiler.

Afferim size başardınız. Birde Ömer şu özür dileme işini hallede bilseydi çok iyi olacaktı. Ve Mert seni tebrik ediyor, sana da teşekkür ediyorum ve alnından öpüyorum güzel kardeşim Mert. Bir aferim de benden sana. Ömer ve Zehra yı bir ayna olarak birbirine tuttun.

Ayna önüne ne koyarsan onu gösterir. Aynalar dürüsttür hiç yalan söylemez.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 137. Bölüm Analizi 28 Mart Özeti (36 Yorum)

 1. bu sayfada yanlış tüyolar vererek izleyiciyi yanlış yorumlar yazmasına sebep oluyorsunuz önce zehrayla merti carpıştırıp zehraya aşık oldu dizde artık 2. tane boşrol erkek oyuncu var.falan fila olumsuz yazıp bir sürü olmadı seneryo yazıp.izleyiciyi yanlış yönlendiriyorsunuz bu hiç hoş değil. dünkü mertin.ÖMER zehraya davranışından dolayı teşekür ederiz ama ömerrin masasına kurukması ve aynı evde kalmaları ne kadar doğru bizim dinimizde haremlik selamlık var mesala zehranın çalışma odasında kaldığına tanık oldu, mert. değilmi bir evin ve karı kocanında özeli olmalı ve misafirliğinde sınırı heleki genç bir erkekse misafirlik. 3. gün. değilmi başak yazı odası hepimiz için gecerli. ve ömerin babasıyla mertin babasının önceden ki, düşmanlığınıda göz önünde tutarsan hiç mantıklı değil mertin ömerin evinde kalması lütfen merte ev bulun ve ömerin ve zehranın hayatından cıkartın yazı odası ayrıca alev gecen hafta laf soktu ömere çok üzüldüm.bablarından örnek almışlardır diyerek alev bu hakkı nerden buluyor kapı köpeği beleme ömer ve müzeyyen neden sessiz kalıyorlar alevin edepsizliğine lütfen birza daha özen dizimize örnek davranışlar acısından her şey dozunda olsun. sevgi saydı güzel edep adap.arkadaşlığın ne kadar önmeli olduğun ve insanların bir birine olan gözü kapalı güven kardeşlik ve aile bağlarına dairörnek davranışlr görmek istiyoruz ekranda. teşekür ederim sayın atilla beye ricamızdır. dizimizi seviyor örnek davranışlar bekliyoruz özellikle bayanların etek boyları çok kıza nerdeyse bacakları gözüküyor ve dizide neden namaz kılan bir insan yok lütfen TRT. DEVLET.KANALINDA BU KONULARA DİKKAT EDİLSİN SAYGILAR.

 2. Aslı hanım kızım analizlerini yorumlarını çok beğenerek okuyorum. Eline diline yüreğine sağlık güzel kızım. Bazen çok kızsak öfkelensek bile nasıl bir büyüsü varki dizimizi izlemeye duramıyoruz ailecek.Yapılan eleştirilerin bazen dozu yükselse de ben eminim herkes izlemeye devam ediyor. Yazdıkların kalbinin güzelliğinden kaynaklandığı ne kadar da aşikar.Bu yaşımda ben bile diziyi izler izlemez hemen bu sayfaya koşuyorum Aslı kızım ın kaleminden ne inciler dökülmüş diye.Eline sağlık kalemine güzel yüreğin e sağlık.Hepinizi Yüce Rabbime emanet ediyorum.Üç aylarımız bereketli hayırlı olsun inşallah

  • Merhaba Katre i su, mesajınız bana o kadar içten ve samimi geldi ki, yüzümde tatlı bir tebessümle okudum. Çok teşekkür ederim çok mutlu ettiniz beni. Yazdıklarımı zaman ayırıp okumanız vede beğenmeniz çok güzel çok teşekkür ederim.
   şahsım için düşünceleriniz içinde ayrıca çok teşekkür ederim. onure ettiniz beni. Sevdim ben bu diziyi ve oyuncularını. kimi zaman yazarken gülüyor, kimi zamanda..
   Sizde Allah’a emanet olun ve dualarınızda bizleri de unutmayın. Sağlıkla, Mutlulukla, sevgiyle kalın.

 3. Aslı hanım kızım analizlerini yorumlarını çok beğenerek okuyorum. Eline diline yüreğine sağlık güzel kızım. Bazen çok kızsak öfkelensek bile nasıl bir büyüsü varki dizimizi izlemeye duramıyoruz ailecek.Yapılan eleştirilerin bazen dozu yükselse de ben eminim herkes izlemeye devam ediyor. Yazdıkların kalbinin güzelliğinden kaynaklandığı ne kadar da aşikar.Bu yaşımda ben bile diziyi izler izlemez hemen bu sayfaya koşuyorum Aslı kızım ın kaleminden ne inciler dökülmüş diye.Eline sağlık kalemine güzel yüreğin e sağlık.Hepinizi Yüce Rabbime emanet ediyorum.Üç aylarımız bereketli hayırlı olsun inşallah

 4. Ömer’in Zehra ya bakışı ne tatlı öyle 🙂
  ay ben seni severim der gibi bakıyor Zehra da Ömer’e 🙂
  çok tatlı bir çift bunlar.

 5. Arkadaşlar bugün üç ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk günü. Hayırlara vesile olur inşallah. Ve sağlıkla Rabbim Ramazana ulaşmayı bizlere nasip eder inşallah. Bu gece yapılan dualar kabul olur bolca dua etmeyi unutmayın.

 6. Cinare hoş gelidin uzun zamandibyoq idin gelimene sevidim birdaha gitime nazilisin iyimisin? Seni coq özlemişik coq mutlu oldum deriyaa gelimeni bilse sevinecek.

  • CANIM SUDECIM TWK EDERIM GULUM NASILDA OZLEMIWIM BIR AZ IWLERIMN VAR IDI A DERYADA BENI OZLEMIWMI INANMIYORUM CANIM BENIM

 7. Merhaba kizlar naasilsiniz ozlemiwim ya sizleri yorumlarinizi okuyordum amma vaktim yokdu cevap vermeye hep sizlerle oldum inwallah iyisiniz opdum her kesi GELELIM DIZIMIZE IWLER IYICE KARIWMIW NIHAYET OMER MEHTAPIN CEZASIN VERDI AMA ALEVIN YOK BUNUN NE ZAMAN VAKTI GELECEK ACABA HAYIR YA CEVRIYE HALAMIZ GITMESIN HIC BI YERE YOKSAM WUNLAR VAR YA DARMA DAGIN OLURLAR DEMEDIM DEMEYIN.

  • Merhaba cinare hoşgeldin özledik seni:)
   Ömer Mehtap’ın cezasını bana göre vermedi sadece korkuttu. bu korkuda Mehtap’a yetti. Mehtap bu ne yapacağı belli olmaz.

 8. Sevdiklerime yapılan hatayı aff etmem . Demek Omer kendine itiraf etmediği sevgisini . Bu cumleyle kanitladi .umarim mehtap biraz uslanir . Omer karindan ozur dilemek istiyorsan uyandırıb dilesene ozurunu .niye çocuksu hareketler yapıyorsun . Hele kapıyı çırpıb çıkması ,sonra hemen uyandimi bakmasi yaramaz çocukların işi .Zehra desem o senden çocuk uyumus teklti yapıyor. Mertin uyguladığı yöntem çok gozelmis . Bunu iyiki oyrendim bu yöntemi okulda çocuklara uyguluyacagim . Onlar kalka edince nasıl barisdiracagimi bilmiyordum .Evet Mertin yöntemi sayesinde içlerini döktüler ciftimiz . Ilk defa bu kadar içten konuştular . Zehraninda Omerinde konuşmasını çok begendim . Varlığı güven veriyor dedi .Omerde tanıdığım en sevgidolu insan kimseye benzemiyor dedi . mert sevdiğinizi soyleyin dediğinde Omer hiç rahatsız olmadı .sanki hemen söyleyecek gibi. Ama Zehradan cekinde. Zehra o nasıl seni seviyorum söylemek , anliya bilene ask olsun . Ve sonra bir birinin gözlerine bakarak söylediler Omerin yüzünde tebbesum gözlerinde ask , ve rahat. Çok rahatlıkla Zehranin elini tutdu. ZEHRA rahatsız Omerin gözlerine bakıyor ,aski gördü Omerin gözlerinde ondan güç aldı gibi rahatladı ve seni seviyorum söylediler aynı anda . Kim ne derse desin o bakislar ,seni seviyorum kelmesi bana göre gerçekti . Gerçekten iksininde kalbinden geldi . Gerçi odadan ciktikdan sonra Mert için diyecekler ama sonra ikside o ani hatirlayib mutlu olacaklar bu arada Omer Zehranin bana her şeyi söylemediğini dusunuyorum dedikde Zehra suçunu anladı basini indirdi umarim bunu irelide hatırlar ve Omerden bir sey saklamaz

  • bu dizi ve bu bölüm sayesinde insanlar bilmediği bir şeyi daha öğrenmiş oldu. bu sevindirici. işte bende bu tür şeylerin dizi de daha çoğalmasını istiyorum.
   Aylincim çocukların yaşları kaç yaş aralığında? her yaş gruba uygulanacak yöntem farklıdır. okuma yazma bilmeyen çocuklara oyunla ve resimle yardımcı olabilirsin özellikle 3-6 yaş arasındaki çocuklara. Mertin uyguladığı yöntemi çocukların anlayıp kavrayacağı şekilde oyunla yaparsan çok etkili olur. doğru yanlış oyunu gibi.

   • Evet Aslicim azerbaycan da anaokul çocuklarının yasi 4 ve 6 yaş arası oluyor . Bende senin söylediğin gibi bunu onlar için eğlenceli bir şekilde uygularım . Biliyormusunuz o yaştaki çocukların kalgası çok oluyor . En cokda kizlar ve oglanlar . Canım çıkıyor onları barisdirana kadar . Tabi çocuklar arkadaşlarının dizideki gibi sevdiği ve sevmediğin yanlarını anlayacak yaşta diyiler ama ben bir orta yolunu bularim artık

    • Canım benim o yaş gurubundaki çocuklar görerek öğrenirler. Hayal dünyaları çok geniştir. Hayali arkadaşları bile olabilir geçici bir dönemdir.
     O yaş gurubundaki çocuklar mümkünse tv den uzak dursunlar burada anne ve baba ya çok iş düşmekte. Hani çocuklar görerek öğreniyor dedim ya, işte evde anne ve babadan çevre akrabalarından, tv de seyrettiklerinden etkilenip bunu doğru olarak düşünüp hayata geçiriyor çocuklar. Senin önce anne ve babalarıyla konuşup alt da yatan sebebi bulman gerekiyor. çocuk kavga etmeyi nerde öğrendi? anne ve baba evde sözlü tartışma yaşıyormu? seyrettiği çizgi filimler şiddet içeriyormu? daha bir sürü detay var ve daha sonrasında sen bunları öğrendikten sonra, sınıf içerisinde çocukların hoşuna gidecek bir oyun geliştirmen ve o oyun ile kavga eden çocukların dikkatini farklı yöne çekmelisin. bu bir müzik aleti de olabilir. bir seste olabilir. kavga anında hemen dikkatlerini o yöne çekecek bir oyun bir müzik bulmalısın.
     Ayrıca çocukları dinlemeli bunu neden yaptıklarını sormalısın ki de soruyorsundur. çocukların verdiği cevaba göre oyun geliştirip doğru olanı oyunla göstermelisin.
     Çocukların iç dünyasını görmek için resim çizmelerini istemelisin ki bunları yapıyorsundur. çocuklar o yaşta çizdikleri resimler ile çok şey anlatırlar. çizdikleri o resimleri sana anlatmalarını iste, her çizginin, her rengin bir anlamı var. birde onların anlattıkları var. hepsini birleştirip sonuca ulaşabilirsin.

     • Çok haklısın canim . Aslında şimdiki çizgi filimlerinin coğusunda sidet icerikli oluyor . Bazen görüyorum mesela çocuklar arasında kaynaklarla sorunlar ,kavgalar televizyondan , çizgi fikirlerinden ireli geliyor. Mesela bir defa iki çocuk kavga etmişlerdi, oğlan kızın oynadığı oyuncaki almış kız çocuğu geliyor . Sordun neden diye dediki arkadaşım seçimi cekdi . Çocuk çocuk canı yanmış . Oğlana sordum arkadasinin sacini niye yoldun ,dediki öğretmenim televizyonda gördüm . Annesinden rica etdim böyle şeyler izletmesin diye . O saq olsun izletmemis . Cocukda baya bu akilanmis . Artık çok yakın arkadaş olmuşlar o kız çocuğuyla . Inşallah canim senin soylediklerindende faydalanacağı. Tessekur ederim

     • canım benim, çocukların ilk 0-6 yaş aralığı çok önemli ve çok değerli bir zaman. çocuğun kişiliği karakteri bu yaş aralığında oturuyor. o sebeple çok dikkatli olmalı hem anneler hemde senin gibi öğretmenler.
      çocuktur anlamaz bilmez diye düşünülür. oysa o yaş aralığındaki çocuklar her şeyi anlar ve beyinlerine kaydederler o an seyircidir çocuk, sonra o gördüklerini yeri ve zamanı geldiğinde uygulamaya başlar. büyükler ise şaşırır kalırlar.o sebeple senin işin hem zevkli hemde büyük bir sorumluluk gerektiren bir meslek o sebeple rabbim yardımcın olsun canım benim.

 9. Bunuda rol yapiyordum diye gecistiritrler mert bundan sonra öpusun derse ne olacak yanaktan opunce mert inanmiycagina gore

 10. Ben meriti gelidiyi güden coq sevidim coq iy birisi bir söznen qaraqderi oturumuş birisi adam kimi adam.Ohh canima deyisin mehitab noldu neden her daqa bacaqlarin titireyir sen kiminle uraşidiqini bilmiyirdimi biliyordun şimidide başina geleneri cek.

 11. Asilim bitanem yene töktürmüsen maşallah vallahi bir iki gün burda olmadim senin analizini oqadar özledimki.Deriya neden analize gelimeyir onu gören olursa buralara gelisin sölesin.

 12. Bed nezer bedgoleri yarebb cihanda xar ele.
  Kes omidin her terefden saili bazar ele .
  Bo siirin yazarini bilmiyorom ama omarim benim yazdigim bedgolok anlamina gelmemisdir. Bo bolomon deyerli sehnesi zehranin socsoz olmasinin isbati . Bi yavrocak evinden , aylesinden, isteklilerinden ayri dosob kendisine ayit olmayan bi ortamda olmasi ve o ortamda birilerini motlo etmek icin bolondogo halde hemde karsiliksiz bide agir iftralara ogramasi onon icin cok agir olmosdor . Zehra icin masomlok her seyden onemli ve bide mehtapin soc osto yakalanib poskortolmesi kac zamandir seyricinin sinirine sebep olmasini hafifletmisdir. Gerisi lafo gozaf . Neden? Conko ondeki tehlikeyi goremiyoroz. Bize gore zehrayla omer bir birlerine seni seviyorom demesi yeterli. Ama bono hangi sartla soylemesi en onemlisi . Bence omer ozor dileseydi pismancasina o ozor zehra icin seni seviyorom demesinden cok daha deyerli olordo conko sedaketsiz sevgi tek para etmez , ben omerin sevgisine deyeceyim soz yok elbette seviyor ama yapmacik , odev gibi, oyretmene odev yapmis gibi soylenmesi gereksizdi.bir seni seviyorom demekle her sey bitmis olmiyorki, once sadaket sonra sevgi, evet belkide gelen gonlerde omer ozorde diledi ama yeri simdiydi , zehranin deyerli olmasi zamani simdiydi, ama karsidaki tehlike hangisidir, biliyoroz ki mert hangi sartlarla hem diziye hemde zehrayla omerin hayatina dahil oldo . Mert bi ayri sartlada bir is adami gibi ve omerin cok yakin arkadasi gibi dahil ola bilirdi ve omerle babasinin ve ya aylelerinin arasinda olan problemin ostonon acilmasinda ve hatta alevin gizli olan ihanetinin acilmasinda yardimci ola bilirdi ama o sayag girmedi diziye , merti zehraya asik olarak tanitim yapdilar senarist ve yonetmen. Ben diyoromki iki ciftin arasinda zehra dediyi gibi her torlo kirginlik ola bilir ve bona arkadaslarin ve ya kimsenin karismasi gereksizdir, ama mert geldiyi gonden gozo zehrayla omerde, yerli yersiz iltifatlar , pencere arkasidan goz koymalar , ikiliyle bi ortamda bolonma meylleri hemde ozel bi yetenekli olmasi hayra elamet diyil , bo adam bo gerginliklerden ki hicde az diyil ve zaman zaman ikilinin arasinda oloyor bo iliskinin acigini bolob yararlanma tehlikesi var conko karakter olarak omerden daha acik , daha sen sakrak , ve daha cekici ve goven verici olmasi ortada, zehraninda zaman zaman omere kirginligi yozonden merte kosmasi goz gabaginda ki beni en sinir eden ve delirtib cileden cikaranda bo , omer kapali, sert, doygolarini belli etme konosonda zorlanan bir insan , ama mert onon tam tersi hemde eytimli ve bo konoda ozman , eyer senarist ikilinin arasini kormak icin merti yaratmissa cok yersiz yapmis conko her problemi cozmek icin illa amerikadan ozmanan gelmesimi lazim ? , bono omer icin demir her kesden gozel yapardi conko demir soZlesmeni bildiyi halde her torlo yardim etmekde kosor etmemisdir ama mertin birde sozlesmeyi oyrenme tehlikesi var birde gizli aski yanina koysan ve ozmanligini ve cekiciliyini bir kenarina koysan is tamamdir , sakin arkadas olmasini soylemeyin ki arkadas olob olmamasi imtihan sonrasi belli olor , iki arkadasin arasinda ortaklik ve maliyye bide bir gozel kadin soz konosoysa o arkadaslik sona ermisdir hele tahminlere gore oncedende omerin annesi ve hilmi yilmaz problemide soz konosodor , omer daha metapla yenerle bas edemedi mertle mi bas edecek ? Onlarin her hereketi ve her sozo mertin dikketi altinda ,,,,,,,hmm hadi hayirlisi ,,,,,,, ozon oldo ama icimi dokdom aff edersiniz

   • Evet gecen haftani izlemedim yalniz evvelku gonono izledim ama bo hafta aylin hanim bakarsin demisti bende pazartrsine bakdim ve sali gono gecen haftanin bolomlerini izledim ve gozel olacagini ommosdom ama bo bolom yine mert konoso gerilmeme neden oldo . Belkide ben yaniliyorom . Insallah oyledir ama bence zehrayla omer kimse olmadan ve mecboriyetsiz ve sevgi dolo itraf etseler o zaman ask var demekdir . Evet bonlarin iletisim probleminin olmasini soylemek olar ki mohakkak oyledir ve omerin mecbori halda da seviyorim soylemesi bir poandir ama bono mert fark eder zaten omerde bonodan korkoyur . Alev bir konpas gorob omerle mertin arasini acmasi ihtmalide var o zaman bo doromo bildiyi halde ne yapar bilemiyorom belkide ben koralciyim ama benim oyomom hep tehlikenin olmasi soyloyor. Bo arada sakincasi yoksa isminizi yazsaniz iyi olor tabi yazmayada bilirsiz . Yine okodogonoz icin tesekkorler

    • Izlemenize sevindim .Gerçekten Asli başta yazmış Mertin adı çıktı 9 düşmüyor 8 . Anlaşılan Mert ne yapsa yaranamiyicak . Ama benim Merte olan eski olumsuz düşüncelerim iyi yönde deyismege başladı . Ilk defa Mert sayesinde ciftimizin bir birini sevdiğini soylemesinin şahidi olduk . Ve bence yinede Mert sayesinde onlar aşklarının farkına varacaklar ben önceki yorumumdada yazdım Onların bir birine bakışları çok güzeldi çok derin bakiyolarda bir birilerine . Bence bunu Mertde fark etmiştir . Ve Omer duygularının farkına veardiktan sonra Mertin araya girmesi söz konusu dahi olamaz . Ve Ir abi sizde yorumunu da yazmissinizki Mert karakter olarak daha açık ve zamanla Zehranin Omere kırgınlığı olduğunda Metre kosa bilme ihtimali var . Tabi bu ola bilir ama sadece arkadaş gibi . Zehranin ufak tefek yalnislari ile bilir Omeri zorba olarak göre bilir ,ama tabiki Omerin yaptıklarını unutamaz . Çünkü Bana gore Mert asla ve asla OMERLE mukayese edilemez . Omer kardeşi için neler yapıyor Zehranin kardeşini kurtardı ,Zehrayi kac defa kurtardı , zehraya ailesinin borçlarını ödemişti için yardım etti , ökkeş amcaya yardım etdi ,nazanin yalandan bile olsa annesi hasta diye yardım etdi ,ve hattda bu konunun üstüne bile gitmedi . Ve benim soylemem o ki Omerin kocaman ve pamuktan bir kalbi var , kalbindeki acılara ramen dik durmayı başaran bir kişiliği var . Mert Omerin bu yaptıklarını yapmaz ,yapamaz. Zehrayla bir kac daha ortak acıları ve dertleri var Omerin Zehrada Omerin nasıl birisi olmasının farkında . Zehra ve Omeri bir birine bağlayan o kadar çok şey varki . Mertin araya girmesi asla olacak bir sey diyil .

 13. Mert diziye girmeden önce herkes ondan nefret ediyordu şimdi sevecekler galiba bizim çift onun sayesinde duygularını biri birine anlatabilecekler diye dusunyorum ama böyle düşünmeye erkende olabilir tabiki. Martin bu inatci çocukları çözmesi hiç zor olmadı. Ama artık omer karısına aşık bunu her kez görebilir. Hatta demir ile leylada duyuyor. Bizimkiler belli etmemeye çalışıyorlar inadına neyin inadyysa artık
  Bunların inadyny bundan sonra sadece kendileri yani omerinkini zehra zehraninkini omer çeker başka kimse cekemes çocuk iste.saf asiklarimiz bizin
  Seni seviyorum bu kelimeyi esitmeyi her izleyici istemiştir rolda olsa ama rol yaptıklarını hiç sanmıyorum rol sadece bahane oldu iyide oldu. Kendilerine söyleyebilirler artık kaçacak yerleri yok artik

  • Mert ilk diziye girdiğinde insanlarda bir ön yargı oluştu. çarpışarak ilk karşılaşmaları olduğu ve Mert Zehra nın hem çiziminden hem kendisinden etkilendiği için. adamın adı çıktı 9 a inmiyor 8 oldu.

 14. Analizin cok guzel olmuş her zamanki gibi Aslicim. Eline, yuregine saglik. Dizi bitdiginden beri bunu okumak ucin uyuyamiyordum bu bolum uykusuz kalmama degmiş.

  • bundan sonra inşallah daha güzel bölümler izleyeceğiz.Ömer ve Zehra açısından ancak arada düşmanlar var onları da göreceğiz.

 15. tüyoların hep yanlış ve anlamsız cıkıyor hani hediye yüzleştirecekti. ömer zehrayı senasistini ayrı siz ayrı izleyiciyle dalga gecer gibi tüyo veriyorsunuz. size kolay gelsin.

  • Kimse dalga geçmiyor burada, dizi ekibi farklı bir strateji uyguluyor ve sağ gösterip sol vuruyorsa, fragman saati ve yeni bölüm resimlerini veren settekiler bir süre vermeme kararı aldıysa bunda bu sitenin ne suçu var?

  • Asilim evet bu gun receb ayi allhim bu gun edilen dualari qebul etisin allah herikesin yar ve aridimicisi olsun haqida hayirisin verisin dualariniz qebul olsun.

   • Amin inşallah sudecim. Rabbim herşeyin hayırlısını versin ve başta da sağlık versin. sağlık olunca herşey olur. yeterki sağlık olsun.