Adını Sen Koy 136. Bölüm Analizi 27 Mart Özeti

Burak 27 Mar 2017 Adını Sen Koy  0

Dil Yarası En Ağır Yaradır. Bıçak Yarası Geçerde Dil Yarası Geçmezmiş. Dilin Kemiği Yoktur Derler Bir Söz İle Seni Senden Ederler.
Mehtap’ın en ince ayrıntısına kadar düşünüp gerçekleştirdiği plan işe yaramış, Ömer ve Zehra iyi niyetli olmalarından dolayı Mehtap’ın tuzağına düşmüşlerdir. Ömer eve girdiğinde gördüğü manzara sonucunda kendisini aldatılmış bir eş olarak düşünmüş ve Zehra yı dinlemeden çok ağır sözler ile ona ithamlarda bulunmuştur.

Ömer Bey, yakıştı mı bu söz senin ağzından dökülmeye? Yakışmadı. Bunu sende biliyorsun. Öfke ile kalkıp zararla oturuyorsun.Kılıçların açtığı yara iyileşir, ama dilin açtığı yara iyileşmezmiş. Nasıl iyileştireceksin açtığın bu yarayı?
Zehra bu Yener’in bir oyunu ve sen hala nasıl şüpheleniyorsun yeter diye ve arkasını dönüp gitti Zehra. Ömer de peşinden koştu. Dur konuşmamız gerek diye. Zehra da konuşacak bir şey yok dedi gitti.

Ne geliyorsa başınıza bu konuşamamanızdan geliyor, Ömer konuşmak istiyor Zehra dinlemiyor. Zehra konuşmak istiyor, Ömer dinlemiyor kısır döngü hep bu şekilde bu güne geldiniz işte ve Yener’in kardeşi Mehtap’ın tuzağına düştünüz. Değdi mi? vakti zamanında sen Zehra anlatsaydın Mehtap’ı Ömer’e ve sana gelen o evlilik kağıdını gösterseydin.

Ömer sende sana gelen mesajları, notları Zehra ya gösterseydin karşılıklı konuşsaydınız birbirinizin kafasındaki sorulara cevap bulsaydınız, bu gün bu şekilde üzülmeyecek gözyaşı dökmeyecektiniz. İkinizde suçlusunuz. Ömer sen Demir’i ve Zehra sen de Leylayı dinleseydin böyle olmayacaktı. Ve her ikinizde mağdursunuz bu durumda düşmanınızın tuzağına düştünüz.

Allah dost gibi görünen düşmanların şerrinden korusun Amin.

Mehtap’ın keyfine diyecek yok, eh be Mehtap senin de yaptıkların elbet bir gün açığa çıkar. Yuva yıkanın yuvası olmazmış. Sen can yaktın elbet senin de canını yakarlar bunu bilesin. Hiçbir mazlumun ahı yerde kalmaz. Kul Allah der susarsa vekilim Allah derse sen gör bak bakalım neler oluyor Mehtap.

Canı yanan sabretsin, can yakanda yanacağı günü beklesin.

Bir sözle can yakan da Alev. Alev’inde dilinin kemiği yok, konuşuyor ve her konuşmasında birilerinin canını yakıyor. Bu kez de Cevriye halanın gelen eşyalarına söz etti konağa iyice yerleşti dedi. Teyzesiyle konuşuyordu ki, Nihat geldi ve duydu Alev’in söylediklerini. Alev zaten her seferinde kendisine iç güveysi diyerek canını fazlasıyla acıtıyor, Ayşe yi çok seven Nihat buna sabredip dayanıyordu ancak Alev’in halası için söyledikleri dokundu ona üzüldü. Müzeyyen hanımda Alev’i uyarmak istedi ve Nihat dan özür dilemesini isteyecekti ki, Alev onu da dinlemedi.

Ömer ve Zehra her ikisi de çok üzgün. Ömer o sözleri sarf ettiği için, Zehra o sözleri işittiği için. Haksız yere Mehtap’ın iftirasına maruz kaldı Zehra. Hem de o Ömer’e karşı savunduğu ondan zarar gelmez dediği Mehtap yüzünden, şimdi iftiraya uğramış, hak etmediği sözleri işitmiş ağlıyor. Haklı canı yanıyor Zehra’nın hiç yapmadığı bir şeyi yapmış gibi gösterdi Mehtap ve Ömer de buna inandı. Bunları yapanın Yener değil de Mehtap olduğunu öğrendiğinde ne yapacaksın Zehra? hala Mehtap’ı Ömer’e karşı savunacak mısın?

Ömer arabasıyla mahallede Zehra’nın evinin önünde onu bekliyor. Araba havasız geldi,rahat nefes alamıyor Ömer, yaptığı hatanın farkına varan Ömer ben ne yaptım diyor ve nefes almak rahatlamak istiyor. Yaptığı hatanın farkında olması sebebiyle rahat nefes alamıyor, vicdan azabı duyuyor Ömer ve biran önce Zehra ile konuşmak için onu bekliyor.

Zehra ise gözyaşları içinde yüreği yana yana sadece Ayşe için konağa geri dönüyor. Ayşe için diyerek kapıyı açıp konağa giriyor ve odasına çıkıp balkonda hava alıp Allah dan bana güç ver diyerek yardım istiyor ve ağlıyor. Nasıl dayanacağım ben o zorbanın yüzüne bakmaya diyor. Biraz sende de suç var Zehra vakti zamanında Ömer ile konuşmalıydın anlatmalıydın ona her şeyi.

Ablalar ve abiler sevdikleri için hep kendinden önce sevdiklerini düşünen, onlar için bir şeyler yapan, veren, vazgeçen fedakar olan hep onlar. İçine atarsın herşeyi, saklarsın yaşadıklarını ve gözyaşların sel olur akar durduramazsın, işte o an yağmur yağmaya başlar gökyüzü seni anlıyor ve sana eşlik ediyordur o an ve gözyaşların yağmura karışır kimse anlamaz ağladığını tıpkı burada yağan yağmur gibi ve o yağmura karışan gözyaşı gibi. Herkes zanneder ki yüzündekiler yağmur damlası, bilseler ki o yağmura karışan benim gözyaşlarım ama kimse bilmez çünkü; yağmur öyle iyi bir sırdaştır ki, saklar seni herkesten ve bir tek o anlar ve seninle ağlar sessizce.

Ve Zehra balkonda sessizce ağlarken Mert görüyor onu ve yanına gelip konuşuyor. Mert insan psikolojisinden iyi anlıyor. Arkadaşı Ömer’i iyi tanıyor ve kısa bir zaman olmasına karşılık Zehra nın  da şuan ne hissettiklerini biliyor ve sadece onu rahatlatmak adına Ömer’in ne kadar huysuz olduğunu ayrıca merhametli olduğunu, birini sevebilmek içinde en önemli olan şey bu değil mi zaten? deyip sessizce gidiyor. Bu konuşma ile Mert, Zehra’nın Ömer’in ona hastanede sarıldığı anı hatırlamasına sebep oluyor. Ömer’in onun için nasıl üzüldüğünü, endişelendiğini, bulduğundaysa nasıl sevindiğini hatırlıyor. Ömer’in sarona sarılması hoşuna gidiyor Zehra’nın ve yine öyle sarılmasını istiyor.

Ve Ömer de mahalle de Demir ile karşılaştı. Arabada konuştular ve Ömer yaşananları anlattı Demir’e. pişmanlığını dile getirdi. Kendime hakim olamadım dedi. Demir de, sen bunun sadece sözleşmeli bir evlilik olduğunu sen söylemedin mi? şimdi neden bu kadar kızıyorsun ki dedi. Bu konuşmayla Demir, Ömer’in iç dünyası ile yüzleşmesini sağladı.

Demir, bunda anlamayacak ne var? Ömer Zehra’nın sözleşmeli değil de, gerçekte eşi olmasını istediği için ondan bu kadar kızıyor. Bunu birde kendisine itiraf edebilse ve Zehra’nın karşısına geçip ben seni seviyorum diyebilse çok güzel olacak.

Mert Ayşe’nin abisinin Zehra ile yemeğe gideceğini ve gelmeyeceğini söyleyince, Mert; Zehra burada dedi. Ayşe biraz üstüne gidince Mert tam tartışmışlar diyecekti ki son anda vazgeçti ve işi çıkmıştır iptal etmiştir dedi. Mert orada da Ayşe yi üzmemek adına bildiği bir şeyi  farklı sözle dile getirdi ve Ayşe yi rahatlattı.

Mert eskiden yaşam koçluğu yapıyormuş, şimdi anlaşıldı insan psikolojisinden nasıl bu kadar iyi anladığı. Abisi için bayanlara nasıl davranılması gerektiği konusunda yardım istese de Ayşe, Mert buna gerek yok dedi. Eh nede olsa onun Demir gibi bir dostu var, Ömer’in asıl yaşam koçu Demir de, bir de sözünü dinlese Ömer çok daha iyi yol kat edecekte dinlemiyor ki.

Ayşe abisini aradı ve Ömer bu sayede Zehra nın konakta olduğunu öğrendi. Telefonu Zehra’ya verdiğinde Ömer hiç konuşamadı. Sadece Zehra’nın sesini dinledi. Ve çocuklar gibi sevindi biran önce konağa gidip konuşmak istedi Zehra ile.

Ve Ömer konağa vardığında Ayşe ile konuşan Zehra yı gördüğünde biraz hüzün, biraz sevinç vardı Ömer de. Seviniyordu çünkü; Zehra gitmemişti. Hüzünlüydü çünkü; Zehra’ya çok büyük haksızlık etmişti, bunun pişmanlığını yaşıyordu Ömer ve Mert geldi. Ömer’i o halde görünce çok şanslısın dedi. Ömer de hangi konuda aile konusunda mı? diye sordu. Mert de Ayşe’ye hak vereceğim dedi. Çünkü Ömer Zehra’ya nasıl davranması gerektiğini ve Zehra nın kıymetini bilmiyordu Mert de bunu fark etti.

Salonda sohbet etmeye başladılar. Konu bayanların çanta işinde kendi ayakları üzerinde durmalarıydı. Mert burada Ömer ve Zehra ya birbirlerine olan benzerliklerinden bahsetti. Ömer babasının sırtına yaslanmadan ayakta kalmış, Zehra da eşinin sırtına yaslanmadan kendi emeği ile elde ettikleriyle kendi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacaktı. İnsanın kendi kazandığı parayı harcaması kadar güzel bir şey yok.

Ömer konuşmak istiyor, Zehra dinlemek istemiyor. İnatlaşma hala devam ediyor. Ömer odadan gitmek isteyen Zehra yı kolundan tutup kendine çekerek bana anlatabilirdin dedi. Mutfağa giden Zehra’nın peşinden gitti bütün bir gece seninle konuşmayı bekledim dedi ancak yine konuşamadılar Ayşe geldi.

Ve odaya çıkan Ömer Zehra’nın küpelerini kutusuna koyup kaldırdı. Bunu gerçek bir eş yapar.

Çalışma odasında yatmak isteyen Zehra’ya ne kadar dil döktü lütfen dediyse de olmadı Zehra çalışma odasında yattı. Ömer ilk defa Zehrasız odada bir gece geçirdi ve oda da Zehra’nın iş içinbıraktığı örneklere, ışığı kapatırmısın yazılı notuna, birde onsuz yatağa baktı pişman Ömer.

Sabah uyandığında oda da olmayan Zehra yı uyandırmaya gittiğindeyse Zehra çoktan uyanmıştı. Ayşe ile moda evine gideceklermiş, Ömer ben götürürüm dedi ancak odaya gelen Mert toplantımız var dedi. Ömer hazırlandı geldi gömleğinin düğmesi düşmüş Ayşe fark etti Cevriye halada Zehra 2dk. Diksin dedi. Zehra gömleğin düğmesini dikerken Ömer’e iğne battı Ayşe ve Cevriye hala güldü. Ömer de bilerek yapıyorsun değil mi dedi. Küçücük bir iğne senin canını nasıl acıttıysa Ömer, söylediğin sözlerde Zehra nın canını o kadar acıttı.

Ömer şirkette ve iş yapamıyor nasıl yapsın ki, kafasında cevap bulması gereken onca soru varken ve Zehra ile konuşmak istediği halde Zehra konuşmuyorken. Demir geldi yanına ve Zehra ile konuşmadığını anladı ve şu soruyu sordu”konuşmadan gerçeği nasıl öğreneceksin Ömer?”Kilit soruydu bu ve Ömer sorulara nasıl cevap bulacağını Demir sayesinde bu soru sayesinde anlamıştı. Araştıracak eve gidecek bakacaktı tekrardan ve öylede yaptı Ömer.

Demir Leyla ile konuşmak istedikçe Leyla kaçıyor. Demir Leylanın ne derdi var bilmek istiyor. Ben söyleyeyim Demir, geçmişinde yaşadığı ilişkisinde çok canı yanmış Leylanın ve yine aynı acıları yaşamaktan korkuyor.

Mehtap, can yakmıştı canının yanma zamanı geldi. Ömer araştırmaya o evden başlamıştı ve Mehtap ta Beton ile o evdeki eşyaları toplamaya o eve gitmişti. Mehtap kendi ağzıyla itiraf etti Beton nasılda tuzağıma düştüler dedi gelenin Beton olduğunu düşünüyordu oysa gelen Ömer di. Hadi Mehtap söyle ne söyleyeceksen? İftira atmak can yakmak ve seyretmek güzeldi. Şimdi ise gerçeklerin ortaya çıkma vakti asıl suçluların cezasını çekme vakti.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 136. Bölüm Analizi 27 Mart Özeti” üzerine 22 yorum

 1. Vefa dedi ki:

  Selam.N Azeri sanada selam arkadaşım.Aslı canım Aylin ve diyer arkadaşlar nasılsınız? Aslı birtanem çok haklısın.Dizimiz öyle bir dağıldıki.İlk bölümlerle şimdiki bölümlerde çok fark var.Ev Şirket mahalle arasında mekik dokunuyor sadece.Gelenek örf adetlerden başkada mesela adı yemeke çıkılıyor hiç gösterilmiyor.Geçen bölümde Ayşeyle Zehra çizimleri göstermeye gitdiler ve döndüler.Arada kaynatdılar.Mesela o görüşmeyi detaylı görüntü vere bilirlerdi.O kadar çok detay atlıyorlarki.Ama gereksiz konuları bir güzel işliyorlar luzumsuz yere

  1. aslı dedi ki:

   uzun zamandır masada ailecek yemekte yemiyorlar. Mert’i hiç yemek yerken görmedik. gördükte ben mi kaçırdım?

 2. aslı dedi ki:

  Benim anlamadığım bizim dizimizde TRT de neden özel günlere değer verilmiyor? bir 18 Mart geçti hiç bir konusu geçmedi. En azından bir cümle ile de olsa hatırlanmalıydı. Sonra önümüzde 23 Nisan var Asya için güzel bir tören kıyafeti hazırlanabilir ailecek 23 nisan gösterisine gidebilirler yada çocuk tiyatrosuna bunları birer cümle ile dizide işlemek neden bu kadar zor?
  şu çok övülen ve bu diziye benzerliği ile konu edilen dizinin ilk bölümüne parça parça baktım tamamiyle baştan sona izlemedim 1,5 saat çekmişler.ara ara kaydırarak baktım nette ve orada daha ilk bölümde kuşi mabede gidiyor arnavla birlikte birbirlerinden habersiz. dua ediyorlar. kendilerince ibadetlerini yerine getiriyorlar.
  ee bizimde 7 tepeli İstanbulumuz da bir sürü türbemiz, camimiz var hani nerde dizide? yok. yabancı dizide bile daha ilk bölümde dua nın öneminden bahsedilmiş. hani bizim dizimizde nerede? benzerlikten bahsedilince ben bu açıdan hiç bir benzerlik görmedim hatta onları kendi özlerine sahip çıktıkları takdir ettim hani nerde bizdekiler daha özel günlerini hatırlamıyor kutlamıyorlar. yazık üzüldüm.

  1. Aylin dedi ki:

   Asli isyanlarda

   1. aslı dedi ki:

    Haksızmıyım? ben başkalarının kültürünü gelenek ve örf adetlerini neden örnek alıp hayatıma empoze edeyim? benim koskocaman bir Atatürküm varken, Fatih sultan Mehmetim varken, koca yürekli çanakkalede destan yazmış Seyidim varken, kendi özüm camim ibadethanem varken, kendi yemeklerim varken nedir o öyle kabak ogretenli brokoli çorbası bilmem ne? Cevriye hala gibi antin kuntin yemeklerden işlerden bana ne. sen özüne kültürüne sahip çık. Özel günleri hatırlamadıkları için bu isyanım.
    Bak yiğidi öldür hakkını yeme demişler. menemen sahnesi güzeldi Allah var yukarda inkar etmiyorum. o sahne çok güzeldi. Menemeni bilmeyenlere çok güzel öğretildi bu bizim kültürümüz ben bunları istiyorum. Kitap okuyan Ömer yok bitti gitti mesela ben kitap görmüyorum Ömer de mesela. Özel günler atlanılmasın istiyorum ben bir seyirci olarak. Bak ilerleyen günlerde Ramazan gelecek bunlar dizide ne yapacak mesela? Yarın Recep bir üç ayların başlangıcı. Ramazana denk gelen bölümler olursa ne olacak çok merak ediyorum?

    1. Aylin dedi ki:

     Haklısın canim ,tabiki bu diziden örnek alan binlerce insan her . Tabiki örf ve adetlere deyer verilmeli

 3. N.Azeri dedi ki:

  Merhaba,Asli,nasilsin?Allah senden razi olsun.Yasam kocu sozunun manasini ben de anlamamisdim.O sozu ilk defa Omerden duymusdum.Ayse hakkinda soylemisdi Tayfuna.Dusunmusdum ki,belki iki sevenin arasini yapmakdir.halbuki ne boyuk manasi varmis. Ulkere,Ayline,Vefaya,Fidana,Hayata/sag olsun, o sordu sozu,ben de oyrenmis oldum/ ve her kese kocaman salamlar/.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba N.Azeri iyi diyelim iyi olsun inşallah. Allah cümlemizden razı olsun inşallah. Arkadaşlar aklınıza takılan böyle sorular oldukça yazın benim bilgim olduğunca sizlere cevap vermeye çalışırım. Analizlere bu tür ayrıntıları eklemiyorum çünkü, çok uzun oluyor zaten uzun olunca sıkılıyor insanlar. sizler aklınıza takılan soruları bilmediklerinizi yazın ben gördükçe, bildiklerim oldukça cevap veririm.
   Sevgiyle kal güzel kardeşim N.Azeri

 4. Hayat dedi ki:

  Aslicim analizin yinede mükemmel. Eline sağlık
  Yaşam koclugu nedir cevaplayabilirmisin lütfen

  1. aslı dedi ki:

   Yaşam koçu, bir nevi yol gösteren kişidir. Nasıl mı? karşısındaki kişiye doğru sorular sorarak karşısındaki insanın iç dünyasında, bilinçaltında cevap bulamadığı sorulara cevap bulması için onun karanlıkta kalmış iç dünyasına bir ışık tutarak yolunu aydınlatan kişidir.
   Ömer den örnek vererek açıklamaya çalışayım, Ömer hep kendi iç dünyasında kendi kendine sorular soruyor ancak bir türlü cevap bulamıyor. Ama Demir aynı soruları ona farklı bir ses tonuyla ve bakış açısıyla sorduğunda içindeki o cevap bulamamış soruya cevap buluyor Ömer.
   Karanlık olan o iç dünyası Demirin sorularıyla, yol göstermesiyle aydınlığa kavuşuyor.Ömer’in içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulmasına yardımcı oluyor. Kişinin aklı ve mantığı ne yapacağını bilse bile onun harekete geçmesini engelleyen düşünce kalıplarını ortadan kaldırmadan bunları gerçekleştiremez.

   Her insanın hayatında mutlaka yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Her gün yaşanan bu sıkıntılar insanı yorar. işte bu sıkıntılar insanın kendi bakış açısıyla olaylara bakmasından kaynaklanmaktadır. Yaşam koçu kişiye doğru bakış açısının nasıl olması gerektiğini gösterir.
   Tıpkı Demir’in Ömer’e bir kağıda 6 yazıp masaya koyup verdiği örnek gibi. Bakış açısı aynı noktaya bakan insan ve gördüklerini farklı yorumlayan iki insan, Ömer’in hatası sadece kendi bakış açısıyla olaylara bakması tek taraflı karar vermesiydi. Demir ona yaşam koçluğu yaparak olaylara sadece kendi bakış açısından değilde bir de karşındaki insanın bakış açısıyla bak olayları öyle değerlendir. senin pencerenden masada 6 görünen rakam benim penceremden bakış açımdan 9 demesi yol göstermesiydi.
   Yaşam koçları da işte böyle olaylara bakış açımızı doğru bir açı ile bakmamızı sağlarlar.

   1. NİĞDELİ DERYA dedi ki:

    SABRETİK ARKADAŞLAR GICIK MEKTAP CEZASINI CEKECEK OH CANIMA DESİN NEDEMİŞLER EDEN BULUR DEMİŞLER ÖMERİ GÖRÜNCE ÖDÜ SITI YAHU BUĞÜN COK MUTLUYUM EMİMNİMKİ SİZLERDE COK MUTLUSUNUZ ARKADAŞLAR SABRETİK MARADIMIZA ERDİK BU HAFTA COK GÜZEL BÖLÜMLER OLAÇAK İY SEYİLER ARKADAŞLAR .

    1. aslı dedi ki:

     Mehtap cezasını çekmeli, sadece Mehtap değil kötülük yapan herkes cezasını çekmeli. yaptıkları yanlarına kar kalmamalı. iyiler hep üzülen canı yanan taraf olmamalı.

   2. Hayat dedi ki:

    Teşekkürler aslicim eline saglik

 5. Hayat dedi ki:

  Ben bu bolumde omer konuşmak istemez diye düşünüyordum yani tokat yedikten sonra çekip gider diye dusunmistim . Ama zehra konuşmuyor haklı kız sevdiği alıştığı adam tarafından iftiraya uğratıldı. Zehranin da suçu var konusmuyor ki konussalar boyle bisey olmayacakti. Omerin konuşmak için çırpınışları çok güzeldi. Umarım karının gonluni almayı basarirsin. Melegimiz zehra önce iftiradan sonrada konaga dondin ayşe için diyerek çok güçlü kizsin bravo sana.omeri biraz surundir bakalım nasıl senin gönlünü alacak? Ama çok inat etme zaten her başınıza gelan şey inatyniz yüzünden geliyor.
  Mert gerçek bir arkadaş gibi davranıyor su an… sonrasını kim bilir???
  Son sahne muhteşemdi hadi omercim oyuna geldiğini anladin ilk karının gonluni al sonrada suclunu cezalandir kos koca Kervenciogluna yakışan bisey yap

 6. Norveçli dedi ki:

  Çok merak ediyorum altı ay bitikten sonra neolacak Ayşe olecekmi yoksa dizi bitene kadar altı aymı yamanacak lütfen açıklayın

  1. aslı dedi ki:

   Senarist ne düşünüp neler yazıyor bilmiyorum ancak ben Ayşe ölmesin yaşasın istiyorum. Tahminimce büyük bir ihtimal 6 ay dolunca sezon finaline çıkar dizi ve gelecek sezonda kaldığı yerden devam eder.

 7. Aylin dedi ki:

  Cok mutluyum cok mutluyum ve yine cok mutluyum . Ben bu bolumu bir felaket olarak bekliyordum ama guzel oldu . Gerci bizim inatci kiz bu gun konusmadan keçdi ama olsun . OMERDE hatasini anladı və gerçəkdən aski hiç olmadigi kadar gün yuzune cikti . Omerin o bakismalari ,Zehrani kəndinə çəkisi,yuzudeki pismanlik ıfadesi ,mahallede Zehrayi beklemesi,ve eve döndüğünü öğrendiği o mutluluğu yakdi benim canımı .Ama bu tatli mutluluk dolu ,bir hisdi. Zehra canim benim nasilda agladi . Zehra bunu Omerden beklemiyordu . Artık Omere alışmış , Omere çok özel duygular beslediği için Omerin onu böyle suçlaması bu kadar canini yakdi. ÖMER o sözü bir defede soylemisdi ama ,o zaman bu kadar cani yaninmamisdi Zehranin . Zehra konaga geldiginde Ayse icin bunu yapmam lazim dedi ,O Zorba icin diyil. Zehra dilin oyle söylüyor ,ama sen bide kalbini dinle.en doğrusunu o söylüyor.Ay bizim oğlan bir hata yaptı ,çocuk helak oldu vallahi , gerçekten çok tatliydi sabah ,Zehrayi uyandırmaya geldiğinde ki konuşması . Ve bide Zehra iğneyi b atirmazmi,Omerimde caninin yanmasını bos verib fırsat bildi Zehraya konuşmayı. Bilerek yapıyorsun dedi gulmseyerek. Ama Omercim sen bilmezmisin bu kiz inatcidir . Işin baya zor .Ama belki bir tek cümleyle ; özür dilerim ; dersen aff eder seni . Ama ben istiyorum ki Omerin o cümlesinin karşısında Zehrada : bende bazı gerçekleri gizletdigim için Özür dilerim ,bir daha senden hiç bir sey gizlemiyecegim ; DESIN. Mert gözüme girmeye başladı,has adamın 3 ola bilme ihtimali var yeni şöyle Demir,Nihat ,Mert. Aman Mert sakin puanlarini kayb etme fena bozusurus senle. Benim has adamım Demirin ask hayatı bulanık . Leyla adam ağaç oldu kapılarda ,yaptığn muameleye bak. Ve Mehtabin sonu geldi . Yaptiklarinin cezasini odeme zaman . Zaten senin cezan Zehranin Ve Omerin ayrılmaması olacak

  1. aslı dedi ki:

   evet bu bölüm güzeldi. Ömer yaptığı hatanın farkına vardı pişmanlığı yaşadı. Ben isterdim ki, en azından Zehra ağlarken görmese bile ağladığını Ömer duysun. çünkü gerçekten dil yarası öyle kolay geçen bir yara değil. Zehra yı nasıl üzdüğünü anlasın isterdim olmadı. o sahnede olsaydı daha iyi olurdu.
   Zehra ya Ömer daha öncede söylemişti böyle ancak o zaman bu kadar canı yanmamıştı Zehra’nın. şimdi daha çok canı yanıyor çünkü Zehra Ömer’i seviyor. Mert Ömer den bahsedince nasılda ona sarıldığı anı hatırladı. sevdiği için.
   Her ikisininde birbirine bir özür borcu var. Mert hep böyle devam etse ne güzel olur. onun yanına yakışacak güzel, anlayışlı sevecen biri gelse diziye o da mutlu olsa ne iyi olur. birde Alev’e arkadaş gelse onu dize getirecek biri. Ömer’in yakasından düşse Alev ne güzel olur.

   1. şeboş dedi ki:

    Aynen pişmanlığının iki katına çıkması için lazımdı yine senarist diyeceğim dilim yoruldu söylemekten nasıl düşünemezler

    1. aslı dedi ki:

     Bazı şeyleri atlıyorlar, yada yüzeysel geçiyorlar. Oysa o atladıkları şey asıl damar noktası, asıl can damarı o, ya bilmiyorlar? yada farkında değiller? atladıkları bazı şeylerin ne kadar önem arz ettiğinin. Çünkü ayrıntılar detaylarda saklıdır. küçük bir detay çok şey ifade eder. bunu çoğu zaman göz ardı ediyorlar.

 8. Elyar azeri dedi ki:

  Amma cox tekrarlar olur dizide.hec olmasa omerle zehra sevgili olsun qalsin bir salime soylemek sikintisi.vallahi Tay usyan edecem.bu qeder zalim olmayin yeter bu haksizlik.bizlerinde uzunun gulmeyi lazim.senarisderin hec sevmeye vaxdi olmayib ya da sevdikleri onlari cox incidib.eger sevmiw olsaydilar kotuye bu kadar yol vermezdiler.biz artik omer zehra sevgisin gormek isdiyirik.

  1. aslı dedi ki:

   Ömer ve Zehra aşkı çok derinlerden geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.