Adını Sen Koy 134. Bölüm Analizi 23 Mart Özeti


Güven Gözyaşı Gibidir, Gözden Düştü mü Bir Daha Geri Gelmez.

Mehtap hain planını devreye soktu. Zehra’nın evine bir hırsız gibi girip Zehra’nın birkaç eşyasını aldı.

Abinden beter çıktın Mehtap, bu yaptığın kötülükler elbet bir gün sana ayak bağı olacak, sende cezanı çekeceksin. Şimdilik kötülere bir şey olmaz gibi görünse de kötüler cezasız kalmaz.
Emlak dükkanın var diye bir evi sanki abinle Zehra’nın buluşup görüştüğü ev gibi hazırladın. Mehtap,  Zehra’nın eşyalarını, abisinin eşyalarının bir kaçını, resimlerini bu eve ustaca yerleştirdi. Ve bundan da büyük bir zevk duydu. Kafan kötülüğe değil de iyiliğe çalışsa öyle mutlu olsan ne olur Mehtap.

Betonun dilinden anladığını düşünüyorsun, oysa o sana aşık gözünün önünde sana çiçek veriyor sen anlamıyorsun.
Alev, Hilmi Yılmaz ile buluştu ve Hilmi Yılmaz tam Ömer’i aramıştı ki, görüşme yapmasına engel oldu ve oğlunun geldiğini ve Ömer’in yanında olduğunu söyledi.

Alev, sen kendi aklınca kurt olup dağlarda çakallarla işbirliği yaparsan, kuzulara tuzak kurarsan, çakallara sen yem olursun.

Ömer şirkette Mert’e babasının onu aradığını söyleyince, şirkette adamları vardır dedi.

Evet Mert doğru bildin Alev senin babanın adamı. Ömer de toplantı öncesi Alev ile bu konuyu konuştu ve Hilmi Yılmaz’ın şirkette adamı var deyince Alev’in eli ayağı birbirine dolandı. Ömer’in hiç aklına Alev’in onun adamı olabileceği aklına gelmiyor.

Alev çok şaşırdım deyince, Ömer; şaşırma Alev, Hilmi Yılmaz adam satın almayı çok iyi bilir, önce yardım eder gibi görünür, sonra istediğini alır, kullanır,  işi bitince de hesabını dürer dedi. Ömer kısaca Alev’in sonunu ne olacağını söyledi. Kendin kendine ettin, kendin bulacaksın Alev.

Yeni iş ortaklığı için imzalar atıldı. Eller sıkıldı. Hayırlı olur inşallah. Alev bu yeni kurulan şirketteki görevini sorduğunda aldığı cevap sana yeni kurulan şirkette görev yok dedi. Ömer Alev’in yetkilerini sınırlandırdı iyi oldu. Alev dört koldan sıkıştı. Evde Nazan yok, şirkette Mehtap yok, yetkileri de sınırlandırıldı, denetleniyor da hem Demir, hem de Nihat tarafından sonun yakındır Alev.

Zehra kardeşinin sözü için mahallede ve alışverişten dönen Şükran teyze ile konuşuyorlar. Şükran teyze gönlünde bir yok mu ? senin için endişelen, koruyup kollayan biri olsun dediğinde gözleri dolarak Ömer’in onu öldü zannedip ona sarıldığı o hastanedeki sarılma anı aklına geldi. Ömer hastanede onu görünce nasılda sarılmıştı.

Ne güzel sarılmıştı Ömer Zehra ya, bütün benliği ile ruhu ile sarmış sarmalamıştı Zehra yı, bir bütün olmuşlardı.

Zehra kardeşini söz elbisesinin içinde görünce dayanamadı ağladı. Şükran teyzede elbisenin ufak tefek tadilatını yapıyor, bırak ağlasın göz yaşı kalbin pınarı derler, o da belki seni böyle görünce evlenmeye karar verir dedi.

Şükran teyzem senin haberin yok Zehra evli, aşık ama bunu kendine itiraf edemiyor ki, nasıl size desin ben evliyim diye. Bir gün onun evlendiğini de öğreneceksiniz.

Ağlamak için illa kötü bir şeylerin olması gerekmiyor, bazen mutlu olmakta gözyaşı sebebidir.

Demir, Ömer’in ciğerini biliyor. Ömer’in konuşmasına gerek yok, Demir onu her halinden anlıyor. Zehra yı düşündüğünü söyledi Demir, o sürekli düşündüğün insan yanında olmadığında özleniyor değil mi? hemde nasıl Demir. Çok özlüyor Ömer Zehra yı. Her ne kadar inkar etse de Ömer. Zehra yı aklından çıkaramıyor. Asya’nın resim çektiğinde Zehrayı öptüğü anı ve Zehra’nın da onu öptüğü anı hatırladı. Demirde benim gibi gülümseyerek bakıyor Ömer’e ve diyor ki, sen şimdi Zehra nerde? ne yapıyor? Kimle diye merak etmiyormusun? Yapma Allah aşkına der gibi bir bakış attı Demir.

Demir Yasemin için hediye konusunu açtığında Ömer Zehra nın Yener’e gittiğini gördüğü an geldi ve onun ne benim parama nede benim hediyeme ihtiyacı var dedi. Aklı sıra Ömer onun Yener’i var demeye getirdi. Çok yanılıyorsun Ömer.

Demir de Ömer deki bu kızgınlığı gördü ve sen bu şekilde Zehra ya kızmaya devam ettiğin sürece gerçeği asla öğrenemeyeceksin dedi. Çok doğru söyledi. Ömer Zehra yı alsa karşısına konuşsa kafasındaki bütün soruları sorsa cevabını da sonuna kadar Zehrayı dinleyerek alsa kendi de rahatlasa Zehra da ne güzel olur.

Cevriye halam sen çok yaşa ne güzelde düşünmüşsün Zehra ile birlikte bir şeyler çizmek ve kazandığı para ile de bir kız çocuğu okutmak istiyormuş, helal sana Cevriye halam. Müzeyyen annede çorbada benimde tuzum bulunsun bütün kızlarımız okusun dedi.  Evet bütün kızlarımız okusun koluna altın bileziğini taksınlar. Kendi ayaklarının üzerinde durabilsinler.

Koray Yasemin’e söz yüzüklerini aldı.

Zehra Ömer’e çanta için renk kararını sorunca, Ömer sen hangisini beğendin diye sordu ve Zehra uyanıklık yaptı ve kendi beğenmediğini söyleyince Ömer o zaman diğeri dedi. İnatlık bu ya Ömer işte. Ayşe de hangisini beğendin deyince pembe rengi gösterdi. Zehranın beğendiği renkti o e benim beğendiğimi beğenecek değilsin ya tabi eşinin beğendiğini beğeneceksin dedi.

Zehra kazandığı ilk maaşıyla hediyeler almış vermiş herkese, Ömer bunu Ayşe den öğrenince Yener’in parasıyla mı aldı? diye düşündü. Ayşe de Zehra sana ne aldı diye sordu? Ömer daha hediyesini almadı dedi Zehra. bakalım Zehra ilk maaşıyla Ömer’e ne aldı acaba? Ayşe de abisine hediyeleri ilk maaşıyla aldı, onu tebrik etmelisin dedi. Ayşe bir buse ile tebrik etmesini istedi. Zehra öptürmedi.  Mert de akşam yemeği ile kutlayalım bunu dedi ve Ayşe Asyanın ödevini yapacaklarını gelemeyeceklerini söyledi. Ömer de bir yalan bul Mert e söyle deyince Zehra Ömer’e ben yalan söylemem dedi. Zehra sen yalan söylemezsin de, gerçekleri de söylemiyorsun saklıyorsun konuşmuyorsun. Ne geliyorsa başınıza sizin bu konuşmamalarınızdan saklamalarınızdan geliyor.

Ömer eski günlere dönmüş plak başa sarmış görünüyor. Ömer yine Zehra’nın kendisine yalan söylediğini Yener’e gittiğini onun parasını kullandığını düşünüyor. Ve çok büyük bir şekilde yanılıyor. Ah Ömer Ah biraz olsun Demir’i dinlesen ne olur. Onun söyledikleri bile bir kulağından giriyor öbüründen çıkıyor. Yine çok pişman olacağın şeyler yapma.

Müzeyyen hanım Alev’in çocukluğunda yaşadığı zorlukları Cevriye halaya anlatınca Cevriye hala çok üzüldü. Annesini babasını kaybetti Alev. Kalbi kötü değil dedi. Cevriye halada biz büyükler olarak zaman zaman uyarmalı, yanlarında olmalıyız dedi. Sen rahat ol su yolunu bulacak herşey güzel olacak, Alev de mutlu olacak diye rahatlatmaya çalıştı.

Mert yemeye gidiyormuyuz? deyince Ömer Zehra karar verecek dedi. Zehra da Ömer’in damarına damarına basarcasına yemeye gitmeyi kabul etti. Ömer de el mahkum kabul etti emri vaki yapmıştı Zehra Ömer’e.

Akşam yemekten dönen çiftimiz ve Mert anılarını anlatıyor eylenmişler gülüyorlar. Asyanın ödevi aile ağacı masanın üzerindeydi ve Mert bunu fark etti. Asyanın gözüyle siz vay be evlilik demek böyle bir şey dedi. Ömer’i böyle göreceğim aklımın ucundan geçmezdi, Zehra ya sen gerçekten çok özel birisin dedi.

Mert’in bu sözleri üzerine Ömer’in Zehra ya, Zehra’nın Ömer’e bakışı dikkat çekiciydi. ben ne söyleyeyim size? ah birbirini seven ancak bunu kendine bile itiraf edemeyen aşıklar, inatçı aşıklar, konuşamayan aşıklar.

Zehra Asya’nın ödevine bakarken bilekliğini düşürdü tam alacaktı ki, Ömer dur dedi kendisi almak istedi. Aldı ancak boynunu da incitti. O çok can acıtır bilirim hareket etmekte zorlanır insan. Zehra yardım etmek istedi biraz dokundu dokununca canı yandı Ömer’in daha fazla dokunmasını istemedi. Odalarına geçtiler. Zehra çay ve kas gevşetici getirmek isteyince Ömer gerek yok senin yüzünden oldu zaten dedi ve ekledi başıma ne geliyorsa senin yüzünden geliyor dedi. Kıyamam Ömerciğime haklı hep Zehra yüzünden başına gelmedik kalmadı. Yener arabayla çarptı, silahla yaraladı. Zehrayı kaçıran Silahlı adamlarla karşı karşıya kaldı, rehin alındı, kurtulacağım diye elini kesti, elinden kağıdı alayım derken Zehra çekince elini kağıt kesti. Daha neler neler. Ah canım benim nasılda canı yanıyor.

Üstünü değiştirmesine yardımcı oldu Zehra. ve boynunu sarıp yatmış Ömer. Sabah olduğunda Zehra bir günaydın demedin sen kolun incindiğinde Ömer sana böylemi davranmıştı?. Boynundakini çıkarıp attı Ömer Zehra da kirli sepetine koy dedi. Ömer de bir hışımla geldi çekti alayım derken Zehra da geldi Ömer’e bakıştılar bir süre ve Ömer hazırlanıp şirkete gidiyordu ki, Ökkeş amcam Ömer ile bankaya yatan maaşı hakkında konuştu. Ömer Ökkeş amcanın hesabına yüklü miktarda para yatırmış bunu da o köydeki evin tadilatı için yapmış.  Ökkeş amcam onu kabul edemem dedi. Ömer de itiraz etti. İş hak ödeme konusuna girersek borçlu çıkan ben olurum dedi. Maddi karşılığı olmayan çok büyük bir borç. Hakikatli çocuksun, iyi yüreklisin, ben sana söyleyecek söz bulamıyorum Ömer, birde Demir’i dinleyip Zehra hakkında yanlış düşüncelere kapılmasan çok güzel olacak.

Ömer ile konuştuktan sonra yüzünde güller açıyor Ökkeş amcamın sevincini mutluluğunu Hediye abla ile paylaşıyor. Ömer hakkında öyle güzel sözler söylediler ki bütün bu güzel sözleri Zehra da duydu. Ökkeş amcam Allah sizi hiç ayırmasın dedi. Hediye ablamda amin dedi. Bu konuşma Zehra evi terk edip gittiğinde Ökkeş amcam tarafından yine yapılmıştı. Buda demek oluyor ki ufukta bir evi terk ediş mi var? Zehra evi mi terk edecek?

Ömer şirkette Mert ile beraber Mehtap tan mektup geldi. Açtı okudu Ömer, karının aşk yuvasının adresi anahtar saksının içinde bir dost.

Sen dost değil düşmansın Mehtap.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 134. Bölüm Analizi 23 Mart Özeti (17 Yorum)

 1. Dün baya bir sinirlendim . Mehtapin oyunları ortaya cikmadikcada sınırım sakinlesmiyicek zaten. Zehra inatci keçi Omeri dinlememekde kararli . Yine Omeri dinlemedi ve yemeye getdiler döndüklerinde Omer her ne kadar kizgin olsada Zehraya kiyamiyor Onun eyilmesine izin vermedi kendi boynu tutuldu. Sabah Omer o salı tarterken Zehrayida kendine cekdi ya ,o zaman Zehranin bakışları bir başkaydı her zamanki gibi bakmadı . Nasıl söylesem sanki Omere olan hayranlığı sevgisi yüzüne vurmuştu . Bu durumdan memnun olduğu aşikardı. Bu Zehra yokmu bu Zehra Omeri sinirlendirmekle meskul . Zehranin hiç yapacağı şeyler diyildi bunlar, eğildi ve Omere bir şeyler söyledi ama bu sefer Omerin yüzünde küçücük gulmseme olusdu . CEvriye Halayı çok taktir ettim ya kadınıN kocaman bir kalbi var . Aslında benimde en boyuk hayelerimden birisi bu . Bir çocuk kiz ya oğlan fark etmez evlatlık edinmek istiyorum . Içim çok açıyor anne ve bana sevgisinden mahrum olan çocuklar .ama şimdi buna imkanım yok . Ama Allah nasib ederse irelide belkide evlenince bir çocuğun sorumluluğunu alacağım . Bu arada Müzeyyen hanimda Alevi öve övee bitiremiyor . Müzeyyen hanim senin yeğeninin yaptıklarından haberin olunca ne yapacaksın çok merak ediyorum . Ve yinede kocaman kalpli bir Omer Ökkeş amcaya yardım etmiş. Ve çok duygusal konuştu çok üzüldüm o sahnede . Ve Ökkeş amca Omerden konuşurken Zehra duydu . Zehra bu adamın kıymetini bil .

  • Zehra inadına Ömer’in damarına basıyor bende bundan rahatsız oluyorum. gitme diyor gidiyor, yapma diyor yapıyor hiç söz dinlemiyor Zehra.

   Cevriye halanın o kız çocuğu okutma isteğini bende çok takdir ettim. Dizide bu tür konulara yer vermeleri çok güzel.
   bunu Ömer Kervancıoğluda yapabilir. senaryoyu yazanlar okursa bu sayfayı onlardan benim ricam Ömer Kervancıoğlunun da böyle sosyal sorumluluk projelerinde yer almasını isterim. hatta gizliden gizliye yapıyormuşta Ömer bunu, kendisine ödül verilmek istenilince bu durum ortaya çıkmış gibi gösterilebilir.
   örnek olması adına hatta kendisine bu konuda bir ödül bile verilebilir. bu konu dizide çok güzel işlenebilir. Zehra da Ömer’e bir kere daha hayran kalır. ne güzel olur.
   hemde seyirciye iyi bir örnek olmuş olur benim kendi düşüncem tabi, beni duyarlar mı sesime ses verirler mi bilmiyorum? ilerleyen bölümlerde görürüz.

 2. İnsanın arkadaşlarrının olması ne güzel ya:) Ya ben bu gün de başka üzücü olay yaşadım:-( Zaten son 2 aydır olay üstüne olay yaşyorum:-( Ayakda durma sebebibse siz arkadaşlarımsınız:) Babama gelince iyi. Ama ayağa kalkacak güçte diyil malesef:-( Zaten doktorada gidemedi. Offf:-(
  Sizi seviyorum…

  • Canım Ülkercim benim, bizde seni çok seviyoruz, babanın biraz daha iyi olmasına sevindim inşallah eski sağlığına kavuşur. inşallah doktora da gider.

 3. Ulkerrr nasilsin??? Bir uğrayim dedim canim. Dun baban fenalaşmiş, geçmiş olsun. Şimdi nasil, durumu ciddi mi??
  Senin buradaki kaynanan kim bakalim. Neyse canim Zaraciimin oğlundan uzak dur da o yeter bana. Merak etme seni nikah şahidim yaparim. Sen nikah şahidim, Mahri de nedimem olur. Ama bizde nikah şahidi olmaz ki sadece sağdiş ve solduş olur. O zaman sen benim sağdişim olursun. Ben de senin nikah şahidin olurum. Anlaştik mi??? Ama istersen senin soldişin da olurum.
  Hadu byyee.
  BurdAki kizlara da selamm

 4. Günaydın A. S. K sevenler nasılsınız Ülkercim sen çağırırsında ben gelmezmiyim Ülker nasılsın tatlım Baban nasıl oldu? sana sarılıyorum ve öpüyorum kendine iyi bak canım hepiniz allaha emanet ol görüşürüz

 5. Mehitab..bulari yabacak qadar cesaretin var ama ömer bularin seni yabidiqini bilirse ozaman başina gelenerede dözmelisen.!

 6. Bu Mehtap’in oyunları bizim çifte kumrulari nereye eltecek hiç tahminim yok ama her şey iyiliğe gider ınşallah. Mertin zehraya gizli gizli bakması biraz rahatsız ediyor. Arkadaşının ve karısının arasına girmek hiç hoş diyl . Ömer gözlerini aç! Yogsa zehrayi kaybedersin . Yaptiklarin için zehraya bir özür ve teşekkür borclusun .
  zehra sende bir kerecik kocani dinlesek ne olur inatci.
  Ömer sende her gelen mesafe imandan aramadan sormadan sevdiğim insanın kalbini kirarsin . Neden hep zehrayla sert kaba konusyorsun, yogsa ini kaybettmekdenmi korkuyorsun?

  • evet Ömer Zehra yı kaybetmekten korkuyor. Çünkü, onu seviyor. ancak bunu kendine itiraf bile edemiyor.
   Zehra Ömer’i dinlese Ömer’in canı bu kadar yanmaz. Birde Ömer Zehra yı dinlese ona kafasındaki soruları sorsa kendine bu kadar eziyet etmemiş olur.
   Ömer den ben de bir özür ve teşekkür bekliyorum.

 7. Günaydın canlarım. Ya ben dün çok korkunc bir şey yaşadım:-( İçimdeki korkunu az da olsa hafifletmek için mutlaka birileriyle konuşmam gerekiyodu. Bazı nedenlerden dolayı ben en yakın arkadaşlarımı göremiyorum. O yüzden derdimi kiminle paylaşıyım derken aklıma bu sitedeki arkadaşlarım geldi. İlk önce A.Ş.K sayfasına yazdım. Sonrada survivora yazdım. Ama bi baktım A.Ş.K sayfasına yazdığım çkmamış. Suvivordaysa o satde yorumumu bir tek Serpil ablam görmüş. Ama yinede rahatlayamadım. Ve sonunda imdadıma Sudem yetişdi. Olub biteni tek tek anlatdım. O olmasa her halde üzüntüden ölecektim. Bu sitedeki canım arkadaşlarım. Yorumum çkmasa bile iyiki varsınız:) Varlığınız bana yeter;)
  Bide merak etmeyin. Şimdi moralim iyi. Yani tatlıcı Ülker modundayım:)
  Tatlı delim analizinde güzel olmuş:)

  • Günaydın Ülkercim, önce sen zehirlendin, sonrada babanın rahatsızlığı oldu. Rabbim şifalar versin canım benim. zor günler geçirdin. kolay değil sağlık problemleri çok şükür sende babanda iyi buraya ve survivore yazdıklarını okudum canım.
   bunun dışında ne yazdın da çıkmadı bilmiyorum? ancak biz seni seven arkadaşların olarak hep buradayız ne yazmak istersen yaz elimizden ne gelirse yapmaya hazırız bir tanem.

 8. Neden Omer Zehra ile elaqeli olan her sacmayaa inaiyor? Anlamir bunun qurma bir oyun oldugunu ve ayni bur insan tarafindan ola bilecek deye hec dusunmur? Yasemin neden soz gunu qara rengli eblise geyinecek? Meger duyunden evvel ve ya duyune bagli olan tedbirlerde qara rengli eblise geilirmi? Qara reng yas, facie, felaket rengi deyilmi?

  • Merhaba zakiyeva, Ömer bunun bir oyun olduğunu öğrenecek ancak çok canı yanacak. Zehra ile vakti zamanında konuşmadığı için.
   Yasemin neden siyah giydi? siyah renk evet sizin dediğiniz gibi yas rengidir. Ölümün ve matemin rengidir.
   Ancak siyah renk birde yalnızlığın rengidir.