Adını Sen Koy 132. Bölüm Analizi 21 Mart Salı

Ömer; Gittiğin İçin Küsüm, Kırdığın İçin Dargınım,  Kalan yanımla ise Sessizim artık Sana.

Zehra; Gönlünde olanı benden gizleme ki, benim gönlümdeki de ortaya çıksın.

Herşey yolunda gidiyordu, Zehra Ömer’i işleri bitene kadar çizim yaparak bekliyor. Ömer de hem iş yapıyor, hem de  Zehra’sını büyük bir hayranlıkla izliyor belli etmiyordu. Tam şirketten çıkacaklardı ki, Ömer’e Mehtap’ın gönderdiği mesaj geldi. Zehra’nın hesabına Yener tarafından yatırılmış bankanın dekontu vardı o mesajda.

Ömer’in bakışları bir anda değişti. Koskocaman bir duvar ördü kendine ve Zehra’yı halletmem gereken işlerim var diyerek odasından çıkardı. Çalışanlarından banka ekstresini istedi. Baktı Ömer ve Yener’in 10 bin tl yatırıldığını gördü. Çok sinirlendi dışarı çıktı. Zehra şirkette  Ömer’i  beklerken telefonda kardeşi Yasemin ile konuşuyordu.

Ömer bu kadar sinirli olmadan o sert duvarlarını örmeden önce Zehra’yı alsan karşına açık açık sorsan konuşsan olmaz mı? hem kendine eziyet ediyorsun, hemde Zehra’ya değer mi üzmeye üzülmeye?

Mehtap’ında keyfine diyecek yok, Beton ile birlikte yemeğe çıktılar. Ne vicdansızsın Mehtap. Zehra’yı ve Ömer’i rahatsız et sonra da sen rahatına bak oh ne ala. Bunun acısı senden çıkar bunu bil Mehtap.

Koray  ve Salim amca ile karşılaşan Mehtap, neye ihtiyacınız olursa abim gibi yardım ederim dedi. Mehtap gölge etme başka ihsan istemeyiz.

Alev her zaman ki Alev illa Nihatla uğraşacak uğraşmazsa işi rast gitmez. Nihat da ona saman alevi diyor. Haklı saman alevi gibi yanıp sönüyor.

Ökkeş amca ile Hediye abla mali konuda para biriktiriyorlar ancak bir konuda anlaşamadılar. Ökkeş amcam biriken para ile köydeki evi yaptırmak isterken, Hediye abla Hacca gitmek istediği için para biriktiriyorum tadilat işi kalsın o kadar önemli değil değince Ökkeş amca Hediye ablaya küstü.

Cevriye hala Konakta kutlama yapmak için pasta yapıyor, Hediye abla ile birlikte yeni ortaklık için. Akşam kutlama var konakta.

Bizim çiftimiz alış veriş yapıp öyle konağa döndüler. Ancak Ömer hala sinir küpü, heyheyleri üstünde Zehra’ya çok kızgın burnundan soluyor. Oysa Zehra Asya için aldıkları oyuncaklardan birini çok beğenmiş bunu Ömer’e şunun güzelliğine bakarmısın diye gösterse de tık yok bizimkinde.

Ömer hırsını öfkesini ilk olarak arabanın kapısından çıkardı sertçe kapatarak, arabanın ne suçu var Ömer? Allah Allah. Zehra da fark etti durumu ne olduğunu söyle dese de yine tık yok. Ömer ağzına kilit vurdu konuşmuyor Zehra ile. Ömer Zehra’ya küstü. Bir-iki-üç tıp sustu konuşmuyor Ömer. Ben bunlara boşuna çocuk demiyorum.

Resmen çocuk bunlar. Koskoca alışverişe gittiler aldıkları tek şey bir sürü oyuncak Asya için. Çocuklar bilmem farkındamısınız ? o evde Ayşe de, Müzeyyen Teyze de, Nihat da yaşıyor ve daha birkaç kişi daha, onlara da hediye alsanız ya. Yok çocuk bunlar, işte gider anca çocuk oyuncağı alır bunlar.

İkinci kez de öfkesini çantalardan çıkardı Ömer. Zehra nın elindeki çantaları alırken çantalar yere düştü tabi almak için yere eğilince bakıştılar.

Siz anca bakışın konuşmayın Ayşe gördü onları öylece mutlu oldu garibim nerden bilsin bunlar küs birbirine.

Ayşe de fark etti aldıkları şeyin tek çocuk oyuncağı olduğunu ve insan çocuğu yokken çocuk mağazalarını dolaşıyorsa bu çocuk istiyor anlamına gelir dediğinde bizimkiler birbirine baktı 😀

Bunlar daha çocuk Ayşe, ne çocuğundan bahsediyorsun sen?

Hem senin bilmediğin bir şey daha var daha bunlar evlenmedi çocuk olamaz Ayşe.

Ayşe bilmeden Zehra’nın o çok beğendiği bebeği bunu ilerde olacak bebeğiniz için saklar mısınız? dedi. Zehra da olur saklarız dedi bakıştılar Ömer ile. Bunların ilk bebekleri kız mı olacak yoksa? oyuncak bebeği bile hazır şimdiden.

Benim dünyalar güzeli prensesim Asyam gelmiş, teşekkür ediyor hediyeler için.

Bak dayısı Asya dan öğren teşekkür etmeyi, aldıklarınız için size teşekkür ediyor düşünceli prensesim benim. Sen Zehra ya bir teşekkür edemedin şirkete zamanında evrağı yetiştirdiği için.

Kendi çocukları için olan bebeği Asya çok beğendi ve buda benim mi diye sorunca koro eşliğinde iyi bir uyum içerisinde hayır canım dedi. Bunlar çoktan büyümüşte anne baba olmak istiyorlar o nasıl hayır demekti aynı anda. Şu inadınızdan vaz geçseniz sizin de dünyalar güzeli çocuklarınız olur, evlisiniz nede olsa. Ancak inatçısınız işte ben ne yapayım. Gitti ilk oyuncağınız.

Asya Zehra ablasından masal okumasını istedi ve dayısını da istedi yanında. Asya da olmasa bu çiftimiz yanmıştı iyi ki geldin Asyacım.

Zehra masal kitabını okudu ve Asya ile Ömer’i bu iki küçük çocuğu uyuttu Zehra.

Asya’nın üstünü örttü ve Ömer’in üstünü örtüp örtmeme arasında bir tereddüt yaşasa da sonra gitti örttü.

Ama Ömer bir anda uykusundan uyandı ve Zehra yı tuttu.

Bense bu sahnede öyle dalmışım ki diziye Ömer’in o ani hareketine olduğum yerde sıçradım. Allah iyiliğini versin Erkan Meriç ben ne söyleyeyim şimdi sana oyunculuk süper. Resmen olduğum yerde sıçradım ya.

Ömer Zehra ile bir kere daha çok yakınlaştılar neredeyse öpecekti Ömer Zehrayı telefonun mesaj sesi ile bu kez irkilen onlar oldu. Ve Zehra utanarak uyumuştun dedi aceleyle mutfağa gideceğini bir şey istiyor musun? diye sorunca,

Ömer bana artık soru sorma çünkü cevap alamayacaksın dedi.

Salona geçtiler birlikte Mert ve Ayşe oradaydı ve bebeğin Asya tarafından el konulduğu konuşması geçince Mert bir şey anlamadığını söyledi söyleyin belki ilerde evlenince lazım olur dedi.

Mert iyi bir çocuk kendi yuvasını kurmak istiyor her genç insan gibi. Ayşe de açıkladı durumu bu kez Mert yanlış anladı bebek mi bekliyorsunuz diye sordu? Her evli çifte sorulan klasik bir sorudur bu. Ömer de hayır yok öyle bir şey dedi nasıl olsun ki Ömer yani Allah’ım ya, belki ilerde diye sözü bağladı.

Koray ve Yasemin’in sözü için hazırlık var mahallede. Şükran teyze yardım ediyor bu iki gence. Ancak Şükran teyze ile Leyla konuşuyorlardı kendi aralarında ve bu konuşmayı duydu Koray. Duydukları, Koray’ın hastane masraflarını da Salim amcanın ödemiş olması. Koray söz kesme işini bir süre ertelemek istese de şükran teyze buna izin vermedi.

Ökkeş amcam küsünce küçük küçük notlar bırakırmış etrafa yine öyle yapmış Ökkeş amca Şeker’in üstüne not yazıp bırakmış. Zehra bunu gördü öğrendi bu metodu Ömer’e uygulamaya karar verdi.

Akşam kutlama yapılırken konakta ilk pastayı Ömer ile Zehra kesti birbirlerine hayran hayran bakarak. Mert de onlardan sonra kesti pastayı ve çok mutlu yeni bir işe başlayacak olmaktan dolayı. Ama orada mutlu olmayan bir kişi var o da her zaman ki gibi Alev. Hilmi Yılmaz’a oğlunun burada olduğunu söyleyecek bunun planını yapıyor Alev.

Müzeyyen teyze pasta kesildikten sonra küçük bir konuşma yaptı. İş hayatınız da ne yaşarsanız yaşayın dostluğunuzu bozmayın dedi. Bu gerçekten önemli. İş hayatında ince bir çizgi vardır. Bu ince çizgi arkadaş, eş, dost ilişkilerinde çok önemlidir. Bakalım ne kadar koruyabilecekler bu ince çizgiyi.

Kinci Alev, mutlu olan insanların mutluluğunu bozmada üstüne yok.

Babalarından ders almışlardır eminim aynı hataları bir daha yapmazlar dedi. Salonda çok soğuk rüzgarlar esti. Herkesin suratı asıldı. Alev bunu neden söylemişti ki? Neler yaşanmıştı geçmişte? Bir sır perdesi var orada?

Leyla’nın geçmişindeki bu kişi kim sürekli olarak Şükran teyze ondan bahsedip duruyor? Leyla ile konuşmak istedikçe evlilik konusunu Leyla konuyu kapatıyor.

Ömer yatak odasında kendi halinde işlerini hallediyor tekli koltukta oturmuş yanındaki masa da da dosyaları var. Zehra çizim malzemelerini aldı geldi Ömer’in masasına ortak çıktı.

Ve olanlar oldu bir masayı paylaşamadı bizim yaramaz çocuklar ve Zehra daha rahat çalışmak için salona geçti. Ömer de arkasından gitti. Tabi gitmeden önce Ömer’in aklında hala Yener var neler dönüyor bu adamla aralarında diye soruyor kendi kendine.

Ömercim bu soruları Zehra ya sorsan daha iyi olmaz mı yakışıklım kendi kendine sorduğun sorulara hep yanlış cevaplar veriyorsun.

Birilerine bir şeyleri açıklamanın derdini bıraksan da Ömer, siz karşılıklı konuşarak birbirinize açıklama yapsanız yeterli, başkalarından önce kendinizi düşünün biraz.

Bu bölümün en eğlenceli sahnesi

Bütün bir gece Ömer, Zehra’nın yanında bekçilik yaptı. Burdamı çalışacaksın nasıl söyledin onu büyük bir sinir ve öfkeyle Ömer. Hiç yakışıyormu bu davranışlar sana ama dur unutmuşum sen  Zehra yı seviyorsun ve Yenerden kıskanıyorsun. Kıskanç Ömer ne olacak.

Bir gece boyunca gizli gizli çizimlerine baktı, Zehra ona baktıkça bakmıyormuş gibi davrandı. Anaokulu çocuğu gibisiniz var ya.

Asıl soru şu siz o koltukta o şekilde nasıl uyuyup kaldınız? O koltuğa nasıl sığdınız? Sabah uyandığınızda nerede olduğunuzu anlamanız biraz zaman aldı.

Ömer sen her ne kadar Zehra’ya küssen de ona ilk elini uzatan sen oluyorsun beni de benden alıyorsun. Yine elini uzattın Zehra’ya o koltuktan rahat kalksın diye.

Hediye abla görmüş gece onları üstlerini örtmüş anne şefkati merhameti işte Hediye abla, sabahta arkalarını topladı her annenin yaptığı gibi.

Ömer çalışma odasında ve o sert duvarını örmüş buz dağı konuşmuyor Zehra ile ve Zehra çizimlerini almak için çabalasa da ağzından tek bir kelime alamadı. Kendi aldı çekmecelerden ve Mert geldi çizimleri gördü nerede eğitim aldığını sordu ? eğitim almadım dediğindeyse Zehra, Mert çok çok iyi dedi ve bir çizimi üzerinde yoğunlaşması gerektiğini söyledi.

Mert iyi bir çocuk, iyi olan ne varsa destek veren birisi.  Bu destekleyici sözler Zehra’nın hoşuna gitti. Ömer de sessizce bir yandan işi ile ilgilenirken karşısında gelişen bu olayı seyrediyor.

Bak Ömer senin vermediğin desteği Mert verdi. sende çizimleri beğenmiştin ancak söylememiştin. Mert beğendi açık açık da beğendiğini söyledi. eşi olarak senin bunu yapman gerekiyordu Ömer.

Zehra, Ömer’e Mertle ilgili olarak aynı şeyleri beğenmeniz konusunda yanılmışım dedi. Yanılmadın Zehra, Ömer de beğendi de söylemedi o duygularını açık açık ifade edemiyor o kadar.

Ömer konuşmayınca Zehra, kardeşimin bana ihtiyacı var diye not bıraktı mahalleye gitti. Ömer bu notu okuyunca kardeşine mi? o adama mı gidiyor? diye düşündü ve Zehra’nın peşine düştü.

Zehra taksiyle giderken yolda Ayşe aradı ve ilk avansın yattığını söyledi hemen bir bankamatiğin önünde durdu tam parayı çekecekti ki, Yener’in yatırdığı parayı gördü. Hesap sormak için mahalleye emlak dükkanına gitti tabi Ömer de peşinde.

Yine her şeyi gördüğü gibi yorumlayan Ömer çok büyük bir hata yaptı. Ona geldiğini düşündü.

Bir açıdan Ömer haklı, Zehra’nın yazıp evden gittiği kağıt başka, Zehra’nın yaptığı başka söylüyor.  Böyle bakarsan Ömer haklı.

Açıklamasına izin verir ve dinlerse Zehra haklı. Her ikisi de kendi pençelerinden baktıkları olayda haklı tek hataları açık açık konuşamıyor olmaları doğru iletişimi bir türlü kurmayı başaramadılar. Bazı zamanlar başarıyorlar. Bazen de böyle baltayı taşa vuruyorlar.

Ömer den Zehra ya

küsmek nedir bilir misin? küsmek dürüst’ lüktür.
çocukça dır ve ondan dolayı saf’ tır. yalansız’ dır.
küsmek; seni seviyorum’ dur. vazgeçememektir.
beni anlatır küsmek. kızdım ama hala buradayımdır,

gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.
küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
küsmek, sevdiğini söyle demektir.. hadi anla demektir.
küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır.

yani, diyeceğim o ki: ben sana küstüm!

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 132. Bölüm Analizi 21 Mart Salı (15 Yorum)

 1. OHA Ömercim bu kadar kıskançlık fazla diylmi? Tamam anladık karini seviyorsun kaybetmek istemiyorsun senden başkasına bakmasını istemiyorsun bakmıyor zaten zehra sadece senin gonluni alabilmek için ne kadar uğraşiyor.Çocuk gibi konuşmayı da kesdin sormadan bilmeden kendi kendine sonuç cikariyorsun ve hem zehrayi suclayorsun hemde kendini yiyorsun o adamla hala ne işi olabilir diye .Resmen aşk senin gözlerini kör etmiş.Hiç düşünmedim birileri bilerek bunu yapabilir diye.
  En kolay yolunu ben sana söyleyim al zehrany karşına konuş.Duygularını anlatsan daha iyi olur.Belki o zaman guvenmeyi ogreneceksin.Güvenmeyi senin ogrenmen lazım çünkü zehra sana güveniyor.Bakalım bu kıskançlık nereye eltecek .Hiç tahminim yok.Ardaslar siz ne düşünüyorsunuz omerimizin kıskançlığı fazla diylmi?

  • onlarınki kıskançlıktan çok, iletişim kuramama problemi. doğru iletişim kuramıyorlar. dinlemiyorlar birbirlerini.

 2. Asilim bitanem nebilim ya bende hamile kimi gelidi elibiseleride öle aladim neyise boş ver diziye baqariz göreriz.

 3. Ömercim dalmış gitmişsin yine ne düşünüyorsun öyle? kucağındaki kedi de çok şanslı:)
  nasılda sığınmış sana öyle, sende sahiplenmişsin kediciği çok tatlı:)

 4. Aslicim eline sağlık analizin guzel bu bölümü kaçırmıştım sayende izlemiş gibi oldum teşekkürler

  • zaman ayırıp okuduğun için ben teşekkür ederim. seyredince sende bölümle ilgili düşüncelerini paylaşırsın inşallah.

  • Tamam canim gederiz hep birlikte. Arada bir alevide el atariz alevi dersini vermeden dönmek olmaz

 5. Ben simdi Omeremi of deyim Zehrayami of deyim ,yoksa su mehtabinmi sacini basini yoluyum . Omer tam yumusuyor zehraya karşı ,olanları unutuyor mehtap cadisi bir pislik bulub bozuyor ciftimizin arasını . Omerin kiskanclikdan gozu hic bir sey gormez olmus eskileride unutmus . Ah Omer Ah kiz sana kac kere soyledi aramda bir sey yok diye ses kaydi bile dinledin her defasinda Devrenin yalan söylemediğini gördün . Ama temeli sevgi ve kıskançlık her şeyi unuturuyormus . ÖMER sen isdiyorsunki Zehranin adı bir tek seninle anilsin Zehraya bir tek sen bak bir tek sen sesini duy,o yüzden ne olur Devreye güvenmeyi öğren . Omer ve Zehranin çocuğu kulağa çok bir geliriy ay onların yerine ben heyecanlandım . Ne tatlı bir çocuk olur o. Babasına benzerse ask meşk işlerinde Omerin gelecek damati yandiki ne yandi .zehrada veya bir heves etmiş .çocuk oyuncaklarını . Oyunucagi Omere gösterdi . Kız Zehra yoksa bu Omere bir gondermemi ,sürede söyleyince biraz qariblesdi Zehra sanki geleceği gördü. Asya maharetli çocuk tıpkı Cevriye halaya cekmis .canim benim Dayisiyla Zehrani kus olsalar bile ellerini tutusdurdu .Omerin çocukluğunda çok zor bir hayat geçirdiğini anladık bir daha Zehra masal okuyunca uykuya dalmış . Demeki kucuken Omere böyle masal okuyacak birisi olmamış .bak böyle şeyler Omeri zehraya daha çok yakinlasdiracak Omer onu annesi babası en yakını olarak benimseyecek.Adam rüyasında bile Zehrayi. dusunuyor ki uykudan uyaninca Zehrayi oyle kendine cekdi . Ve Muhtesem bir an icimizin yağlarının eridiği ,aynı Zehra Ve Omerin kalbinın çarptığı gibi bizimde kalbimizin carpdigi o an telefona gelen mesaj bozdu…… Çocuk ciftimuz masani paylasamiyorlar . Zehra salona Omerde nereye gitti bu diye merak ediyor aslında kendisi Zehradan uzak duramıyor onu görmeyince rahat olamıyor ve arkasından samanı getdi .Ama biri gorerse ne olur diyor. Hele Devreye kendinden gelmedim diyor gizle gizli çizimleri izliyor. Ve gecenin sonunda aynı kanepede uykuya kalıyorlar .Omer her ne kadar Zehrayla arasına duvarlar krrede Zehra kendini uzuk tatsada Omerden Kaderonlari hep bir araya getirmekde kararli kacis yok. Sabah uyandugda Omer elini Zehraya uzatdi kaldirdi .çok hosdu . Mert Zehrani çizimlerini beyindi,Devrede bunları duymasinasevindi aynı zamanda Omerinde duymasına sevindi . Cunki onun Omerden beklentisi var Omerin bu konuda ne düşündüğünü merak ediyor .hatta Omere imadada bulundu . Zehracim Omer senin gizli hayranin. Ve de en büyük.

  • çiftimize kimse dirlik vermiyor ki, biri bitiyor, biri başlıyor. Yener bitti, şimdi Mehtap, Alev kadrolu zaten evde işte heryerde.
   Güya çiftimiz Ayşe için evlendiler. hiç Ayşe ile ilgilendikleri, ona hediye aldıkları, onu bir yere götürdükleri yok. varsa yoksa kendi dertleri, arada bir Asyaya hediye alıyorlar o kadar.
   şu dertleri biraz kenara bıraksalar alsalar kardeşlerini gezseler tozsalar dolaşsalar ne güzel olur. dertler bir kenarda dursun yine ama biraz mola versinler kendilerine zaman ayırsınlar.
   gerçek hayattada sıkıntılar zorluklar var yok değil de, insan o kadar zorluktan sıyrılıp iki dakika nefes almak istiyor, biraz ve dışarıda bir kaç değişik işle meşgul oluyor kafası dağılıyor sonra yine dertlerle boğuşmaya devam ediyor insan.
   dizide de böyle olsa biraz kafa dinleseler iyi olacak bence.

 6. En coq bayildiqim sahine asiya sehinesiydi bu oyucaq benimi dedi cifite qumurlar ayini ada hayir didiler bu ne ya allah aşiqina bu aşiq deyilde ne.Bu arada canim asiyamin görmeme sevidim coq özlemişdim canim qizimi.

  • sudecim, Asyayı bende çok özledim, çok güzel bir çocuk maşallah ona, okula gittiği için sahneleri az yazılıyor. çok normal okul daha önemli.
   o sahnede dayısına epey ders verdi Asya tabi dayısı ne kadar anladı tartışılır.
   her ikisi de Ayşe’nin onlara hediye ettiği bebeği Asya alırken hayır demesi ikisininde ilerde bir bebeklerinin olması isteğini gösterir. bilinç altı duyguların dile yansıması bu. gerçekten birbirlerini eş olarak kabul ettiklerini gösteriyor bu. ancak ikisi de birer inatçı keçi, şu inatlarından vazgeçseler neler olacakta işte inatlar.

 7. Asili 20,marit sayifasina yazidiqim yoruma ne diyorusun oqurmusun lela qonusuna ne derisin.

  • şimdi okudum sudecim,
   Leylanın, yani Berna’nın gerçek hayatta hamile olduğunu bilmiyorum. bir kaç bölüm bol elbise giymesi bilemedim yani.Bence hamile değil. bilmiyorum.

   Ben Demir ile evlenmelerini isterim açıkçası. Ancak Leyla evlilikten korkuyor, geçmişte yaşadıklarından dolayı. o yüzden Demir’in Leylayı evlilik konusunda ikna etmesi biraz zor.
   Leyla diziden ayrılmasın Zehra dostsuz kalır olmaz. Zehra’nın her zaman Leylanın desteğine görüşlerine ihtiyacı var.