Adını Sen Koy 131. Bölüm Analizi 20 Mart Pazartesi

Burak 20 Mar 2017 Adını Sen Koy  0

İyi Güne Aldanıp Dostlarım Var Sanırsın, Unutma Gerçek Dostu, Kötü Günde Tanırsın.
İki birbirini tanımayan insan Mert ve Zehra bir çarpışma sonucu karşı karşıya gelmiş. Zehra’nın düşürdüğü bir çizim Mert’in yerden almasıyla Mert’te kalmış, bu çizimi yapan Z.K. kim ise onu bulmak istiyorken. O resmin sahibini gökte ararken Mert, hiç beklemediği bir anda, arkadaşı Ömer’in evine ziyarete gittiğinde, kapıyı ona o bulmayı çok istediği kişi açtı. Mert etkilenmişti ondan, bir an daldı gitti ilk karşılaştıkları ana.

Ömer geldi Mert’i görünce karşısında çok mutlu oldu sarılıp, hasret giderdi iki arkadaş. Ve Ömer, Mert’e eşim Zehra diye tanıtınca Zehra’yı, bütün hayalleri suya düştü Mert’in.
Mert, Zehra’yı tanımıştı ancak Zehra Mert’i çarpıştığı o insanı tanımamıştı. Zehra bu çarpışmadan Mert kadar etkilenmemişti de ondan. Zehra ya göre o zaman Mert sokaktaki herhangi bir insandı ve bu çarpışma onun için bir anlam ifade etmiyordu. Belki daha sonra Zehra’nın kendisinde olan çizimini çıkartıp gösterirse Mert, belki o zaman tanır Zehra.

Mert’in konağa geleceğinden haberi varken bir tek Alev’in haberi yokmuş. Salonda görünce çok şaşırdı ve teyzesine Hilmi Yılmaz’ın haberi var mı? Onun oğlu aramıza fazla almasak mı? diye söyleyince. Müzeyyen teyze, Mert babasıyla görüşmüyor ki deyince. Alev, bu benim işime çok yarayacak dedi ne planların var Alev?

Yasemin kek bahanesiyle Koray’ı görmeye Şükran teyzelere gitti. Ancak Koray ile başbaşa konuşup Koray’ a babasının; “ kendisini gelsin istesin” dediğini söyleyince dondu kaldı Koray. Mutluluktan sarıldı öptü Yasemin’i.

Koray’ın ana yok baba yok.. varda yok. Kim isteyecek Yasemin’i bana diye düşünüyorken kara kara biz ne güne duruyoruz bende senin bir annen sayılırım biz isteriz dedi. Yasemin ve Koray evlilik aşamasında çok mutlular. Bu mutlulukları kursaklarında kalmazsa iyidir.

Hediye abla, Nazan’ın bir not bırakıp gittiğini Ökkeş amcaya söyledi. sonra Cevriye hala geldi o da öğrenmek istiyor olanları. Gittiğini öğrenince Nazan’ı hiç gözüm tutmamıştı dedi. Cevriye hala Hediye ablaya yeni biri gelene kadar yardım edecek bakalım onun yerine kim gelecek.?

Mert Ömer ile çalışma odasında konuşuyorlar. Mert neden Türkiye ye geldiğini, yapmak istediği işi anlatıyor. Tek sıkıntısı Mert’in bir ortağa ihtiyacının olması bunun içinde Ömer’e teklifte bulundu.

Mert bu biraz emri vaki olmadı mı?  Tamam siz çok iyi arkadaş olabilirsiniz, ancak iş başka, arkadaşlık başka. Bunu dengede götürebilecek misiniz? Ya bu işi burada birlikte yaparız yada ben Amerika’ya dönerim diyerek de psikolojik baskı uyguladın. Ve Ömer’in hiç beklemediği bir anda ayağa kalkıp elini uzattın.

Ömer de haliyle bir süre düşündü. Çocuk oyuncağı değil bu senin teklifin. Birde arkadaşlık söz konusu, Ömer kafasında tarttı, ölçtü, biçti ve senin bu zamana kadar onu yarı yolda bırakmadığını da bilince, Ömer de seni yarı yolda bırakmak istemedi ve teklifini kabul etti. Hayırlı uğurlu olsun tokalaştınız. Bakalım bu iş ortaklığı neler getirip, neler götürecek?

Bilemezsin Kim Dost, Kim Düşman.. Bazen Tuttuğun Eldir Seni Arkandan Vuran.

Mert inşallah adın gibi Mert olursun ve iyi niyetle sana elini uzatan Ömer’i arkasından vuran olmazsın. Bak bunu yazdım buraya şimdilik seni tanıma aşamasındayım

ilk izlenim önemlidir ancak gerçek karakter zamanla ortaya çıkar.

 

Tamda bunun üzerine Zehra elinde kahvelerle odaya girdi. Ömer de eşine yardım etti. Mert oturmaz mısınız dediğinde Zehra gitmek istedi Ömer gitme dedi. Sohbete Zehra da dahil oldu.

Kahveleri içerken Mert’in gözü hep Zehra da, tamam etkilendin Zehra dan anladık da, bu kadar bakışta biraz fazla Mert bey, kahveyi höpürterek içişinizde dikkatimden kaçmadı. Ömer başka, sen başka dünyaların insanısın Mert. Ömer’in kahve içişi bile bi başka.

Zehra’ya sanatla mı uğraşıyorsunuz? diye sorarak düşürdüğü o resmi hatırlatmak kendini tanıtmak istedin ancak Zehra seni nasıl kapıda ilk gördüğünde tanımadıysa şimdi de tanımadı. Resmi düşürdüğünden bile haberi yok Zehra’nın.

Mert artık beraber takılacağız dediğinde Ömer biz evde takılıyoruz dışarda takılmayı sevmeyen biri daha var neyse ki yalnız değilim diyerek Zehra ya baktı.

Ömer Zehra ile birlikte evde olmaktan mutlu olduğunu bu sözleriyle dile getirmiş oldu.

Mert otele gidecekti ki, Ömer buna müsaade etmedi odanı hazırlattım deyince Mert, bir insan dostunsa hele birde ciğerini biliyorsa ondan kaçış yoktur dedi. Ve Zehra ya bakarak bu adam benim bu dünyada ki tek gerçek dostum, onun dostluğunu hiçbir şeye değişmem dedi.

Gerçek DOST; Sana her zaman kapısı, sofrası ve gönlü daima açık olandır.

Mert, bir insana dost diyebilmek gerçekten çok önemli evet Ömer çok iyi bir dost olur. Demirde öyle. Leyla da, bakalım sen dediğin gibi gerçek dost olabilecek misin?

Ömer ve Zehra odalarındalar ve Zehra kardeşi Yasemin ile konuşuyor. Yasemin’in evleneceğini duyan Zehra Yasemine biraz kızdı ve bunu Ömer duydu.

Kardeşin mi evleniyor diye sorunca?

Zehra seni ilgilendirmez diyecekti ki, Ömer’in Yasemin’i kurtardığı an aklına geldi. İçinden kardeşim onun sayesinde kurtuldu dedi.

Koray için, babam tek başına kalmasını istemiyor, yanında kalması için deyince Zehra.

Ömer de Sende babana benziyorsun dedi. Bu söz Zehra’nın çok hoşuna gitti. Yüzü güldü. Ama yarın mahalleye gitmeyeceksin dedi Ömer.

Ömercim, sen ne zaman yapmayacaksın dediğin şeyi Zehra’nın yapmadığını gördün?. Sen ne kadar gitmeyeceksin dersen de, o yarın o mahalleye gidecek sende arkasını güdeceksin. Nasılda tatlı tatlı tartışırlarmış benim minik ana okulu çocukları gibisiniz.  çok tatlısınız siz, seviyorum ben sizi. 🙂

Ömer gitmeyeceksin dedikçe Zehra gideceğim diyor ve senin korumana ihtiyacım yok dediğinde Ömer başın sıkıştığında arıyorsun ama deyince, Zehra öylece kaldı garibim. Ömer Zehra ile böyle tatlı tatlı atışmaları, onunla uğraşmayı sende seviyorsun.

Gece deme, gündüz deme hep Zehra ‘yı düşün sen Ömer.

Sabah banyodan neden çıkmadı diye endişelendi Zehra için ve kapıda bekleyip kapıyı çaldı defalarca. Tam içeri girecekti ki, diğer kapıdan Zehra geldi.

Ve Ömer Nazan havluları değiştirmemiş deyince, Zehra Nazan bir not bırakıp gitmiş dedi.

Ömer de annem biliyor mu dedi. Giden 100 bin tl para umrunda bile değil Ömer’in. Hele hiçbir açıklama yapmadan vedalaşmadan kaçar gibi gitmesini hiç sorgulamadı şimdi. Ama ilerleyen zaman da sorgulayacak mı bakalım?

Alev, Mert’in Ömer ile yeni bir şirket kurduğunu duyunca çok şaşırdı ve baban biliyor mu? diye sorunca.. Mert, Hilmi Yılmaz beni ilgilendirmiyor Alev dedi.

Mert babasını sevmiyor belli oldu.

Asya’nın ilk veli toplantısına Ayşe ile Zehra gidecek oradan da Leyla ile alışverişe çıkacak Ömer evden işe giderken Zehra ya kredi kartın yanında mı? kardeşin için diye soruyor. Zehra da gerek yok dedi.

Mert de hayran hayran bizim çifte baktı ve işe giderken Zehra ile de vedalaştı arkasından bakarak Ömer’e çok şanslısın dedi. Ömer’in de bu söz hoşuna gitti.

Mert sen bu sözlerinle Ömer’in Zehra ya karşı olan gerçek duygularının farkına varmasına yardımcı oluyorsun teşekkürler.

Şükran teyze yolda Mehtap ile karşılaştı. Yasemin’in Koray ile sözleneceğini öğrenince demediğini bırakmadı. Şükran teyzede ağzının payını verdi. şirkete çağırdılar Mehtap’ı.

Ömer şirkette ama aklı Zehra da ilk iş olarak Zehra’yı mahalleden alıp şirkete getirmesi için şoför gönderdi. İş yapacak Ömer, Zehra yı düşünmekten yapamıyor. Zehra alış verişe gidecekti parası varmıydı acaba ? diye düşündü muhasebeyi aradı her ay Zehra’nın kredi kartına istediği miktar para yatıyormu bunu sordu? Banka özetlerini istedi.

Ömer Zehra’nın o yatan paradan ne kadar harcama yapmış bunu öğrenecekde. Mehtap o konuşma olduğunda oradaydı senin ne işin var? İlişiğin şirketle kesildi seni ne diye çağırdılar ki ? ooofff.

Mehtap Zehra’nın banka hesap numarasının olduğu kağıdın resmini çekti. Mehtap senin aklın hiç iyi güzel şeylere çalışmaz mı? kendi de biliyor kötülük düşündüğünün, dükkanın tabelasını intikam bizden sorulur yazdıralım mı? dedi Betona.

Şirkete gelen Zehra ya niye geç kaldın? Diye soruyor Ömer. Zehra da alışverişte olduğunu aldığı çizim malzemelerini gösterdi. Az buldu bunları Ömer evdekilere ne aldın diye sorduklarında ne gösterecekti Zehra?

Ömer hemen çözüm üretti. Bir kutu içerisinde saat getirdi açtı bunu verirsin dediğinde,

Zehra hemen kim aldı bunu sana diye alevli bir şekilde sordu? 😀

Ömer de ben aldım dedi masumca.

Zehra Ömer’i saatten kıskandı aşık Zehra. Ömer bunu verirsin insanları etkilersin dediğinde Zehra ben kimseyi etkilemek istemiyorum Asyaya hediye alalım dedi yüzü kızardı utandı sevdiceği Ömer’e hediye vermeye. Çocuk bunlar ya tatlı çocuklar.

Ömer’in biraz işi vardı onları halledene kadar Zehra çizim yaptı. Ömer de ona göz ucuyla takip edip baktı ve en önemlisi saati gösterdiğinde bunu sana kim aldı sorusunu Zehra dan duymak Ömer’in çok hoşuna gitti Zehra’ya baka baka tatlı tatlı gülümsüyor Ömer çaktırmadan 🙂

Mehtap sana ne deyim ben şimdi? Mutlu çiftimizin arasına girip o mesajı gönderdin ya o gülümseyen Ömer’i yine yüzü asık sert Ömer yaptın ya, Yener den Zehra nın para istemiş olmasını düşündürttün ya ne deyim ne olasın Mehtap.

En iyi arkadaşının kim olduğunu öğrenmek istiyorsan;
En zor zamanında kimin yanında olduğuna iyi bak.

Bilmelisin ki, gerçek arkadaşlar arasına mesafe girmez. Gerçek aşkların da! 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 131. Bölüm Analizi 20 Mart Pazartesi” üzerine 36 yorum

 1. Ülker azeri dedi ki:

  İr evet haklısın Haluka benzerliyim var. Mesala onun gibi süretli gülüyorum;) İrcim 23 mart sayfasındakı yorumlara baksan iyi edərsin;)

  Aylinim ben zaten bayramdan sonra tatlıya veda edyorum:-( Hem sen beni şişman olursam sevmezmisin:)

  Kız Aslı Tatlıcı Ülker ismi bitdi. Şimdide Deli Tatlıcımı moda oldu;) Vallahi alemsin yani;)

  1. Aylin dedi ki:

   Yok Ulkercim olurmu oyle sey sisman oldun yada olmasın her halinle tatlisin sen . Hem biz zaten bursa bir birimizi gormeden bilmeden seviyoruz

 2. sude dedi ki:

  Asilim canim bende meridi öle bir şey yabacaqini düşmiyorum coq iy birisi ama yani hilimi yilmaz sorulan meridi amerikaya göderib oda evilikde vaz kecib valan.off qafam dalir sizona ciqacaqlar hele ortaliqda bir sşey yoq acilaca oqadar sirar variki.Asili diqat edinise leyla hamileye oquşayir sakibcocuqu var bece sizona ciqacaqlar sizidan sora güya lela demir evilemiş ve cocuqlari var başqacur leyila dizide qalamaz.yada bene yamile kimi gelidi

 3. Sude dedi ki:

  Qafami qarişidiran bezi olayilar var.Merit leyilani esiki sevigilisi ola bilir. Meritne ömer biz cocuqluq arqadaşiyiq demeli ömerin hilimiyne düşmaniqi cocuqluqdan var anesinide bulari terik edimesi hilimiyne eleqesi var.

  1. aslı dedi ki:

   Leyla’nın geçmişte yaşadığı bir ilişkisi olmuş ve bundan son anda evlenmeden kurtulmuş bu kişinin Mert olması bana biraz uzak geldi bilmiyorum tabi?

  2. Aylin dedi ki:

   Südecim simdi Ben Mertden hoşlanmadım ilk bakışta aslında bu Zehraya olan ilgisinden dolayı olsa gereki ,ama Mertin hakkını yiyememde . Şimdi Mert babasının pis işlerinden dolayı . Babasını yapmış olduğu haksizliklardan dolayı ,ondan yüz cevirmisse , yeni hakkı savunan biri olarak genç bir kızın hissleriyle oynuyacaqina onu yarı yolda bırakacağına inanmiyor

 4. Sude dedi ki:

  Allah allah bularin kisqaciliq beni mahif edecek.Ömer desek zehirayi kaıta bile kisqanir diyeriki nede kaitlar böle bakirsansöler vallahi.Zehira desek ömer bu saddi bene vererisin dedi zehira baririrmişi kimi bunu sana kim alidi dedi vallahi ömer bunu bana bir kadin veridi deseydi vallah zehira gedib o kadini sacin başini yolaridi.

  1. Aylin dedi ki:

   Ben bayiliyorum Omerin kiskanciligina . Bana gore seven erkek yada kadin kiskanmsli

 5. Hayat dedi ki:

  Bu bolumde en sevdiğim sahne omer le zehranin şirketde ki konusmalariydi .Ne oldu zehra neden bu kadar alevlendin kocana baska birusinin hediye almasini istemiyorsun kendinde vermek istemiyorsun .Omerde hemen kendim aldim fiye rahatlatti seni sizin o bakislariniz var ya yerim ben onlari
  Hep böyle kalın
  Mert nedir o arkadaşının karısına öyle bakmak olmaz gerçek dostum dedim ınşallah ömerin sirtyndan vurmazsin zaten omeri vurmayan kalmadı zehra da kalbinden vurdu ama omer onun farkına varmadi bunu san saglarsan bir teşekküri hak edersin o zamana kadar bakarız bizimkilerin aşkına ne kadar katky saglacaksin

  1. aslı dedi ki:

   seninde dediğin gibi Ömer ile Zehra’nın o ofis sahnesi çok güzeldi. Ömer’in yanyan bakması ve Zehra’ ya çaktırmadan gülümsemesi. Zehra da kıskandı Ömer’i.

 6. Hayat dedi ki:

  Her zamanki gibi analizin mükemmel olmuş aslicim eline sağlık bayrama hediye gibi her kesin nowruz bayramı kutlu olsun
  Bizde nowruz yeni yıldır o yüzden her kese mutlu yillar

  1. aslı dedi ki:

   yeni yılınız size sağlık mutluluk huzur getirsin inşallah Hayatcım

 7. aslı dedi ki:

  ah Zehra yine nerelere gidiyorsun taksiyle? Ömer de peşinde seni takipte. bir kere de Ömer’in sözünü dinle be Zehra. hem kendini hem de Ömer’i üzme artık.

  1. Ülker azeri dedi ki:

   Tatlı delim bak görüyormusun kalp kalbe karşıymış:) Kız sen nerden bildin ben bayramdan sonra tatlıya veda etmeyi düşündüyümü. Gerçi bu kararı vermek zor oldu. Ama ben şöyle düşündüm. Şimdi tatlı fazla yenildiyi halde zararlı ya. Bende dedimki bu zararlı ürünü yersem otomatik olarak ömrüm kısalır:-( Oysa ben daha ölmeyi düşünmüyorum. Çünki ben daha sizin hepinizi bulup boğulana kadar sarılıcam;) Benden kolay kolay kurtulamazsınız;)

   1. aslı dedi ki:

    Allah uzun ömürler versin canım benim:)
    sen benden deli çıktın varya deli tatlıcı ne ölmesi ne kurtulması:) gel sarıl tabi bende sana sarılırım:)

 8. Ülker azeri dedi ki:

  Tatlı Delim eline salık:) Tam senlik bir analiz yazmışsın:) Analizini okuduktan sonra tatlı yedim demek isterdim ama yemedim:) Çünki midemde boş yer bulamadım:) Malum bu gün bayramdı. Doyana kadar tatlı yedim:) Misafire falan hiç bir şey saklamadım;) Eh onlarda artık evlerinde yiyip gelirler;)
  Aslım bu gün çok sinirliydim:-( Eyer var ya tatlı yemeseydim sinirlerim geçmicekti. Tabiki beni sinirlendiren şu şeytan BEYAZ. Ya resmen kitabımı yedi yaa. Bide üstünden su içseydi bari…

  1. aslı dedi ki:

   Ülkercim, Biraz tatlı yemeye ara versen mi sen ne dersin? çok yemek zararlı da ondan ablacım.
   hadi neyse bayramda da yede sonrasında biraz ara ver. Bayramında kutlu olsun tekrardan.
   Beyaz isteyerek yapmamıştır sen affet onu ablası, hem bak kendisi de diyor nasıl yaptım bilmiyorum diye? hikayenin son sayfasını yutmuş, belkide hikayenin sonunu sen yaz diye yapmıştır. affet onu ablası:) hikayenin sonunu da sen yaz bakalım nasıl olacak?

  2. Aylin dedi ki:

   Kiz Ülker tatliyi az yesene sismanliyicaqsin sonunda . Ben ancak sabahları yiyorum

 9. Lale turkmen dedi ki:

  Her zamanki gibi mukemmel analiz olmus. Teşekkur ederim.

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim bölüm ile ilgili seninde düşüncelerini öğrenmek isterim. yazarsan sevinirim. teşekkür ederim.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Son zamanlardaki bolumlerinin arasinda ozetini bile izlemek istedigim tek bolumdi. Cok guzel basladi bu hafta. Mehtabin mailide olur o kadar 1 bolumde 1 kotulik. Zaten omer biraz dusunince inanmaz gibi geliyor o maile. Zehra inanicakdir

 10. Ir dedi ki:

  Oc sorahi so icdim bo bolom baslamazdan evvel ta bolom kortarinca. Neden? Conko sinirliyim yapimci ve senaristin boyle ahlaka haykiri cozom bolmasindan . Birincisi kac haftadir ozet ve tanitimlarda mert denielen adami zehraya asik olan gibi gostermislerdir ve omere inad ve ono kiskandirmak icin yapmislar kendilerince . Ama bizde hic dizi seyr etmemis diyiliz elbet . Her gon corbecor kanallarda her torlo diziler programlar yayinlaniyor . Bo diziden gozel dizilerde yayinlaniyur ama bir fark ondadir ki bo dizi trt de yayinlaniyor hic oyle dizilere bakmayan kitle bo kanala odaklanib bo dizini seyr ediyurlar her ne kadar yoroco intrigali yavas da olsa katlaniyurlar ve bazen benim gibi gercek bir hayat gibi kendini kaptiranlarda var halile,belkide omer le zehra soro dolonca yollari ayrilir. oylede yapiyorlar zaten . Sanki sorenin dolmasini bekleyip isi yapip sonona varacaklar . Ama bono bir ask I memno haline getirmek ve iki arkadasin namosona ihanet haline getirmesi cok saygisizcasina bir herekettir. Islam inanclarina gore donozon eti haramdir ve bonon bir ilmi be bir ahlaki nedeni var ilmi nedeni donozon etinde bir hoceyre var ki insanin aklina olomsoz tasir edir ve ahlaki nedeni o ki donoz yegane hayvandir ki oz disisinin yanina baska bir erkek getiriyor ve o getirdiyi erkeyi disisinden yararlanmasini sagliyor o sebepten donoz hem haram hemde necisdir . Bir kisini amerikadan sirf birisini kiskandirmak amaciyla geterib bi arkadasin esine goz koymasi ne insanliga ne ahlaka nede dine sigan bir seydir .ve bonon kadar koto ornek olamaz bence. Anliyorom bo bir dizi hem belkide mert zehranin kardesi ve ya akrabasi cikar ama mertin davranisi ono ifade etmedi hep gozo zehrada ve ono bak bizim aylin bile fark etmis ve rahatsizlanmis o comleden sosyal medyada her kes bo sebepden dolayi rahatsiz . O comleden diyer sitenin yoneticisi uguz ozderede naraziligini bildirmisdi bo gon. Omerle zehra ilisgisi bize gore bir yerde anlasma geryi bitmeli .yani bo bir maalom sorece is anlasmasiydi . Anlasma bitenden sonra yapsaydilar anlasilirdi ama simdi diyil .ve sonda ben bo diziye siz arkadaslarimla bir arada olmak icin bakib ve yorom yaziyordom ama bo gidisle etrafimda olanlar gibi seyr etmekden vaz gecmeliyim. Aylin hanim, olkercim , asli hocam size iyi seyrler

  1. Ülker azeri dedi ki:

   İr vallahi şimdi eskiden olsa kesin dizidekileri savunurdum. Ama şimdi öyle yapmak içimden geçmiyor ve senin söylediklerinde sana sonuna kadar hak veriyorum. Bende dizilerde dinimize haykırı olan şeyleri sevmiyorum. Sen adını sen koydan örnek getirmişsin. Bende başka diziden örnek getiricem. Bu sezon yeni dizi başlamış. Adıda ESARETİM SENSİN. Öylesine merak için dizinin konusuna bi göz atym dedim. Baktığıma pişman oldum. Ya böyle konumu olur. İki kız kardeş aynı erkeye aşık oluyorlar. Ve onun için bir birleriyle resmen savaş yapyolar. Dizi olsa bile ben 2 kardeşin 1 erkek yüzünden bir birleriyle kavqa etmesine dayanamam. Benim 2 kız kardeşim var. En ufak tartışmamızda bile onlardan özür diliyorum. Ben kardeşlerimi bu kadar severken 2 kardeşi düşman yapmak hangi dine sığar bilmiyorum. Bu diziye qıcık olduğum kadar adını sen koyun Mertinede qıcık oldum. Ömere ortalıkta arkadaşım, dostum desin, kimseler görmeyince arkadaşım dediyi adamın karısına helaline göz koysun öylemi. Olmaz olsun böyle arkadaşlık. Öyle arkadaşı bir kalemde silerim. Ne yalan söyleyeyim şu senaristin kulağını çekesim var. İnşallah irelideki zamanlarda dizide yüzümüzü güldürecek gelişmelerde olur:)

   İr bir şey söylicem ya. Senin yukardakı yorumun sanki veda yorumuna benzemiş:-( Allah korusun yoksa yinedemi aramızdan ayrlmayı düşünüyorsun:-( Ya canım arkadaşım dizideki gelişmeler canını sıkmış ola bilir. Ama ben dizi yüzünden deyerli bir arkadaşımı kayb etmek istemem:) Ben artık 3 aydır burdayım. Burda olduğum sürecde sana ve senin yorumlarına çok alşmşım:) Bide yorumlarının içinde ismimi “olkercim” diye yazmana alşmşm:)
   Bu arada donuz etiyle ilgili söylediklerini bilmiyordum. Bende diyorum ki, acaba niye müslümanlar domuz eti yemiyor? Bilgi verdiyin için sağol. BAYRAMIN KUTLU OLSUN:) DAİMA ARKADAŞIMIZ OLARAK KAL;)

   1. Ir dedi ki:

    Ya kizim bitmemis baba candir . Gono deyisdirdi .persrmbe gono yayinlanacak ama bo hafta diyil gelen haftadan.

    1. Ülker azeri dedi ki:

     İr günaydın:) Ya sabah sabah beni çok sevindirdin:) Oh be Haluk Güney efsanesi kaldığı yerden devam ediyor;) Hollley!!! Hollley:)

     1. Ir dedi ki:

      Ramiz ezizbeylinin yoxo adli bir kinoso var orda rehmetlik nesibe xanim ve siyvos aslan alabbasi azad etmey icin danisirlar sonda siyavos nesibe xanima deyir ki (nevonde ele sene oxsiyib kadinda agila bax) indi olker halokda ele sene oxseyib

  2. aslı dedi ki:

   Günaydın Hayırlı sabahlar Ir, sen daha Mert diziye girmeden onun hakkında yazılanlardan baya etkilenmiş ve bir ön düşünce kafanda oluşmuş bir şekilde diziyi seyretmişsin.
   her ne kadar insan etkilenmem dese de ister gerçek hayatta insanlar hakkında söylenilen sözlerden, ister diziler hakkında sosyal medyada yazılanlar olsun, söylenilenlerden insan etkileniyor. sonrasında yanılma ihtimali de olunca üzülebiliyor. yanılmışım diyebiliyor. Ömer’in Zehra ya yaptığı gibi. hep yanıldı Ömer Zehra hakkında ki düşüncelerinde.
   o sebeple ben buradan dizibilginin dışında başka bir yerlere bakmıyorum.

   boş temiz beynimi bazı sitelerde yazan yalan yanlış bilgiler ile doldurmak istemiyorum. burası güzel ve burada olmaktan mutluyum sizlerle olmaktan.

   Mert’in diziye girmesi Ömer’in Zehra ya eşine karşı hissettiği gerçek duygularının ortaya çıkması için önemli vede iyi bir şey.
   şuan bu aşamada bir sıkıntı yok. Bakışlar evet Mert Zehra dan etkilendi, onu beğendi, bu doğru ama Zehra onu tanımadı bile Ömer Zehrayı Mertten kıskanacak buda bizim çiftimiz için onların ilişkisi için olumlu bir gelişme olacak bana göre öyle.
   ama bak ilerleyen zamanlarda Mert evli olan Zehra’ya ters bir hareketi olursa elbet benimde söyleyeceğim bir çit sözüm olacaktır. ancak bunun için daha erken.

   o sebeple güzel kardeşim Ir, biraz sakin olmanı, zamana akışına bırakmanı istiyorum senden.
   ben diğer senin dediğin dizileri seyretmedim seyretmeyi de düşünmüyorum. çünkü seninle o noktada hem fikiriz. o diziler bana ters, işledikleri konuda aynen ters doğru değil. yanlışı doğru gibi göstermek bunu tv ekranlarında seyirciye sunmak çok yanlış. ve yanlış olan bir şeye ben doğru diyemem. demediğim içinde seyretmiyorum beynimi de onlarla doldurmuyorum.
   Ir senin yine bizlerle burada olmanı düşüncelerini paylaşmaya devam etmeni isterim olur mu? sevgiyle kal güzel kardeşim.

   1. Ir dedi ki:

    Sizede hyirili gonler .asli hanim bizim dizi ne polisiye ne sanayi nede tarihi dizi diyil bo dizi bir ayle dizisi hem ask dizisidir bildiyin gibi.. o zaman tom gelismeler o yonde deyerlenmeli . Bildiyin gibi omerin sirketle ilgili ve ya sirket kormak gibi bi derdi ve ya problemi yok . Evet eyer gecmis hafta sirket hakkinda koto haberler dogro olsaydi ve holdingin maddi sikintisi olsaydi ve ona yonelik bi is adami diziye dahil olsaydi elbette mertin gelisini o yonde deyerlendirirdik ki cok sokor oyle bir sey olmadi ve sektoro etkilemek amaciyla sirketin goco alinan krediyle dahada artti ve rekabettede kervancioglo holding basarili oldo ki ben zaten o haber barede boyle bir seyin olamayacagini soylemisdim zamaninda …ama siz tesevvor edin adam donyanin obri ocondan fakat omere cok sanslisin ve esin cok gozelmis ve hadi gelmisken gel bir sirkette koralim ve ortak olalim dimeye mi gelmis ? Zaten omer ortaklik teklifini orekle karsilamadi ve sirf arkadasini yari yolda birakmasin diye teklifini kabol etti . Ve omerin arkadas konosondada bi problemi yok conko demir gibi anlayisli ve basarili can arkadasi var . O zaman yeni gelen adamin dizide bir yer totmasi lazim . Goronen oki omerin doygolarini ifade etme problemi var bi torlu zehraya olan hislerini yolona koya bilmiyor ve bo nedenle senarist cozom yolono omeri kiskandirmakda bolob ve omerin arkadasini diziye dahil edib ki cozom bolson ve bo bana gore cok iyrenc bir dorom . Biz zehraya kimse asik olmasin demedik ki . Zaten yener zehraya asikdi ve halada asik .obor yandan omerle zehranin ki bana gore ask diyil zorbalik yozonden mecbori aliskanlik ve bonlar biribirlerine alisdiklar icin ayirilamiyorlar . Asik olan olkerin dediyi gibi soc, bahane, acik bolmaya calismaz belki de sore dolandan sonra omerin cekilmemezliyi yozonden zehra ononla davam etmeye razi olmadi. Conko zehraya mal , molk, zenginliyin hic bi onemi yok. Yani bo kizin yapisi karakteri bo . Isteseydi yenerle takilirdi ve anlayis , saygi gormediyi icin yenerden nefet ediyurdo . Benim sinirim arkadasin abok sobok doygolarinadir . Goya bir cizim bolob ve ona gore cok ince ve ozel bir seydir boyle sacmalik olormo? Zaten ortaklik arkadasligin sono dimekdir bak ben soraya yaziyorom . Bizde bir deyim var ortaklik iyi olsaydi allah kendine ortak yaratirdi . Beni sikan ahlaksizlik , yoksa sosyal medya falanin tasirinden diyil . Aylin diyecek bo adam sabah sabah ne sacmaliyor . Hosca kalin

    1. Aylin dedi ki:

     Yok Ir neden öyle söyleyim . Aslında ben de senin gibi düşünüyordum dün gece . Ama bu sabah aslının bana yazdığı aynı zamanda sena yazdığı yorumu okudum ve biraz düşüncelerim değişir gibi oldu . Ama izleyip göreceğiz . Inşallah biz yaniliriz

    2. Aylin dedi ki:

     Ir ne güzel yüzü dilimini izlemissin çok guzel bir filim diyimi insan kaç defa bakarsa bakdim bikmiyor . Neseibe Zeynalova ,Siyavuş Aslan benim için Efsane olan oyuncular . Unutulmaz denilen sanatkarlar onlar gibi olsa gerekki

    3. aslı dedi ki:

     Yeniden merhaba Ir, Mert yurt dışından Türkiye ye iş kurmak ve bu iş içinde maddi desteği Ömer den almak için geldi bunu da kendisi dile getirdi. ancak kendisininde planlamadığı bir olay başına geldi neydi o?
     Zehra ile çarpışarak tanışmak, kim olduğunu bilmeden ondan etkilendi.
     haklı genç, bekar, yakışıklı, evlenme çağına gelmiş bir erkek bu açıdan bakarsan hiç bir sorun yok gibi görünüyor yokta zaten.
     Ancak Ömer’in evine geldiğinde ona o hoşlandığı bayan kapıyı açınca ve Ömer de benim eşim diye tanıtınca Zehra yı işin boyutu değişti Mert için.
     Ve Ömer’e çok şanslısın dedi. bunda da sıkıntı yok bana göre.
     aama Mert ilerleyen zamanlarda Zehra ile Ömer’in bir sözleşme evliliği yaptığını öğrenip bir sorun çıkaracaksa onu o zaman konuşuruz.
     konu nasıl işlenecek nasıl ele alınacak görmek lazım.
     Ayrıca Mert ve Ömer çocukluktan tanışıyorlarmış baya bir geçmişleri var.
     Demir’in yeri Ömer için bambaşka.
     Mert için henüz erken benim için karar vermek. iyidir kötüdür demek.
     Ir bir konuda çok haklısın bu dizide ben diğer dizilerdeki gibi bir ahlaksızlık görmek istemiyorum o konuda hem fikiriz.

 11. Ebrar azra dedi ki:

  Analinize bayıldım bende izleyemedigim için uzulmustum ama analizi okuyunca izlemiş gibi oldum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, diziyi izleyince seninde düşüncelerini öğrenmek isterim, düşüncelerini yazarsan sevinirim Ebrar azra

 12. Aylin dedi ki:

  Uzun icin zaman olmuştu duymuyali Omerden Zehra icin eşim demesini . Bide Zehra kocam dese ohhhh deyib rahliyicagim . Mertin bakislarindan rahatsız oldum . Mert iyi bir arksdassa Omerin karısı olduğunu bildikden sonra o bakışlar hic de bir iyi arkadasa yakisir bakislar deyildi. Omerin kazanın gidişini neden sorgulamamasi bende çok şaşırdım . Ama Zehra yine yalnış yazdi ve yapmaya devam edecek gibi . Nazani yalanını Ömer e söylemesi lazımdı. Ve en sevdiğim sahne Zehrani Saati kim aldı sana demesi ,ve Öneri nasıl anlatsam sanki gerçek karısına hesab ver er gibi biraz gelinmiş bir halde kendim aldım demesi beni cok mutlu etdi . Omerinde hosuna getdi . O zamanki gülüşü ve aynı zamanda Mertin çok sanslisin demesiyle Zehraya bakdiginda yüzündeki gulmsemesi gerçekti oyunun bir parçası deyildi . Gulmsemesinde evet sanslisin deyir gibi yansima vardi . Veeee Ömer sen hep kötüsünü düşünmek zorundamisin mesajı görür görmez ondan paramı istedi de ne demek . Of .Ama gerçekleri öğrenince ne yapacaksın acaba ? Çünkü her defasinda Onun masum olduğu ortaya cikiyor

  1. BEYAZ dedi ki:

   Nasılsın aşkitom:) Ya Ülker bir az abartmış. Ya ben onun kitabını yemedim ki, sadece yrtk prtk etdim o kadar. Yani aslında kitabın sayfalarını toparlayıp okumak mümküm ama hikayenin sonunu bilmek mümkin diyil. Çünki son sayfayı yutdum. Vallahi nasıl oldu bende bilmiyorum;)
   Ya aşkitom Ülker seni çok sever hadi rica etde beni af etsin;) Bak akşam yinede bayram. Eyer barışmazsak küs olduğumuzu behane getirib tüm tatlıları kendi yicek. Bana hiç bir şey vermicek:'(

  2. aslı dedi ki:

   Günaydın Hayırlı sabahlar herkese şuan saat 05 30 ve sabah ezanı okunuyor gün erken başladı hadi hayırlısı bakalım.

   Aylincim, Ömer eskiden eşim diyemezken artık rahatlıkla eşim diyebiliyor. ismini telaffuz edebiliyor. Zehra henüz o aşamalara gelemedi. kimse yokken Ömer dese de bir kaç kez, hiç eşim demedi Zehra. Bakalım ne zaman söyleyecek?

   Mert konusunda şuan ön yargılı davranıp, tanımadan karar vermek istemiyorum ben.
   evet ilk izlenim 3 ile 10 saniyede oluşur bir fikir edinir insan,karşısındaki insandan ancak gerçek karakteri insanın zamanla ortaya çıkar. bu sebeple daha erken Mert için tam iyi vede tam kötü demek.

   bakışları biraz farklı, ancak o bakışlar Zehra ya çizimlerinden dolayı hayran olan birinin bakışı, etkilenmiş Zehra dan doğru.
   Ömer’in eşi olduktan sonraki o bakışlar, kendisininde dediği gibi, Ömer’in çok şanslı olduğunu düşündüğü için eğer ki, Mert Zehra’nın Ömer’in eşi olduğunu bilmeseydi onun gibi, Zehra gibi bir eşi olmasını istediği için öyle baktı Mert.

   Ve Ömer de Mert çok şanslısın dediğinde, gerçekten çok şanslıyım diye baktı Zehra’ya bu sebeple Mert Ömer’in kendisine Zehra hakkında gerçek duygularının farkına varmasına yardımcı olacak.
   Bu yüzden Mert’in diziye girmesi iyi oldu. Ömer, Zehra’ya karşı olan duygularının farkına varacak emin olacak Mert sayesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.