Adını Sen Koy 130. Bölüm Analizi 17 Mart Özeti

Her Şeyin Bittiğini Düşündüğün An Asıl Başlangıç O Noktadır.
Her zaman Ömer Zehra’yı kurtaracak değil ya, bu kez de Zehra son anda Ömer’in imdadına yetişti. Ve Ömer’i büyük bir sıkıntıdan kurtardı.

Ömer de Zehra’nın son anda ona yetişmesine çok mutlu oldu. Yüzü güldü ancak bunu fazla belli etmedi. Ömer Zehra senden bir teşekkürü hak etti.

Ömer bir teşekkür etmek bu kadar mı zor?
Sadece bir teşekkür. Ama senin teşekküründe bir güler yüz anlayış olsun Sen yeter ki kızma. Demir senden daha anlayışlı bu konu da bir kutlama yapalım dedi. Sen eve gitmemiz gerek diyerek ayrıldınız onların yanından.

Ancak eve geçmeden önce kendi odana geçmek Zehra ile konuşmak kafandaki sorulara cevap bulmak istedin.

İşte Ömer sen hep böyle olsan, alsan Zehra’yı karşına sorsan aklındaki soruları, o da sana cevap verse ne güzel olur. Bak şimdi ne güzel konuştunuz sen o teminat mektubunu getirmeyi nasıl akıl ettiğini sordun ? Zehra da, sana cevap verdi açık açık. İşte doğru iletişim bu yapmanız gereken bu. Diğer kafandaki soruları da böyle sakince sor ve Zehra da cevaplasın. Sende rahatla, Zehra da rahatlasın. Neden kendinize cehennem azabı yaşatıyorsunuz?

Koray’ım benim gönlü güzel kardeşim, sevdiği Yasemin üzülmesin mahalleden ona laf söz gelmesin diye gitme arefesin de hazırlık yapıyor not bıraktı kalbimi burada senin ellerine bırakıyorum diye. Yasemin geldi ve hem Koray’ı hem de notu gördü ve soruyor neden bunu bana yapıyorsun diye.

Yasemin bazen sevdiklerin üzülmesin diye yeri geldiğinde, kendi canından bile vazgeçer insan.. bunu anlaman için senin biraz daha büyümen gerek küçük meleğim.

Leyla şirketteki işi bittiği için şirketten ayrılıyor. Demir bu duruma biraz üzülmüş. İş ortaklığınız bitse bile arkadaşlığınız bitmiyor Demir. Şirkette olmasa bile dışarıda görüşüp konuşursunuz.

Nazan, belalısı tarafından iyice tehdit ediliyor. Eli ayağına dolandı nereden nasıl para bulacağının derdinde öyle dolmuş ki, hediye ablanın söylediklerine karşılık veriyor. İsyanlarda Nazan.

Hayda Ömer bi dur sakin ol, ne oluyor?  Zehra’ya  teşekkür edeceğin yerde, çizimlerini almış vermiyorsun. Üstelikte eşyalarımı mı karıştırıyorsun? diye ithamda bulunuyorsun. Teminat mektubunu Zehra’nın aldığını düşünüyorsun.

Zehra almış olsa o mektubu, neden sana getirsin koştura koştura? Çocuk gibisin Ömer, büyümeyen küçük bir çocuk gibisin.

Zehra çizimlerini almış tam odadan çıkacakken onu kolundan tutup kendine çektin. Hala mektubun onun eline nasıl geçtiğini merak ediyor ve onun senin çantasını karıştırdığını düşündüğünü söylüyorsun.

Zehra yapmadı, Alev yaptı sen bilmiyorsun Ömer.

Çizimlerini elinden aldın vermiyorsun, hem de bileğini sıkıca tutarak yapıyorsun bunu. Zehra’nın canı yanıyor farkında mısın? Başkası acıtamaz Zehra’nın canını ama sen acıtabilirsin öylemi Ömer bey? Nede olsa eşisin değil mi? Sonrada o uyurken sessizce onu seyreder yarasını iyileştirirsin değil mi? Bak Zehra’nın gözlerine dal git aşk deryasına, birbirinizin gözlerinde engin denizde kaybolun ikinizde bakışlarınızda. Sonra bulursunuz birbirinizi aşk okyanusunda.

Ömer sende az değilsin hani, Zehra’nın çizimleri arasında gördüğün vede fark ettiğin bir çizimi soruyorsun Zehra’ya bu kolyeyi niye çizdin diye? O kolye senin Zehra’ya aldığın ve Zehra’nın taktığı su damlası kolye, bunu biliyorsun ve Zehra’dan duymak istediğin söz; o kolye benim için değerli sen aldın  onu bana, sana değer verdiğim için çizdim. Sözü idi. Sen bunu bekliyordun ondan..

Ama o sana Ayşe için yapıyorum deyince bütün hayallerin suya düştü. Birde ekledi kendim için yapmıyorum dedi. Bu çok önemli bir söz. Zehra bu güne kadar hiç kendisi için bir şey yapmadığını bu sözle itiraf etti. Hep başkalarının mutlu olması için çaba sarf etti Zehra.

Ve Ömer, Zehra çizimleri sana bıraktı, sende kalabilir diyerek odadan çıktı. Sende soruyorsun kendine neden bıraktı ki bunları diye? Ah be Ömer Zehra o çizimleri sana bıraktı çünkü, Ayşe gibi senin de mutlu olmanı istiyor Zehra. Sen onun çizim yapmasını istemiyorsun, O da çizim yapmayı bıraktı, sırf sen istemiyorsun diye, sen mutlu ol diye.

Başkalarının mutluluğu için kendi mutluluğundan vaz geçmek. Bu söz çok şey ifade ediyor da anlayabilene…

Zehra, Ayşe ile konuşarak bu işi yapamayacağını söyledi. Ayşe ısrar etti ancak Zehra bu işi yapmak için büyük bir sorumluluk almaya hazır olmadığını söyledi. Ayşe de gitti abisiyle konuştu. Neden kıskanıyorsun Zehra yı? dedi. Ömer de ben mi kıskanıyorum? O mu söyledi? diye soruyor Ayşe’ye. Ayşe de Zehra asla seni eleştirmez, bu çizim içinden vazgeçti. Onu sen ikna eder misin? diye sorduğunda Ömer kardeşi Ayşe’ye asla hayır diyemez, tamam ikna ederim dedi.

Mert aradı Ömer’i, istanbul’a gelmiş, haber vermek istemiş. Ömer de onu akşam yemeğine davet etti. Akşam konağa misafir olarak Mert geliyor.

Mert, Hilmi Yılmaz’ın oğlu olduğu için Müzeyyen hanım tedirgin bir sorun çıkmasından korkuyor.

Fikret Soylu delil yetersizliğinden serbest kalmış. Bu haberi polis Salim amcaya haber verdiğinde Şükran teyzede dükkandaydı ve bu adamdan her şey beklenir. Koray’a sahip çıkmalıyız dedi. Düşünceli Şükran teyzem iyi ki geldin sen mahalleye.

Ömer çalışma odasında, kendi kendine soruyor; neden sakin olamıyorum? Neden sinirleniyorum ? her an aklında olan Zehra’yı düşünerek niye aklımdan çıkmıyor? Niye diye soruyor?

Canım Ömercim, sorduğun sorulara cevap veriyorum, sen Zehra’yı seviyorsun, aşık oldun da ondan bu haldesin bir tanecik yakışıklım benim. Siz birbirini tanımayan iki bireydiniz, bir çarpışma ile tanıştınız, damdan düşer gibi birbirinizin hayatına girdiniz, kağıt üzerinde Ayşe için bir evlilik yaptınız. Yanlış anlamalar yüzünden sen hep Zehra’yı üzdün ve hep yanıldığını gördün.

Zamanla tanıdın Zehra’yı, alıştın ona ve sevdin onu. Çok badireler atlattınız, canını kurtardın, onun için silahların önüne attın kendini. Sevdin şimdi de her ne kadar kendine itiraf edemesen de aşık olmaktasın. Seviyorsun sen Zehra’yı Ömercim.

İlk sözcüklerle ifade edemez insan sevdiğini, ilk aklına düşer, sonra da kalbine ve beden dili ile gözler ile insan kendini ele verir. Sonra diline düşer ve dili ele verir insanın duygularını sende bunu yaşıyorsun yakışıklım.

Nasılda hoşuna gidiyor onun çizdiği, senin hediye ettiğin kolyeli çanta bakıyorsun öyle hayran hayran.

Nazan, Zehra’yı odasında para konusunda sıkıştırırken, Ömer geldi odaya ve ne olduğunu sordu?

Zehra da Nazan’ın annesi hastaymış benden ilaç hazırlamamı istedi diye yalan uydurdu. Neden gerçeği söylemiyorsun Zehra? Hediye abla geldi odaya her yerde Nazan’ı aradığını söyledi akşama misafir gelecek bütün işler Hediye ablaya kaldı.

Allah’tan Cevriye hala varda o yardım etti Hediye ablaya yoksa yetişmezdi yemek.

Nazan odadan çıkınca Hediye abla ile baş başa kalan,  Zehra’nın üzgün olduğunu gören Hediye abla neden böyle üzgünsünüz diye sordu? Zehra da Nazan’ın annesi hastaymış ona üzüldüm deyince, Hediye abla onu annesi öldü yaşamıyor ki dedi. Böylelikle Nazan’ın yalanı ortaya çıkmış oldu.

Kıyamam Koray’ıma nasılda bocuk boncuk göz yaşı döküyor, gitmek istemiyor ama yapacak bir şey yok, önce Şükran teyze ile sonra da Salim amca ile vedalaştı Koray.

Ancak Salim amca Koray’ın gitmesine müsaade etmedi. Hala çırak değilmisin? ben git demeden nereye gidiyorsun? Hadi işinin başına diyerek önlüğünü verdi.

Salim amca teşekkür ederim sana, Koray’ı bırakmadığın , ona elini uzatıp elinden tuttuğun için. Senin sayende bir genç hayata sıkı sıkı tutunacak sağol Salim amca tabi Şükran teyze sana da teşekkürler evin açtığın ve mahallelinin ağzına laf söz vermediğin için.

Bazen Tek İhtiyacımız Olan, Bir El Ve Bizi Anlayacak Bir Yürektir.

Ömer ve Zehra birlikte odalarındalar. Ve Ömer, Zehra’ya çizim yapmayı bırakacakmışsın, seviyordun çizim yapmayı dedi.

Sende bırakmam gerektiğini söylemiştin dedi Zehra.

Ayşe benden seni ikna etmemi istedi deyince,

Zehra, ben çatışma istemiyorum, kararı sen ver, yapmamı istersen yaparım dedi.

Ömer de bu işi bahane ederek Ayşe’nin hayatını tehlikeye atma deyince, Zehra böyle bir şeyi nasıl düşünürsün? Ben ne yaptım sana? neden bana böyle davranıyorsun diye sordu?

Ömer de aklına takılan kendini rahatsız eden o büyük konuyu dile getirdi. O haydutla evlenecekmişsiniz. Nikah tarihi bile almışsınız deyince,

Zehra üzgün bir şekilde benim haberim yok dedi. Ve Ömer buna inanmadı, o haydut böyle bir şey yapacak ve senin haberin olmayacak öylemi dedi?

Ömer yine pişman olacağın sözler söylüyorsun.

Zehra’nın tek hatası o kağıt eline geçer geçmez sana söylemiş olması söyleseydi bu noktaya gelmezdiniz.

Zehra, Nazan ile yüzleşti. Nazan yine para istiyordu ki, Zehra önemli değil, önemli olan annenin sağlığı rahmetli annenin dedi.

Nazan’ın bütün yalanı ortaya çıkmıştı artık.

Belalısı yine aradı Nazan’ı ve bu parayı bulamazsa konağa gelebileceğini kendisini öldüreceğinden bahsediyor kendi kendine üzülürken Ömer gördü Nazan’ı ve odasına çağırdı konuşmak için.

Ne olduğunu sorunca Ömer, Nazan anne yalanını ona da anlattı ve 100 bin tl para istedi. Ömer de insanlık etti ve kasadan çeki alarak ki, Nazan burada kasa şifresini inşallah öğrenmedi. Anahtarın yerini öğrendi. Ömer 100bin tl lik çek yazdı verdi ve annenin durumundan beni haberdar et, bir şey olursa da bana gel dedi. Ömer vicdanlı merhametli birisi ve yardım sever de ayrıca hiç sorgulamadan istediği parayı çıkardı verdi söz konusu sağlıktı çünkü. ama Nazan bu iyiliği kötü kullandı. Ömer’in iyi niyetini suistimal etti.

Nazan Ömer beye bu yapılır mı? onca zaman yanında çalıştığın insan, ekmeğini yedin yazık sana Nazan.

Ve Nazan bahçeye sakladığı valizini aldı gitti. 100bin tl ile. Bunu da Ökkeş amca gördü. Bir daha dönmeyecek misin Nazan?

Salim amca, Yasemin’in telefon konuşmasını duydu ve Koray’ı çok sevdiğini öğrendi. Koray’a söyle seni istemeye gelsin dedi. Şimdi Koray ve Yasemin evlenecek mi?

Zehra Ömer’e o uydurma belgeyi gördün ve bana sormadın deyince, Ömer alacağım cevabı biliyordum inkar edecektin, ettin de, benim için bir önemi yok dedi Ömer. Zehra da evet senin için yok dedi gözyaşlarına engel olamadı ağlayarak odadan çıktı. Ancak Zehra için bir önemi vardı bunu dile getiremedi.

Burada sende hatalısın Zehra o kağıt seninde eline geçince gidip bunu Ömer’e göstermedin. evet sen o kişi ile evlenmek istemiyordun. Annen seni ona zorla verdi ama sen bunları hiç anlatmadın Ömer’e. sende hatalısın Zehra. Leyla ile birlikte anlatabilirdin, her şeyi biliyor Leyla ve sana söylemelisin de dedi. ama sen onu da dinlemedin.

Konağa akşam yemeği için gelen Mert ‘e kapıyı Zehra açtı. Mert şaşkın, gökte ararken karşısında buldu çizimlerine hayran kaldığı çarpışarak tanıştığı kişiği karşısında görünce.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 130. Bölüm Analizi 17 Mart Özeti (52 Yorum)

 1. Tşk canım Aylincim senin de bayramın kutlu olsun .Yalnız senin diyil tüm burdaki arkadaşlarımızın hepinizi çok seviyorum byyyy

 2. Anladım Aylincim bən de zaten türkce yazıyorum bunun bir sorumu yok canım öpdümmm…

 3. Ya Aylincim hoş geldin için tşk.Adını sen koy Azərbaycanda çox sevilib görünür.Burada azərilər çünki yetərli qədər çox.Ama təbii ki bizim üçün azeri türk bir fərqi yox.Öpüyorum burda olan her kesi:-)

  • Tesekurler bende sevindim . Ben burdaki arkadaslarimiz anlasin diye turkce yaziyorum .

 4. Bənse Korayla Yaseminin düyününü hiç beklemiyorum.Bənce onlar evlenmemeliler.Yasemin univesteye gire bilseydi çok daha sevinirdim

  • F&A aramiza hosş geldin. Sitemize bir arkadasin daha katilmasina sevindim bu arada bir kac arkadas daha gelmis hos gelmisler hepsi. Bu arada F&A bende Azeriyim

  • F&A azeri arkadaşım ilk önce aramıza hoş geldin. Keçmiş olsun dileklerin içinde teşekkür ederim;)

   Canım diziye gelince evet ZEHRAYLA ÖMERİN arası şimdilik kötü. Ama bu sadece şimdilik öyle. Zamanla her ikisi bir birinin deyerini anlayacak, bir birlerini ölesiye sevecekler:) EMİN OL:)

 5. Ömer çok öfkeli biri hem de Zehra demiş hiç kimseyi dinlemeye beceremeyən birisi ama gərçek aşklar en kötü birinsanı da iyileşdirmeye kadir zaten Ömerde deyişən çok şeylerin şahidi olduk alevin isteklerini bu şekilde gerçekleşdirmesi çok ilgiinç en kötüler böyle yapar zaten o da kötü birisi

 6. Merhabalar arkadaşlar ULKERCIM Aslicim diger sayfalarda hasta olduğunuzu yazmissiniz çok geçmiş olsun aslicim analizin yinede mükemmel

  • HAYATCIM sağolasın yaa:) Bitanem bi şarkı var “NOVRUZ GELİR YAZ GELİR BİR ƏLİNDE SAZ GƏLİR”
   Novruz gelirken bir eline saz almış, diyer elide boş kalmasın diye qaliba onunlada qripi getiriyor. Baksana her kes hasta:-(

 7. Ya şu Zehra ile Ömerin arası ne zaman düzelicek….Istiyorum onlar her zaman mutlu olsunlar…

 8. Ömerle Zehra arasında olan şu anlaşılmazlıklar bir an önce bitsin istiyoruz çok uzadı artık

 9. Asli ben turkmenistanliyim her gun senin analizlerini okuyorum. Diziyi saatinde izleyemedigim icin tekrarini izliyorum sabah. Diziyi merak etdigim icin sabaha kadar dayanamayip hep senin analizlerini bekliyorum. Benim gibi okuyupda yorum yazmayan arkadaslar cok fazla. Senin analizler cok fazla dikkat cekmedigini hatda okunmadigini dusunmisdim dedigini okuyunca bende yorum yazmaya karar verdim. Analiz yazmakdan vaz gecme. O kadar diziyi guzel kelimeler ile anlatiyorsun ki artik senin mesleginin edebiyat ogretmeni oldugunu dusunmeye basladim.

  • Teşekkür ederim Lale aramıza hoşgeldin.

   burada arkadaşlarımla dizi hakkında çok güzel sohbet ediyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz hepside benim için çok değerli ve kıymetli insanlar. sağolsunlar. isimlerini tek tek yazmayacağım unuttuklarım olmasın diye.

   yeni arkadaşları da aramızda görmek istiyorum ben çünkü, bir kaç arkadaşım dışında yorum yapan olmayınca sanki bir kaç kişinin dışında okuyan yokmuş gibi hissediyor insan.

   İyi ki de geldin, yazdın teşekkür ederim.
   Bundan sonra seni de aramızda sıkça görmeyi seninde düşüncelerini paylaşmanı çok isterim.

   seninle birlikte okuyan ve buraya yazmayan arkadaşlar buyrun gelin sizlerde katılın dizibilgi ailemize, çünkü biz burada bir aile olduk.
   sizleri de aramızda görmek isterim ben.

   Lalecim, ben sana çok teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğun, beğendiğin için vede yazıp kendinden haberdar ettiğin için. Sağ olasın güzel düşüncelerin için. beni onure ettin.
   Sen yazmasaydın bak ben senden haberdar olmayacaktım iyi ki de yazdın. Bundan sonra seni de hep aramızda görmek isterim. Sevgiyle kal Lalecim. Türkmenistana selamlar.

   • Ben sana teşekkur ederim. Eline saglik. Cok zarif ve duşuncelisin. Insanin gonluni almayi cok iyi biliyorsun. Sana yazmamak mumkin degil. Bundan sonra bende sizinleyim

   • Lale hanim diyer sitde coktan yaziyordo ve beyeniliyordo , bende beyeniyordom, iyi ki boraya transfer etmis kendini o sitede birde selena var hem isyanci golay var onlarda cok gozel yaziyorlar , onlarda gelseler iyi olor bo sitenin cekimi agirlasir

 10. İr sen İranda yaşıyorsun. İran dilini biliyorsundur. Ya İranca bişeyler yazsana. Çok merak etdim. Ama annamınıda yaz:)

  • Ben iranliyim ama azeriyim yani torkom iranin resmi dili farscadir. Mesela ne yaziyim ? Ben bilesovarliyim aylin biliyor farscasi soyle (man az bilesavar hastam aylin midone) oldomo? Sen bo gon nerdesin bi gorondon bi kayb oldon?

 11. Bizim Ömer yine bizim Zehra’ya karşı triplerde..
  Zehra da oh yine telefon sohbetinde, kim bilir kiminle ne konuşuyor?.
  Ömer de derin denizlere dalmış gitmiş düşünüyor. ne düşünüyorsun Ömer? Zehraya olan aşkını mı?
  yine Zehra gidecek Ömer peşinden mi koşacak? işin zor Ömer. Allah kolaylık versin sana.

  • Keski söylədiyin gibi olsa Zehraya olan askini düşünsə. En azindan ke ndi kendine düşündü diye bizi mutlu etse

  • Ömer öfkeli olmakta haklı. Zehra elinde o kadar imkan varken, fırsat varken söylemedi ne Mehtap’ı nede eline geçen evlilik kağıdını.

   • Hocam zehra sevsede adini kyamadigi icin omere bo konolarda hak vermiyor bencede hakli , conko her kesin bi siniri var ve o sinirdan gecmemeli , zera kendi taniyor diye ve yenerle arasinda olani bilyor diye bonlari soylemeye lozom gormiyor, ortads fal yok yomorta yok. Bo bir kompas ve mehtapin bono kollanmasi zehranin aklina gelmiyor

 12. Resul abi bide bize soruyorsun Yasemen ve Koray evlenecekdim diye? Sen onlarin duyun davetiyelerin hazirlamissin bile

  • Bu gençlerde hepsinden hızlı çıktı. Salim amca da gelsin istesin dedi. Yasemin daha okuyacak nereye evleniyor durun bi aaa.

   • Yasemenin okumaya niyyəti yok qaliba. Baksana babası isdemeye gelsin dediginde sevindi. Ama o kadar fedakar esler varki ,belkide koray calisib yasemeni okumasina yardimci olacak

    • Tabi evlenirlerse, ben evlenmeleri taraftarı değilim karşı çıkıyorum, önünde ablası var önce o Salim amcanın karşısına geçsin desin ben evlendim buda benim kocamdır diye Ömer’i tanıştırsın.

     • O gunleri nə zaman görecegiz acaba . Bu sözlər firtinani başlanğici olsusada . Bizler üçün mutlulugun uzaqda olmadiğini söyleyecek

   • Yasemin evlense zehra icin kolay olor yaseminin okoma serayiti yok hem asik hem kimsesiz , annesiz , babada yetisemiyur , korayla takilirlar tehlike de kalkar artadan zehra bi nefes alir, ama bizim zehra bona mosade etmez tabi kendine sigistiramaz , ben kardesime sahib cikamadim diye, ama evlense zehra rahatlasa hem kendi derdine kalir hem bir zaman gerek doyolsa salim amca oyrense zehrayla omeri belki yasemin gibi yapar ve gelip zehrani istemesini soyler.ama arkadaslar 132 sayfasina mert le zehrani koymoslar sinirden oraya bakamiyurom . Cok sinirliyim resol bey sen yapma bari . Gotor bo adami zehranin yanindan

    • Ir, unuttuğun bir daha var. Fikret Soylu var. o dirlik vermez ki, Koray ile Yasemin’e.. hele evlenmelerine asla izin vermez.

 13. Ömeri çok sevmeme ramen bu səfər ona bütün kizginligim var . Ben kac zamandir Özləri savunuyorum Adam asikdir kiskaniyor və yapsa yeridir diyorum ,sen ne yapiyorsun be Ömer . Neden su damlasina öyle söylədin .gözlərindən yaş akitdin ,bu kac hafta öncə onun göz yaşlarını dən silmisdin . Bir öylesin bir böyle biraz önce senin hediye etdiyin kolyeni cizmis diye ne kadarda mutluydun. Sen unutduysan biz unutmadik o yuzundeki mutlu gulumsemeni .bizə neden onu dusunuyorum neden aklimdan cikmiyor diye soruyosun kendine.

  • Aylinim, burada iki tarafta suçlu, Ömer den ben bir teşekkür bekledim ama teşekkür etmeyi bırak, Zehra’yı resmen eşyalarımı karıştırıyorsun diye suçladı.
   Aşık bu çocuk, o yüzdende aklı bir karış havada sanki.
   Birde kendi kendine soruyor, neden aklımdan çıkmıyor diye. aşık da ondan ama asık olduğunu bir türlü kendine itiraf edemiyor.
   Ömer’in zaafı göz yaşı dayanamıyor, o yüzden kaçtı gitti odadan Zehra yı ağlarken görmeye dayanamıyor bunu kendide biliyor.
   Zehra da suçlu kağıt eline geçti git konuş anlat olanları yok keçi inadı var Zehra da söz de dinlemiyor. Leyla söyledi git anlat diye onu da dinlemedi. şimdide ağlıyor.

  • Goloyorom biliyormoson , don beni azarliyurdon ne oldo sana diye , simdi ne oldo? Arkadas bonlar insani sinir etmek icin yemin etmisler , hele hele sinirlenmeli gonlerimiz gabakdadir .

   • Aylin ve Ir, bende size gülüyorum, biliyormusunuz? çok tatlısınız ya dizi seyircisini ne hale getirdi 🙂
    Amman diyim bunlar bizi sonra hepten ağlatmasınlar da Allah korusun.

    • Hakketen bizi nə hallare koydular . Ben artıq mutluluktan aqlamak istiyorum . Onlar bir birlərini sevdikləri gün aglarim hər halde

   • İnanirmisin bilməm İr o yorumu yazinca akılma gəldin yemin ederim dunki yorumlarimiz aklima geldi .kendimede sasirdim vallahi arkadaş Ömer öyle söyleyenedek kizmamisdim .ama Ömərin öylee söylemesi beni delirtdi. Artik Ömer həm benim (bakin ilk kendimi yaziyorum)həm Zehranin gönlunu nasil alacak dusunsun . Gerci Zehranin gönlunu alsa benim gönlumu almis olacak .