Adını Sen Koy 128. Bölüm Analizi 15 Mart Detaylı Özeti

Bir Işık Tut Gecenin Karanlığına Gecemi Aydınlat. 
Bir Işıkta Yüreğime Tut Yüreğimi Aydınlat Seni Göre Bileğim Orada. 

Zifiri Karanlıklarda Bırakma Beni. Tut Ellerimden Aydınlığa Ulaştır Beni.
Nazan kuryenin getirdiği o önemli evrakı bulmuş bunu bir koz olarak kullanmak ve bunun karşılığında da para koparmanın peşinde Alev ile konuşmak istediği anda Zehra gelmiş banyoda havlu olmadığını söyleyerek Nazan’ın Alev ile konuşmasının arasına girmişti.

Ömer çalışma odasında ve kendisine gelen o zarftan çıkan Yener ile Zehra’nın evlilik başvurusuna çok sinirlenmiş durumda.
Ömer’in Zehra ya kızmasının sebebi ona o kadar sorduğu halde senden sakladığım bir şey yok cevabını almasıydı.

Zehra’nın yalan söylediğini düşünüyor Ömer ve ne yaparsan yap beni yalanlarına inandıramayacaksın diye elini sıkıca masaya vurarak öfkesini sesli olarak kendi kendine dile getiriyor.

Zehra anlatsaydı Mehtap’ı Ömer’e, ve öncesinde Yener ile olanları bunlar başına gelmeyecekti.

Bunu Zehra kendi elleriyle yaptı. Zehra’nın sayesinde Ömer plağı başa sardı en başa, Zehra ile ilk tanıştıkları zamandaki zorba Ömer geri geldi..

Herşeyi ile, saçıyla, giyimiyle, gözleriyle, bakışlarıyla, sözleriyle, ses tonuyla, her şeyi ile o zorba Ömer geri gelmişti. Tek bir farkla yüreğinin en derinlerinde Zehra ya karşı duyduğu ama kendisine bile itiraf edemediği o sevgisiyle zorba Ömer ekranlarda.

Ve ben bu Zorba Ömer’i görmek istemiyorum.

Ayşe bu keçeden çanta yapma olayında o kadar heyecanlı ve hevesli ki, mutluluğuna diyecek yok. Zehra yı ikna etme peşinde çizim yapmasını istiyor Zehra dan Ayşe. Çünkü yaptığı çizimleri çok beğenmişler ve siparişler geliyor Ayşe’ye.

Şükran teyze akıtma yapıyor, Yasemin onun krep olduğunu söyledi. Aralarında tatlı bir atışma geçti. Şükran teyze böyle böyle yapa yapa her şeyi elimizden alıyorlar bunları gençlerimize öğretmek lazım dedi.

Çok doğru söyledi Şükran teyzem, biz kültürümüze sahip çıkmalıyız her konuda, sahip çıkmazsak birileri sahiplenir bizde öyle bakarız kuzu gibi.

Mehtap ziyaretlerine geldi. Dost görünümlü düşman abisi Yener gitti bu geldi. Sende git be Mehtap. Bak Şükran teyzede farkında ne alıp veremediğin Zehra ile diye konuştu. Nasihatlar verdi. birbirinize destek olmalısınız köstek değil dedi.

Şükran teyze şükran teyze, sen bir bilsen Mehtap’ın Zehra için ne dolaplar çevirdiğini evine adım atmasına müsaade etmezsin.

Ömer odada çizim yapan Zehra’nın yanında, Zehra ya kızıyor Ömer ben sana bu işi yapmayacaksın demedim mi? bu işi de benden gizli saklı yaparsan sonuçlarına katlanırsın dedi. Zehra da neyi gizli yapmışım diye soruyor?

Zehra yaptıklarını nede çabuk unutmuşa benziyorsun. Sana çok kızıyorum yapıp yapıp sonra da ne yapmışım diye sormalarına.

Bak yazıyorum sana Zehra iyi oku sonra da bir daha ne yapmışım gizli gizli diye sorma benimde sinirlerimi zıplatma tamam mı? Ömer sana her defasında mahalleye gitme dediğinde sen mahalleye gittin.

Yener ile görüşmeyeceksin dedi, sen onu hapishanede ziyarete gittin. Buda yetmedi hapisten kaçtı hastaneye ziyarete gittin ilkinde resmini gördü Ömer ikincisinde seni hastane kapısının önünde buldu içeri girmene engel oldu.

En sonda da bu silahlı rehin alınman var o zaman da Ömer sana gitme gidersen haberim olsun şöför gönderirim dediği halde sen ne yaptın kafanın dikine gidip Ömer’e hiç haber vermeden mahalleye gittin sonrada adamlar seni rehin aldı gel Ömer beni kurtar diye Ömer den yardım istedin.

Daha sayıyım mı ? saymakla bitmez ki yaptıkların bir de Ömer’e sorman yok mu ben ne yapmışım senden gizli diye.

Beni iyice sinirlendirip isyan diye en sonunda bağıttıracaksınız.

Yapmayın bunu bana 🙁

bak, ben kolay kolay sinirlenmem ama  Yeter bu nedir canım aaa.

İki inatçı keçi Ömer ve Zehra, birbirine deliler gibi aşık.

Zehra çizimlerini yere düşürünce her ikisi de aynı anda yere eğilip almak istedi çizimleri.

Elleri değdi birbirlerinin ellerine, etkilendiler bu temastan, elektrik çarptı resmen bakakaldılar öylece birbirlerine, sevginin, aşkın çekimine kapılıp gittiler dakikalarca öylece. Birbirlerinin gözlerinde kayboldular. İki inatçı keçi.

Nazan annesinin ameliyat olacağı yalanını söyleyerek Alev den para istedi. Alev hem tersledi, azarladı hem de para vermeyeceğini söyledi Nazan’a.

Müzeyyen hanımın arkadaşları Zehra’nın hediye ettiği çantayı çok beğenmişler, onlarda istiyorlarmış o çantalardan Ayşeye telefonda söyledi Müzeyyen hanım ve hemen müjdeyi verdi Ayşe Zehra ya.

O an salondalardı; Ömer, Cevriye hala, Alev sonradan geldi. Konuşmalara dahil oldu.

Ayşe de abisinin bu işe sponsor olmasını istedi, Ömer de tamam dedi ve işte o an Cevriye hala Zehra ya kocanı öp dedi.

Zehra da tam öpecekti ki elindeki kahveyi üzerine döktü. Ömer de bekliyordu sevdiceği Zehra’nın onu öpmesini yanağını da ne güzel uzatmıştı ancak olmadı. Zehra Ömerciğini öpmedi.

Bu bölümün en güzel sahnesine geldik. Elektriklerin gittiği an.

Akşam olmuş yatma vakti gelmişti. Ömer odaya geçtiğinde Zehra odadaydı ve Zehra Ömer’e bu çizimlerden bahsediyordu, Ömer ile tam tartışacaklardı ki, aniden elektrikler gitti.

Zehra ürkek bir ceylan yavrusu gibi karanlıktan korktuğu için Ömer’e sığındı.

Ömer sigortaya bakmaya gidecekti ki, Zehra hemen arkasında beliriverdi ve Ömer arkasını dönünce çarpıştılar ve Ömer Zehra’nın kollarından tuttu. Hemen telefonun fenerini açtı Ömer.

Ömer odadan çıkacak sigortalara bakacaktı,

Zehra hemen arkasında kollarına yapışmış bir halde bırakmıyor Ömer’i Zehra.

Ömer kapıyı açtı Ökkeş amca mum getirmiş onu görünce aniden korktu Zehra ve Ömer’in arkasına saklandı. İyi ki  de Ömer var Zehra yoksa ne yapardın o karanlıkta. Sonrasında bu iki aşık gecenin karanlığında iki mum ışığında tekli koltuklarda sessizce oturdular.

Bir Işık Tut Gecenin Karanlığına Gecemi Aydınlat. Bir Işıkta Yüreğime Tut Yüreğimi Aydınlat Seni Göre Bileğim Orada. Zifiri Karanlıklarda Bırakma Beni. Tut Ellerimden Aydınlığa Ulaştır Beni.

Bir mumun o odayı aydınlattığı gibi, yüreğime bir ışık tut da, yüreğimi de aydınlat ve beni zifiri karanlıklardan aydınlığa kavuştur. Hiçbir soru işareti kalmasın aklımın bir köşesinde. Huzura erdir beni vereceğin cevaplarınla, söyleyeceğin sözlerinle. Sende rahat et bende. Ama nerde? sessizlik hakim gecede o zifiri karanlıkta, siyah üstünü örtmüştü her şeyin. Aydınlığa sabaha daha çok var anlaşılan.  

Ömer, Zehra sına da kıyamazmış onu koltukta uyurken seyreden Ömer mumları söndürüyor Zehra’nın saçını elleriyle düzeltti Ömer ve Zehra’nın mumunu söndürürken Zehra uyandı ve bakıştılar yine sevgiyle ve Ömer hadi yatağına geç dedi sevgiyle.

Siz hep böyle birbirinize karşı sevgi dolu, ilgili, sevecen olsanız ne olur. Siz böyle olacaksanız o evde hep her gece elektrikler gitsin mümkünse.

Cevriye hala uykusunun en derininde aniden karnının acıkmasıyla uyandı.

Elektiriği açmaya çalıştı elektrik yok. Olsun illa karnını doyuracak ya elektriksiz de gider Cevriye hala uyku sersemi kalktı yataktan ve düştü yere halıya takılarak ve Zehra korkuyla uykusundan uyandı Cevriye halanın sesine ve hemen kendini Ömer’in yanına attı.

Ömer de uyuyordu uykudan uyanır uyanmaz Zehra sı ile yine karşı karşıya geldi.

Zehra korkuyor Ömer sana sığınıyor ürkek ceylanını korusana ne bakıyorsun.

Ömer ne olduğunu anlamak için odadan çıkınca Zehra da hemen Ömer’in peşinden gitti. Ömer’in koluna sıkı sıkı sarıldı. Alevde onları öylece gördü. oh canıma değsin. Siz hep böyle olacaksanız ben her gece o konağın sigortalarını attırmaya gelirim yeter ki siz böyle olun Ömer ve Zehra 😀

Ömer sabah Zehra dan önce uyandı ve elektriğe baktı gelmiş, telefonun şarja takması gerekince şarj aletini ararken dolap kapağı hızla kapanınca Zehra uyandı.

Ömer’e kendi şarj aletini verdi ve bari çizimlerde işe yaramıyor diyerek kalemi bir toka olarak kullandı ilk defa Zehra saçlarını topladı hem de bir kalemle.

Ömer bugün birlikte şirkete gideceğiz dedi ve Zehra ben gelmiyorum dedi. Ömer de dışarı çıkmayı aklından bile geçirme diye uyardı Zehra yı.

Eğer bu anlaşmanın nedeni Ayşe olmasaydı çoktan giderdim dedi Zehra ve tekrarladı şirkete gelmeyeceğim evden çıkmayacağım dedi.

Hadi canım sende Zehra, biz çok duyduk çıkmayacağım deyip soluğu sokakta aldığını.

Her şeyi ile başa döndük demedim mi, dedim işte Zehra Ömer’i işe yolcularken Cevriye hala görüyor diye paltosunu düzeltmeler yanaktan öpmeler Alev de gördü iyi oldu.

Ayşe Zehra’nın odasında çizim yaparken gördü ve çizimlerini göstermek için dışarı çıkmak istedi.

Zehra ilk başta yok dese de sonrasında Ayşe ile dışarı çıktı. E be Zehra Ömer sana ne söyledi sen ne yapıyorsun? Bari telefonla arada haber ver yada mesaj çek haber ver.

Ömer sana şimdi sana ne kadar kızarsa haklı. Sen Ömer’in yapma dediği her şeyi yapıyorsun.

Alevde şirkette dosya peşinde önce Leyla ya yakalandı. Sonra da Demir’e yakalandı Alev dosyanın fotoğrafını çekerken.

Dört koldan çevrildin Alev elbet bir gün yakayı ele vereceksin.

Nazan’ın belalısı para için arayıp duruyor. Gidip polisten yardım istesene Nazan, yada Hediye abla biliyor ona anlatsana belli ki senin tek başına üstesinden gelebileceğin biri değil o kişi.

Konağa gelen Ömer kendi anahtarı ile açtı kapıyı ve Nazan dan Zehra yı çağırmasını istedi. Nazan da evde yok çıktılar deyince kızdı Ömer ve çalışma odasına geçti ve Zehra yı aradı bir kere de sözümden çıkma Ayşe’yi de alıp hemen eve geliyorsun dedi. Ömer ne dese haklı.

Ömer arkasını döner dönmez Zehra hep soluğu sokakta alıyor. Bak isyan bayrağı yavaş yavaş çıkacak ona göre.

Ayşe Nihat ile sinemaya gideceği için Zehra konağa tek başına dönüyor. Ve yolda biriyle çarpışıyor. Bu çarpışmadan sonra bir çizimini düşüren Zehra bundan habersiz. Çarpıştığı kişi Ömer’in en yakın arkadaşı Mert, Zehra’nın düşürdüğü çizimi alarak yoluna devam etti.

Koray Yasemin ile dışarı çıktı yarası kanayınca eve geçtiler. Yasemin Koray’a annesini sordu. Annesine ait elinde bir mektup olduğunu söyledi.

Bu mahallede yaşadığına dair bilgi edinmiş Koray da.

Ben bir şey söylemek istiyorum daha önceki bölümlerde Koray babasına kızarak annemi hasta eden sensin demişti. Şimdi ise beni de alıp gitmek istemiş dedi. İki söylem arasında çok fark var.

Ömer çok kızgın Zehra ya, ben çıkarken sana ne dedim, bizim başımızda bu kadar bela varken sen nasıl Ayşe’nin hayatını tehlikeye atarsın dedi.

O Ayşe’ye zarar verseydi.  Deyince

Zehra benim Yener ile aramda hiçbir şey yok, asla olmadı, sonsuza kadar da olmayacak deyince

Ömer sana kaç kez söyledim o adamın adını ağzına alma, Ayşe’yi de oyunlarına alet etme dedi. Sinirle odadan çıktı Ömer.

Nazan geldi ve Zehraya bu size ait sanırım diyerek Ömer’e gelen ve eline geçen Yener ile kendisinin evlilik başvuru kağıdını verdi Zehra ya.

Hadi açıkla bakalım bu durumu Ömer’e Zehra.

Geceden karanlık gözleri 

Fırtınadan daha sert sözleri vardı 

Acısı sonsuzdu ama 

Yağmur sonrası suya düşen masum yüzü 

İçimde ki hüzne huzur 

Gözlerime can veriyordu

Hiç yoktan seviyordu Gerçekten seviyordu.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 128. Bölüm Analizi 15 Mart Detaylı Özeti (26 Yorum)

 1. Ya bu ne iş böyle bir türlü kavuşamadilar kriz geçiriyorum artık anlasinlar ömerle zehra aşık olduklarını daha zehranın ailesini bulacaklar ömerin annesi alevin yaptiklari sevim nerde daha çok sorun var

  • birbirleri için hissettikleri duygunun farkındalar da itiraf edemiyorlar. Yasemin, dediğiniz gibi yavaş yavaş o konularda işlenmeye başlansa iyi olacak.

 2. ülker canım sana Allahtan şifa diliyorum tabi kendimede.Benimde boğaIm çok fena acıyor.Geçen yılda bayramda fena girip olmuştum.Resmen bayram zehir olmuştu bana.Yataktan kalkamıyordum.Umarım bu seferde öyle olmaz:((Senide anlıyorum canım.Bayram arafesinde hasta olmak çok kötü bir şey

 3. Aylincim bence sen şükr et yazdığın yorum anonim bile olsa çkyor:) Ya benim yorumum hiç çkmyor:-(

 4. Aslicim analizin çok guzel olmuş her safer okudukça mutlu oluyorum eline sağlık
  Bizim inatçı keçiler de eminde sonunda bir araya gelirler insallah

  • onlar gönülden bağlılar birbirlerine, elleri birbirine değdikçe bakışlar devreye giriyor dalıp gidiyorlar sevda denizine de ikisi de inat işte.

 5. Bence her seyden once banyoyu o odadan ayirmak lazim , motfaki da klitleyib hizmetcileride yollamak lazim , arkadas bo konakta ne konosolmaz bir yermis ? Ta bir sey konosolob cozolme noktasina gelince ya banyoya gitmek lazim olor ya da yemeye. Dogroso senaryo cok deyersiz. Bi probleme cozom yolo bolmak yok . Omer her gon defalarca toplantilar korob holding yoneten bir adam . Eli koloda ozon hic koto islerle mesgol olson dimedik dogro yolla sorob sorosdormanin ne sakincasi var . En onemlisi bir gon erzinde 5 dakika bo iki asik konosa bilseler her sey cozolorde ama bi torlo banyoyla motfak arasinda tikildilar kaldilar. Ask omerin kemiyine islemis ne kiyib zehrani incite biliyor ne de kendisi bi cozom bola biliyor .

  • İr bak bu konuda vallahi sana hak veriyorum. Dizide Ömerle Zehradan çok mutfakla banyoyu görüyorum. Sanki sözleşme yapmışlar Ömerle Zehranı konuşturmayalım diye. Ya mutfakla banyo bi kenara dursun ev solqun. Beni anladık hasta olduğum için solqunum. Peki kervancoğullarının evine nolmuş… Ay yoksa odamı qrip olmuş:)

   • Vallhi olkercim coktan bende oyle hiss ediyorom zengin evi diyil sanki fakirhane ne gelen var ne giden bonlarin cevresi pek sakin hele odalar sade ve baston yotmos gibi . Kendine iyi bak sen bize lazimsin

  • Mutfakta güzel bir akşam yemeği yapıp yediler Ömer ve Zehra. bu ilk akşam yemekleriydi başbaşa mutfakta.

   Sonra o banyoda Ömer, Zehra ile oturup albüme bakıp Ayşe hakkında konuşup dertleştiler. Zehra’nın elinden tutup onu yerden kaldırdı Ömer.
   Bu güzel sahneleri de unutmamak lazım değil mi Ir? Bunlar nerede oldu? o mutfak ve banyoda 🙂

 6. Omerin ve zehranin arasindaki sogugluqa ramen guzel bolumdu . Zaten ask boyle zamanlarda beli oluyor . Elleri bir birine dokundugunda Goz goze geldiklerinde ask dile geliyor resmen . Hele Omerin bakislari beni bitiriyor we Zehreyi neler yapiyor acaba Kim bilir . OMER Her ne kadar kizqin olsada Zehrasini koyamiyor o uyurken onu seyir ediyor kesdirmesine icin vermedigi saclarina dokunuyor. Zehrada sadece Omerin yaninda kendini guvende his ediyor korktugunda ona siginiyor . Arkadaslar ben kaliba kotu insana donusuyorum , Alev Omer Zehrani oyle gorub uzuldugunde ben cox mutlu oluyorum . Icime alev kacdimi ne . Bide bilmem ben oylemi yordum ya yok Zehra Omerin aldigi kolyeyeye bakib ciziyordu qaliba sanki ondan ilham alar gibi bir durum vardi. Bilmem sizde nasil bir etki yaratdi ama ben Ilk bakisda Merti sevmedim .Her halde Omere rakib olacaqindan dolayi bu hissee kapildim Izleyip gorecegiz belki irelide oda Tayfun gibi yaparsa dusunceleri deyisir Merte karsi

  • Neden benim ismim anonim olarak cikiyor ben Aylin yaziyorum ama bununlada 3 cu kez oldu anonim oldum

  • Ömer’in bakışları beni de çok etkiliyor alıp götürüyor beni başka başka dünyalara. sonunda Zehra değil ben aşık olacağım Ömer’e o olacak 🙂
   Ömer Zehra’nın daha çok üzülmesin canı yanmasın diye kızıyor. Aslında hiç kıyamıyor Zehra sına Ömer.
   Senin gibi bende Alev’in o hallerine seviniyorum merak etme yalnız değilsin Aylinim.

 7. Aşkitommm karizmatik, sempatik, yakşıklı aşkın BEYAZ geldi. Kız özledinmi beni? Vallah ben seni çok özledim yaaa:) Bari iyimisin? Eyer beni sorucak olursan bomba gibiyim:) Ülker sabah sabah zorla pasta yedirtdi de:)

  Ülker azeri
  aa yalancı benmi zorla yedirtdim? Sen diyilmiydin aç göz gibi pastanın içine düşen.

  BEYAZ
  sen yalnış görmüşsündür yaa. Ben aslında uyumaya gidiyodum. Ayağım takıldı pastanın üzerine düştüm.

  Ülker azeri
  hiç inandırıcı diyil Beyazcım. Sana pasta filan yok bundan sonra.

  • Beyazım gelmiş hoş gelmiş:)
   Özledim tabi özlemez olurmuyum hiç.
   siz nede güzelsiniz öyle ülker gibi sende pastacısın tatlıyı çok seviyorsun.
   size bir tatlı dükkanımı açsak ne yapsak bilemedim ki:)
   sizden fırsat kalırsa tabi gelenlerde yerler:)

 8. Ömer nakadarda zehiraya kizkin olsada ama zehiraya bakişdaridan aşik görmek okadar kolayki.Zehira her korukdukda ömere koşur onun yanida kedini güvede hiz edir.

  • Ömer Zehra yı seviyor ve ona bir şey olmasını istemiyor. istediği tek şey sözünü dinlemesi. dinlemiyor inatçı keçi Zehra Ömer de buna kızıyor.
   Zehra da Ömer’i seviyor ve kendini onun yanında güvende hissediyor.

 9. Tatlı delim hasta olduğum için pek bi şey yiyemiyorum. Ama sen sabah sabah tatlı amalizinle kocaman pastayı bana yedirtdin:) Tatlı delim bu aralar işlerimin yoğunluğundan, bide hasta olduğum için fazla urayamyorum. Ama hep aklımdasınız. Sizleri çok seviyorum:)