Adını Sen Koy 121. Bölüm Analizi 6 mart Özeti

Sevdiğinin Nazını Değil, Kahrını Çekmektir Sevda. Onunla Bir Ömür Değil, Onun İçin Bir Ömürdür Sevda. Eline El Değmesini Değil, Gölgesine Gölge Değmesini Kıskanmaktır Sevda. Yürürken Dikenli Yollardan Darağacına, Son Dileğinde Onu Görebilmeyi İstemektir Sevda. … Yani Demem O Ki..! Herkesin Harcı Değildir Sevda. Mevlana

Ömer hani konakta güvenlik vardı? Zehra balkonda ve Ömer de geldi yanına, canını sıkan bir şey mi var diye sordu? Zehra tersledi, Ömer de konuşalım dedi ve cevap gelmeyince Zehra dan ne o kıskandın mı? dedi. Ömer.

Zehra da inkar etti. Hayatımda böyle saçma bir şey duymadım diyerek ve Ömer etrafta yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissetti. Evet etrafta yolunda gitmeyen şey Yener’in tuttuğu adamın elinde silahla konağın bahçesine kadar girmiş olması ve size silah doğrultmuş olması.

Allah’tan son anda Yener den adama mesaj geldi de, silahı sıkmaktan son anda vazgeçti o kötü adam. Mesajda adamı bırak sadece kızı istiyorum yazıyormuş.

Ve Ömer Zehra’nın onu kıskanıp kıskanmadığını öğrenmek istiyor ve açık açık Zehra’ya soruyor. Zehra da inkar etmeye devam ediyor.

İnkar etme Zehra kıskandın işte sen Ömer’i, öyle olmasa neden Alev’in otel odasında Ömer’e sarıldığı anı düşünüyorsun?  O anı düşündüğünde kızıp, sinirleniyorsun, nefes alışın bile hızlandı buradan duyuldu öfken Zehra. Sen Ömer’i seviyorsun, sevdiğin içinde kıskanıyorsun çok normal. Anormal olan senin bunu inkar edişin.

Ömer bile fark etti senin bu duygu durum değişimini ve onun çok hoşuna gitti senin bu hallerin. Senin tarafından kıskanılıyor olmak Ömer’in hoşuna gittiğine göre hissettikleriniz birbirinize karşı aynı duygular demektir. Siz inkar edin bakalım ama sözleriniz ve beden diliniz sizi ele veriyor inatçı keçiler.

İçindeki gerçek duyguları sen itiraf edemezsen böyle elin ayağın birbirine dolanır düz yolda en ufak bir şeye takılır düşersin. Ama merak etme seni seven o an yanındaydı düşmene izin vermedi tuttu seni. Ah aşk ah. Zaman durdu değil mi Zehra? Ömer’in seni düşmeyesin diye tutup kollarına çektiği an. Dakikalarca baktınız birbirinize neden acaba ? birbirinizi sevdiğiniz için olabilir mi? olabilir 🙂

İçeriye Zehra’yı gönderen Ömer, balkondan atlayarak bahçeye baktı. Balkondan inişini gördük de çıkışını da görseydik be Ömer. Atlaması kolayda, çıkması zor gibiydi nasıl çıktın? Hiçbir şey olmamış gibi girdin içeri ve Zehra ile konuşmak istedin.

Tam tartışıyorlardı ki, Cevriye hala, arkasından da Kara Kedi Alev geldi. Onların yanında rol yapmaya devam etti çiftimiz. Ve Alev arabası bakımda olduğu için Ömer den onu da şirkete bırakmasını istedi. Ömer önce işim var dedi, Zehra hemen araya girdi hani işin 5 dk dı. Halledip gidersiniz dedi.

Zehra hangi akla hizmet kendi ellerinle eşini Alev’e teslim ediyorsun? Ömer Alev’e telefonu unuttum bahanesiyle beklemesini, Zehra ya da göz işaretiyle sen gel bakıyım benle dedi. Odalarına çıktılar. Ömer Zehra dan benden habersiz evden çıkma çıkacak olursan da beni ara dedi. Arayacakmısın ? diye de sorarak onay istedi Ömer.

Zehra inatlıkda bugün sınırı iyice aştın, Ömer seni düşünüyor, sen tutturmuşsun Alev seni bekliyor. Kendi elinde teslim ettin Ömer’i Alev’e arkasından da öyle bakakalırsın işte. Fırsatı bulmuş Alev kaçırır mı? Hemen Ömer’in üstünü başını düzeltmeler paltosunun tozunu almalar, bak bak Zehra iyice kıskan kendin ettin kendin buluyorsun.

Bırak taksi çağırsın gitsin sana ne Zehra Alevden. Cevriye hala da gördü Alev ile Ömer’in o halini ve benim gibi o da taksiyle gitseydi diye düşündü. Aklın yolu birde işte Zehra sağolsun Alev’in ekmeğine yağ sürdü.

Baktı olacak gibi değil Cevriye hala aldı Zehra yı karşısına konuştu. Kıskan kocanı dedi, seven insan kıskanır, kıskanmıyorsan sorun var demektir, kıskanmıyorsan sevmiyorsun demektir.

Zehra da güveniyorum dedi. Cevriye hala da, sen kocanı kıskanmazsan evliliğinizi kıskanan çok olur diye akıllar verdi Zehra ya.

Ayşe geldi ve Zehra ile çizim çalıştılar. Sohbet ettiler, sohbetin konusu kıskanma üzerineydi Ayşe de Nihat’ı kıskanmış evlendiğinin ilk yıllarında ve hala da kıskanıyormuş ancak belli etmiyormuş. Seven her kadın kıskanır dedi Ayşe.

Kıskanmak Sevmenin bir üst sınırıdır. Sevdiğini belli et ; Gizlemek başkalarına fırsat vermektir.. ( N. Fazıl Kısakürek )

Alev, yaptı yine yapacağını Ömer den habersiz akşam yemeğine gelmeyeceklerini Ayşe’ye söylemesini Zehra’nın da bunu duymasını istedi. Bunu duyan Zehra, Ömer’e kendisine haber vermediği için kızdı.

Mehtap da Betonun gizli işler çevirdiğini anladı, ona küçük bir oyun oynayarak yakaladı para aldığını ve abisine giderken O da gitti Betonla. Ve Yener’in tuttuğu adamdan Zehra yı kaçırıp yurt dışına gideceğini saklandığını öğrendi ve tomarla deste deste para verdi adama.

Üzüm üzüme baka baka kararır demişler Demir ile Leyla da Ömer ile Zehra ya benzemeye başladı inatlaşıyorlar. Demir Ömer ile konuş artık sen hep onun derdine çare oluyorsun bu kez bel ki o sana yardımcı olacak belki konuş Demiiiir.

Ömer şirkette Demir ve Leyla ile toplantı yapıyor. Ömer Demir’in Leyla’ya olan bakışlarını gördü ancak bir şey söylemedi. Hadi Ömer sen el at şu duruma ve sen arkadaşına yardım et. Demir’in sana bir şey anlatacağı yok. Sen çöz Demir’i Ömer.

Yasemin üzgün ağlıyor, Koray’ı düşünüyor. Koray da Yasemin’i düşünüyor ve ondan habersiz Yasemin’i takip ediyor. Koray Yasemin’i çok seviyor ve sevdiğine ailesine zarar gelmesin diye ondan uzak duruyor.

“Hayat o kadar acımasız ki; Bazen doğru olanı yapmak için en çok istediklerimizden vazgeçmemiz gerekir. Hayallerimizden bile.”  Can Yücel

Tayfun Ömer’i görmeye şirkete geldi. Toplantı yarım kaldı. Yener den ve adamından bahsetti dikkatli olması için Ömer’i uyardı.

Salim amcanın dükkan sahibi, Salim ustayı ayın sonunda dükkanı boşaltmasını istedi. Bunu ondan yapmasını isteyense Koray’ın babası Fikret.  Salim usta da bunu evde Şükran teyzeye söyledi o da boşuna dememişler alimden zalim, zalimden de alim doğar diye”  Koray için üzüldüler. Çünkü Koray babası gibi değil.

Çakallar şehre inmiş durumda ve masum kuzuların peşinde, bir tarafta Salim usta ve ailesine dadanan Fikret, diğer tarafta Zehra ile Ömer’e dadanan Yener.

Çakallar; Kuzunun  Bol Olduğu Yerleri Değil, Sahipsiz kaldığı Yerleri Severler.

Ancak burada kimse sahipsiz değil. Yener ve Fikret efendi. Sizler çakallığınızla kalacaksınız.

Tayfun Ömer’i aradı, konağın etrafında mobese kameralarında şüpheli kişi görmüşler Yener olabilir dikkatli olun dedi ve Ömer hemen konağa gitmek için şirketten çıktı tam arabasına binmişti ki, arka koltuğa saklanmış olan Yener’in adamı silahı Ömer’in kafasına tuttu ve Ömer’i kendi arabasıyla kaçırdı bir depoya götürdü. Ömer’e sen buradayken yengede gelecek ve onu alıp götürecek Yener abim, sen yemsin dedi. Ömer de hiçbir yere götüremeyeceksiniz dedi. Depoya girdiler ve adam ensesine vurarak Ömer’i bayılttı ve iple bağladı.

Ömer bir süre sonra kendine geldiğinde ellerinin bağlandığını fark etti ve adamdan ellerini çözmesini istedi. Adam Ömer’i kızdırmak için Yener’in Zehra için ölmeyi bile göze aldığını söyledi ve şu soruyu sordu; sen onun için ölmeyi göze alırmısın?

Ömer bir an duraksadı ve düşündü. Ömer Zehra için ölümü göze alırmıydı?

Kim birisi için ölümü göze alırdı? Elbette ki seven insan ölümü sevdiği için göze alır.

Yener Zehra yı seviyor doğru ama onun sevgisi karşılıksız ve saplantı boyutunda hastalık, ölmeyi göze alsa bile Zehra için bir anlamı yok çünkü; Zehra Yener’i sevmiyor.

 

Ancak Ömer başka,  Ömer kendisine bile itiraf edemiyor ki Zehra yı sevdiğini, uğruna ölebileceğini söyleyebilsin. İşte bu saniyelik düşünme anında adam Ömer’in telefonunu aldı Ömer’in telefonundan Zehra ya mesaj yazdı gönderdi.

Ömer, eğer onun kılına zarar gelirse ikinizi de gebertirim dedi. Seven Ömer işte. Sevdiğini söylemese de Zehra ya bir şey olmasına da izin vermez.

 

Zehra kendisine gelen mesajı aldı, konuşmak istedi Ömer’i aradı. Çakal adamda toplantıdayı acil bekliyorum attığım adreste bekliyorum dedi.

Zehra da hayaller kuruyor, özür dileyecek diye, sürpriz falan mı yapacak? Zorba sürpriz mi yapacak? Ah Zehra ne güzel hayaller kuruyorsun ancak sürprizi Ömer değil Yener yapacak hem de çok kötü bir sürpriz. Ve sen hala Ömer den bir özür bekliyorsun.

Ömer de Zehra gelme diye diye konuşarak, kendini bağlanmış olduğu iplerden kurtarmaya çalışıyor.

Mehtap da adamı arayıp durumu öğrenmeye çalıştı. Adam Mehtap la telefonda konuşurken komik sahneler oldu ve en sonunda kız kız değil bildiğin doğal afet dedi. Eh adı üstünde Mehtap işte. Doğa olayı.

 

Ah garibim Zehra ne hayallerle Ömer’in yanına gidiyor başına geleceklerden habersiz. Ömer de gelme Zehra buraya gelemezsin diye diye yerde bulduğu cam parçasını kendine ayaklarıyla çekerek ipi kesmeyi başardı, elini de kesti bu arada canı yandı Ömer’in. Ve Zehra geldi arabayı gördü. Adam merhaba Yenge diye selam verdi seni Yener abime götüreceğim dedi. Ömer’i paketlediğini söylediğinde ne yaptın ona nerde o diye sordu? Ömer den için, son anda arabaya bindirip kaçırıyordu ki, Zehra yı, Ömer yetişti ve Zehra yı kurtardı. Tam arabaya bineceklerdi ki silah doğrulttu adam onlara ve kala kaldılar öylece bakalım yarın neler olacak?

 

Kimi güzelim der sevdiğine, kimi özelim.. ama sevgi ne güzellik ister, ne de özellik.. Sevgi, sadece yürek ister. Ömer de yürekli çocuk.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 121. Bölüm Analizi 6 mart Özeti (18 Yorum)

 1. Asili ne mutlu bana hahaha ben de öyrenirem azeri dilin ikimisede qolay gelisin ahahahahahh canisi acaba örene bilirim benim qonuşduqum dil ne dili sende onu örenirsen:-) 🙂 🙂 🙂 🙂

 2. Kiskanmak guzeldir kiskanilmak dahada guzeldir . Kiskanildigini bilen sevildiginide bilmelidir . Omerde benim gibi dusunenlerden .ZEHRA sen isdediyin kadar onlar et Omerde bizde anliyacagimizi anladik . ZEHRA her severance kizdirmayi basariyor kizim adami kiskaniyorsun ,omerde akili Adam bunu anlamis alevle German isfemiyor Zebra atiyorsun omeri alevle kolarina . Ben bi gun so televiyona dalacawim alevin sacini badini yolacaqim . ZEHRA kiskandigini gixlede bilir Ama ben gizletmiyorum . Kisksnclikdan geberecekdim nerdeyse. Cevriye hala bas tacisin bizim kizi sen akilandirirsin ancak . Nede olsa kadin 3 koca eskitmis her halden anliyor . Yenerin adami Besir omeri kacirtiyor . OMER ZEHRA ivin endiseli, kendi dusunmuyor sadrce Xehrani dusunuyor . Benim benim kiyamamya eleri nasilda kesildi . Bedir adama doyle bir sey soylefi yener abim hence ivin plus sense onun ivin olurmusun . Aptal Adam OMER Zehranin kardesi icin olumu goze aldi . ZEHRA icin olmek nedir yssamayi goze alir o yasayibda Zehrani yasatmak icin . Omerle Yenerin farki bi zamsnlsr yener ZEHRA icin Yasameni kacirmisdi .be OMER fine ZEHRA icin Yasameni kurtarmisdi . Tabikide OMER sevilmeye layikdir . Ve son sahne zehreyi arabaya binfiriyor zorla be benim kahramanim yine yetisiyor . Kahramanim

  • Arkadaslar kusura bakmayin biraz acele yazdigimi icin . Bazi kelmelerim yalnis yazilmis anlasilmasa sorun lutfen

 3. Bu inatçı keçiler aşka bir adım daha yaklaştılar bakalım bir birini yitirmek korkusu keçileri nasıl etkileyecek aslına bakarsan kötü olayların hepsi çifte kumrularimizi asla kopmayacak bag ile bağlıyor ilerde kimsenin ayiramiyacagi aşkla bu saf temiz aşk hikayesinde omerle zehranin mutlu yuvasi olur ınşallah

  • Çok haklısın Anonim bizler için kötü gibi görünen her bir olay, onlar için iyi birer birbirlerini tanıma ve birbirlerine yaklaşma imkanı tanıyor.
   kopmayacak güçlü bir bağ ile birbirlerine bağlanıyorlar farkında olmadan.

   • ASLICIM ANOMİN HAKLISINIZ AŞK BİRİMLEPRİNİN BUZLARI ERİMEYE BAŞLADI YARIM AKŞAM BİLERİ HEYCAN DORUKTA BEKLİYOR.

 4. Qianicliq aşiqin demelidir salam ilişiki varsa orda qisqanicliqa var yaliniz sevidiyin deyer veridiyin isani qisqanarisan.ömer zehirada bir birlerine naqadr sevidiylerini qisqanidiqlaridan görmek olur

  • Sudecim sayende bende yeni bir dil öğreniyorum, yazdıklarını çöze çöze:D

   Ömer ve Zehra’nın ilişkisi küçük ama emin adımlarla ilerliyor.
   Evet insan sevdiği, değer verdiği insanı kıskanır.
   Ömer ve Zehra birbirini seviyor. her ne kadar bunu dil ile ifade edemeselerde.

 5. Aska yurek gerek ama zehrada ve omerde inatlik surdugu sure asla kalplerinin sesine kulak veremeyen iki soguk buzdagi

  • Merhaba Eylül, önemli olan yüreğin olması, yürek olduktan sonra inat kırılır zamanla ve yüreğin sesini dinlemeye başlarlar.

   Kalp başka, yürek başkadır. girersek o konuya çıkamayız.

   Bizim çiftimiz yüreklerinin sesini duymaya başladılar da, duymazcalıkdan geliyorlar akılları sıra 🙂
   kendilerini frenledikleri için buzdağı onlar şimdilik tabi.

 6. Allahım ben nasılda özlemişim. Bu sayfaya inci gibi dökülen cümleleri…
  Aslım seni yeniden burda gördüyüme çok sevindim. Sana çok geçmiş olsun. Meleyim benin bizi asla brakma ve bir şeyi de asla unutma Tatlı Deli olmazsa Tatlıcı Ülkerde olmaz:) CANIMSINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN SEN:)

 7. Allahım ben nasıkda özlemişim. Bu sayfaya inci gibi dökülen cümleleri…
  Aslım seni yeniden burda gördüyüme çok sevindim. Sana çok geçmiş olsun. Meleyim benin bizi asla brakma ve bir şeyi de asla unutma Tatlı Deli olmazsa Tatlıcı Ülkerde olmaz:) CANIMSINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN SEN:)

  • Teşekkür ederim ülkercim, sen benden önce bulmuşsun kaybolan sayfayı helal olsun sana.

   Bende sizleri çok özledim, sağolasın.
   Benim elimde olan bir şey olmuş olsaydı inan hiç bırakmazdım sizleri.
   şimdi iyiyim çok şükür sıkıntı yok. ilerisini bilmiyorum?
   dün geldi geçti, gelecek meçhul, anı yaşıyorum. öncesi ve sonrası yok benim için.
   Takdiri ilahi ne murad ettiyse onu yaşayacağım.
   seni seviyorum ülkercim sağolasın bir tanem öpüldünüz efendim:)