Adını Sen Koy 115. Bölüm Analizi 24 Şubat Özeti

Bir insan, ancak değerini bilenin yanında kıymetlidir. Dost; göze sezdirmeden gözyaşı silendir. Gözyaşları merhamete delildir. Yürek yanmaz ise göz ağlamaz. Mevlana.

Ömer, Zehra’nın unuttuğu telefonunu getirmişti ve mahallede evlerinin kapısı önünde karşılaştılar. Zehra üzgündü ve ağlıyordu. Ömer bunu gördü ve Zehra’yı hem dinledi, hem de Zehra’nın gözlerinden akan yaşı elleriyle sildi. Onu teselli etti.

Yürek yanmaz ise göz yaşarmaz ağlamazmış. Ömer de, Zehra’nın yüreğindeki yangının farkındaydı.  Ve Zehra’nın gözyaşlarını elleriyle silerek ona önce bir dost gibi, sonrada gerçekten seven bir sevgili gibi yaklaşarak gözyaşlarını sildi.

Böylelikle Ömer önce Zehra’nın dostu, sonra sevgilisi ve en sonunda da eşi olmuştu. Ağlama baban hiçbir şey öğrenmeyecek, öğrenmesine izin vermeyeceğiz dedi.

Zehra da eğer öğrenirse bu kez toparlanamaz dedi. Ömer Yaseminin onları izlediğini ve onların yanlarına geldiğini görünce ben seni ararım diyerek oradan ayrıldı. Yasemin ablasının yanına geldiğinde Ömer gitmişti. Yasemin onu daha önce gördüğünü, olay olduğunda da polis zannettiğini söyledi. Zehra da o benim patronum dedi. Yasemin Ömer’i Zehra’nın patronu olduğunu öğrendi.

Mahalleye taksiyle biri geldi ama ne geliş öyle taksimetre çok yazdı diye pazarlık yapıyor ama ne pazarlık hey Allah’ım yandı taksici abimiz, neden mi bizim polisimiz Tayfun geldi teyzemizin imdadına yetişti. 70 tl ödedi taksiciye Tayfun sayesinde teyzemiz.

Ancak bununla da kalmadı gideceği yere kadar götürmesini rica etti centilmen Tayfunda kabul etti. Bu davranışı ile Tayfun teyzemizin gözüne girdi. + 1 puanı hanesine yazdı. Bakalım kimmiş bu teyzemiz.? Beklenen Leyla nın teyzesi sanırım. Tayfunla arasını şimdiden yaptı bile kim olduğunu bilmeden.

Zehra Yasemin le evde konuşuyorlar. Yasemin Ömer hakkında çok güzel şeyler söyledi. Çok cesur, hiç korkmadı, gözü kara, cool, yakışıklı, sana hayran hayran bakıyordu. Dedi Zehra da utandı konuyu değiştirmek için elinden geleni yaptı. Funda nın mahallede kaçtığınıza dair dedi kodu çıkardı babamda buna çok kızgın dedi.

Ömer şirkette Demir ile beraber, Demir dalgın ve bunu Ömer fark etti. Sordu iyimisin ?dedi. Demir de aslında bir sıkıntı varda dedi tam konuyu açacaktı ki, Leyla geldi ve konu değiştirildi Demir tarafından.

Zehra mahalleden ayrılınca Ömer’i aradı. Ömer birşey mi oldu? dedi kendi kendine ve açtı telefonu. Neden aradın dedi? Zehra da, Yasemin seni gördü ya, patronumdu dedim. Ömer de evet ben senin patronunum dedi. Hiç dili varmasa da evet Ömer Zehra’nın patronu şimdilik. 🙂

Ömer başka bişey sordumu? söyledi mi? diye sordu? Cevap veremedi Zehra. Silahın önüne atmışsın kendini, vs. konuştular.

Bu telefon konuşması ikilimiz için önemliydi. Zehra Ömer’i düşünüyor. Silahın önüne atlamış olması onun için önemli kardeşi için hayatını tehlikeye atmış olması. Ömer de Zehra ne isterse yapıyor yani artık birbirlerini dinleyebiliyorlar ve birlikte hareket edebiliyorlar ve en önemlisi de artık her ikisi de biz diye biliyor.

Bizi bizden başkası zaten ayıramazdı, bize bunu bizden başkası yapamazdı; Ah be sevgili hamdım belki ama piştim, yandım zaten beni senden başkası yakamazdı.

Bak postacı geliyor selam veriyor. Postacı geldi kapıyı Nazan açtı kimin gönderdiği belli olmayan bir mektup Zehra ya gelmiş. Hemen Alev hanıma vereyim diyordu ki, Cevriye halamız geldi ve mektubu aldı. Hızır gibi yetiştin imdada Cevriye hala sen gelmeseydin gitmişti o mektup çoktan Alev’in ellerine Nazan sayesinde.

Cevriye hala gidiyordu ki, Nazan ile Alev’in konuşmalarını duydu. Tedbirini aldı Cevriye hala ve bu esnada Ömer telefonla Alev’i aradı. Neden şirkete gelmediğini sordu. Alev de hastayım yalanını attı. Ömer de iyice ağzının payını verdi. Alev de Ömer’in bu telefonundan sonra iyice hırslandı. Nazan’a mektubu bulup kendisine getirmesini söyledi ve Cevriye hala bu konuşmaları duydu.

Ailecek kahve içecekler, Cevriye hala mektubun geldiğini söyleyince, Alev Zehra’nın arkadaşları da kendi gibi müzelik dedi. Bir punduna getirip almaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Gerçekten eskiden postacılar gelirdi. Mektubun yeri ayrıydı. Şimdi internet mailler vs. mektup unutuldu gitti.

Yasemin babası için Koray’ın tavsiyesiyle biber dolması yapıp götürdü ancak Salim amca kızıyla hiç konuşmadı. Getirdiği yemeği de yemedi. Yasemin babasının yanından ayrıldıktan sonra Funda yı aradı konuşmak istediğini söyledi.

Salim amca şu nefsinle olan savaşı kazanan sen olsan da, kızına ve Koray’a kol kanat gersen büyüklüğünü göstersen. Örnek olsan olmaz mı? Koray dışarıda kaldı kimsesiz. Kurtlar sofrasına mı teslim edeceksin onu? Yoksa sahip çıkacak kol kanat mı gereceksin? Sevmişler birbirlerini, senin böyle yapacağını bildiği için söylememiştir Yasemin. Sen elini uzatmazsan onlara, onların sana uzatacağı eli nasıl tutacaksın.

Zehra 4 tane kahve almış şirkete getirmiş. Leyla ve Demir’in yanına gittiğinde kahveleri verdi ancak toplantı var diye sekreter haber verince Zehra tek kaldı ve Ömer’in odasına geçti. O an Nihat Ömer’in odasında ihale dosyasında fiyatlar değiştirildiğini öğrenen Ömer Nihat’a hesap soruyor. Nihat da bunu Alev’e sor dedi. Ayşe bekliyor diyerek ayrıldı odadan 

Ve giderken de Nihat Zehra ile karşılaştı. Biraz konuştular. Ayrılınca Nihat kendi kendine “sözleşmeli evlilik gerçek aşka mı dönüşüyor? Pek yakında “ alemsin Nihat 😀

O aşka dönüştü de itiraf edemiyorlar birbirlerine.. yakında gerçek evlilik te olur.

Ömer Zehra yı görünce hoş geldin dedi ve bir şey mi oldu? Dedi.

Zehra da kahve getirdim dedi. Yanında havuçlu kek de getirmiş. Ömer keki yemeğe başladı. Zehra yaşanan olayları anlatıyor. Konuyu değiştirmek istese de Zehra ısrarlı bir şekilde anlatmaya devam etti. Ve Zehra dinlemiyorsun diye söz göndermesi yaptı. Güzel bir sahneydi.

Sonra Demir geldi toplantıdan bekliyorlar elçiye zeval olmaz dedi. Ömer önce Leyla’yı akşam yemeğe çağıralım mı dedi Zehra ya daha sonra da Demir’e teklif etti. Demir önce kabul etti sonra Tayfunun da geleceğini öğrenince gelmekten vazgeçti.

Bir zamanlar görüşmelerini istemeyen Ömer şimdi Leyla’yı akşam yemeğine eve kendisi çağırıyor, bunun teklifini kendisi Zehra ya yapıyor. Vay Ömer deki aşka bakın hele. Daha neler göreceğiz bakalım?.

Yasemin Funda ile konuştu. Babamla aramı bozdun sen benim arkadaşım değilsin dedi ve aklına sok biz Korayla birbirimizi çok seviyoruz. Bizi ayıramayacaksın dedi. Funda da hemen Alper’i aradı. Alper de bu işin peşini bırak onları babası ayıramadı sen mi ayıracaksın beni bir daha arama dedi kapattı. Yasemin daha sonra Koray ile konuştu.

Mahalleye gelen teyzemizi, gideceği yere götüren Komiser Tayfuna teyzemiz ev bulmak için söz verdi ve kendi telefonunu verdi. Araları çok iyi birbirini yeni tanıyan bu iki güzel insan.

Şimdiki sahne nasıl analiz edilir ki?

Zehra Ömer’in yanından ayrılacakken küpesi yere düştü. Ömer bunu fark etti. Tam takacakken yine düşürdü Zehra ve Ömer ile aynı anda yere eğildiler bir süre gözgöze geldiler. Ve öylece kaldılar. Sonrada Ömer ben takayım istersen dedi ama ne takmak nefes almayı unuttu Ömer. Zehra ya 2. Kez bu kadar yakınlaşmıştı. Daha öncede elbisesinin fermuarını çekerken böyle nefessiz kalmıştı. Eski konakta kolyesini taktığı sahneyi de eklersek bu 3 oldu. Eh Allah’ın hakkı 3 tür. Tüm haklar kullanıldı. Artık aşkın deryasında yol alma vakti gelmiş. Hadi açılın aşk deryasına Ömer ve Zehra. Zehra da kolyeyi taktığı an aşk deryasında ben yüzmeye hazırım demek istiyordur olay biter işte o zaman.

Ömer tarafından o küpe kulağa takıldı da gel de sen onu Ömer’e sor nasıl taktı? Bir de Zehra ya sor o küpe kulağa Ömer tarafından takılana kadar zaman diye bir kavram varmıydı? Bence yoktu o küpe takılana kadar her ikisi için zaman durdu.

Ömer Zehra’nın beyaz atlı prensi artık. Eh ne kadar Ömer’in ofisinde oturduğu koltuğun tam arkasında siyah at olsa da o Zehra’nın beyaz atlı prensi artık 🙂

Alev o mektubun peşinde, Cevriye haladan çay tarifi alma bahanesiyle Nazan Cevriye halanın odasını alt üst etti en sonunda bir zarf buldu aldı onu Alev’e götürdü verdi.

Alev hazine bulmuş gibi sevindi. Ancak zarfın içinden çıkan Nihat ile Cevriye halanın resmi olunca hiç hoşuna gitmedi bu Alev’in.

Koray Salim ustanın dükkanına anahtarları vermek için gitti. Salim usta onu dükkandan kovdu. Koray anahtarları masaya koydu. Ve Yasemin’in hiç suçu yok dedi. Dükkandan çıkmak istemedi ancak Salim amca ona sırtını çoktan dönmüş, onu yok sayıyor, görmezcelikten geldiği için Koray üzülerek ayrıldı dükkandan.

Ne söyleyeyim Salim amca, nefsinle savaşın hala devam ediyor.

Zehra konakta odasında, Ömer’in ona aldığı kolyeyi takıp takmama konusunda karar verme aşamasında. Ömer de şirkette Leyla yı alıp öyle geçecek konağa, Demir Tayfun geldiği için gelmek istemediğini Leylaya bakarak Tayfun benim eksikliğimi hissettirmez dedi. Ömer bir şey anlamadı bu imalı sözden ama Leyla anladı.

Ömer, Leyla, Tayfun hep beraber konaktalar ailecek akşam yemeği yiyecekler. Zehra hoşgeldiniz diyerek geldi önce Leyla ile selamlaştı, Ayşe hemen kolyeyi fark etti abisine birde nabız yokluyordun dedi. Zehra da  Ömer’e teşekkür etti. Ömer beğenmene sevindim dedi. Cevriye hala bende bakacağım dedi ve kolyenin su damlası olması nedeniyle, su damlasına da su damlası yakışırdı tercihlerin konusunda çok zevklisin dedi.

Gözgöze bakıştılar Ömer ve Zehra. Alev hırsından çatladı.

Ömer’e telefon geldi çalışma odasına gitti. Cevriye hala da gelen mektubu Zehraya verdi. Zehra açtı ve okudu hemen içeri gitti.

Ömer çalışma odasında gelen telefona cevap veriyor, Yener Kaplan intihar etmiş. Ömer eminmisiniz dedi. Arayan kişi evet dedi. Ömer öldü mü şimdi? Dedi. Burada bitti.

Amma velakin benim kafamdaki soru şu Beton kime Mehtap çıktı diye mesaj attı?

Beton ne işler çeviriyor?.

Ey Sevgili ilacım de sensin çarem de sensin.
Yüz parça olmuş gönlünün nuru da sensin.
Çaresiz gönlümde senden başka ne varsa hepsi yok oldu
Beni kimsesiz bırakma! Gel!

Hiçbir yere sığmadı Aşkın
Gönlüme sığdı yalnız
Şimdi gönlüme de sığmıyor
Gözlerimden sızıyor

Ey gönlümün sol yarısı.
Aklıma koydum seni Aklım almadı.
Yüreğime bıraktım Sana doymadı!

Ey Gözyaşı! Mademki Gözümün Kapısından Çıktın Gidiyorsun
Bari Sevgilinin Kapısına Git de Başını Onun Eşiğine Koy!

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 115. Bölüm Analizi 24 Şubat Özeti (14 Yorum)

 1. Dayanamadım o küpe sahnesini bir kere daha seyrettim ve bir şeyi fark ettim o sahnede Zehra takoz kullanmış sanırım Ömer küpeyi öyle takmış,
  Ve Ömer’in 2 parmağı da Zehra’nın yanağını hafifden okşamış az değilsin Ömer 🙂
  iki taraf için ateş bacayı sarmış.

  • ya kizim Aylin bunun neresi harika baya karma kariwiklik olacak kafam artik goturmuyor bunlari artik bir az awk istiyoruz ne vaxtdi ki romantik bir weyler olmuyor

   • Cinarecim ben son bolumu soyledim harika deyi sence harika deyilmiydi yasemenin Omeri ovmesi Zehranin sirkete getmesi Omere kahve ‘ve en sevdigi Keki goturmesi Omerin Zehranin kupesini takmasi sora bir birlerine bakmalari O bakislar bir omre bedeldi s onra zehranin kolyeni takmasi Omerin mutlu olmasi hepesi mukemeldi .evet Bundan sonra olacaqlar bir az karisik ama ask in olacaqi Kesin

    • Ömer tarafından Zehra’nın kulağına küpesini taktığı sahne süperdi.
     Zehra’nın yanağına Ömer’in eli değdiğinde nefessiz kaldı her ikisi de hem utandılar, hemde birbirlerine bu kadar yakın oldular.
     Zaman durdu o an ikisi içinde bir küpe ama bak neler hissettirip neler yaşattı çiftimize:)

     resmi de var yukarı da ne kadar tatlı bir çift bunlar çok seviyorum ben bunları 🙂

 2. baya iwler kariwdi zaten Yenerin olmeyine inanmamiwdim ben amma boyle olacakinada inaniyordum o kisas icin geldi ya bu ne yapmaq istiyor

  • İşler hep karışık, hadi düzeldi diyoruz hemen bir şey çıkıyor. Yener diziden ayrılacakta bakalım neler olacak?

 3. Özet mükemmel sunulmuş ,resimler özenle seçilmiş .Ülker akşam rüyamda Erkan yeni evli eşi ve kız kardeşi bana komşu geldiler ailecek evi toparladık yemekleri yemeden benim akrabalarım maç izlemeye geldi.rüyamda öyle bitti .

  • nesrin’inde rüyalarına girmiş hemi de evli olarak ailecek, hemi de komşu, Allah’ım bende öyle bir komşu istiyorum.
   ben nerelere gidem 😀
   Ben gideyim de dolaşıp da, biraz hava alıp da geleyim en iyisi 🙂

 4. Allahım gece gece bu ne mutluluk. Yine Erkanın fotorafı. Nasılda bakyor yaaa… Bakışına kurban olduğum.
  Vallahi her gün Erkanın1 tane gülümseyen resmini göreyim. Rüyama gelmesede olur;) Varlığı yeter bana.

  Arkadaşlar İRİN gitmesine çok üzüldüm;-( Çeşgi geri dönse. Şaka yapdım dese…

  • Birde sen benim halimi düşün 🙂
   Rüyalarımızı süslemiyor bizde resimleriyle avunuyoruz.

   Varlığını bilmek güzel o bizden haberdar olmasa da

   Ir döner inşallah. Ülkercim.