Adını Sen Koy 114. Bölüm Analizi 23 Şubat Özeti

Bir insanın başkalarında kusur görmesi, ayıplaması, gerçekte kendi kusurunu görmesi demektir.
Aklın başına gelince pişman olacağın bir işi sakın yapma. Mevlana

Zehra 2 el silah sesi duymuş ve Yasemin’e bir şey olduğunu düşünerek çok korkmuştu. Ancak korkulan olmadı, kimse vurulmadı çok şükür. Fikret bey korkutmak amaçlı havaya 2 el ateş etmiş. Fikret’in gözü dönmüş, Koray yanında kalsın diye yapmayacağı şey yok, bunu sen beni tanıyorsun ama bunlar beni tanımıyor dedi ve adamlarına alın Koray’ı götürün dediği an Ömer anlık refleks ile Fikret’in elindeki silahı aldı ve Koray ile Ömer adamlar arasında kavga yaşandı.

Yasemin ise şokta olduğu yerde kaldı ve son anda Koray Yasemini aldı ve dışarı çıkacakken Ömer’i beklediler.
Ömer de onlara çıkın dedi üzerlerindeki şoku atlatan çocuklar dışarı çıktı. Zehra Yasemin’i görünce koşarak yanına gitti ve sarıldı kardeşine. Ömer’i merak etti Zehra ve geri dönüp Ömer’e bakacakken Ömer kapıdan çıkıp geldi.

Zehra Ömer’i görür görmez koşarak sarılacaktı ki, bizim yakışıklının boyu uzun olunca sarılamadı 😀

Şaka şaka Zehra Ömer’e gerçekten sarılmayı istedi ancak kendini frenledi. İyisin değilmi? bir şeyin yok diye endişeli bir şekilde sorarken vede Ömer’e bakarken elinin yarasını gördü. Yaralanmadın değil mi? Başka bir yerinde bir şey yok değilmi? dedi. Ömer küçük bir sıyrık bir şey yok hadi binin arabaya gidelim dedi. Ama Zehra kardeşim var biz taksiyle gidelim, herşey için çok teşekkür ederim, dikkat et dedi Zehra.

Eve geldiklerinde Salim amca gerçekleri bilmediği için Yasemin’e çok kızdı. Anlamadan dinlemeden hüküm verdi Salim amca ve bu davranış ona hiç yakışmadı.

Koray da Salim amcanın Yasemine kızmasına dayanamadı ve Yaseminin hiç suçu yok, hepsi benim yüzümden oldu dedi. Ve Salim amca Koray’a tokat attı ve yazıklar olsun sana dedi.

Ben bu davranışı Salim amcaya hiç yakıştıramadım. Bu olmadı 🙁

Koray beni dinle dedikçe, bildiğin gibi değil dedikçe, Salim amca daha çok kızdı yüzüne tükürdü Koray’ın.

Ben bu sahneleri hiç sevmedim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Sezon Finali Ne Zaman?

Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker. Unutma ki; kazanmak koca bir ömür ister, kaybetmek içinse bir anlık gaflet yeter.

Salim amca bu davranışınla Koray’ı kaybetme. Yapma.

Zehra, en sonunda Yaseminin kaçırıldığını söyledi. Eğer söylemeseydi daha kötü şeyler olabilirdi.

Eh be Zehra doğruyu eninde sonunda söyleyecektin de, niye en başında söylemedin? hem babanı, hem de çocukları üzdün değdi mi bu yaptığına? Hiç iyilik yapmadın sen, vakti zamanında doğruyu söylemediğin için.

Gerçekleri öğrendiğinde Salim amca, Koray ne kadar özür dilese de çık evimden diye kovdu.

 Öğüt verecek insana değil, örnek olacak insana ihtiyaç var. Fetva veren çok olur ama takva ile yaşayan zor bulunur. Mevlana

Salim amcanın yaptığı tamda bu sözün karşılığı. Her ne kadar üzgün olursa olsun. Öfkesine sinirine o zor anda hakim olmalıydı. Öfkesine hakim olamadıktan sonra, sakin herşey yolundayken söylenen sözlerin hiçbir hükmü yok.

Sesini değil sözünü yükselt! Yağmurlardır yaprakları büyüten gök gürültüleri değil.

Adam savaşmakla çetin er sayılmaz
Öfkelendiği zaman kendini tutabilendir çetin. Mevlana

Ömer arabayla giderken depo çıkışı Zehra ‘nın ona sarılmak istemesi, aklına geldikçe gülümsedi. Zehra nın bu davranışı Ömer’in çok hoşuna gitti.

Leyla da Zehra ya Ömer’in yaptıklarını anlattı. Ömer’in kıymetini bil dedi. Yasemin kendini affettirmek için babasına dil dökerken ağlıyor. Ama dinlemiyor bile Salim amca. Şokta olsa bile kızının kaçırıldığını öğrendi ve kızı iyi sağ salim yanımda diyeceği yerde neler düşünüp neler söylüyor.

Salim amca, sen sürekli doğru söylemekten bahsediyorsun da önce aynada kendine baksan sonra kızlarına kızsan. Bir insanın başkalarında kusur görmesi, ayıplaması, gerçekte kendi kusurunu görmesi demektir. Kendi kusurunu gördüğün için mi bu kadar sinirli ve öfkelisin?

Ömer konakta, çalışma odasında Zehra ya aldığı kolyeyi vermek için kasadan çıkarmıştı ki, Ayşe geldi. Kolyeyi bana mı aldın dedi? Sonra Zehra çok sevecek dediğinde Zehra geldi ve arkasından Nihat geldi. Kolyeden bende isterim dedi Ayşe Nihat’a. Ömer de onlar gittikten sonra kolyeyi vermek istedi ancak Zehra kabul etmedi. Bir süre kolye Ömer’in elinde kaldı öylece.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Afili Aşk Dizi Müziği Afili Aşk Dizisinde Çalan Şarkılar-Jenerik Fon Müziği Dinle

Salim amca evden üzgün bir şekilde çıktı. Merdivenlerden inerken “ gökten ne yağarda yer kabul etmez, sen başımıza geleni hayra tebdil eyle yarabbi. Yardımcı ol. Doğru yolu göster “ dedi.

Salim amca nefsiyle mücadele ediyor. Kazanan şimdilik nefsi ona yenik düştü. Ne zaman onu yenecek bakalım.

Ömer, Zehra ya kolyeyi vermek istedi Zehra kabul etmedi. Ömer de Ayşe istedi sana bir kolye almamı dedi Ayşe için dedi. Zehra da kardeşim için yaptıkların benim için en büyük hediye dedi.

Yasemin ablasını aradı babam benimle konuşmuyor diye. Zehra da babam hep ne der 3 günden fazla küs kalmak yok.  Koray’ı merak ediyor Yasemin. Koray da park ta kendi kendine usta ben sadece Yasemini sevdim dediği an onu gördü Salim usta ve bir süre Koraya baktı ve bırakıp gitti.

Ömer Zehra ile konuşuyor kardeşi ve Yasemin arasında olanları anlattı Zehra ve Ömer önemli olan Yaseminin sağsalim eve gitmiş olması ( bu cümleyi salim amca kurmalıydı. Kızım sen iyisin değil mi? Sağsalim yanımdasınya çok şükür demeliydi. Koray’ı da dinlemeli ona da sırtını dönmemeli elini uzatmalıydı)

Ömer, baban sizi çok seviyor Yasemin’i affedecektir, yemeğe bekliyorlar dedi. Oda ya giderken Zehra Ömer kolyeyi de götür Ayşe burada görmesin dedi. Zehra da kolyeyi odaya çıkardı.

Zehra odada kolyesi başucunda uyuyor. Bunu gören Ömer çok mutlu Zehra o kolyeyi takmasa bile alması ve başucuna koyması çok güzel.

Eskiden olan bir an Ömer’in gözlerinde canlandı. Zehra kolyesini düşürmüştü ve Ömer de onu Zehra’nın boynuna takmıştı. Yeniden takacakmıyım bir kolye diye düşündü. İnan bilmiyorum Ömer.

Cevriye halamız sabah sporu yapıyor, Nihat geldi işe gidiyorum dedi ancak Nihat’a söyleyecekleri vardı. Alev’in dosyaları karıştırırken gördüğünü söyledi birde Nazan’a hiç güvenmiyorum bunlar çete dedi. Bunları söylerken Nazan’a yakalanmamak için çok çaba sarf etti Cevriye hala.

Cevriye hala sesimi duyduğun için sağol. Gözün hep Alev’in üstünde olsun Nihat’ı evde sen koru emi. Hediye ablam Cevriye halaya toz kondurmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 257. Bölüm Özeti 9 Ocak Salı Fragmanı

Zehra sabah Ömer den önce uyanmış, Ömer uyandığında Zehrayı yatakta görmeyince hemen kalktı. Zehra geldi beni neden uyandırmadın dedi Ömer. Zehra da gece uyuyamadım dedi.

Ama biz seni uyurken ve Ömer’i seni izlerken gördük Zehra 😀

Ömer bir kere daha Zehra yı kolyeye bakarken gördü ve çok mutlu oldu. Zehra da kardeşim için yaptıkların için teşekkür ederim dedi. Ömer de iki kere teşekkür etmiştin deyince, benim için önemli dedi Zehra ve  birlikte evden çıktılar.

Mehtap abisini görmeye hapishaneye gitmiş. Betona anlatıyor çok değişmiş abisi. Beton ile mesajlaşmalar hala devam ediyor. Beton olduğunu bilmeden bu işin sonu nereye varacak bakalım.

Zehra ve Ömer mahalleye gidiyorlar. Araba da Zehra ben bunca yalanın içindeyken kardeşimi nasıl savunacağım dedi. Ömer de sen bunu baban için yapmadın mı? kendini kötü hissettiğinde babanı düşün dedi.  Ben şirkette olacağım sen dedi. Zehra da babamla konuşup eve geçeceğim yaseminle olmak istiyorum dedi. Ömer de akşam alırım seni dedi.

Zehra babasının yanında, Zehra onlar genç sen doğru olanı göstermezsen, onlar nasıl yollarını bulsun dedi. Salim amcada bende doğru olanı gösterdiğimi sanıyordum dedi. Zehra da biz seni isteyerek üzmeyiz dedi.

Salim amca bu dünyada sırtımı yaslayabileceğim bir tek sen kaldın dedi ve kızına sarıldı.

Salim amca sende sırlar saklıyorsun hatırlatırım sana. Kendin için yapılmasını istemediğin hiçbir davranışı bir başkasına yapmayacaksın Salim amca. Gün gelecek senin sakladığın sırlarda ortaya çıkacak, o zaman ne yapacaksın? Kızlarından anlayış mı bekleyeceksin? O zaman, o vakit geldiğinde sana gösterilmesini istediğin anlayışı şimdi senin gençlere göstermen gerek bir büyük olarak büyüklüğünü göstermelisin.

Ömer Zehra’nın unuttuğu telefonu vermek için mahalleye gittiğinde, Zehra babasıyla konuşmuş eve gidiyordu tam evin önünde karşılaştılar. Ömer ile Zehra konuşurlarken Yasemin gördü onları. Zehra Ömer’e babam seninle evlendiğimi öğrendiğinde beni hiç affetmeyecek dedi ve o an gözlerinden yaş akıyordu. Ömer Zehra’nın gözlerinden akan yaşı kendi elleriyle sildi.

 https://www.youtube.com/watch?v=ax6FV-C3S5g


Adını Sen Koy 114. Bölüm Analizi 23 Şubat Özeti (26 Yorum)

 1. Aslı canım yorumuna o kadar güldümki..İlahii.Evet ya varmısın şimdide Zehra tüm Baharı botla geçirsin.:)) krem rengi elbiseside çok güzeldi.Tüm kışı bu kız elbiselerle geçirdi.Saçlarıda açık.Keçke bunuda duysalar.Biraz kıyafetlerinde deyişiklik olsa.Ayşe ne güzel giyiniyor.Saçlarını farklı yapıyor.Aslı canım cuma günkü bölümde Cevriyye halaya bayıldım.Resmen favorim oldu.Alevin hakkından nasıda geldi.Zaten bir tek o farkında Alevin nasıl cadı olduğunun tabi Nazanla iş birlikçi olduğununda farkına vardı.Bir tanesin sen canım halamız.Ha bide sende fark etinmi bilmem.Mehtap dükkana girmek için kapını anahtarla açıyodu hani..Cama set ekibi yansımıştı.Camdan gözüküyolardı.Hani Betonda yoktu içerde.O sahneyi diyorum.Ben fark etdim.Ülker Aylin nasılsınız?♡

  • inşallah olmaz baharı botla geçirmez, olursa öyle birşey biz yazmıştık deriz.
   yazdık gitti bile.
   saçlarının öyle olması karakterin öyle sadeliği sevmesinden kaynaklanıyor. da ben şimdi bu bota taktım kafayı inşallah baharda bu kız bot giymez.
   Bunun bir ortası yokmu?
   izleyip görelim bakalım giyecek mi? giymeyecek mi?

   kıyafetleri güzel de, onda da zamanlama hatası var, kırmızı triko elbisesi güzeldi, karlı havalarda giyebilirdi.
   o en kış kar kıyamette incecik tiril tiril şifon elbise giydi Zehra. kıyafet konusunda zamanlama hatası yaşıyorlar.
   Ne zaman ne giyileceğini bilmiyor sanki Zehra?
   Cevriye halayı geldiği günden beri seviyorum ben.
   Maşallah sana yok ben fark etmedim o sahnede ekibi.

   • Valahi benim ruyama zehrayla gelmiyor Yalniz geliyor . He beni Fox mutlu ediyor . Hate a section oluyor ruyada . Yakin zamandada evleniriz her halde ruyada sizede davetlisiniz

    • Cabuk yaziyim derken abuk subuk cumleler yazmsim anlasilmsdiqi icin bir daha yaziyim Omer benim ruyama zehrayla gelmiyor yalnis geliyor . Haha ruyalarimda sevgiliyiz . Yaninda duyun filanda yapariz rutalarda

    • Cabin yaziyim derken abuk subuk cumleler yazmisim anlasilmsdiqi icin bir daha yaziyim Omer benim ruyalarima Zehrayla gelmiyor .haha ruyada sevgiliyiz yakinda duyunde var ruyada

 2. Aslı canım gözümüz aydın olsun Zehra bot giymiş…:)) Kış sonunda.Sonunda duydular bizi..Canım yaa Erkan abimin gelüşü muhteşem.Bilmem neden ama ben onu abim olar görüyorum.Çok hoşuma gidiyor bu durum.Gerçekten bu diziyi.Erkanı Hazalı çoook seviyorum.Sizi canım arkadaşlarım.ASK ailesiyiz biz burada.Ömerle Zehrayı izlerken o kadar mutlu oluyorumki.Emekle sanatlarını sergiliyorlar.İzleyiciye pozitiv enerji vere bilmek her oyuncunun hakkı deyildir.Ve onları bu durumdan dolayı alkışlıyorum çünü bunu çok güzel yansıtıyorlar bize.Ve çoook isterdimki gerçek hayatdada yolları kalpleri birleşsin.Sevip aşık olsunlar.Çünki garip bir kimya var aralarında .Bu arada canlarım bir tek Aylinimin rüyasında deyil benimde rüyamda oluyor Ömer ama Zehrayla birlikte.;) Allah sizi güldürsün yorumlarınızı okuyunca gülmekten kırıldım.Ya siz benim tatlı meleklerimsiniz.Hep böyle gülüp mutlu olun.Birtanelerim

  • ilahi vefa gece gece hiç gülesim yoktu güldürdün beni. Allah da seni güldürsün inşallah.
   Kış bitti bahar geldi yaz geliyor Zehra bot giyiyor. 😀
   Sesimizi duydular da biraz geç duydular. Zamanlama hatası oldu.

   Bu iş neye benzedi biliyormusun ? Zürafanın düşkünü beyaz giyer kış gününe döndü.

   Karda kışda kıyamette sen stiletto giy. bahar ayında bot giy. 😀
   Gülerler adama..

   Bu satırları yazarken var ya gülmekten yazamıyorum 😀
   Lahavle uff ,gülmekten ter bastı bana 😀
   Erkan bile bu duruma kahkahalarla gülüyor yukarıda 😀

   Senin mesajını okurken ve sana yazarken gülmekten gözümden yaş geldi.
   Neyse teşekkür ederiz hiç duymamalarından iyidir.

   Şimdi de bahar ayında, yaza girerken Zehra hep bot giyermiş 😀
   bu kezde biz stiletto giysin diye mesaj yazarmışız.
   ay ne çok güldüm bu mesajı yazarken böyle

   Demek seninde rüyalarını süslüyorlar maşallah size darısı bize.
   Erkandan ben çok pozitif enerji alıyorum. yüreği çok güzel bir insan. yüzyüze görüşmedim hiç tanışmadık. olsun seviyorum onu. yüreği güzel insan Erkan kardeşim.
   Sende hep mutlu ol Vefacım.

 3. NEDEN EN SON SAHNENİN ANALİZİNİ DETAYLANDIRMADINIZ EN ÖNEMLİ SAHNEYDİ BUNUN ANALİZİ DAHA ÇOK TAT KATACAKTI.EMEGİNİZE SAGLIK

  • ERKAN MERİC ABİCİM NE ĞÜZEL GÜLÜYORSUN HEP SENİ ĞÜLMENİ İSTİYORUZ .İYŞALAH HEp ÖYLE GÜLERSİN AKŞAMI SABIRSIKLA BEKLİYORUM

  • O her hali ile güzel. Gülüşü bile bir başka güzel maşallah. Allah onu yaratırken, bakın görün ben neler yaratıyorum demiş bizlere.
   Allah’ın yarattığı güzel insanlardan birisi de Erkan Meriç.
   Resul abim sende Allah’ın yarattığı değerli güzel abimizsin, ne yaptın bize böyle? bir resimle ağzımız kulaklarımızda sağolasın:)

 4. Vallahi bu bolumun guzeliklerini nasil anlatacaqim bilmiyorum mutluluqun tarifi yokki , mutlulugumu ifade edecek cumle bulamiyorum , ben Salim amcadan basliyiyayim iyisi , adamin kalbi kirilmis , kirqin uzgun , ama yapdigi biraz hos olmadi , yani Salim amca gibi biri dinlesydi keski o zaman en azindan Koraya tokat atmazdi . Salim amca bunu yapmakla Zehraninda vicdanin oyatdi , babasi konystukca Zehra vicdan ezabi cekdi . Omerde iyi destek oldu sen baban icin yapdin dedi . Gelelim ciftimize , asik kahraman Omer baldizini kurtardi , Zehra sarilacakdi durdu , allahim bu kiz nasil kendini tirenledi yle . Benim Kahramanim Omerde Ayni benim gibi azla yetinen biri Zehra sarilmak isdemesine Omer icin endiselenmesine nasilda mutlu oldu .sarilsaydi kalpden gederdi Omer her halde . Allah korusun .bu gune kadar Omerin kalbindeki aski goruyorduk artik , ask yuzune yansidi . Zehra Omerin gercekdende su damlasiymis , adamdaki dusunceye bak , su damlas seklinde kolye almis . Zehra kolyeyi kabul etmedi ama Omer ayse icin derken biraz bozuldu gibi sanki . Benden kacmaz . Kiz kabul etmedinde neden bas ucuna koyub da uyorsun , bakib guluyorsun , Ama iyi ediyorsun Sonucta Omeri mutlu etdin ya . Zehra ve Omer kotu gun arkadaslari . Zehra Omeri gorerken gozleri yasardi , demeki Omerin yaninda kendini rahat hiss ediyor Omerin teselisine ihtiyaci var mis gibi onun yaninda aqliyor . Omerde Goz yasini sildi ya bu en boyuk teselisi zaten zehranin . Ve Leyla Zehranin gozlerini sen acacaqsin sonunda , konusurken aqzindan bal damliyor , bide bu baldan Demire bulassa tam olacak , guzel olacak . Cevriya hala , alevin hakkindan gelecek sonunda

 5. Allahim bu ne yakişiklik.Erkan beyciğimin yakişikliği resmen gözlerimi kamaştiryor.Maşallah maşallah.♥♥

 6. ÜLKER canim yazdığınıokudum buraya yaziyim dedim …çok teşekkür ederim ..o yorumda neyseya uzatmiyim geçti gitti …benibiktiriyolar ..kendileri bilirler ..hmmm tatli ülker güzelmiş ….benim bugün morelim hiç yok kusra bakmassan nesem yerine gelince sana anlı şanlı yazsam ….çünki kendimi hiccc iyi hissetmiyorum …sadce seni goruote cvpsiz birakmak bana asla yakismaz ….ve o olayda zaten hetkes beni taniyo hicc sorun yokk o inanmış gibi yapanlarda gerçeği biliyolarda tutanacak dallari yok …öyleymiş gibi davraniyolar …neyse canim görüşmek üzere byby
  Aa aylin sanada slm vermeden geçmiyım nasin herşey yolundadir umarim hadi ben kaçar

 7. Ayyy ERKAN nasılda gülüyor. Ama bir rüyama gelemedi. O anca Aylinin rüyasına gelir. Aslıcım bizede anca böyle resime bakmak kalır. Ama olmadık yerde bumada şükür:)

  • Günaydın, Hayırlı cumalar.
   evet ya o anca Aylinin rüyalarına gitsin biz sevenlerine gelmesin, olmaz ama değilmi? Ülkercim, bizede gelecek:)

   Aylin bana söz verdi, bir daha ki gelişinde rüyasında Erkan’a söyleyecek, öylelikle bize de gelecek. Buyursun gelsin başımız gözümüz üstüne. adama gece gece rüya mesaisi yaptıracağız 😀

   Gelmezsede ne yapalım, canı sağolsun deriz. Aylinimizin rüyasına girmesi o prensesimizi mutlu etmesi bile bize yeter:)
   Hem Resul abimiz sağolsun, onun güzel resimlerini buraya ekler, bizde o resimlerle avuturuz kendimizi:)
   Güne gülen bir yüzle, Erkanla başlamakta güzelmiş:)
   öylesine kaptırmışım ki Erkan’ın resmine, kardeşim karşımda benim taklidimi yapıyor, gülen bir surat 😀
   ama ne yapayım çok güzel gülmesi, beni güldürüyor 😀

   • Kizlar ben duymusdumki ruyada birini gorursen demeki senin ruhun ogordugun kisinin ruhuyla bulusuyor . Simdi erkanla benimde ruhum bulusuyormus ruyada. Ay ne mutlu bana . Evet asliya soz verdim Erkana soyleyecegim gelsin senin riuyana , bi kiyakda ulker sena yaparim , soylerim sanada gelsin . Ama artik gelib gelmemesi ona kalmis . Ben ruhumla iyi anlasiyorlar qaliba 🙂

    • Senin aran iyi olsun da, gelse mutlu olurum, gelmezse de kendi bilir. bizde teklif var ısrar yok:)

     Yakışıklımızı hepten kaçırmayalım, en azından seninle irtibatı var demi ama Aylincim.
     Sen güzel güzel rüyaları gör sonrada bizle paylaş olurmu.öptüm senide.
     ay dayanamayacağım ben Erkan’ı da
     ( ömer ) öpeceğim. 😀 Öptüm:)
     Çok şeker çok tatlı bir çocuk bu:)

 8. Ama ben senin o gülüşüne hayranım Erkan 😀
  insanın sana baktıkça gülesi geliyor, ne kadar pozitif bir enerjin var senin insanın bütün yorgunluğunu alıyorsun. Teşekkürler bu güzel resim için.
  Maşallah, nazar değmez inşallah sana.